Onderkleding Gerard Worm Breukbanden! Fra Stad m Omgeving* ZIT-SLAAPKAMER Do; BurgemeesterWytema dankt de burgerij Woningbouwvereniging „Rochdale" „De Jeep" naar Elfstedentocht Bakkerij zet traditie voort Passagierslijsten Dierenbescherming De Anti-Revolutionnaire politiek Invitatie Biliarttournooi AGENDA Burgerlijke Stand OPROEP van de Burgemeester Heiloo. De Gemidza actief Ursem. Regeringsjubileumbazar Broek op Langendijk. Indië-avond Langedijk. Oh, dat beruchte schotje Materiaal te over, maar Predikbeurten ZOMER in dn H0UTTIL DE KAASMARKT Hogere prijzen en een late aanvoer Wu LUISTEREN NAAR A. L. Gransbergen HE] prima Kamgarens. JOHAN KUHL JAN DE VRIES a< A V\ L PI H ij: „C N w wa< all Aan de burgerij van Alkmaar, De buitengewoon hartelijke en feestelijke verwelkoming, die mijn gezin Ten mij vanwege de inge zetenen van Alkmaar ten deel is gevallen, heeft ons zeer diep ge troffen. Ik breng allen, de organisatoren, de kinderen, de deelnemers aan het défilé, alsook het enthousiaste publiek, oprecht dank voor wat zij gedaan hebben om de le Juni 1948 tot een voor ons onvergete lijke dag te maken. Alkmaar is ons tegemoet getreden met een mate van hartelijkheid, die wij, bij wijze van verleend voorschot, nog zullen moeten ver dienen. Gunt ons daarvoor de tijd, zodra mijn gezin zich in zijn nieuwe woonplaats zal hebben gevestigd. WYTEMA, Burgemeester van Alkmaar. Nieuwbouw het grootste probleem In het zo juist uitgekomen jaarver slag over 1947 wordt gewag gemaakt van steeds groter moeilijkheden in de woningbouw. In 1946 moest f 8000.uit de reser ve worden geput, over 1947 zal'dit ze ker f 10.000.— bedragen, in 1948 zal bo ven de te ontvangen onderhandse post zeker f 15.000 extra nodig zijn. Naar versterking van middelen zal gezocht moeten worden. Dat kan gebeuren door verhoging van het toegestane bedrag voor onder houd per woning, verminderde uitvoe ring van onderhoudswerk of een deel der kosten voor klein onderhoud bren gen ten laste der bewoners. Venster glas en verf zijn zeer veel duurder dan voor de oorlog. Materiaal voor verbe tering- ontbreekt in grote mate. De af tredende bestuursleden C. Couwenho- ven, J. J. Schermer, H. A. Kaagman en C. Engel werden in 1947 herkozen. Op 8 Januari waren er 510 leden en aan 't einde van het boekjaar 520. De samen werking met het Huisvesting-Bureau voor verhuur van woningen is zeer goed. Er is thans een huur-achterstand van f 594.20. Direct na de vorstperiode werd in 't voorjaar het buitenschilderwerk voort gezet en kamers behangen. Het bestuur is actief wat betreft het bouwen van nieuwe woningen. Reeds werd tussen drie plaatselijke bouwver enigingen een verdelingsplan gemaakt voor 250 woningen, waarvan er aan deze vereniging 115 werden toegewe zen. Het is niet te voorspellen wanneer met de bouw een begin kan worden gemaakt. In dat jaarverslag is de balans per 7 Januari 1948 tot een bedrag van f 1.647.212 opgenomen, benevens de ex ploitatierekeningen van diverse wo ningcomplexen. Alkmaarders nemen deel aan de Elfstedentocht. Het klinkt raar maar waar. Aanstaande Maandag vertrekken een tweetal dames en één heer van bovengenoemde vereniging naar Leeu warden om aldaar aan de door het VW georganiseerde Friese Elfsteden tocht deel te nemen. Het zelfde pl.m. 220 km. lange traject, welk des win ters per schaats wordt gereden, zal nu te voet worden afgelegd in het tijd vak van 8 t/m 12 Juni a.s. Deze tocht is een mooie training voor de a.s. „Vierdaagse" waaraan door pl.m. 18 personen van bovenstaande vereniging zal worden deelgenomen. Men verzoekt ons ook op deze plaats te willen melden, dat de oude beken de bakkerij van de firma Bertus Goes in de Huigbrouwerstraat thans is overgegaan aan de heer R. L. Groot. Hoe oud deze bakkerij is kan blij ken uit het feit, dat talloze Alkmaar ders daar reeds honderd jaren hun dagelijks brood kochten. Dé heer Groot zal er nu voor zorgen, dat de traditie van het huis op dezelfde wij ze zal worden voortgezet. Op ons bureau, Voordam 9„ liggen ter inzage de passagierslijsten van 't m.s. „Oranje" en het s.s. „Johan de Witt", die resp. op 14 en 22 Juni te Amsterdam zullen arriveren. Met de Oranje repatrieert o.m. C. C. Bark horst. Zeglis 13, Alkmaar, met de „Jo han de Witt" keren terug J. J. Blee- ker, Tienenwal 26, Alkmaar. Welkom in het vaderland! Sinds enige dagen zwerft op de Geestersingel een herdershond. Ter beschikking een zwerfpoes, in zeer goede conditie, zeer geschikt voor een boerderij. Adres mevr. de Roode, Wes- terweg 128, Heiloo. Ter beschikking type smoushondje en enige jonge poes jes. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Gisteravond hield de A.R. Partij in de Korenbeurs een verkiezingsverga dering. De ruimte was met vlaggen en kleurige affiches een vrolijk aanzien gegeven. Door het groeperen van stoe len en banken in een halve cirkel en door middel van een versterker was het gesproken woord voor alle aanwe zigen duidelijk te verstaan. De verga dering stond onder leiding van de heer G. H. Hoitink en werd op de gebrui kelijke wijze geopend. Als eerste spre ker trad op mr. A. B. Roosjen, voor 't uitspreken van, een propaganda-rede „Men verwijt ons" aldus spreker, „dat wij duffe, conservatieve lieden zijn. Dit is echter niet waar. Wat wel waar is, is, dat wij de oudste politieke partij in Nederland zijn". Spr. gaf een historisch overzicht en zeide, dat de partij door de jaren heen steeds is aangevallen, en altijd verguisd. In 1905, toen Kuiper viel, in 1929, in 1933 en ook in 1947. „Is dit onkunde of boos opzet" zo vroeg spr. zich af, en gaf als zijn mening te ken nen, dat de sociale wetten, die wij thans bezitten, door de z.g. Christelij ke kabinetten zijn tot stand gebracht. De verschillende dominé's, die tot de P.v.d.A. zijn toegetreden konden in spreker's oog geen genade vinden. Mr. Roosjen besloot zijn rede met de opwekking de tijd te verstaan, want daarop komt het aan, De „mannen van de kerk" hebben altijd het dichtst bij het leven gestaan. Zou de A.R. partij dan nu opeens de juiste koers kwijt zijn? Spr. vergeleek deze verkiezingen met die van 1868, toen ook de Indi sche kwestie de aanleiding was en ver dedigde de A.R.-houding, die t.a.v. de Grondwetswijziging werd ingenomen. Enkele woorden over het communis me dat, volgens spr. alleen door het Evangelie kan worden bestreden, brachten het slot van de rede. Prof. K. Dijk sprak in de tweede helft van de avond over de nood zaak van Christelijke politiek, waarna de vergadering door de heer Hoytink op de gebruikelijke manier werd ge sloten. Donderdagavond werd dit tournooiop vlotte wijze voortgezet in café A. de Wit. Er werden wederom 9 partijen gespeeld waarin de spelers met afwis selend succes speelden. De gemiddelden waren over het algemeen iets lager dan de eerste dag. Slechts driemaal kwam men boven een gem. van 4. Jan de Boer maakte het beste sem. van de avond, n.l. 4,31. Ook Rolie en Kamp speelden boven de 4. In het algemeen klassement hebben Rolie en P. Kamp de leiding met 4 gew. partijen (8 p.) Dan volgen 3 spe lers met 4 p. en 4 spelers met 2 p. De gedetailleerde uitslagen waren: J Bloothoofd P. Rolie 125 C. van Dam D. Weissenborn. J. Bloothoc J. de Boer N. Wester C. v. Lienen C. v. Dam C. Brouwer C. V. Lienen P. Rolie D. Weissenborn 125 38 3,28 11 110 38 2,89 28 125 34 3,67 16 100 34 2,94 14 125 41 3.04 16 108 41 2,63 14 125 35 3,57 17 118 35 3,37 15 125 29 4,31 18 105 29 3,62 16 125 31 4,03 16 74 31 2,38 9 125 37 3,38 24 93 37 2,51 14 125 32 3,90 29 103 32 3,21 13 125 30 4.16 19 84 30 2,80 14 Geboren: Theodorus A, zoon van T A Gaerthé en G A P Klitsie Cecilia A M, dochter van W P Oudejans en A M de Lange Ondertrouwd: Pieter Kej en Pe- tronella Tesselaar Gerrit C Baken en Cornelia A Jansen van Jorksveld Jan J Smit en Grietje G Ruiter Ruurd van der Zee en Anna 'M Oudhoff Petrus E A Huijgens en Gijsbertha C van Liempt Gerrit S Blokker en Maartje Balder Jan Rasch en Maria Smit Getrouwd: Cornells Bakker en Jo hanna Timmer Cornells Ploeger en Geertruida C Westerbeek Adrianus Stet en Catharina Admiraal Nicolaas Piet en Maatje S Vermeulen Nicolaas Wester en Aagje van der Meulen Overleden: Wilhelmina Stütner, 61 jaar NIEUWE KOERS De Alkmaarse afdeling van de Jon geren Vereniging „Nieuwe Koers" be legt op 10 Juni a.s. een propaganda- avond, waar Wim Meynen als spreker zal optreden en waar het cabaret „De Rode Pijl" medewerking zal verlenen. De avond wordt gehouden in het Wa pen van Heemskerk. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Mannen van Jongensstad, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Staatsvijand no. 1; 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: St. Louis Blues, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 17 graden Celsius. Pesie's bad 17 graden Celsius. In Alkmaar wordt op Zaterdag 5 Juni a.s. de collecte gehouden ten bate van de samenwerkende reclasseringsinstellingen, die te zamen het Nationaal Bureau voor Reclassering vormen. Deze collecte wordt in het gehele land gehouden in de eerste week van Juni, terwijl de door deze collecten bijeengebrachte gelden verdeeld worden onder 30 reclas seringsinstellingen, waaronder het Nederlands Genootschap voor Re classering, de R.K. Reclasserings- vereniging, de Protestants-Christe lijke Reclasseringsvereniging, het Leger des Heils en verenigingen op het gebied der drankbestrijding. Laat de Alkmaarse collecte een succes worden, opdat de reclas seringsinstellingen, die zo nuttig werk doen, aan geldmiddelen wor den geholpen. Nog te weinig staat de reclasseringsarbeid in de pu blieke belangstelling. Zij helpt de genen, die tijdelijk afgedwaald zijn ook in hun eigen geestelijk en maatschappelijk belang op de rechte weg terug te brengen of te houden. Duizenden vrijwilligers staan ge reed om deze afgedwaalden, indien zij van goeden wille zijn, te steu nen. Dit is een werk, waaraan ieder kan meedoen, zij het niet daadwerkelijk, dan door het ver lenen van een geldelijke bijdrage. Daarom doe ik gaarne een beroep op de ingezetenen van Alkmaar om a.s. Zaterdag bij de Nationale Reclasseringscollecte met milde hand te geven. Want het zegenrijke werk der re classering verdient dit in alle opzichten. Alkmaar, 3 Juni 1948. De burgemeester van Alkmaar, WYTEMA. KAMPIOENSCHAPPEN KENNEMER DAMKRING Donderdagavond werden in het clublokaal van W.D.O. te Alkmaar enige parten gespeeld voor de per soonlijke kampioenschappen van de le en 2e klasse van de Kennemer Dam- kring. De uitslagen waren: le klasse, groep A: C. de GraafH. Kruider 0—2; v. d. Aardweg—C. Spren keling afgebr.; Groep B: P. VeerA. de Zeeuw 20; J. SprenkelingH. J. Toepoel ,02; J. GeusebroekA. Dek ker afgebr. 2e klasse, groep A: H. WeyersJ. Schipper 11; W. VrolingW. Hooge- boom 11. Groep B: J. HelderC. Reynders 20. Naar wij vernemen hebben de beide plaatselijke middenstandverenigingen uit haar midden een comité benoemd, dat zich zal belasten met de organisa tie van een tentoonstelling van nering, bedrijf, industrie en tuinbouw in de gemeente Heiloo in de vorm van ad. vertenties in natura. Men wil eens metterdaad tonen, tot welke prestaties de Heilooër Middenstand reeds weer in staat is. De tentoonstelling zal worden ge houden op 23, 24 en 25 Sept. a.s. en er zullen verschillende attracties aan ver bonden zijn. Het spreekt wel vanzelf, dat wij onze lezers regelmatig op de hoogte zullen houden van hetgeen er verder met de tentoonstelling gebeurt of staat te gebeuren. Nu reeds kunnen wij mededelen, dat de deelname zo groot is, dat niet alleen de twee gro te tentoonstellingstenten geheel gevuld zijn, maar dat het comité zelfs uit ziet naar méér ruimte. Het belooft dus wel iets groots te worden! COMITé OUDEN VAN DAGEN Het Comité Ouden van Dagen ver zoekt ons nog te melden, dat de a.s. rijtoer voor de ouden van dagen ook geldt voor hen, die slechts zelden in de gelegenheid zijn door financiële omstandigheden aan een dergelijke rijtoer deel te nemen. Zij verwacht te vens, dat ouden van dagen, die goed bij kas zitten, zich niet voor deze tocht gullen opgeven, zodat zoveel mogelijk in de behoefte zal kunnen worden voorzien voor die mensen, die er het meest voor in aanmerking dienen te komen. Ook te Ursem zal het regerings jubileum van H. M. de Koningin op luisterrijke wijze worden gevierd. Voorafgaande aan het jubileumfeest wordt echter op 23, 24 en 25 Juli a.s. een REJUBA (Regerings Jubileum Ba zar) gehouden, die tot doel heeft ook te Ursem te komen tot de oprichting van een Oranjevereniging. Op de ba zar zullen verschillende attracties aan wezig zijn, terwijl hier tevens een ge legenheid ligt voor fabrikanten en middenstanders, om reclame voor hun producten te maken. Donderdagavond werd in de Geref. kerk een Indië-avond gehouden, uit gaande van de Geref. Jeugdcentrale. De voorzitter dezer organisatie, de heer Jn. de Graaf, heette de aanwe zigen hartelijk welkom en gaf het woord aan de heer van Tussenbroek. Deze begon zijn causerie met te wijzen op de verbijsterende onkunde, die dikwijls nog over Indië blijkt te bestaan. Vervolgens gaf hij zijn ge hoor enig inzicht in de uitgestrekt heid van het Indonesische eilanden rijk, de organisatie van het bestuur, de ontwikkeling der bevolking, de veiligheid en de zorg voor de gezond heid en tenslotte de natuur en de na tuurreservaten. Nadat de heer de Graaf spr. dank gebracht had voor zijn causerie, werd een film vertoond over de wederop bouw in Indonesië, waarin voorname lijk het leven der Indonesiërs belicht werd. Enkele bijfilmpjes besloten het programma. De vier Langedijker dorpen vormen nu één gemeente. Administratief al thans. Maar een samenvoeging op pa pier wil nog niet altijd zeggen, dat die metterdaad ook doorgevoerd wordt in andere zin. Als een kluizenaar gedraagt zich veelal het Zuidelijkste dorp: Broek op Langendijk. Het is' niet te ontkennen, dat de protestant-christe lijke inslag van dit dorp een heel ander milieu schept dan de sterke katholieke gezindheid van Noord-Scharwoude. Die verschillen worden beschouwd als on overkomelijk, en daar zit dikwijls de fout. De laatste tijd doen zich weer din gen voor en worden feiten openbaar, die niet zonder meer gepasseerd kun nen worden. Om er één te noemen: de Tuinbouwschool. Ongeveer 80 van de leerlingen is van niet-Christelijken huize, niettemin is het een christelijke schooi. Waar deze school vanaf de op richting zo gericht is geweest, is hier op moeilijk verweer mogelijk. Maar wel met de op te richten landbouw- huishoudschool. Van de zijde der Holl. Maatschappij voor Landbouw werd een dergelijk verzoek aanhangig gemaakt. Dat het afgewezen werd, hing van de omstan digheden af, dat de rechtse groepen één stem meer in de gemeenteraad heb ben. Ware samenspreking niet te verkie zen geweest boven dit enghartig be drijven van gemeentepolitiek? Zouden de bemoeiingen in deze ma terie, zowel in het belang der samen werking als in dat der Landbouwhuis- houdschool alsnog niet in deze richting geleid kunnen worden? OPBRENGST „DAM-CERTIFICATEN" In totaal bracht de actie tot verkoop van certificaten Damplantsoen 809. op. De verdeling hiervan over de dor pen was: Broek op Langendijk 228.50; Z-Scharwoude 198.N-Scharwoude ƒ124.50 en Oudkarspel 258. NOORDERMARKTBOND, 4 Juni '48. Aangevoerd 1600 kg vroege aardappe len f 22.10—f 23.20, kleine f 15.60— f 16.30. 111. Pirn, Pam en Pom zitten danig in het nauw. Ze hebben niet veel tijd meer om na te denken. De stalknechts zijn nu al vlakbij en aan hun ge zichten kun je wel zien, dat ze vast besloten zijn om de drie honden niet' weer te laten ontsnappen. Maar wat gebeurt daar? Achter de stalknechts wordt alweer een nieuw ding naar binnen geschoven. Wat is dat voor een ding? Het lijkt wel een springbak! 112. Pim, Pam en Pom zien 't ook en in hun angst springen ze met één sprong over het hekje heen, dat om de springbak zit. Maar wat is dat? Pim, Pam en Pom verschijnen plot seling in de lucht. Door de sterke vering van de springbak worden ze in de lucht gegooid. „Wat gebeurt er met ons?" roept Pam angstig?" „Oh, we zijn' op een trampoline terecht gekomen", schreeuwt Pim. „Die veert je steeds weer in de hoogte". Zou er niet een Oratorium vereniging gesticht kunnen worden? De uitvoering van de Matthaus-Passion ir. de St. Laurens te Alkmaar was de aanleiding tot de vraag, die enigen der aanwezigen zich stelden: zou dit ook aan de Langedijk mogelijk kunnen zijn? Anderen wezen op het fiasco, dat des tijds een uitvoering te Broek op Langen dijk gegeven, leed Daar was het Zaans Bachkoor het kind van de rekening, de Ned Herv Kerk was voor één kwart be zet Na die tijd heeft de Broeker Kunst kring niets meer van zich laten horen en het was te verwachten, dat het in '46 ge leden échec lang zou nawerken Toen ging het om een muzikale gebeur, tenis van de eerste rang; het oratorium ,,Die Israëlieten in der Wüste", was twee maal gegeven in Nederland, n 1 in Zaan dam en Amsterdam Broek op Langen dijk was de derde plaats en.... men bleef thuis Niettemin wil meerderen de gedachte niet uit het hoofd, dat hier meer zou zijn te bereiken En zij hebben sterke argu menten Zo b v dat men aan de Langedijk over zeer goed materieel beschikt De zangkoren^ waarvan er bij een slordige telling al een stuk af acht te noemen zijn, zijn zonder uitzondering goed en sommigen zelfs buitengewoon goed Maar aan een oratorium zit meter vast Zoveel, dat één vereniging onmogelijk dit ten uitvoer kan brengen Er is maar; één oplossing: de verenigingen zouden in gezamenlijk overleg moeten treden Er mag geen middel om het peil van het cul turele leven omhoog te brengen, ver waarloosd worden Ook dit niet De uitvoeringen, welke de koren geven, staan gewoonlijk op een goed peil Maar zij vertonen vrijwel .allemaal hetzelfde karakter en zijn eigenlijk nooit een 6e" beurtenis.... waarom niet? Het moet mo gelijk zijn het in die richting te leiden Zcu hier niet een taak voct de Broeker Kunstkring kunnen liggen, wanneer deze Kring niet van de slaap ongemerkt in de dood wil glijden? LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 4 Juni Aangevoerd: 110,000 kg aardap pelen 21,60>24,70, klein 14,50—16,60; 12,500 kg Rabarber 5,505,60; 430 kg Peen 24^-29; 200 kg tomaten 161—165 Interlock broekje met opgezet elastieken band en overslag, 6 pnt. Interlock singlet hemdje zonder mouwen per stel f 3,75 f 3,75 6 pnt. 6,95 12 pnt. Herenmodes Herenhoeden Herenkleding De camera loopt op 't Waagplein De kaasprys is weer opgelopen, zeer tot ongenoegen van de kleine handelaars, die ver achter moeten blijven bil de grote exporteurs. Op merkingen in deze zin hoorden wij vanmorgen herhaaldelijk op het Waagplein Dit zijn echter aange legenheden, die het publiek, dat zich rond de stapels kaas ver dringt, niet beroeren. Het publiek komt alleen, om naar het vrolijk beweeg van de markt te kijken, om naar de dribbelgang van de dra gers te zien, te luisteren naar de uitleg door de luidspreker en te genieten van het fleurige schouw spel in zijn geheel. Kunt U zich nog de vierde Juni van het vorig jaar herinneren, toen de da mes in vlotte zomerjurkjes rondliepen (al was dat dan ook nog geen new-look) en de mannen in hun overhemd. Toen beleefden we een hittegolf, zoals we in geen jaren meemaakten. Daaraan moes ten wij onwillekeurig denken, toen we vanochtend de bontjassen zagen en de regenmantels en toen we de zon telkens benauwend zagen wegkruipen achter wolken met vuilgrijze randen. Maar het bleef droog, en de markt verliep ongestoord. Wij hebben ons alleen afgevraagd, of er nu niets aan te doen is, dat de auto's en wagens, die de kaas aan voeren, zo laat nog op het plein staan te lossen. Offciëel begint de markt om tien uur, maar om half elf was tussen alle wagens en vrachtauto's de kaas maar nauwelijks te zien. De stem uit de luidspreker was van daag niet die van Eddy Arendsen, maar van de heer Koppelaar, die de „dienst" waarnam en dit op lofwaar dige wijze deed. Wat het bezoek betreft, er waren weer veel talen te horen, maar zoals gewoonlijk, het Engels overheerste, al dan niet met een Amerikaans accent. Midden op het plein manipuleerde een filmoperateur, vergezeld van een assistente, met statief en camera, on der het wakend oog van de heer Ro nald H. Riley. Mr. Riley is directeur van de Verity Film Ltd, die in samen werking met een zustermaatschappij te Londen, films maakt van de kaasfa- bricage en kaashandel in verschillende landen, w.o. Engeland, Nederland, Frankrijk, België en Zwitserland. Deze films zullen worden samenge steld tot een documentaire, bestemd voor Amerika om op die manier in het raam van de Marshall-hulp propagan da te maken voor de West-Europese zuivel. Opnieuw zullen dus de Ameri kanen binnenkort in hun bioscooppa leizen het gewoel op de Alkmaarse kaasmarkt kunnen aanschouwen. Onze burgemeester, mr. dr. H. J. Wy- tema heeft in zijn nieuwe functie al thans de markt nog niet bezocht, daar hij vandaag uitstedig was. Wij hebben echter het volste vertrouwen dat hij bij de eerstkomende gelegenheid van zijn belangstelling blijk zal geven. Omstreeks elf uur was ér een groep schoolkinderen van 500 jongens en meisjes, die kwamen kijken naar het schouwspel, dat OQk voor de school jeugd zo aantrekkelijk en leerzaam is, vooral als de begeleidende onderwij zers er één en ander van vertellen. Tot slot van dit verslag van de vijfde kaasmarkt van dit seizoen vermelden wij hier DE AANVOER. Deze bedroeg 35.000 kg, verdeeld over 12 stapels fabrlekskaas, 8 sta pels boerenkaas en 3 stapels Goudse kaas, tegen een notering van resp. 79.—, 78.50 en 85.50, alles per 50 kg. OMGEVING. AKERSLOOT, 10 u., ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bier man (extra collecte kerkvoogdij). Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma (H.Doop); half 4 ds. C. Mulder van Amsterdam. Geref. kerk (Art. 31), 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Van der Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur ds. Henstra. DE RIJP, geen dienst. DIRKSHORN, ds. ten Bruggencate. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Oud-kath. kerk, v.m. dienst om 8 en 10 uur, nam. om 7 uur. EGMOND AAN DE HOEF, 10 uur ds. Plug (extra coll. jeugdwerk). GRAFT, half 3, de heer Albertz. GROET, 10 uur, ds. Klein Wassink van Alkmaar. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., 10 uur, ds. Wésseldijk van Alkmaar. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 2 uur ds. Roobol. OUDORP, 10 uur ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 u. ds. Leendertz. SCHOORL, 10 uur, ds. de Jong. SINT-PANCRAS, Ned. chr. gemeen- schapsbond, Zaterdag 5 Juni openlucht- prediking bij de Driesprong. STOMPETOREN, 10 uur, ds. J. M. de Jong van Amsterdam (jeugddienst met kerkkoor). Evangelisatie, 10 uur de heer Van Oostveen van Alkmaar. URSEM, half elf ds. «oers. WARMENHUIZEN, half 3 ds. Bijls ma. ZUID-SCHERMER, 10 u. ds. Boekee. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 De Va- ra feliciteert 6,30 Voor de Strijdkrach ten 7,00 Denk om de bocht 7,15 Jan Vogel en zijn accordeon-orkest VPRO: 7,30 Cursus 7,50 Tien voor acht 8,05 Kamermuziek 8,30 Na 3 jaar VARA: 9,00 Men vraagt.... en wij draaien 9,30 De Ducdalf 9,50 Op vleug'len van mu ziek 10,00 Buitenlands weekoverzicht 10,15 Swing and sweet VPRO: 10,40 Vandaag 10,45 Avondwijding VARA: 11,15 Symphonie-concert HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Gramo- foonplaten 6,30 Nederlands Bijbelge nootschap 6,45 Ned Herv Kerkkoor 7,15 Nederland op zee 7,22 Appèl ex- politieke gevangenen 7,30 Het actueel geluid 7,45 Chr, Middenstandsbond 8,15 Koninklijke Militaire Kapel 8,45 De vrede van Munster 9,30 Dat ons loflied vrolijk rijze! 10,00 Vragen aan voorbij gangers 10,30 Negro spirituals 10,45 Avondoverdenking 11,15 Gramofoonpla- ten 11,45 Fred Hartley and his music PROGRAMMA VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 7,30 Gramofoonplaten 8,18 Lichte morgen klanken 9,3o Kamermuziek-programma (grpl) VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Radiofeuilleton 10,35 Ca valcade (grpl) 10,45 Oud Franse en Ne derlandse volksliedjes 11,00 "Uitzending continubedrijven 12,00 Gramofoonplaten 12,30 Weerpraatje 12,33 Johan Jong (orgel) 1,30 Malando en zijn Tango- Rumba-orkest 2,00 Als een bonte vogel vlucht 2,15 Gramofoonplaten 3,00 Het NVV 3,15 The Ramblers 4,00 Con gres Wereldbond-esperantisten 4,15 Ama teurs 4,45 Om en nabij de twintig 5,15 Radio Philharmonisch orkest 6,15 Sportpraatje 6,30 Voor de Strijdkrach ten— 7,00 Artistieke staalkaart VPRO: 7.30 Vragen en wensen t o v Amsterdam 1S48 7,45 Voor Nederlanders in Duits land VARA: 8,05 Een traditie herleeft 8,15 En nu.... Oké 8,15 Socialistisch commentaar 9,3o Week-end-orkest HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,18 Gramofoonplaten 7,30 Maria-liederen 7,45 Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9.00 Voor de vrouw 9,05 Gramofoon platen 9,30 Waterstanden 9,35 Muziek houdt fit! 10,00 Klein, klein kleutertje 10,15 Gramofoonplaten 11,00 De Zon nebloem 11,45 Schoolradio 12,15 Piano 12,30 W.eeroverzicht 12,83 Klaas van Beeck 12,55 Zonnewijzer 1,20 Vervolg orkest Klaas van Beeck 1,50 Film en Toneel 2,10 Gramofoonplaten 2,35 Omroep Kamerorkest 3,15 Jonge kun stenaars stellen zich voor 3,45 KRO- kiosk 4,00 Zigeuner-orkest 4,20 De kinderen van drie-hoog achter 4,3q De schoonheid van het Gregoriaans 5,00 De Wigwam —6,00 Piano-duo 6,15 Jour«» nalistiek weekoverzicht 6,30 Actualiteit ten 6,40 Spineuza 7,15 Metropole orkest 7,45 Kampvuur langs de evenaar 8,05 De gewone man 8,15 Gramo foonplaten 8,20 Lichtbaken 8,30 Om- roep-orkest 9,25 Pluvier knapt het op 10,00 Week-end-serenade 10,37 Or gel (grpl) 10,45 Avondoverdenking Met bewijs van Nederlander schap naar België (Van onze Haag»e redacteur) Het zal deze zomer waarschijnlijk mogelijk: zijn om met een bewijs van Nederlanderschap naar België en Lu xemburg te reizen, zo vernemen we, voor zover althans in bijzondere geval len deviezen voor een zodanige reis be schikbaar gesteld kunnen worden. Dit betekent een vergemakkelijking van bet verkeer en ook een besparing op de kosten. Een pas kost namelijk f J.2, -een bewijs van Nederlanderschap veel min der. 70. „As U nou nog effe de tijd heb, gi Gunst ja, as je zo helemaal van Ams „Nee, dat gaat wel," betoogde de ij polshorloge, 't Spijt me, maar ik mot „Zeker getrouwd?" „Janeedat komt nog." De vrouw gaf hem met haar rechtei in de ribben. „Je hoef. myn niks te vertelle," zei ln een kruienierswinkel. En 's aves 01 zo dadelijk gesloten benne, mot' je nog glaasie stout in de kast staan. Ja, die daar helemaal alleen. Maar ik was buiten Van der Hummus op me stihg „Wie?" vroeg de inspecteur verbaa „Nou ja, m'n man, of m'n aanstaa: getrouwd. Nou en dan liep ie maar c z'n eigen maar op te vrete, want ie 1 mee onder dienst gelege'en ie vertrou „Neemt U me niet kwalijk, mevro blik op zijn polshorloge, „ik moet wei ARTS, ZATERDAG 5 JUNI AFWEZIG. Gevraagd EEN NET MEISJE voor dag of dag en nacht. Mevr. DE JONG, Steijn- straat 4. NETTE COMMENSAAL gevraagd. Brieven onder no A 2 bureau van dit blad. Dame, b. b. h h. zoekt ongem. gestoff ZIT-SLAAPKAMER met kookgelegenheid Brieven onder no. A 3 bureau van dit blad. OOK 1 Heer zoekt ongem. gestoff zonder pension. Br. no. A 4 bureau van dit blad. WERK GEZOCHT voor de avonduren, ad ministratief of anderszins Brieven onder no. A 1 bureau van dit blad Net persoon, 26 j., zoekt SERIEUZE KENNISM. met beslist net eenv. meisje, liefst uit Alkmaar of omg. Br ond. no. 250 H.V.V. Hekelstraat 23 Alkmaar, liefst met foto, wordt op erewoord re tour gez. AANGEBODEN 125 cm3 Batavus motor rijwiel 1940, voetversnel ling, in uitstekende staat wegens gezondheidsrede- lijn. Tevens lange leren jas en broek, laarzen en motorkap. Rijksstraatweg A .481, Heiloo. Tel. 3609 Steeds hebben wij Wij helpen U spoedig. KLEERMAKERIJ HOF 43. TEL. 2770. TE KOOP: een bureau-minlstre 4- ladig compleet methang- systeem met 300 mappen, 250,—. Tevens een par tijtje ordners. Br onder no. A 6 bur. van dit blad- SPOED! WIE HELPT? Dame, Rijksambtenaar, eigen huisboedel, zoekt 3 ONGEM. KAMERS met keuken te Alkmaar-( Eventueel woningruil met benedenhuis te Schiedam Brieven onder no. A 5bu- v reau van dit blad N V. VRIESIA Alkmaar Tel. 2875 Aan Alkm; en mo «5 i

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2