De tweede dag brengt verrassingen Stad en Omgeving- DE MELKHANDEL ALS KONING Wat de theaters brengen DE VOETBALVERENIGINGEN EN HET BEDRIJFSVOETBAL Zilveren Waagiournooi J. Steffers bezorgt J. Feeke zijn eerste nederlaag AGENDA Spannende partij HabererHoogland 400-385 Bonnen halen Installatie burgemeester Wytema op 1 Juni a.s. Landmijnen bij het Sportpark De toestand in Alkmaar Het comité voor de hongerende kinderen Christelijk-Historische Unie Lezing over het onderwijs HARMONIE-THEATER Sensatie om Tosca VICTORIA THEATER De zwarte spiegel Fiets stuk? Bel Ton 4168 VflRNEBROEK 40 - ALKMAAR Alkmaarse orgelbouw internationaal CINEMA AMERICAIN Because of him Schoencrênie Wrijfwas Poets-extract Twee kinderen reden in de Voordam Paard te water Aanrijding Wie kan helpen"? r~ Wat onze voorouders schreven J BW? G. Wessels aan stoot. C. Meeutve, A'dam en J. Feeke zün vol belangstelling. Vrijdag werd in hotel de Nachtegaal dit spannende biljarttournooi onder grote belangstelling voortgezet. Hoe verschillend de partijen kunnen lopen bleek wel uit de ontmoetingen Hoogland Steffers en FeekeSteffers. In 17 beurten won Hoogland van Steffers met 400251 (gem. 23.52 en 14.76). En de zelfde Steffers peelde daarna tegen J. Feeke een prachtpartij met een gem. van 36.36 en een hoogste serie van 152. J. Feeke die nog een serie van 102 maakte, doch verder beneden zijn kun nen bleef, kwam tot 177. Steffers heeft deze partij schitterend gespeeld. Zijn kleine spel was bijzon der. Dit was Feeke's eerste nederlaag. Een spannende partij speelden Haberer en Hoogland. Na 10 beurten was de stand 287 tegen 135 in 't voordeel van Haberer, die o.a. een serie van 109 maakte. Maar bij de 17e beurt Was de stand 385371 in 't voordeel van Hoog land. Haberer maakte toen de partij uit. G. Wessels speelde een zeer goede partij tegen Meeuwe, die niet bijzonder op dreef was. In 19 beurten met een h.s. van 98 was Gerrit uit. Een woord van waardering mag wel gericht tot de arbiters, die bij deze soms langdurige partijen geen ogenblik hun volle attentie mogen verliezen. Alkmaar blijkt echter over eerste krachten op dit gebied te beschikken. Haberer heeft na de middagpartijen van Vrijdag de leiding met 3 overwin ningen, gevolgd door G. Wessels met 2 overw. en een gelijk spel. Steffers heeft 2 overwinningen uit 4, evenals Hoog land. J. Feeke 3 punten uit 3 partijen. De gedetailleerde uitslagen van Vrij dagmiddag waren: Na 20 beurten was de stand 392 voor Hoogland tegen 280 voor Feeke. Jan kwam toen aan stoot en het leek er op dat hij de partij zou uitmaken met 'n serie van 120. Maar hij strandde op 96. Hoogland kwam aan de beurt en mis te, waarop J. Feeke de laatste 24 scoorde en zodoende de partij "nog won (22 beurten). De gedetailleerde uitsla gen der avondpartijen (3) waren: v. Someren 400 27b hs 54 gem. 14.81 V.Leeuwarden 368 27b hs 50 gëm. 13.62 Meeuwe Haberer J. Feeke H. Hoogland 219 20b hs 57 gem. 20.— 219 20b hs 57 gem 10.95 400 22b hs 96 gem. 18.18 392 22b hs 83 gem. 17.81 Stand na de 2e dag: Wessels 400 19 98 21.05 Meeuwe 172 19 43 9.05 Hoogland 400 17 82 23.52 Steffers 251 17 45 14.76 Steffers 400 11 152 36.36 Feeke 177 11 102 16.09 Haberer 400 18 109 22.22 Hoogland 385 18 63 21.38 DE AVONDPARTIJEN. Eerste nederlaag van Haberer Feeke wint op 't nippertje van Hoogland. De partijen van Vrijdagavond waren weer verrassend en spannend. Een ver rassing was de nederlaag van Haberer tegen Meeuwe. Deze laatste speelde met een gem. van 20. Haberer bleef op 219 staan. Van Someren en v. Leeuwarde speel den een gelijkopgaande partij, die ten slqtte na 27 beurten door v. Somerén werd gewonnen met 400 tegen 368. De partij Wessels—v. Someren werd afge broken bij de stand 188135 voor Wes sels. Zaterdag wordt deze partij uit gespeeld. De laatste ontmoeting van de avond was verrassend en spannend. Hoogland speelde tegen Feeke en wist een mooie voorsprong te nemen. 1. Haberer 2. G. Wessels 3. J. Feeke 4. Steffers 5,. Mëëuwe 6. Hoogland 7. v. Someren 8. v. Leeuwarden pnt. part. alg.gm. 6 5 5 4 4- 4 '2 0 20.27 21.05 21.85 18.57 1.Ï.1Ï) 17.73 13.03 14.62 (Ontleend aan onze advertentie kolommen). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur, Sensatie om Tosca, 14 jaar.': Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De* zwarte spiegel ,18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur, Because of him. Tot 14 jaar ónder geleide. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.3Ó, 7 en 9.30 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 19 graden Celsius. Pesie's bad 19 graden Celsius. Zij, wier familienaam begint mét de letter K vanaf Koomen tot einde K moeten MAANDAG 24 MEI. 1948 hun nieuwe bonkaarten 808 afhalen, alsmede tabaks-, versna peringen- en gecombineerde kaarten. De uitreiking vindt plaats in het uit- reiklokaal Ridderstraat, van 312 en van 24 uur. Medegebracht moeten worden de distributiestamkaart en de losse in- wisselingsbon van bonkaart 806. N.B. De data van volgende uitrei kingen zullen niet meer worden gepu bliceerd, doch op de bonkaart worden gestempeld. - ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 23 Mei zal de apotheek SchoutenOele aan de Koorstraat voor het publiek geopend zijn. In deze apo theek zal de volgende week de nacht dienst worden waargenomen. Naar wij vernemen zal de instal- latie van de nieuwe burgemeester mr. dr. H. J. Wytema op 1 Juni a.a. plaats vinden. De heer Wytema bezocht gister middag, na zijn beëdiging te Haar lem om 2.15 onze gemeente en had daarna op het raadhuis contact met de waarnemend burgemeester, de gemeentesecretaris en de wethou ders. Vervolgens bracht de nieuwe burgemeester een bezoek aan zijn voorganger prof. mr. A. Koelma. Zoals bekend is men thans bezig met de werkzaamheden tot uitbreiding van het Sportpark. Heden zijn daar naast het voetpad in een bosje twee landmijnen gevonden. Zij waren niet scherp gesteld en niet voor het blote oog zichtbaar daar zij met een laagje zand bedekt waren. De marine-opruimingsdienst heeft ze weg gehaald en er zijn maatregelen getroffen om het gehele terrein nauw keurig. te onderzoeken. ZEDENMISDRIJF Door de politie zijn.- in de afgelopen tijd een groot aantal personen gehoord in verband met een aantal zedenmisdrijven Dezé' 'week kon men ingrijpen en zijn een drietal personen gearresteerd Een- pensionhouderen diens echtgenote ende vrouw van een caféhouder waren de hoofdpersonen in deze zaak die van belangrijke omvang blijkt te zijn De misdrijven hadden betrekking op artikel 250bis van het Wetboek van «Strafrecht Het -onderzoek wordt voortgezet Hoe dezè kwestie zalaflopen, lijkt niet twijfelachtig: de minister zal natuurlijk niet zwichten voor het dreigement, maar eenvoudig de aflevering van melk door de fa brieken aan de<isfecalcitrante ver kopers verbiedjir ejt danzullen misschien de klanten van laatstge noemden de dupe wosrden. Het UNAC-comité is thans samen gesteld. Wethouder Bakker zal voor lopig als waarnemend voorzitter op treden. In het comité hebben thans zitting genomen de dames M. Conijn Schreuder, E. Fels, C. KootKramer, dr. A. G. Schoö en D. Snijders, bene vens de heren Tj. N. Adema, dr. H. J. M. Hofstee en F. L J. Putman. CANDIDATENLIJST NOORD HOLLAND 0 Op de Christelijk-Historische candi- datenlijst voor de Provincie Noord- Holland komt onder no. 12 voor de heer F. H. Ringers van Alkmaar; onder no. 14 de heer W. Mooy van Zaandam en onder no. 16 de heer Jac. Huibers Kz. \an Heerhugowaard. Hiel- ziet men de bekende Alkmaarse speler H. Hoogland aan stóot. C. de Boer (eig. „De Nachtegaal") kijkt lachend toe. De laatste faze in de ontwikkeling van het „conflict", dat inzake het Bedrijfsvoetbal is gerezen, is inge gaan. In een gisteravond in Hotel „Royal" gehouden vergadering van afgevaardigden der plaatselijke voet balverenigingen en de Bedrjjfsvoet- balverenigingen hebben eerstge- noemden medegedeeld alsnog de zaait in him onderscheidene bestu ren ter sprake te zullen brengen en op korte termijn mededeling te zullen doen van de beslissing. De secretaris van de Alkmaarse Be drijfsvoetbalverenigingen ,de heer C. Neef, sprak in zijn welkomstwoord woorden van dank tot de afgevaar digden voor hun bereidwilligheid het standpunt der plaatselijke verenigin gen uiteen te zetten. De heer C. K. Swager nam hierna namens de afgevaardigden het woord om een uiteenzetting te geven van de beweegredenen, welke ertoe hebben geleid, dat de voetbalverenigingen besloten hun leden te verbieden aan de bedrijfscompetitie deel te nemen. Uitvoerig ging de heer Swager deze redenen na en besprak de moeilijkhe den, waarvoor ook de voetbalvereni gingen zich geplaatst zien. In een pret tige discussie werd vanuit de verga dering deze zienswijze bestreden en een klemmend beroep gedaan om als nog tot een compromis te komen. Met een noodoplossing voor dit jaar zouden de bedrijfsvoetbalverenigingen reeds tevreden zijn. Wfl hebben dezer dagen een bericht kunnen lezen over een vergadering van melkdistribuanten uit Westelijk Nederland, in welke bijeenkomst te Utrecht deze staatsburgers nogal fel van leer trokken tegen de nog altijd bestaande melkdistributie, die zij als onzinnig voelden en als een voor deze tijd, ontoelaatbare last op de schouders van de melkhandëlaren. Zij stuurden daar om aan de betreffende minister een-telegram met de eis om binnen twee weken de melk-distributie te doen beëindigen en zij voegden daar het dreigement bij, dat zij, als dan de melk nog niet „vrij" is, de dan geldig verklaarde bonnen niet zullen innemen, m.a.w. dat zij dan de melk op eigen houtje zonder bon zullen verkopen. Intussen staat wel vast, dat lang niet alle melkverkopers zich in deze tegen de minister keren, zo dat het hele voornemen der ver gaderden te Utrecht op een fiasco zal uitlopen. Toch geeft dezé kwestie aanleiding spe'dlahr Vtodr gemeenten, waar de sanering van de melkhandel is door gevoerd. om tot inzicht te komen over die sanering, en- wel speciaal wat betreft de vraag of het wei wen selijk is om de verdeling der stad door de melkhandelaren in wijken met slechts één leverancier in elke wijk, zoals zij in Alkmaar b.v. is ge regeld. op de duur te bestendigen. Sanering in de melkhandel is zeker toe te juichen, maar zij kan o.i. even goed bereikt worden op een andere manier dan waarop zij hier is ge regeld. Beter ware wellicht om de stad te verdelen in rayons met b.v. een vijftal leveranciers in elk rayon, waaruit dan de klant een keuze kon maken. Dan zou ook de mogelijkheid bestaan, om, wanneer het optreden van de gekozen melkboer daartoe aanleiding zou geven, een ander te kiezen. Immers, bij de toestand van thans kan de leverancier eigenlijk doen wat hij wil, omdat de klant toch niet gemakkelijk zal besluiten om iedere dag zijn benodigde hoeveelheid melk te halen bij een andere ver koper, waartoe hij op papier het recht heeft. Voor de in het rayon ge vestigde melkhandelaren zou bij een regeling als de hier bedoelde de mo gelijkheid bestaan om hun zaak door coulante bediening hoger op te wer ken. Intussen leven wij in Alkmaar wat deze kwestie betreft nog in een over gangsstadium: de proeftijd, waarin de melkhandel ons heeft gebracht, duurt nog tot Augustus a.s. Komt er Vóór 'die tijd geen verandering, dan blijft de nu bestaande toestand be stendigd voor de tijd van vier jaar. Wie zal de kat de bel aanbinden, om de melkhandel het onbetwist regeren onmogelijk te maken? De afgevaardigden zegden ten slotte toe, de zaak alsnog in hun bestuurs vergaderingen aanhangig te maken en de mogelijkheid van een noodoplossing te overwegen.- In afwachting van dezé beslissing wees de heer Neef nogmaals op het verbod om actieve spelers, die niet in het bezit zijn van een ontheffing, op te stellen. Enkele verenigingen waren genoodzaakt zich uit de competitie te rug te trekken, terwiji besloten werd Stabilitas in afdeling A -te plaatsen. Het programma voor Maandag luidt: Afd. A.PovayHulskamp Boys, Sportpark C; Stabilitas—Hoge Huys, terr. Heiloo; Afd. B.: StoelSlagers, Sportpark D; Telefonia—Black Boys, terr. Kolping Boys; Afd. C.: VIVO- BoysPOA, terr. Alkmaar. De uitslagen van de tot' heden ge speelde wedstrijden luiden: Afd. A.PovayLichtbedrijven X 3; Rubber Kings—Landbouwhuis 04; Rubber Kings—RASA 4—3; SOVA— Hoge Huys 52. Afd. B: Hulskamp Boys 2APSV 2 01; PapierduivelsMelkboeren 2—6; Slagers—APSV 2 1—1; Vensa —Stoel 4—2. Afd. C: Chevrolet BoysAlkmaar- sche Courant 00; Ford -BoysChe vrolet Boys 3—3; Krom—Alkmaar- sche Courant 0—1; Landbouwhuis 2 Krom 21; ReinigingLandbouwhuis 2 31; ReinigingPOA 81; Ringers 2—BBC 2 2—5; VIVO-Boys—Persifo 62; Ford BoysRingers 2 110. Gisteravond sprak in het Wapen van Heemskerk voor een groot en aan dachtig gehoor de heer J. C. Deering over het standpunt van de P. vd A. ten aanzien van het onderwijs. Spr. bracht als zijn standpunt naar voren, dat vóór alles het onderwijs in vrijheid moet kunnen gedijen. Echter, indien ér één tak is, die ordening be hoeft, dan is dit zeker,' wel het onder wijs. Om de leerlingenstroom te kun nen opvangen is er behoefte aan scho lenbouw, en de opleiding van leer krachten. Er zal behoefte blijken te bestaan aan' geschoolde arbeiders, wat weer betekent, dat er Nijverheidsscho len moeten komen, en een instelling die de ouders zal kunnen adviseren in zake beroepskeuze en .keuze van op leiding. De financieel minst draagkrachtigen moeten gesteund worden, doch dan in de vorm van kosteloos onderwijs en niet door studiebeurzen, die toch te rugbetaald moeten worden. -■•Een interessante discussie, waarbij de spreker nog op verschillende pun ten dieper inging vormde het sloj van de geslaagde avond, die vooral uit on derwijskringen veel belangstelling trok Hoewel wij persoonlijk geen lief hebber zijn van „verfilmde opera" zagen wjj de Italiaanse film „Sensa tie om Tosca", die deze week in de Harmonie draalt, toch met genoegen. Deregisseur Gallone maakte een werk, dat, zoals met alle films van dit genre het geval is, een trage handeling heeft. Dat Gallone toch spanning wist te bereiken, door een geschiedenis om fragmenten uit de opera Tosca heen te weven, strekt hem dan ook tot eer. De film heeft een onderwerp uit het Italiaanse verzet als motief, dat zich ontlaadt in een slotscène in een „bevrijde" schouwburg, versierd met de vlaggen der geallieerden. Zoals wij reeds zeiden, films van dit genre zijn ons te gezocht, om een uitgesproken succes te kunnen zijn. Toch wordt veel goedgemaakt door de prachtige zangstemmen der hoofd rolspelers. Voor liefhebbers van ope- ra-muziek biedt „Sensatie om Tosca" dan ook veel aantrekkelijks, wat niet zegt, dan het ook een goede film werd. Een bekende en algemeen geachte dokter is vermoord en de politie zoekt de daderes. Verscheidene getuigen heb ben haar gezien: Zij blijkt een jong meisje te zijn, dat boeken in een kiosk verkoopt maar als zij gearresteerd zal worden, geeft zij een alibi op, dat zo perfect klopt, dat men haar zal moeten vrijlaten. 5 Als inspecteur Stevenson haar op haar kamer een bezoek brengt staat hij plot seling voor de oplossing van het raad sel. Hij vindt niet één maar twee meis jes, een tweeling, waarvan de meisjes zo op elkaar lijken, dat ze niet uit elkaar zijn te kennen. Zij ontkennen beiden iets met de moord te maken te hebben en de rechter van instructie moet ze beiden vrij laten omdat de schuldige niet is aan te wijzen. Dat is het tweeling-motief dat in zo vele detectieveromans met" succes wordt toegepast, maar deze film gaat dieper want zij wordt nu overgescha keld op het terrein van de psychologie. Dr. Scott, een bekend psychiater, die een expert is wat betreft de karakter verschillen bij tweelingen, bestudeert beide meisjes en komt tot de conclusie dat e'en van haar krankzinnig is, Zij was zo jaloers op haar zuster, dat zij de dokter waarmede die zuster zou trou wen en die'van het bestaan van een tweeling niets af wist gedood heeft. ©r. Scott is daarvan Overtuigd; maar het bewijs blijft ontbreken, tot hét Rem door een zeer geraffineerd tegenspel gelukt de daderes te ontmaskeren. Prachtig spel van de beide meisjes, want hier is geen sprake van een dub belrol, hoewel men al spoedig de ka rakterverschillen ziet. Olivia de Havil- land, Lew Ayres, Thomas Mitchell en veie anderen maken door hun schitte rend samenspel deze interessante detective-film tot iets zeer bijzonders. Er is een uitgebreid voorprogramma met veel wintersport en een alleraar digste gekleurde tekenfilm. I Onze Alkmaarse orgelbouwer, de Firma Pels, ls zo juist gereed geko men met de bouw van een nieuw or gel dat bestemd is voor de Gerefor meerde kerk te Brits, in Zuid-Afrlka (Transvaal). Deze firma, die reeds eerder buiten onze grenzen, o.a. Bel gië, instrumenten plaatste, heeft hier mede haar internationaal werkgebied niet weinig verruimd en zal zich nu moeten meten met de grote orgelbou wers, o.a. uit Amerika en Engeland. Het nieuwe orgel is het eerste instru ment wat door de Firma Pels in Transvaal wordt geplaatst. Na het ge zien en bespeeld te hebben is het onze vaste overtuiging dat deze op dracht succesvolle gevolgen zal heb ben, te meer omdat hier een instru ment is gebouwd dat wat het geluid betreft een boeiend karakter heeft en in haar kwaliteit zéér zeker dat van de middelmatigheid overtreft. Het bij zondere is wel dat hier met beperkte 'middelen een zeer groot resultaat is bereikt en dit is wel het geheim van de ware orgelbouwer. Het nieuwe instrument heeft slechts dertien sprekende stemmen en is ge bouwd volgens het electro-pneumaties systeem. De registers zijn zo gegroe peerd en geïntoneerd dat het geheel een voortreffelijke klankkleur heeft, en een geluidskwaliteit suggereert, dat nog een veel groter aantal regis ters zou doen vermoeden. We troffen hier n.l. aan de „echte orgeltoon" de toon welke juist dat karakter bezit welke in het millieu van de kerk thuis hoort. De organist die dit instrument zal moeten bespelen, kan zich felici teren een instrument te krijgen dat de bezieling van de speler stimuleert, door de voorname toonkwaliteit De firma Pels levert met deze op dracht een belangrijke bijdrage voor de reputatie van de Nederlandse orgel bouw en heeft bewezen, dat ook de moderne orgelbouw perspectieven heeft en nietten onder behoeft te gaan. Een tweede opdracht voor Trans vaal is inmiddels zo goed als zeker Het is niet alléén de kaas, welke Alk De mooie stem, het lieve gezichtje en het pittige figuurtje van Deanne Dur. bin zijn wel de drie grootste factoren in het Universal product „Because of him". De namen van Frauchot Tone en Charles Laughton zouden de verwach. ting kunnen wekken dat „Because of him" nu eens niet een typische Deanne Durbin film zou zijn. Niets is echter minder waar, want zelfs Laughton heeft zich laten verleiden aan een pre tentieloze rolprent als „Because of him" mee te werken. Niettemin is 't een aardige film ge worden, maar- ook niet meer en 't wil ons voorkomen, dat, wanneer de popu- laire Deanne Durbin voortgaat met-het exploiteren van haar, zonder twijfel uitstekende eigenschappen in films-zon. der inhoud, die populariteit wel spoedig zal slijten. „Botor dan ooit" Hedenmorgen hebben twee kinderen een vroegtijdige „wasbeurt" gehad, in de Voordam. Ter hoogte van de Am sterdamse Bank reed een ongeveer 12- jarig jongetje op zijn fiets waarbij hij zijn 3-jarig zusje, op de stang vervoer de. Vanachter een ter plaatse gepar keerde auto verscheen plotseling een andere wielrijder, die juist wilde wegrijden. Een kleine aanrijding volg de, die geen verdere gevolgen zou hebben gehad, indien het knaapje niet de macht over zijn stuur had verloren en pardoes de Voordam inreed. Zusje en broertje en fiets gingen kopje on der. De bewuste wielrijder snelde naar de waterkant en wachtte tot de kleinen weer boven water zouden komen. Op dat moment greep hij het meisje en trok haar op de kant. Het jongetje was de zwemkunst machtig en werd even eens op het droge getrokken. Toen ten slotte met behulp van een haak het rij wiel was opgevist en de natte kinderen per auto huiswaarts waren gebracht, keerde de"gezapige rust op de Voordam weer. Opnieuw is hier intussen naar voren gekomen, welk een gevaar er schuilt in het vervoeren van' kleine kinderen op de fiets, vooral als dit door personen gebeurt, die zelf nog maar nauwelijks bij de trappers kunnen komen. Voor de ouders is hier zeker een taak wegge legd! In het Verdronkenoord geraakte heden, morgen een met een paard hespannen wagentje te water, doordat het dier schichtig werd Op de wagen zaten, behalve de voer man, twee kinderen, die alle drie, de tui meling meemaakten Door de goede zor gen der omwonenden waren de matt en de beide kinderen weer vlug op hun verhaal, hoewel ze wel wat water had den binnengekregen De onmiddellijk verschenen politie wist met behulp van materiaal der reiniging het paard spoedig op het droge te krijgen Het wagentje werd licht beschadigd Een 14-jarige knaap, werkzaam bjj de heer Van Gfözen, alhier, werd he denmorgen op het Waagpleln, waar hij op de flets reed, door een andere jongen aangereden. De jongen kreeg een wond aan zijn hals en kon na verbonden te zijn, naar huis terug keren. De aanrijdende knaap'maakte, dat hij weg kwam en bleef onbekend. Een blind, ouderloos meisje, dat al zes jaar in het ziekenhuis ligt, heeft een gramofoon en vier platen welke geregeld gedraaid worden. Wie kan afleiding bezorgen door een gramofoonplaat voor haar af te staan? Men kan ze bezorgen op Kennemer- straatweg 183 (telef. 2786). In de Alkmaarsche Courant van 22 Mei 1848 vinden wij o.a. de volgende advertenties. J. J. de Lange en Zoon, Zeep zieders te Alkmaar, verlangen in hunne fabriek ten spoedigste een Knecht, van eerlijk en onbespro ken gedrag, het Kuiperswerk kun dig zijnde; men vervoege zich in persoon te hunnen Kantore. Men vraagt een loopjongen, tus- schen de 12 en 16 jaren oud, die lust mogt gevoelen voor kantoor werk te worden opgeleid. Te be vragen bjj de Stads-Courantiers. De ondergeteekende, Kastelein aan de Omval, in de Schermeer, is voornemens,op Zondag den 28sten Mei, des namiddags ten vijf ure, te laten hardlopen in den mand, naar een stuk bewerkt zil ver O. VAN TRIENEN.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2