EDAMschrijn vol oudheid s Dassen-Bar Hartelijk weerzien met de vrienden uit Bath Gerard Worm Grote Atletiekwedstrijden te Heilool De Berger 0 Stad en Omyeuuu} Restauratie op het Centraalstation geleek een bijenkorf ruëts 'roven CALVE s 4> JONGENSPAKJES MET PLUSFOURS Prof. Gerbrandy en Schouten komen spreken „Oucf Alkmaar" in stadje van stilte en schoonheid Groot verleden, grote mensen De bakkersvacantie Spoorwegovergang Bergerweg tijdelijk afgesloten De Postharmonie concerteert Burgerlijke Stand „Het Electra Huis" Voor PhiliShave Egmond's strand van Coloradokevers gezuiverd Deens passagierschip op mijn gelopen en gezonken 400 PassagierJ aan boord Geen doodstraf in zaak-Bevolkingsregister I Overweldigende inschrijving DE KAASMARKT Twee factoren, aanvoer bezoek en H.S.V.Oud-H.S.V. Obdi Dr. Frederikse prahtiih hervat. F.G. DE WILDE afwezig G. B. VAN DRIEL B It H Het is dan eindelijk zo ver geko men. Omstreeks 8 uur kwamen Donderdagavond de Engelse voet ballers en zwemmers uit Bath te Hoek van Holland aan om een te genbezoek aan Alkmaar te brengen. Met de onvergetelijke dagen die onze zwemmers en voetballers in September 1946 in Bath mochten doorbrengen, voor ogen was het voor het Alkmaarse Sportcomité niet eenvoudig een programma samen te stellen, dat enigszins met dat in Bath kon wedijveren. Wij zijn er echter van overtuigd, dat het comité daar nochtans in is ge slaagd en wanneer iedere sport vriend en de betrokken instanties, de komende vijf dagen de volle medewerking verlenen aan het uit voeren van dat programma, zullen deze dagen voor de Engelse sport vrienden eveneens onvergetelijk worden. Een deputatie van het sportcomité ontving de gasten bij de boottrein, die om 7.50 op het eerste perron van het Centraal-Station te Amsterdam arri veerde. Velen waren bekenden en binnen zeer korte tijd was de kennis making hernieuwd. Spoedig was in al lerijl een wagon van de trein naar Alkmaar gecharterd, die om 11 uur het station van Alkmaar binnenrolde, waar vrijwel alle zwemmers en voet ballers aanwezig waren, die indertijd de trip naar Bath mochten mee maken. Het „How are you" en het „Glad to meet You" waren niet van de lucht en in korte tijd was de stationsrestauratie een bijenkorf, waar Engels, Hollands en steenkool Engels sprekenden door elkaar zoemden. Ook de pleegouders waren hier aan wezig en het was verbazend, hoe vlot en prettig men kennis maakte. Voor de zoveelste maal bleek hier weer eens, dat de zoveel besproken gereserveerd heid van de Engelsman een verhaaltje is dat maar spoedig moet worden ver geten. Namens het Sportcomité sprak mr. v. Hilten de gasten met een enkel woord toe. Het was goed gezien om bij deze 'semi-öfficiële ontvangst geen redevoeringen af te steken want de Bathonians waren 's morgens om 4.10 uur op de trein naar Londen gestapt, vanwaar zij van Liverpool-station nog juist de boottrein naar Harwich kon den halen. Begrijpelijk was er dus meer behoefte aan slaap dan aan woorden zodat na een kop koffie en de kennismaking de koffers werden opgepakt, waarna de gasten met hun gastheren en gastvrouwen naar huis vertrokken. De gasten treffen het wel buiten gewoon dat zjj reeds gisteravond in Alkmaar arriveerden, waardoor het mogelijk werd vandaag een be zoek aan de kaasmarkt te brengen. 0 xtS&Ai PUDDING custard MAÏZENA CP 8-027 Om tien uur- kwam men vanmorgen In het Gulden Vlies bijeen waar mr. v. Hilten een uiteenzetting van de kaasmarkt gaf. VOETBALELFTAL GING TRAINEN. Uitgezonderd echter het voetbalelftal d"t zijn taak serieus schijnt op te vat ten. De elf Bath-spelers waren om on geveer 10 uur aanwezig op het Sport park waar zij aan het trainen sloegen. De zwemmers en officials togen naar de kaasmarkt, beklomm n zoals gebruike lijk de Waag en maakten een rondvaart door Alkmaars grachten. Evenals ieder andere vreemdeling waren de Bathonians zeer geïnteres seerd en liepen ook evenals ieder ande re vreemdeling de kaasdragers in de weg. In het algemeen spraken de gasten hun verwondering uit over de behui zing hier in Nederland. Zij meenden dat de Hollandse woningen fraaier waren da.i die in Engeland. Na hier en daar een kijkje in het stadhuis te hebben genomen bezochten de zwemmers en polospelers de Over dekte. Het was echter niet alleen een bezoek, ook deze sportsmen sloegen aan (Ontleend aan onze advertentie kolommen). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Made moiselle amuseert zich, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De kopermijn, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De Cobra afgod, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. VRIJDAG. Stadhuis, 3.30 uur: Officiële ontvangst Engelse gasten. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Italiaans Opera- concert. TEMPERATUUR ZWEMBADEN 22 graden Celsius. het trainen. Uit een en ander blijkt dus w-1 dat en bij het voetballen en bij het zwemmen de gasten hun beste beentje zullen voorzetten. In het Gulden Vlies werd de lunch gebruikt, waarna allen zich gereed maakten voor het officiële bezoek ten stadhuize. Vanavond zullen de 3 plaatselijke gymnastiek-verenigingen een uitvoering geven, eveneens in het Gulden Vlies, welke avond met een bal zal worden besloten. Wij ontvingen alle maten van 6 t/m. 15 jaar Goede kwaliteiten Leuke dessins HOORN HIIUWSTtIC a> ALKMAAR LAAT «IS Voor de A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" zullen op Zater dag 19 Juni a.s. de heer J. Schouten en prof. mr. P. S. Gerbrandy een rede uitspreken op een verkiezingsverga dering in de Stedelijke Muziektuin. Op 14 Juni a.s. spreekt prof. dr. J. Waterihk in het Gulden Vlies, welke vergadering uitsluitend voor vrou wen toegankelijk is. Edam heeft zich gisteren aan ons vertoond als een palet met vele kleuren. De rode daken van de huisjes, het doffe gryg van de statige torens, het blauw van die oude stoepen en het groen langs de grachten met gele bruggetjes vormen die pracht, welke mensen trekt. Mensen, die oog hebben voor de schoonheid van zo'n oud-Hollands stadje als Edam, met zjjn vele herinneringen aan een groot verleden. By de leden van „Oud Alkmaar", men behoeft er niet aan te twijfe len, is die liefde voor oude schoonheid in grote mate aanwezig. En wie er nog aan zou twijfelen, had Donderdagmorgen maar even bij de Bier kade moeten gaan kjjken om te zien hoe groot de toeloop was naar de boot van Rederij Zwaag, welke ons langs het mooie polderland, Scher mer en Beemster, door Purmerend naar Edam bracht. Naar aanleiding van het artikeltje in ons nummer van gisteren omtrent de bakkersvacantie verzoeken de Alk maarse bakkers ons, erop te willen wijzen, dat veelal de fout bij het pu bliek zelf schuilt. Indien men vroeg op de dag zijn brood haalt, in ieder ggval vóói vier uur 's middags, kan de bakker, als hij uitverkocht raakt, gaan bijbakken, en zo zijn klanten helpen. Nog steeds komen te veel mensen tegen sluitenstijd om brood, en dan is het natuurlijk te laat om nog na te bakken. Het publiek heeft het dus, voor een groot gedeelte zelf in de hand, om te voorkomen, dat het zonder brood naar huis gaat. Komt vroeg, de bakkers zorgen dan voor de rest! VALS Twee personen, die aan de politie bij aanhouding wegens een door hen begane overtreding, een valse naam hadden opgegeven, zijn thans weder om gesnapt en zij kregen er nog een verbaaltje bij: „wegens het opgeven van een valse naam". Drie volle uren op het water worden gevuld met het vertier dat zo uitste kend bij mensen van „Oud Alkmaar" past. Speelman Twuiver met de trek- piano weet direct de zang op volle toon over het water te doen schallen en groot is de aandacht voor de leden, die voordragen, zingen en grappen maken, welke waardering verdienen. Purmerend is al bereikt, we hebben het bijna niet bemerkt, ware het niet, dat een ruitengerinkel tot ons door dringt. De ongelukkige brug, die de Beemster met deze oude marktstad verbindt, priemt door het glas van het promenadedek. Maar alles komt goed af; een enkele schram en voor de rest weer de goede stemming. Het gaat goed, scherven brengen geluk! En daar is dan Edam. Een harte lijke ontvangst, een wandeling door stille, zonnige straatjes, een begroe ting in de grote kerk door de voor zitter van „Oud Edam", de heer Ver meer. Hij nam de taak van de burge meester, die door ambtsbezigheden verhinderd was, op zich. „Hier is dan een groep mensen, die de schoonheid van onze steden ver bonden weet aan de geschiedenis van ons vaderland. Mensen, die liefde heb ben voor eigen woonplaats zonder een verkeerd chauvinisme, en kijken naar het mooie in heel de provincie." De ijverige voorzitter van „Oud Alkmaar", de heer Ringers, gaf een wederwoord op deze groet, die klonk als de schone beiaard van de Edam mer speeltoren. „Met onze komst ging een reeds lang voorgenomen plan in vervulling. Wij zijn gekomen niet op de eerste plaats om het schone en oude hier te bekijken, maar om ons bovenal te ver diepen in het verleden, wat zo groots was. Edam heeft een taak vervuld, waardoor het wonder werd verricht, dat enkele provincies aan de Noord zee tot op de dag van heden over heel de wereld beroemd maakte. In het verleden was dat het werk van Groen land-, Walvisvaarders en Scheeps bouwers uit Edam. En thans zy ge roemd de grootmoedigheid van de Edammers! De kaasmarkt te Alkmaar is we reldberoemd en wij werden het daar met de Edammer kaas!" Zo sprak de heer Ringers en het korte, doch schone orgelconcert van Hessel de Vries was de rassende re actie -in- dit kerkgebouw -op deze wel gemeende woorden. Over die kerk gesproken! Moeten we er veel van zeggen? Ga, als men. Edam bezoekt, er eens kijken. Geen monument in het stadje, dat met dit indrukwekkende gebouw, met zijn bogenrijen, netgewelfd portaal en cu rieus gebeeldhouwde kraagsteen, kan wedijveren. VAN OUDE SCHOENEN. Dan zwerven wij door vele straten. De wereld is er verstild en het gerucht komt van de wuivende bomen langs de grachtjes en door de hamerslag op het scheepswerfje waar de oude glo rie in herinnering komt. Hier moet een deel van de roem rijke vloot van de Ruyter eens ge bouwd zijn. Op de plek waar nu een pleiziervaartuigje door de werfbaas wordt opgekalefaterd, werd in! een grijs verleden de kiel gelegd voor „de halve Maen", een sieraad van de Gou- deneeuwse Oorlogsvloot. Alles spreekt hier over oudheid! De gevel van de koekebakker, het statige stadhuis en zelfs de straatstenen, die, glad van Slijtage, onze voeten dragen! Wij komen in het museum. Edam heeft een groot verleden, U beseft dat nu wel, maar had ook grote mensen! Kijk naar het schilderij van die kas telein uit 1612. „Ik doe hier de leser cont Doen ick was out 42 jaar en gesont Doen was ick swaer 455 pont". En wat denkt U van Trijntje Kever Twintig jaar oud en twee meter en zestig centimeter lang. Ze is niet oud geworden, zegt dra. A. Mulder, want ze was te groot voor het leven en te groot voor de liefdeMaar mo dern is Trijntje, de zeventiende eeuw- se reuzin, wél geweest. Haar schoe nen, 40 centimeter lang, liggen gaaf onder een beschuttende vitrine. En dames let op: „Trijntje droeg reeds een „sleehak". WREDE ZAKEN. Zo'n half uur in dit museum is min der dan een seconde. Hier vormt men zich een beeld van de glorie en de rampspoed die Edam kreeg. Een beeld ook van die tijd welke wij ten onrechte als een goede, oude tijd wensen te bestempelen. Ten onrechte? Jazeker! Boven de schandpaal in het museum zien we de rekening van een beul. In acht dagen tijd heeft hij voor ruim twee duizend gulden gepijnigd of koudgemaakt Vier personen gehangen f 600, een man zonder reden gepijnigd, been uit gerukt, brandmerk aangebracht en zo meer! Een museum heeft Edam, dat veel laat zien, zelfs de hedendaagse geld nood van het gemeentebestuur. De glas-in-lood-raampjes kletteren in de wind en het zal gerestaureerd worden, maar een ledige kas kan evenmin als een potige smid ijzer met handen bre ken. Leefde nu Pieter Dirckz, die in 1528 als burgemeester over dit stedeke re geerde, nog maar. Hij had een baard van wel twee meter lang en voor geld, ten bate van burgerwezen en ar men, liet hij deze zien! Maar „Oud-Edam" is er ook nog en zal er zeker voor waken dat dit kos telijk bezit niet in verval zal geraken. WEG TERUG. In de kajuit van de motorboot „De Gouwzee" schrijven we onze indruk ken neer. Motorgeronk en gezang dringen daar door. Een goede boot en tevreden mensen! Er stonden nog eni ge verrassingen te wachten maar de dag gaat te snel. God Neptunus die op het Alkmaar- dermeer uit zijn rijk tot ons zou ko men, is wars van alle kunstmatigheid. Hij resideert op de evenaar en duldt geen tijdelijke verplaatsing naar Alk maars omgeving. Hij blijft weg, de stemming niet! Heel onze vaderlandse liederenschat wordt uitgestald en we genieten er van. Zo komen we in Alkmaar, de zon in het gezicht, de zon in het hart en verrijkt met vele herinneringen aan schoonheid welke eigen omgeving ons biedt. Een goede dag „Oud-Alkmaar". Een succes! Naar men ons mededeelde, zal de spoorwegovergang aan de Bergerweg van hedenavond 8 uur tot Zaterdag morgen 6 uur voor het verkeer afge sloten zijn. Zondag 4 Juli a.s. zal de Postharmo nie Alkmaar een concert geven in de Stedelijke Muziektuin. Op dit concert zullen o.m. worden uitgevoerd de bei de nummers, waarmede op 9 Mei j.l. te Schoórl de eerste prijs werd be haald. Medewerking zal worden ver leend door het Postaal Mannenkoor uit Haarlem. Geboren: Antoinia J M, dochter van J G .Jonkergouw en E J E van Ga len Catharina M, dochter van H J Kemps en W van Esseveld —Yvonne E H dochter van W A Boersen en B M A den Nijs Johanna M, dochter van J van der Made en J Koning Catharina C, doch ter van H Norder en E C Roobeek Ondertrouwd: Hendrik W van Til en Wilhelmina M A Prins Jan J Valk en Annette P L M van Veggel Petrus J F Blankers en Christina G A van Hoeve Johannes Baars en Catha rina Kruijer Johannes F Wortel en Cornelia M Mol Bartholemeus P Car rière en Helena C Kroon Pieter Blok en Johanna Elings Getrouwd Johannes J Roos en Maria Bek Bertus Sloot en Marijtje Langedijk Jan van der Wissel en Ever- dina Boonstra Overleden: Geertruida W Peper kamp, 51 jaar gehuwd met H J W Mid delaar Agatha H de Vries, 74 jaar. weduwe van C Govers THOM. HOOGERVORST Magdalenenstraat 5, Alkmaar Telefoon 2803 en repar. aan Uw PhiliShave Vraagt demonstratie. BEVORDERING Onze vroegere stadgenoot, de heer R. van Goinga, thans hoofdbewaarder aan de strafgevangenis te Breda, is met ingang van 15 Juni 1948 bevorderd tot huismeester aan de strafgevangenis te Leeuwarden. De leerlingen van de vier hoogste klassen der lagere scholen, ca 180 van Egmond over een breedte van ca jongens en meisjes, hebben het strand 12 km, van Castricum af in noorde lijke richting, geheel van coloradoke vers gezuiverd. Ongeveer 3000 insecten konden aan de Plantenziektekundige dienst worden ingeleverd. Onze brengt U ZOMER-DASSEN in LEUKE kleuren en fleurige dessins in de Houttil Herenmodes Herenhoeden Herenkleding Ongecorrigeerd Het 1.668 ton metende Deense pas. I sagiersschip „Kjobenhavn" is t. I hoogte van de Oostkust van Jutland vanochtend op een mijn gelopen ec| gezonken. Vijftig ziekenauto's en aantal dokters en verpleegsters a naar de kustplaats Hals gedirigeerd I om de gemelde slachtoffers op t(| nemen. Het schip zonk 24 km uit kust. Van de zijde der reders is mee. I gedeeld, dat de „Kjobenhavn" binnen I tien minuten zonk. Ondanks de be. I perkte tijd was het mogelijk twee bo.1 ten uit te zetten. Er waren 400 pad sagiers aan boord en gevreesd wor«t| dat verscheidene hunner om het levj,| zijn gekomen. 1 AFP meldt, dat 200 passagiers reeil zijn gered. 1 In de zaak betreffende het verraai! van de aanslag op het bevolkingsre.1 gister te Amsterdam is geen doodvoj.l nis geveld. Het Amsterdams Bijzondej I Gerechtshof heeft hedenmorgen uit.| spraak gedaan tegen de twee hoofd. I daders van het verraad, dat tot zulkj catastrophale gevolgen leidde, cal de 46-jarige voormalige NSB-eigenaai| van een confectie-atelier P. Th. TeuJ nissen, tegen wie mr. Gelinck 14 dagen I geleden de doodstraf eiste, tot levens-1 lange gevangenisstraf veroordeeld Zijn ondergeschikte op het atelier, öJ 36-jarige Andries van der Laak werJ conform de eis tot 15 jaar veroordeeld! Zoals uit de sententie, die voorgele! zen werd door de president, mr. F. H',1 van Schaeck Mathon, blijkt, zijn bei! de verdachten aan de doodstraf out! snapt, doordat zij gedurende de twal zittingen (de zaak werd éénmaal aan! gehouden en 14 dagen geleden voortge l zet) hardnekkig de schuld op elkaarl schoven. „Indien onomstotelijk was| komen vast te staan, dat het initiatie! tot het verraden van Hoogsteder var! u was uitgegaan", aldus zeide de pref sident bij het voorlezen van beid! vonnissen, „dan zou het Hof niet het! ben geaarzeld u de zwaarste straf o)| te leggen", Voor geen der beide verl dachten had het hof dit echter bewej zen geacht. Hoornblazer kondigde bestand af Hoornblazers van het Egypti sche leger hebben in de histori sche citadel te Cairo om 8 uu? plaatselijke tyd formeel „staakt het vuren" geblazen bij het be gin van het bestand van vier weken in Palestina. Het actieve D.O.V.E.S. te Heiloo houdt de gang er in. Zondag a.s. vin den te Heiloo wederom atletiekwed strijden plaats. Uit de gehele provin cie zijn de inschrijvingen binnen ge komen. 20 Verenigingen met totaal 300 athleten nemen deel o.a. A.V. '23, A.P.G.S. en Blauw-Wit uit Amster dam, Zaanland, Zaandam, Lycurgus Krommenie, H.A.V. Helder; verder athleten uit Hoorn, Medemblik, Enk huizen, Alkmaar, Haarlem, Amstel veen, Weesp, Purmerend en Edam. Het publiek wordt een programma voorgezet om van te watertanden, hardlopen, korte en lange afstand, hoog- en verspringen, kogelstoten, discuswerpen en estafette's. Velen hebben op de Heiloose Sport dag voor het eerst kennis gemaakt met de athletieksport, toen was het demonstratie, nu is het wedstrijd, nu word er gevochten voor elke plaats. De verschillende D.O.V.E.S.-cracks zullen hun krachten meten met de beste athleten uit Noord-Holland. Gerrit Koning zal bij de Junioren B de snelste Nederlandse Junioren ont moeten op de 600 meter, n.l. Schmitz van A.V. '23, KI. Blokker en de gebr. Hopman krijgen de snelle Zaanse en Amsterdamse Junioren op de 1500 meter tegen zich. De „coming-man" Voor zover het dit seizoen betreft gaat het met de kaasmarkt in een stijgende Hjn. Het gaat langzaam, maar het gaat. Zowel wat het be zoek betreft als de aanvoer valt een gestadige groei te constateren. Dit jaar was er nog niet zoveel kaas als vandaag, dit jaar was er ook nog niet zoveel bezoek. De ereplaats tussen de belangstellenden verdienen natuur lijk onze Engelse gasten, die na een verkwikkende nachtrust de markt bezochten, waarbij mr. G. van Hilten vooraf een uiteenzetting had gege ven. Buitengewoon groot was het aantal schoolkinderen, dat over het Waag- plein zwervende, uit alle delen van bet land naar Alkmaar was getogen. Duidelijk is te merken, dat de vacanties naderen, immers, enkele weken vóór de zomervacantie breekt de tijd der school reisjes aan, en het is verheugend te merken, dat daarbij de Alkmaarse kaas markt niet wordt vergeten. Wij zagen verder een gezelschap Zweden, die hun zwaar bepakte rij- Beide in stijgende lijn wielen naast het Waaggebouw par keerden en een kijkje kwamen nemen. En ook uit het Zweedse nabuu^jtnd Denemarken was veel bezoek geko men. Een grote groep trekkers, leden van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale liep rond en toonde grote be langstelling. BIJ V. V. V. In het informatiebureau der V. V. V. was het een va et vient van vreemde lingen, waarbij de voordelen, die de onlangs gereedgekomen verbouwing weer werden teniet gedaan door een verandering in het systeem van de to renbeklimming. Vroeger kwam men rechtstreeks van de straat af bjj de torentrap, waarbjj de heer Visser de bezoekers de weg wees. Thans staat de heer Visser binnen en moet men via de nauwe doorgang van het informatie gebouw. Gevolg: opstoppingen en talloze zoekenden en vragenden, die de weg naar boven niet wisten te vinden. De nieuwe regeling is zeker geen ver betering en het valt slechts te ho pen, dat men hierop spoedig zal terugkomen. Overigens onderging de gevel van het V.V.V.-kantoor een verfraaiing door een nieuw uithangbord, ontwor pen door de heer Margadant, dat het oude bord (dat altijd erg onbeholpen aandeed) heeft vervangen. Door de luidsprekers klonk ook bij afwisseling een damesstem, waarvan het apparaat blijkbaar schrok en er het zwijgen toe deed. Een telefoontje met de installateur deed echter dit euvel spoedig verhelpen. Wij zeiden reeds, dat de aanvoer groter dan ooit was. De prijzen even wel bleven gelijk. Als bijzonderheid stippen wij aan, dat de markter der zuivelfabriek „De Eendracht" op Texel 26 Vrijdagen achtereen de hoogste markt wist te besommen op beurs en kaasmarkt. Een record, dat bewijst, hoe nog steeds kwaliteit de beste waarborg is. DE AANVOER. De aanvoer bedroeg hedenmorgen 46.000 kg. verdeeld over 15 stapels fabriekskaas en 9 stapels boeren kaas, alles tegen een notering van 79.— per 50 kg. J. v. d. Horst moet het opnemen! tegen de beste Junioren op hoog- et| vèrspringen. KI. Bakker en Eddy Kayser vindeil gelijkwaardige tegenstanders op del werp- en springnummers. Aan span-l ning en mooie sport heus geen gebrek! Het publiek wordt door een ge-I luidsinstallatie ingelichht en op del hoogte gehouden van de stand bij de| diverse nummers. De wedstrijd vindt plaats op Gem. Sportterrein aan de Straatweg te Heiloo, aanvang half twee. Zo zal dan Zondag de wedstrijd I plaats vinden tussen het le elftal vanl H.S.V. en een elftal samengesteld uitl oud-spelers (geen veteranen) vanl H.S.V., waarvan velen elders woon achtig zijn. Het belooft een aardig I partijtje voetbal te worden, pe wedl strijd is georganiseerd door de sup| portersvereniging van H.S.V. en stellen zich voor door deze daad de| kas te versterken. Een ieder wel donateur als lid moet dan ooll entree betalen. De wedstrijd vangi| om half drie aan. EXCURSIE NAAK DEN HAAG EN ROTTERDAM. De Ver. v. Plattel.vrouwen afd.l Heiloo heeft j.l. Woensdag een excur-l sle gemaakt naar Den Haag en Rotf terdayi. Met 3 bussen van de firmil de Graaf van Egmond werd ondeil begunstiging van mooi zomerweeil allereerst het Vredespaleis bezic&T tlgd, dat zowel van binnen als va«| buiten een wonder van kunst en bekof ring mag heten. Na enige ververschinj gen gebruikt te hebben, ging het ofl Rotterdam aan, alwaar onze beroem' de Maastunnel werd bezichtigd en rondvaart per luxe boot door on prachtige havens werd gemaakt, we 1 y? uur duurde en waar men enige onze zeekastelen zag liggen met ook hfl vliegtuigmoedership de Karei Doorma'I welks geweldige afmeting ontzag inboej zemde Hoogst voldaan arriveerde heil gezelschap omstreeks 11 uur weer "ij Heiloo. K.A.B.-KINDERUITZENDING. De Kath. Arbeidersbeweging. het vorig jaar hier ter plaatse en-1 kele kinderen uit Amsterdam neef' I ondergebracht tijdens de vacante heeft dit nobele werk wederom tc'l hand genomen. Verwacht wordt, 1atl meerderen dan vorig jaar stadskind enkele prettige vacaDtie'l weken zullen bezorgen. De Raad kwam Donderdagmor openbare zitting bijeen onder v terschap van burgemeester dr. W gens. Van de heer J. Broersma w richt van verhindering ingekomi notulen werden zonder op- of aa kingen vastgesteld, waarna een ingekorven stukken voor kennis, werd aangenomen. Punt 3 van de da „Benoeming van een gem ontvanger in verband met het o den van de heer Punt" bracht ee rassing. B. en W. hadden ter beno voorgedragen; 1. W. Schotten, j commies ter gemeente-secretarie G. W. Leuverink, commies ter secretarie. De uitslag van de ster luidde: W. Schotten drie stemme W. Leuverink twee stemmen en M. de Sonnaville, commies ter secretarie zeven stemmen. Bei was dus geen der beide vorgedra) Ofschoon niemand de bevoegdhei de raad betwistte om buiten de dracht te gaan, ontlokte de uitslag enige discussie. De voorzitter zett een doon welke motieven B. en W hadden laten leiden bij het opn van de voordracht. Rang, bekwaai en toewijding zouden bij een bev ring de doorslag moeten geven systeem zou een aansporing zij studie en een beloning voor bet( ijver en toewijding. Een opschuivi rang zoy zo een ieder moeten be\ gen. Het plan om als no 1 J. de Si villa en als no. 2 een tweede ar naar te plaatsen, werd door de citatie van W. Schotten gewijzig niet overeenkomende met genoi principes.' Als 1 werd nu aanbel W, Schotten en als 2 de Sonna Toen hierna genoemde heer de So ville sohriftelijk zijn sollicitatie trok, werd als 2 geplaatst G. Leuverink. Dr. Hemelrijk stelde na de bc Langed TE VEEL ENTHOUSIASME Is OOK BEDENKELIJK. Nu de verkiezingsstrijd weer op) zwerven ook weer overtuigde p mensen met de stijfselpot en aanj biljetten door de gemeente, enthousiasme gaat echter zover, dat pasgeverfde transformator- en vert kasten grondig werden bedorven. Ei krachtig tegen dergelijke excessen den opgetreden en het is dan ook de geestdrift tot de daarvoor besc baar gestelde borden te beperken, zover het althans gemeentelijke en gelijke eigendommen betreft. VERLOTING VRIJE VOGELS De afdeling HensbroekObdam „Vrije Vogels" heeft een verloting touw gezet Besloten werd 1500 1 tegen f 0,25 te plaatsen met een dar of herenrijwiel als hoofdprijs, alsmede van huishoudelijk^- en luxe-artikejei RECLASSERINGSCOLLECTE. De collecte ten bate der reclassei heeft in Obdam opgebracht f 86. Ondertrouwd: B P. CARRIèRE 'sn LENIE C. KROON. Den Haag, Bronovolaan 24. Alkmaar, Lyceumstraal 42. 10 Juni 1948 Huwelijksvoltrekking te Alkmaar 26 Juni v.m. 10.30 uur- Kerkelijke bevestiging v.m. 11 uur door de Wel Eerw. Heer A- J. v. d Sluis in de Doopsgezinde Kerk, Koningsweg. Receptie van 2,30—4 uur in het Wapen van Heemskerk Toekomstig adres Frans Haverschmidtlaan 48, Schiedam. Alkmaar Röntgenoloog tot 26 JUNI. AFWEZIG van 12 tot, 28 Juni ARTS, HEILOO Andere huisartsen nemen waar. In klein gezin (3 perso nen) wordt voor spoedige indiensttreding gevraagd NET MEISJE voor dag en nacht. Hulp werkster aanwezig. Mevr SAVELKOUL. Val kenburgerlaan 17, Heem stede. Gevraagd NET PERSOON. H.E.MI Leeuwerikkade 9. WONINGRUIL. Aangeb. mooi zonnig huis met garage en flinke tuin te Andijk. Ruilen met huis te Alk maar of omgeving. Brieven onder no- A 38 bureau van dit blad. Ge dei VOl Au nir bi Hi op e.k lin Zij net wo ditc pai blei ten bed t.rir klei gei kac K Jun li ling des li Dl." efO Kon dcu A Za bic pr LI Sï BI VI BI VI Gi HC LE "S

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2