Stad en Omgeving* Burgemeester WYTEMA en de toekomst van Alkmaar Ochtendconcert in de Muziektuin ZOMERPROGRAMMA voor Egmond aan Zee vastgesteld Nieuwe klanken op de Waag AGENDA Bonnen halen Jan Langedijk getrouwd Snip en Snap's Bonte trein-cabaret Een dubbel afscheid van de krant De Pinksterdrukte In Augustus weer groot vuurwerk Biljarttournooi om de Zilveren Waag Alkmaarse hulp aan hongerende kinderen Actie voor de Stichting ingezet Burgerlijke Stand Hensbroek. Baggermolen gearriveerd Burgerlijke Stand Ben energieke figuur, die belangstelling heeft voor alle problemen Een onderhoud in zijn studeerkamer Het is traditie geworden, dat wij een bezoek aan een nieuwe Alkmaarse bur gemeester brengen op de dag, dat zijn benoeming bekend wordt. 7aterdag heeft men in onze courant, bij zijn portret, reeds een uitvoerige levensbeschrijving van de heer Wytema kunnen lezen en het was dan ook niet zo zeer om een nog uitgebreider bio grafie te kunnen geven, dat wij onmid dellijk na het bekend worden zijner benoeming naar Beilen zijn gegaan, dan wel om een persoonlijke indruk te krij ger en eens van gedachten te kunnen wisselen over het grote probleem waar voor de nieuwe bewindsman zich thans gesteld ziet: dg wisseling van het bur gemeesterschap van een rustige platte landsgemeente met dat van een stad als Alkmaar. Er is een groot verschil, niet alleen in de aard der bevolking maar ook in de uitgestrektheid van het terrein dat onder het bestuur ener gemeente valt. Kan men in "'maar met de stads bus binnen tien minuten en dan nog met een grote omweg van het sta tion naar de Regulierslaan rijden, m Beilen stelt het verkeersprobleem heel andere eisen. Die Drentse gemeente be- sleat een oppervlakte van 16.660 ha, dat is een gebied ze groot als het eiland Texel. Van Noord tot Zuid gaat men over een afstrnd van niet minder dan 30 km en het dorp of is het een stadje? heeft niet minder dan 115 Km verharde weg te onderhouden wat voor een bevolking van 10458 inwoners be grijpelijk een zware last betekent. Buiten de kern van deze plattelands gemeente lopen eindeloos lijkende, lan ge verharde wegen naar vrij staande woningblokken en aan het einde van een van die lanen staat in een fraaie tuin de villa van burgemeester Wyte ma, zo rustig en zo piettig in de lande lijke omgeving, dat men haast mede lijden zou krijgen met de man die dit alles gaat verlaten om als leider te worden opgenomen in een milieu met zo vele en velerlei beslommeringen als een groei Vnde stad als Alkmaar kan bieden. Het woningprobleem is trouwens een vraagstuk, dat zowel onze nieuwe bur gemeester als mevrouw Wytema ernstig bezig houdt. Alkmaar en Beilen liggen per trein uren van elkaar en al be schikt de burgemeester dan ook over een auto, toch is de afstand tussen ambtsgebied en gezin te groot, opdat de woningcommissie niet alles in het werk zal moeten stellen om onze nieuwe burgemeester en zijn gezin zo spoedig mogelijk een passende behuizing te kunnen verzekeren. De mensen in Drente spreken enigs zins eigenaardig en dat is natuurlijk een kwestie van appreciatie, want waarschijnlijk zal een Drentenaar pre cies hetzelfde zeggen als hij in West- Friesland terecht komt. De man, die wij naar het huis van de burgemeester vroegen, vertelde ons dat wij dwais over de „doinen" moesten. Het kan ook „toinen" geweest zijn want duinen zijn er- in Beilen niet, maar het was een kwartiertje lopen en de man die ons na een kwartiertje verder wees deed er nog een kwartiertje bij. Als je die lange, rechte wegen ziet, komt het up een kwartiertje meer of minder niet aan. Hoofdzaak was dat de burgemees ter thuis was en dat wij met deze jonge energieke figuur rustig een uur tje in zijn studeerkamer konden praten. Natuurlijk interesseerde het -ge sprek ook de burgemeester, want al kent hij Alkmaar van vroegere bezoe ken de kaasmarkt b.v. en al bleek spoedig, dat hij van diverse bijzonderhden op de hoogte was toch bood dit gesprek met een Alk maarder ook hem volop gelegenheid naar vele bijzonderheden te informe ren, welke hem, als hoofd der ge meente, ten zeerste interesseerden. Het ligt niet in ons voornemen daarop in den brede in te gaan, om de uitvoerige biografie, welke wij reeds Zaterdagmorgen publiceerden, te completeren. De burgemeester was met ons arti kel zeer ingenomen en verzocht ons slechts te vermelden, dat mevrouw Wytema niet in Dordrecht maar in De Waagtoren zingt weer nieuwe melodietjes. Beiaardier Van der Veen is omhoog geklauterd met zijn helpers en heeft pennetje voor pennetje op de oude trommel „verst-ken", met telkens opnieuw raadplegen van zijn notenblad en met af en toe langsleggen van de stok, waarop voor het gemak het hele „noten-alfabet" staat geschilderd. Het nautische genre is weer verlaten. Piet Hein met zijn zilvervloot en het scheepje langs de waterkant hebben voorlopig weer afgedaan. De heer Van der Veen heeft uit Valerius' Gedenk- klanck geput en nu speelt de toren op hele uren „Merck toch hoe sterk" en op het halve uur „Wilt heden nu treden". Wij hoorden van iemand, die zich bij het vernemen van deze titels lichtelijk teleurgesteld toonde. Hij had waar schijnlijk Hey-baba-rebop of Chibaba verwacht. Maar hoewel wij niet ont komen aan de indruk, dat de keuze van carillon-me1 "dieën rich in vrij en ge kring beweegt, zou dat toch wel een beetje te veel gevergd zijn. Den Haag is geboren, hoewel me vrouw van een Dordtse familie is. Er zijn drie kinderen, een meisje van 11 jaar en twee jongens van resp. 8 en 1 jaar. Mevrouw Wytema acht de zorg van haar gezin haar allergroot ste taak en interesseert zich -daar naast in het bijzonder voor de zorg voor het misdeelde kind, zoals die zich uit in de acties voor kinderpost zegels, kleuterzorg, kindervoeding en dergelijke. Burgemeester Wytema interesseert zich in het bijzonder voor muziek. Hij speglt viool en piano en infor meerde met kennlijke belangstelling naar het muziekleven in onze ge meente. Aan zijn initiatief is het te danken, dat er na afloop der concer ten in Groningen een extra bus naar zijn gemeente rijdt, zodat vele Beile- naren van deze concerten kunnen profiteren. Men meent wel eens, dat de Dren icnaren conservatief zijn als het op donaties voor goede werken aankomt, maar de praktijk bewijst iets anders. Zij hebben niet minder dan f 10 per hoofd der bevolking voor de Stichting 2940/1945 gegeven en van de 2200 ge zinnen in Beilen zijn er 985 contribu erend lid dezer stichting. Dat zijn spre kende cijfers en als men dat hoort moet men zich eigenlijk wel een beet je schamen voor eigen streek en eigen stad waar nu juist weer de leden van de Ver. van Oud-illegalen werkers vaak hopeloze pogingen doen het aan tal contribuerende leden voor deze stichting van nationale dankbaarheid te vergroten. Trouwens ook op een ander gebied onderscheiden de Drentenaren zich gunstig van de bevolking van zovele andere streken. Wij deden in onze biografie reeds de grote interesse van burgemeester Wytema van het bouw- probleem nakomen en het is niet ver wonderlijk dat hij met een zekere ge rechtvaardigde trots mededeelde, dat aan het bouwplan boven de gestelde verwachting voldaan was, ja, dat het vóór de oorlog bestaande bouwpeil reeds ruimschoots overschreden is. Wat dat betreft kunnen alle gemeenten in ons land een voorbeeld aan een plaats als Beilen nomen.. Men werkt daar met genormaliseerde woningtypen en wijcit er bijzondere aandacht aan de wonin gen voor de weinig daadkrachtige ge zinnen. Burgemeester Wytema die het plan heeft binnen zeer afzienbare tijd kennis te komen maken met zijn toe komstige medewerkers heeft op ons de indruk gemaakt van een jonge, energieke en wilskrachtige figuur, die aan de hier bestaande problemen al zijn tijd en zijn werkkracht zal geven. Wij vertrouwen, dat zijn burgemees terschap ook hier een zegen voor de gemeente zal blijken. Traditie in ere hersteld In de dagen toen we nog een ste delijk muziekcorps bezaten, en we heel wat minder gerieflijk 't Pinkster ochtend concert bijwoonden staande achter dikke touwen welke om de bo men gespannen waren, was er altijd een zéér grote belangstelling. Ieder een ging naar het ochtendconcert. De muziekvereniging „Excelsior" o.l. van Anderson heeft nu onder heel wat idealer omstandigheden de oude traditie hervat, en de appreciatie hiervoor had wel groter kunnen zijn. Prachtig zomerweer begunstigde deze concertmorgen, en men vroeg zich af hoe het toch komt dat in onze schitte rende muziektuin zo weinig .muziek" meer wordt gehoord. Het schijnt dat de muzen „de tuin" de rug toegekeerd hebben. Het muzikale programma be stond uit licht verteerbare kost, en het was de verdienste dat men toch niet geheel in de amusements sfeer ver viel. Het was dus populair in de goede zin van het woord. Adam's ouverture Si j'étais Roi werd met uitstekend begrip van dit genre gespeeld, hoewel er technisch nog wel enkele moeilijkheden moeten worden overwonnen. Het zevendelig Faust-ballet behoort wel tot de schoonste bladzijden welke Gounod componeerde. Dit stuk kon wel als het hoofdnumemr van dit concert worden beschouwd. De vertolking had uitstekende momenten, hoewel de tem pi over het algemeen wel wat aan de langzame kant werden genomen. Het .coper had vaak een zeer goed klankgehalte o.a. ook in de bekende mars uit de opera Tannhauser van Wag ner. De gewoonte getrouw werd het concertprogramma door een paar pit tig gespeelde marsen omlijst. Het aantal toehoorders nam met het vorderen van het concert in aantal toe zodat uiteindelijk toch nog van een re delijke belangstelling kan werden ge sproken. De aanwezigen lieten het aan blijken van waardering voor het ge- bodene niet ontbreken. Wanneer aan deze traditie in 't vervolg wat ruimer bedenkheid wordt gegeven, maken we het volgend jaar kans op een uitste kend bezet ochtend-concert. MUSICUS. (Ontleend aan onze advertentie kolommen) DINSDAG. Café De Nachtegaal, 20.30 uur: Leden vergadering Centraal Genootschap. Sportpark, 2.30 uur: Motorraces. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Dwaalwegen, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinee Victoria Theater. 8 uur: Geheime op dracht, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americain, 8 uur: Don 't fence me in, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée TEMPERATUREN ZWEMBADEN: Pesie: 20°. Zij, wier familienaam begint met 5e letter H tot Helder moeten morgen, WOENSDAG 19 Mei hun nieuwe bonkaarten 808 afhalen, alsmede tabaks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten. De uitreiking vindt plaats in het uitreiklokaal Rid derstraat, van 912 en van 24 uur. Medegebracht moeten worden de dis tributiestamkaart en de losse inwis selingsbon van bonkaart 806. N.B. De data van volgende uitreikin gen zullen niet meer worden gepubli" ceerd, doch op de bonkaart worden ge stempeld. Onder zeer grote publieke belangstel ling ,s Zaterdag de Nederlandse oud kampioen schaatsenrijden op alle af standen, Jan Langedijk, te Alkmaar in het huwelijk getreden met mej. D. A. Met. De Langestraat stond voor het stadhuis zo vol toeschouwers, dat het verkeer er volkomen door gestremd werd en in de grote Raadszaal, waar de plechtigheid plaats vond, was geen plaatsje onbezet. Behalve de wederzijd se familie, waaronder de beide groot vaders was een vertegenwoordiger van de Noorse schaatsenrijderswereld aan wezig, weliswaar niet in officiële func tie, doch zijn aanwezigheid werd toch op hoge prijs gesteld. De Noor, de heer Christian Rosenvinger, had in de zaal een ereplaats. Nadat het huwelijk door de ambte naar van de Burgerlijke Stand, de heer Veldman, was voltrokken, hield deze een toespraak, waarin hij memoreerde, hoe Jan's süccessen, die al van twintig jaar geleden/ dateren, ook te danken zijn aan zijn karaktereigenschappen. Van daag, aldus spr., is hij gestart op de lange levensbaan, waarin ook bochten voorkomen, die hij echter ongetwijfeld op e'clatante wijze zal weten te nemen. Aan de finish wacht de zege van een gelukkig huwelijksleven. Spr. besloot met de hartelijke gelukwensen voor de toekomst. Des middags werd in het Victory- Hotel een drukbezochte receptie gehou den, waar tallozen zowel uit de vrien den- en kennissenkring,' als uit de sport wereld de oudkampioen en zijn bruid kwamen gelukwensen. Zondag- en Maandagavond traden Snip en Snap voor geheel bezette zalen op in het Gulden Vlies met hun Bon- te-trein cabaret, waaraan behalve Wil ly Walden, Piet Muyselaar, Berry Kievits en Gerard Walden nog mede werkten: De Gesona's, Jean Smits, Miny Bracke en Govert van Oest als begeleider, De aanwezigen hebben zich te oor delen naar de lachsalvo's nog al geamu seerd, maar het geheel kon op ons slechts een matige indruk maken. Ver schillende schetsen waren zonder geest, werden slordig afgewerkt en enkele hadden best gemist kunnen worden, zoals Het Bruidje en de Indische avon turen. Het viertal Berry Kievits, Muy selaar en Willy en Gerard Walden kan heel wat, maar deze krachten bleven ditmaal beneden hun kunnen v.n.l. door de afwerking., Het was meermalen rommelig, Ook het optre den van de dames Snip en Snap deed weinig en bleef achter bij vorige cre aties. - Jean Smits, de jongeman met lied jes bij de guitaar deed geen onver dienstelijk werk en had een verdiend succes, wat ook gezegd kan worden van „De Gesona's" de twee meisjes met een guitaar, die hun diverse nummers op prettige wijze brachten. Een duo dat bij serieuze studie nog heel wat kan bereiken. Miny Bracke assisteerde in enkele sketches en Govert van Oest aan de vleugel was uitstekend op dreef. G. Zaterdag verzamelde zich het redac tioneel, administratief en technisch personeel van onze courant in de re dactie-lokalen te Alkmaar, teneinde af scheid te nemen van de heren Jae. Broersen, wnd. hoofdredacteur en F. Terpstra, hoofdadministrateur, die bei den naar elders gaan vertrekken. De heer Broersen, die reeds lang de functie van waarnemend hoofdredac teur bekleedde, zag zich wegens zijn ge zondheidstoestand genoodzaakt, deze werkkring te verlaten, terwijl de heer Terpstra een betrekking bij de K.L.M. heeft aanvaard. De heer J Bijlsma, directeur van het bedrijf, sprak een woord van afscheid, waarin hij aanstipte, dat een gevoel van weemoed bij dit afscheid bovenkomt, wat zeker ook bij de heer Broersen zelf het geval zal zijn, want wie de jour nalistiek eenmaal koos, laat haar nooit weer los. Spr. prees de heer Terpstra als een nauwgezet werker, die veel moeilijkheden wist op te lossen en werkte voor twee of drie mensen tege lijk. Dat dit gelukte was te danken aan de leiderseigenschappen van de schei dende functionaris. Nadat beide heren een enveloppe met inhoud hadden ontvangen, was het woord aan de heer W. Middelbeek, chef der redactie, die onder aanbieding van een boekwerk namens de redactie de heer Broersen 'n figuur noemde, die in het hart der redactieleden gegrift staat Ook de heer Terpstra werd door de heer Middelbeek niet vergeten in zijn toespraak. De heer Christophersen die de hoofd administrateur opvolgde, sloot zich bij deze woorden aan en voegde een per soonlijk blijk van waardering toe aan zijn rede. Ook de heer H. Pel, bedrijfsleider, sprak enkele woorden van waardering voor de scheidende heren en bood een tweetal boekwerken aan Zowel de heer Broersen als de heer Terpstra dankten tenslotte met welge kozen woorden voor het afscheid, dat hen hier bereid was, waarbij de eerste nog woorden van dank sprak tot de heer C. Krak, voor wie hij de grootste waardering had. De mooie Pinksterdagen hebben heel wat mensen naar buiten gelokt. Het zijn de traditionele dagen waar op men zich naar zee en strand, naar bos en heide spoedt om er te genieten van de natuur. Hoevelen zich in die dagen van en naar Alkmaar hebben begeven is op geen duizenden te schatten en cijfers daarover zijn op dit ogenblik nog niet te geven. De NACO vervoerde zeer veel pas sagiers in alle richtingen. Er moesten zelts een 40 tot 50-tal extra bussen worden ingelegd. Wanneer jnen bere kend, dat deze ongeveer 50 personen per wagen bevatte komt men al tot een extra vervoer van 3500 passagiers. De spoorwegen hebben ook zeer ve len vervoerd. Vele voortreinen naar Amsterdam moesten ingelegd worden wat mogelijk was omdat men heden vrij goed en beter dan het vorig jaar in het materiaal zit. In het bijzonder heelt de tram naar Bergen aan Zee een druk vervoer ge had. Duizenden vacantiegangers zijn daarmee vervoerd en twee extra trams moesten worden ingelegd, waardoor alles een vlot verloop had. In Pesie's natuurbad was het vooral op de tweede Pinksterdag buitenge woon druk. Er waren ruim 3000 be zoekers en men verwachtte dat de drukte ook heden nog zou aanhouden Ook de directie van het Zomerbad was tevreden. Het bad was flink be zpcht, voornamelijk door bezoekers van buiten onze gemeente. Hieruit blijkt, dat Alkmaar en •omgeving van deze prachtige Pinkster, dagen geprofiteerd hebben, wat door het mooie zomerweer natuurlijk zeer in de hand gewerkt is. Het blijkt wel, dat Alkmaar, ook voor het toeristen verkeer steeds meer een stad van be tekenis begint te worden. DAMMEN De wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van Alkmaar en omstreken zullen beginnen op Vrijdag 21 Mei Reeds zijn ruim 43 spelers ingeschreven, waar onder uit Alkmaar Heiloo, Broek op Lan- gendijk en Sint Pancras De wedstrijden worden gehouden in café Haring, Oudegracht Woensdagavond had in de zaal van Hotel Duin en Dal de voorjaarsverga dering plaats van de WV. De voor zitter, de heer M. Miele, deelde mede, dat een schrijven was binnengekomen van mevr. Eijma-Boeke, waarin dank werd gebracht aan de vereniging voor de blijken van medeleven bij het over lijden van haar echtgenoot, de oud- fcurgemeester van Egmond aan Zee. Vervolgens was er een schrijven van de Redactie van de Duinstreek, waar in werd aangeboden om de 14 dageii een speciaal nummer huis aan huis te laten bezorgen, in de geest van de vroegere Badbode. De heer Belleman deelde mede, dat hij binnenkort „Het Contact met de Egmonden" weer hoopt uit te geven. De WV was van oordeel, dat wat door de leden gedaan kan worden, niet door buitenstaanders moet worden ge daan. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgelopen jaar reeds in de maand Juni een groot aantal gasten hier verble ven. De feesten, die de VVV organi seerde, waren uitstekend geslaagd. Het bezoek bij het vuurwerk werd geschat op 20.000 personen. De kascommiSsie, bestaande uit mej. de Graaff en de heer G. van der Schinkel bracht bij monde van de laatste verslag uit van het onderzoek van de kasbewijzen. De voorzitter bracht aan de secretaris en de pen ningmeester dank voor resp. het jaar verslag en het beheer over de gelden. De heer C. Wijker bracht verslag uit van de Kunsttentoonstelling. Dank zij de hulp van de voorzitter, aldus de heer Wijker, werden de moeilijkheden, v/aarvoor wij aanvankelijk stonden, spoedig opgelost. De voorzitter wees in het bijzonder op het grote belang, dat deze ten toonstelling voor Egmond aan Zee ge had heeft. Uit het gehele land kwa men telefoontjes binnen om inlichtin- Voor Diogenes om te watertanden In de Achterdam, waar het oude ambacht in zo vele bedrijven van vader op zoon is overgegaan en vaak nog op straat vóór de werkplaats wordt uit geoefend heeft de familie Stikvoort vanaf 1797 een kuiperij. Dat bij de firma H. B. Stikvoort op Achterda m No. 5, altijd uitstekend werk wordt geleverd, kan blijken uit de 3 meter brede, ovale kuip, welke de heer C. J. Stikvoort dezer dagen in opdracht van de Chem. Wasserij en Ververij N.V. S. Krom, alhier heeft vervaardigd. Uit bovenstaande foto krijgt men enigszins een indruk ren ae grootte van dit werkstuk» dat 6000 liter water kan bevatten. gen betreffende de openingsuren. Spr. hoopte, dat nog eens de kroon op het werk van de heer Wijker gezet mag werden, door hier een permanente tentoonstelling te krijgen in een eigen gebouw. Bij de bespreking van de begroting over 1948 kwam vanzelf het vuur werk ter sprake, want dit mooie schouwspel moet dit jaar weer door gang vinden en de leden verkl: arden zich bereid om daarvoor in de zomer een extra bijdrage te geven. Da heer Jonker deelde mede, dat het ledental der vereniging nog steeds groeiende is, en dat op het ogenblik reeds 360 leden staan ingeschreven. Feestelijkheden gedurende het badseizoen. Na enige bespreking werd het vol gende programma opgesteld. In de maanden Juni, Juli en Aug. zullen feesten worden gehouden. Daar in de maand Juni slechts ouders met nog niet schoolgaande kinderen hier verblijven, is voor deze maand gedacht aan een ballonwedstrijd. Verder zijn er plannen voor een groot Lunapark in de buurt van het Pompplein. Aan het mu ziekcorps uit Egmond-Binnen zal ge vraagd worden gedurende het badsei zoen één of meer concerten te geven. Dan is er natuurlijk het traditionele vuurwerk. De schipper van de redding boot deelde mede, dat in het a.s. bad seizoen, voor het eerst na de oorlog, wanneer de zee daartoe wild genoeg is, weer demonstraties of oefeningen met de motorreddingboot „President Steijn" worden 'gehouden. De voorzitter deelde nog mede, dat er dit jaar ook gelegenheid tot ezeltje rijden is op het strand. Bij de rondvraag informeerde mevr. de Hartog naar de muziektent. De voor zitter zeide dat materiaalgebrek de oor zaak is dat deze er nog niet is. De heer Jonker Sr. wilde van de voorzitte een en ander horen over de geruchten die in 't dorp de ropde doen, betreffende de nieuwe politieverorde ning. Als die geruchten waarheid be vatten, dan is dat niet bevordelijk voor de badplaats. De voorzitter deelde mede, dat die geruchten alle vals zijn. De nieuwe po litieverordening bevat geen enkele be paling die de groei van Egmond ais badplaats zou kunnen schaden. De heer de Vries wilde nog weten of het toegestaan is, dat de gasten zich in hun pension kleden voor het baden en dan in badmantel zich naar het strand begeven. De voorzitter zegde toe dat dit altijd werd goedgevonden en dat dit zo zal blijven. De Duinreep zal echter verboden terrein zijn. Waterstaat zal op bepaalde afstanden borden plaatsen. De Duinreep is in onderhoud en mag niet worden losgelopen. De heer Kockx merkte op dat de Eg- mondzeeër Reddingsbrigade djt jaar haar 20-jarig bestaan viert. De voor zitter bracht hulde aan de leden van deze brigade die zonder enige financiële steun dit mooie werk op zich nemen. Pastoor J. A. J. van Zanten, voorzitter van de E.R.B., merkte op, dat de E.R.B. eigenlijk in nauw verband staat met ie V.V.V. Vervolgens bracht de heer Kockx hulde aan de gemeentesecretaris mr. J. J. Spit voor de aardige reclame op de achterzijde van de gemeente enveloppen. Na een debat over de kampeerhuisjes deelde de voorzitter mede dat B. en W. zich op het standpunt stellen dat met een maximum van 50 huisjes een proef zal worden genomen. Een mooi seizoenbesluit Het Alkmaarse biljartseizoen zal dit weekeinde (van Donderdag 20 tot en met Zondag 23 Mei) op bijzondere wijze wor den besloten en wel met bet eerste klas tournooi om de fraaie wisselprijs De Zilveren Waag, in Hotel „De Nachtegaal*' Acht spelersvan hoge klasse zijn voor dit tournooi uitgenodigd en men kan dan ook tekenen op de volgende spelers- uit Alkmaar: G Wessels en H Hoogland; uit Burgerbrug: J Feeke; uit Haarlem: J Stef- fers; uit Amsterdam: Meeuwe, Van Leeu. warden, C Haberer en G van Someren Zij, die enigszins in de biljartwarebl thuis zijn, weten dat hier een achttal prima biljarters bij elkaar is, dat een mooie, vinnige en sportieve strijd zal voeren Dezer dagen is ook te Alkmaar een comité gevormd voor de hulp aan hongerende kinderen als onderdeel van de U.N.A.C. (United Nations Ap peal for Children) Voor dit comité treedt de wethouder van Sociale Za ken, de heer R. Bakker, voorlopig als voorzitter op. Het is tot dusver samengesteld uit de dames C. Koot- Kramer, mej. Dr. A. G. Schoo, mevr. D. Snijders en de heren Tj. N. Adema en F. L. J. Putman. Voorzien moet nog worden in een vertegenwoordiger (ster) van het Ned. Rode Kruis, van de Ver. Huma- nitas, van de R.K. Ver. voor Kinder bescherming en van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap. De afdeling Alkmaar van de Stil ting 19401945 heeft haar actie ingezet. Vandaag zijn haar medewerkers begon nen met huis aan huis contribuanten te v/innen. Helaas echter is het aantal medewerkers zo gering dat het wel enkele weken zal duren voordat ieder een bezochtif is. Om tijdverspilling te voorkomen verzoeken wij dan ook aan degenen die reeds contribuant van de Stichting zijn, hun kaart voor het raam te plaatsen en aan hen, die nog geen contribuant zijn, dit zonder verspilling van veel woorden te worden. Vergeet niet dat de Stichtingsmedewerkers niet voor zichzelf komen. Zij komen U slechts de vervulling van Uw plicht zo gemakkelijk mogelijk maken. Helpt hen daarin! Geboren: Engelina M. M., d. van P. J. Timmer en E. T. Schagen. Jo- sephus M., z. van J. Numan en E. Bus sen. Jan, z. van J. Kwak en J. Ti chelaar. Baukjen, d. van H. Meijer en J. H. Westerhout. Maria E., d. van C. J. Mooij en M. Hazes. Ro nald G. J., z. van K. J. Janneman en A. de Jong. Gijsbert, z. van J. van Tiel en A. Jansen. Henriette C., d. van C. P. Pater en J. M. Kievit. Charlotte J. M„ d. van J. van der Wis sel en T. Beks. Maartje, d. van H M. Brant en A. G. de Bakker. Gehuwd: Gijsbertus P. van Bee- !?um en Aaltje Leeuwerke Jan Lan gedijk en Dieuwertje 'A. Met. M de Vries en Margaretha A. van gedijk en Dieuwertje A. Met. Dirk Schaagen. Overleden: Maria H. F. C. Hans- bergen, oud 58 jaar, geh. met. C. P. M. Verhaart. WINTERCOMPETITIE DOS De uitslag van de wintercompetitie van de Alkmaarse Schaakvereniging DOS is als volgt: Groep I: le R van Wezop lS'/t pnt; 2~ A Burgert 14Vs pnt; 3e C Mazereeuw 121/2 pnt; 4e K Brinkhof 12Vs pnt; 5e J Kooi 10V2 pnt; 6e J Slikker 91/2 pnt; 7e A Nijman 91/2 pnt; 8e J Bakker 8 pnt; 9e J Molenaar 7 pnt; 10e M N Pranger 6V2 pnt; lie A van Vliet 4 pnt Groep II: le W Speets 17 pnt; 2e P Obdam 15 pnt; 3e C Appel 111/, pnt; 4e P J van Hoven 10 pnt; 5e J Nijman 10 pnt; 6e G Bayema 7 pnt; 7e L Godijn 7 pnt; 8e G van Vegten 6 pnt; 9e J P Willems 5 pnt; 10e W Wouters 5 pnt; lie J de Boer 3 pnt; 12e J van Wezop 21/2 pnt Vrijdag 21 Mei wordt een begin gemaakt met de zomercompetitie Ten behoeve van het uitdiepen van ver schillende sloten is heden de baggermolen van de heer Klompmaker i|it Alkmaar in de polder Hensbroek gearriveerd Het werk zal denkelijk 3 4 weken in beslag nemen Vooral voor het gedurende de laatste jaren sterk toenemende vervoer per mo torvaartuig en het vervoer van wei- haast alle tuinbouwproducten naar de veiling „De Tuinbouw" te Obdam, zal hier van een behoorlijke verbetering sprake kunnen zijn Geboren: Jan, zoon van J de Beer en G Woerdeman Agnes M A, dochter van N J Beers en A M Berkhout Catharina A M, dochter van A J Dignum en A E Ruiter Johanna en Alida, doch., ters van J Visser en J C Thasing SCHAKEN De uitslagen van Donderdag j.l. lul den: le afdeling: C. Blok—F. Zijp 0—1; J. Zijp—J. Koopman 0—1.. W. de Graaff G. Stam 01; J. de Waal-A. Heere 1—0. 2e afdeling: J. Vendel—De Vries 1—0; K. Blok—Hopman 1—0. Donderdag a.s. zal De Egmonden in Egmond uitkomen tegen het sterke Op positie uit Heiloo. Oppositie speelt in de bond 2 klassen hoger dan De Eg monden en was dit jaar ongeslagen kampioen. Al mag een overwinning dan niet worden verwacht, de ontmoeting zal in elk geval voor de onzen leerzaam kunnen zijn.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2