VOETBALUITSLAGEN D De Boys moeten plaats maken voor Zaandijk Boys verliezen in de laatste minuut Haarlem en EDO herstellen zich Herrie bij Uitgeest-Zeevogels im Het zwaard van Damocles is gevallen Jeugd-tennis tournooi Spannende handbalwed strijden te N.-Niedorp De Ruyter wint de 1500 M. VAN GISTEREN Alkmaarse Boys-Meteoor Gelijk spel was echter de verhouding geweest Jan Hennink slaat een goed figuur! Courses te Duindigt Uitgeest gedegradeerd Wij luisteren naar De degradatie van de Alkmaarse Boys ie thans een feit geworden. Hetgeen reeds als een zwaard van Damocles boven deze ploeg hing voltrok zich Zondagmiddag aan de Westerweg en in de Zaan. Want zelfs een overwinning had de Boys niet meer kunnen baten daar Zaan dijk, in een overigens slechte wed strijd, tegen Vitesse gelijk speelde. Zaandijk zal dus de plaats van de Boys gaan innemen, een plaats die deze eeuwige kampioen o.i. volko men verdient, gezien het feit dat zij in de promotie-competitie ongeslagen is gebleven. Straks in de derde klasse zullen de Boys moeten gaan tonen dat deze degradatie een gevolg is van regel matig terugkerende pech, hetzij door vertrek hetzij door geblesseerd ra ken van spelers. Maar reeds deze zomer zal dan gewerkt moeten worden om de zwak ke plekken die er in de ploeg be staan weg te werken, op dat straks in September een ploeg in het veld zal treden die bewust is van haar kracht en recht op het doel zal af stevenen. „TERUGKEER IN DE TWEEDE KLASSE". PROMOTIE 2E KLASSE. Hengelo won van PEC met 20 en Vi tesse versloeg TEC met 42. Door dit resultaat zijn de Hengeloërs weer ge promoveerd naar de le klasse. Haar pe riode in de 2e klasse duurde dus maar zeer kort. De definitieve stand is nu: Hengelo 6 4 0 2 8 Vitesse 6 3 0 3 6 TEC 6 8 0 3 6 PEC 6 2 0 4 4 In het Zuiden wist DOSKO haar 2e thuiswedstrijd ook te winnen, n.l. met 3—0 van DESK, zodat de candidaten nog eens opnieuw kunnen beginnen. De stand is: DESK 4 2 0 2 7—6 4 Helmond 4 2 0 2 9—5 4 DOSKO 4 2 0 2 7—12 4 De clubs spelen nu één wedstrijd te gen elkaar op vreemd veld. Eindigen de clubs weer gelijk, dan beslist het doelgemiddelde van deze stand, waarbij Helmond dus het beste staat. De beslissingswedstrijd Kerkrade Sittard vond geen doorgang. In het Noorden verloor Veendam van Friesland met 3—1. De Friezen en Zwartemeer gaan nu uitmaken wie het volgend jaar in de eerste klasse mag uitkomen. De stand is: Zwartemeer 3 2 1 0 52 5 Friesland 3 2 1 0 63 5 Veendam 4 0 0 4 39 0 PROMOTIE 3E KLASSE. Zaandijk nam met een slechte wedstrijd afscheid van de 3e klasse. Tegen Vi tesse werd slechts 11 gespeeld, een resultaat dat toch voldoende was om 2e klasser te worden. De Zaandijkers onze felicitatie Eindelijk is de 2e klasse bereikt. Er zullen wel weinig sportlief hebbers in Noord-Holland zijn die dit succes Zaandijk misgunnen. De Boys namen tegelijk afscheid van de 2e klasse en nog wel met een 10- nederlaag tegen De Meteoor. Er is rouw in Alkmaar, maar wij zijn er van over tuigd dat de Alkmaarders straks weer hoge ogen gaan gooien. Waren de eerste partijen in het jeugd tennis-tournooi van matig gehalte, de halve finalen en de slotpartijen gaven vaak verrassend aardig spel te zien. Het tournooi mag dan ook zeker ge slaagd worden genoemd en niet in het minst met betrekking tot de vlotte or ganisatie. De uitslagen luidden: Jongens, halve finale: Fey (Bakkum) verliest van Groen (Beverwijk) mgt 06, 06. Polman (Hoorn) wint van Koster (Alkmaar), 63, 26, 63. Finale: Groen (Beverwijk wint van Polman (Hoorn), 61, 61. Meisjes halve finale: H. Tasche (Alkmaar) wint van I. Boerman (Hoorn), 6—4, 2—6, 4—3. Palensteijn (Hoorn), wint van T. Vermeulen (Hoorn) 6—3, 6—2. Finale: T. Palensteyn (Hoorn) wint van H. Tasche 64, 63. Ook bij de meisjes dus een Hoorns succes, hoewel minder duidelijk dan bij de heren, maar niettemin volkomen verdiend. Ter gelegenheid der Pinksterkermis had de Niedorper Handbalvereniging grote serie wedstrijden uitgeschreven, waaraan niet minder dan 8 elftallen deelnamen. De wedstrijden zijn voor de organiserende vereniging een succes geworden, mede dank zij het fraaie weer. Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van goede sport en enkele zeer spannende ontmoetingen. Na afloop reikte voorzitter Peere boom Jr. met toepasselijke woorden aan de diverse geukkige aanvoersters de fraaie prijzen uit. Eindstand comp. Dames Handbal 1ste klasse B: AVA 13 gesp., 19 punten; Olympia 13 gesp., 17 punten. DTS 12 gesp., 13 punten, JHC 12 gesp., 13 punten; N.- Niedorp 12 gesp., 12 punten. TSV 12 gesp., 8 punten; Tonegido II 12 gesp., 0 punten. De stand is: Zaandijk Alkm. Boys Vitesse Meteoor PROMOTIE 4E KLASSE. De Germaan geeft het 3e klasserschap nog niet gewonnen. Grasshoppers kwam op bezoek in Amsterdam en kreeg een 41-nederlaag. Kijk, dat zegt toch nog wel iets. Nog even oppassen, Schagen. De stand is nu: Schagen 2 2 0 0 2—0 4 De Germaan 2 10 1 42 2 Grasshoppers 2 0 0 2 15 0 De Hoogwouders kunnen nog slechts gelijk komen door beide wedstrijden te winnen. PROMOTIE RES. 2E KLASSE. A.F C. II—'t Gooi II PROMOTIE RES. 3E KLASSE. Alkm. Boys II—H.F.C. II Meteoor IIVolendam II Volendam promoveert. K.N.V.B.-BEKER. I.V.V. schakelde Z.F.C. met 10 uit. West-Frisia kwam bij de laatste 30 clubs door een 54-zege op Oranje-Zwart. A.P.G.S.Vriendenschaar 22; V.V.A. W.M.S. 2—0; D.W.S.—R.K. V.V.A. 5—2. N.H.V.B.-BEKER. H.R.C. II—B.K.C. I 5—1; Berdos I— Oudesluis I 26. 2—1 1—0 1—5 Hier volgen de uitslagen van de ln White City gehouden internationale wedstrijden waaraan o.m. Nederlandse athleten deelnamen. 100 meter: 1. Gregory (Eire) 11.2 sec.; 2. Scholten (Ned.) op 30 cm; 3. Watt (Schotland). Gregory en Scholten leverden elkaar een geweldige strijd over de laatste meters welke door de Ier op het nip pertje werd gewonnen. 1500 meter: 1. Frits de Ruyter (Ned.) in 3 min. 58,4 sec.; 2. Erik Nyborg (Zweden) op 14 meter; 3. Barry (Eire) De Ierse kampioen Barry nam van meet af aan de kop en leek na de der de ronde een zekere overwinnaar, toen hij verslapte en achter raakte. DeRuy^ ter vocht intussen de strijd om de eer ste plaats met Nyberg uit en besliste die met een felle eindspurt in zijn voordeel. De tijd van Nyberg was 4 minuten. 400 meter: 1. Reardon (Eire) 49.1 sec.; 2. Blok (Ned.) op 3'/s meter; 3. Norden- feldt (Zweden); 4. Conacher (Schot land); 5. Kelly (Noord-Ierland). Hoogspringen: 1. Lindekrantz (Zwe den) 1.85 meter; 2. Keyzer (Ned. 1.70 fneter; 3. Hoffmeyer (Eire). Deze internationale, wedstrijd bestaat uit vier onderdelen: 100 meter, 400 me ter, 1500 meter en hoogspringen, waar aan vertegenwoordigers van de KNAU (Ned.), de Orgrijte Idrott Club (Zwe den), de Eire Amateur Athletic Union, de Scottish Amateur Athletic Associa tion en de Northern Ireland Amateur Athletic Association deelnamen. Nederland won de wedstrijd met 17 pnt vóór Eire 16 pnt; Zweden 14 pnt; Schotland 7 pt en Noord Ierland 3 pt. oud-gedien- VOETBALUITSLAGEN 2E PINKSTERDAG Om het kampioenschap van Nederland PSV—EDO 0-4 HaarlemBW 2-0 District III Promotie-degradatie- wedstrüden 2e klasse Hengelo—PEC 2-0 VitesseTEC 4-2 District IV Dosko—Desk 3-0 District V Veendam-Friesland 1-3 3e klasse District I Alkm. Boys—Meteoor ZaandijkVitesse 0-1 1-1 4e klasse RUC—SEC Germaan-Gr.hoppers OM DE K.N.V.B.- BEKER WA-WMS DWS—RK WA IW—ZFC Oranje Zwart West-Frisia HollandPatria APGSVrienden schaar 2-2 Watergraafsmeer UVS 4-4 Unites—Texas 6-4 Papendr.-Neptunus 1-3 ADO—DHZ 1-1 DFC—The Rising Hope 4-1 BI.-ZwartPFC 0-0 3-3 4-1 2-0 5-2 l-Ó 4-5 4-1 Fortuna—Fluks 3-2 HeraclesVelocitas 2-0 DoetinchemCHRC 1-1 Theele-Wageningen 0-0 AGOWWSV 0-0 Zwolse BoysAZC 1-0 De HovenEDO 0-2 NOADSpartaan '20 6-2 Middelburg Concordia 1-1 RBCRoermond 4-5 Willem II—SCB 2-0 ODCBudel Scott 6-0 AchillesLeeuwarden 1-0 LimburgiaSVHR 7-2 Sneek—Emmen 2-2 HZC—Helpman 1-1 BleijerheideDe Spechten 0-2 De ValkMaastr. Boys 2-T Bijna waren de Boys nog ongesla gen naar de derde klasse verhuisd, doch zelfs deze eer mocht hun niet te beurt vallen want in de laatste minuut, scoorde de trage doch des ondanks niet minder gevaarlijke Meteoor rechtsbuiten het enige doel punt in deze wedstrijd. Dit doelpunt betekende niet de degradatie van de Boys daar dit feit in Zaandijk, werd voltrokken door het gelijke spel dat de Zaankanters tegen Vitesse be haalden. Een gunstig teken bij deze degrada tie is misschien wel dat de jongere generatie alle gespeelde wedstrijden in een tournooi te Schagen wist te winnen, waaruit geconcludeerd mag worden dat deze degradatie slechts een tijdelijke achteruitzetting zal zijn. De laatste wedstrijd als tweede klasser was er een van matig gehalte. Een volkomen gebrek aan een schut ter in de voorhoede kenmerkte zich en dit is zeker een van de zaken die het eerst om een oplossing vraagt. De midvoorplaats werd deze middag door de Ley ingenomen, die slechts eenmaal, met eeri overigens uitsteken de kopbal, de Meteoor-doelman aan het werk zette, Overigens was deze speler meer een struikelblok voor zijn eigen aanvalslinie dan een struikel blok voor de Meteoor-defensie. Op de linksbuitenplaats deed Admi raal meerdere malen uitstekend werk en zijn voorzetten hadden, wanneer er een schutter had gestaan, zeker gevaar opgeleverd Als verbindingsspe ler was Ben de Grand zeker zijn plaats nog waard en in menig opzicht kan Onze plaatsgenoot, Jan Hennink, heeft zich de beide Pinksterdagen uitstekend geweerd In de Ronde van de Furmer, waaraan tachtig man deelnam, wist Hennink een eervolle tweede plaats te veroveren Het af te leggen traject Pesloeg 125 km Dat Hennink tot een der beste Neder landse amateurs behoort bleek du'delijk uit het feit, dat hij op Tweede Pinkster dag ln de Ronde van Nederland als zevende aan de finish kwam Gerrit Voorting, uit Haarlem, die als eerste aankwam, deed over de 200 kpi 5 uur. 22 minuten en 3 seconden menig jonge speler deze de als voorbeeld nemen. Uitgezonderd Krul was het defen sieve gedeelte van de ploeg redelijk goed, hoewel de middenline weieens te veel haar verdedigende taak in het oog houdt en daarbij het steunen van de voorhoede verwaarloost. De 10 overwinning van de Meteoor gaf overigens de verhouding niet juist weer, hoewel het doelpunt zelf, waar over nogal gediscussieerd werd, volko men juist was, Het feit dat de Boys merendeels in de aanval zijn geweest en alleen een schutter ontbrak om die aanvallen productief te maken zou een 00 uitslag beter de verhouding heb ben weergegeven. Hoewel de uitslag van geen belang meer was, daar Zaan dijk het puntje dat zij nodig had reeds had bemachtigd. De Boys zullen nu dus in de derde klasse uitkomen, waarin wij hun van harte een herstel toewensen in de hoop dat weer spoedig het tweede klasseschap kan worden heroverd. Het is de beide Westelijke candi daten Haarlem en EDO gelukt de vol le winst te behalen. Voor Haarlem betekend dit dat er kans bestaat de laatste plaats te verlaten, terwijl EDO het kleine kansje op de eerste plaats heeft behouden. HAARLEM—BW 2—0 Dat Haarlem gewonnen heeft van BW, dat een goede kans maakte, om kampioen te worden, doch door twee nederlagen achter elkaar op de achter grond raakt, is niet te verwonderen. De Bosschenaren speelden met veel geest drift, zij beschikten over een uitstekend achtertrio, maar schutters ontbraken in de voorhoede, ook toen zij een ster ke wind in de rug hadden. In de eerste helft hadden de gasten het voordeel van de wind en waren daardoor meer in de aanval, doch het spel leverde voor de overigens niet sterke verdediging van Haarlem geen succes op. Een goed doelpunt van Smit vóór de rust en kopbal van Laan acht minuten vóór het einde leverde de twee Haar lemse goals en de twee kostbare pun ten op. PSV—EDO 0—4 De slot-thuiswedstrijd van PSV in deze landskampioenscompetitie is er een geworden met weinig goed voetbal en die men maar het best zo spoedig mogelijk kan vergeten. PSV noch EDO kon boven het middelmatige eerste klasse-spel uitkomen en van kampioens voetbal was in het geheel geen sprake Er werd slordig gespeeld, het plaatsen liet alles te wensen over en slechts zel den kwam de bal op de juiste plaats. Mogelijk dat de felle, dwars over het veld staande wind, hieraan debet was, doch dan hadden de kampioensvoethal- lers hun spel moeten herzien en in plaats van het harde en hoge schoten het spel laag over de grond moeten houden. EDO kon zich nog het best bij de ge geven omstandigheden aanpassen en maakte het de PSV-verdediging, on danks het soms toch wel erg stuntelige aanvalsspel, erg lastig. Schijvenaar benutte na >20 minuten spelen een penalty en nog vóór de rust vergrootte v. d. Spek de voorsprong. De tweede helft was reeds een half uur oud toen Steiger de overwinning veilig stelde en enige minuten later was het dezelfde speler die aan alle twijfel een einde maakte. De stand is thans: Heerenveen 7 5 1 1 20—13 11 BW 7 4 1 2 11—6 9 EDO 7 3 2 2 11—11 8 Go Ahead 7 3 1 3 14—16 7 PSV 8 2 1 5 12—17 5 Haarlem 8 2 0 6 13—18 4 De uitslagen van de op Maandag 17 Mei gehouden draverijen en rennen te Duindigt zijn: 1. Edenitzaprijs, afstand 2040 m. voor paarden van 4 jaar en ouder, welke nog geen 1000.hebben gewonnen. 1. Larrikin (J. M. v. d. Berg), tijd 3.10.4 km tijd 1.31.5. 2. Lucky Axvile. 3. Jackie Boy. 2 Emma Harvesterprijs, afstand 2040 m. voor leer' ng-pikeurs voor Nederl. paarden die 5000 doch nog geen 16.000 hebben gewonnen. 1. Heny's Gold (N. Heskens), tijd 3.02.1 km. tijd 1.27.6. 2. Jacoba. 3. Ju Ju. 3. Eleonoraprijs, afstand 2040 m. voor 3-jarige paarden. 1. Matin Axworthy (W. H. Geersen) tijd 3.09.8 km tijd 1.34. 2. Mientje Deter. 3. Mary Axkit. 4. Emma W.-prijs, afstand 2100 ;n. voor paarden welke 1000 doch nog geen 5000 hebben gewonnen: 1. Louis Axkit (W. H. Geersen), tijd 3.17.4 km tijd 1.31.4. 5. Evalee Havonerprijs, afstand 1540 m heat internationaal voor paarden welke 14.000 of meer hebben gewon nen. 1. Hanover (J. M. v. d. Berg) tijd 2 09.8 km tijd 1.24.3; 2. Edel Scott; 3. Frits v. Silladar. 6. Ambyprijs, afstand 1900 m. ren voor paarden van 4 jaar en ouder voor gentleman-rijders. 1. Etoile du Nord (D. Wagenaar) tijd 212.4; 2. Crantor. 7. Corridaprjjs, afstand 2100 m. ren voor merriën van 3 jaar en ouder. 1. Rincee (F. Delbrassinne) tijd 2.20; 2 Nisouka. OM DE NHVB-BEKER. De gisteren te Uitgeest gespeelde wedstrijd voor de Noord-Hollandse voetbalbeker, tussen USVU en HSV, is met 4—2 door de bezoekers gewonnen. door J, D. v. Exter 81. Terwijl de professor een praat je maakt met zÜn dieren, klinkt er plotseling een bel. Dat is het sien voor het optreden. Vlug trekt de professor zijn wijde jas recht, neemt zijn hoge hoed in de hand en wandelt met al zijn benodigd heden naar het toneel. Een toneel knecht draagt zijn tafeltje en de kist achter hem aan. 82. Het publiek zit al vol ongeduld op professor Extomini te wachten en als hij het toneel opkomt, breekt er 'n daverend applaus los. De professor lacht en werpt kushand jes naar het publiek, maar.... wat is dat toch onder die jas van hem? De wijde jas van de professor golft zo raar op en neer. Het lijkt wel of er iemand onder zit. Ondanks een gelijk spel, 11, is Uit geest na een enerverende en span nende wedstrijd tegen Zeevogels ge degradeerd van de vierde klasse KNVB naar de eerste klasse Noord- Hollandse. Het is een wedstrijd ge worden, die vooral na de rust, werd gekenmerkt door emoties. En dit alles buiten scbuld van de Uitgeest spelers en het Uitgeester publiek. Het zij hier met nadruk gezegd! Vanuit Egmond en Limmen waren honderden gekomen. De eersten om Zeevogels aan te moedigen en de laat ste om Uitgeest aan te vuren, ondanks het feit dat wanneer U. zou winnen, Limmen ook weer van vorfen af moest beginnen om haar plaats in de vierde klasse te bevechten. De animositeit tussen deze beide plaatsen is zó groot, dat het een haartje scheelde of deze was ontaard in een fikse vechtpartij Na de rust werd de zeer unfair spelende Zeevogels-linksbuiten Groot, onder luid applaus van een gedeelte van het publiek door de scheidsrech ter van het veld gestuur, nadat hij to taal onnodig (de bal was uit) Schipper haakte. De Egmonder ging bij het ver laten van het veld een toeschouwer te lijf, waarna hij wederom het veld in vluchtte, Op dit moment was het een complete chaos in het veld. Het dui zendkoppige publiek joelde en schreeuwde, terwijl 'n andere Egmond- speler aan de andere kant het publiek te lijf wilde. Slechts na grote moeite slaagde men er in de gemoederen te kalmeren. Tegen de speler werd we gens mishandeling proces-verbaal op gemaakt. Nu de wedstrijd zelf. Daar Limmen en Zeevogels ieder vier punten hadden behaald, moest Uitgeest, die maar twee punten had, deze wedstrijd winnen om gelijk te komen, waarna op neu traal terrein de drie verenigingen nog maals beslissingswedstrijden hadden moeten spelen, Het is echter een gelijk spel geworden, welk resultaat over het algemeen goed de verhouding weer geeft. Uitgeest had zijn voorhoede ge reorganiseerd, wat een tactische fout is gebleken. Het opstellen van Jan Meijer op de middenvoorplaats en dat van doelman Van Rijn op de linksbui tenplaats was, ondanks hun harde wer- F=^ST2g 55) „Man, zeg dan toch op!" schreeuwde de commissaris. „Wat is het?" „Dat is, dat men een notaris hier verzocht heeft aan meneer De Vries mee te delen, dat iemand uit Zuid-Frankrijk hem een kwart millioen in Hol landse guldens heeft nagelaten, aan die tandarts bedoel ik natuurlijk." Commissaris Vonkenberg liet van verbazing zijn pijp in de asbak vallen. „Wat vertel je me nou?" „De waarheid, commissaris." „Welke notaris is dat?" „Notaris DeBruin." „Heeft die U dat verteld?" „Neen, commissaris, ik weet het van een relatie." „Wie is dat, meneer?" „Dat mag ik U niet vertelfen," zei de reporter, „maar ik verzeker U, dat ik het uit absoluut vertrouwbare bron heb." „Maar die notaris weet toch, dat De Vries dood is?" „Natuurlijk, commissaris en hij weet ook, dat in dit geval de erfenis naar een ander gaat." „Wie is dat?", „Een zekere mijnheer Lagerman uit Arnhem." „Wat is dat voor een kerel?" „Dat weet ik nog niet, commissaris," zei de reporter glimlachend. „Ik dacht, dat ik er goed aan deed, U eerst op de hoogte te stellen. Dit is een kwestie van vertrouwen natuurlijk. Ik bedoel dat U in geen geval mij als Uw zegsman moogt noemen." Commissaris Vonkenberg wreef zich tevreden de handen en keek de journalist vriendelijk aan. „U rookt helemaal niet," zei hij belangstellend. „Wacht..,..." Hij trok een la van zijn bureau open en inspecteur Beekman keek glim lachend toe, toen hij zag, dat de commissaris de sigaren te voorschijn haalde, die alleen voor de zeer gewaardeerde bezoekers bestemd waren. „Is het goed nieuws, commissaris vroeg de reporter glimlachend. „Uitstekend," prees de commissaris. „U gaat 't toch zeker niet in de krant zetten?" vroeg hjj verschrikt. „Ik denk er niet aan. Trouwens, wat zou ik er eigenlijk aan hebben als we niets anders wisten? Het zou alleen Uw onderzoek maar kunnen scha- den." „Ik ben blij, dat U dat inziet," zei de commissaris tevreden. „Hoe vindt U dat sigaartje?" „ik rook het bjj wijze van vredespijp, commissaris. ..Mmjazei de commissaris, „ik geloof eigenlijk ook, dat het verstandig is als we de strijdbijl maar begraven. Wie is die Rockefeller, die dat kwart mlllioentje heeft weggesmeten?" „Dat weet ik niet, commissaris, maar als U dat officieel aan de notaris vraagt, zal hij er wel geen bezwaar- tegen hebben het U te vertellen." „Natuurlijk niet," zei de commissaris. „Laten we de feiten even vast stellen, heren. Die kapitalist uit Zuid-Frankrijk heeft dus aan die tandarts in Amsterdam een kwart millioentjë nagelaten. Blijft over de vraag wie die meneer is en waarom hij dat gedaan heeft. Enfin, det zoeken we wel uit. Als die meneer De Vries niet meer in leven is en dat is ie niet meer gaat dat geld naar een meneer in Arnhem." „De kwestie van het motief, meneer," zei inspecteur Beekman. (Wordt vervolgd.) ken, totaal verkeerd. Het begin van de wedstrijd was voor Zeevogels. Deze speelde met de sterke wind in de rug, doch de aanvallen bleken voorshands van ieder gevaar ontbloot. De weinige aanvallen van U, daarentegen bleken lang niet ongevaarlijk te zijn. Zo kon de Zeevogels doelman een schot van Ooievaar nauwelijks tot corner verwer ken. Door het maken van hands in het strafschopgebied kreeg U. een penalty toegewezen, maar Scholten schoot jam merlijk naast. Dit deed aan het mo reel van U. geen goed. Zeevogels nam daarna meer en meer het initiatief en 10 minuten vóór de rust werd de U.-keeper, mede door verkeerd opstel len, onhoudbaar gepasseerd, 01. Na de rust, met de wind in de rug, duur de het toch nog tot de incidentgn, ë1,? eer U. in de meerderheid kwam. Nu legde Zeevogels zich meer en meer op verdedigen toe. Bij 'n aanval kwam Ooievaar voor een vrijwel verlaten doel te staan, doch schoot naast. We derom kreeg U, een penalty te nemen en Ooievaar bracht met een zuiver schot de stand op 11. Ondanks aan moedigingen van Uitgeester en Lim- merpubliek was ook nu weer de be rucht geworden schotloosheid van de Uitgeest-voorhoede er oorzaak van dat geen doelpunten meer kwamen. Toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, was Uitgeest geen vierde klasser meer en heeft Limmen haar plaats ingeno men en is Zeevogels het gebleven. De eindstand der promotie-competitie is. 4 1 3 4 12 1 4 0 3 1 Zeevogels Limmen Uitgeest 9—7 9—8 4—7 PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM II, 415 m. Nieuws om 7, 8 en 11 uur KRO: 6.30 Philadelphia Symph. Orkest (gr.pl.); 7.15 Werken van Rodgers (gr.pl.); 7.45 „Alles hen? aandek".; 8.05 De gewone man; 8.12 Omroeporkest; 9.00 Jongste katholieke dichtkunst; 9.15 Vervolg omroeporkest; 9.45 Hubert Barwahser, fluit; 10.25 Cy clus: Orgelmuziek; 11.15 Utrechts Ste delijk Orkest. programma voor woensdag HIVERSUM I, 301 m. Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7.15 Och tendgymnastiek; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gr.pl. VPRO: 10.00 Mor genwijding; VARA: 10.30 Als de stof zuiger zwijgt; 12.38 The Kilima Ha- waiïans; 1.20 Carlo Carcassola en zijn orkest; 1.50 Saxofoonkwartet uit Pa rijs (gr.pl.); 2.15 „Das klagende lied"; 3.00 En dat allemaal om een mummie; 3.30 De Regenboog; 4.00 Voetangels en klemmen!; 7.00 Geleide economie en democratie; 7.15 Orgelspel. VPRO: 7.39 Jeugduitzending. VARA: 8.15 Omroep orkest; 9.00 „Naamloos"; 9.45 Meester- trio; 10.15 The Ramblers; 10.45 In de tuin der poëzie; 11.15 Graag gehoorde platen. HILVERSUM ii, 415 m. Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. NCRV: 7.15 Re veille (gr.pl.); 8.30 Symphonie no. 5 Schubert (gr.pl.); 9.00 Ochtendbezoek; 9.35 „Stanley"; 10.45 De „Bond van Meisjesverenigingen"; 12.33 Dolf van der {.inden; 1.15 Cyclus „Van Rameau tot Ravel"; 2.00 Ged. uitz. van Bonds vergadering van de Bond v. Meisjes- verenigingen; 3.15 Werken van Claude Debussy (gr.pl.); 4.15 Voor onze jon gens en meisjes; 6.00 Onze Nederland se koren en korpsen; 7.45 Engelse les; 8.15 Elisabeth Schumann (gr.pl.); 8.30 „Stanley"; 9.00 Radio Philharm. Ork.; 10.15 Ensemble „Euphonia"; 11.15 Lich te avondklanken.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3