TgMll kostelijk EILAND van r SPORTUITSLAGEN Verkeershuis te De Koog geopend Gedecideerde zegepraal voor afdeling Noord-Holland im am «i om door J. D. Exter J Heerenveen liet aan Go weer de punten Ahead ruimte en rust L Winnaar Vierbonden Tournooi Bij de foto's Nederl. inschrijvingen voor Olympische Spelen Nederland—België Het VAN ZONDAG Landskampioenschap LUISTEREN NAAR.... Het alleraardigste V.V.V.-verkeersbureau in de badplaats De Koog op Texel werd Zaterdagmiddag officiéél geopend. Dit voor Texel wel zeer belangrijke feit was voor het gemeentebestuur van Texel aanleiding, om in overleg met de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer een dertigtal vertegenwoordigers van de Nederlandse pers uit te nodigen, bjj deze opening tegenwoordig te zijn. Men heeft daarbij ruimschoots gelegenheid gevonden, om de Koningin der Aarde te confronteren met de grote schoonheid van de Farel der Waddeneilanden. Zij, die Texel nog nimmer hadden betreden, waren verrukt, en de anderen waren verheugd de kennismaking met dit waarlijk kostelijke eiland van ruimte en rust te vernieuwen! Grauwe regensluiers hielden Texel nog voor het oog verborgen, toen de „Dokter Wagemakei" van de T.E.S.O. om half elf de Helderse haven verliet. De steven van het comfortabele schip boorde zich door het vrij heftig bewogen Mars diep-water, dat kletterde tegen de zwarte flanken. Het gezelschap, vriende lijk ontvangen door de heer Oskamp van de V.V.V. „Texel" groepte bij elkaar in een „op- pertje", waar niettemin enthousiaste regenvlagen (tevergeefs!) trachtten het enthousiasme van de gasten tot nul terug te brengen. Toen de boot vaardig werd gemeerd in de beschuttende ha ven van Oudeschild, haalde Pluvius bakzeil en kwam een bescheiden zonnetje het rustieke plaatsje, waaraan zoveel oude herinneringen verbonden zijn, aankleden met een fleurig gewaad. Het bleek al direct, dat de gastheren de uren van deze dag wilden uitbuiten Zij wilden graag een zo volledig moge lijke indruk geven van het vele schoons, dat Texel te bieden heeft. Er stond een bus klaar, en deze voerde ons langs het huis waar Admiraal Michiel eer tijds heeft gewoond en via vele ande re historische plaatsen over de grillig kronkelende weg naar Den Hoorn. De secretaris van de V.V.V., de heer Ger- ritsma, was onvermoeibaar in het aan wijzen van karakteristieke plekjes en het geven van tekst en uitleg. De typi sche "„tuunwoaltjes" en de specifiek Texelse schapenboeten wekten natuur lijk vooral de belangstelling van de nieuwelingen. Zij konden vernemen, dat de van plaggen gemaakte „tuun woaltjes" tegelijk dienen als afschei ding van de weiden en ter beschutting van de duizenden schapen, en zij leer den ook de diepere zin verstaan van de „Wij twijfelen er niet aan, of bin nen afzienbare tijd zal De Koog behoren tot de meest geliefde bad plaatsen in ons land, omdat hier alle factoren aanwezig zijn, die een plaats voor vreemdelingen aantrekkelijk kunnen maken". Bij deze uitspraak van de Alk- maarse Kamer van Koophandel siuiten we ons van ganser harte aan! wonderlijke vorm der schapenboeten. Zoals op de foto te zien is, heeft zo'n boet één loodrechte muur, waarachter de schapen bij slecht weer kunnen schuilen. De rijke vegetatie en de grote verscheidenheid aan vogels, de prach tige wolkenluchten boven de licht- golvende landouwen, dat alles bevestig de voor hen, die daarvan nog niet over tuigd mochten zijn, dat Texel haar ere naam van „Parel der Waddeneilanden" niet ten onrechte draagt! Kruistocht over het eiland. En toen lagen „De Dennen" nog als een verrassing in het verschiet. En zat Boswachter Schol nog stil genietend op de voorste bank van de bus. Dat stille genieten maakte weldra plaats voor een gloedvol vertellen over de on volprezen „Dennen", waar men zulke uitgestrekte wandelingen kan maken en zo heerlijk kan genieten van zee lucht en dennengeur. Boven op de uit kijktoren van de „Fonteins-nol" toonde Na de fraaie prestatie van de Noord-Hollandse junioren hebben thans ook de senioren zich van haar beste zijde laten zien en door twee ondubbelzinnige 41-overwinningen op overtuigende wijze hun meer derheid aan de andere afdelingen getoond. Na de oefenwedstrijd tegen B.K.C. kwam de débacle tegen Alcmaria, dat in het Albmaarse Sportpark met 71 de Noord- Hollandse elf" van de kaart speelde. Deze les had de juiste uitwerking, want in Amsterdam op het fraaie com plex voetbalterreinen van de 2e klasser De Spartaan, hebben onze withemden zich op waarlijk fraaie wijze van deze Alkmaarse debacle gerehabiliteerd. 4—1 TEGEN LEIDEN Reeds in de eerste ontmoeting tegen Leiden bleek dat Noord-Holland er zin in had en het Leidse team kreeg geen „poot" aan de grond. Voortdurend was Noord-Holland in de meerderheid en hoewel het nog even duurde voor er doelpunten kwamen, was het een ieder duidelijk, dat Leiden onder de druk moest bezwijken. Kohnhorst (Petten) zou de man zijn die voor Noord-Holland de score opende en vóór de rust wist Driehuis (Geel-Zwart) er met 2 fraaie doelpunten 3-0 van te maken. In de tweede helft deden onze vertegenwoor digers het kalm aan. En eerst toen we derom Driehuis de voorsprong met een pracht van een schot tot 4-0 had ver groot, slaagden de Leidenaars er in, de eer te redden. OOK 4—1 TEGEN AMSTERDAM In de finale ging de strijd tegen Amsterdam, dat Haarlem met 21 had geklopt. Dit was een heel wat zwaardere tegenstander dan de sleutel stadbewoners, maar het snellere, agressiever spel van onze jongens gaf de doorslag. Voortdurend waren de Noord-Hollanders even eerder bij de bal, voortdurend zat men, ook bij Amsterdamse aanvallen, de spelers geducht op de huid en de voorhoede, waarin Berkvens S.rt.C.) en Drie huis (Geel Zwart) schitterden, zette de Amsterdamse achterhoede voor talrijk moeilijke problemen. Toen dan ook na pl.m. 20 min. spelen Driehuis zijn elftal met een hard schot de lei ding gaf, verwonderde dat niemand. Het 2de doelpunt even vóór de rust, eveneens door Driehuis gescoord, na goed voorbereidend werk van Neyens (7.A.P.) betekende o.i. de beslissing, want het zelfvertrouwen van Noord- Holland steeg tot dat peil, dat nodig was om de stormlopen van de Am sterdammers meteen na de rust af te slaan en zelf door snelle uitvallen de voorsprong te consolideren. Berkvens, die waarlijk de ster van het veld was, zou met een prachtige combinatie met Nuyens eindelijk eer van zijn werk krijgen en even later kopte de S.R.C.er nummer 4 uit een corner van Kohnhorst in de touwen. Toen was het 40. De toegift, die Amsterdam nog kreeg in de vorm van een tegenpunt. kon de zege niet meer in gevaar brengen. Want de Noord-Hollandse achterhoede, waarin vooral Zwart (Alkmaar) prima speelde, gaf ver der geen krimp meer. Tot slot het kranige elftal, dat dit succes bevochten heeft. d. Kant (Dirkshorn); a. Zwart (Alkmaar) en Brak (Dirkshorn); m.: v. d. Molen (Dirkshorn), v. d. Bey (Z.A.P.) en Moeyes (Winkel; v.: Kohnhorst (Petten), Timmer (ZAP), Driehuis (Geel Zwart), Berkvens (S.R.C.) en Neyens (ZAP). In de tweede helft tegen Amster dam heeft Wit (Spartanen) Timmer vervangen. de heer Schol met brede armzwaaien heel zijn verrukkelijke territorium, dat zich uitstrekt van de Stuifdijk in het Zuiden tot voorbij Eierlands vuurtoren in het Noorden. Het bleef niet bij dit armzwaaien alleen! De bus bracht ons verder, soms over paden waar geen zich zelf respecterende autobus ooit komt, maar daardoor konden we de Texelse natuurreservaten zo dicht mogelijk be naderen. Onder het geleide van de man in uni form mochten we bordjes met „Verboden toegang" bij hoge uitzondering! als grapjes van Staatsbosbeheer be schouwen, maar daardoor konden w kennismaken met de grapjes van meeu wen en scholeksters in de broedtijd. Wij zagen nesten, die door scholeksters aan de kant van het duifipad op een laag heuveltje waren gebouwd, alsof het een demonstratie gold! De grote groenige, zwartgespikkelde eieren waren warm; het speet ons dat de broedende vogel haar dagenlange zit voor ons had moe ten onderbreken! Verder ging de excursie, naar de Slufter waar de eidereenden (zeldzaam in ons land!) broeden, naar het „Oor logsschip" en langs de eendenkooi, het voormalige vliegveld en de polder „Waal en Burg", door de Dertig Ge meenschappelijke Polders, tot jammer genoeg wonderlijk snel het eind van bet eerste deel der rondrit kwam, by het restaurant „Op Duin" te De Koog. De maaltijd daar vergoedde echter zeer veel! Aan tafel werd door burgemeester Rehorst een sympathiek woord gespro ken, terwijl ook de heren Lap, voorzit ter der V.V.V., en Mulder, president commissaris van de T.E.S.O., iets ver- lelden over Texel en de vreemdelingen. Van de zijde der gasten onderschreef men graag ten volle, dat Texel het ka rakter draagt van een geëxploiteerd vacantieoord. De Texelaars hebben hart voor hun eiland en zij weten deze liefde op hun gasten over te dragen. En welke vacantieganger houdt niet van een oord, waar ruimte en rust de sfeer be palen? In een korte plechtigheid, waarbij heel De Koog was uitgelopen, werd om half vijf het gloednieuwe Ver keershuis geopend. De Nederlandse driekleur werd gehesen, en de Koger fanfare speelde trots en blij het Wil helmus. Dit Verkeershuis, tot stand gekomen door de eendrachtige sa menwerking tussen VW, gemeente bestuur, TESO en bevolking, zal ze ker in het komende seizoen onschat bare diensten bewijzen! De weg terug moest worden aan vaard, en dat zelfs in een hoog tempo, want de Texelse boot vertrok om tien minuten voor zes. Het afscheid aan de steiger was hartelijk, en toen 't haven tje van Oudeschild naar de Noorder- kim schoof, wisten allen: „Wij komen terug!". Stellig komen zij niet alleen. Vorig jaar bezochten 72.000 vreemdelin gen Texel, het zullen er thans zeker meer worden. Texel, het gastvrij oord benoorden het Marsdiep, is gereed om her, te ontvangen! Foto links: Eén van de rustieke plekjes aan de zoom van „De Dennen". Foto hoven: Typisch Texelse schapenboet nabij De Waal. Naar het ANP verneemt, heeft 't be stuur van het Nederlands Olympisch Comité ten aanzien van de uitzending naar de Olympische Spelen te Londen best oten voor de volgende takken van sport in te schrijven: hippische sport, zwemmen en waterpolo, boksen, scher men, roeien, schieten, worstelen, ge wichtheffen, athletiek dames en heren, wielrennen, voetbal, gymnastiek uit sluitend dames, zeilen, kano, hockey een kunst. z Nederland zal in ieder geval niet worden vertegenwoordigd bij het bas ketball en de moderne vijfkamp. KORFBAL 's-Gravenhage. De korfballandenwed- strijd Nederland-België is door het Ne derlands twaalftal met 74 gewonnen, nadat de rust met een 52 voorsprong was ingegaan. Berius de Harder linksbuiten? Naar wij vernemen is de kans zeer groot dat, indien Abe Lenstra's bles sures Woensdag nog niet hersteld zyn, Bertus de Harder en niet Clavan de links-buitenplaats in het Neder lands elftal zal bezetten. 115. In een poging om te ontsnap pen zijn Pim, Pam en Pom op een springbak gesprongen. Door de enor me ver.ng springen ze steeds hoger. Maar één van de stalknechts is hen achterna gesprongen, vastbesloten om hen te pakken te krijgen. Maar of dat zal lukken? Pim beeft onder het springen al weer een plannetje gemaakt. Hij ziet daar boven zijn hoofd een grote lamp hangen. 116. „Jongens", roept hij tegen zijn broertjes, „zet nog even door. Dan zullen we proberen of we die lamp te pakken kunnen krijgen. Daar zit ten we voorlopig veilig!" Pim en Pam knikken. Ze hebben hem begrepen. En met de volgende sprong lukt het hen op de lamp te recht te komen. Maar ook de stal knecht wil zich aan de lamp vastgrij pen. Doch de kleine Pam geeft hem een slag op het hoofd, zodat hij mis grijpt en naar beneden valt. Het is Heerenveen niet mogen ge lukken om in haar laatste wedstrijd ook maar een punt mee naar het Noorden te nemen. Dit betekent tevens, dat Go ahead de Friezen tweemaal een nederlaag bezorgde. Slechts een nederlaag van B.V.V. tegen E.D.O. kan de Noorderlingen in staat stellen, alsnog beslag op de titel te leggen. Zover is het echter nog lang niet, want B.V.V. heeft aan een gelijk spel genoeg. GO AHEAD—HEERENVEEN. Hoe moet Abe Lenstra zich gister middag op het Go ahead-terrein gevoeld hebben? Tienduizenden ogenparen waren gevestigd op de veel bewierookte man met de donkere kuif uit het „Hoge Noorden", toen de spelers tussen de haag van rood-gele juniores de weer prachtig groene grasmat betraden. Er ging een soort van geruis door de rijen, toen men hem ontwaarde: „Dat is Abeen men zete zich gespannen om het super-voetbal van de interna tional te bekijken. En toen bemerkte Abe al in de eerste minuten, dat zijn tegenstanders hem een schaduw hadden meegegeven, Haas de linksbinnen van de Devente- naren die Lenstra ook destijds al had lamgelegd en dat nu weer proberen zou. Opnieuw is Kaas er in geslaagd „Us Abe" uit te schakelen. Hij week haast niet van de zijde van de Hee- renvener en door zijn uitstekend in grijpen en opstellen en zijn onvermoeid attaqueren (op dé meest faire manier overigens), kwam de grote man er vrywel nimmer aan te pas. De eerste helft verliep zonder doel punten, doch reeds 2 minuten na de hervatting scoorde midvoor Kerkdijk Go ahead's eerste doelpunt. Talrijke Heerenveen-aanvallen liepen dood op de stugge verdediging der gastheren of het pechduiveltje. Twee minuten voor Om het kampioenschap van Nederland. Haarlem—PSV 3—1 Go aheadHeerenv. 20 Om het kampioenschap van Nederland der reserve eerste klasse. Heracles II—DWS II 1—3 Maurits II-GVAV II 7—2 Om de K.N.V.B. beker. Kwart Finale RoermondIW 2—1 Zwolse B.Wagen. 1—3 EmmenDWV 04" Gewone competitie District II. Eerste klasse. ExcelsiorStormv. 22 District IV. Juliana-de Spechten 80 Willem IIMaurits 32 Promotie-degradatie- wedstrijden District IV. DoskoDesk 07 KORFBAL. VitesseDeto 22 „Van Heerde?" vroeg de inspecteur, onwillekeurig glimlachend. „Ja, die bankier, maar daar was voor ons niet veel aan te verdienen. Die Franse kip had 'm juist in haar netten gevangen en hij kwam er voor de eerste keer. Ze wisten bljjkbaar, dat hij dol op hazardspel is. Een slechte eigenschap voor een bankdirecteur, maar enfin, dat moet de man zelf weten. Ze hebben hem op die eerste avond laten winnen natuurlijk. Dat is het be proefde systeem om die kerels terug te krijgen. Wat ze de eerste tijd ver dienen raken ze later tiendubbel weer kwijt. Hij heeft natuurlijk ook een verbaaltje gekregen en nog sen veeg uit de pan van de commissaris, omdat hij zei, dat hij zich „véurbehield om over ons optreden een hartig weurdje tegen de officier van justitie to zéggen". Ik geloof niet, dat er verder wérk van gemaakt wordt en hij zal voortaan wel voorzichtiger zijn. Nou en dan was er onze vriend de Rat." „Ja, de Rat," zei inspecteur Beekman geïnteresseerd. „Wat had die tot zijn verdediging aan te voeren?" „De Rat heeft zijn zaakje lelijk verprutst door rechercheur Homan in de hand te bijten," zei de hoofdinspecteur ernstig. „Nu we ontdekt hadden waarom hij geregeld in Amsterdam zat, was 't niet moeilijk om hem aan 't praten te krijgen. Hij was daar een trouwe bezoeker en schijnt in zijn harts tocht voor het spel al heel wat geld te hebben verloren. Op de avond van de moord had hij alles wat hij bij zich had verspeeld, maar de geldzucht had hem te pakken en hij had het vaste vertrouwen, dat hij zou winnen als hij maar kon doorspelen. Toen is hjj naar de kamers van zijn neef gegaan om geld te lenen en vandaar hebben ze m toen naar het van De Wit gestuurd. Dat heeft ie natuurlijk niet willen zeggen om dat speelhol niet te verraden. De verzekering schijnt hem nu een uitkering in verband met het overlijden van zijn neef te hebben gedaan en met dat geld op zak is de verleiding hem te sterk geworden en heeft hij zich eerder hier gewaagd dan waarschijnlijk in zijn bedoeling heeft gelegen!" „Wie heeft U vastgehouden?" „Nou, de Rat natuurlijk, die croupier, de ober en die zogenaamde musicus en zijn vrouw, die daar beneden woonden. We hebben alle moeite gedaan om achter de identiteit van de leider van dat zaakje te komen, maar dat is ons niet gelukt. Als hjj tegen een van die mensen een naam noemde was die natuurlijk volkomen gefingeerd. Het is een kerel van omstreeks vijftig jaar, zo te zien een man uit de betere kringen, een lange, zwarte, lenige vent. Hij heeft zijn haar achterover gekamd en een paar ogen in zijn kop waar je koud van wordt. Ik kan me nog steeds niet herinneren waar ik de vent nog eens meegemaakt heb." „Heeft U 'm dan gezien?" „Ja, toevallig. De commissaris en ik zijn gistermiddag feestelijk uit eten geweest en toen hebben we 'm een ogenblik gezien in gezelschap van die Franse juf en die meneer Van Heerde. 't Gekke is, dat hij verdwenen is. Nog geen twee minuten voordat Maas daar binnenkwam is hij in de speelzaal gezien en ineensspoorloos!" „Naar buiten?" „Nee, dat is het gekke. Dat kan niet. Alle uitgangen waren afgezet en hij is er niet uit gekomen. Het enige is, dat hij daar een goed schuilhoekje ge had heeft. Nou, dan zal hij langzamerhand wel trek in een sandwich en een glaasje van zijn Veuve Cliquot krijgen, maar het pand wordt dag en nacht bewaakt en alle eet- en drinkwaren zijn er uitgehaald." „En is hij nog steeds niet te voorschijn gekomen?" „Neen," zei de hoofdinspecteur, „dat zit ik je toch juist te vertellen. We moeten de kelder maar eens inspecteren om te kijken of er geen onderaardse gang is. Maar in zo'n druk bewoonde stadsbuurt doe je niet veel met onder aardse gangen." „Hoe hield de Rat zich?" Dé' hoofdinspecteur glimlachte. (Wordt vervolgd) tijd maakte Bloemendaal aan alle on zekerheid een einde door Veenstra voor de laatste maal te passeren. HAARLEM—P.S.V. De strijd om de onderste plaats in de competitie om het kampioenschap van Nederland is ten nadele van P.S.V. ge ëindigd, dat vanmiddag in het Heem- steedse Sportpark met 31 van Haar lem verloor, een uitslag, welke de ver houding goed weergaf, omdat de Haar lemmers het beste gebruik hebben ge maakt van de kansen en over het alge meen zeer in de aanval zijn geweest. Alleen in het laatste kwartier, toen de stand reeds 30 was, vielen de Sind- hovenaren geestdriftig aan en profi teerden van de gelegenheid, dat de spe lers der thuisclub uitgespeeld waren. Slechts eenmaal slaagde P.S.V. er in een doelpunt te maken en enkele kan sen gingen verloren. De laatste wedstrijd voor beide ploe gen heeft geen hoogstaand spel opge leverd. De westelijke club was tech nisch beter en in de voorhoede werd soms behoorlijk gespeeld. Aan het af werken der aanvallen ontbrak echter veel en bovendien had doelman Steiger niet over pech te klagen. De stand in de kampioenscompetitie is thans: B.V.V. 9 6 1 2 13 17— 9 Heerenveen 10 6 1 3 13 23—20 Go ahead 10 5 2 3 12. 21—20 E.D.O. 9 3 3 3 9 15—18 Haarlem 10 3 0 7 6 18—22 P.S.V. 10 2 1 7 5 15—23 PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND U/| HILVERSUM I, 301 TT IJ m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,ls Londen onder de loupe 8,30 Voor de Strijd krachten 7,00 The Skymasters 7,30 Inleiding tot muziekbegrip 7,45 De Ned. Trekpaardenfokkerij —8,05 Laatste Radioscoop-voorstelling van het seizoen l947-'48 - 10,30 The London Radio-or chestra 11,15 Avro's Reportagedienst 11,20 Muzikale Noordzeeklanken HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport- rubriek 6,30 Met band en plaat 7,18 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het ac tueel geluld 7,45 Gramofoonmuziek 8,15 Zomeravond-Kerkconcert 8,45 Rede dg Bierma Jr 9,05 Johann Strausz (gr pl) 9,30 Ensemble „Bagatelle" 10,0# Hollands Strijkorkest 10,45 Avondover denking 11,15 Werken van Tsjaikowsky PROGRAMMA VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 7.30 Gramofoonplaten 7,50 Dagopening 8,15 Aubade 8,45 Gramofoonmuziek 8,15 Morgenwijding 9,30 Gramofoonplaten 9,45 Arbeidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Kinderdroom (grpl) 10.50 Kleutertje luister! 11,30 Gramofoon platen 11,45 Uit de wereldpers 12,00 Het Lyra Trio 12,30 Weerpraatje 12,33 Ons platteland —«12,43 Piano—du0 1,15 Het Vaudevilleorkest 2,00 Met naald en schaar 2,30 Radio Matinée 4.10 Deens blaaskwintet —4,40 De school- be; 5,00 Dat kunt gij ook! 5.30 Orgel (gr pl) 5,45 Een Batakse legende 6,15 Tom Erich (piano) 6,30 Voor de Strijd krachten 7,00 Orgel 7,45 Niwin— klanken 7,50 Wederopbouw 8,15 Va cantietrip naar Londen 8,05 Beantwoor ding vragen Hersengymnastiek 9,00 Kinderkoor „Inter Nos" 9,20 Kamer orkest 10,15 Buitenlands overzicht 10,30 Radio—Dansorkest 11,15 Gramo foonplaten HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1. 7, 8 en 11 uur KRO: 7,15 Gramofoonplaten 8,15 Pluk de dag 9,00 Lichtbaken 9,3o Waterstanden 9,35 Gramofoonplaten 10,00 Wie komt er in mijn hokje? 10,15 Gramofoon platen 10,30 Schoolradio u,00 Gra mofoonplaten 11,30 Als de ziele luistert 11,40 Gramofoonplaten 12,00 Angelus 12,03 Zang en plano 12,30 Weer— overzicht 12,33 Gramofoonplaten 12,55 Zonnewijzer 1,20 Gramofoonplaten 1,46 Stichts plano—kwartet 2,30 Onder ons 3,00 Schoolradio - 3,30 Gramo— fconplaten 4,00 De Zonnebloem 4,30 Ziekenlof - 5,00 Na schooltijd - 5,15 Kinderkoren (gr pl) - 5,30 Lang zullen ze leven! 5,45 Gramofoonplaten 6,20 Sportpraatje 6,30 Viool en orgel 6,50 Actualiteiten 7,15 Kareol—Septet 7,45 Voor de jongeren 8,05 De ge wone man 8,12 Kamermuziekconcert 10,05 Gramofoonplaten 10,45 Avond gebed 11,15 Gramofoonplaten ■3

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3