Adverteert in dit blad HET W Stad en Omgeving, Diefstal was de gevaarlijke klip Op speurtocht door het adresboek Prima Permanent J achthond der Art Gestrande Huwelijksboot Uitspraken Meervoudige Kamer Slagers contra distributie Kranige redding Protestants Interkerkelijk Thuisfront Burgerlijke Stand Van de politie Heiloo. Trial-meet Lycurgus-Zaanland-Doves ABONNEERT U OP DIT BLAD Langedijk. De Korte Queue sleepte de meeste punten uit het vuur Hoe zal het gaan met de poters? Grote Brandweerwedstrijd I_aatsie Ni f/euvvs Register der verrassingen Sovjet-Unie verlaagt Hongaarse herstelbetalingen Gottwald volgt Benesj op Bergen. Vereniging voor facultatieve lijkverbranding Noordscharwoude. De Stem des Volks weer opgericht IJmuiden. V isserij -besommingen Marktberichten zoekt inwoning WONINGRUIL Wat SLINGER en Co. drukt is een prima product! DRUKKERIJ Fa. SLINGER en Co. Maison Grandjean Langs oerwou de Siak-mondi Wu 3oi Meervoudige Kamer Een wel zeer droevig beeld was- gis teren in de rechtszaal te Alkmaar v/aar te nemen. Daar stond een gede tineerd ouderpaar terecht inzake dief stal en heling. De 29-jarige huisvrouw Cornelia B.k moeder van zeven kinderen, werd ten laste gelegd dat zij ten nadele van ze kere Sch. te Alkmaar postzegels had entvreemd en hem met allerlei gefan taseerde verhalen geld had afgetrog geld. Met een vloed van woorden er kende zij haar schuld, maar betoogde steeds met klem, dat ook haar man straf verdiende voor het bedrevene, want hij had ook geprofiteerd van het door haar gestolene. Getuige H. L. Sch. vertelde hoe de vrouw bij hem als huishoudster in dienst was gekomen en hem zo van tijd tot tijd met ontroerende verhalen wist te bewegen geld aan haar te le nen. Om de maat vol te maken had zij tenslotte de postzegel-verzameling van de goedhartige Sch. ontvreemd en ze tegen te lage waarde verkocht. De schoonvader van verdachte verklaarde in Januari 1948 de diefstallen von den in Maart plaats geld van zijn zoon in bewaring te hebben genomen, en hem later weer terugbetaald te heb ben, deze er om vroeg. De logementhouder de K. uit Am sterdam, waar de man van verdachte geruime tijd onderdak vond, getuigde dat de man de laatste tijd minder goed van gedrag was, kwam dronken thuis en was zeer zwaarmoedig. Dan kwam de man van verdachte, Johannes Petrus v. d. Z. voor de rechter. Hem werd heling ten laste gelegd alsmede diefstal van een sleutel sub. heling, v. d. Z. ontkende ten stelligste geweten te hebben, dat het geld wat zijn vrouw hem van tijd tot tijd gaf, van diefstal afkomstig was. Zijn vrouw scharrelde in allerlei ar tikelen en wist zodoende altijd aan geld te komen. Wat de sleutel betrof, vertelde hij op zekere dag in Amsterdam met haar geweest te zijn voor de een of andere inkoop. Zij was toen een huis binnen gegaan en bij haar terugkomst had ze hem een sleutel gegeven. Hij had aan vankelijk geweigerd deze aan te ne men, maar, zoals hij verklaarde, hij was niet tegen haar opgewassen. Zijn vader, ook in deze zaak als getuige optredend, zei dat de vrouw 'n slechte invloed op zijn zoon had. De officier, mr. Meischjce, noemde de vrouw de kwade genus van haar man.Haar strafregister was al niet blanco meer. De eis luidde: 2 jaar en 6 maanden met aftrek van de tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. T.a.v. de man was de officier er tot De Meervoudige Kamer te Alkmaar deed 8 Juni de volgende uitspraken: Jacques José P., diefstal te Heiloo, 4 maanden met aftrek en ter beschik kingstelling van de regering. Johanna MargarethaV. te Alkmaar, diefstal. 4 maanden met aftrek. Albert S. te Alkmaar, mishandeling van hond, f 10 of 5 dagen en betalen van civiele vordering ad f 150. Maandagavond speelden de distribu tieambtenaren en de slagers 'n vriend schappelijke voetbalwedstrijd op het Randersterrein. Het werd een heel amusante match. Direct na de aanvang trokken de sla gers ten aanval, maar de zestigjarige rechtsback en de keeper der distribu tiemannen wisten het gevaar te bezwe ren. Hoewel de slagers iets in de meer derheid waren, leverden hun aanvallen geen direct gevaar op. Als de toestand voor het doel critiek werd, kwam de midvoor van de distributie z'n achter hoede een handje helpen Ook de links back speelde een goed partijtje; hij was dit wel verplicht tegenover z'n zoontjes, die achter het doel stonden, en hem aanmoedigden met de woorden „Aanvallen, pa" en ..Hu pa. geef 'm een hoei". Toen de rust aanbrak ston den de partijen gelijk. 22. De tweede helft verliep niet helemaal zonder incidenten. Toen het spel enige tijd aan de gang was. kwam er een paard het veld opgekuierd en we zagen tot onze verbazing, dat elf slagers plus hun collega-supporters langs het lijntje niet in staat waren één paard van het veld te verwijderen. Men besloot toen maar om de hindernis heen te spelen. Tegen het eind van de wedstrijd kreeg de linksback van de distributie de bal tegen zijn gezicht. Het was even stil. Toen klonk er achter het doel een stem. „Wat zoek je pa?", „M'n ge bit" zei de back met een pijnlijk ver trokken gezicht, „Oh ja, nu voel ik het weer, het zit nog op z'n plaats". Toqp dezelfde speler later de bal nogmaals tegen zijn gezicht kreeg, zo hard dat hij' een bloedneus had, klonk het: „die had je moeten koppen pa". De score werd ondertussen opgevoerd tot 66. Zo eindigde deze amusante wedstrijd tussen de slagers en de dis tributie. VOETBALLENDE P.T.T.-ERS. Het voetbalelftal van de Alkmaar- se P.T.T. „Telefonia" zal Zaterdag middag om 3 uur op het Gemeente lijk Sportpark een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen het elftal van de P.T.T. uit IJmuiden. zijn spijt niet in geslaagd het bewijs te leveren en vroeg voor het hem ten laste gelegde vrijspraak. Mr. H. Jonker, de verdediger van de vrouw, herinnerde aan de uit spraak ,,'t hoogste recht 't hoogste onrecht". Hier- valt. al de schuld op de vrouw, terwijl de man toch ook faalde in zijn plicht om de vrouw te leiden en bij te staan, gelijk hij eens op z'n trouwdag beloofde. Hij was een slap peling, veel werkeloos en dan was het de vrouw die, werken als zij kon, de zaak vaak redde. Hij besloot zijn sympathiek pleidooi met het verzoek haar een gecombineerde straf op te leggen. DROEVIG RELAAS De nog jeugdige Gerardui F. B. O. uit Amsterdam stal in de Meimaand van dit jaar te Alkmaar drie fietsen. Na ly, jaar in voorarrest gezeten te hebben als verdacht van diensten voor S.S. en S.D. werd hij in 1947 in vrij heid gesteld met de uitspraak van 't tribunaal, dat de beschuldiging ver vallen werd verklaard. Leden van, de B.S. hadden in 1945 zijn gereedschap gestolen, vader en moeder leefden gescheiden en de jon geman was na het herhaaldelijk doch tevergeefs zoeken van werk tot dit mis drijf gekomen. „7n wat ben je van plan na je in- vrijheidsstelling te doen?" vroeg de president, mr. v. Regteren Altena. „Ik weet 't niet" was het antwoord. De president besloot de zaak aan te houden en te verwijzen naar de rech- ter-commissaris om te zien wat er voor deze jongen kan gedaan worden. „Als ik in Godsnaam maar hand werk krijg, edelachtbare". WAT ZEGT U?" Dirk G., afkomstig uit Sneek, reed op 31 Maart 1948 door een neergelaten spoorboom en toen hij daar gekomen de trein zag naderen, 'gaf hij vol gas en reed lustig door de boom aan de an dere zijde van de rails. Dirk vertelde dit alles of het de gewoonste zaak van de wereld gold. Op de vragen van de president kwam prompt de wedervraag „Wat zegt U?" waarna hij dan zonder meer tot het antwoord overging. Uit het verhoor bleek, dat Dirk nimmer een spoorboom had gezien en nu eerst kwam hij tot het besef, dat hij toch wel erg gevaarlijk gedaan had. f 60 of 3(1 dagen was de eis. ONEERLIJKE BEZORGER De 38-jarige krantenbezorger Gus- taaf Carel M. te Alkmaar had de Ver enigde Noord-Hollandse Dagbladen voor ongeveer duizend gulden bena deeld door met kwitanties te knoeien Voorts had hij een fiets-op-afbetaling verkocht zonder deze geheel aan zijn rijwiel-leverancier B. betaald te heb ben. Uit het verhoor bleek dat de man in. geldmoeilijkheden was geraakt toen hij voor een „tijdje" zijn vrouw ver liet. Hij had gebrek aan kleren en meende niet beter te kunnen' doen dan zijn werkgever te kort te doen om zo de benodigde artikelen te kunnen ko pen. In de fietsverkoop had hij geen kwaad gezien. Hij had het rijwiel als eigendom beschouwd ook al was het niet geheel afbetaald. De hoofdadministrateur L. C. ver klaarde hoe deze knoeierij mogelijk was geweest. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en requi- reerde een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van voorarrest. Mr. v. Hilten, de verdediger, meende dat de man nog wel in het goede spoor was te krijgen, prees hem als 'n vlijtig werker en verzocht om inwin ning van een voorlichtingsrapport. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Mannen van Jongensstad, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matlnée Victoria Theater, 8 uur: Staatsvijand no. 1; 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matlnée Cinema Americain, 8 uur: St. Louis Blues, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matlnée WOENSDAG Dancing Harmonie, 7.30 uur: Ledenver gadering „Associatie Uitvaartver zorging". TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 17l/2 graden Celsius. Pesie's bad 18 graden Celsius. In de etalage van Gerard Worm's DAMESZAAK, Houttil, hoek Lan- gestraat, ziet U een pracht collectie Hoofddoeken. Zeventien verschil lende kleuren, waaronder de mooi ste pastel, en in zuiver wol. Juist iets voor de vacanties. Ingezonden Mededeling. Thea Köllmiann woont aan het Ver- dronkenoord, op nummer 25. Zij staat vaak voor het raam en kijkt naar de spelende kleuters van de Zuster school aan de overkant. Thea Köll- mann is zeventien jaar en zij verwon dert zich er steeds v eer over, dat hier geen ongelukken gebeuren. In die geest liet zij zich nog gistermid dag tegen haar moeder uit. En nog geen uur later sprong ze gekleed te water. Want toen gebeurde er een ongeluk. De kleine Piet Schipper van het Wolfpad lag in het Verdronken- oord. en niemand van het personeel van de Zusterschool had daar iets van gemerkt. Thea nam een startduik, zwom naar de overkant, greep de vierjarige drenkeling en zwom ermee naar de stenen wal, waar voorbijgangers de kleine op het droge tilden. Plet heeft geen nadeel ondervonden van zijn bad. Vanmorgen was hij weer welgemoed op school. Dank zy Thea, die een compliment voor haar kordate optreden zeker heeft verdiend. Ere wie ere toekomt? Maandagavond om 8 uur kwamen de afgevaardigden van 17 protestantse jon geren verenigingen (met 600 leden) uit Alkmaar in de consistoriekamer der Grote kerk, bijeen. De afd. Alkmaar van het P.I.T. had ze bij elkander ge roepen om aan de noodkreet van onze leger- en vlootpredikanten gehoor te geven, ter leniging van de geestelijke nood onder onze jongens in Indië. De stad is in 13 wijken verdeeld en iedere vereniging heeft een wijk voor hare rekening genomen, ter wekelijkse inzameling van gelezen week- en maandbladen, die anders toch in de prullemand verdwijnen. De afd. Alkmaar roept onze Alk maarse ingezetenen op, om deze actie te steunen, en onze jongens en meisjes wekelijks hun lectuur af te staan. De afd. zorgt dan voor een snelle verzen ding naar onze militairen in Indië. GEBOREN: Hendrikus T. M., zoon van A. C. van der Linden en M. A. A. de Grunt. GEHUWD: Antonius J. Bennik en Catharina van Dróngelen. OVERLEDEN: Aaltje Hoogland, oud 86 jaar, wed. van J. van Nienes. Al verscheidene malen is er op gewezen dat tegen de baldadige jeugd strenger zal worden opgetreden. Thans is dit tijdstip aangebroken. Een 13-jarige jongen, die uit louter balda digheid een ruif in de Vondelschool vernielde, werd gisteren door de Kan tonrechter veroordeeld tot 1 maand tuchtschool. In de vacantiemaand moet hij „zijn tijd" daar doorbrengen. Hoe warm het was na al die kou bleek gisteren, toen een 67-jarige man op een caféterras aan het Scharloo on wel werd. Aanvankelijk dacht men dat hij door een beroerte was getroffen, maar na door de G.G.D. naar het Cen traal Ziekenhuis te zijn vervoerd, con stateerde de dokter dat hij door de warmte was bevangen. Maandag werd uit de rijwielbewaar plaats van de school aan het Victory- park een fiets gestolen. Uit een onder zoek bleek, dat de dader de fiets weer elders in stalling had gegeven en toen hij hem gisteren afhaalde gaf meneer te verstaan, het karretje wel te willen ver kopen. Toevallig" was er een recher cheur die graag wou kopen. De prijs was insluiting! Na een bijzonder spannende strijd is het Zondag j 1 aan Zaanland gelukt boven genoemde verenigingskamp te winnen Er werden totaal 49 nummers verwerkt en hoe gering het verschil van krachten v/as, blijkt wel uit het feit, dat na 43 nummers de stand was: Lycurgus 234V2» Zaanland 228 en Doves 223V2 punten Toen volgden de estafette's Hierin ging Zaan land met de meeste puntenn strijken De puntenverdeling was als volgt: Doves Lyc. Z'land Meisjes B 31 191/2 311/2 A f.... 37i/2 43 241/2 Dames 34 371/2 33i/s Jongens B 321/2 39 30i/f A 341/2 461/2 44 Heren 54 49 64 2231/2 2341/2 228 Estafette's 15 37 58 Totaal 2381/2 2711/2 286 Lycurgus en Doves bekampten elkaar tevens in een dualmeet Tot de estafette's was Doves hier zelfs één punt voor Ook hier brachten de estafette's, anders één van de sterkste troeven van Doves, de overwinning aan Lycurgus met 2051/2 tegen I821/2 punt Er waren voor de trialmeet drie extra prijzen beschikbaar gesteld voor de beste prestaties van de dag Bij Lycurgus won de A junior M Boersma deze prijs van wege zijn prestatie op vèrspringen 616 m, bij Zaanland het 16-jarige meisje W Lust met een hoogste sprong van 1,47 m en bij Doves de 14-jarige Arjan Couwen- hoven met een verte sprong van 5,20 m! Ter vergelijking: de dames promo veren met een sprong van 5 m naar de hcogste klasse (A) Met deze sprong staat Arjan momenteel boven aan de ranglijst van de Nederlandse meisjes Deze pres tatie betekende natuurlijk een nieuw clubrecord En .passant verbeterde Arjan ook het' clubrecord Hoogspringen Meisjes B tot 1,35 m en het kogelstoten M B tot 9,55 m Het clubrecord Hoogspringen Jongens A sneuvelde door Jan v d Stout tot 1,58 m het Vèrspringen Jongens B door Gerrit Koning (5,56 m) en het Vèrspringen Heren door Eddy Burger (6,22 m) Ondanks de nederlaag was het dus toch nog een goede dag voor Doves Ter verduidelijking het volgende: Jon gens B zijn jongens van 15—16 jaar, Jon gens A van 17—18 jaar; Meisjes B van 14—15 jaar en Meisjes A van 16—17 jaar Aanstaande Zondag vinden te Heiloo grote athletiekwedstrijden plaats, waarop wij één dezer dagen nader zullen terug- ÉÊfomen De biljart-wedstrijd tussen de Korte Queue en Gezellig Samenzijn eindig de met een overwinning voor de eerste, ploeg. Het waren pastijen van 25 beur ten. De Korte Queue maakte in to taal 1121 punten, Gezellig Samenzijn 1068 punten. De prijzen werden gewonnen door: le pr. (hoogste partij) N. Rijper 67 p.; 2e pr. (hoogste partij) N. Brammer 63 pnt.; hoogste serie (na loting) »N. Rij per: 13 punten De prijzeA werden door de voorzitter, N. Brammer, met een kort woord uitgereikt. Het is een alleszins geslaagde wedstrijd geweest en in de herfst hopen beide verenigin gen weer tegen elkaar uit te komen. De gedetailleerde uitslagen zijn (de laatst-genoemde is lid van Gezellig Samenzijn) Jn. v. DiepenJb. Grootjes 17-20; A. GrootA. Pannekeet 5436; J. Kos Jnz.A. Weel 58—30; W.„ DuysN. Rijper 2867; J. ZijpS. Goedhart 26 25; N. BrammerP. Woestenburg 4842; S. v. DiepenG. Goedhart 17 32; A. GrootJn. Bekker 3230. To taal 280—282. 2.: N. BrammerP. Woestenburg 49 40; W. DuysA. Weel 3128; J. Kos Gz.J. Bekker 2545; J. v. Diepen P. Korver 1821; J. Kos Jnz.N. Rij per 4460; J. ZijpJ. Nicolaassen 20 20. Totaal 187—214. 3.: J. Zijp—J. v. d. Vliet 23—24; W. DuysA. Weel 3134; A, v. Kleef G. Bekker 1417; D. ZijpJb. Groot jes 4120; J. Kos Jnz.A. Pannekeet 49—47; A. Groot—J. Plijter 50—35; N. BrammerN Rijper 6353; S. v. Die penA. Weel 29—21; Jb. KosC. Nan 27—25. Totaal 327—276. 4.: N. BrammerJ. Plijter 5858; Jb.- KosA. Pannekeet 6240; S. v. DiepenG. Goedhart 3135; A. Groot P. Woestenburg 3056; A. v. Kleef J. Nicolaassen 3720; J.« ZijpA. Ber ger 1920; W. DuysJ. Bekker 4439; D. ZijpJ. Pannekeet 1612; J. v. Die penJ. Nicolaassen 3016. Totaal 327 —296. De afzet der pootaardappelen is in het afgelopen seizoen een bron van grieven geweest. Zo leefde onder de tuinders de mening, dat door de han delaren willekeurig werd bepaald wie kon leveren en wie niet. Ook het naar voren geschoven feit, dat door som migen onder de prijs verkocht werd, wekte veel ontstemming. Een en ander was aanleiding een nieuwe regeling te ontwerpen, die thans in hoofdzaken vastgesteld is. Door de N.A.K. zal provincie-gewijs het gedeelte, dat verkocht werd, ge plombeerd worden. Wordt er b.v. 60 pet. in Nrd.-Holland verkocht, dan wordt ook 60 pet. geplombeerd. Maar is de verkoop in Friesland 100 pet. afgezet, dan wordt daar 100 pet. ge plombeerd. Er zal getracht worden in deze regeling een wijziging aan te brengen en wel zo, dat de percentages niet voor elke provincie afzonderlijk, maar landelijk vastgesteld worden. Over de export-mogelijkheden is nog weinig bekend. Zaterdagmiddag zal de Langedijk in het teken der Vrijw, Brandweer staan. Dan worden de districtswed strijden gehouden, waaraan niet min der dan 10 corpsen zuilen deelnemen. Vertegenwoordigd zullen zijn de vier Langedijker corpsen, Koedijk, St. Pancras, H.-Hugowaard en nog en kele andere. De wedstrijden, waarvan de leiding bij commandant de Jong berust, zullen in Broek gehouden "worden bij de brandweerkazerne en aanvangen om half twee. Ongecorrigeerd What's in a name? Er bestaat geen register, waarin het alfabet zo nauwgezet wordt volge houden, als een adresboek. Van A tot Z staan daar de namen en de toe namen van de Alkmaarse ingezetenen opgetekend in tweehonderd-een-en- dertig kolommen. Uiteraard staan de adressen vermeld en ook de beroepen. Zo op het eerste gezicht lijkt daarom een adresboek geen opwekkende lec- .tuur, om zich in te verdiepen. Toch kan het Alkmaarse adresboek de bron zijn van vele uren tijdpassering voor hem, die over een inquisitieve geest beschikt. Omdat dat boek, die gebundelde kolommen, dat bevolkings register in zakformaat onverwachte verrassingen bevat, als men het gaat napluizen. Wij weten van een gemeente in ons goede vaderland, waar de in woner, die de eer heeft de rij te openen Aap heet. In Alkmaar beginnen wij met een beroemde naam, met Aatjes. Alleen deze meneer Aafjes is geen dichter, zijn beroep is „zonder", waarin hü niet alleen staat, want het beek bevat duizenden lieden in ruste. Al bladerende kwamen wij tal van aardige dingen tegen, waarover wij hier iets willen vertellen. daar vermeld gegroepeerd in twee keer drie en een apart. Alkmaar heeft dus drie verschillende namen die met een Q beginnen. De Y brengt het tot twintig, de U tot achtendertig, maar nauwelijks overtroffen door de I, die negenendertig namen bevat. De overige letters worden per pagina gemeten. Er ziju er van twee, drie, vijf. Het record staat op de letter B, die met 30 pagi na's uit de bus komt, met als tweede en derde de letters K met 22 en S met 20 bladzijden vol namen. Behalve het beroep „zonder" staan er wel duizend verschillende ambach- te:. vermeld. Het kortste, dat wij kon den vinden is Smid en het langste Kaaskopersmeesterknecht. Heus, dat staat er. En hebt u wel eens gemerkt, hoevelen hun naam aan een beroep ontlenen? Mulder, Molenaar, Smid, Zeeman', Bakkerstop. Deze lijst gaat maar zo niet door. Want we hebben geen Slager. Wel ,een Slagter. We hebben ook geen' kruidenier. In ons midden woont een Krygs- Het aantal inwoners, dat 'n voor naam tot achternaam heeft, is legio. Luistert u maar. Er Is een Abel, een Adam, Adolf, Andre, Bart, Bas, Do- minicus, Erich, Floris, Frank, Gabriel, Hans, Israel, Janneman, Martin, Ne- lis, Nol, Olivier, Otto, Piet Robert, Rombout, Rupert, Teunis, Tjaden, en zo zouden wij kunnen doorgaan. Hier deden wij slechts een greep fn alfabetische volgorde. Bekijkt u het adresboek eens van een andere kant. Het staat vol met tegenstellingen. We hebben een Va der en een Zoon, een Groot en een Klein, een Dik en een Dun, een Lang en een Kort, om maar enkelen te noemen. En van de meeste namen komen meerdere vermeldingen in 't boek voor. zoudt natuurlijk zeggen dat de Q de kortste lijst moet vormen, en dat is inderdaad waar. Zeven namen staan man, een Kuiper, een Jager, twin tig Admiraals, een ry Koks, een Tuinder, Ploegers, Timmermannen, Tuinmannen, enfin, zoekt u zelf maar eens verder. Wy kennen de naam Amoureus en achterin het boek Zoetelief. Jammer, dat daar een heel alfabet tussenligt. Hoewel, les extrémes se touchent We hebben een Zoetbrood en een Zoutebier. Op het gebied van 't bier komen we ook verder goed voor de dag, want behalve die Zoutebier heb ben we een Zuurbier, een rij Bier mannen, een paar Bierstekers, en 'n meneer, die tout court Bier heet. We hebben een inwoner, die van zyn „van" Zondervan heet en dus toch een van blijkt te hebben. Er zijn buitenlandse namen by. Pedroli, Serpenti, Wormsbecher, Ulm en Ul- rich, Rivière, Riteco, Abercrombie, Grundlehner, en echt Hollandse, hon derdtwee-en-twintig De Boers, twee bladzijden De Jongs, al dan niet met een H op het eind, vler-en-veertig Meijers en niet een Meier, en ook nog 109 Dekkers. Al die tellerjj bracht ons op het spoor van het record, dat op naam staat van Groot, met 134 vermeldin gen. De in Nederland meest voorko mende naam, n.l. De Vries, brengt 't in Alkmaar niet verder dan tot 93. Plaatsnamen zijn ook heel gebrui kelijk als achternaam. Schermer- horn, Ursem, Hoorn, Heemskerk, Helder, Amsterdam, Bergen, waar mee we dan nog slechts in onze pro vincie blijven. Ons oog viel op de naam Plato, en toen zijn wij naarstiglijk gaan speu ren of er ook nog collega's van deze Griekse wijsgeer te vinden waren. Tot onze spijt moesten wij constate ren, dat de klassieken niet verder vertegenwoordigd 'waren. Zo zouden wij nog wel twee ko lommen lang kunnen doorgaan, want waarlijk, een adresboek is geen dro ge lectuur. Het is een ononderbroken, bonte rij van verrassingen. Op verzoek van de Hongaarse re gering -heeft de Sovjet-Unie beslo ten, het bedrag van de Hongaarse herstelbetalingen aan Rusland van 1 Juli af met 50 pet. te verminderen. Clement Gottwald, de eerste minister van Tsjechoslowakije, zal dr. E. Benes als president van de Tsjechoslowaakse republiek opvolgen, zo is heden in be- trouwbare kringen te Praag bevestigd Werden 24 November vele leden van de Vereniging voor Facultatieve Lijk ver. branding door onweer, storm en regen weerhouden de huiskamer te verlaten om dt; eerste na-oorlogse ledenvergadering van de afdeling Bergen—-Schoon te be. zoeken, Maandagavond was het ondanks het mooie weer, niet veel beter Medegedeeld werd, dat het aantal leden was gestegen tot 140 In de vacatures, ontstaan door het en bloc aftreden van het bestuur, werd voor. zien door de verkiezing van de heren P Kok, J C Vermeulen en R Vis De voorzitter, de heer J Chr Ketten- borg, stelde zich niet weer herkiesbaar Besloten werd tot herdruk van het Huis houdelijk Reglement Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende interne aangelegenheden ter sprake Men heeft een poging gedaan om het tijdens de oorlog ontbonden ge mengd koor „Dq Stem des Volks" weer op te richten. Hiertoe had men Dinsdagavond een vergadering be legd In de Ned. herv. pastorie. Een voorlopig bestuur werd gevormd, be staande uit de heren R. Sluis, voor zitter; P. de Jong, secr. en mevr. de BeursJansen. Opgaven voor het lid maatschap kunnen ook gedaan wor- den bij de heren J. Roos, Zd.-Schar- woude en A. Mienis. Het ligt in de bedoeling om zo mogelijk over 14 da gen definitief te beginnen. REISVERENIGING KREEG ONGELUK. De reisvereniging uit Noord-Schar - woude maakte dit jaar een trip naar Arnhem, De reis verliep zeer genoege- lijk, tot onder Amersfoort de bus, waar mee het gezelschap reisde, in botsing kwam met een tegenligger. Het onge luk liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, want de bus afkomstig uit Nieuwe Niedorp van garage Pereboom was over de hele zijde openge scheurd. Het bleek echter, dat zich geen ernstige ongelukken hadden voorge daan. Het zwaarst gekwetst was mevr. A Loks, die na verbonden te zijn, ech ter op eigen gelegenheid naar huis terug kon keren. Het gezelschap aan vaardde geschrokken de teréfgreis per bus en per trein. Het ongeluk zal zeker geen reden zijn om de volgende keer niet op reis te gaan. BEDRIJFSPENSIOENFONDS De aanmelding voor het bedrijfs pensioenfonds is voor Nrd.-Scharwou- 'de bepaald op a.s. Zaterdag 's middags van 36 uur in Concordia. Over de bereikte resultaten hopen wij spoedig nadere gegevens te publiceren. De aanvoer aan de Rijksvisafslag bestond gisteren uit 2360 kisten. De besommingen waren als volgt,Um. 96 „Vios 4" f 14200, R.O. 15 „Adje" f 14760, trawler VE M 38500, Um. 5 980, Um. 229 1460, O.D.S. 402. LANG. GROENTENCENTR. 9 Juni. 10400 kg Aardappelen f 13.60f 1610, drielingen f 9.30—f 12.60, kriel f 6.50— f 9.30; 6500 kg Rabarber f 5; 1000 bos peen f 22—f 27; 250 kg tomaten f 168. NOORD-SCHARWOUDE, 9 Juni '48. 20 000 kg aardappelen; vroege f 12.80— f 16.10, drielingen f 8 .90f 11.10 en kleine f 4.30f 7.40; 7000 kg rabarber f 5. WARMENHUIZEN, 8 Juni 1948. 7500 kg Aardappelen: Schotse muizen f 17 10 f 20.20, kriel f 10—f 12.90 en drielin gen f 13.70—f 15.40. Jong getrouwd paar, bij oude dame of lieer, waarbij de vrouw gene gen is het huiswerk te verrichten. Br No. A 32 bureau van dit blad. Aangeb. huis te Zaandam 8,per week voorhuis in Alkmaar .1. BURGER, Leliestraat 13, Alkmaar. Tel 2339. I Speciaal voor handel en industrie, kleuren- en familiedrukwerk. Wij dienen U gratis van advies. Breedstraat 55 Schoutenstraat 3 ALKMAAR - TEL. 4054 met olie, crème, extra sterk, voor de prjjs van 4.50. ONZE NIEUWSTE PERMANENT zonder stroom-. Indolette Lux is af SCHERMERWEG 3 bij de Schermerpoort, Alkmaar. DB d*f. volgend op de baai van de SI het moederschip der Hr. Ms. korvet „Am 7-mjjls vaart, voorbij stranden waarop sis te buigen, langs rivi dag. Zo heet, dat ik laatste bedekselen, c varen hier vlak op de uren voel ik me get en poeder van de we te doen ontlopen. Ik de anderen hebben a hard en zo ingebra varieert van chocola maakt ongevoelig vo< «rE varen, met boven gend, de gespleten van de 133 en de natis blauw. Over de wapen de hoezen. Ze zijn nog RP 133 heeft de route aangewezen gekregen, terrein, waar gecontro' den. Gezocht.... na Naar tongkans, die fra copra of kinine halen Oostkust, tegen inrullii negeweren, mortiertjes: revolvers, radiotoestel ontvanginstallaties), mi bestaat een Bestand tv lands-Indische Regerlni Anth bliek, waarbij i* overc de smokkelhandel vert offlciëel vastgesteld. M nog 600 dollar voor gevraagd wordt, zo ze proberen, kost v handel vcoort te met producten die van Nederlandse onde Sumatra. Deze smokke organiseerd: met inf spionnen, radioberichtg re moderne methoden, vloot van zeil- én opereert dag aan dag tussen Malakka en Sun Er is geld te verdiene: geld. Millioenen dollar kapitalen. Iedere inzet, verantwoord: als men kan inpikken. Er is zeker! En officieel ver bliek deze smokkelarij PROGRAMMA VANE om VA -Vs 6.3C kra 9.- LUISTEREN HAAR.... derlandZweden; omroeporkest; 10.H spel); 10.25 The Rambl Lowe zingt; 11.30 Ni van over de oceaan. HILVERSUM IX, 4f5 om: 7, 8 en 11 uur NC Ned. koren en corpsen; kingsvraagstuk in Nedi nieuws uit Indië; 7.30 luid; 7.45 Het Ned. 1 Residentie-orkest; 9.05 Israël in deze tijd. 9.25 9.35 Vrij en blij; 10.45 king; 11.15 Gr.pl. DONDERD HILVERSUM I, 301 n 11 uur. AVRO: 7.30 G opening; 8.15 Gr.pl.; 8.- Jaques Offenbach (gr. wijding; 9.30 Suite voc 9.46 Arbeidsvitaminen; tot vrouw; 10.35 Gr.pl. luister; 11.Gr.pl.; 12.The Avroleans; 12 12.33 In 't spionnetje; Het virtuoso sextet; 2.— nen en buiten haar hu concert; 3.Voor ziek 5.AVRO-kaleidoskoi dier?; 5.30 Het Vaudei 6.15 De Daviscup tenni landNederland; 6.30 krachten; 7.Sportp Vincent over de oorlog 7.15 De Radio Volksm Reg. Voorlichtingsdien: ting Kurhaus te Sc! Techniek en noodlot; zang; 10.45 Onder vier HILVERSUM II, 415 om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 Omroepkamerkoor; 7/ 8.15 Pluk de dag; 9. 9.05 Kwintet; 9.30 W; Gr.pl. NCRV: 10.— Bi eert; 10.15 Morgendien: KRO. 11.De Zonne pl12.03 Zang en pis pole-orkest; 12.55 Zonn volg Metropole-orke d'oeuvre; NCRV: 2. serie voor de vrouw; 3. v OssenbruggenWey 4.Bijbellezing; 4.45 Radio Jeugdjournaal; Jeugduitz.; 6.Popula 6.15 CNV-kwartiertje; Leger des Heils-kwart tueel geluid; 7.45 Berc en techniek); 7.55 Het Plaatvaria; 9.Wen 1 9 10 Gr.pl.; 9.20 Omi De vaart der volken; Avondoverdenking; 11.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2