c duc SCHUURPOEDER madijw Veel publiek bij spannende strijd Schitterend OVER TIEN DAGEN KOMEN DE ENGELSEN De Ronde van Alkmaar Jan Hennink spurtte een ronde te vroeg AGENDA V. Vijfennegentig maal Nationale reclasseringsdag Bescherming van vogels Bonnen halen SPAART ZEEP EN SCHUIMT Van de politie Burgerlijke stand Kid Dynamite and his Jungle Rhythms Damkampioenschap van Alkmaar Hoofdklasse Damkampioen- van N.-Holland Uitslag Alkm. Concours commissie Pronk won in St.adion het 1 Courses te Duindi 93 ronden heeft Jan Hennink gewacht met zijn demarage, een enkele on schuldige uitlooppoging daar gelaten. Met nog 5 ronden te rijden scheen het ook niet meer noodzakelijk een poging te wagen de koploper F. Petri, die tevens nog een voorspong van ongeveer 250 meter op het peleton had, in te lopen. De zaak was bekeken, althans zo leek het Uit het peleton verscheen toen echter een aantal renners dat nog een poging wilde wagen. Hier was geen van de Alkmaarders bij. Zij lagen Jan Hennink en Leo de Booy kans loos midden in het peleton. De 93ste ronde bracht echter de verrassing. Was men op de jury-wagen en langs het parcours van mening dat de Ronde van Alkmaar niet voor een Alkmaarder zou zijn, Jan Hennink dacht daar anders over. In zijn eentje zette hij een achtervolging in op de uitlopers die een belangrijke voorsprong hadden. Verbeten zette hij door, vergeten was hij de 98 km die reeds achter de rug waren, vergeten was de valpartij die hem een halve ronde --hterstand had bezorgd. Met al zijn energie perste de kleine Jan een machtige eindspurt uit zijn pedalen die hem in luttele se conden bij Petri en de andere uitlopers bracht. Dit was hem niet voldoen de en hij ging door. Tien, twintig en nog meer meters liep hij uit en storm de op de finish af. Een paar laatste nijdige trappen en met een bliide lacn op zijn bolle toet liet Jan zich uitrijden en stak triomphantelijk zijn arm omhoog en stapte af. EEN RONDE TE VROEG Helaas, het was een ronde te vroeg. Jan had wel op het ronde-bord gelet, dat inderdaad met 2 grote nullen, even links van de jury-wagen stond opgesteld. Iets. te vroeg had de ron denteller het laatste nummer weg gedraaid. De jury had zich echter niet ver gist want toen Jan Hennink dacht als overwinnaar door de finish te gaan werd de bel voor de laatste ronde geluid. Uitgezonderd die vergissing van de rondenteller was deze Ronde van Alk maar een succes. Wij voegen hier di rect aan toe dat die fout van de ron denteller Jan Hennink eigenlijk niet had mogen verschalken. Iedere wiel renner weet toch dat met het ingaan van de laatste ronde de hel wordt ge luid. Of Jan nu dacht dat de bel wel was geluid, weten wij niet, in ieder geval was hij een ronde te vroeg en verspeelde daardoor zijn plaats. Begrijpelijk had hij geen lucht ge noeg meer om na zijn vergissing door te zetten en ook de morele klap die hij hierdoor moet hebben gekregen scha kelde hem uit. Hoe het ook zij, hij heeft bewezen een amateur van klasse te zijn. HET VERLOOP VAN DE COURSE Honderd kilometer lang is er strijd geleverd en bij iedere ronde van de 95 was de situatie gewijzigd. Van meet af aan werd er in straf tempo gereden en menige uitlooppoging ondernomen. Al le pogingen werden door het peleton in korte tijd om zeep gebracht al zag het er soms weieens naar uit dat men iets te veel toe gaf, zoals bijvoorbeeld bij de poging van Henneman. Toen het te erg werd lagen De Booy en Jan Hennink er achter aan en binnen en kele ronden was Henneman ingelopen. Kort hierop kwam Hennink te val len, vermoedelijk tezamen met Hooy- schuur, waardoor hij een behoorlijke achterstand opliep. Het leek hopeloos om na deze valpartij de achterstand weer in te lopen, te meer daar juist weer een uitlooppoging werd onderno men. Er waren toen nog 38 ronden te rijden. Een pracht staaltje van sporti viteit liet Leo de Booy zien, toen hij bemerkte dat Jan Hennink een derge- Daar flitsen ze over de weg, de lichamen gekromd boven de geel of groenglanzende karren, de pe zige benen in een bliksemsnel be wegen, handen grijpen in de remmen, kaken klemmen opeen. Vijfennegentig malen suizen ze door de bochten, met af en toe een korte schreeuw „Kijk uit" naar een rivaal, die wat te dicht nabij komt, vijfennegentig maal nemen ze de rechte stukken, vijfennegentig maal snorren de banden over de witte kallcstreep met het onbegrijpelijke woord „Fines". Rond, rond, rond, in een honderdvoudige cirkelgang. Ze zien niet meer het publiek, ze horen niet meer de aanmoedigende kreten, ze zien alleen de weg, die opgezogen wordt door de smalle banden. Ze hangen aan eikaars wiel, ze suizen dopr de smalle bochten, ze staan bp de pedalen en sjorren hun fiets opnieuw in gang, als een kluwen rijders vaart minderen nodig maakt. Die weg, die eindeloze weg wordt hen tot een obsessie, ze kunnen niets anders meer zien, dan deze cirkel, die honderd kilometer lang is en die vijfennegentig maal wordt onderbroken door het bord, dat de ronden aftelt, van 95 tot nul. Ze zwoegen verder, in einde loze rondgang tot er hier of daar met een gekraak twee renners op elkaar vliegen en een karretje hoog de lucht insuist. Maar, ter wijl het peleton vijf of tien keer voorbijhijgt, worden ze met jo dium gepenseeld, met pleisters op gelapt, en grijpen dan alweer naar de fiets, begroet door een ap plaus van de menigte. Een gamma van kleuren, rode, gele, blauwe, zwarte truien, witte petten, deze renners tussen twee hagen van publiek, die tot een zwarte, harde muur worden, in hun draaien naar de honderd kilometer, opgezweept door de brallende luidsprekers. Zo was het gisteravond, bij de Ronde van Alkmaar. lijke achterstand had. Ogenblikkelijk verminderde hij vaart en met hem nog twee renners. Gevieren liepen zij bin nen twee ronden de achterstand in als of het kinderspel was. Ondertussen be gon de- uitlooppoging van Voorburg, Elswijk en Petri er gevaarlijk uit te zien. Regelmatig vergrootten deze ren ners hun voorsprong op het jachtende peleton. De snelheid van de uitlopers was zo groot dat eerst W. Voorburg en daarna v. Elswijk moest lossen. Petri, die een uitstekende course reed zette in zijn eentje door en aan vankelijk behield hij zijn voorsprong. Steeds hoger werd het tempo in het peleton opgevoerd en steeds kleiner werd de voorsprong van Petri. Twee ronden vóór de finish voltrok zich het vonnis en was hij weer in de grote groep opgeslokt. De eindsprint moest toen de beslis sing brengen en zoals te verwachten viel, bleek hierin E. Grift uit Soest de sterkste en zodoende de winnaar in de tijd van 2 uur 38 min. en 8 sec. De overige uitslagen zijn: 2. K. Neeft Haarlem; 3. G. B. Stakenburg, Amster dam; 4. C. Willeven, Amsterdam; 5. H. Stakenburg, Amsterdam; 6. Remkes, Amsterdam; 7. F. Dalman, Amsterdam; 8. E. Koeman, Krommenie; 9. L. de Booy, Alkmaar. De voorwedstrijd, waarin de nieuwe lingen 40 km moesten rijden was even als de strijd tussen de amateurs bui tengewoon spannend. Meerdere goede renners zaten hier tussen en vooral de winnaar A. Donker uit Amsterdam kan op een uitstekende course terugzien. Zijn tijd was 58 min. en 24 sec. 2. W. Nauta, Amsterdam; 3. T. Hof land, Beverwijk; 4. G. v. Schaik, Utrecht, 5. A. E. Kleyn, Zaandam. De organisatie van deze ronde van Alkmaar was een succes. Niet alleen was er spanning en goede wielersport, er was ook veel publiek en uitstekend weer. Evenals het vorig jaar hebben de sa menwerkende reclasseringsinstellingen, waarvan de grootste zijn het Nederl. Genootschap tot zedelijke verbetering der Gevangenen, de Rooms-Katholieke Reclasseringsvereniging, het Leger des Heils en de Prot. Chr. Reclasserings vereniging, het voornemen een Nat. Reclasseringsdag te houden. Deze collectedag zal gehouden wor den op JJaterdag 5 Juni a.s. Personen, die zich als collectant(e) voor 5 Juni a.s. willen beschikbaar stellen, worden verzocht zich bij het Secretariaat aan te melden. Het plaatselijk comité: N. Ypma, Langestraat 69, voorzitter; N. C. Bijl, Rozenstraat 14, secretaris; A. J. Visser, Westerweg 147, penningmeester; D. M. Kuysten, Dahliastraat 23; J. A. Veen- huizen, Rozenstraat 10; mr. F. Zeiler, Bergen; majoor ter Telgte, Limmer- hoek 40. Zaterdagmorgen heeft de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels een vergadering gehouden in het „Victory- Hotel" alhier Onder de aanwezigen be vond zich een vertegenwoordiger der re gering, alsmede de bekende natuurkenner Jan P Strijbos Nadat enkele sprekers het woord had den gevoerd, verenigde het gezelschap zich aan een gemeenschappelijke lunch Des middage heeft men een excursie gebracht aan het bekende natuurreservaat „Het Zwanewater" onder Callantsoog (Ontleend aan onze advertentie kolommen), BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Klokslag twaalf, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Aladdin in Bagdad, tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americain, 8 uur; Geef hem de ruimte, alle leeftijden. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Comedia met „Glazen Speelgoed". DINSDAG. Gulden Vlies, 7 uur: Piano-avond leer lingen Jan Couvée. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 17l/t graden Celsius. Pesie's bad 17'/i graden Celsius. Zij, wier familienaam begint met de letters IJ en V moeten morgen, D in sdag l Juni hun nieuwe bonkaarten 808 afhalen, alsmede Tabaks-, Versnaperingen^, en Gecombi neerde kaarten De uitreiking vindt plaats in het uifcreiklokaal Jtidderstraat, van 9—12 en van 24 uur Medegebracht moeten worden de distri butie-stamkaart en de losse inwisse- lingsbon van Bonkaart 8Qj6 NB De data van volgende uitreikin gen zullen niet meer worden gepubliceerd, dc.ch op de bonkaart worden gestempeld 'n Erdal-producidus goed Tegen een caféhouder hier ter stede is door de politie proces-verbaal opge maakt wegens het maken van muziek in zijn inrichting zonder in het bezit te zijn van de daartoe vereiste vergun ning van B. en W. Op het Dr. Schaepmanplein waren enige jongens aan 't voetballen, waar bij de bal in een voortuintje terecht kwam. De bewoner van het betrokken perceel snelde naar buiten, doch strui kelde in zijn haast over het tuinhekje, waardoor hij kwam te vallen en een bloedende hoofdwonde opliep, die door een dokter verbonden moest worden. Later werden acht jongens geverbali seerd en op het politiebureau ernstig onderhouden. Een vermoedelijk statenloos vreemdeling, die uit Duitsland illegaal ons land binnenkwam en in Alkmaar vertoefde, is door de politie aangehou den. In het programma, dat aanvan kelijk door het Sportcomité was opgesteld ter ere van de Engelse gasten, is enige verandering geko men. Zondagmorgen kwam het Sportcomité bijeen om het pro gramma definitief vast te stellen. Het is een aantrekkelijk pro gramma, dat de Engelsen zal wor den voorgezet. Er moet echter nog een en ander gebeuren om het precies uit te voeren, zoals het op papier staat en de medewerking van enkele Alkmaarse ingezetenen is daarbij noodzakelijk. Wij denken hierbij bijvoorbeeld aan de autotocht, die op het programma staat. De Engelsen zouden Holland niet hebben gezien, wanneer, zij geen bezoek aan duinen en strand hadden gebracht. Ongeveer vijftien luxe wa gens met bestuurders zijn hiervoor noodzakelijk. Het Sportcomité mocht reeds enkele aanbiedingen van auto bestuurders ontvangen, die zichzelf en hun auto op Zaterdagmiddag 3 uur beschikbaar stelden. De secretaris, van het comité, de h eer de Rie, Stuartstraat, is echter nog niet vol geboekt en hoopt dus nog een aantal opgaven te mogen ontvangen. Ook t.a.v. van de inkwartiering is de zaak nog niet geheel rond. De moeilijkheid is om adressen te vin den, waar men met de gasten zal kunnen converseren. Zij, die reeds met uitwisselingen Engelse gasten hebben gehuisvest, of in Engeland een bezoek mochten brengen en ge durende heht bezoek van de sportsmen uit Bath een gast kunnen ontvangen, gelieven zich eveneens bij de heer de Rie op te geven. Met het garantiefonds staan de zaken gunstig. De heer Boxem, penningmeester van het Sportcomité, is echter nog niet geheel en al gedekt en is zo doende gaarne bereid een en ander in ontvangst te nemen. De vertegenwoo rdi géks van de voetbalverenigingen in het Sport comité hebben geen kans gezien een eerste klasser naar Alkmaar te krij gen. Nu spelen de Boys en Alcmaria ieder een wedstrijd tegen het Bath- elftal. Het wordt nu een halve com petitie. De wedstrijd tussen Alcmaria en de Boys wordt echter een week van te voren gespeeld, dus a.s. Zon dag. Het programma ziet er ten slotte als volgt uit: VRIJDAG 11 JUNI. Aankomst Hoek v. Holland. Per trein naar Alkmaar, waar de gasten om 1 uur door het comité in het Gulden Vlies worden ontvangen. In het Gulden Vlies wordt tevens een lunch aangeboden en na afloop zal, eveneens in het Gulden Vlies, kennis worden gemaakt met de pleegouders. Om half vier vindt de officiële ontvangst op het Stadhuis plaats. De plaatselijke gymnastiekvereni gingen Jong Holland, Turnlust en Halter verzorgen des avonds een turndemonstratie, die om 8 uur in het Gulden Vlies zal aanvangen. 'Buitengewoon prettig doet het aan, dat ondanks de rivaliteit tussen de onderscheidene verenigingen in goede harmonie deze avond is georgani seerd. Alle drie de verenigingen gaven in de afgelopen winter een non-stop gymnastiekuitvoering, waaruit men enkele van de best geslaagde num mers voor het voetlicht zal brengen. - Het toestelturnen zal gezamenlijk geschieden. Deze avond is alleen toegankelijk voor genodigden, w.o. de pleegouders. ZATERDAG 12 JUNI. Rondvaart door Alkmaars grachten. 3 uur. Autotocht naar Schoorl, Bergen, Heiloo. Tijdens deze tocht zal een lunch worden gebruikt (lunch pakket) en na afloop van die tocht gaat het gehele gezelschap naar het Sportpark door, waar om 7 uur de eerste voetbalwedstrijd tegen een van de Alkmaarse clubs zal worden ge speeld. Een diner in Victory zal deze dag besluiten. ZONDAG 13 JUNI. Zondagmorgen vrij. 2 uur Zwemwedstrijden in de Over dekte. Na afloop met Jan Plezier en Postharmonie voorop naar de Mu- ziektuin waar een „tea" wordt aan geboden. De laatste voetbalwedstrijd wordt daarna gespeeld en een diner is ook dan weer het sluitstuk van deze dag. Dit diner wordt bij Koekenbier aan geboden. Volendam. MAANDAG 14 JUNI. 9.30 uur. Tocht naar Marken en Amsterdam. DINSDAG 13 JUNI. De morgen zal worden vrijgelaten cm de gasten gelegenheid te geven Geboren: Elsa, d. van N. J. Duijne- veld en A. Drygala. Nicolaas G. C., z van F. G. Al en A. Rasch. Catha- 1-ina S., d. van G. M. Hogeling en M. E. Martin. Gijsbertus W. M„ z. van W. Pf M. Vink en A. J. H. Goes. Johan nes G.. z. van J. G. Staa en F. J. Ben jamin. Overleden: Cornelis J. Wolzak 73 jaar. Het aantal merendeels jeugdige belangstellenden, dat gisteravond de zaal van het Gulden Vlies vulde om te luisteren naar Kid Dynamite and his Jungle Rhythm c.s. bedroeg misschien honderdvijftig, waarmee opnieuw het bewijs is geleverd, hoe- velen bezield zijn van een vooroor deel tegen wat men noemt jazz-mu- ziek, en daarom wegblijven. Ten on rechte, want deze vorm van kunst is, mits op de goede manier gebracht, even oud als de wereld en zeker niet van deze tijd. Dit misverstand heerst nog te vaak en allerlei uitwassen via radio en gramofoon hebben de ge dachte nog verscherpt. Componisten als Hoagy Carmich'ael, Will C. Har dy, musici als Ellington, Calloway en Kid Dynamite bewijzen de waarde van deze volkskunst, musicologen van naam als Constant van Wessem, Casper Höweler onderstrepen de stel ling. Zeven mannen, zeven „Jungle Rhythms" legden al hun gevoel, hun bezielende drift in werken als „Blue Skies", ,,St. Louis Blues" of „I don't know why". Zij kwamen uit Amerika, uit West-Indië, uit Parijs en uit ons eigen land en vormden dit ensemble, dat enig in zijn soort is. Onder leiding van Kid Dynamite zijn daar Boy Edgar (piano), Cor van Lier (trompet), Eddie Gaddum (alt sax en clarinet), José Zeegelaar (string-bas) en Lou Holtuin (drums) en wat zij presteren is fenomenaal Teddy Cotton is de show-man, die behalve een ongelooflijk virtuoos trompettist, ook een aU-round dan ser en zanger is. Het verbijsterende gevoel voor rhythme, dat deze mensen bezielt hun verbluffende close-harmony spe len, hun improvisaties, maken hen tot een ensemble, dat een plaats on der de groten inneemt. Het onorthodoxe instrumentarium, waarmede zij hun rumba's en zam- ba's brengen, stempelen deze muziek onmiddellijk tot een nóg primitiever kunst; dan de jazz-muziek. Marac- ca's, claves, drums, bas, guiro en bongo's vormen tesamen het arse naal. Een zuivere rhythme-groep dus, met slechts een meesterlijke piano als accent voor de melodie. Te recht kwam de zaai in extase en g«oeide het applaus tot een ovatie aan. De radio-zanger Bruce Lowe ver leende aan het programma zijn mede werking. Zijn rijke stem heeft via de luidspreker al menigeen bekoord en op de planken zijn zijn spirituals en ook wereldser liederen Drachtig van klank en volume. Alleen zijn gebaren onderstrepen zijn stem nét iets te veel. Hen weinig minder beweeglijk heid zou de voordracht ongetwijfeld ten goede komen. Kid Dynamite and his Jungle Rhythms verdienen volle zalen. Om dat hun kunst wérkelijke volkskunst is en geen commercieel gebazel van het gehalte van Marjolijntje en der gelijke. De wegblijvers hadden gister avond ongelijk. W. O. In de 2e ronde om de Alkmaarse damtitels bleek dat de spelers vol strijdlust waren, want slechts 2 partijen liepen remise, dat is slechts 13 pet. Hoewel er reeds enige tekening in de groepen komt is het nog te vroeg om over kansberekening te spreken. De ge detailleerde uitslagen luiden, hoofd klasse: A: de HaasSmolenaars 20; JornaSchuit 02; HemelsHelder .20. B: Mooyboerde Bree 11; te winkelen, terwijl 's middags de I ottoToepoel 02. Woonijk vrij. C: tocht naar Bath weer wordt onder- stamVerver 02; PeerdemanOud nomen. 02; GeuzebroekKruider 02. 2e en 3e kl., A: BrinkhofHelderman 20; BruggemanVeen 20; WijnBijwaard 10—2; BijwaardLangras Jr. 02. B: Langras Sr.Veenstra 20; Miedema Kom 20; KlinkhamerSmolenaars Jr. 1—1. De stand aan de kop der groepen luidt: A, hoofdkl.: de Haas, Schuit en Hemels, ieder 3 punten; B hoofdKl.: Toepoel, Mooyboer en de Bree ieder 2 plinten; C hoofdkl; Oud en Kruider 4 punten; A 2/3e kl.; Bijwaard 4 punten en B 2/3e kl.: Miedema 4 punten. door Jan Dirk van Ëxter De 2e ronde van bovengenoemde wedstrijden was er één, waarin vrij veel slagspel van licht kaliber voor kwam. De partijen gingen als volgt: Slot, een veel belovende 17-jarige jon geman uit Broek op Langendijk ver loor door eon slagcombinatie van Mol, Zaandam. De Boer .uit Bovenkarspel bracht de Amst. kampioen Stahlberg in een verraderlijke slagzet, welke schijf- winst bracht, kwam daarna in hevige tijdnood (9 zetten in 1 minuut, sloeg zich er schitterend doorheen en won van zijn sterke tegenstander. Abe de Jong, Haarlem, won op dezelfde wijze ook een schijf, waarna vermoedelijk niet het sterkste spel gespeeld werd en J. 'J. de Jong nog net remise kon berei ken. MetzYme de Jong speelden een onregelmatige partij. Metz kreeg voor deel maar na een grote afruil werd de overblijvende klassieke stand remise. De onderwijzer uit Texel Steenhuis won na een keurig gespeelde partij, welke zeer lang duurde, van Stroo, Zaandam. Van AmstelSluiter werd remise. Ie klasse: BakOud 02; Ofman— Tenty 20 en OfmanBais 02. De 3e ronde, welke Zondagmiddag gespeeld werd, bracht Steenhuis tegen Stahlberg, hij nam een combinatie, wel. ke niet het resultaat gaf dat ervan ver wacht werd, kreeg moeilijk spel en be haalde nog juist remise na een sterk gespeeld eindspel. De Zaanse kam pioen Mol begon met 3 kwartier tijd- achterstand, wegens een gemiste trein, doch bracht zijn tegenstander J. J. de Jong'zo in het nauw, dat deze in hevige tijdnood een schijf en later de partij verloor. Metz speelde tegen Sluiter een fraaie positiepartij, kreeg groot voordeel door sterk spel en de Haar lemse crack kon opgeven. Aebe de Jcng speelde tegen zijn zoon Yme, nam ten koste van een schijf een doorbraak, waarna een eindspel met dammen ont stond, waarin de jeugd zegevierde. Een spannende en zeer leerzame ron de. Na de „e ronde leidt Mol met 6 p. Steenhuis en Metz 4 ptn. De belangstel ling, die de vele damliefhebbers in Alk maar en omgeving voor dit tournooi toonden, viel ons zeer tegen. Met is nu in staat het spel van prominente hoofd klassers uit Noord-Holland van nabij te volgen. En. 't is zeer interessant, Wij kunnen het U aanbevelen. A.s. Zaterdag en Zondag worden de wedstijden weer in café H. Henning voortgezet. EEN VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE MAAND-ABONNé'S. Dezer dagen wordt overgegaan tot inning van het abonnementsgeld over Juni. Wij verzoeken onze abonné's uitsluitend tegen ont vangst van een door ons geteken de kwitantie te voldoen. DE DIRECTIE. De Alkm. Concourscommissie hield 'n wedvlucht vanaf Quievrain op Zon dag 23 Mei. De duiven waren losgela ten om 7.30 uur met veranderlijke wind. De eerste duif arriveerde om 1 uur 32 min. 15 sec. en bereikte een snelheid van 1101.1 meter per minuut. De laatste duif bereikte een snelheid van 964.5 m. per minuut en arriveerde om 11 uur 56 min. 55 sec. In concours waren 480 duiven. De uitslag was: H. Bouwens (A.) 1; H. Bielsma (P.l 4, 28. 40, 41, 59; A. Haring, (A.) 3, 14; Horst-de Jager (P.) 5, 24, 31, 82, 88; C. Al (A.) 6, 8, 11, 36; A. de Best ,(S.) 7, 85, 90; A. J. Ruijter (A.) 9; Kaper- Termaat (A.) 10, 39, 61, 92; W. Hart- land (A) 12, 18; Hoed-de Vrie? (H.> 15, 20, 80; Pater-de Geus (H.) 16, 23, 57, 64; J. Somers (A.) 17, 89; Godschalk- Noome (A.) 19, 68; C. Feijen (H.) 21; M. Tydeman (S.) 22; W. Peters (S.) 24; R. H. de Beer (P.) 26, 35; C. G. de Nijs (A.) 27; T. Praat (P.) 29: N. Ypma (A.) 30, 43, 83; J. de Moei (P.) 32; J. Egbergen (P.) 33; J. Herdbuur (A.) 34: A. Heijmans (P) 37; C, D. Huiberls (A) 38, 78; L. v. Vuure (A) 42, 49, 51: J. v. d. Elskamp (A) 44; G. Admiraal (S.) 45; R. Middelburg (H) 46; C. Ra- beling (P.) 47, 60, 71, 84; L. Leertou wen (H.) 48, 74; J. Bleeker (A) 50; J. Mannes (H.) 52; H. Mooy (A.) 53; S. Dteigerdis (A.) 54, 70; B. v. Tricht (H.) 55; F. J. Feyen (P.) 56, 69; N-. Wiese (S.) 58; M. Pronk (A) 62; Doornekamp (P.) 63; H. W. Jensen (H.) 65; J. Din- gerdis (A.) 66, M. Volkers (A.) 67; N. d. Kamer (A.) 72; J. v. d. Idsert (S) I 3, 87, 91; C. Streicher (S). 75; C. Pii- per (A.) 76; H. Bakker (H.) 77, 81, 8 Gebr. Teileman (S.) 79. Aangezien de Lange nu visgerei heeft besluit hij zijn geluk te beproeven op bet water en zo het aangename met het nuttige te verbinden. Hij kan de Rat, jammer genoeg, niet volgen want die zou hem dadelijk herkennen en daarom uur later stopt hij onder nijdig gerem besluit hij Nelis te schaduwen. Juist als hij in een bootje is gestapt komt de Rat tot de ontdekking, dat de hengels uit zijn auto verdwenen zijn en een half bij de botenverhuurderij Inmiddels is ook Nelis daar aangekomen en wil juist van wal steken. „Stop es even", roept I üe Rat, „iemand heeft dedat bos hengels gestolen. Probeer uit te vinden ot hij hier soms een bootje heeft geno men, ik kom zo met de motorboot...," Pronk is gistermiddag in het Olym pisch stadion te Amsterdam weer onbedreigd winnaar geworden van de wedstrijd met motorgangmaking. De ritten over 20 en 30 km won hij op zijn gemak. In de rit over 40 km lag hij tot de laatste 25 ronden aan de kop. Toen zette de Italiaan Frosio, die tot dat moment nog niets had laten zien, een fikse spurt in en na 2 ronden lang gelijk met Pronk over de baan te zijn gegaan, veroverde de Italiaan in de laatste ronde de eerste plaats, die hij zich niet meer liet ontgaan. De organisatoren van de te Heiloo kunnen op een geslaagde sportdag terugzii prachtige weersomstandighi de gymnastiekver. Doves i sportgebouw, voorafgegaan muiiekvereniging „Eensge langs de Herenweg, St, Rijksstraatweg, als het war vormende voor dit heugt beuren. Toen deze gymnasten de e voering gaven, was er reeds belangstelling op het terrein om even later uit te groeien t weldige schare belangstellen «ling was jammer, dat alleer verenigingen aan deze sportt namen, waardoor tevens het element en dus ook de spa bij de hthletieknummers w schakeld. Maar als demonstr het zeer zeker voldaan en w tiek en gymnastiek geden van de beste sport. Begonr met het brengen van de vai en al spoedig werden door er derden gymnasten enige zeer de massa-turndemonstraties u Daarna volgde een demonstri turnen van dames en hoog heren en op duidelijke wijze hier aanschouwen het mooie tport. Ook de krajjittoeren w uitstekend gehalte. Hetzelfde de dames en heren van toesti selden en wij toen de dames iingen zagen werken en de 1 de brug. Menig applausje v verkregen. D« handbalwedstrijd tusse ters I on S.D.L. uit Groo heeft menigeen in de gelege ^steld eens kennis te maken frisse en uiterst nette spel d Over het algemeen waren de dames iets sterker dan de G mers. hetgeen vooral voor di uitdrukking kwam. Menige g aanval werd opgezet en was d< niet uit het goede hout gesi weest, de Foresters zouden h gebracht hebben dan de 10-: oe rust. Na de thee pakt S.I aan en de keepster van Fores herhaaldelijk handelend optre moet tenslotte zwichten voor gericht schot. 1—1. De vreu S.D.L. was echter van korte d weer wisten de Foresters te d door haar midvoor, 21. Met c kwam tevens het einde. Het prettige wedstrijd in de beste houding gespeeld. ATI Jammer was hier vooral breken van het wedstrijc Alleen Doves-athleten demon Maar wat zij demonstreerden, prima gehalte. Het discuswerp gracieus technisch nummer, d door dames als heren wer voerd. Ook het hoog- en ve was uitstekend, terwijl de nummers 100. 400 en 800 m> «nel tempo werden afgewerkt. V De voetbalwedstrijd vormde van deze dag. Foresters I bond aan tegen een sterke -Alcmar natie, met spelers als Brouw, sen, Helderman, Untied, Bijl is een verdiende 42-overwin: Alcmaria geworden. Over he van de wedstrijd nog het Reeds spoedig weet Forest Postman de leiding te nemen, leidelijk weet Alcmaria het in handen te nemen. Uit een voor het Foresters-doel bren; de partijen op gelijke voet later is het 12 als de 1 achterhoede even wacht met Technisch is Alcmaria tot de r rieur en door Bijl wordt het rust nog 13. De uitslagen van de Zonda den draverijen en rennen te zijn: 1. Fanfareprijs, afstand 204C paarden van 4 jaar welke r f 500 hebben gewonnen: 1. Lo teville (Roodenburg) tijd 3.11 tijd 1.33.4: 2. Luccie Rohda; Heny. 2. Fatimaprijs, afstand 1940 paarden welke nog geen f ben gewonnen: 1. Jackie Boj Bosveld) tijd 3.04.8. km. tijd Mary Axkit; 3. Mac Kinley. 3. Fleetwoodprijs, afstand heat v. paarden welke f 1700 geen f 6000 hebben gewonnei Axfcit (J. v. Leeuwen) tijd tijd 1.28.6; 2. John D; 3. Lad 4. Fedoraprijs, afstand 2040 paarden welke f 500 doch n f 1700 hebben gewonnen: 1. M worthy (W. H. Geersen) tijd tijd 1.29.1; 2. King Spencer; 5. Favoritinprijs, afstand 21' ternationaal voor paarden f 6000 of meer hebben gewo: Intrepid (J. v Leeuwen) t km. tijd 1.27.5; 2. Excellentie 3. Gratie Hanover. 6. Beginnelingenprijs. afstan ren voor 2-jarige Nederl. paa nog nimmer hebben gelopen: lissa (J. v. Yperen) tijd 1.00.; Piay; 3. Espoir 7. Het Zilveren Schild-prijs 2600 m., ren voor paarden v: en ouder, voor gentleman-rii Majesto (J. M. A. Dekkers) t 2. Crantor; 3. Fatima. VOOREN C.S. WINNEN OM Bij de wielerwedstrijden oj d'onbaan heeft de Zaanse staande uit Evers, Bakker. V< ^an Beek in de omnium-weds grote voorsprong gewonnen vs xemburgse ploeg, waarin o. schmidt reed.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2