i typiste. blad Millioenen kinderen hongeren loidigei Arabieren zouden voorwaarden stellen en IN'S DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Nog geen beslissing te Amman Amerikaanse lening aan Israël? BINNENLANDSE MOEILIJKHEDEN IN FINLAND Abe Lenstra niet naar Oslo GROTE BRAND IN STOCKHOLM J Overeenkomst tussen Sovjet Unie en Republiek Prinses-Regentes wekt op tot steun aan U N A C. Doodstraf geëist tegen handlanger van Schreieder Moord of liquidatie? Willy Vervoort naar Indië K.L M.-toestel voor Graaf Bernadotte Sigaretten worden duurder BEVIN: „Mijn geweten is zuiver" KOFFIESURROGAAT VRIJ IN PRIJS Ie drie hoogste men een kaasje n.l. de heren 11; Nefkens nn, Alkm., 226 een slotwoord voorz. Haarl. Oostinga, he md, vervolgens ge Haarl. club ;r de heer Ser- lames en heren /apen v. Heems een gezellig het avonddiner hadden zich gegeven. vater id stukje in Uw ïomen: Alkmaar voor week getuige ter". Is het nu iten moet duren op het droge de kraanwagen 1 tot de ontdek- n aanwezig wa- kwam toen een ing en kon men innen. Is het nu lat in een stad waar tamelijk een dergelijke of brandweer is die uitgave >or uw plaats- ÏMAN, Mient 27. O D U C T EGMOND, anastraat. CHE BRAND- lUDKARSREL ren te richten fabriek betrek- terdam :ng. .ar. reist. igen o.a. iding, er- afdeling id bedrijf. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 V Telefoon 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directeur: J. Bijlsma Woensdag 26 Mei 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaargang No. 123 ALKMAABSCBI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberichten 20 cent per millimeter Vraag en Aanbod tot 15 woorden t 1.—. elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. 1 RayonredacteuiW. Oliemans. JOODSE POSITIE IN JERUZALEM BENARD De politieke commissie der Ara bische Liga heeft heden te Amman getracht een compromis-oplossing te vinden, teneinde vrede in het Hei lige Land te verkrijgen, doch tevens te verhinderen, dat de Arabieren van hun beginselen in Palestina zouden moeten afwijken. Volgens politieke kringen is de com missie „in een uiterst moeilijke posi tie, daar zij van oordeel is, dat aan vaarding van een wapenstilstand be schouwd zou worden als erkenning van de Zionistische staat, die de Ara bische legers moeten bestrijden. De Arabieren zijn van oordeel, dat al het geen in de V.N. met betrekking tot Palestina gedaan is, de Zionisten tot voordeel geweest is. Heden wordt de vergadering voortgezet. Uit bevoegde bronwordt nader ver nomen, dat het antwoord der Arabi sche staten op de order van de Veilig heidsraad tot staken van het vuren drie voorwaarden voor de uitvoering zal inhouden. 1. Oplossing van alle Zionistische groepen in Palestina. 2. Volledige stopzetting van de im migratie 3. Het niet erkennen van de Joodse staat. DE TOESTAND AAN DE FRONTEN. De toestand aan de verschillende fronten in Palestina is thans als volgt (de gegevens zijn gebaseerd op de jongste Arabische en Joodse berich ten): Zuidelijk front: De Egyptische troe pen, die zich sinds het weekeinde met het Transjordaanse Arabische legioen hebben verenigd, bezetten de forten nabij de kust, dertien km. ten Noord oosten van Gaza, na een strijd van negen uur, waarbij 500 joden gedood zouden zijn. De Joden hebben nederzettingen ten Noorden van Gaza op de Egyptische troepen terug veroverd. Centraal front (Egyptische troepen en Arabische legioen): Een hevige strijd blijft woeden te Jeruzalem. De Arabieren beschieten de Joodse wijk in het oude gedeelte der stad. In de nieuwe stad wordt van huis tot huis gevochten. De Haganah meldt, dat de Arabieren geen nieuwe vorderingen hebben gemaakt in de nieuwe stad. De Joden te Ramah Rachel, negen km. ten Zuidoosten van Jeruzalem, hebben een sterke Arabische aanval afgesla gen. Het Jordaan-front (Syriërs en Ira kezen): De Joden hebben vijandelijke Weizman op Het Witte Huis Dr. Chaim Weizman, de presi dent van Israël, heeft op een pers conferentie na zijn conferentie van een half uur met Truman op het Witte Huis verklaard, dat zijn be zoek „bevredigend" was geweest. zeide, dat Truman zjjn voor lopige instemming had uitgespro ken met een lening van negentig a honderd millioen dollar aan Israël, behoudens nadere vaststelling van details in overleg met de verschil lende regeringsinstanties. Weizman heeft voorts bij Truman aangedrongen op onmiddellijke ophef fing van het embargo op wapenver zending naar Israël. Hij koesterde thans enige hoop ten aanzien van deze kwestie, waarvan Truman had toegegeven, dat zij dringend was. Hij critiseerde de Britse regering, dat zij „het werk van Richard Leeuwen, hsrt te niet deed door het Arabische leger te Jeruzalem binnen te leiden" Een lening van de Verenigde Sta ten zou gebruikt worden voor het aankopen van wapenen, aanvangen van algemene heropbouw en het fi nancieren van de immigratie van on geveer vijftienduizend ontheemden uit Europa per maand. Israël wenste vliegtuigen, tanks en antitankgeschut te kopen. Voorts is er voedsel nodig, materiaal voor hui zenbouw, transportmiddelen en stoomschepen. Dr. Weizman sprak op zeer zachte toon en excuseerde zich ter perscon ferentie na een vraaggesprek van tien minuten vanwege zijn zwakke gezondheid. Hij droeg een bril met donkere glazen en werd naar zijn zetel toegebracht. Hij sprak in het kort over de toe stand in Palestina en zeide te ver trouwen, dat „enkele" van de Arabi sche staten aan de order van de Vei ligheidsraad tot staken van het vuren gehoor zouden geven. Deze week drie eieren Dank zij de gunstige eieren- productie is het mogelijk deze week voor alle leeftijdsgroepen drie eieren beschikbaar te stellen. concentraties aan de Oostkust van het Meer van Tiberias gebombardeerd, Ha- reb van Syrische troepen gezuiverd en twee Joodse nederzettingen ten Zui den van Samach in de Jordaan-vallei terug veroverd. De Arabieren hebben deze nederzetting later gebombardeerd en Samach met machinegeweervuur beschoten. De Iraakse strijdkrachten hebben de nederzetting Beit Yoesif, twintig km. ten Zuiden van het Meer van Tiberias, uitgebrand. Het Noordelijk front (Libanese troe pen): De Haganah meldt, dat Libanese artillerie het vuur heeft geopend op de Joodse nederzetting Ramat Naph- tali aan de Palestijns-Libanese grens. VAN DE MUREN WEG GEMAAID. In de afgelopen nacht hebben Jo den met pantserwagens een aanval ge daan om de ingesloten Joden in de door de Arabieren beheerste oude om muurde stad van Jeruzalem te bevrij den. De Joodse stelling brokkelt meer en meer af en de aanval wordt be schouwd als de laatste poging om de belegerden te ontzetten, aldus Reuters correspondent. De Joden trachtten door de Zionspoort door te dringen en een gat in de muur te slaan, ten einde de eenheden van de Ii-goen en de Haganah te laten ontsnappen. Ge durende de aanval trachtten de inge- slotenen met behulp van touwen over de muur te ontkomen. Zij werden ech ter door machinegeweervuur vanuit stellingen van het Arabische legioen weggemaaid, aldus Reuters correspon dent bij het Arabische legioen. Het Finse kabinet, dat met de pre sident Paasikivi Dinsdagavond bijeen gekomen is om te beraadslagen over de benoeming van een opvolger voor Leino, de ontslagen minister van Bin nenlandse Zaken, is- niet geslaagd. De portefeuille werd zowel aan Kilpi als aan de premier Pekkala aangeboden. Eeiden weigerden echter het ambt te aanvaarden. Kilpi, die Leino tot nu toe vervan gen heeft, deelde mede de post niet langer te willen bekleden, toen de Volksdemocraten begonnen met sta kingen voor de wederbenoeming van Leino. - Tegelijkertijd heeft Kilpi's partij de Sociaal-Democratische medege deeld, dat hij zijn lidmaatschap heeft verloren, daar hij zich candidaat heeft gesteld voor de Volksdemocratische partij bij de algemene verkiezingen in Juli aanstaande. Het actie-comité van de Finse Volks democratische partij heeft meegedeeld, dat honderdduizend arbeiders in sta king zijn teneinde druk uit te oefenen op de regering en aldus de benoeming van een Volksdemocratische minister van Binnenlandse Zaken te verkrijgen. In de loop van de dag zijn nieuwe stakingen uitgebroken in 86 fabrieken te Helsinki, 71 te Turku, 30 te Lahti en 10 te Tampere. „Het aantal stakers in de verschil lende fabrieken verschilt aanzienlijk, doch in 19 fabrieken te Lahti is de staking algemeen", aldus de bekend making. Het Nederlands elftal, dat Woensdagavond te Oslo zal uitkomen tegen het Noorse voetbalelftal, is Dinsdagmiddag per extra vliegtuig van de K.L.M. van Schiphol naar Oslo vertrokken. Naar het A.N.P. verneemt, zal Abe Lenstra, die als linksbuiten in het Nederlands Elftal was gekozen voor ae wedstrijd tegen Noorwegen, welke hedenavond te Oslo plaats vindt, op medisch advies niet uitkomen. Naar men weet, heeft Lenstra in de kam pioenswedstrijd van Zondag j.l. een blessure opgelopen en de geneesheer achtte het beter, dat hij heden niet naar Oslo vertrok. Bij de reserves is Bas Temming van D.O.S. gekozen. De Utrechte naar trof het wel heel ongelukkig, toen hij Maandag uit de bus in Rotterdam stapte, op weg naar de laatste training en daarbij door zijn enkel zakte. Ook Temming is dus uitgevallen. De keuzecommissie van de K.N. V.B. heeft besloten alsnog naar Oslo mee te nemen de A.D.O.-speler Cla- van. Het definitieve elftal zal, in ver band met het uitvallen van Lenstra en Temming, pas Woensdag in Oslo worden samengesteld. De Zweedse radiozender meldt, dat een brand, die als de grootste sedert het begin der eeuw in de Zweedse hoofdstad werd aangemerkt, in de Noordelijke wijk van Stockholm een geheel blok gebouwen in de as heeft gelegd. In enkele uren tijds werden een tie- -1 industrieële gebouwen en op slagplaatsen vernield. De van hout op getrokken gebouwen bevatten onder meer aanzienlijke voorraden benzine, die ontploft zijn. De schade wordt op 7 millioen kronen geschat. 1 200 Bloemenhandelaren meer (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen is tijdens de z.g. Bloemenhandelaren-staking aan 1200 personen een erkenning als bloemen handelaar verleend, zodat de bloemen handel met 1200 erkende handelaren is uitgebreid. „Hier leert men gelukkig getrouwd zijn Te Turijn is een „huwelijks- school" opgericht voor verloofden en gehuwde paartjes. 40 Geza menlijke lessen zo nodig aange vuld met particulier consult, zijn toereikend zo verzekert de jon ge arts, die aan het hoofd staat, om jaloersheid, slecht humeur, karakter-tegenstellingen en zelfs moeilijkheden van economische aard uit het gezin te bannen. Radio Moskou heeft, zo meldt AFP, zojuist bekend gemaakt, dat de Sovjet-Unie en de Republiek Indonesië 'n overeenkomst hebben gesloten, strekkende tbt vestiging van diplomatieke betrekkingen tussen beide landen en de uitwis seling van consuls. De onderhandelingen werden gevoerd door de Sovjet-Russische ambassadeur te Praag en de bij de Tsjechoslowaakse regering geaccre diteerde Indonesische gezant. Voerman met paard en wagen door trein gegrepen Op de onbewaakte overweg nabij de Plaggeweg te Nunspeet is gister ochtend de 54-jarige J. Rens uit Doorn spijk onder de sneltrein Amsterdam- Groningen geraakt. Het slachtoffer Zag de sneltrein niet naderen, doordat het uitzicht werd belemmerd door een vuilnistrein, die op een zijspoor op de sneltrein wachtte. Rens. die met paard en wagen de overweg wilde passeren, werd zeer zwaar gewond, het paard werd gedood, de wagen versplinterd. Bij het vervoer naar het ziekenhuis te Zwolle overleed Rens. De sneltrein had ruim een half uur vertraging. H. K. H. de Prinses-Regentes Juliana heeft gisteravond op paleis Soestdijk, in haar kwaliteit van ere-voorzitster der Nederlandse afdeling van de „United Nations Appeal for Children een radiorede uitgesproken, waarin zij o.m. zeide: „De U.N.A.C.' „United Nations Ap peal for Children" doet ook op het Ne derlandse volk een beroep om zich tc scharen in de rij van 50 landen, die deze wereld-actie maken tot een ge beurtenis van grote betekenis. In de woorden de „Verenigde Naties helpen het kind" klinkt niet alleen de noodkreet van millioenen kinderen, die ten onder dreigen te gaan, maar ook de roep van de volkeren, om waarachtige internationale samenwerking. Ook hier heeft", zoals zo vaak, het kind de volwassenen gebracht tot eens gezindheid, tot verantwoordelijkheid en onbaatzuchtigheid. Daarom zijn het met alleen de regeringen maar ook de volkeren zelf, die door de U.N.O. op geroepen worden voor de grote vredes taak: redding te brengen aan alle kin deren, die in deze na-oorlogse wereld gedoemd zijn om te komen van ont bering, indien geen spoedige hulp op zeer grote schaal wordt geboden. Ik behoef U het afschuwelijke beeld van deze allende, die in ons land vóór de oorlog onbekend was, niet te schil deren sinds gij in de bezettingsjaren het spook van de hongerdood hebt zien rondwaren. Wanneer gij U in de herinnering een ogenblik verplaatst naar de bitterste tijd van honger, van kou en van ge brek aan geneesmiddelen, dan weet gij wat het zeggen wil, dat talloze kinde ren thans nog verkeren in sodrtgelijke omstandigheden. MILLIOENEN KINDEREN HONGEREN. Ik spreek hier piet over het op zich zelf reeds ontstellende en helaas nog teel te weinig bekende feit, dat naar schatting 200 a 300 millioen kinderen in deze wereld niet die voeding ontvan gen, die voor hun gezonde ontwikke ling nodig is. Het gaat thans om die kinderen, voor wie het uitblijven van hulp lichamelijke of geestelijke onder gang betekent. Want naast de directe dreiging van ziekte en dood, staat het wellicht nog grotere gevaar van ver wildering, wanhoop en doffe apathie.' In dergelijke ontberingen leven thans ongeveer 20 millioen kinderen in Europa en talloze millioenen in andere werelddelen. Ongeveer 4 millioen kinderen in door de-oorlog geteisterde landen van Europa ontvangen voeding, kleding en medi sche verzorging van het internationale kmder-noodfonds, dat ook reeds in het door langdurige oorlog geteisterde China hulp verleent. Door gebrek aan fondsen, die de U.N.A.C. thans wil bij eenbrengen, blijven 16 millioen. kinde ren in Europa en veel meer millioenen daarbuiten, nog overgeleverd aan mens onterende omstandigheden, die een aan klacht vormen tegen onze generatie en een gevaar zijn voor de toekomst. Terecht is door mrs. Roosevelt nog kort geleden in haar rede in Den Haag met klem betoogd, dat vrede, veiligheid en voorspoed, die wij voor onze kinde ren zo vurig wensen, niet verwacht kunnen worden in een wereld, waarin een groot deel van de jeugd door ont bering lichamelijk en geestelijk mis vormd wordt. Terecht is door de Wereldraad dar Kerken een boodschap gegeven tot ondersteuning van de „United Nations Appeal for Children" door de kerken, die luisteren naar het woord van Christus: „Voorwaar zeg ik u, voor zo veel gij dit aan een van deze minsten niet gedaan hebt, zo hebt gij het Mij ook niet gedaan". Terecht heeft het Wereldvakverbond alle werkers opgeroepen om zich mede verantwoordelijk te voelen voor ie noodlijdende kinderen van vandaag, voor wie het zonder hulp bezwaarlijk is uit te groeien tot mensen waarop een gezonde maatschappij kan steunen. Tegenover deze nood moeten wij onze menselijke roeping en onze internatio nale plicht ten volle weten te verstaan. Er zijn reeds tal van bewijzen van sympathie en offervaardigheid, die mij het vertrouwen geven, dat dit eerste wereld-appèl ten bate van kinderen in rood spreekt tot de harten der Neder landers. Moge ons gehele volk het drievoudig getuigenis geven van ons aller liefde voor kinderen, van onze wil tot in ternationale samenwerking en van onze grote dankbaarheid voor de hulp, die het buitenland ons gaf in tijden van onz« trgste nood". Veertien dagen geleden is voor het Bijzonder Gerechtshof te 's-Graven- hage behandeld de zaak tegen de 38- jarige Haagse boekhouder A. Breed, thans gedetineerd, dit van 1944 tot het einde van de oorlog als tweede werktuig en handlanger van de be ruchte Schreieder is werkzaam ge weest en wel ten eerste als „Polizei- Angestellter" bij de Sicherheitspoli- zei en ten tweede als V-man van de Sicherheitsdienst, in welke functie hij eenzelfde soort arbeid verrichte als Van dér Waals, niet wie hij' ook wel in aanraking kwam en samen werkte. Zoals ter zitting b'°ek, is hij ook gemengd geweest in het „Eng- land-Spiel", zij het dan als een klem werktuig. De procureur-fiscaal eiste <ie dood straf. De verdediger meende, dat de ten laste gelegde feiten, gezien de om standigheden, de doodstraf niet wet tigen. I Voorts wees hij erop, dat verd. be- j langrijk werk in.de illegaliteit heeft gedaan; er is toen een omkeer in zijn leven gekomen. Pi. betoogde het niet noodzakelijk te achten, dat deze man voor het vuurpeloton komt; het element de- vergelding moet z.i. zoveel mogelijk onderdrukt worden. Voor de Haagse rechtbank is giste ren de zaak behandeld tegen de zich noemenden oud-illegalen Kicken en Mullenders, die 'ervan worden ver dacht tussen Dolle Dinsdag en de be vrijding zeven personen te hebben geliquideerd en bovendien ten behoeve ar, onderduikers buitgemaakte goe deren ten eigen bate te hebben aange wend. De beide verdachten hadden een eigen verzetsgroep „Oranje Nassau Re giment" welke nooit door de landelijke verzetsorganisatie is erkend. Op de eerste dag van het proces las de getuige-deskundige, prof. Carp, een psychiatrisch rapport voor, waaruit bieek, dat K. reeds jong in een ze nuwinrichting verpleegd geweest is. waar hij tot driemaal toe pogingen tot zelfmoord deed. Vervolgens werden verschillende gevallen van liquidatie behandeld. Op 28 Mei zal de bekende conferen cier Willj- Vervoort met een klein frontcabaret-ensemble bestaande uit Tonny Boucher. Maxim en Rene, dooi de Nationale Inspanning Welzijnver- zorging Indië (NIWIN) voor drie maanden naar Indië worden uitgezon den, om voor de militairen in de tro pen (vooral hen, die op de voorposten verblijven) op te treden. Naar te New York officieel is be kend gemaakt, hebben de V.N. een DC 3 van de K.L.M. gecharterd voor de bemiddelaar der V.N. in Palestina. Graaf Bernadotte. en leden van de staf van het secretariaat van de V.N. Naar Aneta verneemt, zal het vliegtuig' niet een bemanning van vijf koppen in Parijs voor onbepaalde tijd ter beschikking van Graaf Ber nadotte worden gesteld. Het vertrek van Parijs naar Palestina is bepaald op Donderdag 27 Mei. Graaf Berna dbtte zal vergezeld worden door twee Zweedse medewerkers, waar onder een arts, terwijl Ralph Bun- che, assistent secretaris-generaal voor trustschapsaangelegenheden aan het hoofd zal staan van de staf van het secretariaat. Het vliegtuig van de K.L.M. zal speciaie kentekenen dragen, bestaande uit het Rode Kruis en de woorden „United Nations" en „Nations Unies". De kosten voor de huur van het vliegtuig zouden 200 dollar per dag plus 250 dollar per vlieguur bedragen. Volgens de toelichting op het wets ontwerp tot verhoging van enkele be lastingen, wordt een zodanige verho ging van de tabaksaccijns ingevoerd, dat de prijs van een pakje van 20 si garetten, dat thans 42 cent kost, min stens 45 cent zal gaan bedragen, ter wijl de thans bestaande goedkoopste prijsklasse van 39'/! cent per half ons- pakje kerftabak tot ten minste 42 cent zal stijgen. De kleinhandelsprijs voor de goedkope sigaren zal evenwel niet v orden verhoogd. GRAAF FOLKE BERNADOTTE De President van het Zweedse Rode Kruis. Graaf Bernadotte, die tot bemiddelaar der Verenigde Naties in de Palestijnse oorlog is benoemd. De Britse minister van Buitenlandse Zaken. Ernest Bevin, heeft in het La gerhuis verklaard, dat er een onder zoek wordt ingesteld, dat ten doel 'reeft zich ervan te vergewissen, dat het aanvaarden door de Joden van het bevel ..staakt het vuren" door alle af delingen van de Joodse strijdkrach ten in acht zou worden genomen. Dit, zo zeide hij, was nodig „met het oog op het feit. dat bij een vorige gelegen heid de Joodse strijdkrachten het ..staakt vuren" hadden geschonden, het geen leidde tot de huidige strijd. Be- vin verklaarde, dat hij niet bereid was een verklaring over Palestina af te leggen, voordat duidelijk was gewor den, of de Arabische staten eveneens accoord zouden gaan met het „Staakt het. vuren". Toen Churchill vroeg, of hij „het grote belang" van het volgen van een politiek van onpartijdigheid voor ogen wilde houden, antwoordde Bevin: „Ik heb dat gedaan. Mijn geweten is zuiver". PRIJZEN VAN AZIJN. De prijs voor koffiesurrogaat is met ingang van heden vrij gelaten. In de nieuwe prijzenverordening gistingsazijn 1948 zijn thans algemeen geldende prijzen opgenomen voor krui den- en dragonazijn. Voor de consument zijn deze prij zen 7 cent per fles hoger dan die voor gewone azijn, welke ongewijzigd zijn gèbieven (35 cent per fles van 75Ó gram. Smokkelaar gedood Maandagavond wilde een Belgische vrachtauto, geladen met koeienhui- den, van Nederlandse zijde de grens passeren bij het gehucht Turkeye na bij IJzendijke. Commiezen sommeer den de chauffeur te stoppen, doch deze gaf hieraan geen gevolg'. De douane opende daarop het vuur, waardoor de chauffeur, een Belg, dodelijk werd getroffen. De auto kwam in een sloot terecht. De twee de inzittende werd eveneens getrof fen. doch wist te ontsnappen. Het stoffelijk overschot van de Belgische chauffeur werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Volgende maand beslissing inzake melk (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen, kan over onge veer een maand een beslissing tege moet worden gezien, of de melkdistri- butie zal worden opgeheven of dat die ook in de komende winter nog ge handhaafd zal blijven. Men zal dan 'n zodanig overzicht hebben over de meikgift, dat men ook kan berekenen wat er ingeblikt kan worden en wat er aan melkpoeder gefabriceerd kan Y, orden. Fossielen in Gobi-Woestijn In de Gobi-woestijn heeft 'n expeditie onder leiding van een Russische pro fessor geraamten ontdekt van prae- historische reusachtige dieren, die van millioenen jaren her zouden dateren. Volgens de wetenschappelijke leider van de expeditie vormen de fossielen v&n dieren, die zich gedurende 1100 millioen jaren in Mongolië opgehoopt hebben, ..de sleutel tot de oplossing van de algemene problemen betreffen de de geschiedenis en de evolutie van bet leven op het land op onze pla neet". GEDIPLOMEERD KUIKEN- SELECTRICE. Mej. Marie Louise Vervaecke uit Radinghem, die op 1 Mei naar Ne derland was vertrokken om er haar kunde in het bepalen van het ge slacht van kuikens te vervolmaken, is te Rijssel teruggekeerd. Zij bezit thans het diploma, waarin wordt verklaard, dat zij bekwaam is het geslacht te bepalen op 10 pet. vergissingen na. Mej. Vervaecke is een der weinigen in Frankrijk, die dit werk kennen, dat voornamelijk door Japanners wordt beoefend.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1