L VACANTIE Stad en Omgeving, Zwarte kaas smaakte niet lekker! CEBUTO Mee en tegenvallers bij de politierechter P.R.A.-meubelen onder de hamer Openbare leeszaal en bibliotheek Stadgenoot behaalt zwemkampioenschap Wanklank in verkiezingscampagne EEN LEKKERE VERSTERKING VOOR DE KINDEREN D.A.W. tegen Bath DolphinSwimming Club Schenking aan gemeente museum Nederlandse danseres naar Engeland Muzikale rondgang opent Rode Kruis-week Donderdag a.s. Raadsvergadering Eervolle onderscheiding REISBUREAUX REIZENZONDER ZORGEN De bakkersvacaniia en nog wat Voorstel van B. en W. tegen ontsiering der gemeente Sportcomité komt nog 12 auto's te kort Heiloo. Schoolfeest O.L. school aafsfe f/euvvs Coloradokever invasie te Egmond Scheveningse strand gezuiverd Moord te Hoogwoud in hoger beroep Vier jaar voor „Majoor Braddock" Extra snoep en suiker? St. 1 Plaatselijk voetb< voor een goed do 55 jaar gehuwd Broek op Lang Oranje-garde organis streekdag Noordschm Schaakmat Nieuwe Dat viel Dirk H. uit Schoorl hard mee toen de politierechter te Alkmaar hem 'n voorwaardelijke geldboete op legde van f 25.of 15 dagen met een proeftijd van 2 jaar. Dirk was zomaar bij z'n patroon van daan gelopen en dat is niet toegestaan. Maar mr. Vellinga, de officier, hield rekening met het verzoek van de rege ring om pas uit de militaire dienst ont slagen personen met enige clementie te behandelen. En daarom werd het een voorwaardelijke eis. „Dat valt me dik mee" zei D. en ging verheugd heen. W. B. uit Koedijk die zich aan een zelfde feit schuldig maakte, zal f 25: boete moeten betalen of anders 15 da gen brommen. KAAS VAN HET BROOD En hier het verhaal van de Alkmaar- se figaro Jan Adrianus Cornelis de B. die in Maart van dit jaar van een voor hem onbekend persoon een kaas, zo'n ronde Edammer, voor de buitensporige prijs van f 9.V cht. Onze kapper had er nog maar nauwe lijks kaas van gegeten of de politie kwam en nam hem letterlijk de kaas van het brood door de Edammer in be slag te nemen. Gisteren vond het eind van deze his torie voor de politierechter plaats. Het bleek dat dit kaasje van diefstal af- Het zag er in Huize Voorhout maar triestig uit, ondanks de zon, die licht- plekjes in de gangen en zalen toverde. De keurige nette orde, die daar placht te heersen, was verstoord. De meube len, waaraan eertijds ambtenaren en ambtenaressen werkten, waren bij eengesleept, de aankleding van de zalen verwijderd. Alles stond dicht opeenge drongen in een der gangen en er was geen meubelstuk, of er zat een klein etiketje op, dat een nummer vermeldde. Kijkgrage mensen en kooplustigen lie pen rond, trokken hier een lade open, keken daar in een kastje, tilden een Btoel op om de zitting van onder te be kijken. Schrijfbureau's, die vroeger de ellebogen droegen van waardige amb tenaren, werden thans betast door de profane handen van gewone stervelin gen. Want al die schrijfbureau's en tafels en stoelen werden verkocht. Ge woon maar in het openbaar geveild, on der toezicht van de heer Bakker van de Domeinen en door hamerslagen van de heer Kieft. Verdwenen was het zo acht bare beeld, dat.Huize Voorhout bood op de zittingsdagen van het Tribunaal. Het ging er toe als op elke verkoping, met rondhangende mensen, die hun as overal rondstrooiden en kalmweg hun voeden op eèn stoel legden, met loven en bie den en met de herhaalde uitroep „ver kocht", gevolgd door het met een klap dalen van de hamer. Een heel hoge dunk had het publiek niet van de waarde der aangeboden meubelstukken, want de gemaakte prij zen waren behoorlijk aan de lage kant. Een schrijfbureau voor negentien gul den is geen geld, zeker niet voor een bureau van zo deftige kom-af als daar in Huize Voorhout werd geveild. 3e supplé lijst 51. NIEUWE AANWINSTEN 1948. Kunstgeschiedenis. 700 S84 Schoonheid. De, van ons land. Dl. 1. 1946. 709 K59 Knipping. Inleiding tot de Eng. kunst. 1947. Gèïll. Stedebouw, Streek-bouwkunde. 711 B16.2 Bakker Schut. Nationaal plan en streekplan. 1943. 711 B16.2r Bakker Schut. Regeling der bebouwing buiten de kernen. 1944. GeOl. 711 K53 Kloos. De stedebouwkundige ontwikkeling in Nederland. 1947. Geïll. Tekenkunst. 740 H50 Henriët. Werk. 1946. Geïll. 740 S79p Spier. Pennevruchten 1947. 740 V56n Veth. Nelly Bodenheim. 1946. Geïll. Schilderkunst, Grafische Kunst. 750 C38 Couleurs des maitres; 1900 1940. 750 G25 Gelder, van. Honderd jaar Haagse schilderkunst in Pulchri Studio. 1947. Geïll. 750 H36h Havelaar. Hoogtepunten der Oud-Hollandse landschapskunst. 1946. Geïll. 750 K52 Klomp. In en om de Bergen- sohe school. (1943). Geïll. 810.4 P30 Pen en penseel. 760 L76 Loon, Maud van. Jeanne Bie- runa Oosting als grafische kun stenares. 1946. Geïll. Fotografie, Film. 770 C35 Coppens. De mens in de foto grafie. 770 J10 Jaarboek. Nederlands; voor fotokunst: 1944/46. 770 K27 Keizer, de. Journalistieke foto grafie. 1947. Geïll. 778 V22, Ven, van de Film. Ter gelegenheid van de militaire Nationale kampioenschappen, gehou den in Bad-Crailoo te Hilversum, werd onze stadgenoot A. Boxem kampioen op de 100 m. borstcrawl in de tijd van 1 min. 4,6 sec. Hiermee werd het mili taire record van het vorige jaar ge broken met pl.m. 4 seconden. Ook voor de trainer van de heer Boxem, de heer de Wandeler, een mooi succes. komstig was, hetgeen de man echter niet wist. De rechter adviseerde met de meeste klem om toch nimmer zwart te kopen, omdat die handel voor negentig procent van diefstal afkomstig is. De officier vond hier de gelegenheid om nogmaals in het openbaar te laten horen dat dergelijke handelingen niet geoorloofd zijn. f 25.of 15 dagen was het vonnis. De caféhouder Johannes Cornelis B, eveneens uit Alkmaar, had tien kazen gekocht. Zij moesten dienst doen voor zijn vrouw die extra voeding nodig had. „En wanneer ik voor de keus ge steld wordt mijn vrouw ziek of ik f 100.in mijn zak, dan koop ik tot m'n laatste cent dat wat ze nodig heeft", Dg eis .van de officier was f 100.of 30 dagen, de uitspraak f 40.of 20 da gen. ELLENDE Bepaald "intelligent zag het echtpaar Gerrit W. en Trijntje B. uit Alkmaar er •niet uit. Gerrit had zonder bon brandstoffen verkocht. Zelf in de kou gezeten had hij de brandstof die hij kon bemachtigen in wat kleingeld omgezet. Ook z'n vrouw Trijntje had zich tegen de distributie Voorschriften bezondigd. „Alles voor m'g kindje" riep Trijntje en de rechterlijke macht wilde dit wei nig snuggere tweetal nog een kans ge ven, Gerrit kreeg voorwaardelijk f 30. of 18 dagen, Trijntje 1 week voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. EN DE PROFITEUR Herman J. F. uit Alkmaar had van Trijntje gekocht en in Amsterdam ver kocht met een flinke winst. De knaap staat niet ai te best bekend en de offi cier vroeg twee maanden onvoorwaar delijk, veroordeling conform. MEK-MEK, Bè-Bè Een geit en e enschaap maakte Ge- rardus V. uit Castricum in Mei van dit jaar koud. 't Was volgens verdachte voor eigen gebruik, maar de officier zag in Gerard een man die'regelmatig slacht om dan het vlees in de omgeving te verkopen. Zijn eis van een maand met aftrek van voorrarrest werd, na 't pleidooi van mr. Winkel, door de rech ter gewijzigd in drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. „U weet wat dat betekent?" vroeg de president. En V. wist het: „u ziet mij hier nooit meer!" In ons nummer van Zaterdag j.l deel den wij "mede, dat de verkiezings campagne ook reeds door de zogenaam de plakploegen der diverse partijen was ingeluid. In èen beschaafd land als het onze, bleek het mogelijk met de partijen tot een overeenkomst te komen, opdat het kalken op openbare wegen en gebou wen achterwege zou blijven, waartegen over de gemeenten de gelegenheid ga ven biljetten aan te plakken op open bare gebouwen, schuttingen, bruggen en aanplakborden. Thans doet zich echter hier het geval voor, dat de affiches prompt nadat zij aangeplakt zijmworden afgescheurd of verminkt. Een onzer politieke partijen heeft zich enkele dagen geleden daar reeds over beklaagd en in het vermoeden dat het afscheuren door politieke tegenstan ders zou geschieden, met nachtelijke re vanche gedreigd. Het is ons echter gebleken, dat waar het afscheuren en verminken van bil jetten zonder aanzien van partij ge schiedt, de jeugd hiervoor aansprakelijk is. Ons land is eev enlang de bakermat geweest der verdraagzaamheid. Daarom doen wij een dringend be roep op ouders en onderwijzers al hun invloed te willen aanwenden opda. de biljetten van elke partij zonder één enkel onderscheid worden ontzien, Wie zelve de affiches van eigen rich ting gerespecteerd wil zien, kan niet toestaan, dat die van andersdenkenden worden geschonden. GESLAAGD. Voor het diploma kantoorboekhandel slaagde onze stadgenoot de heer A. G. J. Kuhne. Kinderen, die overdag zó ge weldig beweeglijk kunnen zijn, hebben een krachtige voeding nodig. En ook nog bij talloze andere gelegenheden zal Moe der zoeken naar een verster kend voedsel, wat haar kind goed doet en graag gegeten wordt. Maak dan eens een lekkere kop De Gruyter'e cacaomalt. De kin deren smullen er van en cacao malt is buitengewoon verster kend en voedzaam. Geef cacao malt iedere dag voor het naar bed gaan. Dat kan, want cacao malt is zonder bon. Van 11.Juni tot 17 Juni een extra tractatie er bij, want bij ieder busje De Gruyter's cacao malt 100 gram pepermunt (op bou) gratis. j,s (Ontleend aan onze advertentie kolommen) BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Mannen van Jongensstad, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Staatsvijand no. 1; 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: St. Louis Blues, 14 jaar. (Vanaf Vrijdag), Harmonie Theater, 8 uur: Made moiselle amuseert zich, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: De kopermijn, 14 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De Cobra afgod, 14 jaar. VRIJDAG. Stadhuis, 3.30 uur: Officiële ontvangst Engelse gasten. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 17 graden Celsius. Pesie's bad 17 graden Celsius. Zondag a.s. te 2 uur wordt in De Alkmaarse Overdekte een Interna tionale tweekamp verzwommen tus sen DAW, Alkmaar, en de BDSC uit Bath. Het programma omvat diverse interessante nummers, die nooit eerder in Alkmaar verzwommen werden, de ARB zal enkele reddings- demonstraties geven, terwijl er naast een demonstratie schoonspringen ook een aantal komische sprongen gegeven zullen worden. Het program ma wordt besloten met een water- polowedstrijd. Hoewel er uit Bath geen zwemmers komen met klinkende namen, zoals dit bij de voetballers het geval was, zal hetgeen er a.s. Zondag in de Over dekte geboden wordt, zeer zeker de moeite van het aanzien waard zijn. Ter ere van onze gasten is er n.I. een speciaal programma samengesteld, dat klinkt als een klok. Behalve de gewone baannummers, worden er en kele estafettes verzwommen, welke nog nooit eerder in Alkmaar gehou den zijn; aan de gemengde wisselslag estafette wordt door 3 dames en 3 he ren per ploeg deelgenomen, die twee aan twee de verschillende slagen zwemmen. Aangezien onze gasten geen zwemsters meebrachten, zal DAW enkele gelijkwaardige DAW-meisjes aan Bath „uitlenen". De koppel-esta fette is een zeer attractief nummer, waarbij alle eraan deelnemende zwem mers gelijktijdig in het water zijn, el kaar na iedere 25 m. aflossend. Buiten de gewone baannummers zal de Alkmaarse Reddingsbrigade enkele démonstraties geven en een kleine pantomime opvoeren, waarmee elders zeer veel succes geboekt werd. Aange zien reddend zwemmen in Engeland niet zo urgent is als in ons waterrijke land, en daardoor minder bekendheid geniet, zal dit nummer door de gasten zeer zeker gewaardeerd worden. De liefhebbers van schoonheid en lichaamscontröle wordt ook iets gebo den. Mej. E. v. d. Horn, één onzer op komende Nederlandse springsters, en de heren Denneboom en Klein zullen het nummer schoonspringen verzorgen afgewisseld met komische sprongen, welke de heer Denneboom reeds vóór de oorlog elders met buitengewoon succes uitvoerde. Tot slot wordt de polowedstrijd DAW—BDSC gespeeld. Hoewel DAW hen in 1946 in Engeland met duidelij ke cijfers wist te kloppen staat het lang niet vast, dat het de Alkmaar- ders ditmaal weer zal gelukken aan gezien de Bathonians zeer serieus aan het oefenen zijn geslagen om op het vasteland flink partij te kunnen ge ven. We mogen hier dus een spannen de strijd tegemoet zien met goed ver zorgd technisch spel als waardig be sluit van een ontmoeting, dieeen gang naar de Overdekte a.s. Zondag dubbel en dwars waard zal zijn. Wijlen mej. M. M. Stikkel van Dam heeft aan de gemeente Alkmaar, ten behoeve van het gemeente-museum, vrij van het recht van successie, ge legateerd: a. twee grote vazen; b. een Japans sieradenkistje; c. een Ja pans naaidoosje; d. een oud kerkboek met gouden slot; onder de last om brj een en ander te vermelden „legaat van Mej. M. M. Stikkel van Dam". Voor deze vriendelijke geste van de erflaatster tegenover de gemeente spreken B. en W. hun erkentelijkheid uit. Zij stellen de raad voor dit legaat onder de bovengenoemde last voor de gemeente, ten behoeve van het ge meente-museum te aanvaarden. Naar wij vernemen is de begaafde Nederlandse danseres Marie Jeanne van der Veen, die lange tijd in Alk maar heeft gewoond, en zich heeft op gewerkt tot één der eerste krachten op balletgebied in Nederland, op 28 Mei .1. naar Londen vertrokken teneinde zich toe te leggen en te bekwamen in de Engelse ballettechniek Wij wensen haar veel succes. Ter inleiding van de propaganda- week voor het Nederlandse Rode Kruis zal Maandagavond een muzi kale rondgang door onze stad gehou den worden, waaraan deelgenomen wordt door St. Caecilia en Soli Deo Gloria. In de stoet, die om 8 uur van het Canada-plein vertrekt, zal na tuurlijk de Rode Kruis Transport colonne meelopen, terwijl ook ver schillende andere verenigingen en de Alkmaarse Brandweer aan de muzi kale rondgang zullen deelnemen. De gemeenteraad zal op Donderdag 17 Juni a.s. te 19.30 uu-r In open bare vergadering bjjeen komen. Dit zal dus de eerste raadsverga dering zjjn onder voorzitterschap van Burgemeester mr. dr. Wytema. B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen tot het ver strekken van gelden voor de aan schaffing van schoolmeubelen, school boeken enz. ten behoeve van de R.K. Meisjesscholen, alsmede tot herstel van de schade aan gebouwen en in ventaris der St. Josephschool, St. Adelbertusschool, St. Willibrordus- school en St, Aloysiusschool, ont staan tijdens de bezetting. De curatoren van het Murmellius Gymnasium stellen de raad voor te benoemen tot tijdelijk leraar in En gels de heer A. J. H. Bachrach te Bloemendaal in verband met de ont slagaanvrage van mevr. A. J. C. Slagman. Ter voorziening in de vacature van onderwijzeres aan de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs, ont staan door het eervol ontslag aan mej. F. Folkers, wordt de benoeming voorgesteld van mevr. de wed. A. H. de Ruyterv. d. 'Veen te Gorinchem. Voorts is de raad een voorstel van B. en W. toegezonden inkake vast stelling van een nieuwe kindertoe lageverordenftig. Bij K. B. is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau de heer J. H. Massink, directeur der RHBS aan de Paardenmarkt te Alkmaar. Wekelijks een grote keuze aan reizen van 2 tot 8 dagen naar VALKENBURG/ARDENNEN ZEELAND/BELGIE GEHEEL NEDERLAND OOST NEDERLAND FRIESLAND - BRABANT ZEELAND enz. Prima hotels en maaltijden, desk. leiding, geen paspoort. Nog enkele plaatsen beschik baar voor diegenen die over deviezen beschikken: 9 dagen Zwitserland f. 245.- N.V. Nico, div. kant. H.H. Fa. Zwart WORMERVEER V.V.V. ZAANDAM Deze week genieten de Alkmaarse bakkers van hun vacantie, een korte periode van ontspanning, die dit nutti ge gilde van harte wordt gegund. Zij zijn iedere werkdag weer opnieuw vroeg in touw voor ons dagelijks brood en er is zeker niemand, die hun de weinige dagen rust zou willen ontzeggen. Maar juist omdat de bakkers een on misbare schakel in ons dagelijks leven vormen, hebben zij niet alleen rechten doch ook plichten. Allereerst de plicht te zorgen, dat er voor ieder tegen over gave van geld en bonnen brood ver krijgbaar is. Gisteren was zulks evenals vorig jaar weer niet het geval. Ook toen is er door ons op deze misstand gewezen. De vacantie der bakkers is zo geor ganiseerd, dat de ene helft de eerste drie dagen der week en de andere helft het tweede gedeelte van de week vrij af heeft. Het gedeelte dat werkt, bezorgt niet, zodat de huismoeders een volle week verplicht zijn het brood af te halen. Ook dit is geen onoverkomelijk be zwaar, hoewel het toch voor zeer velen moeilijkheden oplevert. Het gedeelte der bakkers, dat 't laat ste gedeelte van deze week met vacan tie zou gaan, heeft gisteren wel zeer weinig brood gebakken, bevreesd zijn de, dat het gedeelte dat onverkocht zou blijven, een schadepost zou betekenen. Velen sloten terstond nadat zij de klei ne voorraad brood hadden verkocht irijd met de betreffende voorschrif ten hun winkels en gingen in plaats van heden gisterenmiddag al —et va cantie, terwijl het andere gedeelte van de bakkers eerst heden hun zaak zou heropenen. Het gevolg was, dat honderden huis moeders gisterenmiddag de stad aflie pen op zoek naar een bakker, die nog brood in voorraad zou hebben, hetgeen practisch nergens het geval was. Waar nog wel een winkel zonder voorraad open bleek, kregen zij ten antwoord, dat ze dan maar 's morgens hadden moeten komen. Maar 's morgens m-oet een huismoe der zorgen, dat het eten om 12 uur als de man en kinderen thuiskomen, op tafel staat, 's morgens komt immers ook de wijk-melkboer, die men krachtens 'n regeling van deze groep neringsdoen- den heeft moeten accepteren. Ordening en vacantie: goed mits de belangen van de consument, die eens in een grijs verleden koning was, niet al te r in het gedrang komen. Gisteren was het tegenovergestelde 't geval en wij hopen nu toch werkelijk, dat deze toestand zich in de volgende bakkersvacantie niet meer zal herhalen. In de Algemene Politieverordening dezer gemeente komt slechts één be paling voor, welke gericht is tegen ontsiering van de gemeente. Artikel 141a n.I. verbiedt het maken van die soort reclame, welke een ontsierend karakter draagt. In de practijk wordt nog behoefte ge voeld aan maatregelen tegen verdere aantasting van het stadsschoon. Voorna melijk vyordt hierbij gedacht aan opslagplaatsen van afbraak, puin, oude materialen enz. welke in vele gevallen het uiterlijk aanzien van de gemeente zeer schaden. Het spreekt vanzelf, dat hierbij de belangen van het bedrijfsleven niet uit het oog mogen worden verloren. Teneinde echter in ieder geval onno dige ontsiering zoveel mogelijk tegen te kunnen gaan, achten B. en W. het ge wenst het hebben van een dergelijke opslagplaats afhankelijk te stellen van een vergunning van burgemeester en wethouders, aan welke vergunning voorwaarden in het belang van iiet stadsschoon kunnen worden verbondon Voor een juiste indeling van de Alg. Politieverordening is het naar de me ning van het college noodzakelijk net tegenwoordige artikel 141a over te brengen naar een nieuw vast te stellen afdeling nr, XIVa, getiteld: „Zorg voor het uiterlijk aanzien der gemeente". Tevens nemen B. en W. de gelegen heid te baat voor te stellen de Alge mene Politieverordening aan te vullen ten aanzien van de strafrechterlijke aansprakelijkheid van rechtspersonen. In de gevallen, dat de overtreder van eer- bepaling der Algemene Politiever ordening een rechtspersoon is, moet vervolging en bestraffing achterwege blijven op grond van de stelling, dat de strafrechterlijke aansprakelijkheid van de bestuurder enz. van de rechts persoon alleen mag worden aangeno men, als zij berust op een uitdrukke lijke bepaling. Hoewel politiedwang ingevolge arti kel 210 der gemeentewet de scherpste kanten van dit manco kan wegnemen, moet het toch zeer onbevredigend wor den geacht, dat de strafrechterlijke aan sprakelijkheid te deze niet bestaat. Dit gemis is echter te verhelpen door het opnemen van een algemeen artikel. Tenslotte achten B. en W. het ge wenst artikel 231 der Politieverorde ning enigszins aan te vullen, opdat hij, die in strijd handelt met de voorwaar den, waaronder hem een vergunning is verleend, mede geacht wordt zonder Vergunning te hebben gehandeld. Aldus wordt door hem een handeling ver richt, die verboden en mitsdien straf baar is. Zij stellen de raad v.oor de Algemene Politieverordening in deze zin te wijzi gen. Het bezoek, dat de sportslieden uit Bath aan Alkmaar brengen, belooft een succes te worden. Het sportcomité Alk maar heeft zich geen moeite gespaard om het onze Engelse gasten naar de zin te maken en hun een programma aan te bieden, dat kan wedijveren met hetgeen - de Alkmaarders in Bath ge boden werd. Er dreigt echter op het laatste mo ment een kink in de kabel te komen. Terwijl de voorbereidingen voor alle onderdelen van het programma getrof fen zijn, is de kans groot, dat het auto tochtje door de fraaie omgeving van Alkmaar op Zaterdagmiddag niet kan doorgaan. Het comité komt 12 auto's te kort en doet langs deze weg nog een laatste, maar dringend beroep op de Alkmaarse auto-bezitters hun wa gen Zaterdagmiddag ter beschikking te stellen. Ook zij zelf zullen van har te welkom zijn en een ere-plaats inne men aan de ftmch te Kamperduin. Moge dit laatste beroep niet tever geefs zijn, zodat Alkmaar zich een waardig gastheer kan tonen. Het was ideaal weer toen gisteren vol enthousiasme pl.m. 240 schoolkinderen van de O. L. school hoofd der school de heer P. Köhne met hun onder wijzers en onderwijzeressen, aangevuld met enkele leden van de Oudercom missie, met een vijftal prachtige auto bussen van de firma Zwart uit Wor- merveer, 's morgens om 8 uur naar Valkeveen vertrokken. Na een prach tige rit werd allereerst de inwendige mens versterkt. Daarna werd een kijk je genomen aan de oever van het IJselmeer en velen konden de verlei ding niet weerstaan. Weldra zwerm den klein en groot het daar ondiepe en totaal ongevaarlijke water in. De hele middag werd gevuld met een ver blijf in de speeltuin één der mooiste in ons land waar heerlijk is geno ten van motorbootjes, kano's, enz., enz. Er is gezwommen en gespeeld, ge dwaald door het doolhof, tot allen ten slotte zich moesten verzamelen voor de terugtocht. De terugreis leidde langs 't vliegveld Schiphol. De weg langs het vliegveld was wat men noemt verstopt met auto's vol belangstellenden voor de internationale voetbalwedstrijd Hol landZweden. Nog nimmer hadden de kinderen zoveel auto's bij elkaar ge zien. Zelfs de attracties van van het vliegveld raakten hierdoor op de ach tergrond. Moe, maar ten zeerste voldaan, ar riveerden allen goed en wel in Heiloo waar bij de Witte Kerk velen zich verzameld hadden om de juichende kinderschare te verwelkomen. Het is een geslaagd uitstapje voor de jeugd van de O. L. school gewor den Een woord van dank aan de pret tige leiders van dit festijn is hier op zijn plaats en een woord van dank mag evenmin Onthouden 'worden aan de- vele milde gevers, die dit pracht schoolfeest mogelijk maakten. Ongecorrigeerd. Schoolkinderen betrekken de wachl De invasie van coloradokevers, welln gisteren de Zuid-Hollandse kust Ln rep en roer bracht en politie, school. kinderen en particulieren naar het strand joeg om de strijd tegen staats, vijand no. 1 aan te binden, schijnt nu onze stranden bereikt te hebben. De eerste berichten bereikten ons he. I denmorgen uit Wijk aan Zee. Aan hel strand aldaar waren de eerste kevers I gevonden en in allerijl toog gemeen, te-personeel aan het werk om de on- dieren te vernietigen. Was het hier nog slechts een opera- j tie op kleine schaal, in Egmond aan Zee wemelt het van de colorado-ke- vers. De wethouder van onderwijs van Egmond aan Zee heeft de scholen vrij. af gegeven en de schoolkinderen zijn naar het strand getrokken. Badgasten en vier klassen van de Openbare Lagere School zoeken onder 1 leiding van de onderwijzers en veld. wachter Ten Bruggencate het strand af. Met jampotjes vol worden de kevers van het strand gehaald. Het gevaar voor uitbreiding blijkt niet groot te zijn in verband met de N.O.-wind, die de coloradokevers van het strand verjaagt. Ook in Bergen betrok de schooljeugd hedenmorgen de wacht op het strand om bij het naderend gevaar paraat te zijn. In ons villa-dorp was de vangst gelukkig nog zeer beperkt. In de tuin van de familie Eecen aan de Eeuwige Laan werd één exemplaar gevonden. Op de scholen wordt onderricht ge geven in „Colorado-kevers", opdat de kinderen de insecten kunnen herken- ren. Richtlijnen worden gegeven voor de bestrijding en de vernietiging, zodat cok op deze wijze wordt medegewerkt aan de bescherming van de oogst. De coloradokever-invasie van Dins dagnacht is niet door een tweede pe netratie gevolgd. Te Den Haag is het stille strand (Zuiderstrand) practisch gezuiverd. .De schoolkinderen zijn van morgen: om 9 upr nog naar het Noor- derstrand gegaan. Om 10 uur was dit ook practisch schoon. Slechts enkele schoolklassen bleven achter om het opruimingswerk te voltooien. De politie blijft langs het strand surveilleren. Naar wij vernemen, hebben bei de verdachten in de moordzaak te Hoogwoud, t.w. de 25-jarige Sara Verplanke en de 30-jarige bus chauffeur Hendrik de Groot, die op 4 Mei door de Rechtbank te Alkmaar tot 20 jaar gevangenis straf veroordeeld waren wegens moord door vergif op de echtgenoot van Sara Verplanke, Jacob Heyda, tegen dit vonnis hoger beroep aan getekend. De zaak zal thans dienen voor het' Gerechtshof te Amsterdam. Ook nu zullen beide verdachten verdedigd worden door resp. mr. dr. C. Berkhouwer en mr. G. v. Hilten, beiden te Alkmaar. De Haagse Rechtbank heeft van daag de Haagse knokploegleider W. Kicken „majoor Braddock", wien ten laste was gelegd dat hij als officier van het Oranje Nassau-regiment ze ven personen liquideerde zonder reden, veroordeeld tot 4 jaren ge vangenisstraf met aftrek van pre ventief met daarna voorwaardelijke tei beschikkingstelling van de rege ring. De kwalificatie luidde: een ge val van moord en enkele malen po ging tot doodslag. De rechtbank hield rekening met het psychiatrisch rapport en de bijzondere tijdsomstan- "heden, welke destijds goldéri. Naar „De Kruidenier" van de zijde van het Bedrijfsschap Suiker in Den Haag verneemt, zou besloten zijn bij gelegenheid van het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin een extra- rantspen versnaperingen beschikbaar te stellen voor alle kinderen, die de lagere school bezoeken. Dit rantsoen is vastgesteld op 100 gram per. kind! Voorts zou besloten zijn dit jaar voor de inmaak een extra-rantsoen suiker te geven. -Wanneer deze ver strekking zal geschieden is nog niet bepaald en ook de grootte van het rantsoen moet nog worden vastgesteld. Dinsdagmiddag J1 vond op 1 terrein te Sint Pancras een v< strijd plaats tussen een elf tal en Gemeente-ambtenaren en leden van de Middenstands „One Aller Belang" De opbr deze wedstrijd was bestemd vo daten ln Indië uit de gemeent eras en Koedijk-Zuid, om hen dig St Nloolaasfeest te bereid En dat het publiek zijn medelc de met onze jongens in de blijken uit het feit, dat niet n t 125,10 aan entrée werd ingev voorwaar een prachtig resultaa mag worden Over de wedstrijd, die belangt opgeluisterd door de Muziek „Irene", het volgende: Om half gén de ambtenaren de bal aan en er ontwikkelt zich direct ee siast partijtje voetbal en zij, meend hadden min of meer ee lijke vertoning van oude manni te krijgen, zijn wei wat bedi gekomen, integendeel gaven i blijken van knap-technlsch vot zien, vooral de ambtenaren, algemeen geen grote verwacht koesterd werden, hebben keu verricht en wisten na een felle stand tot bet einde dubbel blan den HierdocT zal het nodig zij] sttijd t z t nog eens over te s is nl de bedoeling van de nemers een seriewedstrijden om een zo groot mogelijk bei onze Jongens bijeen te krijgen hierover later meer te vermei melden we nog dat de wedstrij rige wijze werd geleid door bui Kroonenburg van St Pancras verstand te voorkomen, verm nog, dat de consumptie van tijdens de rust' betaald werd doe denstandsverenlging „Ons Allei Een woord van dank aan hebben meegeholpen aan het van deze avond, is hier wel op zijn plaats Dinsdag j.l. herdachten de hr KloosterboerMadderom de zij voor 55 jaar in het huw den. Tijdens de receptie die gens gehouden werd, bleek oi de hr. Kloosterboer lang geer ling is voor zijn medeburger in St. Pancras geboren, gei heeft er ook altijd gewoo avonds bracht de muziekv „Irene" een serenade, welke zeer goed op zijn plaats was HANDBALCLUB VRONE EERSTE KLAS. Door een 2overwinning loc 1 is de handbalclub Vrone slaagd zich een plaats in de te veroveren. Vrone is de ee boven het Noordzeekanaal, die weten te bereiken. RECLASSERINGS-COLLE De Zaterdag j.l. in de Oudorp, het Zuideinde van de te Koedijk en het gehele dor Pancras gehouden collecte vo classering heeft in totaa bracht f 69.26. Een woord v voor de collectrices is hier wi plaats. Het plaatselijk vendel der garde organiseert een streek ring, welke 17 Juli a.s. zal gehouden. O.m. staat er tocht op het programma, waarschijnlijk niet aan ling voor deze demonstratie ken. DE DAMESKRANS GAAI De Herv. dameskans zal op a.s. haar uitstapje maken, gramma bevat heel wat pun eerst gaat de tocht naar Scb Amsterdamse luchthaven blijs aantrekkingskracht te bezitter Langedijkers daarna gaan een rondvaart maken door ,stad en 's middags hoopt me zoek aan het Gooi te brengen lijk zullen de dames een dag doorbrengen. 25 JAAR ONDERWIJZE! Op 1 Juli a.s. hoopt mej. haar 25-jarig jubileum als zeres te herdenken. Mej. de ai die tijd onafgebroken aan School verbonden geweest. De uitslagen van de laatste zijn: le klasse. W. KaanC meer afg., K. BiermanG Vs14, W. P. GrootJn. afg. D. KonijnP.Semeins KrijgsmanA. Sluik 'li]4- W. Kaan maakt een zeer dit jaar als kampioen uit de komen, terwijl D. Konijn, die nog de beste papieren had, ral moeten houden, wil hij deren. 2e klasse: D. KoornJ. Kc G. GoudsblomC. J. Glas BouwensG. Goudsblom LangedijkE. H. A. Wanders Klinkert—C. J. Glas \h—y. Wanneer D. Koorn zo voor hij nog in de le klas komen 3e klasse. Jn. MoeyesJ 10, J. S. WagenaarA. Mer 4e klasse: C. H. Koolaard— 1—0, J. G. Glas—C. Kliffen GoemansH. Witsmeer 10 DE ULO-SCHOOL GIN De leerlingen van de Ulo ben dit jaar een uitstapje gemaakt. Maandag vertrokke den ze gister weer terug, feld zal dit drie-daagse prettige herinneringen bij laten. GEVONDEN VOORWERP Gevonden een bril Inllchtingei tarie

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2