Oorlogsfakkel brandt in Palestina Acht Veiligheidsraad toestand „bedreiging van de vrede" Nederland van de botermarkt verdrongen DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Arabische troepen rukken Palestina binnen Levenslang voor Betje Wery Atoomcommissie der V.N. opgeheven V.S zu'len eventueel devaluatie eisen ENGELAND WERELDKAMPIOEN DAMESHOCKEY Eerste slachtoffers van het zwemmen Stalin antwoordt op brief van Wallace Belgische diamantslijpers en groentenkwekers tegen Benelux Broodrantsoen iets hoger? Geslaagde proef met atoom-wapens WEER BRANDT HET REICHSWALD STAKING OP DE BLOEMENVEILINGEN LUC. VAN DAM BLIJFT KAMPIOEN WEERBERICHT fl BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 3920 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directeur: J. Bijlsma Dwaas 18 Mal 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN l45ste Ja,rsa"8 No' 116 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertentiesi 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden f 1.—, elk woord meer 5 cent, uitsluiteno contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. RayonredacteuiW. Oliemans. De geboorte van de Joodse staat ..Israel" geschiedt in bloed en tranen. Onmiddellijk nadat de laatste Britse soldaten de Palestijnse bodem verla ten hadden en de Union Jack van het Witte Huis in Jeruzalem was neerge haald. zijn de vijandelijkheden tussen Arabieren en Joden uitgebroken en hebben de krijgsverrichtingen de om vang van een volledige oorlog aange nomen. Troepen van de Arabische landen heb ben de Palestijnse grens overschreden en zijn in hevige gevechten gewikkeld roet het Joodse leger, waarin thans de Haganah, de Stern-groep en de Irgoen zijn verenigd. Behalve de Egyptische tioepen, die ongeveer 50 procent van de Arabische strijdmacht uitmaken, zijn ook Transjordaanse, Libanese en sol daten uit Irak ingezet. De Arabische Liga heeft haar optre den in het Heilige Land tegenover de Ver. Naties gemotiveerd!1 met de bewe ring „recht en orde te willen herstellen" en heeft in haar telegram voorgesteld in Palestina een eenheidsstaat te stich ten waar de rechten der minderheden gewaarborgd worden. Ondertussen heeft Israel om toelating tot de V.N. verzocht en verklaard, dat het land openstaat voor de immigratie van Joden uit alle landen der diaspora. De staat zal gegrondvest zijn op de be ginselen van vrijheid, rechtvaardigheid en vrede. Het eerste Staatsblad van de voorlo pige regering van Israel bevatte een oproep tot de burgers om zich „in het uur van hoogste beproeving rond de re gering te scharen. Als directe drievou dige taak der regering werd genoemd: het winnen van de militaire veldtocht, immigratie en het opbouwen van de staat". Prof. Weiszmann is eenparig verkozen tot voorzitter van de Joodse Nationale Raad. Verwacht wordt, dat prof. Weisz mann tot president van Israel zal wor den gekozen, zodra tot die verkiezing word1 overgegaan. De nieuwbenoemde voorzitter bevindt Botwinnik verloor in laatste partij Zondag werd de laatste ronde van de strijd om het wereldkampioenschap gespeeld. Keres won na 37 zetten van Botwinnik, waarmede de wereldkam pioen zijn tweede nederlaag leed. Res- hevsky kwam tegen Euwe uit en onze landgenoot gaf de partij na 35 zetten op. De eindstand van het tournooi werd hiermede: 1 en wereldkampioen Botwinnik 14 punten uit 20 par tijen! 2. Smyslov 11 punten; 3 en 4. Keres en Reshevsky beiden 10'/, punt; 5. Euwe 4 punten. In een interview met Botwinnik verklaarde deze op de vraag „Wat denkt U van Dr." Euwe?", dat Euwe niet in vorm was en dat hij onder zijn kunnen speelde. Als er drie tot drie en een half uur van de eerste zitting om waren, begon hij gewoonlijk fou ten te maken. Bovendien bewees Euwe dat hij zich onvoldoende had voorbe reid met betrekking tot de openingen, terwijl hij gmg experimenteren tijdens het tournooi. De organisatie in Moskou en Den Haag vond Botwinnik uitstekend, maar, voegde er aan toe, in Moskou nog iets beter dan in Den Haag. BRITS SCHIP OP MIJN GELOPEN EN GEZONKEN Zaterdagavond omstreeks zes uur is hét Britse stoomschip „Polglen", groot elfhonderd ton deadweight, bij Bor- kum op een mijn gelopen. Na twee uur verdween het schip, dat geladen was met mijnhout, in de diepte. De bemanning van het schip, veer tien koppen, werd door de op weg r.aar Delfzijl zijnde Nederlandse coas ter ..Glory" aan boord genomen en in de Nederlandse haven aan land gezet. Een lid van de bemanning van het Britse stoomschip heeft een been ge broken. Het Amsterdamse Bijzondere Ge rechtshof heeft, uitspraak doende de 27-jarige Betje Wery. door wier ver raad de persoonsbewijzencentrale van de groep Adriaans in 1944 in de val liep, veroordeeld tot levenslange ge- vangenisstraf, alsmede ontzetting uit de burgerlijke en politieke rechten. Te gen haar was de doodstraf geëist. zich momenteel teNew-York onder dok tersbehandeling. BEROEP OP DE VlN. Voorts heeft Israel een beroep gedaan op de Veiligheidsraad om een einde te maken aan de activiteit van de Egyp tische troepen in Palestina. Gevraagd wordt om onmiddellijke actie „ter stop zetting en voorkoming van deze open lijke agressie door een lid van de V.N., uitgevoerd met zijn geregelde strijd krachten". LUCHTAANVALLEN. Omtrent de krijgsverrichtingen zijn de berichten uiterst verward en zij spre ken elkander telkenmale tegen. In antwoord op de luchtaanvallen op Tel Aviv, waarbij volgens Joodse bron iét Rode Kruis-ziekenhuis door een voltref fer zou zijn geraakt, heeft de Joodse radio-omroep Egypte en andere Arabi sche landen doen weten, dal zij uit de lucht aangevallen zouden worden. Egyptische troepen hebben de Arabi sche stad Gaza bezet en hier hun hoofd kwartier gevestigd anuit Gaza zal de opmars landinwaarts worden voorbe reid. Onofficiële berichten meldden reeds dat de Egyptenaren ten N.O. van Gaza vorderingen hebben gemaakt en minder dan 65 km van Tel Aviv ver wijderd zijn. De Joodse autoriteiten meldden, dat de bewoners van Nirim erin geslaagd zijn de Egyptische aan vallers terug te slaan. STRIJD IN OUD-JERUZALEM Naar hedennacht werd gemeld, wa gen troepen van de Haganah een ver metele pogmg om zich een' weg te ba ren door de Jaffa-poort in de oude stad Jeruzalem, teneinde de 1300 om singelde Joden te bevrijden. Alle hoop om de oude stad met haar heiligdommen voor de Verwoestingen van een veldsiag te sparen, schijnt verloren. De Arabieren weigerden de strijd in de oude stad te staken na dat de Joden het Arabische voorstel, geen gebruik te maken van mortieren, an de hand gewezen hadden. De commissie der V. N. voor de atoomenergie, die bijna twee jaar tevergeefs getracht heeft een over eenkomst te bereiken over interna tionale controle van atoomwapens, heeft gisteren te Lake Success haar pogingen opgegeven. Gromyko (S.U.) gaf de V. S. de schuld van de mislukking. Hij sprak de wens uit, dat de commissie blijft voortgaan met haar werk. „Ik geloof, dat een overeenkomst mogelijk is, doch niet op basis van de Amerikaan se voorstellen", aldus Gromyko. Met negen stemmen tegen twee (S.- U. en Oekraïne) besloot de commissie een einde te maken aan haar bestaan. Minister Mansholt stelt opheffing van vleesdistributie in 't vooruitzicht In een rede over de huidige land bouwpolitiek van de regering heeft minister Mansholt Zaterdagavond te Markelo op een bijeenkomst van de Partij van de Arbeid medegedeeld, dat de regering momenteel doende is de verplichte veeleveringen voor de landbouwers op te heffen. Volgens de minister zal deze maatregel een be sparing geven van 1000 a 1200 ambte naren, aangezien de verplichte vee levering een enorme administratieve rompslomp vergt. Voorts tracht de regering dooi' mid del van het Marshall-plan zoveel vee voer te kunnen invoeren, dat de vlees distributie zo spoedig mogelijk kan worden opgeheven Ook heeft de mi nister goede verwachtingen, dat het groente-exportprobleem binnen korte tijd zal zijn opgelost. Duitsland zal on ze groente afnemen en in dollars be talen, Weinig hoopgevend liet minister Mansholt zich uit over de export van boter. Hiermede is het volkomen af gelopen, Denemarken en Nieuw-Zee- land hebben ons van de markten ver drongen en geven ons geen kans deze te heroveren. Thans ligt ongeveer 10.000 ton boter opgeslagen, die we niet kwijt kunnen. Nederland kan te gen deze landen, die boter exporteren tegen f 1.80, terwijl onze boter f 4.70 zonder overheidssubsidie kost, niet meer concurreren. In verband hiermede wees de minister op de noodzakelijk heid ons op andere producten toe té leggen, De zuivelindustrie moet zich omschakelen. Er moet meer kaas. ge condenseerde melk en dergelijke melk producten worden gefabriceerd, waar naar in het buitenland op het ogenblik grote vraag is en ook goede prijzen zijn te maken. Voor deze omschake ling van dé zuivelindustrie die de mi nister absoluut noodzakelijk acht, zal de overheid zo nodig voor credieten zorgen Voorts merkte de minister op. dat de export van landbouwartikelen steeds meer gaat betekenen. In korte tijd zijn de bedragen voor de export van landbouwproducten gestegen van 900 millioen tot 1100 millioen gulden. Ten aanzien van leveranties in het kader van het ERP antwoordde de mi nister op een desbetreffende vraag, dat het niet onmogelijk is, dat over enige tijd meer sinaasappelen, bananen en Zuidvruchten in Nederland te ver krijgen zullen zijn. Minister Mansholt merkte verder nog op. dat de regering er ernstig rekening mee houdt, dat ook de textielindustrie spoedig grote moeilijkheden bij de ex port zal ondervinden. Burgemeester Ritmeester neemt plaats van Dr. Louwes in In de algemene vergadering van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie zijn de candidaténlijsten zonder wijziging goedgekeurd. In verband met het bedanken van dr. ir. S. L. Louwes voor. zijn candidatuur had de verkie- zingsraad- in zijn plaats gesteld de heei G. Ritmeester te Den Helder. Onder de eerste tien candidaten aan de kop van de lijst besloot de verkiezings- raad voorts op te nemen de heer J J. G. S. Falkena te Heerenveen. Mr. P. J. Oud is lijstaanvoerder. Moord op Keesje Vermeulen opgehelderd De moord op de 9-jarige Keesje Vermeulen, wiens lijk zoals men weet op 28 April, in een zak genaaid, in de Delfshavense Schie werd gevonden, is vermoedelijk opgehelderd. Het spoor dat de politie in handen kreeg, heefl g'e'eicl tot de arrestatie van een 24-ja- rige instrumentmaker te Rotterdam Deze is door de recherche van het bu reau Oostervantstraal aangehouden op grond van bepaalde aanwijzingen, wel ke van zodanige aard zijn, dat ook de justitie aanleiding heeft gevonden zijn gevangenneming te gelasten. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet. In het huidige stadium van het onder zoek kunnen geen verdere mededelin gen worden verstrekt. Naar de Nationale Adviesraad het voornaamste orgaan, dat de Amerikaanse economische politiek bepaalt heeft medegedeeld, zul len de V.S. van de landen van het Plan-Marshall „eisen" een devalu atie van hun valuta in overwe ging te nemen, indien de V.S. dit noodzakelijk achten. WALT DISNEY VAN PLAGIAAT BESCHULDIGD Een Romeinse auteur,Piero Santini, beschuldigt Walt Disnev van plagiaat. Hij beweert in een episode van „Fan tasia" al de personages te hebben her kend. die voorkwamen in eendoor hem in 1940 aan Disney gezonden ma nuscript dat hem was teruggestuurd. Santini heeft Disney voor de Ro meinse rechtbank gedaagd. Nederland op de tweede plaats In een slechte wedstrijd, waarin het Engelse dameselftal voortdurend in de meerderheid was, heêft Neder land in de finale van het tournooi om het wereldkampioenschap met 10 verloren van een ploeg, welke de wereldtitel volkomen heeft verdiend. Het Nederlands elftal speelde in de zelfde opstelling als Zaterdag j;l. tegen Ierland voor de halve eindstrijd, maar ook nu wa er zovele tekortkomingen bij onze dames, dat het geen verbazing behoefde te weken, dat de Engelse te genstandsters de strijd wormen, alleen was het maar een kwestie van net aantal doelpunten verschil. Dat de En gelse voorhoede slechts één doelpunt kon produceren, was voor een belang rijk deel te danken aan het uitstekend doel verdedigen van Jo Jurisen. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt doo,v mevr. RusselVick. die na tien minuten de Hollandse doel- verdedigiter met een rustig schot pas seerde. Het aantal straf corners op het Hollandse doel was buitengewoon groot- en reeds uit dit aantal zou men gemak kelijk kunnen afleiden hoe groot de meerderheid van de Engelse dames 'n deze wedstrijd eigenlijk is geweest. Voor de derde plaats speelden Schot land en Ierland tegen elkaar met ais ïesultaat 1—1. In de verlenging van tweemaal vijf minuten scoorden beide landen één keer, zodat het aantal straf- corners moest beslissen. Hierbij was Schotland, dat drie strafcorners meer in de wedstrijd had genoteerd, de ge lukkige. Voor het tvoosttournooi werd nog ge speeld de wedstrijd tussen «Denemarken en Oostenrijk, welke met 10 door Denemarken werd gewonnen. Op de warme Pinksterdagen zijn de eerste slachtoffers van het baden ge vallen. Zaterdagmiddag waren 4 jongens, aangelokt door het mooie weer, op -de Rijn bij Wageningen aan het speleva ren. Zij konden de verleiding niet weerstaan zich in het water te verfris sen. Een hunner, de 14-jarige H v. d. B die de zwemkunst niet .meester was, raakte het contact met het bootje kwijt en verdronk. Op Eerste Pinksterdlag is de 32-ja- rige G. Dolk uit Sliedrecht bij het zwemmen in de Merwede' verdron ken. Gistermiddag was de 48-jarige A. Eygenraam met zijn vrouw en enige kinderen %op de Vlaard vaart aan het roeien toen onverwacht het tweejarig dochtertje over boord viel. Als goed zwemmer sprong hij onmiddellijk te water en smaakte het genoegen de kleine te grijpen, doch door de wind was de boot intussen afgedreven, zo dat hij moeite had deze weer te berei ken. Een tweede persoon kwam te hulp en nam het kind van hem over zonder verder aandacht aan de vader te schenken, die daarop echter op on verklaarbare wijze in de diepte was veidwenen. Eerst na uren kon zijn lijk worden opgehaald. De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. Candidatenlijst van A R.-partij De Deputatievergadering der Anti- Revolutionaire partij heeft de candida tenlijst, waarmede de partij bij de aanstaande verkiezingen zal kunnen uitkomen, goedgekeurd. De eerste zestien candidaten zijn de heren J. Schouten, mr. A. B. Roos- jen, pro,f. mr. P S. Gerbrandv en dr. J. A. H. S. Bruins Slot.C. v. d Heuvel A. Stapelkamp, H. W. J. A. Meyerink. mr. J. Algra, mr. J. Terpstra, mr. dr. E. P. Verkerk, ds. J. Fokkema; ds. C. van der Zaal, A. W. Biewenga, G. Moll. J. Smallenbroek, dr. F. L. van Muis winkel. De laatste vier candidaten zul len door iedere kieskring zelf aange wezen worden. Teneinde de oorlog in Palestina te ontvluchten, ztfn talrijke Arabieren naar de Libanon uitgeweken. In de kampen wordt het haar geknipt om eventuele aiekfren tegen te gaan. Maarschalk Stalin heeft persoonlijk geantwoord op 'n open brief, die Wal lace tot hem richtte. Stalin noemt de brief van Wallace „een document van het grootste belang" en verklaart: „Ik ben van oordeel, dat onder de politie ke -documenten van de laatste tijden, die de consolidiatie van de vrede, de totstandkoming van internationale sa menwerking en de verzekering van de democratie beogen, de open brief van Wallace, candidaat van de derde partij voor de presidents-verkiezingen in de V. S.. het belangrijkste is". Wat de regering van de Sovjet-Unie betreft, deze is van mening, dat het program van Wallace zou kunnen die nen als een goede en vruchtbare basis voor een dergelijke overeenkomst en voor de ontwikkeling van de interna tionale samenwerking, daar de Sovjet- regering van mening is, dat ondanks het verschil van economisch stelsel en ideologie, het naast elkaar bestaan van deze stelsels en een vreedzame rege ling van de geschillen tussen de Sov jet-Unie en de V. S. van Amerika niet alleen mógelijk, doch tevens ongetwij feld noodzakelijk is in het belang van een algemene vrede". (Van onze correspondent). ANTWERPEN, Mei. In de Belgi sche diamantnijverheid neemt de werk loosheid hand over hand toe. Londense handelaren krijgen van hun regering geen vergunningen meer om opdracn- ten te plaatsen in Antwerpen en Brus sel. aangezien de Engelse handelsbalans met België zulks niet meer toe laat. Nederland profiteert hiervan in be perkte mate, daar Londen wel vergun ningen afgeeft voor opdrachten in Am sterdam. Het gevolg hiervan is een steeds stijgende werkloosheid ondér de Belgische diamantslijpers en obstructie tegen de Benelux. Men beschuldigt Ne derland van oneerlijke concurrentie, daar de Nederlandse regering een premie beschikbaar stelt voor de export naar de dollargebieden, - waardoor de Nederlanders goedkoper kufrnen leve ren en de Belgische industrie wordt vermoord. In feite ligt de situatie enigszins an ders, want er zijn geen gevallen bekend, waarin de Nederlanders op grond van deze export-premie hun prijzen ver laagden. Ten overvloede heeft de Ne derlandse regering de exportpremie, die een doorn in het oog der Belgische dia mantbewerkers is, wederom ingetrok ken. Wel erg onverstandig is het om van deze gang van zaken, die alleen voort spruit uit moeilijkheden in de beta lingsbalans tussen Engeland en België, de Benelux-partner de schuld te geven. Ook onder vele groentekwekers is een geprikkelde stemming te constateren over de grote importen Nederlandse gi oenten. waardoor de Belgische ver koopsprijs nadelig wordt beïnvloed. Toch is er in deze kringen meer begrip te constateren voor de Benelux-ge- dachte, zij het dan dat schampere op merkingen aan de orde van de dag zijn In Den Haag wordt overwogen om op ui., korte termijn het broodrantsoen Lc verhogen. Hoewel de gehele zaak nog niet in kannen en kruiken is. kunnen wij nu al wel mededelen, dat het geen bijzonder grote vèrhoglng zal zijn. Volgens een verklaring van het Wit te Huis was de jongste proef met atoomwapens „in alle opzichten een succes en een aanwijzing van een zeer aanzienlijke vooruitgang". Bij de proef waren drie atoomwapens betrokken De verklaring van het Witte Huis is uitgegeven na een mondeling ver slag van de commissie voor. atoom energie over de jongste atoomproeven cp de Éniwetok-Atoll-eilanden. „De eerste serie proeven is thans geëin digd", aldus de commissie. Kindje verbrand Bij een onbetekenend brandje te Venlo is in 'n, aan 't woonhuis van de tuinder H. aan de Stalbergweg aange bouwde schuur het driejarig zoontje om het leven, gekomen. De ouders dachten dat het kind in de buurt aan het spelen was en deelde de brand weer dan ook mede. dat zich niemand in het' schuurtje bevond. Bij de be strijdingswerkzaamheden trof men la ter- het ongelukkige slachtoffertje aan NEDERLANDS LEGERVLIEGTUIG BIJ TOKIO VERBRAND Een Nederlands legervliegtuig is in de buurtvan Tokio verbrand, nadat het een noodlanding had uitgevoerd, waartoe het gedwongen was door slecht weer. De elf inzittenden (offi cieren van het Nederlandse leger) lie pen slechts lichte verwondingen op. Zij hebben het vliegtuig tijdig verla- t*n. Wederom brandt het Duitse „Reich- wald" en ook nu is het opmerkelijk, dat deze branden ontstaan, terwijl de Nederlandse houthakkers de bossen hebben verlaten. Reeds gisteren stegen rookpluimen boven de heuvels op uit de dichte denenbosjes van de Nerge- na-Noord ten Zuid-Oosten van Groes- beek, maar ook meer naar de kant van Goch bij Asperen woedt het vuur. Het brandt hier in klein-dennen, maar ook in het fijne sparrehout, dat voor mijnstutten wordt gebezigd. Het bran dend terrein bevindt zich naar ons oordeel tussen Asperden en Pfalzdorf aan de Nederlandse kant van de- Duitse stadjes Kleef en Goch. Geleid door de sterke Noord-Oosten wind krijgt het vuur een geweldige omvang. Omstreeks het middaguur werd de brandweer van Frasselt ge alarmeerd. maar de brandweerlieden' staan voor een moeilijke taak. Het vuur in de droge dennen breidt zich zo snel uit, dat het niet is tegen te houden. Als er een vonk in de dichte bossages terecht komt, dan slaan in een minimum tijd de golven van een vuurzee hoogop. Het gevaar voor brand op Nederlands gebied is niet denk beeldig. Weliswaar ligt een brede strook akkerland tegen de grens aan, maar door de krachtige wind nadert het vuur in de buurt van Ven-Otter- sum toch de Nederlandse grens. Gisteren is op de bloemenveilingen in verschillende delen van ons land de door het landelijk comité uit de bloemen handel geproclameerde niet-koopaetie begonnen. Vrijwel alleen voor export worden bloemen gekochte zodat grote quanta bloemen op de veilingen wor den doorgedraaid. De „Vereniging van snijbloemenexporteurs" en de „Vereni ging van snijbloemen- en potplanten- handelaren op het binnenland" slaan afwijzend tegenover deze actie, omdat ook de bloemenwinkeliers een afwij zend standpunt innemen. Bovendien heeft de regering te kennen gegeven, dat bij staking' der bloemenkopers 't erkenningsstelsel terstond zal worden opgëhéven, tengevolge waarvan de bloemenhandel dus open zou komen te staan voor elkeen, die zich daartoe getrokken mocht gevoelen. De oorzaak van het conflict vÖffièli de twee procent veilingkosten, die de veilingen, als organisatie van kwekers, aan de handel in rekening wensen te brengen. Het landelijk comité uit de bloemenhandel accepteert dit niet, om dat de groothandel zowel als de win keliers omzetbelasting door de rege ring opgelegd krijgen en de consument zijns inziens dan te zwaar wordt ge troffen. Ongeveer 3000 toeschouwers woon den Zaterdagavond in de Apollohal te Amsterdam het gevecht om het kam pioenschap van Nederland in het mid del; gewicht bij, tussen de titelhouder Luc van Dam en zijn uitdager Bep van Klaveren. Na een hard gevecht, dat de volle 15 ronden duurde, werd van Dam, die geregeld in de aanval was geweest, verdiend tot overwinnaar ver klaard. Na afloop bracht het publiek de ve teraan van Klaveren een donderende ovatie, die minutenlang aanhield als beloning voor zijn prestatie. Het is toch ook waarlijk niet gering op 39- jarige leeftijd 15 ronden lang tegen een 10 jaar jongere tegenstander staande te blijven. Huilend verliet de Rotterdammer de ring na zijn laatste kans gehad te hebben' om ook inter nationaal nog op de eerste plaats te komen. Kaas tien cent duurder Ten vervolge op de maatregelen, welke reeds eerder met het oog op de rentabiliteit van het kriiideniersbe- drijf zijn genomen, worden met ingang van Zondag 16 Mei 1948 de maximum prijzen van alle binnenlandse en van overzee aangevoerde kaassoorten ver hoogd met 10 cent per kilogram. De bestaande max.-inkoopprijzen voor de detaillisten blijven echter gehandhaafd. WEER KOFFIE EN THEE Naar wij vernemen zal de volgende week weer een bon voor het normale vier-wekelijkse rantsoen van 125 gram koffie en 50 gram thee bekend -gemaakt worden. Weersverwachting geldig tot Dins dagavond: MINDER WARM. Tijdelijk wat overdrijvende bewol king, maar droog en over het al gemeen toch zonnig weer, -echter net minder hoge temperaturen dan gisteren. Matige, nu en dan vrij krachtige wind tussen Noord en Oost.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1