Salon Pauljéka Opening Wijkgebouw Witte Kruis TENTOONSTELLING van het kunstenaarscentrum Bergen Wu DAGBLAD-RECLM4E BIJKANTOOR te ALKMAAR Heiloo. Een zeer bezienswaardige collectie Benelux in Bergen Praatavond van de M.M.S. De politie meldt Oudkarspel. Langedijk. Burgerlijke Stand Broek op Langendijk. LUISTEREN NAAR.... Advertenties HUISHOUDSTER Voor een natuurgetrouwe Permanent Schoutenstraat 10 Telefoon 4255 accuraat, net Persoon f t I pijn ol een kou of I H griep onder de leder, 7 I IHIJNHARQT'a POEDERS de N.V. EERSTE ROTTERDAMSCHE maatschappij van VERZEKERING TEGEN ongevallen opent 1 JUNI 1948 een Stationsweg 40-42, Telefoon 3213 (K 2200) w: j. kommer Er bestond grote belangstelling Zaterdagmiddag voor de opening van het nieuwe Wijkgebouw aan de Holleweg, ontworpen door architect J. Rus Jr. en uitgevoerd door de aannemer A. Geus, hetwelk getuigde van de waar dering voor het onvermoeid volharden en de samenwerking in het belang van de volksgezondheid. Onder deze belangstellenden merkten wij o.a. op, burgemeester Kalff, de oud-burgemeesters Vennik en Bos, waarvan de laat ste voorzitter is van het Wit-Gele Kruis, de wethouders Rus en Schuijt, pastoor van Muijen, ds. Bloemhoff, de voorzitter van het Rode Kruis, de heer N. C. Waal, de oud-wethouder ir. Arts, de doktoren Hoekstra, Hool- werff en v. Driel, zuster van Helsdingen en veie anderen. DJE INLEIDING Toen Zaterdagmiddag de heer Jac. v. Gemeren het woord nam om de offi ciële opening van het Wijkgebouw van de Stichting Badhuis en het Witte Kruis in te leiden, zei spr., dat dit mo ment reeds lang was verbeid, daar de behoefte aan 'n dergelijk gebouw groot was. Spreker wees op de moeilijkheden die overwonnen moesten worden om tot dit resultaat te kunnen komen. Doch het is gelukt samenwerking te brengen en te verkrijgen met de vereniging Het Wit-Gele Kruis. Hulde bracht spr. ook aan de architect van het Wijkgebouw, de heer J. Rus Jr. voor de prettige en economische samenwerking. Spr. noem de in deze jonge architect de voortref felijke kwaliteiten en bracht verder dank aan degenen die aan dit voortref' felijke werk hadden gearbeid. Spr. be sloot zijn inleiding met te zeggen, dat, wanneer wij allen ondervinden dat dit. gebouw tot stand is gekomen ten bate van de Volksgezondheid, zal blijken, dat .het geld, hieraan besteed niet ver loren is gegaan. Hierna bood spreker burgemeester Kalff aan de symbolische handeling te verrichten tot opening van dit nieuwe wijkgebouw. DE BURGEMEESTER deed dit gaarne, zoals hij zei, omdat dit gebouw de volksgezondheid ten goede komt in de gemeente. Spr. bracht hul de aan oud-wethouder ir. Arts, om dat hij de eerste is geweest die de tot standkoming en de samenwerking met het Wit-Gele Kruis had gepropageerd. De Stichting Badhuis heeft dit gebouw gezet, terwijl de heer v. Gemeren de stuwende kracht is geweest voor de tot standkoming. Bij het noemen van deze twee namen wilde spr. het laten. Spr. zeide, dat erkentelijkheid daarvoor moet bestaan. Dit gebouw is niet alleen nuttig, maar tevens een verfraaiing voor de gemeente. Hij hoopte, dat de schoolarts, de schoolartsendienst, tand artsen, consultatiebureau voor zuigelin gen en verder alle andere diensten in dit gebouw zullen worden on dergebracht. Spreker verheugde zich het meest over de samenwerking tus sen de beide Kruis-verenigingen. Hij was ervan overtuigd, dat de samenwer king voor uitbreiding vatbaar is. Spr. hoopte, dat het ook financieel een suc ces zal worden. Hij hoopte verder, dat het gebouw zal zijn tot zegen van Hei loo en zijn inwoners. De heer J. J. van Lienen, sprak na mens HET WITTE KRUIS. Spr. noemde het een gewichtig feit en zei, dat hier een sober en zeer practisch doch goed ingericht gebouw is verre zen. De inwoners van Noord en Zuid kunnen dit gebouw gemakkelijk berei ken en de doktoren kunnen hier hun medische dienst verrichten en zij zullen zich spoedig thuis gevoelen. Spr. noem de de onvermoeide arbeid van de secr.- penningmeester. Hij hoopte, dat hij de volksgezondheidsbelangen in dit gebouw zou zien uitgevoerd. Spreker zeide, dat dit gebouw zal worden gebruikt op voet van gelijkheid met het Wit-Gele Kruis en noemde dit van zeer groot belang. Het geregelde contact zal er toe bijdra gen, dat een en ander samen geregeld zal kunnen worden. Spr. hoopte, dat het een samengaan zal zijn in het belang van de volksgezondheid en de hulpbe hoevende inwoners van Heiloo. Hierna sprak de heer G. C. Bos, als voorzitter van het WIT-GELE KRUIS. Spr. prees zich gelukkig dat hij op deze gloriedag een woord ten aanzien van dit gebouw kon spreken. Het verheugde spr. buitengewoon dat allen zonder uit zondering aan de totstandkoming van dit gebouw hebben medegewerkt, om dat samengaan meer resultaat zou kunnen brengen. Zuster Leegwater, inspectrlce van het Witte Kruis, rayon Alkmaar, wenste eveneens de vereniging toe dat dit mooie gebouw tot de volksgezondheid van Heiloo veel zal kunnen bijdragen. DE RONDGANG. Nadat de erewijn was rondgediend, ging men over tot bezichtiging van het gebouw. De ontvangst had plaats in de ruime wachtkamer, die door de grote hal kan worden betreden. Daarna komt men in de z.g.n. uitkleedkamer waar verschillende kinderboxen zijn aangebracht. Daarachter is de kamer waar de dokter zijn patiënten kan ontvangen. Naast de dokterskamer is een afwas-gelegenheid van het terug gebrachte materiaal. Loopt men dit ver trek door, dan komt men in het ruime magazijn. Alles is hier ordelijk en over zichtelijk opgeslagen. Concierge van het nieuwe wijkge bouw is mevr. Vellinga. Het wijkgebouw is, zoals wij reeds schreven, ontworpen door de architect J. Rus Jr. en gebouwd door de firma A. de Geus, aannemer. De aangebrachte stoffering en meubilering is geleverd door de firma Vroom en Dreesmann te Alkmaar, het schilderwerk werd ver zorgd door de fa. P. A. C. Nieuwpoort, het loodgieterswerk door de fa. J. Kue- ter, de electrische leidingen door de firma J. J. Pantekoek, terwijl de auto matische gasverwarming is aangebracht door de firma De Vries. De fa. de Bruin had de tuinaanleg rond het gebouw verzorgd, terwijl in het wijkgebouw op de vensters prachtig bloeiende gera niums door deze firma waren geschon ken. Verder waren bloemstukken aan geboden door V. en D., fa. De Vries en het Wit-Gele Kruis, zodat alles een feestelijk aanzien had. Het kunstenaarscentrum Bergen heeft een veertiendaagse tentoonstelling van werk zijner leden in „Het huis met de pilaren" georganiseerd, een navolgens waardig voorbeeld, omdat duizenden vreemdelingen, die Bergen als vacan- tieoord kozen, daardoor gelegenheid kregen zich niet alleen eigen te maken de schoonheid van het landschap, de zee, het bos en het strand, waarmee de natuur dit dorpje aan de duinenrand zo rijk bedeeld heeft, maar tevens kun nen genieten van een hoogstaande kunst, waarvan de beoefenaren geken merkt worden als te behoren tot de Bergense school, zodat hun exposities juist in dit centrum een bijzondere be tekenis kregen. Daarop heeft de burgemeester, dr.'w. Huygens, die Zaterdagmiddag voor een groot aantal belangstellenden deze eer ste expositie van dit seizoen opende dan ook gewezen en er tevens de 1a- druk op gelegd, hoezeer het in het be- izng is van alle hier gevestigde kunste naars, dat zij meer in gezamenlijk ver band dan als enkelingen naar voren komen. De burgemeester verheugde zich van harte over deze tentoon stelling en bracht dank aan de heer De Vries, die de expositieruimte gratis voor dit doel had afgestaan. Nadat de burgemeester zijn beste wensen voor het welslagen van de ten toonstelling had uitgesproken, werd daarvoor een woord van hartelijke dank gebracht door de heer mr. Brunner, voorzitter van 't kunstenaars-centrum, die zich mede verheugde over het vele goede, dat men op deze expositie bijeen had kunnen brengen. Hier zijn werken te bewonderen van de schilders A. J. G. Colnot, Jan Pon- stijn en J. H. Roggeveen, alsmede van de beeldhouwers Tjipke Visser, zijn dochter Marijcke en de kunstenaar pottenbakker D. Hubers. Hun arbeid omvat niet meer dan een dertigtal oeuvres, maar juist dat heeft het voordeel, dat zij gelegenheid kre gen zó te exposeren, dat hun werk rus tig bekeken kan worden. Al deze werkstukken zijn karak teristieke uitingen van kunstenaars, die meermalen geëxposeerd hebben en wier werk van zo algemene bekendheid is dat het duidelijk is, dat hier niet zo zeer de bedoeling voorzit het publiek daarmee te laten kennismaken, dan wel de bezoekers ook in hun vacantietijd gelegenheid te geven zich opnieuw over de schoonheid daarvan te kunnen verheugen. Van Colnot hangen hier enige doe ken, welke men ook zonder signatuur onmiddellijk als de zijne zal herkennen. Hij schiliiert over het algemeen in donkere tonen, werkt met harde kleu ren en verwisselt menigmaal hét pen seel met het paletmes. Maar al deze landschappen, boerderijen, sloten, ak kers, polders en molens, waarbij de ruime luchten zich wonderwel aanpas sen, verraden zijn talent, en zijn schil- 103. Terwijl Pam en Pom met klop pende harten onder de tafel liggen van de professor, loopt Pim nog steeds vrij rond. Nu, lopen is wel wat over dreven, want hij zit opgesloten in 'n kist, die nu naar voren wordt ge sleept. De professor zal met zijn laat ste goocheltoer beginnen. „Dames en Heren", begint de pro fessor weer onverstoorbaar. „Mijn tweede truc is helaas mislukt door dat hondje daar, maar thans zal ik U iets laten zien, waarbij U ogen zult op zetten. 104. „Ik zal U direct een serie vlag gen laten zien, bestaande uit allerlei kleuren en met mijn toverstaf zal ik die vlaggen voor U veranderen in een prachtige parasol. Let U allen op! Ik ga beginnen". De professor stapt op de kist toe, waarin ook Pim opgesloten zit. Maar Pim was zo vermoeid van al zijn toeren, dat hij in de kist in slaap is gevallen. derdrift en de liefde voor de natuur van de man, die vanuit het drukke stads levens telkens weer onder de invloed komt van de schoonheid van het land schap. Voornamelijk zijn winteruitbeel- ding, sneeuw en ijs over velden en bos sen wekt altijd weer de indruk van kou en beklemdheid. Jan Ponstijn, de grote strijder voor het ongerepte natuurmonument, de vriend van Gestel en een grote be wonderaar van Van Gogh, brengt hier een tweetal bloemstukken waar van vooral het aquarel bijzonder ge plaagd is en van gevoeligheid voor kleur getuigt. Zijn verdienstelijk stil leven fles met pompoenen mag wel eens een kwastje vernis hebben. Het Pierrot-doek wekt meer de in druk van een in lichte mantel ge kleed meisje, maar er is een prachtig portret, ook in de achtergrond goed in toon gehouden, dat van zijn groot technisch kunnen getuigt. Van de beide etsen, de vergane vogel en de doodskop, vinden wij de eerste verre weg de beste. Misschien had de kop meer het karakteristieke van het doodsbeen vertoond als ze en face en niet en profil was weergegeven. Een hier gehangen tekening getuigt mede van zijn grote waardering voor Van Gogh, doordat hij hier, evenals deze, met een houtje gewerkt heeft, waar door men de gebroken lijnen krijgt, welke de nuances tussen licht en schaduw doen uitkomen. Het werk van de directeur van Ge meentewerken, J. H. Roggeveen, die wij als een selfmade man zouden wil len aanduiden, getuigt van een grote liefde voor de natuur en van een talent, dat zich helaas eerst laat ge openbaard heeft. Hij ziet de schoon heid voornamelijk in oude huizen, in bruggen, in al het massale dat ten dele vergaan en verweerd is. Zijn aquarel len van de Ruïne en het daaromheen staande muurtje een onderwerp, dat hij op meerdere doeken op be wonderenswaardige wijze in beeld brengt, zijn weergave van een oude brug, ze getuigen alle van zijn liefde voor het in steen geschapene en ook zijn hier geëxposeerd winterlandschap bezit uitzonderlijke kwaliteiten. Waar hij de grens van het visionnaire over schrijdt in het aquarel met de witte en blauwe vlakken wordt o.i. het karaktervaste van zijn werk door het schimmelspel verdrongen. Van Tjipke Visser en zijn kunst zinnige dochter Marijcke zijn er en kele beeldjes,, die van de schoonheid der plastische kunst getuigen, o.a. „Aan de voet van het kruis", een in zandsteen gebeitelde figuur, een meisjeskopje en enige prachtige bronsjes, o.a. het meisje met de spiegel. De dochter is in de voetspo ren van haar vader getreden. Beeld jes als de uil, de offergave, Eva vooral de uit hout gesneden vrouwen figuren, zijn bijzonder mooi - de herten, vele werkstukken van kunst nijverheid in hard materiaal en en kele uit albastgesneden doosjes doen haar als een zeer begaafd kunstenares kennen, De pottenbakker Hubers heeft bij al dit schoons een proeve van zijn kunst gevoegd en daarmee bewezen, dat ook de ceramiek iets goeds kan scheppen. Er zijn schotels en schalen in matte tinten en een' prachtige vaas, ruw beschilderd met eigen mo tieven, die de indruk wekt, uit het graf van eén Pharao afkomstig te zijn. Al met al een collectie, welke In brede kring de aandacht zal trekken. Ad. Het komende week-end zal de Volks hogeschool te Bergen in het teken van de Benelux-samenwerking op onderwijs gebied staan Aan de orde zei gesteld worden de vraag op welke wijze de gedachW van deze samenwerking in het onderwijs tot uiting dient te komen Zaterdag zal dr V d'Eapallier, lector in de paedagogiek aan de R K Universitèit te Leuven over dit onderwerp een alge mene inleiding houden, terwijl daarna prof dr O N de Vooys, hoogleraar aan de Rijks-Universiteit te Utrecht over de uitwerking op het gebied van het taal onderwijs zal spreken «Zondag zal o m prof dr P Geyl de uit werking op het gebied van geschiedenis onderwijs belichten Met een muziekavond worden dagen besloten In het „Wapen van Bergen" organi seerde de middelbare meisjesschool te Bergen een „praatavond" voor ouders en docenten Na een boeiend betoog van de heer Vrij burg, oud-inspecteur van het Lager On derwijs te Amsterdam en bestuurslid der school en een toelichting van de direc teur der school bij het leerplan der MMS volgde een algemeen gesprek over kwes ties, die de school en de leerlingen be troffen Verheugend was de mededeling van de voorzitter, dat bij de nieuwe cursus de toeslag op het schoolgeld belangrijk kan worden verminderd Men neemt ook daarbij een strenge progressie in acht, zodat de school voor ieder meisje toegankelijk blijft Aan he politie-bureau te Bergen werden gedurende het tijdvak van 21 tot en met 2Mei de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: boekje, gete kend „Rozen uit de Hemeltuin"; zwarte glacé handschoen; twee ^ïedaille's; bank biljet van f 10,rijwielsleuteltje; Make up tasje; bruine portemonnaie; blauw jongensjasje; twintig textielpunten; br. glacé herenhandschoen; legpenning (Land bouw) 1887; bruin gevl. vulpotlood; brum lederen handschoen; zwarte vulpen; grijze lmker-dameshandschoen; rozenkrans; zw vulpen „Swan"; witte hond „Fox"; da- mes-armbandhorloge met riem; 1 paar jon. gensschoenen; bruine kinderschoen; zil veren vulpotlood; Herdershond De lijst van verloren voorwerpen over bovengemelde tijdvak luidt als volgt: bruin beertje met blauw jasje; bruin kinderschoentje; hondenriem, halsband en penning; portemonnaie met inhoud; safè. sleutel; zwart lederen portemonnaie; br lederen portemonnaie met inhoud; twee huissleutels; lederen portemonnaie met inhoud; gebloemde boodschappentas; een paar bruine lederen handschoenen; lede ren portefeluille met inhoud; timmermans duimstok; kinderschoentje; gouden scha kelarmband met veiligheidsketting Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau der Rijkspolitie, Tel. 2444, Karei <fe Qrotelaan 17, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v m DE „NIEUWE UOLDER" DE „NIEUWE POLDER" IN VERGADERING. In de zaal van Llempt werd Zater dagmiddag een vergadering gehouden van de ingelanden der „Nieuwe Pol der". De voorzitter, de heer K. van Dijk, sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de goede op komst. Uit de rekening bleek, dat de ont vangsten 3451,71 en de uitgaven 4306,94 hadden bedragen. Alzo is er een nadelig saldo van 855,23. Het bestuur stelde voor dit tekort te dek ken door de omslag te verhogen tot 72 per ha, te voldoen voor 1 Juli '48. Dit werd aangenomen. De begroting voor het komende jaar is vastgesteld op 1873,62, met een post onvoorzien van 32.14. De verkaveling der polder deed heel wat stof opwaaien, waarna men tenslotte besloot deze kwestie aan Ir. Maandag voor te leggen. De meerderheid sprak zich tegen deze verkaveling ineens uit. Hierna sluiting. EEN VOETBALFILM. D.T.S. heeft plannen en welke.... Op de 16e dezer zal in Tivoli een film worden vertoond, waarin Engelse profs de in het veld komende elftal len zullen laten zien, hoe men voet ballen moet. Toegang voor spelers, leden en donateurs. D.T.S. heeft hier mee voor de Langedijk een primeur. VAN 29 APRIL TOT EN MET 6 MEI Geboren: Herman J, zoon van G Langedijk en N Eiland Anna A M, dochter van J Stegers en A Stam Ro nald J, zoon van R J Luijting en T de Wit Adrianus M, zoon van A Mo lenaar en A Schuit Cornells zoon van C J Bes en A M Bommer Ondertrouwd Johannes H van der Vliet en Elisabeth H M Koelewijn Cornells Rutsen en Martje Reinders Wilhelm K R Dannhoff (won. te Nienj- burg/Weser) en Aaltje Jonker Frans van Breugel (won te Heerhugowaardj) en Grietje Glas Getrouwd: Jacobus J Dekker en Anna M van Kleef Overleden: Jacob Moeijes, 83 jaar, weduwnaar van Grietje Jonker VAN 7 TOT EN MET 13 MEI Geboren: Cornells W J, zoon van J M Koedijk en H A Burckesn Nelly, dochter van J de Ruiter en M Leijen Gerardus M, zoon van Remmert Jonken en A W wissink Johannes, zoon van T P Bijvoet en P Duijn Gerard, zoon van M Kuiper en A J Koeman Ondertrouwd: Jan de Wit en Jaap je de Boer Hindrink Hoven (won. te Termunten) en Janke Leegwater Getrouwd: Hendrik M van Zoo- nen (won. te Winkel) en Stijntje Hemke Cornells Langedijk en Trijntje Bakker Abram Schoon en Neeltje Wagenaar Hinze Wijkstra en Martha Houttuin DE BESPUITENGS-PLICHT. Telers, die een klein perceel aard appelen hebben, dat voor hemzelf niet de moeite loont om te bespuiten, kun nen hiervan binnen 3 dagen opgave doen te Nrd.-Scharwoude ter ge meentesecretarie. Tegen nalatigheid zal streng worden opgetreden. JAN VAN ALFEN BOEKT SUCCES De repetities voor het Oranje-spel vlot ten goed Thans is uitgemaakt wie de hoofdrollen zullen spelen De Nederlandse Maagd zal worden uitgebeeld door mej Koolaard, de heer Kruk zal een andere rol op zich nemen, terwijl de heer Jacob Koedijk in de rol van molenaar, mede voor het welslagen hoopt te zorgen De tweede vrouwelijke hoofdrol is in handen van mevr Wagenaar Voor het stuk bestaat veel belangstel ling, óók* buiten de Langedijk De heer Van Alfen heeft uit niet minder dan 17 gemeenten blijken van belangstelling ge kregen, zo bijvoorbeeld uit Anna Paulow- na waar hij ook de regie op zich ge nomen heeft en uit andere plaatsen uit de omgeving Maar ook uit Dirkslan.l (Zeeland), Apeldoorn en Urk De moeilijkheid vormt nog de muziek De heer Wagenaar heeft de verzorging der arrangementen op zich genomen, zo dat dit tere punt wel in kundige handen berust Het lig in de bedoeling het stuk zo vaak op te voeren als er belangstelling voor zal blijken De verwachting bestaat, dat er een massale opkomst uit de om geving zal zijn Het heeft er alles van, dat het Oranje- worden gehouden KIND KWAM ONDER AUTO Zaterdagmiddag wilde het 3-jarig zooi* tje van de heer C Bak zijn vader toege» moet lopen Het stak de weg over tegeiv over „De Wip'» en werd gegrepen door een juist passerende vrachtwagen van de fa Ootjers uit Noord-Scharwoude Het kind werd ernstig gewond Op medisch advies werd het kind naar het ziekenhuis vervoerd Programma van hedenavond. Hilversum I 301 meter. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 u, VARA; 6.15 VA- RA-varia; 6.20 Gr. pl.; 6.30 Voor de strijdkrachten; 7 Johan Jong Orgel); 7.15 Westfries half uurtje; 7.45 Preventieve bestrijding van brandge vaar ten plattelande; 8.05 De National» reclassering; 8.15 Vaudeville strijkor kest 8.50 Ik ben het niet met U eens; 9.10 Actuele kanttekeningen in caba retstijl; 9.45 Nederland in opbouw; 10 Meester-Trio; 10.30 Tango-Rumba-or- kest; 11.15 Gr.pl. Hilversum H 415 meter. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. NCRV 6.15 Sport; 6.30 Met band en plaat; 7.15 Onder de NCRV-leeslamp; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 De vijf Zapakara's; 8.15 Minister Drees spreekt over de Nationale Reclassering; 8.15 Het NCRV Vocaal-kwartet; 8.45 „Stan ley"; 9.30 De Verwanten; 10 Hollands strijkorkest; 10.45 Avondoverdenking! 11.15 Gr. pl. Programma jroor Dinsdag.. Hilversum I 301 meter. Nieuwsberichten om: 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO 7.30 Gr.pl.; 7.50 Dagope ning; 8.15 Gr. pl.; 8.45 Engelse muziek; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gr.pl.; 9.45 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gr.pl.; 10.50 Kleutertje luister; 11 Orgelconcert; 11.45 Stem mingsbeelden; 12 Zang en piano; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Ons platteland; 12.43 Grtpl.; 1.15 Met Metropole-orkest; 2. Met naald en schaar; 2.30 Radio Mati- në; 4.40 De schoolbel; 5 Dat kun jij ook!; 5.30 Gr.pl.; 5.45 Flitsen uit O.- Indonesië; 5.52 Het Radiogeschiedenis boek; 6.15 Tom Erich (piano); 6.30 Voor de strijdkrachten; 7. „Hoe kunnen de suikerzieken worden geholpen?" 7.15 Sopraan en piano; 7.45 Niwin- klanken; 7.50 Wederopbouw; 8.15 Bon te Dinsdagavondtrein; 9.30 Contact! 10.15 Buitenlands overzicht; 10.30 New London String Ensemble; 11.15 Londen onder de loupe; 11.30 Mathis der Maler Hilversum n 415 meter. Nieuwsberichten om: 7, 8, 1, 7, -8 en 11 uur. KRO 7.15 Gr. pl.; 7.45 Morgen gebed; 8.15 Pluk de dag; 9. Lichtba ken; 9.30 Waterstanden 9.35 Gr.pl.; 10 „Wie komt er in mijn hokje?" 10.15 Gr.pl.; 10.30 Schoolradio; 11 Gr.pl.; 10.30 „Als de ziele luistert"; 11.40 Gr. pl. 12.03; Vaudeville-orkest; 12.30 Weer. overzicht; 12.33 Vervolg Vaudeville orkest; 12.55 Zonnewijzer; 2 Gr.pl.; 4 „De Zonnebloem"; 4.30 Ziekenlof; 5 Na schooltijd; 5.15 Gr.pl.; 5.30 Lang zullen ze leven; 5.45 Gr.pl. 5.55 Ondeu gende liedjes van grote meesters; 6.20 Sportpraatje; 6.30 Gr.pl.; 6.50 Actuali teiten; 7.15 Weense specialiteiten; 7.45 Katholieke jongeren 8.05; De gewone man; 8.12 Radio Philh. orkest; 10.45 Avondgebed; 11.15 Gr.pl. Heden overleed, na een kortstondige on gesteldheid, nog ge heel onverwacht, on ze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, GRETA VAN WILLIGEN, geb. DE VRIES, in de ouderdom van ruim 68 jaar. Alkmaar, G VAN WILLIGEN A. C. J VAN WILLIGEN. Amstelveen: A. VAN WILLIGEN. T VAN WILLIGEN DE VRIES En Kleinkinderen. Alkmaar, 30 Mei 1948. Metiusgracht 2. De crematie zal plaats hebben a.s. Donder dag te Westerveld na aankomst van trein 13.06 uur uit de rich ting Alkmaar en trein 13.09 uur uit de rich ting Haarlem Vertrek van het sterfhuis nam. 12 uur. Heden overleed, na een langdurig lijden, nu nog vrij onver wacht, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KNIERTJE PRINS, geb. VISSER, in de ouderdom van 76 jaar Namens de familie: C. KOK <an A- KOK—PRINS en Kinderen. Enschedestraat 38, IJmuiden, 30 Mei 1948. De beaarding heeft plaats Dinsdag 1 Juni in de Prins Hendrik- Stichting om 10 uur, waarna om 12 uur de begrafenis plaats heeft op de Alg Begraaf plaats te Egmond aan Zee- Voor de vele bewijzen van innige deelneming ondervonden na het plotseling overlijden van onze lieve Man, Vader, Zoon en Broeder CORNELIS KAAS, en daarna voor de vele blijken van medeleven bij de geboorte van ons dochtertje en zusje Corrie, betuigen wij onze harte lijke dank. S- KAAS—BAK DICKY. Fam KAAS. Fam- BAK. St. Pancras. Mei 1948 gevr- Leeftijd 3040 jaar, bij man alleen van de zelfde leeftijd- Br. ond. no. A 469 bür v. d. blad- B. z a. NET MEISJE voor de morgenuren, liefst Heiloo. Brievan onder no A 487 bureau van dit blad. 50.— BELONING- Wie helpt jong echtpaar met 1 kind aan inwoning of gedeelte van huls. met gebruik van of vrije keu kan, liefst Alkmaar of omstreken Br. o. no. A 485 bur- van dit blad. WONINGRUIL- Alkmaar-Amsterdam-O. Wie ruilt mooie woning, bev gr. huiskamer, 2 gr. slaapkamers, keuken, gr- tuin voor dergel. won. te Alkmaar. Br. no- A 486 bureau van dit blad. OVERHEIDSKANTOOR te ALKMAAR vraagt voor archief- en loopwerk en eenvoudige admi nistratie. Leeftjjd niet ouder dan 40 jaar. Brieven met bijzonderheden omtrent leeftijd enz. onder no. A 484 bureau van dit blad. I Hoofd-kies- R helpenUeral. Doe45Cl Gelieve geen geld en goederen af te geven aan mijn vrouw E BELLEKOM, daar door mij niets wordt vergoed. H. BELLEKOM, Wolfpad 10, Alkmaar. De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen ie dit d agblad - wda-me geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers!

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 4