tsxsl i Stad en Omgeving, Ruim 4000 bezoekers zagen 22 Alkmaarse voetballers Opstelling en bijzonderheden van „Bath City" c Pi IWAfiTE SCHADUW D c Verkeershuistel Gedecideerde afdeling No Schutters gevraagd Nachlen van lijden - jaren van leed - door Rheumatisciie pijnen Burgerlijke Stand AGENDA Het garnizoen op straat Schoencrême Wrijfwas Poets-extract Alkmaarders in Indië hebben het warm Van de politie Inside verspeelt kampioens kans Onderlinge zwemwedstrijden D.A.W. Eenheid in het nodige Damkampioenschappen Alkmaar e.o. door Jan Dirk yan Exter Eindexamens Gymnasium Om het Damkampioen] schap van N.-Holland Heiloo. Burgemeester c.s. lijden nederlaag in voetbalwedstrijd Ruim vier duizend voetballiefhebbers stonden of zaten Zondagmiddag rond het voetbalveld op het Sportpark en genoten van de twee-en-twin tig gezonde jonge kerels, die tweemaal drie kwartier een gevecht om het „bruine monster" leverden. Twee jaar lang was de plaatselijke ontmoeting tussen Alcmaria en de Boys achterwege gebleven en een ieder heeft met spanning deze wed strijd verbeid. Met spanning heeft het publiek deze wedstrijd gevolgd. Het is niet geworden, zoals velen wel dachten, een duidelijke over winning voor Alcmaria, het Is niet geworden, zoals velen hadden ge hoopt, een overwinning voor de Boys, het ls geworden een uiterst kleine overwinning voor Alcmaria. De 21-overwinning van Alcmaria was verdiend, daar naar onze mening de withemden in het algemeen over een betere techniek beschik ten. Weliswaar werd deze voorsprong door het enthousiasme van de Boys vrijwel te niet gedaan, hetgeen toch niet voldoende was om 'n overwin ning of gelijk spel te forceren. Wat beide ploegen ontbreekt is een schutter, die de vele kansen kan benutten. In deze wedstrijd kwam duidelijk het verschil in de speelwijze van beide ploegen naar voren. Evenals in de vele competitie wedstrijden ontbrak bij Alcmaria het doorzettingsvermo gen, de heilige wil om te winnen. Bij de Boys is een gebrek aan techniek te constateren, (hoewel gisteren aan- petitie wedstrijden zagen), dat nu eenmaal niet is goed te maken met alleen enthousiasme. HET BOYS ELFTAL. Wij schreven het al de Boys speel den beter dan wij in de competitie wedstrijden van hen gewoon waren. Vooral de linkervleugel van de Boys, de Grand en Bakker veroorzaakten keer op keer menig gevaarlijke momen ten voor 't Alcmaria doel. Met Kramer Metselaar, Admiraal en Bart vormden deze spelers wel de kern van de Boys ploeg. Doch ook de overige spelers hebben het hunne bijgedragen tot deze alles zins eervolle nederlaag. We zagen Lo de Ley als midvoor actiever en agressiever dan ooit, de als altijd hard zwoegende Harry Penninks, Kemp, die nu in deze wedstrijd weer zijn plaats volkomen waard was. Indri en Blok die soms voor aardige verrassingen zorgden. Kortom we zagen van daag een Boys-ploeg die het beste be looft voor de toekomst en een garan tie is dat het verblijf in de derde klas se niet van lange duur zal zijn, althans wanneer zij spelen zoals Zondagmid dag. DE ELF ALCMARIANEN. Bij Alcmaria waren zonder twijfel Henk Maasen, Paul Godvliet, Piet de Buyzer en Willy Schmidt de uitblin kers. In de middenlinie speelden ove rigens Frans Badenhuyzen en Frits Helderman een goede wedstrijd, ter wijl ook Piet Hendriks in de achter hoede zeker niet teleurstelde. De ver dediging van Alcmaria was ook nu weer het beste deel van de ploeg hoe wel doelman Brouwer, naast meerdere goede momenten weieens een minder safe indruk maakte. Van de voorhoede gaat nog steeds weinig kracht uit, on danks het feit dat deze bestaat uit min stens vier individueel goed spelende voetballers. De Buyzer en Schmidt noemden wij al. De goede momenten van Untied waren niet groot genoeg om onze verwachtingen te bevredi gen, terwijl van Wieringen deze mid dag weer eens een „minder" actieve bui had. De nieuwelinw Bos, van wie een grote roep uitging beant woordde hieraan slechts gedeeltelijk. Hij trof het echter wel bijzonder slecht om in deze ontmoeting te moe ten debuteren en-wij zullen dan ook niet afgaan op zijn verrichtingen van gistermiddag. DE WEDSTRIJD. Behoudens enkele botsingen met de daarbij behorende leelijke gezichten, die vrijwel iedere wedstrijd plegen voor te komen, is deze wedstrijd zon der stoornissen verlopen. Scheidsrechter de Boer hield de teu gels strak, deelde hier en daar een vermaning uit, ook buiten het lijntje en zonder het spel „dood" te fluiten heeft bij de spelers in het goede spoor gehouden. Reeds in de eerste minuten ging de Boyslinkervleugel aardig combinerend op 't Alcmariadoel af. Nauwelijks was deze aanval afgeslagen of het was Alc maria dat tot een offensief overging die reeds in de derde minuut een cor ner pleverde, waaruit Willy Schmidt hard in schoot. Een Boysbeen onder schepte de bal en meteen waren het weer de Grand en Bakker die naar Brouwer oprukten. Enkele minuten later schoot Untied aan de andere kant uit moeilijke positie de bal in. Kramer was echter op zijn post en zette met een verre trap zijn voorhoede aan het werk. Een verrassende trekbal van Blok vloog buiten het bereik van Brouwer op de lat en even later was het dezelfde meier die goed, doch iets te zacht schoot. Zoals die eerste 15 En dat, terwijl toch voor velen de af doende remedie voor 't grijpen 1 gt: Kru- schen Salts! De meeste rheumatische aandoeningen komen voort uit onzuiver bloed. Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben regelmatig gebruikt een weldadig aansporende werking op lever nieren en Ingewanden De kleine dage lijkse dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger werking; onzuiverheden in het bloed worden afgevoerd, in plaats van zich vast te zetten in spieren en gewrich ten, waar ze anders oorzaak zouden wor den van die ondragelijke pijn Volg het voorbeeld' van die talloze Ftheumatiek- lilders over de hele wereld voor wie het leven weer kleur kreeg, nu zij vrij zijn van die tergende, slopende pijn Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist minuten was feitelijk het gehele spel- beeld. De bal ging van doel tot doel en van veldoverwicht van een der partijen was hoegenaamd geen sprake. Algemeen was de verwachting dat de rust met een blanco stand zou in gaan toen echter in de 44ste minuut Bakker met een goed schot passeerde passeerde. Verrassend goed passeerde deze speler enkele Alcmaria-verdedi- gers (het was reeds de derde maal) en hoewel zijn schot goed, doch zeker niet onhoudbaar was, zag hij zijn werken beloond. NA DE THEE. Een uitworp van Brouwer direct na de hervatting werd bijna funest voor Alcmaria doch toen Ben de Grand uit 'n scrimmage de bal voor zijn voeten kreeg wachtte hij iets te lang waarvan Henk Maasen een dankbaar gebruik maakte om de bal het veld in te zen den. Het was de inleiding van een Alcmariaanval die uitliep op een cor ner. Enkele minuten later schoot In dri een hard schot aan de andere kant in doch Brouwer verichtte een keurige safe en de bal rolde over de doellijn aan de verkeerde kant van de paal. De corner werd slecht genomen en de bal met een ferme trap het veld inge zonden. Willy Schmidt ving de bal op en dwaalde er mee naar buiten. Zijn afgemeten voorzet riep voor de Alc- mariasupporters reeds visioenen van de gelijkmaker op, doch het binnen- trio faalde hopeloos. Aan beide kanten werden overigens kansen gemist want toen Lo de Ley alleen op Brouwer af stormde schoot hij van te grote afstand in handen van Alcmaria's doelverdedi- ger. Aan de andere kant was het kort daarop weer Metselaar die Untied een uitstekende scoringskans benam. Langzamerhand verliep de tweede helft en er moest nog ongeveer een kwar tier worden gespeeld en nog had Alc maria dat enigzins een overwicht begon te verkrijgen haar kansen niet benut. Een uitstekende corner van de Buij- zer besloot Schmidt met een kopbal die niet minder was en die onbereikbaar voor Kramer in de uiterste bovenhoek verdween. Drie minuten later was het Bos die met een vliegend schot Kramer ver rast, welk schot naar later bleek, het winnende doelpunt betekende. Wat o-.. de Boys in het werk stel de de gelijkmaker te scoren,, wat ook 'cmaria probeerde om de voorsprong te vergroten, het mocht niet baten. Het was 21 en het bleef 21, een uitslag die Alcmaria en Boys-supporters ver moedelijk niet tevreden stemde, een uitslag die echter naar onze mening volkomen juist de verhouding weergaf. Geboren: Anna L., d. van J. de Jong en W. L. du Pont. Rob, z. van N. J. Ruiter en T. Stroet. Maria A. C., d. van J. Louter en A. J. C. Bruin. Hendrik, z. van I. J. de Mare en G. Poeste. Trijntje, d. van E. Bouma en K. van der Veen. Ingeborg, d. v. J. Meerman en E. Schroder. Getrouwd: Cornelis Rijswijk en Catharina Plomp. Theodorus P. van Wijk en Maria G. de Munk. Werner F. Uhl en Clasina T. Denijs. Frederik Kaarsemaker en Aaltje Spaans. Ja cob Hop en Bleike Draaijer. Overleden: Johannes J. de Rooij, wedr. van C. J. Homan, 61 jaar. Ger- rit de Winter, wedr. van M. F. Ie Roij, 79 jaar. Anna E. Korpershoek, wed. van J. van Berkum, 85 jaar. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Mannen van Jongensstad, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Staatsvijand no. 1; 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: St. Louis Blues, 14 jaar. MAANDAG. Aula Gymnasium, 7.30 uur: Lezing over Denemarken. TEMPERATUUR ZWEMBADEN, Zomerbad 16 graden Celsius. Pesie's bad 16 graden Celsius. Zaterdagmiddag heeft Alkmaar ken nis kunnen maken met zijn garnizoen. Gelijk wij reeds eerder berichtten zijn de manschappen gelegerd in het kamp aan de Westerweg en in het R.O.G.-ge- bouw, waar men ze na afloop van de dienst verlangend door het hek zag kijken, in spanning om nu ook de stad eens te gaan zien, die hun geruime tijd tot woonplaats zal dienen. Zaterdagmiddag kwam die gelegen heid, en daarbij konden wij constate ren, dat de zorg voor de recruten sinds de oorlog is toegenomen. Er was name lijk geen sprake van zo maar in vrij heid de straat oplopen. De troep ging „passagieren" in groepen. En bij iedere groep waakte een sergeant als een kloek over haar kuikens. Wij kwamen derge lijke groepen overal in de stad tegen en de jongens toonden belangstelling voor alles, wat er te zien was. Daarbij werd de Alkmaarse vrouwelijke jeugd zeker niet vergeten. Fraternisation noemen de Amerikanen dat. Gistermiddag bezochten vele groepen hei Sportpark om de beide Alkmaarse elftallen tegen elkaar in het veld te zien, maar ook daar hielden de ser geants een waakzaam ook in het zeil. Allengs zullen de manschappen meer vrijheid gaan genieten. Over tien dagen zullen ze kunnen lopen waar ze willen, zonder dat ze bemoederd worden door het kader. En in dit verband willen wij nog een opmerking maken. Toen het I.I.B. nog in onze stad gele- .gerd was, beschikte men over een ruime en gezellige Cadi-club. Om een of an dere duistere reden is die Cadi-club verdwenen. Vermoedelijk hebben de kosten dadrbij wel een rol gespeeld. Toch is de vraag gewettigd of dat be leid wel juist is. Want hoewel velen de weg naar het militaire tehuis zullen vinden, en (ho- penljjk althans) de Alkmaarse bevol king zich van zijn meest gastvrije zijde zal laten zien, is dat toch niet voldoen de Iedere stad, die over een garnizoen beschikt, dient ook mogelijkheden tot recreatie te bieden. Daarom betreuren wij het opheffen van de Cadi-club. Want rondwandelen in een vreemde stad, mgt maar heel weinig contanten in de zak is geen pretje. Zeker niet voor een soldaat. „Beier dan ooit" Een Alkmaarse typograaf, die thans in Semarang vertoeft, schreef dezer dagen aan een zijner oud-collega's, dat het in Semarang buitengewoon warm is. De temperatuur is er namelijk 34,6 gr. m de schaduw, de hoogste temperatuur welke men daar sinds 1865 genoteerd heeft. Zaterdagmiddag viel een vierjarig jongetje in het water van de Nieuw- landersingel. Het kind is door een on bekend gebleven man op het droge ge bracht en door de politie naar de ouder lijke woning aan de Rippingstraat ver voerd. Zaterdagmiddag heeft, ondanks krach tig remmen, op het kruispunt Lange- straatKoorstraat een aanrijding plaats gehad tussen twee auto's die beide be schadigd werden. De politie heeft van een en ander procesverbaal opgemaakt. De grootste teleurstelling bereidde ons' Inside V; het verloor van AMVJ II en verspeelde zijn kampioenschap, dat bij een gelijk spel reeds een feit geweest zou zijn De heren faalden jammerlijk en moesten In alle partijen de vlag strijken De dames deden het beter, maar het mocht niet baten Inside I verloor opnieuw met 80 van Haarlem I en moet nu degradatie—wed— stijden spelen Haarlem verdient zijn kampioenschap ten volle Inside III weerstond de Aemstelspelers en behaalde een verdiend gelijk spel Inside II verloor op het kantje van VVGA II, terwijl het vierde in Schagen de vlag moest strekken Het gemis van de sterkste dame was hier duidelijk merkbaar NOORD-SCHARWOTJDE, 7 Juni 4000 kg Aardappelen: Eerstelingen 25,20—26,80, Drielingen 24,90, kleine 13,20—20, rode Eerstelingen 25,90 LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 7 Juni 37,000 kg Aardappelen: 25,10— 28,20, Drielingen 22,40—25,20 en Kriel 17,40 —22; 850 kg Rabarber 5,50—5,60; 250 kg Tomaten 168—171; 500 bos Peen 29 BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juni. 112000 kg aardappelen f 20.90f 23.50; 10.000 kg rabarber f 5.50; 100 kg toma ten f 171—f 173 en 50 kg uien f 30. Dezer dagen kwamen wjj In het bezit van de opstelling van het elf tal van „Bath City", dat Zaterdag a.s. tegen Alkmaarse Boys en Zon dag tegen Alcmaria zal spelen. Zo als U zult lezen bevat dit elftal na men van spelers met klinkende na men, die onze Alkmaarse spelers menig benauwd ogenblik kunnen bezorgen. Het beloven ln ieder geval zeer interessante wedstrijden te worden, waarvoor veel belangstel ling zal bljjken te bestaan. Het verdient dan ook zeker aan beveling in de komende dagen ge bruik te maken van de voorverkoop. OPSTELLING BATH CITY. Woodley. Stevens Smith R. Marshall Smith E. Onslow Browne McCulloch Mills Doughty Barley Bijzonderheden betreffende de spe lers: Woodley is momenteel speler-direc teur van de club. Speelde vroeger in Derby-County, won Cup final tMedal in 1946. Speelde daarvoor in Chelsea. Speelde 21 internationale wedstrijden voor Engeland tegen alle Europese elftallen. Stevens: een plaatselijke ontdekking. Leerde voetbalspelen in dienst. Een speler waar veel van verwacht wordt Smith (R.)een plaatselijke kracht, brak enige tijd geleden zijn arm en heeft daarna nog niet gespeeld. Marshall: een zeer goed speler, die vroeger in Cardiff City en Shef field United speelde. Smith (E.)een van de beste Centre- halves van de Southern League. Speelde in Leicester City. Onslow: Ook een ontdekking uit de oorlogstijd, met grote kwaliteiten. Doughty: laatste aanwinst van Bath. 18 jaar, doch reeds een zeer goed speler van het eerste elftal. Browne: speelde vroeger in Aston Vil la. Opereerde in 66 vluchten boven ons land gedurende de oorlog. Een speler met buitengewone balcon- tróle. McCulloch: speelde vroeger in Derby County en Brentford. Speelde 10 ln- terlandwedstrjjden voor Schotland. Een groot artist met de bal. Iemand die altijd met zijn hersens speelt. Mills: een van de jongere spelers van Bath, waarvan veel verwacht wordt. Barley: speelde voor Hampshire Coun ty. Kwam naar Bath met de Admi- rality tijdens de oorlog en speelt op alle plaatsen in het elftal, behalve als keeper. In de Alkmaarse Overdekte organi seerde DAW Zaterdagavond onder linge zwemwedstrijden. De opkomst van de adspiranten was redelijk goed, terwijl de ouderen grotendeels verstek lieten gaan. Voor een deel was dit te wijten aan de polowedstrijd die het eerste zevental buiten de stad moest spelen. In het algemeen waren de ge maakte tijden redelijk goed. De tijden van T. v. Latum op de 50 m. borst- crawl, 33,4 sec., en Herman Willemse op dit zelfde nummer, 31,7, zijn bij zonder goed en houden een belofte in voor de toekomst. De uitslagen zijn als het volgt: Rugslag: Meisjes 25 m.: 1. T. Schats 21,8 sec.; 2. P. Rentenaar 23,4 sec.; N. Timmerman 24,9 sec.' Dames 50 m. 1. T. Roodt 46,1 sec.; 2. L Verheul 46,2; 3. H. Boxem 46,6. Jongens 50 m.: 1. A, Boomgaard 42,3; 2. N. Hoogvorst 42,6; 3. H. Willemse 44. Schoolslag: Meisjes 50 m.: 1. T. van Latum 44; 2. F. Rentenaar 48,5; 3. R, v. Latum 45.2. Dames 100 m.: 1. H. Boxem 1.37; 2. J. Piersma 1,41,5. Jon gens 25 m.t 1. C. Eijkelenburg 24.7; 2 J. Visser 28,2; 3. R. Verbaan 28. Jon gens 50 m.: 1. T. A. Boomgaard 42.3; 2, B. de Jong 43,2; 3. H. v. d. Pol 43,3 Heren 100 m.: 1. W. Bloothoofd 1.38.1 Borstcrawl: Meisjes 25 m.: 1. T. Schats 18.8; 2. V. Koordes 23; 3. H. Timmerman 25. Meisjes 50 m.: 1. T. v. Latum 33,4; 2. L. Verheul 36; 3. T. Vormer 37,9. Jongens 25 m.: 1. H. de Jong 16; 2. H. de Graaf 17,8; 3. J. Cloeck 21,2. Jongens 50 m.: 1. H. Wil lemse 31,7; 2. A. Boomgaard 32,4; 3. B. Ekkel 36,9. Eenheid in het nodige, vrijheid in het onzekere, in alles de liefdeDeze spreuk, dit motto op drie Remonstrant se Kerken in Nederland, te Rotterdam, Dordrecht en Lochem, komt wel zeer nabij het principe, dat de Congregatio nal Church in Engeland en Amerika huldigt. Op zeer vele terreinen gaat de levenshouding der Remonstrantse Broe derschap en die der Congrationalisten parallel. Dr. Berry, secretaris van de Congregational Council, momenteel op rondreis door ons land, was dan ook gisteren een graag geziene gast tijdens de dienst in de Remonstrantse Kerk aan het Fnidsen, waar voorging Da. Rappold. Na afloop van de dienst, waarin Dr. Berry op verzoek van Da. Rappold het Onze Vader bad, heeft de bezoeker zijn vreugde erover uitgedrukt, dat hij in deze dienst heeft mogen delen. Spr. legde de nadruk op de bloedverwant schap tussen de twee kerken en wees erop, hoe de refugé's die om des gë- loofs wille uit Engeland werden ver bannen, in ons land gastvrijheid von den, ongeveer terzelfder tijd, toen de Remonstrantse kerk verboden was en velen de wijk naar Engeland moesten nemen. De banden, die ons binden, al dus spr., zijn dus historische, doch ook thans nog' bestaan zij op een hechte basis. Tot besluit van zijn korte rede bracht Dr. Berry in enkele welgekozen be woordingen de groet over van zijn Council aan de Remonstrantse Broe derschap in Nederland. Dr. Berry, die nog enige tijd in de kring van de Kerkeraad vertoefde, reisde van Alkmaar af naar Ooster beek. Kampioenshap van Alkmaar en om streken. Uitslagen 3e ronde: Hoofd- en le klasse A: Smolenaars Hemels 02, HelderJorna 20, SchuitDe Haas 20. B. WoonijkOtto 11, de Bree Toepoel 20. C. VerverGeuzebroek afgebr., KruiderOud 11, PeerdemanStam 0-2. 2e en 3e klasse A: Langras Jr.— Spaans 20, HeldermanBruggeman 2—0. Bijwaard—Brinkhof 2—0, Spaans de Wijn 02. B: VeenstraKorn 20, Smolenaars Jr.Miedema 02, Langras Sr.Klink hamer 02 De stand aan de kop luidt: Hoofd en le klasse: A. Schuit en Hemels, ieder 5 punten, B. de Bree 4 punten, C. Oud en Kruider, ieder 5 punten. 2e en 3e klasse: A. Bijwaard 6 pnt„ B. Miedema 6 pnt. CoDvrttht K D.P. 81. Als de Lange in de bungalow te rugkeert en met een glunder gezicht een modderig stuk bamboe voor de dag haalt, kan de Chef er niet toe komen dit enthousiasme te delen. „Heeft dat soms iets met 't tegen woordig adres van de Rat te maken?" vraagt hij ongeduldig. De Lange Iaat het snoer parels op tafel glijden... „Kijk eens Chef, een aardigheidje van de Rat. Als die gaat vissen stopt-ie al tijd een handje juwelen in zijn hengels vanwege de mazzel die ze aanbrengen". En dan vertelt hij precies wat er alzo op de Abberveense plassen is gebeurd. „Maar man", onderbreekt de Chef hem, „dat stel hengels dat jij van de Rfft nam. was natuurlijk precies het zelfde stel als waarmee Nelis uit de stad kwam Daarom was hij er zo voorzichtig mee en wilde hij ze niet uit handen geven. Deze parels zijn natuur lijk ergens achterover gedrukt. Mis schien door Nelis, wie weet. In elk ge val zal de Rat wel de rol van heler ver vullen. Nou, we mogen niet mopperen over het resultaat van je reis. We weten waar hij ergens moet zitten en we gaan hem meteen opzoeken ook. Maak de auto klaar voor een hindernissen-rit, dan maak ik van deze parels een pakje, dat we in een brievenbus kunnen gooien". „Oké Chef. Weet U Rikki's adres uit Uw hoofd?" zegt de Lange en schiet dan naar de garage weg om de wagen klaar te zetten. Hij bergt er een paar schiet-ijzers in, voor het geval ze die nodig mochten hebben. En dat kon wel eens uitkomenhet geval in Abbeveen heeft heel wat opschudding veroorzaakt, en wel zoveel, dat Inspec teur Barendse en Rikki al onderweg zijn naar de plaats des onheils. Zaterdag werden de laatste Candida ten voor het eindexamen van het mellius-gymnasium aan de tand (l voeld. Omstreeks half zes werd de u«t spanning verbelde uitslag bekend gèl maakt. Van de 21 candidaten werd t- geen afgewezen, doch met 2 gegadigde wordt het examen voortgezet. De na. men der geslaagden zijn: C. M. BW I (A), M. H. Bchenkeveld (A), A. W. i, Wiarda (A), A. van 't Laar (B), J. y Merkelbach (B) en de dames B. R. Buv. sing Damsté (A), M. E. Knook (A), j W. G. Lovink (A) en J. H. Postma '(A) allen te Alkmaar; de dames M. A. Hoj! I neveld (A), R. A. ter Laag (A) en j Arnoldus (B) allen te Bergen, J. g' I Butter (B) te Heiloo, P. H. Vooren (fi, te Limmen, J. J. Becker (B) te Uit- geest; H. Ch. Albertz (A) te Ouj. I karspel; mej. H. G. Bestevaer (A) te Schagen; mej. I. E. Caro (A) te Krom- menie en mej. M. J. de Pree (B) te Hoorn. In Alkmaar werden Zaterdag en Zo;. I dag de wedstrijden om bovengenoemd kampioenschappen hoofdklasse voort, gezet. Zaterdag wisten Stahlberg, Mol e; I Sluiter in de hoofdklasse de overwin. I ning te behalen de eerste won vat I Stroo, Mol klopte de Boer en Sluiter I won van Steenhuis, terwijl de partijen I v. AmstelIJ. de Jong en F. Slot—A I de Jong remise werden. De party J I Metz tegen J. J. de Jong uit deze ronde wordt Donderdag gespeeld. Er weri over het algemeen uitstekend spel ge. I geven. De inhaalpartij uit deze klasse Metzvan Amstel werd door Metz ge- wonnen, le klasse Zaterdag Bak—01- man 02. BaisOud 20. Zondag volgden 5 partijen ln de hoofdklasse. Stahlberg en Mol speelden een scherpe partij. In een voor Mol ge. dwongen eindstand van 2V tegen 4, kon Stahlberg geen winstvariant vinden. J. J. de Jong en J. de Boer speelden een goede remise partij waarbij de Boer 't ook met de klok te kwaar kreeg, maar zich flink door de moeilijkheden wist heen te slaan. Metz boekte een soliede winst op Stroo. A. de Jong en J. B. Sluiter deelden de punten en Steenhuis I was tegen IJ. de Jong niet gelukkig. In een zeer goede stand deed hij tegen het einde een zwakke zet die hem de zo goed opgezette partij nog deed verlie zen. IJ. de Jong profiteerde op zeer goede wijze van de kans die hij kreeg voor winst. le klas Zondag TentyBais 20. De stand in de wedstrijd om het I hoofdklassekampioenschap van N.-H. is thans 1. G. Mol, 9 punten uit 5 partijen (4 gew. 1 remise). 2. IJ. de Jong 9 p. I uit 6 partijen (3 gew. 3 rem.). 3. J. Metz 8 p uit 5 partijen (3 gew. 2 rem.). 4. R. Stahlberg 5 p. uit 5 partijen (1 gew,, I 3 remise, 1 verl.j. 5. J. B. Sluiter 5 p, uit 5 partijen (1 gew. 3 rem. 1 verl.). 6. J. de Boer 4 p. uit 4 part. (1 gew. 2 rem. 1 verl.). 7. J. Steenhuis 4 p. uit 5 part. (1 gew. 2 rem. 2 verl.). 8. J. v. Amstel 3 p. uit 4 partijen (3 rem. 1 verl.). 10 A. de Jong 3 p. uit 5 partijen (3 rem. 2 verl.). 11. F. Slot 2 p. uit 4 partijen (2 rem. 2 verl.). 12. J. Stroo 1 p. uit,4 partijen (1 rem. 3 verl.). A.s. Zaterdag en Zondag worden de partijen voortgezet. Zaterdagavond speelde het gemeente secretarie-personeel een wedstrijd te gen de Foresters-veteranen en laten we het direct even vertellen, dat er volop is genoten van deze ontmoeting door een zeer talrijk publiek. Honderden toe schouwers stonden om de lijn geschaard toen de wedstrijd een aanvang nam en bij voorbaat had men reeds zijn favoriet gekozen. In het ambtenaren-elftal werd het doel door de bode J. Vennik op uit stekende wijze verdedigd en het ging em af als op het gemeentehuis: op een gegeven moment komt er één binnen. Maar na veel heen en weerge- trap! De ambtenaren verloren met 20, trots de vele aanmoedigingen die dit elftal had te incasseren. De burgemees ter die als hoofd van het personeel op het gemeentehuis ook nu zijn „jongens" niet in de steek liet, speelde een par tijtje spil. De gemeente-ontvanger gaf in tegenstelling met zijn carrière menig goed balletje weg en deed alle moeite om zijn club aan een doelpunt te helpen. In de Foresters noteerden we echter de voorzitter, M. Vos, de secre taris P. Greeuw, en nog enkele andere bestuursleden, die natuurlijk aan hun club verplicht waren te laten zien hoe het moest en ze deden hun uiterste best steeds maar weer de score op te voeren. Het werd tenslotte 20 voor de Foresters-veteranen. Het publiek heeft genoten óók van het voetballen zo als het niet moet en wij geloven dat deze ontmoeting een echt partijtje ge noeglijkheidsvoetbal is geweest. Dat de burgemeester en zijn spelers in dit ge val eens een nederlaag hebben geïncas- serd is van minder belang ST. GEORGE—H.S.V. 1—2 HSV was gister op bezoek bij Sint George te Spierdijk en wist in een goed gespeelde wedstrijd te winnen met 21, waardoor zij zich plaatste in de kwart finale om de NHVB-beker. Het was aan vankelijk een gelijk opgaande strijd, doch na een kwartier wist Jan Schuijt onhoudbaar te scoren, met welke stand rust inging. Eert kwartier voor het eind wist St. George echter gelijk le maken, maar de linksbuiten van HSV v/ist met een snelle rush langs de lijn HSV opnieuw de leiding te geven, met welke stand het einde kwam. SUCCES VOOR ST. CAECILIA. Het muziekcorps St. Caeciüa nam gis ter deel aan het concours te Westwoud en behaalde aldaar een paar prachtige successen. Zij won n.l. een le prijs in het verplichte en vrije nummer en te vens 's avonds een le prijs in de ere- wedstrijd met het hoogst aantal be haalde punten. Onze felicitatie' Het alleraardigste V.V.V.-verkeersb werd Zaterdagmiddag officiëel geopend. wh voor het gemeentebestuur van Tei Vereniging voor Vreemdelingenverkeer de Nederlandse pers uit te nodigen, bij heeft daarbij ruimschoots gelegenheid i confronteren met de grote schoonheid die Texel nog nimmer hadden betredei verheugd de kennismaking met dit wa rust te vernieuwen! Grauwe regensluiers hielden Texel nog voor het oog verborgen, toen de „Dokter Wagemaker" van de T.E.S.O. om half elf de Helderse haven verliet. De steven van het comfortabele schip boorde zich door het vrij heftig bewogen Mars diep-water, dat kletterde tegen de zwarte flanken. Het gezelschap, vriende lijk ontvangen door de heer Oskamp van de V.V.V. „Texel" groepte bij elkaar in een „op- pertje", waar niettemin enthousiaste regenvlagen (tevergeefs!) trachtten het enthousiasme van de gasten tot nul terug te brengen. Toen de boot vaardig werd gemeerd in de beschuttende ha ven van Oudeschild, haalde Pluvius bakzeil en kwam een bescheiden zonnetje het rustieke plaatsje, waaraan zoveel oude herinneringen verbonden zijn, aankleden met een fleurig gewaad. Het bleek al direct, dat de gastheren de uren van deze dag wilden uitbuiten Zij wilden graag een zo volledig moge lijke indruk geven van het vele schoons, dat Texel te bieden heeft. Er stond een bus klaar, en deze voerde ons langs het huls waar Admiraal Michiel eer tijds heeft gewoond en via vele ande re historische plaatsen over de grillig kronkelende weg naar Den Hoorn. De secretaris van de V.V.V., de heer Ger- ritsma, was onvermoeibaar in het aan wijzen van karakteristieke plekjes en het geven van tekst en uitleg. De typi sche "„tuunwoaltjes" en de specifiek Texelse schapenboeten wekten natuur lijk vooral de belangstelling van de nieuwelingen. Zij konden vernemen, dat de van plaggen gemaakte „tuun woaltjes" tegelijk dienen als afschei ding van de weiden en ter beschutting van de duizenden schapen, en zij leer den ook de diepere zin verstaan van de Winnaar Vierbon Na de fraaie prestatie van de Noord-Hollandse junioren hebben thans ook de senioren zich van haar beste zijde laten zien en door twee ondubbelzinnige 41-overwinningen op overtuigende wijze hun meer derheid aan de andere afdelingen getoond. Na de oefenwedstrijd tegen B.K.C. kwam de débacle tegen Alcmaria, dat in het Alkmaarse Sportpark met 71 de Noord- Hollandse elf-van de kaart speelde. Deze les had de juiste uitwerking, want in Amsterdam op het fraaie com plex voetbalterreinen van de 2e klasser De Spartaan, hebben onze withemden zich op waarlijk fraaie wijze van deze Alkmaarse debacle gerehabiliteerd. 4—1 TEGEN LEIDEN Reeds in de eerste ontmoeting tegen Leiden bleek dat Noord-Holland er zin in had en het Leidse team kreeg geen „poot" aan de grond. Voortdurend was Noord-Holland in de meerderheid en hoewel het nog even duurde voor er doelpunten kwamen, was het een ieder duidelijk, dat Leiden onder de druk moest bezwijken. Kohnhorst (Petten) zou de man zijn die voor Noord-Holland de score opende en vóór de rust wist Driehuis (Geel-Zwart) er met 2 fraaie doelpunten 3-0 van té maken. In de tweede helft deden onze vertegenwoor digers het kalm aan. En eerst toen we derom Driehuis de voorsprong met een pracht van een schot tot 4-0 had ver groot, slaagden de Leidenaars er in, de eer te redden. OOK 41 TEGEN AMSTERDAM In de finale ging de strijd tegen Amsterdam, dat Haarlem met 21 had geklopt. Dit was een heel wat zwaardere tegenstander dan de sleutel stadbewoners, maar het snellere, agressiever spel van onze jongens gaf de doorslag. Voortdurend waren de Noord-Hollanders even eerder bij de bal, voortdurend zat men, ook bij Amsterdamse aanvallen, de spelers geducht op de huid en de voorhoede, waarin Berkvens (S.rt.C.) en Drie huis (Geel Zwart) schitterden, zette de Amsterdamse achterhoede voor talrijk moeilijke problemen. Toen dan ook na pl.m. 20 min. spelen Driehuis zijn elftal met een hard schot de lei ding gaf, verwonderde dat niemand. Het 2de doelpunt even vóór de rust, eveneens door Driehuis gescoord, na goed voorbereidend werk van Neyens (7.A.P.) betekende o.i. de beslissing, want het zelfvertrouwen van Noord- Holland steeg tot dat peil, dat nodig was om de stormlopen van de Am sterdammers meteen na de rust af te

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2