L KUETER Wat de theaters brengen MICHELIN j. ELEMA AFWEZIG WIJ SPELEh MET STIJFSELKWAST EN PAPIER Nu geen woordenstrijd, maar een sportieve voetbalkamp Eindelijk de lang verwachte derby FLINKE JONGEMAN een Jongen of Meisje aank. kantoorbediende Stad en Omgeving- AGENDA Het plakken is begonnen' Slachtoffers van de weg r~ J Hypotheek Noord-Hollands Grondcrediet N.V. HARMONIE-THEATER Mannen van Jongensstrad Geslaagd VICTORIA THEATER Staatsvijand No. 1 CINEMA AMERICAIN St. Louis Blues N A UT A bakt toch BETER BROOD Invitatie-Tournooi Damesmode en vogelbescherming Hervormde jeugdraad Lezing over exportmogelijk heden naar Duitsland KRONIEK DER ONACHTZAAMHEID Bandenfabriek 's-Hertogenbosch JMg&zonden K. H. KOLK afwezig C. A. VEER W. SCHUURMAN ALKMAAR et Bi OP xxxni Er is toch wel iets veranderd in ons goede vaderland. De verkiezingen staan weer voor de deur. De redevoeringen zijn niet van de lucht. De ene partij na de andere belegt een vergadering, met één, of twee of zelfs nog meer sprekers. En de reclameborden beginnen weer in allerlei kleu ren de verdiensten aan te prijzen, die de verschillende politieke par tijen hebben en die ze ons willen doen deelachtig worden. En sinds van nacht prijken op muren en schuttingen de affiches. Want vannacht is het plakken begonnen. Op die nacht hadden wij ons verheugd. Maar we zijn een beetje teleurgesteld. Want wij hadden zo het idee, dat er „wel copy" in zou zitten. Bij die gedachte werden \vy geleld door ervaringen uit vroeger dagen en toen bleek, dat er lets is veranderd. Vóór de oorlog placht de strijd om de zetels gevoerd te worden op een manier, die veel rumoeriger en fel ler toeging, dan heden ten dage. Niet alleen werd er geplakt, er werd ook gekalkt, met koeien van let ters, op trottoirs en rijwegen. De ploegen kalkers sleepten met een emmer en met grote kwasten .en de bewoners zagen des morgéns leuzen in meters-hoge letters op de straat staan. Dit is tegenwoordig verboden. Daarbij ging het niet altijd even rustig toe. Meermalen kwam het voor, vooral in de grote steden, dat hele veldslagen het gevolg waren. Want de politieke inzichten liepen nu een maal nogal uiteen en dat stak men niet onder stoelen of banken. Het overkalken van elkanders spreuken, het afscheuren van pas-opgeplakte aanplakbiljetten was aan de orde van de dag. En menig lid van kalk- en plakploeg wandelde de volgende mor gen fier langs 's Heren wegen met een blauw oog of een pijnlijk vertrok ken gezicht. Zulke dingen gebeurden, in Amsterdam of Rotterdam, en de polity was op haar hoede, om erger te voorkomen. Nu is van al deze politieke harts tochten geen spoor meer te bekennen. Wij hebben vannacht een wandeling gemaakt, om te zien wat er te zien zou zijn en dat was bitter weinig. Van daar de teleurstelling. Aan de andere kant stemt dit verschijnsel echter tot verheugenis, want de manier, waarop men thans werkt, is zeker waardiger dan voorheen. En met handgemeen en scheldpartijen krijgt men het recht toch niet aan zijn zijde. De uitrusting is vrij eenvoudig. Een laddertje, een emmer stijfsel, een kwast en een vloerveger. En dan na tuurlijk een dikke rol affiches. Een man of drie, vier bijeen in een ploeg kan het werk wel af. Dan trekken ze door de straten en ontdekken een 'plekje, dat de aandacht opeist" zetten hun laddertje neer en niet een paar lange halen van de stijfselkwast is de muur „bouwrijp". Dan wordt het bil jet er tegen aan gehouden; nog een paar flinke streken en met een scheef gehouden hoofd kan het resultaat van een afstandje bewonderd worden. De papierschaarste zal ook wel een woordje mee spreken. Het verschijn sel, dat zich vroeger voordeed, waart Gistermiddag om half één sloeg een militair, die achterop een vrachtauto zat van de wagen af, toen hij zijn af waaiende baret wilde grijpen. De man werd met een hersenschudding naar het Centraal ziekenhuis gebracht. Een elfjarige jongen sloeg, komende per fiets van de Stationsweg, links af de Stuartstraat in, doch kon de bocht niet krijgen. Hij reed tegen een muur- je en werd met een diepe hoofdwond naar het St. Elisabeth-ziekenhuis ver voerd. Later werd hij naar zijn woning overgebracht, waar hij rust moet hou den. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 5 Juni 1848 vinden wij de volgen de mededelingen: Te beginnen met den 8sten dezer, en vervolgens eiken Donderdag, des voormiddags van een tot twee Uren, zal wederom het Orgel van De Groote Kerk door den organist EZERMAN worden bespeeld,, waarvan bij deze, aan de bemin- zu ars der toonkunst wordt kennis „egeven. Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar, zijn voornemens op Dinsdag den 27 sten Junij 1848 des voormiddags ten 12 ure, ten Raad- huize derzelver Stad, in het open baar, bij inschrijving en opbod aan te besteden: Het VERLICHTEN der stad en Voorsteden door het branden van lichten in REVERBERES en LAN TARENS, benevens het ONDER HOUD daarvan voor den tijd van eier jaren, ingaande den 1 sten Augustus 1848 en eindigende den 31 sten JULIJ 1852. Alles op zoodanige Conditiën ei. Voorwaarden, als 14 dagen voor de aanbesteding (Zon- en Feest dagen uitgezonderd) des voormid dags van 10 tot 2 uren, ter Stede lijke Secretarie ter lezing zullen liggen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C. W. DRUIJVESTEIJN, Ter ordonnantie van dezelven, DE DIEU FONTEIN VERSCHUIR. bij hele muren vol werden gehangen, is verdwenen, waarbij men over de bordjes „Verboden aan te plakken" heenwerkte en waarbij bomen, schut tingen en huizen niet ontzien werden. Ook dit mag niet meer. Alleen de officiële aanplakborden en brugleu ningen zijn geoorloofd. En nu, met de Zaterdagmorgen, kunt U op Uw gemak Uw keus ma ken. Affiches genoeg, sommigen met een tekst, al dan niet pakkend, som migen met een portret, maar altijd in felle kleuren en altijd op een in het oog vallende plaats. De verkiezingsstrijd is weer begon nen. De affiches hangen weer uit. Maar toch, er is iets veranderd. Ten goede. (Ontleend aan onze advertentie kolommen) BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Mannen van Jongensstad, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Staatsvijand no. 1; 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Amerlcain, 8 uur: St. Louis Blues, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. ZONDAG. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. MAANDAG. Aula Gymnasium, 7.30 uur: Lezing over Denemarken. - TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 17 graden Celsius. Fesie's bad 17 graden Celsius. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 6 Juni zal de apotheek Schou tenOele in de Koorstraat 47 voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Zondag 6 Juni: W. Steensma, arts, Oudegracht 186, telefoon 2382; Mej. C. weg E 65, telefoon 3117. De voetbalrestanten die Zondag wor den opgeruimd, zijn voor een deel uiterst belangrijk. Allereerst zijn dit de wedstrijden om het landskam pioenschap, terwjjl ook de uitslagen van de kwart finales met spanning afgewacht zullen warden. De krani ge 3e klasser 1W heeft het gepres teerd deze finale te bereiken en het is niet eens zo onwaarschijnlijk dat de uitwedstrijd tegen Roermond winst oplevert. Mogen bovengenoemde wedstrijden voor voetballicvend Alkmaar dus zeker wel belangwekkend zijn, de plaatselijke derby tussen Alkmaarse Boys en Alcmaria Victrix eist van het Alkmaarse publiek aanmerkelijk grotere belangstelling. Uiteraard wordt een dergelijke plaatselijke ontmoeting druk bespro ken. en het bezoek is daar meesten tijds mee in oyereenste'mming. Het feit, dat deze derby geruime tijd geleden is gespeeld, zal er toe bijdragen, dat het Sportpark een on gekend groot aantal bezoekers zal herbergen, althans voor een voetbal wedstrijd. Hier komt bovendien nog bij, dat de ex-midvoor van de Boys, Jan Un tied, opgesteld staat in de aanvais- linie van Alcmaria. Of de belangstelling voor dit laat ste in 't algemeen een gezonde, spor tieve belangstelling is, menen wij te moeten betwijfelen. Te veel voetballiefhebbers, of beter gezegd voetbal-sensatie-liefhebbers, hebben visioenen van hevige duels tus sen Untied en de spil van de Boys. Veel is er in de respectievelijke club bladen geschreven over het vertrek van Untied uit de Boys naar Alcmaria. Over en weer zijn nogal scherpe woorden gewisseld en dat heeft er toe bijgedragen dat de gemoederen nogal in beroering zijn gekomen. En nu zijn er supporters die hopen dat het Zondag maar eens, al voetbal lend, zal worden uitgevochten. Wij echter hopen, wij zijn er eigen lijk zeker van, dat de 22 spelers die Zondag met elkaar de strijd gaan aan binden, deze mening niet zijn toege daan. Het zal zeker wel een wedstrijd worden waarin fors zal worden ge speeld, dat is ook niet erg zolang er maar geen unfaire handelingen bij ge bruikt worden. Wij rekenen op de sportieve opvat tingen van Boys- en Alcmariaspelers en tevens doen wij een beroep op de sup porters van beide verenigingen om zich te gedragen zoals het betaamt. Deze wedstrijd is de eerste van de drie wedstrijden die gespeeld wordt in het kader van de sportuitwisseling Bath Alkmaar en de baten hiervan komen ten gunste van het Alkmaarse Sport comité. De elftallen komen in de navolgende opstelling in het veld: ALCMARIA Brouwer Maassen Hendriks Badenhuyzen Helderman Godvliet v. Wieringen Untied Schmidt Bos De Buyzer Scheidsrechter De Boer De Grand Indri Bakker De Ley Blok Kemp Penninks Bart .Admiraal Metselaar Kramer BOYS In het verslag over het boekjaar 1947 uit te brengen in de algemene vergadering van aandeelhouders op 18 Juni 1948 treffen wij o.a. de vol gende mededelingen aan: De algemene toestand was in het afgelopen jaar nog weinig bevredi gend. Doordat de wederopbouw maar niet op gang kon komen, was er nog weinig vraag naar nieuw geld, ter wijl er anderzijds, vooral van de zijde der institutionele beleggers, veel aan bod van geld was en nog steeds is vaak tegen een rente, wélke voor het hypotheekbankbedrijf een niet meer lonende marge overlaat. Toch is in het afgelopen jaar de hypotheekportefeuille nog met 302.112,50 toegenomen, waardoor de statuair voorgeschreven verhou ding tussen hypotheken en pandbrie ven weer aanwezig is. Maatregelen werden genomen om aan de vraag naar hypotheken te kunnen voldoen zonder dat nieuwe pandbrieven wer den uitgegeven. In de plaats van de belegde reserven is nu 200.000 ge blokkeerd schatkistpapier gekomen. 'De gemiddelde pandbriefrente be droeg per ultimo boekjaar 3.15 en de gemiddelde hypotheekrente 4.015 pet. De marge bedroeg derhalve 0.865 pet. Er zijn thans 9 leningen op verwoeste of onteigende onderpan den. Voorgesteld wordt de reserve voor diverse belangen te doteren met 7.281.94, waarna het saldo winst kan worden verdeeld. De aandeelhou ders zullen dus 5 (vorig jaar ,4 dividend over het door hen gestorte kapitaal kunnen ontvangen. De balans wijst in debet en credit een bedrag van 4.874.518,48 aan, dè winst- "en verliesrekening 154.634,30, met een wiristsaldo van 13.781. ^PRINCJ V MET DL' 17 ENDJES OM BEN"1 U CewENt)- OW )uBBEtnE;> NOC EENS OM TE KEREN IM ELk CEV^L V £P 2EKÊO V*™ Of> ONZE l2o MOlELKAMECS igrs rE VINT5EN.dat Z*JN OELO ï"Ets/ VOt-t-6 WWBO WONINGINRICHTING BEVERWUK no MOOtUAftm Geslaagd is voor het eindexamen electrotechniek aan de M. T. S. te Rot terdam de heer A. A. Hoekmeijer alhier. Milliaenen zagen voor de oorlog de film „Jongensstad", waarin Spencer Tracy en Mickey Rooney triomfen vierden. De wantoestanden in de zgn. opvoedingsgestichten in Ame rika heersten, werden daarin aan het licht gesteld en bovendien bracht de film de oplossing van dat probleem. De Jongensstad van Father Flanagan maakte de jeugdige boosdoeners tot volwaardige mannen en bruikbare leden der maatschappij. De film was gebouwd op een historisch gegeven. Zowel Jongensstad als Flanagan zijn realiteiten. En de belangstelling, die Jongensstad genoot, was terecht ver diend. De film had uitzonderlijke kwaliteiten. Dit maakt het bespreken van het vervolg, onder de titel .Man nen van Jongensstad" niet gemakke lijker, want men komt onwillekeurig tot vergelijkingen, temeer, daar op nieuw Tracy en Mickey Rooney de mannen zijn, die onder regie van Norman Taurog het werk dragen. En inderdaad stelt deze film in een op zicht tèleur. Een element, dat in Jon gensstad ontbrak, wordt ons nu rij kelijk toebedeeld. De sentimentaliteit, die de dames naar hun zakdoeken doet tasten, wordt ons hier allerminst onthouden. Toch, aan de andere kant,, het probleem, dat ook dit werk stelt, is er één van de eerste or le. Ook nu nog. Daarom werd „Mannen van Jon gensstad" toch belangrijk. Daarom is het "zién van deze film met Spencer Tracy (ietwat corpulenter dan eer tijds, maar nog steeds een meesterlijk acteur) met Rooney, vitaal en enthousiast als immer, toch zeker de moeite waard. Taurog regiseerde een film, die ons iets te zeggen heeft en daarvoor neme men de sentimentali teit op de koop toe. Ook de overige rollen zijn ook de onbelangrijkste verantwoord, wat tot een gaaf ge heel leidde. Men vergeet echter nooit, dat dit Amerika is, en dat is goed, want wij zouden niet graag willen beweren, dat onze opvoedingsgestich ten van het kaliber zijn als de Ameri kaanse' „reformatory's". Het Victoria-Theater brengt deze week als hoofdnummer Staatsvijand no. 1, 'n film, die in sensationele vorm laat zien het buitengewoon zware en moeilijke werk van de politie-afdeling van het Amerikaanse departement van Financiën. Het betreft hier dan speci aal een geval van valse bankbiljetten- zwendel, waarbij twe# rechercheurs zich voor de zware taak zien gesteld, opgenomen te worden in het zeer ge vaarlijke milieu van de bende, ge vestigd in Detroit. Na zeer moeilijke voorbereiding slagen O'Brien en Gen- naro er in als lid van de Italiaanse bende in Detroit binnen te dringen. Het wordt dan een vrij ingewikkelde soms moeilijk te volgen geschiedenis met alle gangster-trucs en entourage, die men zich denken kan. Als inleiding ditmaal een paar goede journaals: Wereldnieuws en Hollands Nieuws en ook nog een zeer geslaagde zangfilm met het dansende balletje dat u bijna zou dwingen de aardige beken de liederen mee te zingen. Er zijn mensen die van Jazz houden en er zijn er ook, die deze van de ne gerstammen afgeluisterde jammerklan ken als een straf des hemels beschou wen. De jeugd heeft er zich mee ver trouwd gemaakt en heeft er zelfs op leren dansen minnaars van klassieke muziek en in 't algemeen mensen die niet alleen lawaai maar ook een me lodie willen horen, kunnen aan deze moderne uitwas van het muziekgenot niet wennen en zullen er altijd afkerig van blijven. Zo zal het wel komen, dat zij, die deze film niet kennen en in dit theater een of andere speelfilm vermoeden, aangenaam getroffen, ófwel bijzonder teleurgesteld zijn. Men wete daarom waarom het hier gaat. St. Louis Blues is als het ware een propagandafilm voor de jazz en zij geeft met Bing Crosby als voor naamste speler een geschiedenis waaruit kan blijken hoe men onder bijzondere omstandigheden, zoals men die waarschijnlijk alleen in Amerika zal kennen, van de klassieke muziek tot de swing and jazz is gekomen en welke vooroordelen men daarbij heeft moeten overwinnen. Dat er in deze film heel wat jazz- nummertjes gegeven worden behoeven we natuurlijk niet te vertellen. Wie daarvan een liefhebber is mag een be zoek aan dit theater zeker niet ver zuimen. dan men tot nu toe bood Spoorstraat 8 Telef. 2315 In café P te Bos (vh De Wit) werd gisr— teravond dit tournooi van ZEKZ? voort gezet Er werden 7 spannende partijen gespeeld, waarbij, soms uitstekende ge middelden werden behaald: 5,43 door Bloothoofd en 5,20 door Kamp en viermaal ruim 4,— Een span nende partij speelde J de Boer tegen Weissenborn (125—124), terwijl de eerste tevens aan P Rolie zijn eerste nederlaag toebracht P Kamp heeft nu met 6 gewonnen par tijen op fraaie wijze de leiding met 12 punten D Rolie is tweede met 10 punten en op de derde en vierde plaats staan J de Boer en C van Dam met 6 punten De gedetailleerde uitslagen waren: car b moy. h S 125 28 4,46 21 D Weisenborn 124 28 4,42 18 125 38 3,28 15 109 38 2,86 17 125 30 4,16 13 97 30 3,23 14 125 40 3,12 17 110 40 2.75 10 J Bloothoofd 125 23 5,43 18 93 23 4,04 13 125 33 3,78 19 97 33 2,93 16 125 24 5,20 11 D Weissenborn 81 24 3,37 9 Naar aanleiding van de op 29 Mei j.l. te Alkmaar gehouden al gemene ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging tot be scherming van vogels, brengen w\j hieronder enkele passages uit het jaarverslag 1947/48, dat op deze vergadering werd uitgebracht. Het verslag begint met op te merken, dat de reeds verleden jaar uitge sproken vrees, dat het aantal in het wild levende vogels in aantal zou teruglopen, mede door de strenge winter 46/47 is teruggelo pen. De achteruitgang is zelfs zo danig, dat hij elke vogelvriend met zorg moet vervullen, aldus het verslag. Als redenen van deze achteruit gang noemt het verslag de immer verder schrijnende cultivering van de vaderlandse grond, een niet te ont kennen verwildering vhn de jeugd en de opleving van de beruchte veren- mode. Ook neemt roverij van vogels, en eieren weer ongekende vormen aan, :Een voorbeeld daarvan werd on langs gegeven in het roven van een groot aantal jonge lepelaars uit het Zwanewater. In verband met een en ander heeft de vereniging gaandeweg meer uit breiding aan haar bewakingsdiensten gegeven, en leeft, wat dit betreft zelfs enigszins boven haar stand. Het tekort over 1947 bedroeg 1157.78. In 1947 traden, aldus het verslag, enige wijzigingen in de Vogelwet in werking, die een betere naleving van de beschermingsbepalingen ten doel hebben, bijvoorbeeld, het verbod be treffende het onder zich hebben van beschermde vogels of hun eieren of de handel daarin. Door de wet kan ook krachtiger worden opgetreden tegen de verenmode. Verscheidene keren werd proces-verbaal opgemaakt tegen handelaars of importeurs in mode-artikelen. Zelfs is het moge lijk, dat een dame ,die zich met een dode vogel of gedeelte daarvan op de hoek op straat begeeft, geverbali seerd wordt. Als millioenen vrouwen in de beschaafde wereld erop belust zijn, zo gaat het verslag verder, zich te tooien met andermans veren, moet dat tot een hoogst ernstige verdelging van vogels over de gehele wereld lei den. Ook in België heeft men dat gevaar onder ogen gezien en zowel bij onze Zuiderburen als in Neder land, is het wachten nu nog slechts op iemand, die het initiatief kan en durft nemen, om het volk in al zijn geledingen op te wekken, de natuur in bescherming te nemen tegen de mens, die zich ook in dit opzicht nog maar al te vaak als een barbaar doet kennen. In verband met de ernstige toon van bezorgdheid, die uit het verslag spreekt, meenden wij goed te doen, een en ander ter kennis van onze lezers te brengen. Zondag 6 Juni 1948 des n m 7 uur zal de Grote Kerk te Alkmaar haar deur weer openen, ter uitnodiging aan de jongeren en degenen, die niet geregeld de Kerk bezoeken, om te komen luisteren naar ds H N Bierman van Bergen, die een Jeugd dienst voor de Hervormdè Jeugdraad zal lelden en die zal spreken over het on derwerp: „Bereidheid" Ds Bierman, die nu al weer geruime tijd te Bergen staat heeft zich in die tijd veel bekendheid en waardering verwor ven, ook wat betreft het werk onder de Jongeren en Buitenkerkelijken Te Alk maar sprak hij nog maar weinig Komt dus allen Zondagavond Op Dinsdag 15 Juni a.s. zal aan een door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar te houden za- kenlunch, mr. H. F. van Meer, direc teur van de Trustmaatschappij voor de handel van Nederland met het buiten land N.V., een inleiding houden over de huidige economische toestand in Duitsland en de exportmogelijkheden naar dit land. Belangstellenden kun nen bij het secretariaat der Kamer in troducties aanvragen. Gedeponeerd aan 't Bureau van P0. litie te Alkmaar en aldaar te bevragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12,30'uur: Vulpen, diverse portemannaies met en zonder inhoud, 3 bankbiljetten, zak doek. kinderschoentje, sleuteltje van rijwielslot, badhanddoek met zwem- broek, gebloemde ceintuur, schroeven, draaier, mantelceintuur, rozenkrans manchetknoop, rugpand blouse, kinder rozenkrans, étui, gewicht, paar heren handschoenen, sleutels aan ring, glac{ I handschoen, militaire baret met shawl, deursleutel, haarlint. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven- genoemde tijdstippen het adres van de vinder is te bekomen: Zilveren kettinkje met medaille nieuw springtouw, duimstok, --dames I polshorloge, tas met inhoud, kinder. I tuigje, diverse portemonnaies met en I zonder inhoud; paar kinderschoentjes, I kinderkruiwagen, alpinomuts, sleutel' I bos, vulpen in étui, halsketting metl hangertje, zilveren broche, armband, I bankbiljet, zilverbon, zakmes, kinder-1 schoentje, kindersokje, armbandje, di-1 verse boekjes, gereedschap, kinder. I jurkje, vulpen, bankbiljet, alpinomuts, broche, zilverbon, rozenkrans, tekenpas. ser, rieten mandje, paar gymschoenen, knipmes, lederen hondenriem en hals band, 2 dozen spelen, sigarenaansteker, I actetas, windjack, broche, aetetas, tas, gymschoen, kinderbril, muntbiljet, polshorloge, kinderbroekje, handschoe- n. kip, pakje shag, zeil, vulpen, jon gensjasje, paraplui, rolletje dubbeltjes, kerkboekje, kippenringen, oorbel, zak mais. Geachte Redactie, Gaarne zou ik onderstaand artikel in uw blad opgenomen willen zien, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In uw blad d.d, 2 Juni, verslag in stallatie Burgemeester, heeft uw ver slaggever het gebeurde, naar aanlei ding van het verzoek van de Burge meester voor 't spelen van het Victorie lied, waaraan wij helaas op dat moment zeer tot onze spijt niet konden voldoen, wat al te scherp omschreven, wat veel stof heeft doen opwaaien onder de mu zikanten. En terecht. De muziek van dat lied lag in de kast, zodat wij het niet bij ons had den, want daar was de tijd te kort voor. „Dan maar uit het hoofd geblazen", zegt de verslaggever. Hier wordt wel duidelijk uitgesproken de onkunde, die men heeft over het doel en streven van een muziekdilettant. De muziek wordt beoefend om de muziek zelf en niet zo maar dit of dat uit het hoofd blazen. Dit is voor de beoefenaar funest en wordt ook zoveel mogelijk tegengegaan. Daarom hebben wij het ook niet gedaan. Wanneer uw verslaggever zich even met een van ons in verbinding gesteld had zou hij zeker het verslag zo niet hebben geschreven. A. J. KAMP, Voorzitter C.A.M. Wanneer de heer Kamp de Alk maarse dagbladen van Woensdag leest, zal hij zien, dat ze alle er hun ver wondering over uitgesproken hebben, dat geen onzer muziekcorpsen in staat bleek het lied „Van Alkmaar de Vic torie" zonder muziek te spelen. Wanneer men aan een nieuwe en in muziek zeer belangstellende burge meester vraagt of hij nog speciale wensen heeft, dan moet deze natuurlijk wel de indruk krijgen, dat hij maar iets te noemen heeft en men zal het voor hem spelen. En als hij dan zeel begrijpelijk vraagt naar het Alkmaar se stadslied en men moet hem dan al mededelen, dat het niet geblazen kan worden omdat men de muziek niet bij zich heeft, dan moet dat op allen die het horen wel een wonderlijke indruk maken. Waarom wordt eigenlijk ons stads lied niet vanzelfsprekend geblazen als Alkmaar een nieuwe burgemeester krijgt. Er zijn weinige steden met 'n eigen „volkslied". Wij moeten er trots op zijn dit te laten horen en wij heb ben er ons al meer over verwonderd, dat het eigenlijk alleen op 8 October gespeeld wordt. Zó moeilijk lijkt het ons niet of men zal dit evenals b.v. het Wilhelmus wel uit het hoofd kunnen spelen. Wij kunnen ons helaas niet aan de gedachte onttrekken, dat onze anders zo actjeve Alkmaarse corpsen, hier toch een ongelukkig figuur hebben geslagen. RED. ALKM. CRT. ARTS. Maandag 7 Juni Tandarts te Bergen N.-H. IS VAN 7 JUNI AFWEER TE CONSULTEREN. VERLOSKUNDIGE. Oudegracht 146. van 7 Juni t.m. 15 Juni. Voor spoedgevallen: A. C. VERWOL, Steijnstraat 8. VOOR DIRECT gevraagd voor magazijn en loopwerk. Leeftijd pl.m. 18 jaar. Electrotechn. groothandel, Hofplein. N.V DE ALKMAARSCHE IJZER- en METAALGIE TERIJ te Alkmaar vraagt als tijdschrijver(ster). Brieven met vermelding van opleiding worden gaarne spoedig ingewacht Mevr. ELDERSON, Em- mastraat 33, vraagt een FLINKE WERKSTER, voor één dag per week. Aanm. tussen 56 uur. Groot Handelskantoor vraagt enigszins adm. on derlegde aank. en ervaren VR. BEDIENDEN, bij voorkeur bekend met ty pen en boekhouden. Brie ven m. opgaaf van ref.. dipl. etc. onder no. A 17 bureau van dit blad. Groothandel zoekt een accurate ?n een MAGAZIJNBEDIENDE. Prettige werkkring. Goede salariëring. Brieven onder No, A 19 bureau van dit blad. voor al uw VERLICHTING Laat 136-138 Tel. 2462 Op gr. vele per Ambit: ter opl worden, brieven bureau Ten kaï Fi en te kan gepï Allen, ren hebb digxl zijn ten ondi hebben DIRKS bloembol: zaadhand echtgeno: GARETE FRANK1 laatst te Limm 82, overle te Limmi en te AH wordt opgave o vóór 1 J tore va: Groot te merstraa vere zieke: te enige ook voor te Castrii dijk e Oproep t een ALGEMENE op Dinsd: uur, in monie", De agenc Comansti Zij bevat rijke wij: ten en hi samenwe: A.A.Z.A. Een leerzaam spel Wij vragen thans uw aandacht voor het volgende spel. dat nu eens niet berust op dwangpositie of iets derge lijks, maar op een logische beredene ring, die binnen het bereik ligt van elke gemiddelde bridgespeler, die na denkt. De spellen van Noord en Zuid wa ren als volgt: S. v-3 H. a-6 R. a-h-10-8-7-3 KI. 8-7-3 S. h-7-5 H. h-10-5-3 r. v-9 KI. a-v-6-2 Het bieden was als volgt gegaan. Noord 1 ruiten. Zuid 2 sans. Noord 3 sans. Zuid moest dus 3 sans spelen en West kwam uit met schoppen 6. Zuid moet in Noord de vrouw zetten, dat zal ieder begrijpen. De slag bleef aan Noord. Toen moest Zuid gaan na denken. Hij had zeker 1 sch. slag, 2 hartenslagen, 3 ruitenslagen en 1 kla verslag. Waar moeten de andere twee slagen vandaan komen? Natuurlijk uit de ruiten. Maar gij ziet wel welk gevaar Zuid bedreigt. Als de ruiten niet 32 ver-

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2