Een wals voor de bruidegom en een voor de Prins Nederland wenst een gunstige sfeer voor onderhandelingen REGERING BEREID TOT PENSIOENVERHOGING Vrijdag 11 Junï 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaar^e No. 137 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Mr. v. Kleffens in de Veiligheidsraad En geen afbreuk door redevoeringen .die vervreemding scheppen Goede kans op behoud van Marshaü-plan VRAGEN OVER DE VRIJLATING VAN SCHREIEDER WEERBERICHT „Dames" uit Oss wegens oplichting gearresteerd Gemeentewerkman uit Haarlem verdwenen 2-0 ACHTERSTAND IN DAVIS CUP-MATCH DE CONTROLE OP HET BESTAND Prins Bernhard danste op een boerenbruiloft Ex-koning Michael getrouwd Slag tegen de coloradokever gewonnen Zes jaar geëist tegen moordenaar België telt 8 |2 millioen inwoners Verdediger van de Grebbeberg overleden BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAARSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. Bij de behandeling van de Indone sische kwestie in de Veiligheidsraad van gisteren werd van Republikein se zijde het verzoek gedaan om tus senkomst van de raad tot verzeke ring van de hervatting van het han delsverkeer over de demarcatielijn tussen het Ned. en het Repub. gebied 1 Palar, die als woordvoerder der Repub. delegatie optrad, beklaagde er zich over dat de Nederlanders nog geen stappen zouden hebben gedaan voor het ef- fectueren der economische bepalingen van de wapenstilstandsovereenkomst, tengevolge waarvan in Repub. gebieden I tekorten zouden zijn ontstaan. Hoewel het werk van de CVGD tot waarde volle resultaten heeft geleid, wachten, aldus Palar, de belangrijkste en moei- llijkst op te lossen geschilpunten tussen [Nederland en de Republiek nog steeds op een oplossing. De heer Palar somde lenige recente gebeurtenissen op dje, [naar hij zeide, in de Republiek een j grote mate van wantrouwen hebben gewekt, zoals het instellen door de Nederlanders van de z.g. voorlopige federale regering voor Indonesië op 9 .Maart, het Nederlandse verbod tot het houden van een congres van met de Republiek sympathiserende Indonesiërs in door de Nederlanders bezet gebied en de volksstemming op Madoera, die hij betitelde als een grap op het peil [van een operette. Hij beschuldigde de 'Nederlanders eveneens van schending .van het recht van vergadering en de persvrijheid. VAN KLEFFENS SPREEKT. Mr. E. van Kleffens, deed in zijn re de een beroep op de Veiligheidsraad, om niet door de wijze van gedachten- wisseling als door de heer Palar geïn troduceerd, in de onderhandelingen die thans in Indië worden gevoerd, een storend element te brengen. Hij be toogde, dat de heer Ralar met zijn klacht over het handelsverkeer achter de feiten aanloopt, aangezien op 7 Ju ni tussen beide delegaties een overeen komst is getekend inzake het vervoer van voedingsmiddelen. Volgens mr. van Kleffens krijgt men de indruk, dat sommige der Repub. leiders nog steeds dromen over het vestigen van een eenheidsstaat in Indonesië onder Re publikeinse leiding. Met hun verstand STASSEN „Wij hebben ons woord gegeven" Harold Stassen, candidaat voor de republikeinse candidaatstelling voor de presidentsverkiezingen, heeft voor de jtoewijzingscommissie van de Senaat aangedrongen op aanvulling van de Sdcor het Huis van Afgevaardigden aangebrachte beperking van de fondsen Voor het plan-Marshall. De eer van de Verenigde Staten is ermede gemoeid, zeide hij. Het land had zijn woord ge geven. „Vele landen ter wereld, onder welke zestien van onze beste vrienden, zijn op grond van dat gegeven woord overgegaan tot handelen, in sommige evallen zelfs met groot risico". Het Congres heeft zich in twee jaar tijdsop et gebied van de buitenlandse politiek eer staat van dienst verworven van een .constructief karakter, als waarop geen ar.tler Congres kon bogen, aldus zeide "tassen. „Ik smeek U, die staat van [dienst niet te bederven noch de natio nale eer van ons land te na te komen" De republikeinse senator Robert Taft, eon der mogelijke candidaten voor het Presidentschap, heeft thans verSlaard, dat hij zich zou neerleggen bij hetgeen p senaatscommisise voor de toewij zingen zou besluiten. Het schijnt thans wel zeker, dat de beperking van de Marshallhulp boor de Senaat ongedaan gemaakt zal worden, zo niet geheel dan toch voor een groot gedeelte. John Taber, de voorzitter van de toewijzingscommissie yan het Huis van Afgevaardigden, die het initia tief tot de beperking nam, ver klaarde, dat hjj tot het einde toe zou blijven doorvechten. hebben zij het denkbeeld van de fede rale staat aanvaard, doch deze leeft niet in hun harten. De heer van Klef fens zeide te hopen, dat deze gemoeds gesteldheid een wijziging zal onder gaan. Ik heb zeide hij de indruk, dat verwijten met de strekking als door de Repub. vertegenwoordigers thans voor de Veiligheidsraad te berde ge bracht, de bedoeling hebben, om druk op de Ned. regering uit te oefenen, doch het Ned. volk is naar zijn aard niet genegen, aan een der gelijke druk toe te geven. Wij wen sen zeide hij aan de gunstige sfeer, waarin de onderhandelingen worden gevoerd, geen afbreuk te zien gedaan door redevoeringen, die erop schijnen te zijn berekend, om vervreemding te scheppen in plaats van verzoening. De heer P. P. Pillai, afgevaardigde van India, merkte op, dat het allesbeheer sende feit wel schijnt te zijn, dat er in Indonesië een proces gaande is dat ten doel heeft, gebieden van het ter ritoir der Republiek af te scheuren en het is aldus de heer Pillai zeker niet de bedoeling, dat de Veiligheids raad stilzwijgend zal toezien, dat er van de Republiek ledematen worden afgehakt en het leven der Republiek wordt uitgedoofd. De debatten over de Indonesische kwestie werden hierop tot a.s. Donder dag verdaagd. Haringaanvoer valt tegen De aanvoer van nieuwe maatjesha- r'ng is dit jaar zeer aanzienlijk bene den de verwachting gebleven. Hoewel 'hans vrijwel de gehele vloot in zee is en de reders het aantal netten per Scbip hebben opgevoerd is de vangst kt nog toe 30.000 kantjes minder dan 'erleden jaar in dezelfde periode of k'd bijna 70 procent. (Van onze parlementaire redacteur) Tegen aller verwachting in, ver klaarde de minister van Binnenlandse Zaken, mr. dr. P. J. Witteman, Don derdagmiddag in de Tweede Kamer vol trots, dat hij al met zijn ambtge noot van Financiën overlegd had over de financiële gevolgen, die het aan brengen van enige verbeteringen in de Pensioenwet, waartoe de vorige da gen een aantal leden de wens te ken nen hadden gegeven, zullen hebben. En met nog meer trots voegde hij er aan toe, dat hij niet met lege handen kwam. De regering ie bereid tot: 1. Verlenen van het recht op uitge steld pensioen in de gevallen van ontslag vóór 1922; 2. uitbreiding van de deelgerechtig- heid in gezinspensioen van f 4500 tot f 5000 zonder verhoging van de percentages en 3. verhoging van het maximum eigen pensioen tot f 4800. Het maximum pensioen voor welu- wen met vier of meer kinderen zal hierdoor verhoogd worden tot f 4000 De Kamerleden waren met deze ver beteringen ingenomen, maar nog geens zins geheel tevreden gesteld. Men liet dat de minister onomwonden blijken en verweet hem tevens, dat het over leg met de Kamer onvoldoende is ge weest. Nadat men zich had verenigd met een motie van de heer H. van Sleen (Arb.), waarin de regering wordt uit genodigd bij het onderwijs de voorlo pig gepensionneerden gelijk te stellen met de gepensionneerden een mo tie, waartegen de bewindsman geen bezwaar had, al kan hij, als niet-des- kundige, de juiste betekenis er niet van overzien besloot de Kamer de nadere behandeling van het ontwerp uit te stellen tot heden. Men kan dus eerst nog eens rustig alle ingediende amendementen bestuderen. Donderdagochtend heeft een hefschroefvliegtuig, de Sikorski S/51, PH-HAA, in de omgeving van Halfweg voor het eerst in Nederland op grote schaal D.D.T. gesproeid over peulvruchtenvelden. In zes uur tijd „bewerkte" het vliegtuig 110 H.A., verspreid over 27 bedrijven. Het vliegtuig vloog op een hoogte van één tot twee meter en had een snelheid van 45 K.M. per uur. Het vliegtuig sproeit D.D.T. over de velden. Het Tweede Kamerlid de heer Goed hart zal hedenmiddag te kwart vóór vier in de vergadering der Tweede Kamer vragen stellen aan de minister president en de minister van justitie. Deze vragen luiden o.a.: Moet op grond van de c.ommentaar, die van de zijde der justitie in verband met de vrijlating van Schreieder aan het ANP verstrekt werd, aangenomen worden, dat a. Schreieder de uit Engeland hier neergelaten parachutisten niet in vier categorieën heeft verdeeld: t.w.: 1. dege nen, die zonder bezwaar terstond dood geschoten konden worden, 2. degenen, die nog enig belang voor het „England- Spiel" hadden, maar niettemin gedood mochten worden, 3. degenen, die voor het „England-Spiel" van waarde waren, zodat zij voorlopig niet voor executie in aanmerking kwamen, en 4. degenen, die zo .voortreffelijk met de Duitse con- tra-spionnage samenwerkten, dat hun leven gespaard moest worden? b. Schreieder op geen enkele wijze betrokken is geweest bij de dood van enige uit Engeland hier gekomen agen ten, die na hun ontsnapping uit Haa- rer. opnieuw gearresteerd en daarna in hun cel vermoord werden? c. Schreieder niet mede-verantwoor delijk gesteld wordt voor de als „wa pen-dropping" te Helvoirt opgezette hinderlaag, ten gevolge van welke pro vocatie verscheidene Nederlandse jonge mannen de dood ingejaagd zijn? d. Schreieder niet zelf voor de revol ver gezorgd heeft, waarmede de NSB-er Reydon door mannen van de verzets beweging uit de weg geruimd werd? Indien het -nderdaad juridisch onmo gelijk mocht zijn om de vrijgelaten „Kriminal-direktor" op grond van oor logsmisdrijven te vervolgen, achten de ministers het dan op zijn plaats, dat Schreieders invrijheidstelling gepaard gaat met een toelichting van de zijde der justitie, waarin deze Duitser, die zo nauw betrokken is geweest bij een on afzienbare reeks van tragedies, die de vijand in de oorlogsjaren over de beste zonen van ons volk heeft gebracht, een „zeer knap en correct politie-ambte- naar" wordt genoemd? Tenslotte .vordt gevraagd of er zeker heid bestaat dat a. de vrijlating van de „Kriminal- direktor" Schreieder het onderzoek naar het „England-Spiel" niet zal ver troebelen of belemmeren; b. Schreieder ter beschikking blijft van de instanties, die zich met het on derzoek naar het „England-Spiel" be zighouden, met name van de parle mentaire enquête-commissie? Weersverwachting, geldig tot he denavond: WEINIG VERANDERING. Droog weer, behoudens enkele verspreide onweersbuien in het Zuiden van het land, enige over drijvende wolkenbanken. Meest matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Weinig verande ring van temperatuur. Door de recherche te Oss werden aangehouden de dames H. M. van B. te Oss en haar nicht H. M. H. van der W. uit Vierlingsbeek. Samen hadden zij bij een alleenwonende oude man te Geffen ruim f 500 gestolen. Hierna had mej. v. B. diezelfde man op ge raffineerde wijze nog ongeveer f 2000 afhandig gemaakt. Tijdens het onder zoek kwam ook aan het licht, dat de zelfde dames ongeveer 2 jaar geleden te; Utrecht een man hadden beroofd van f 4000. Een groot gedeelte van dit bedrag was reeds uitgegeven, o.a. voor een bontmantel. M. G. C. R„ een vertegenwoordiger uit Voerendaal, die te Eindhoven met de tante en haar nicht in contact kwam, trok met hen mee naar 's Her togenbosch; het drietal zou daar trach ten op de veemarkt zijn slag te slaan. Toen dit niet gelukte, liet men de tante in de steek en begaven de twee anderen zich naar Rotterdam. Daar maakte R. mej. v. d. W. haar bontjas afhandig; in Amsterdam verkocht hij dit kledingstuk. R. werd te Voerendaal aangehouden en op transport naar Oss gesteld, waar hij wegens diefstal van een bontjas werd ingesloten. Op 7 Juni j.l. vertrok de Haarlemse gemeentewerkman P. C. van der Mey- den voor het verrichten van werkzaam heden, het plaatsen van nieuwe elec- trische meters, met een Ford-auto. Hij werd voor het laatst gezien te Amster dam omstreeks drie uur des middags. De man werd 22 December 1893 ie Haarlemmermeer geboren en woont te Haarlem in het Papentorenvest 74. Hij is zwaar gebouwd met rond, vol gelaat en van middelbare lengte, draagt een donkergrijze hoed. De auto draagt het nummer G 41669. Het is een blauwe Ford, personenauto, bouwjaar 1934. Achterop bevindt zich een koffer met aangebonden reservewiel. Een ongeluk wordt gevreesd. Inlich tingen aan de commissaris van politie te Haarlem, Smedestraat. v. Swol en v. Meegeren verloren Voor de derde ronde van de Davis cup werd te Edgbaston bij Birming ham een aanvang gemaakt met de ontmoeting EngelandNederland. Het eerste enkelspel ging voor ons land verloren door een nederlaag van Van Swoi tegen de Engelse no. I Mottram. De Engelsman won met 63, 64, 911, 63. Ook het tweede enkelspel leverde een Britse zege op: Geoffrey Paish sloeg onze landgenoot Van Meegeren met 63, 62, 36, 79, 61. Na de eerste dag leidt Engeland met 20. Zware regens hadden de baan door weekt, zodat het er naar uitzag dat de wedstrijd Engeland-Nederland niet zou kunnen beginnen. Na drie inspecties werd evenwel besloten toch te spelen. Van Swol liet zijn beste spel zien in de derde set, waarin hij uitliep tot 42, maar Mottram won drie games achter elkaar. De Nederlander bleef kranig partij geven en kwam bij de stand 87 op set point, om de game te verliezen na een foot fault. Dank zij een serie vervaarlijke services wist hij deze set met 11—9 op zijn naam te brengen. Hiermee had hij echter veel van zijn kruit verschoten en Mottram, die constant goed bleef spelen, won de vierde set en daarmee de partij, zonder dat Van Swol het hem erg las tig kon maken. Van Meegeren heeft zich tot het uiterste ingespannen om beide partijen op gelijke voet te brengen en al slaag de hij hier niet in, toch dwong hij Paish vijf sets te spelen. De sensatie van de dag kwam in de vierde set toen de Nederlander alles op alles zette en de stand gelijk kon maken. Het scheen eerst alsof Paish in snel tempo zou winnen want van 4—0 liep hij uit tot 52. Van Meege ren maakte er 53 van en in de ne gende game leek zijn positie hopeloos toen Paish andermaal uitliep en nog slechts twee slagen nodifi had om te winnen. Op dat moment wierp de Nederlan der al zijn reserves aan durf en ener gie in de strijd en met een stroom van harde, prachtig geplaatste ballen pas seerde hij Paish keer op keer, zodat het 97 werd in zijn voordeel en de stand na vier sets gelijk was. Van Meegeren kon deze inspanning echter niet volhouden, hij had het uiterste van zijn krachten gevergd en Paish won de vijfde en beslissende set zonder moeite met 61. Generaal-majoor Viking Tham, de 52- jarige Zweedse legerleider, wordt bin nenkort in Palestina verwacht, waar hij „chef-staf" van graaf Bernadotte, de bemiddelaar der VN, zal worden. Hij zou het toezicht uitoefenen op 20 op te richten posten ter controle van de na leving door Arabieren en Joden van de bepalingen van het bestand. Tham was vóór en na de Italiaanse bezetting instructeur van de strijd krachten van keizer Haile Selassie. Hij werd naar Zweden teruggeroepen bij zijn benoeming tot districtscommandant. Volgens niet officiële berichten te Amman worden 63 officieren Ame rikanen, Belgen en Zweden in Pa lestina verwacht om toe te zien op de naleving van de bestandsvoorwaarden. PRINSELIJK PAAR ZAL ERE-PROMOTIE VAN SMUTS BIJWONEN De senaat van de Leidse universiteit heeft gistermiddag bericht ontvangen, dat Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard de uitnodiging, om op 18 Juni a.s. de ere promotie van veldmaarschalk Smuts in de Pieterskerk bij te wonen hebben aanvaard. „Een wals voor de bruidegom en een voor de Prins". Deze uitroep weerklonk gisteravond in de grote deel van de boerderij van boer Veltkamp bij Lochem, wiens zoon Hendrik Jan gisteren in de echt werd verbonden met Jantje Tuiters Exel. Het doel van Prins Bernhard's drie-dgags bezoek aan de Achterhoek en de Lijmers was een beter inzicht te krijgen in de daar heersende verhoudingen en een inni ger contact op te nemen met de be volking. En kon er voor dit laatste een betere gelegenheid bestaan dan een echte Achterhoekse bruiloft, zo als die bij boer Veltkamp werd ge vierd? Veertien dagen was het huwelijk uitgesteld om de Prins toch maar van dit grootse feest getuige te doen zijn. Honderdvijftig families, die allen vele zielen omvatten, waren opeengedron gen op erf en in deel en wachtten de komst van de Prins al hossende en zingende af. Het was dan ook geen kleinigheid. Een aankomst naar goed Achterhoeks gebruik met voor de Prins „een glaasje sterk en een glaasje zeut", die de koninklijke gast deelde met zijn begeleider, de commissaris ran de Koningin in Gelderland jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. En dan omstuwd door de honderden boe ren en boerinnen naar de feestelijk versierde deel. Natuurlijk volgt dan een kijkje in de „broedskamer" en een naar de vele geschenken, die het jonge boerenpaar ten deel zijn gevallen. De prins vertelt dan, dat hij zojuist Prinses Juliana aan de telefoon heeft gehad. „Ook mijn vrouw verzoekt mij U van harta geluk ta wensen". En dan behoort de prins niet langer alleen aan zijn gastvrouwe en gastheer. Naar de deel gaat het, waar de honderden op eengepakt staan. Met moeite wordt er een kring gemaakt en dan begint „het in het lint draaien", een oud gebruik, waarbij de bruid en bruidegom al dan sende in serjftntine worden gewikkeld, waarmede de verbondenheid tussen man en vrouw wordt gesymboliseerd. Vervolgens moet het jonge paar op stoelen plaats nemen en te midden van de massa worden zij rondgedragen, terwijl de muziek moeilijk te definië ren wijsjes ten gehore brengt. En dan plotseling, voor men er erg in heeft, ziet men de prins eveneens op een stoei gezeten boven de menigte zwe ver Minuten lang, gedragen door tien- tefieTi armen, balanceert hij, de sigaar in de mond, boven de boeren en onder het dak van de deel. Steeds sneller gaat het in de rondte, steeds luider speelt de muziek, steeds groter wordt het enthousiasme van de Lochemers. Het „leve de prins" is niet van de lucht en als Prins Bernhard eindelijk weer op de begane grond staat weer klinkt uit een forse mannenkeel de roep: „een wals voor de bruidegom en een voor de prins". Hendrik Jan walst tussen de honderden met zijn bruid en d» prins kijkt toe, maar dan breekt zijn beurt aan. Eve« grijpt hij quasi verlegen naar het hoofd, doch het vol gend ogenblik zwiert prins Bernhard van Lippe Biesterfeld over de ruwe bodem van de deel te midden van de Lochemer boeren met een stralende Jantje Tuiters Exel. Iedereen voelt het. Den Haag en Amsterdam mogen de prins vele malen binnen haar muren hebben geherbergd, Soestdijk moge zijn woonplaats zijn, een dag als van daag heeft nog geen stad in Nederland beleefd. De Prins te midden van de boeren en boerinnen. „Alsof ie een lid van de familie was" zegt een der Veltkamps. „Ik vond het heerlijk bij jullie te mogen zijn", zegt prins Bern hard, als hij omstuwd door de brui- loftgangers de deel om tien uur ver laat. Maar voor hij in zijn Cadillac stapt, die op het erf is geparkeerd, vin den de Veltkamps, dat nu het ogen blik is aangebroken voor een familie foto. Drie geslachten Veltkamps moe ten op de kiek met de Prins Het duurt een volle vijf minuten voor de 78-jarige opa Veltkamp uit de menigte is opgevist en dan flitst het blitzlicht en staan de Veltkamps met hun prins op de plaat. Nogmaals be dankt de prins voor de onvergetelijke avond en dan verdwijnt hij weer over het zandweggetje in snelle vaart. Ex-koning Michael van Roemenië en prinses Anne van Bourbon Parma zijn gisteren in de troonzaal van het koninklijk paleis te Athene door aartsbisschop Damaskinos, de ortho doxe primaat van Griekenland, in het huwelijk verhonden. De prinses werd ten huwelijk gege ven door haar oom, prins Erik van Denemarken. Koning Paul van Grie kenland was de bruidsjonker van ex- koning Michael, die het gala-uniform van een Roemeense generaal droeg. De troonzaal was voor de gelegen heid veranderd in een Grieks-ortho doxe kapel. Leden van de koninklijke garde stonden langs de wanden van de zaal opgesteld en hielden buiten het paleis de wacht. Pers en publiek hadden geen toegang tot Je plechtig heid. De ouders van de bruid, prins René en prinses Marguerite van Bourbon Parma, waren niet aanwezig, ofschoon zij er wel in hebben toegestemd, .dat het huwelijk volgens orthodoxe ritus plaats vond. Prinses Anne blijft Rooms-Katholiek. Griekse waarnemers geloven, dat de ouders van de bruid niet aanwezig waren omdat zij „onder druk" staan van prins Xavier van Bourbon Parma, het tegenwoordige hoofd van de familie, die „als preten dent voor de Spaanse troon en in de behoefte aan steun van het Vaticaan de oppositie van de Paus tegen het hu welijk deelt". De Coloradokever-invasie aan onze kusten moet wel de grootste kever-in vasie genoemd worden, die wij tot nu toe hebben meegemaakt, naar het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ons meedeelt. Ons land staat hierbij niet alleen. Ook aan de kusten van Engeland zijn grote hoeveelheden Coloradokevers aange spoeld, terwijl België en Frankrijk eveneens aangespoelde kevers signa leerden. Reeds thans kan gezegd worden, dat het grootste gevaar geweken is en dat, dank zij de ontplooide activiteit van de schooljeugd, in de eerste linie veel onheil is voorkomen. De schooljeugd heeft zich dapper geweerd en heeft vol enthousiasme de gevangen kevers afgeleverd aan de politie of ambtena ren van de plantenziektenkundige dienst, die de kevers met benzlqe of petroleum overgoten en verbrandden, dan wel in kokende olie aan hun eind lieten komen. De hoofdpersoon van een tragische reeks van gebeurtenissen, die zich op Zaterdag 13 December j.l. tussen 6 en 7 uur 's avonds afspeelde, de 31-jarige kellner N. Bakker, heeft gistermorgen voor de Rotterdamse rechtbank te rechtgestaan. Hem was ten laste ge legd de 46-jarige metselaar A. J. Jan sen in een aanval van woede en in hevige dronkenschap verkerend in de buik te hebben geschoten, waardoor het slachtoffer levensgevaarlijk gewond werd; op de 34-jarige bedrijfsleider H. J. F. Kirchheiner schoten te hebben gelost en tot slot de 74-jarige wed. E. Assiesvan Zadel de schedel te heb ben ingeslagen. De officier van justitie mr. T. Semeijns de Vries van Does- burgh eiste tegen hem zes jaar ge vangenisstraf met aftrek wegens po ging tot doodslag, poging tot zware mishandeling en doodslag. In het Staatsblad is een opgave ver schenen van de bevolkingscijfers van België per 31 December 1947. De to tale bevolking bedroeg op die datum 8.452.584 inwoners, van wie 4.146.609 mannen. De meest bevolkte provincie is Brabant, met 1.792.983 inwoners, van wie 855.646 mannen; de minst bevolkte Luxemburg met 213.297 inworers, v*n V/ie 105.928 mannen. Het arrondissement Brussel telt I.295.117 inwoners, De meest bevolkte steden zijn: Antwerpen 261.999 inwo ners, Brussel 187.174, Gent 162.501, Luik 149.669 en Schaarbeek 124.642. De minst bevolkte gemeente is Zoe- tenaaie (arrondissement Veurne) met 28 inwoners (11 mannen en 17 vrou wen) Dinsdag j.l. overleed te Amsterdam óe kolonel der infanterie b.d. W. F. Hennink, in de Meidagen van 1940 commandant van 8-R. I., het regiment, dat de Grebbeberg tot het uiterste ver dedigde tegen Duitse aanvallen. Voor zijn moedig optreden werd hij onderscheiden met de benoeming tot ridder M. W. O. vierde klasse. Hij verliet de militaire dienst in Ju ni 1946. De overledene wordt Zaterdag a.s om elf uur met militaire eer op de begraafplaats bij de Grebbeberg begra ven.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1