Landelijke ruiters uit N.-Holland bijeen Voor de Politierechter Belastingontduikers in miniatuur Egmond-Binnen. De raad vergaderde Bergen Schoolconcerten Burgerlijke "Stand Loop der bevolking Benoemingen aan de M.M.S. Egmond aan den Hoef. Viswedstrijd De Reddingsbrigade voor de twintigste maal op het strand Noordscharwoude. Een tweede prijs Egmond aan Zee. Buitenlands bezoek Burgerlijke Stand De Stier uit Californië Alles voetbalt Toneelavond in de Prins Hendrik Stithting Langedijk. De Ouden van dagen gingen uit Broek op Langendijk. Bollenkwekers in vergadering Zaid-Scharwoade Ongeluk met een staartje Marktberichten >0* Heiloo. Burgerlijke Stand Doves-successen Het succes van St. Caecilia Landelijke rijvereniging Heiloo St. Pancras Ten bate van de NIWIN Obdam. „Muzieklust'' behaalt groot succes Bijna dertig personen waren Maan dag opgeroepen om voor de Alkmaarse politierechter, mr. Alblas, te verschij nen teneinde zich ^e verantwoorden voor overtredingen tegen de belasting voorschriften. De Rijksadvocaat was aanwezig om voor de tekort gedane fiscus de pecu- naire eer te vorderen, welke door de gedaagden was nagelaten. Die nalatigheid was een gevolg van vele omstandigheden. Willem Marinus Klap uit Amster dam had zijn vergunning niet ver lengd, hoewei hij in Amsterdam op het O. I. Huis wel pogingen had aan gewend. Daar was echter niemand aan wezig en op de terugweg viel voor Klap de klap. Controle en nu voor de politierechter! De Rijksadvocaat deed een boekje over hem open, waaruit bleek, dat K. pu niet direct bekend staat als een vlot belastingbetaler f 100 of -1 maand was de uitspraak. „Senior service" was een uitstekende sigaret, die ons kort na de bevrijding wel eens werd aangeboden. Maar altijd bij één tegelijk. Laat de sleepbootkapitein Johannes Jegen in Den Helder van een Engelse marine man nu zomaar tientallen pakjes ca deau krijgen! De dag waarop hem dit geluk ten deel viel was op 11 Nov. '45. Zoals zoveel in dit ondermaanse ver gankelijk is, zo was het ook met dit geluk. Belastingman V. constateerde dat J. „zichtbaar verborgen" sigaretten bij zich droeg. Daar was geen accijns voor betaald. Verdachte was van plan ge weest aangifte te doen, maar kreeg nu de kans er niet voor. De Rijksadvocaat hield er rekening mee, dat het al zo lang geleden was en de officier vroeg 14 dagen hechtenis. De raadsman van J. verzocht om een voorwaardelijke veroordeling, omdat een vrijheidsstraf voor de man en zijn werk funest was. f 50 boete en een voorwaardelijke veroordeling van één !maand met een proeftijd van 3 jaar luidde de uitspraak. Dan was er de caféhouder v. Houten uit Wieringen die twee flesjes rum in :n zaak had zonder daarvoor een bij behorend document te bezitten. De man had ze ontvangen van een verte genwoordiger die zijn voorraad op een „verzameld document" had verant- woordxDaar was wel de vertegen woordiger maar niet v. H. mee gedekt en de opgelegde boete maakte 10 maal de verschuldigde accijns uit en dat was f 64. Aangehouden werd de zaajc tegen W. J. v. Raay uit Koedijk, die vorig jaar 300 sigaren ruilde voor sigaretten. Die sigaren werden deels niet van banderolle voorzien, deels van ongel dige zegels. In de -vrij ingewikkelde geschiedenis zal nu een getuige wor den opgeroepen. En voorts kwamen mensen uit Am sterdam, den Dolder, Delft, Baarn en uit andere plaatsen om hun „peccavi" uit te spreken en het vonnis van de politierechter aan te horen. Zij hadden allen artikel 17 van de Motorrijtuigenbelastingwet overtreden, hetzij door nalatigheid, onachtzaam heid, onwetendheid en al de factoren die 's mensen verstand beperken. De schatkist werd door de 'politie rechter niet vergeten en de vonnissen variërend van f 50 tot 15 vormden de enige afwisseling in deze lange rij van kleine belastingontduikers Vrijdag vergaderde de raad. Terzake de kosten van het spreek uur van de burgemeester te Egmond- Binnen, welke vanaf 1948 voor reke ning zullen komen van de gemeente, merkte de heer Apeldoorn op, dat het billijk zou wezen indien deze kosten over 1947 ook voor de gemeente zou den komen. De voorzitter meende, dat men consequent moet blijven en niet op een eens gehouden afspraak moet terugkomen, volgens welke de kosten door de Middenstandsvereniging zou den gedragen worden. Inzake de dekking van uitgaven op de begroting 1948 werd medegedeeld, dat het tekort f 13000 door het Rijk zal gedragen worden. Voor 1947 is alsnog toekenning gedaan van een rijksbijdrage van 6000. B. en W. stelden voor Ged. Staten te berichten, dat de gemeente niet voornemens is het rioleringsplan te verwezenlijken door invoering van een nieuwe belasting. Hiermde wordt het plan zelf niet afgestemd. De heer Simons informeerde, hoe het mogelijk is,- dat Egmond aan Zee het rioleringsplan wel kan doorvoe ren, waarop de voorzitter hem ant woordde? dat dit door zijn dicht aan eengesloten bebouwing veel gunstiger gelegen is, terwijl daarenboven de Wederopbouw ongeveer 1/3 der kos ten voor haar rekening neemt, het geen een aanmerkelijke verlichting betekent. De heer Klok stelde voor, dat de gemeente zich rechtstreeks in ver binding zal stellen met het Hoog heemraadschap voor een goede riole ring langs de Egmonderstraatweg. Voorts meende deze spreker, dat het geval-Hanswijk voorlopig gemakke lijk op te lossen valt door b.v. een diepe beek te graven, die door een riool in verbinding zal staan met de Hoevervaart. De voorzitter zegde toe, beide punten te zullen aanpak ken. De voorgestelde verbeteringen der salarispositie van secretaris, ontvan ger en gemeente-ambtenaren werden aangenomen. Aangaande de subsidie-aanvrage voor de bijzondere bewaarscholen wa ren B. en W. van oordeel de gevraag de. subsidie per kind ad 5 te moeten halveren, waartegen de heer Apel doorn in verzet kwam. Op een vraag van de heer Apel doorn over de Oude Schulpweg zeide de voorzitter, dat een gemeente met 8 km. strand een uitweg daarheen niet zal mogen worden onthouden. Hierna werd besloten een enquête te zullen houden onder de bewoners van de St. Albertsweg eri Visstraat betreffende eventuele aansluiting aan het drinkwaterleidingsnet, waarin deze de helft van de meerdere kosten voor h'un rekening zullen moeten nemen. Voorgesteld werd de wethouders- wedde van f 150 op f 300 per jaar te brengen, terwijl het presentiegeld van de leden der adviescommissie ter zake woningruimte wordt gesteld op 3.—. De heer Cornells Jonker, toonkun stenaar te Schoorl en leeraar in mu ziek en muziekgeschiedenis aan de Middelbare Meisjesschool te Bergen, illustreerde gedurende de cursus zijn lessen aan deze school door een drietal concerten. Achtereenvolgens lieten zich horen de pianist Simon Halie, de zanger Lourens Bogtman en de hoboïst Koeten. De heer Jonker zorgde daarbij voor een belangwekkende toelichting. Geboren: Paulus M, zoon van N W Bouman en M M van der Steen Ondertrouwd: Antonius G van Rijn en Johanna L Gerdes Leonhard C Dettli (te Chur, Zwitserland) en Jooke Rimathe Getrouwd: Petrus van Duin en Catharina M de Boer Egbert van der Velde en Agnes M Spigt (te Smallinger— land) Nicolaas Blom en Margaretha L W Krüger Aantal inwoners per l April 1948: 3729 mannen, 4459 vrouwen^ totaal 8188; ver meerdering: 22 mannen, 22 vrouwen, to taal 44 Aantal inwoners per 1 Mei 1948: 3751 mannen, 4481 vrouwen, totaal 8232 Tot docenten aan deze school werden benoemd: voor Geschiedenis: dr A J Bemolt van Loghum Slaterus, rector van het Huy— genslyceum te Amsterdam; voor Frans: mej dra N Heukels, lerares aan dit lyceum; voor Plant, en Dierkunde: de heer P van Biezen, leraar gemeente-HBS. A'dam; voor Wiskunde, Natuur- en Schei kunde: de heer J C Frevel, leraar aan het Amsterdams Lyceum en de Rijks HBS te Amersfoort Onlangs is alhier ter bevordering van de hengelsport opgericht de visclub De Egmonden, onder voorzitterschap van de heer J. Koopman te Egmond aan de Hoef. Genoemde club pachtte voor haar doeleinden van de provincie N.- Hclland de gracht van het oude Slot en hield Zondag j.l. haar eerste onder linge wedstrijd, waarvoor aardige be langstelling bestond. In totaal werden door de 12 deelnemers 175 vissen ge vangen, waarvan door de eerste prijs winnaar J. Bos uit Egmond aan Zee 46 Op hem volgden: C. van Pel 29, H. van Pel 26; J. Kareis 23; J. Koopman 22 en P. Koopman 15. Na afloop sprak de voorzitter een kort woord van dank tot de wedstrijdleider, de heer Visser en nodigde de winnaars uit tot het in ont vangst nemen van hun prijs, te weten: 1. hengel; 2. leeftrommel; 3. leefnet. Voor Vrijdag a.s.,is een palingwedstrijd uitgeschreven. In de zaal van de heer N. Kager vergaderde de Egmondzeeër Reddings- Brigade. De voorzitter, pasto%r J. A. J. van Zanten, heette in zijn openings woord de leden hartelijk welkom en wees in het bijzonder er op dat ver schillende leden een mooi succes heb ben behaald met het volgen van de Cursus EHBO, die de Brigade deze winter had georganiseerd. Een achttal dames en heren behaalde het diploma. Het hoogtepunt van het seizoen vormde de demonstratiedag, waarop verschillende reddingen werden gede monstreerd met diverse hulpmidde len. Aan het slot sprak de burgemees ter hartelijke woorden van dankbaar heid voor het mooie werk, dat de le den van de Brigade geheel zonder subsidies van enigerlei instantie ver richtten. In de Commissie tot het nazien van de rekening van de penningmeester werden benoemd mej. A. Wijker en de heer KI. Lampe. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de voorzitter en de commissaris, tevens technisch leider, de heer L. Zwaan, laatstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar. Bij een stemming die volgde werd de voorzitter herkozen en de heer E. Zwart als nieuw bestuurs lid gekozen. De voorzitter heette het nieuw gekozen lid welkom in het be stuur en bracht woorden van dank aan het scheidende bestuurslid. De technische leiding was jaren laqg in goede handen en de heer L. Zwaan heeft er het zijne toe bijgedragen om het strand tot een veilige badgelegen heid te maken. In dit verband merkte de voorzitter oo knog op, dat de bur gemeester in de laatst gehouden ver gadering van de VVV zich waarderend over het werk van de Brigade heeft uitgelaten. Hierna kwamen besprekingen aan de orde betreffende het practische werk der Brigade, als hulp bij het in orde brengen van de reddingsvlet enz. Teneinde steeds voldoende toezicht in en bij 4e tent van de Brigade te hebben, stelde het bestuur voor de functie van tentcommissaris in het leven te roepen. Met algemene stem men werd besloten de heer A. Krab als zodanig aan te stellen. Hij krijgt van het bestuur de volmacht naar goeddunken op te treden. Met algemene stemmen werd beslo ten te bedanken als lid van de Ned. Bond tot het redden van Drenkelin gen. yoor de rondvraag werden nog 4 nieuwe leden geïnstalleerd. De voor zitter sprak de hoop uit, dat ook zij ijverige leden van de Brigade zouden worden. Tijdens de rondvraag werd het Zo- merprogramma besproken. Er zal dit jaar wederom een grote demonstratie worden gegeven. Verder werd beslo ten dat er één vaste oefenavond zal worden gehouden. Vanaf Maandag 14 Juni zal de gehele brigade, op Maan dag bijeenkomen bij de tent op 't strand. Behalve deze oefeningen blijven de individuele oefeningen elke dag na uur ook van kracht. Het corps Apollo behaalde op het concours van de R.K. Bond van har monie- en fanfarecorpsen, dat teHoog- karspel werd gehouden, een tweede prijs met 325 punten. Het corps kwam uit in de afd. Fanfare uitmuntendheid. vrijdag had Egmond aan Zee de eer een gezelschap afgevaardigden van de Internationale Landarbeidersbond te mogen ontvangen. Het gezelschap be stond uit afgevaardigden uit Engeland, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Oostenrijk. Bij het vertrek des mor gens uit Amsterdam, waar een twee daags congres wordt gehouden was ook nog een afd. Schotten aanwezig. Deze konden echter niet de gehele rondrit door Noord-Holland medema ken. Eerst werd Alkmaar met een be zoek vereerd, waarna men een zuivel fabriek bezocht. Natuurlijk ontbrak een rit door de Wieringermeer niet, waar een moderne boerderij en een paar arbeiderswoningen werden be zichtigd. Hierna trok men naar Eg mond aan Zee, waar in de gezellige zaal van het restaurant „Zeezicht" de inwendige mens werd versterkt. Deze tocht werd georganiseerd door de Hollandse Bond van Landarbeiders Geboren: Hugo J. M., z. v. G. G. M. Worm, wonende te Alkmaar en M. ten Brink. Ondertrouwd: Aris Krab en Guurtje Zwart; Jacob van de Bult, wonende te Enschedé en Geertje Petronella Zwart, Getrouwd: Petrus J. Dekker en Kla- zina Glas; Engel Glas en Johanna Zwart; Job Zwaan en Albertje Smit: Arie Visser en Maria J. Zwemmer; Klaas Stam en Fijtje Zwart. Overleden; Johannes Boots (te Alk maar); Helena M. A. Verhoeven, 76 j., echtg. v. Hermanus J. J. Smit; Kniertje Visser, oud 76 j., wed. v. Willem Prins, AANBESTEDING B. en W. hebben aanbesteed het ge meentewerk voor Egmond aan Zee vo,.r 1948. Voor het schilderwerk was hoogste inschrijver Joh. Koeman met f 963.laagste C. Broek met f 729. voor het metselwerk gebr. Heere met, f 645.en G. de Graaf met f 485.- voor het timmerwerk A. Wijker met f 418.en W. de Graaff met f 268. Het werk werd aan de laagste inschrij vers gegund. Zo luidde de titel van het toneelstuk, dat deze week twee maal door de to neelgroep van de O.K.Jongelieden-ver. „Vroom, Vrij en Blij" voor het voetlicht werd gebracht. „De Stier" is helemaal geen stier, maar een jongeman, die ja ren in Californië heeft doorgebracht cn dan onverwacht weer naar Holland terugkomt om zijn oude H.B.S.-vrien- der. en vriendinnetjes weer eens op te zoeken. Tijdens zijn schooltijd noemde zijn kameraden hem „De Stier" en om het herkennen gemakkelijker te maken noemt hij zich zelf ook maar zo. Zijn komst is het rustige Hollandse gezin van professor Piekering veroorzaakt heel wat opschudding, wat tot aardige toneeltjes aanleiding geeft. De Stier, ge wend aan het leven aan de overzijde van de oceaan, heeft van verschillende dingen heel andere opvattingen, die eerst tot een botsing leiden maar later komt alles op zijn pootjes terecht. De regie was als vanouds weer in handen van de heer Van Pel, die voor een uitstekende bezetting van de rollen had gezorgd. Ieder was voor zijn of haar rol geknipt. De rolverdeling was als volgt: P. Gouda, als Bram Tegels, bijgenaamd „De Stier", A. Biauboer als professor Piekering, mej. A. Prins als Emmy, de vrouw van de prof., J. Visser ',als de huisknecht Adriaan, mej. A. Zwart als Mina, de meid, Jan Zwart als kantonrechter Kouters, Klaz. Stam, als Miepie Kouters en mej. Klaz. Glas als juffrouw IJzerbord. Aan het slot mocht het gezelschap een hartelijk applaus in ontvangst nemen en sprak de voorzitter van „Vroom, Vrij en Blij" pastoor J. A. F. van Zanten woorden van dank voor het gebodene. Het voetbalenthousiasme heeft ook Egmond aangestoken. Voor een talrijk publiek speelde Zondagmiddag de Bridgéclub de Egmonden tegen het Fanfarecorps Lamoraal van Egmond. De opbrengst kwam ten goede aan La moraal van Egmond voor de aanschaf fing van instrumenten. De strijd had een spannend verloop. Rust 11, daarna 2—1, 23, 43, 4i, 55, zodat de toeschouwers wel waar voor hun geld kregen Beide keepers stopten een strafschop en toonden dus niet alleen met de trompet en de kftr- ten maar ook met de bal te kunnen omgaan. Over het algemeen was de Bridgeclub sterker en zeker zou deze ook de overwinning pit het vuur ge sleept hebben, als links-back Hartgrink nie' zo hopeloos gefaald had. Zelden zagen we hem met de bal iets goeds doen of iets anders dan corners en pe nalties veroorzaken. Had de Bridge club hem in de voorhoede opgesteld, v/aar hij minder kwaad had kunnen doen; de overwinning zou haar niet ontgaan zijn! Het was voor publiek en spelers een leuke wedstrijd, met een aardige re cette en daar was het om begonnen. De oude Zeelieden van de Prins Hendrik Stichting hebben Zaterdag avond een bezoek gehad van het To neelgezelschap van 't P.E.N. uit Bloe- mendaal. Dit voerde in de gezellige zaal van de Stichting op een spel van gijn en nonsens „Film-maniakken". De oudjes hebben danig kunnen lachen om de zotte vertoningen van een tweetal landlopers, die zich voor Wa" en half Watt uitgaven. Aan het slot dankte de directeur het gezelschau voor hetgeen het de ver pleegden van de Stichting had ge boden. RECLASSERING. De opbrengst der Zaterdag gehouden collecte bedroeg in totaal 257,87; voor de dorpen waren de cijfers: Oudkarspel f 64,46; Noord-Scharwoude 65,03; Zuid-Scharwoude 68,88; Broek op Langendijk 59,50. Zaterdag 5 Juni vond te Opmeer de 2e streekwedstrijd plaats van de streek Noord-Holland Noord, waaraan door de volgehde rijverenigingen werd deelgenomen: West Friesland te Scha- gerbrug, Wieringermeerruiters te Wie ringermeer, Holl. Noorden te Juliana- dorp, R.A.P. te Anna Paulowna, Ros sinant te Nieuwe Niedorp, Aurora te Opmeer, Heiloo en Omstreken te Hei- loo, Wieron te Wieringen, Waddenrui- ters te Texel. De organisatie der wedstrijden lag bij het bestuur der streek N.H.N., be staande uit de heren H. A. Peere boom te Nieuwe Niedorp, voorz.; de heer R. D. Hartmans te Middenmeer, vice-voorz.; C. Schwartz te Callants- oog, secr.; de heer C. Broersma te An na Paulowna, penn. Voor de uitvoering der organisatie had de L. R. Aurora zorg gedragen, hetgeen op voorbeel dige wijze is geschied. Als juryleden fungeerden de heer F. A. Melchior te Winkel, tevens fe deratievertegenwoordiger, P. Meer burg te Hoofddorp, de heer A. v. Nieu- wenhuis te Hoofddorp, mej. H. Go- vers te* Alkmaar, de heer P. de Jager te Heiloó, mej. N. Borst te Alkmaar. Precies om 9.30 uur werd 'n aanvang gemaakt met de keuring der indivi duele dressuur kl. N en B, hetgeen soms in de stromende regen moest geschieden, waardoor de prestaties wel iets te lijden hadden, diverse glijpar tijen bleven dan ook niet uit. Niette genstaande dat was een aanzienlijke vooruitgang te bespeuren bij de le streekwedstrijd te Middenmeer, waar o.i. de landelijke ruiters en amazones nog niet voldoende waren voorbe reid. 's Middags werd begonnen met de keuring van de acht- en viertallen, waarbij ook een aanzienlijke vooruit- Maandag hebben de oudjes uit Zuid- Scharwoude en Broek op Langendijk hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Dit maal ging de tocht naar Schiphol, 's Morgens om ongeveer 3 uur vertrok he t gezelschap per salonboot van Re derij Zwaag en bereikte om half één Schiphol. Daar werden de oudjes rond geleid en bezichtigden het KLM-bedrijf. Maar vliegen ging niet door, dat was hun te duur. 's Middags werd Heck met een bezoek vereerd en trokken de oud jes door Amsterdam, waar de verkeers politie ruim baan voor hen maakte en het verkeer zo nodig stil legde. Tegen half elf arriveerde de Gouwzee weer in de Broekerhaven, waar het gezel schap uitbundig verwelkomd werd door eon groot aantal belangstellenden. De organisatie van" één en ander was uit stekend verzorgd en de verzorging liet niets te wensen over. De ouden van dagen zijn, naar ze zelf zeggen, „bar mooi uit 'weest". OPBRENGST NIWIN-ACTÏE. In de vergadering van het plaatselijk Niwin-comité, welke één dezer dagen werd gehouden, werd o.a. bekend ge maakt, dat door de gehouden lijstcol- lecte in totaal 329,90 bijéén gebracht was. Uit dit bedrag kunnen de kosten van 220 jubileum-pakketten worden bestreden. Een goede waardering van het vele werk, dat door de vrijwilli gers verzet werd, mag dit resultaat ze ker genoemd worden. gang viel te bemerken, speciaal de Wieringermeerruiters onder de bezie lende leiding van haar instructeur de heer J. P. Raamondt, toonden een ge weldige vooruitgang bij vorig jaar. Na de afdelingsdressuur werd over gegaan tot het individueel-springen en groepspringen, hetgeen voor het pu bliek en voor ons het hoogtepunt van de middag vormde. Jammer was dat één van de deelnemers bij het nemen van de stroobalenhindernis ten val kwam, gelukkig zonder noodlottige gevolgen. Als slot kregen we een grootse pa rade te aanschouwen, gecommandeerd door de heer G. D. v. d. Stok, waar aan door alle paarden werd deelgeno men, n.l. 100 in getal. DE UITSLAGEN. Individuële dressuur Kl. N.: le. H. Dekens te Middenmeer op Marijke 6.93; 2e D. Niehof te Middenmeer op Zawine 6.71; 3e J. de Wit, West-Fries land, Silverking 6.64. Individueel dressuur Kl. B.: 1. mej. B. Nieboer. W.meer, Humaan 7.42; 2. mevr. L. Burger-Rens, Rossinant. Wul- tia 7,35; 3. de heer K. du Porte. Guus 7.23. Afdelingsdressuur. viertallen: 1. L.R. Wieron 34.50; 2. L.R. R.A.P. 31,95; 3. L.R. Aurora 27,92. Afdelingsdressuur achttallen: 1. L.R. Wieringermeerruiters 35,21; 2. L.R. Holl. Noorden 33,92; 3. L.R. R.A.P. 33,83. Individueel springen Kl. N .en B: 1. C. Schoen, West-Friesland. Olga 1; 2. mevr. Kikkert-Eelman, Waddenruiters, op Wodan 1; 3. mej. L. Dekens, Wie ringermeer, Black 1. Groepspringen: 1. L.R. Holl. Noor den; 2. L.R. Waddenruiters; 3. L.R. >W«at Friesland. OVER HET ALGEMEEN WENST MEN DE BESTAANDE MAATRE GELEN TE DOEN VOORTDUREN De CBTB' afd. Langedijk had een vergadering uitgeschreven, speciaal te- bespreking van de problemen en moei lijkheden in het bloembollenvak. Ge zien het gewicht der op de agenda geplaatste punten had men echter ge meend, één en ander onder aandacht van de hele kring te brengen. De kringvoorzitter, de heer P. Man tel, opende de vergadering met gebed en heetje de aanwezigen van harte welkom. Het voornaamste punt op de agenda vormde de bespreking van de prijsvaststelling en bedrijfspolitiek voor het jaar 1948-'49. Ten aanzien van deze dingen achtte de voorzitter een eensluidend advies noodzakelijk. Uit een ingekomen stuk van de bloembollencommissie Holland-Bra bant gaf de voorzitter enige richtlijnen voor de bespreking. Na een uitvoeri ge discussie sprak de vergadering zich uit voor een sanering, d.w.z. voor het teeltrecht, het surplus-fonds en de mi nimum-prijs. Als argument voor de sanering werd o.a. bepleit, dat een drastische beperking bij slechte oogst moeilijkheden zou kunnen scheppen, terwijl ook een beduidende toename der export niet is te verwachten. Het in de alg. vergadering bestaande over wicht der anti-saneerders leeft niet onder de kwekers en de jongste ge beurtenissen het moeilijke parket waarin het hoofdbestuur verzeild is v/ijzen op de grote verschillen, die onder de kwekers bestaan. Het tweede punt waarover de ver gadering zich beraadde, vormde de vraag of het surplus-fonds en de mini mumprijs gehandhaafd moeten blijven. De mening was van wel. De heer Wa genaar (St. Pancras) wees op andere mogelijkheden. Wanneer het vak vrij zou worden gelaten, zouden div. niet te verkopen soorten uit de cultuur verdwijnen. Een en ander zou gezon dere toestanden in het leven roepen. De heer Timmerman wees op de fu neste invloed, die het surplus op de markt heeft en het algemeen gevoelen sprak zich dan ook uit voor inperking van het surplus en dat met 10 a 15 pet. Voorts sprak men zich uit voor een eenprijzen-stelsel, volgens deze normen: vroege tulpen f 5, f 4 en f 3 per 100, resp. zift _10, 11 en 12. Late tulpen f 4 en f 3.25. Na bespreking van enige secundaire kwesties als hetover- schrijvingsrecht der teeltvergunnin gen, werd de vergadering door de heer Wagenaar met dankzegging ge sloten. Een uit Oudkarspel terugkomende bus van de Naco stopte Maandagavond bij de halte De Witte Roos. Doordat een daihe op onvoorzichtige manier over stak, werd de heer Overtoom met zijn motorqarrier zo in het nauw gebracht, dat hij klem raakte. De chauffeur merkte hiervan niets en drukte daar door de motorbakfiets inéén 'an de beroemde Langedijkse hekken. Ge volg: een niet onbeduidende materiële schade. Na één en ander wilde de politie toch wel eens weten of de remmen van de Naco-bus in orde waren. Daaraan ont brak niets, de bus stond stil eer een achterna komende motorrijder het be speurde. Maar het laatste hoofdstuk had een betrekkelijk gelukkige afloop. ALKMAAR, 7 Juni Opgave van het aangevoerde vee 35 stuks vette koeien en 89 nuchere kalveren; alles voor de Centrale NOORDSCHARWOUDE, 8 Juni 20,000 kg Aardappelen: Schotten 17,30—21,40, Drielingen 12,80—17,70. kleine 8,70—14,70, rode Schotten 16,70—20,40, rode Drielingen 15,70—16,90 en kleine 5,60—6,50; 2100 kg Rabarber 5; 100 stuks Bloemkool I 24 L. G. C. 8 Juni. Aangevoerd 10500 kg, aardappelen f 18.70f 21.10. Drie lingen f 16.30—f 18.20, Kriel f 12— f 14.30, 500 bob peen t 29—f 31. Ondertrouwd Jacob de Groot en Maria H C Taman Wilhelmus J Tiebie (te Akersloon) en Elisabeth M Bakker Getrouwd: Wilem op den Kelder en Anna C van Engelen Pieter Runia en Trijntje Postma Klaas Tuinman en Maria J de Jong Johannes Zorg. en Mijntje van der Molen Lourens P Tromp en Catharina M Buijs Cornells M Duin en Maria P G Ravelli Wil helmus Heessels en Elisabeth Diemer Overleden: Alida Huibers 62 jaar, gehuwd met Th Bergen Op de terreinen van WFC aan de Pro vincialeweg te Wormerveer werd Zondag middag de trialmeet gehouden tussen de athletiekverenigingen Zaanland, Doves en Lycurgus te Krommenie In faire strijd werden de verschillende nummers afge werkt Thans willen wij volstaan met de beste prestaties van de dag te vermelden, terwijl wij morgen meer gedetailleerde uitslagen zullen plaatsen Mej A Couwenhoven van Doves behaalde met een sprong van 5,20 meter in het nummer vèrspringen de daarvoor uit geloofde onderscheiding De dualmeet Lycurgus—Doves eindigde met een overwinning voor de Zaankan fers (2141/j punt tegen Doves 1731/* punt), terwijl de trialmeet een keurige over winning werd voor Zaanland ..me^ 286 pnt, Lycurgus 271Vs en Doves 238Vs pnt De heer L Oly uit Bergen, directeur van het fanfarecorps ,,St Caecilia" uit Heiloo, heeft wel zeer veel succes behaald op het concours tè Westwoud, uitge schreven door de R K Bond van Har monie. en Fanfarecorpsen in Noord- Holland Het verplichte werk: Fantaisie jtlr - l'cpera Maritana van Wallace en Feeërie ballet van Alyre Delhay leverde een le prijs op met het hoogst aantal punten van deze dag Door het behalen van dit succes werd ook deelgenomen, aan de ere-wedstrijd met de Ouverture Ceriales van Fr Jakma Sr, waarmede eveneens een le prijs werd behaald met het hoogst aantal punten St Caecilia heeft dus met haar directeur wel succes be haald Genoemd corps speelt in de le Afdeling Fanfare Over een viertal weken zal het corps wederom aan een concours deelnemen Nu de Landelijke Rijvereniging Heiloo met haar paardensport zoveel succes heeft behaald op de wedstrijden te Purmer, zal zij op 29 Juli as deelnemen aan de kampioenschappen te Midden Beemster Op 7 Augustus hoopt men de wedstrijden van de VVV te kunnen organiseren, terwijl een week later de streekwedstrij den in Bergen zullen plaats vinden Eindl Augustus zal men waarschijnlijk deel nemen aan het massale openluchtspel in het Stadion, waar meer dan 1000 paarden voor nodig zijn Dit openluchtspel wordt gegeven ter gelegenheid van het a s Regeringsjubileum van H M de Koningin NIET VERLOREN, DOCH GELIJK Wij vermelden gister, dat de wedstrijd door het Secretariepersoneel van d« Foresters—veteranen werd verloren; dit moest echter een gelijk spel zijn Op vreedzame wijze werden dus de puntjes gedeeld, doordat op het laatste moment twee penaltys werden benut Dinsdagavond a.s. zal er op 't Vrone terrein een voetbalwedstrijd gespeeld worden ten bate van de Niwin. Het zal gaan tussen het Overheidspersoneel w.o. rijkspolitie, P.T.T. en het gemeen- tepersoneel en de Middenstand, w.o. de winkeliers. De meeste van deze me despelers hebben nog nooit of slechts een enkele keer gevoetbald, wie dus wil lachen komt Dinsdagavond. De entree die betaald moet worden komt ten bate van de Niwin. BURGERLIJKE STAND Geboren: Andries, zoon van A Wognum en M Steijn Marja, dochter van P Slijker en C M J Glas Anton J, zoon van H L de Groet en A van Etten Gerrit, zoon van D Leijen en M Groen Getrouwd: Johannes Ridder (won. te Akersloot) en Maria E van Horick I-farm Veenstra (won. te Alkmaar) en. Sijtje Kooy Paulus Ulrich (won. te Amsterdam) en Geertruida Kooy Ondertrouwd Cornelis Booy en Hieke Ringnalda (won. te Leeuwarden) Paulus Ulrich (wonende te Amsterdam) en Geertruida Kooy LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Neeltje Kooy van Alkmaar naar 't Vennetje 109; Hiltje Smink van Gaasterland naar Butterliuizen 346; Martha Hijlkëma van Sneek naar Bovenweg 204 Vertrokken Gerrit C Baken van Bovenweg 271a naar Alkmaar; Maria E van Horick van Achterweg 341 naar Akersloc't; Sijtje Kooy van Achterweg ,337 naar Alkmaar; Johannes van Horick van Achterweg* 341 naar Koedijk; Leo nardus van Horick van Achterweg 341 naar Uitgeest Maartje M P Schoone van v d Vijzellaan 219B naar Bloemen— daal; Tietje Tienstra van Bovenweg 182 naar Franeker; Jac. Deutekom en gezin van Noordeinde 139b naar Koedijk Het plaatselijke fanfarecorps „Mu zieklust" te Obdam kwam Zondag >1. op het concours te Westwoud voor de eerste maal uit in de ere-afdeling en. wist daarbij al terstond een eerste prijs met 341 punten in de wacht te slepen. In de marswedstrijd werd met 94 p. een tweede prijs behaald. Voor corps en dirigent, de heer Koning uit Hoorn een prachtig succes. BABY BREEKT BEEN Een 10 maanden oude baby van de heer Th. Langendijk, Lutkedijk, alhier beging de onvoorzichtigheid Zaterdag een bloempot in de wieg te trekken. De pot kwam hierbij zo ongelukkig op een beentje terecht dat dit brak en de baby naar het ziekenhuis vervoerd moest worden.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5