Koperwerken Het nieuwe FORESTERS-terrein onder de loupe harmonie-theater victoria-theater Leo Plas Raad Heiloo Een verkiezings-stuntje en een onteigeningskwestie De Bioscopen Broek op Langendijk Langedijk. Egmond aan Zee. De nieuwe klok luidt over het dorp Bergen. aaisie jSjieuws Buitenlandse betrekkingen der Republiek Schoorl. N oordscharwoudc. Alkmaar, Spoorstraat 27 Onder voorzitterschap van burgemeester Kalff kwam gisteravond de Raad der gemeente in voltallige zitting byeen. Voorzitter memoreerde, dat hy in de Alkmaarsche Courant had gelezen, dat in de Alkmaarse Raad 28 agendapunten binnen het uur waren afgehandeldj hy hoopte, dat dit ook het geval zou zyn met de 29 agendapunten, die op deze agenda stonden. Verschillende ingekomen stukken, w.o. een besluit van Ged. Staten tot verdaging van het besluit van de gemeenteraad van 24 Oct. j.l. tot vast stelling van het Uitbreidingsplan-West en een besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van het besluit tot het verlenen van voorschotten aan de vereniging Volkshuisvesting „Heiloo" werden alle voor kennis geving aangenomen. De belangrijke bespreking voor verbetering van het gem. sportpark en het verzoek van de Foresters had alle aandacht. Blanche Fury Deze boeiende en spannende „Tech nicolor" (film in kleuren) voert de bezoekers terug naar het Victoriaanse tijdvak uit de Engelse geschiedenis, de tijd van koningin Victoria. En in die tijd komt op zekere dag Blanche Fuller als gouvernante op Clare Hall, het kasteel van de familie Fury. De eige naar is Simon Fury, zoon van Adam Fury. Als Blanche op het kasteel is, ontmoet zij daar ook Philip Torn, de rentmeester van het landgoed en de buitenechtelijke zoon van de overleden Adam Fury. Voor deze Philip betekent Clare Hall de gehele wereld en hij beschouwt de hele familie Fury als indringers met alle haat en bitterheid van een man, wiens rechtmatig eigen dom hem ontnomen is. Al spoedig trouwt Blanche met Laurence Fury, zoon van Simon. Doch weldra blijkt, dat haar liefde uitgaat naar Philip. Dit leidt tot tal van verwikkelingen, die te slotte voeren tot de moord op Simon en Laurence door Philip. Zigeu ners worden echter van de moord ver dacht, maar het recht neemt zijn loop mede door de teleurgestelde Blanche. Philip wordt terechtgesteld, maar de zoon van Blanche en Philip, bij wiens geboorte Blanche sterft, zal toch als een echte Fury het landgoed later in bezit krijgen. Prachtig in kleuren opgenomen, wordt de film uitstekend gespeeld. Op bijzondere wijze door Valerie Hobson in de titelrol, terwijl de zo populaire Stewart Granger sterk spel geeft als Philip. Verder mogen nog genoemd in dt filmwerk om hun goede spel Walter Fitzgerald als de oude Fury, Suzanne Gibbs als Lavinia en Michael Gough als Laurence. De spannende hoofdfilm wordt inge leid door twee mooie journaals en een aardige zangfilm. Boomerang Dat er in de Amerikaanse binnen landse politiek wel eens wat rammelt, is bekend. Dat er ter wille van de po litieke baantjes personen worden op geofferd en onder de voet gelopen, was al evenmin een geheim. De ene tijd mag dat dan wat meer het geval zijn geweest, dan een volgende periode, maar de States zijn nooit geheel vrij van dat kwaad gebleven. De sterke, eerlijke film „Boomerang" die Elia Kazan voor 20th Century Fox maakte, is daarvan een bewijs. Een film, gebaseerd op ware gebeurtenis sen, die niet schroomt, de vinger op de wonde plek te leggen, de fouten en feilen van sommige politieke handelin gen aan de kaak te stellen en te brand merken. Daarom heeft een film als deze grote waarde, vooral voor het Amerikaanse publiek, dat maar al te vaak de ogen sluit voor eigen misstan den. Op uiterst suggestieve wijze wordt ons hier een strafproces geschilderd, waarin de officier van Justitie ook po liticus is, waarin het leven van een on schuldige dreigt te worden opgeofferd aan de politiek, doch waarin de inkeer niet te laat komt. Toch wil Boomerang ons niet laten zien welk een edel man deze openbare aanklager wel is. Da.t was niet het doel. Het doel omschreven wij reeds hierboven en in het bereiken daarvan is Boomerang volkomen ge slaagd. De film vermeldt drie namen in vette kapitalen, Dana Andrews, Jane Wyat en Lee J. Cobb. Dat zijn min stens vijftig namen te weinig, want, hoewel Andrews en Cobb het leeuwen deel meesterlijk dragen, zijn alle rollen stuk voor stuk zo perfect bezet en zo verantwoord, als wij zelden zagen in een Amerikaans product. Ook camera en montage voldoen aan de hoogste eisen. In zijn ijver, om het streven van de film uiteen te zetten heeft de Ne derlandse bewerker een commentator ingelast, die wel iets stoort, maar die toch wel nodig zal blijken voor het grote publiek, dat zich de toestanden aan de overkant van de Oceaan niet zo kan indenken. Boomerang is een film, die ons iets zegt en die een in druk nalaat. CINEMA AMERICAÏN Matto regeert Deze film, naar een Zwitserse ro man van Friedrich Glauser, speelt in het krankzinnigengesticht Randlingen Een welgestelde vader betaalt grote sommen aan de directeur van het ge sticht om zijn zoon gevangen te hou den. De behandelende geneesheer be steedt echter extra zorg aan de jonge man, zodat hij binnen korte tijd weer normaal is. Dan verlangt de jongen, Herbert, zijn vrijheid terug en een twist met de directeur volgt. Als deze de volgende dag vermoord blijkt te zijn valt de Verdenking natuurlijk op Herbert, die enkele dagen zijn geheugen verloren heeft. Het komt zelfs zover dat deze een schuldbekentenis tekent. Op het laatste ogenblik slaagt een speurder er in de ware schuldige te ontmaskeren „Matto regeert" is een van de beste detective-films die we de laatste tijd zagen. Vooraf enig nieuws en een filmpje over lente in het poolgebied. Verkeersongeval Op het Hofplein had gisterenmiddag om ongeveer 1 uur een botsing plaats tussen een personenauto, komende uit de richting van de Nieuwesloot en een motor bestuurd door de heer G. alhier. Het geyolg was dat G. van zijn motor viel en bleef liggen. Hij werd voor na der ondeiyoek naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. De botsing ontstond doordat de be stuurder van de auto voor een ander motorrijtuig moest uitwijken, waardoor hij aan de linkerkant van de weg kwam te rijden. Voor de motorrijder, die van de andere kant kwam was het uitzicht belemmerd. BEGRAFENIS-PERIKELEN. Het voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing van begrafenisrechten gaf de heren Olivier en Bosma aanleiding enige onbillijkheden te con stateren in het feit, dat nu ook nog terwijl er soms geen erven meer aanwezig zijn voor het onderhoud aan de grafsteen nog eens 100.be taald moet worden. Voorzitter bracht het voorstel in stemming en het werd toen aan genomen met 9 tegen 4 stemmen. Een voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de alge mene begraafplaats werd eveneens aangenomen, alleen werd daaraan toegevoegd, dat honden ook al worden zij vastgehouden geen toe gang op de begraafplaats hebben. De nieuwe verordening op de in structie voor de beheerder van de be graafplaats gaf aanleiding nog eens op te merken, dat deze tevens in het G.O. behandeld dient te worden. De heer Majolee zou gaarne zien, dat ook de beheerder van de begraafplaats zijn wenden te dien opzichte kan uiten. De heer Olivier wenste, dat het ge ven van fooien niet verboden werd op de begraafplaats, doch de heer Bosma wilde dit artikel juist gehandhaafd zien blijven, omdat de beheerder een behoor lijk salaris dient te hebben en dus niet aangewezen behoeft te zijn op het fooienstelsel. Het voorstel van B. en W. werd hierna conform vastgesteld. De heer Bosma en Kraakman maak te eveneens te dien opzichte aanmer kingen, doch de heer Schuijt zeide, dat de grote lijn in het oog moet worden gehouden en dat met dit voorstel be oogd wordt ,de woningbouw te bespoe digen. Dezelfde garantie is ook aan andere bouwplannen verleend.. WONINGBOUW BESPOEDIGEN? Punt 10 van de agenda bevatte het voorstel van B. en W. tot het verlenen van garantie aan de N.V. Bouwkas „Rohyp" ten behoeve van haar bouw- spaarders woonachtig in de gem. Hei loo, ter zake van rente en aflossing der z.g.n. onrendabele bouwkosten van nieuw te stichten woningen. De heer Olivier zette het verschil van sparen uiten en zeide, dat deze spaar ders een voorrang zouden hebben op de spaarders van de financieringscommissie der gemeente. Bij „Rohyp" heeft men 800 nodig om een woning te kunnen laten bouwen, terwijl dit bij de gern financieringscommissie 1680 bedraagt. De heer Rus wilde opnieuw met de Rohyp besprekingen voeren en rekening houden met de geuite wensen, doch de voorzitter bracht het voorstel in stem ming waarna het met 8 tegen 5 stem men werd verworpen. De voorzitter deelde mede, dat hier door 32 mensen niet kunnen bouwen, hetgeen de heer Bosma de opmerking ontlokte, dat zij dan maar lid moesten worden van een bouwvereniging. EEN SERIE HAMERSTUKKEN. Hierna kwam weer een serie ka merstukken aan de orde en in vlot tem po ging het naar punt 15. Een geldle ning werd aangegaan van 250.000 tot dekking der kosten verband houdende met de uitbreiding van de riolering; een i ekening-courant-overeenkomst werd aangegaan met de N.V. Bank voor Ned Gemeente te Den Haag tot een maxi mum van 35.000, ter financiering van de bouw van woningen te stichten met steun ingevolge de woningwet; een voorstel tot het verleenen van machti ging aan de Burgemeester tot afgifte van een contra-garantie-verklaring ter zake van de rente van eventueel te be twisten Grootboek-inschrijvingen af komstig uit Joods bezit; een tweetal wij zigingen der begroting van het grond bedrijf van 1947; een voorstel om me dewerking te verlenen aan een door de minister van wederopbouw en volkshuis vesting vastgestelde regeling tot het toe kennen van premiën ten behoeve van verbetering en splitsing van bestaande woningen door de bewoners zelf voor te stellen; tot het van overeenkomstige toepassing verklaren van het Kon Be sluit inzake restitutie van 2j4 pet. pen sioenpremie over het jaar 1947 ten aan zien van het gem.-personeel; een ver zoek van de heer J. M. Zonneveld om toekenning van een voorschot, als eerste hypotheek ten bedrage van 70 pet. der totale kosten van een door hem te stich ten woning. EEN VERKIEZINGS-STUNTJE? Punt 18 van de agenda bevatte een schrijven van Ged. Staten van N.-H. houdende bemerkingen tegen de nieu we bezoldigingsregeling voor het gem.- personeel. waaraan B. en W. een voor stel hadden toegevoegd. De heer Bosma vroeg of G. O. hier in was gekend, want, zei spr., er staan wederom verslechteringen in voor het lagere personeel. De heer Majolee schaarde zich achter de ge dachtegang van de heer Bosma. doch zei, dat wanneer de minister dit heeft ingesteld, dit zijn reden wel zal heb ben. De heer Bosma wil er dan toch niet aan meewerken, al wil de minis ter dit. De heer Bolten zou gaarne een onderzoek willen zien ingesteld of het mogelijk is prestatieloon toe te passen op de lagere lonen; hetgeen de voor zitter toezegde. De heer Bosma ver heugde zich erover, dat ook de heer Bolten daarvoor is, doch zeide te moe ten opmerken, dat het toch zijn be windvoerders zijn die dit instellen. De voorzitter zeide, dat ook deze bewind voerders niet weten waar zij het geld vandaan kunnen halen; hetgeen de heer Bosma de opmerking ontlokte, dat er wel 3jj millioen per dag voor In donesië beschikbaar was. Punt 19 en 20 werden wederom met een tik van de hamer aangenomen, waarmede was vastgesteld de opmer king tegen het vastgestelde uitbrei dingsplan West van Ged. Staten en het voorstel van B. en W. en het verzoek was aangenomen van het bestuur van de R.K. Meisjesschool tot beschikbaar stelling van de nodige gelden voor aan schaffing van schoolmeubelen en leer middelen. ONTEIGENINGS-KWESTIE. Het voorstel van B. en W. om tot onteigening ten name van de Vereni ging voor Volkshuisvesting „Heiloo" van het perceel en eigendom toebeho rende aan mevrouw B. van Weelderen- Stammes, alhier, over te gaan, deed de heer Majolee opmerken, dat hem ge bleken was. na de vorige raadsverga dering, waarover ook toen gesproken is, dat Volkshuisvesting nimmer op het aanbod van mevr. van Weelderen is ingegaan. Voorzitter merkte op, dat hij de stukken heeft gezien, doch dat de eisen onbillijk waren. De heer Rus zeide, dat de heer Majolee doet voor komen. alsof mevr. van Weelderen het slachtoffer zou worden. Dit is niet het geval. Deskundigen willen nu uitma ken de voorwaarden van deze ont eigeningsprocedure. De heer Majolee zei nog eens, dat de handelwijze van enkele bestuurders in Volkshuisvesting hem noopte tegen dit voorstel te stem men waarna het voorstel werd aan genomen. HET FORESTERS-VRAAGSTUK. Tenslotte was er nog een verzoek binnengekomen van de voetbalvereni ging De Foresters om te komen tot verbetering en uitbreiding van het ge meentelijk sportterrein en reorganisa tie van het gebruik. Voorzitter deelde mede. dat deze brief niet behandeld kan worden als een voorstel, doch dat hij gaarne de mening der raadsleden over dit verzoek van de Foresters zou willen vernemen om later te kunnen handelen naar de suggesties dienaan- de gedaan. Spr. deelde nog mede, dat het niet de indruk mag wekken alsof B. en W. geen belangstelling voor dit belangrijke punt zouden hebben. Het is bekend, dat Foresters gaarne een tweede veld zouden willen hebben. De voetbalvereniging HSV had echter f 4000 voor verbetering van haar ter rein uitgegeven. De Foresters mikken dus wel erg hoog, als zij deze kosten nu van de gemeente willen eisen. Ten slotte willen zij ook het alleenbeschik kingsrecht van het eerste speelveld. De kosten raamde hij op pl.m. f 6000, waarbij nog wel het een en ander zal komen. De Foresters betalen echter slechts f 250 huur en Doves, die toch ook recht op een speelveld heeft, slechts f 50 Ook de scholen behoren een speelveld te hebben. Een tweede voor stel van de Foresters was, dat zij het 2e speelveld zelf in orde willen brengen en het eerste terrein door de gemeen- té laten bekostigen. Het le terrein blijft dus voor de Foresters en het 2e terrein kan voor andere gelegenheden worden gebruikt. De huur willen zij dan verhogen tot f 400. De heer Olivier wilde, dat er rekening gehouden zou worden met het feit, dat daar 13 elftallen zullen gaan spelen en dat een waardevol bezit geacht moet worden voor de gemeente. Spr. zou gaarne zien, dat B. en W. zich over de financiële kosten niet te veel zorgen baren. De heer de Jager zeide. dat het ter rein van het gem. sportpark ongeschikt is om een goed voetbal terrein van te maken en zou liever zien, dat de keus op een ander terrein viel, desnoods daar achter. De voorzitter merkte op, dat de Fo resters ook andere aanbiedingen had den ontvangen, doch gezien het terug komen op het eerste voorstel van B. en IV lijkt deze aanbieding niet zo serieus te zijn geweest. De heer Schuijt meende, dat rekening gehouden moet worden met de prach tige kleedgelegenheid. Voorzitter zou gaarne zien, dat het voorbeeld van H.S.V. werd gevolgd en dat ook de Foresters het geld daarvoor benodigd zouden kunnen lenen. De heer Vermeulen zou gaarne zien, dat de belangen, waarvoor de Zondag eigenlijk dient, de Zondagsrust, niet uit het oog verloren worden. De heer Senff zou gaarne zien, dat de Foresters een eigen terrein kreeg en wilde vooral de jeugd op het gem. sportpark houden De voorzitter dankte de raad voor de gemaakte aanmerkingen en wensen, en zeide, dat hij t.z.t. met beter gefundeer de voorstellen en cijfers zal komen en nam nota van het feit, dat de vergade ring zich uitsprak, het daarheen te lei den, dat de Foresters op het gemeente lijk sportpark zullen blijven. Hierna werden nog een viertal agen dapunten behandeld waarvan de pers geen inzage had gehad, zodat wij deze ook niet verder zullen bespreken. Postduivenvlucht vanaf Pont St. Maxence Zondag j.l. is er een prachtige pres tatie verricht door de postduiven die vanaf Pont St. Maxence (pl.m. 400 km) moesten vliegen. De eerste wedvlucht vanaf dit station verliep zeer snel en werd een z.g.n. waarvlucht, doch de laatste werd zeer zwaar. Laat gelost, sterke tegenwind en warm weer zijn nu eenmaal factoren die hoge eisen aan de postduif stellen. De Alkm. Concours commissie noteerde de eerste duif am 17 uur 13 min. 47 sec., waardoor de duif een snelheid bereikte van 889 meter per minuut. De volledige uitslag luidt: D. Kranenburg (S) 1, 63; A. de Best (S) 2, 6, 47; Hoed—de Vries (H) 3, 9, 31; C. Rabeling (<7) 4; C. Al (A) 5, 34, 39, 54, 56; C. D. Huiberts (A) 7, 61; H. de Ja ger (P) 8; L. v. Vuure (A) 10, 18, 46; H. Schipper (A) 11; VrasdonkOldenburg (A) 12. 22, 30, 43; J. Oud (A) 13; Fok— de Groot (P) 14, 45; W. Hartland (A) 15, 21; J. Huiberts (A) 16; H. Bielsma (P) 17, 59; S. v. Diepen (A) 19; J. v. d. Idsert (S) 20, 25, 26, 62; A. Doornekamp (P) 23; J. W. de Moei (P) 24; Pater— de Geus (H) 27; KaperTermaat (A) 23, 44; N. Ypma (A) 29; J. A. Egbergen (P) 32, 53; H. Bouwens (A) 33, 40; H. du Crocq (A) 35; R. H. de Beer (P) 36 42; H. J. de Jager (P) 37; J. A. Man nes (H) 38; J. van Leerdam (H) 41; Godschalk—Noome (A) 48; H. Mooy (A) 49; A. de Jager (P) 50.51; M. Pronk (A) 52; R. Middelburg (H) 55,60; N. v. d. Kamer (A) 57; C. Streicher (S) 58. S betekent Steeds in Spanning; H: Heiloo's Luchtpost; A: Alcmaria Victrix en P: de Postduif, waarvan de betref fende leden lid zijn. Deze vier vereni gingen vormen samen de Alkm. Con- ccurscommissie. Onze plaatselijke voetbalverenigingen H.S.V. I ontvangt Zondag de reser- vesves van H.R.C. uit Den Helder voor de kwartfinale om de N.H.V.B.- belter. Dit belooft een prachtige strijd te worden. Willen de H.S.V.-ers deze moeilijke klip omzeilen, dan zullen zij zeker alles op alles moeten zetten. Het zal aan de Mallevoortsdijk zeker heel druk zijn. De Ambtenaren en de Rijkspolitie nemen geen genoegen met de draw die bereikt werd in de deze week ge speelde wedstrijd. Reden waarom om de eer gestreden zal worden wie inder daad de sterkste is. Daarvoor ont moeten zij elkaar wederom op het H.S.V.-terrein Dinsdagavond a.s. om half acht. Hedenavond worden nog gespeeld Limmen III tegen een Foresters- combinatie. De wedstrijd wordt te Limmen gespeeld. De clou van de dag worit echter de wedstrijd, die eveneens heden avond plaats vindt tussen de Fores- ters-veteranen en de muzikanten van Eensgezindheid. Wij zijn benieuwd, doch het belooft èn voor publiek èn voor spelers weer een prachtige avond op het gem. sportpark te worden. R.K. THUISFRONT. Het R.K. Thuisfront-comité, dat reeds zoveel voor onze jongens in In- dië deed, is wederom een actie begon nen. Zondag a.s. zal er voor deze jongens gecollecteerd worden en wij verwachten, dat velen weer hun daadwerkelijke steun zullen verlenen. VERKIEZINGSVERGADERING PARTIJ v. d. ARBEID. Het Kamerlid Suurhoff, tevens hoofdbestuurder van het N.V.V., komt Maandagavond spreken 'n de Rustende Jager voor de verkiezings propaganda van de Partij van de Arbeid. R.K. PAROCHIENIEUWS. In Sursum Corda lezen wij, dat de collecte, die pater Rozing die weer na een verblijf van een jaar naar Floris (N.O.I.) vertrek* waar hij reeds 17 jaar werkzaam is in zijn parochiekerk alhier hield,- 1346.28 heeft opgebracht. 60 SCHOOLKINDEPEN NAAR CALLANTSOOG. Pl.m. 60 schoolkinderen van de 3e klas van de R.K. Meisjesschool gaan voor een week van 2026 Aug. naar Callantsoog. Voorwaar een mooi uitstapje voor deze kinderen. WIT-GELE KRUIS. Het consultatie-bureau voor zuige lingen wordt vanaf 24 Juni gehouden in het nieuwe wijkgebouw aan de Holleweg. GESLAAGD. Als adj.-inspecteur van politie slaagde onze plaatsgenoot T. Groe neberg bij het te Amersfoort afge nomen examen. Kind onder motorbakfiets "De heer Overtoom uit Zuid-Scharwoude wordt tegenwoordig letterlijk achtervolgd door het ongeluk Werd vorige week zijn motor-bakfiets door een Naco-bus irf „ver drukking" gebrach^ Vrijdagmorgen kwam een kind onder dé carrier terecht Het kwam gelukkig goed af De enige schade was: een hevige schrik en een huizen- hoog-krijsend wicht MEDISCHE DIENST De medische dienst zal a s Zondag voor Langedijk en St Pancras worden waar genomen door dr J de Wit (K 2260—524) De nieuwe luidklok voor de gemeente is Vrijdag gekomen en met enige plechtig heid in de toren der Ned Herv Kerk gebracht Burgemeester Niele was met de ge meente-secretaris en enkel© racdsleden aanwezig, terwijl dominé Roobol met de diaken, de heer Heere van kerkelijke zijde blijk van belangstelling gaven Juist toen de klok voor de kerk gede poneerd was, daalde een mals regentje neder, waarmee de klok werd ingezegend Dominé Roobol sprak een kort woord Hij wees er op, hoe de oude klok tijdens de oorlog was vernield de oude klok. die de gelovigen zo dikwijls opgeroepen had ter goedsdierfstoefening en de doden had beluid De Heer heeft genomen en de Heer heeft gegeven Zo kwam plotse ling deze morgen de nieuwe klok, tot verheugenis van de burgerlijke en ker kelijke gemeente De Heer geve zijn zegen, zodat deze klok weder kan ver manen tot geloof en over het dorp kan galmen, om de doden te beluiden Deze klok is een teken van herstel en weder opbouw en moge een symbool zijn voor de herrijzenis, niet alleen van ons vader land, maar ook van Europa, ja, van heel de wereld! Nadat de heer Jonker de kleine plech tigheid op de gevoelige plaat had vast gelegd, werd de klok onder deskundige leiding in de toren gehesen^ waarbij ge legenheid bestond de prachtige klank te toetsen Deze grote luidklok, onmisbaar in het dorpsbestel, is vervaardigd door de be kende firma Gebr Tea Bergen te Hei- ligerlee Reeds kort na de bevrijding werd deze door de gemeente besteld, zodat men wel geduld heeft moeten oefenen De klok, die goedgekeurd is door de Rijks commissie van advies voor oude en nieuwe luid- en slagklokken en klokkenspelen, weegt 475 kg en heeft een diameter van 91 cm Met de levering van deze klok heeft Egmond een schrede gezet op het pad tot herstel van hetgeen de cforlog ver woestte Als herinnering daaraan, draagt de klok het opschrift: „De oude klok> door Duits geweld (vernield,, heb ik dees' toren nu opnieuw bezield'' Precies om 12 uur hing de klok in de toren en galmden als vanouds het klok gelui over het dorp Moge zij een spoe dig, algeheel herstel van Egmond aan Zee inluiden! Prof. Schermerhorn spreekt Voor een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal van de Vergulde Valk sprak Prof. Schermerhorn over: „Wat socialisten wel en wat zij niet willen". Na een korte inleiding, waarin spreker vooral deed uitkomen, dat ons land, zowel hier als Overzee in de branding leeft, bracht prof. Scher merhorn naar voren, dat de toestan den van vóór 1940 niet meer gewild worden. Spreker lichtte dit met di verse voorbeelden toe. Wat zij wel willen? Veel en veel meer, dan wat tot nu toe bereikt is. Wij staan, al dus spreker, met de K.V.P. tussen links en rechts. Hoe sterker de P.v.d.A. des te meer kan er bereikt worden. Ter lezing werden aanbe volen: Na Oorlogse Sociale Politici? van Mr. Dr. van Rijn; Hard tegen hard, Zacht tegen zacht, van Kalebas. Een daverend applaus was de dank. die prof. Schermerhorn ten deel mocht vallen. Na de pauze volgde nog een interessant debat. GRATIS VIS In grote hoeveelheden komt de laatste drgen z g hors-makreel op het strand, die achter kleine visjes azend, zich te dicht aan de kust waagt en door de gol ven over de zandbak geworpen wordt zodat men ze met manden vol voor he1 oprapen heeft Menig Egmonder en bad gast eet zodoende gratis vis! Hoorn des overvloeds Aan het politie-bureau te Bergen werden gedurende het tijdvak van 11 tot en met 18 Juni de navolgende voor werpen als g v o n d e n aangegeven: streng zwarte kralen, bril in etui, cape, blauwe rozenkrans, grijze cein tuur, autoped, grijze, ceintuur, speld met hanger, padvinderspet, blauw dames badpak, zijkant jasbeschermer, padvin- drsportemonnaie, witte zijden sjaal, armbandje, emaille broche, broche, armbandje, jong hondje tspaniel), ro zenkrans, wollen bedrukte doek, bruin lederen portemonnaie, koperen zegel ring. tentharing, kinderbadpakje, kin derschoentje, vulpen (capitol), kinder wagentje, kruiwagentje. bril met hoorn montuur, portemonnaie, rood lederen etui met distributiebonnen, glacé da meshandschoen, badpak. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: groen geruit damesvest, donkerblauw wollen damestrui. bril met hoornmon tuur, zilveren vulpotlood, gouden ket tinkje met kruisje, wit schapenwollen vest, zilveren sigarettenkoker, 2 hal ters (gew. 2'!, kg), tabaksdoos inh. dis tributiebonnen en kwitanties, zwarte laktas, inh. persbewijs,, portefeuille inh. 125.bril in rood etui, paar zwarte glacé dames handschoenen, ro de ceintuur, bruin hondje, groen lede ren portefeuille (inh. 250, paspoort, verschillende lidmaatschapkaarten) gekleurde sjaal, bril, bril doublé mon tuur), 2 x 1/20 Staatsloterij no. 335, rood kindervestje, hoedenspeld met pa rel en ivoren kralenkettinkje; hond (bouvier), wandelstok met ivoren knop, wandelstok met gebogen knop. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau der Rijkspolitie (Tel. 2444), Karei de Grotelaan 17, elke werkdag van 10 tot 11 uur vm. ARTSENDIEN ST OP ZONDAG. Op Zondag 19 Juni wordt de medi sche dienst in Bergen wederom waar genomen door Dr. Pot. p.a. Russenweg 1, Tel. 2700. Ongecorrigeerd, Aneta verneemt, dat president Soekarno op 31 Maart 1948 tot Ab- doel-Kadir, speciaal afgezant der Re publiek te Afghanistan, eensoortge lijke brief heeft gericht als Je be reids gepubliceerde aan Soeripno te Praag. In deze brief wordt Abdoel- Kadir gemachtigd in onderhandeling te treden met de regering van Af ghanistan en met deze regering over eenkomsten of verdragen, van welke aard dan ook, te sluiten en te onder tekenen, waarna deze aan de Repu_ bliek ter ratificatie dienen te worden voorgelegd. Burgerlijke Stand Geboren: Herman J„ zoon van A. K. Bosman en van A. Sanders. Ondertrouwd: A. P. van Overmee- ren en J. A. Klijn. J. Groenendijk en S. Kossen. J. Vriesman en P. Modder. Gehuwd. W. Wokke en C. van Over- meeren. GESLAAGD. De heer Evert Wilhelm te Hoorn slaagde aan de Rijkskweekschool té Alkmaar als onderwijzer en is tege lijk benoemd tot onderwijzer aan da Lagere school, alhier. COLLECTE Volgende week zal een lijstcollecte wor den gehouden ten behoeve van het Oranje-comité De opbrengst van deze collecte zal voor een groot deel bestemd worden om de kinderen te tracteren met de aanstaande Jubileumfeesten Marktberichten ALKMAAR, 18 Juni Andijvie 5,50—12; Spinazie 1242; Postelein 5—14; Worteltjes 28; Tomaten 74—92; Spitskool 8,12—9.40: Aardbeien 2,403,50 (p slof); Asperjes 42— 85 (bos); Rabarber 5,50—22 Prei 5—24 (bos.; Uien 11—18 (bos); Sperciebonen 168—195; Snijbonen (stok) 138—160; Pronksnijbonen 22—26; Bloemkool IA 16—20, idem I 12—15 en idem II 7—20; Knolselderie 11—22; Worteltjes 3—8; Radijs 5—8; Selderie 3—5: Selie 2,505; Nieuwe aardppelen, grots 8—12,50 en idem klein 47 NOORDERMARKTBOND 136.0CO kg Vroege Aardppelen: Eerstelingen 8,20— 12,80, Drielingen 6,30—8,70, kleine 2—4,30, rode Eerstelingen 11,70—15 en Eigenhei mers 12,80; 4300 kg Rabarber 5—5,20; 900 stuks Bloemkool I 12—16 en idem II f6,10 —7,50 WARMENHUIZEN, 18 Juni 17,500 kg Aardappelen: Schotse muizen 13,50—14,70, idem kriel 5,306,20, idem drieilngen 9,80 —11,20, Rode Schotse, muizen 18,80 en idem drielingen 9,90 L.G. Centrale, 18 Juni. 185000 kg. aardappelen: rode eerstelingen 12.8014.70, eerstelingen 10.20 ƒ12.70, driel. ƒ5.10—ƒ9.10; kriel 2.705.500 stuks bloemkool 16.—. Predikbeurten ALKMAAR: Grote Kerk, 10 uur ds Dik- boom; 5 uur ds Wesseldijk Kapelkerk, 10 uur ds Den Oudsten (H. Avondmaal) Rem Geref gem, half elf ds Haentjes van Baarn Luth kerk (Oudegracht) 10 uur ds Roodenburg Doopsgezinde kérk, 10 uur ds Van der Sluis Geref kertc (art 31 KO), in „Waakt en Bidt", 10 uur dienst; half zes ds Van der Lingen Baptisten gem (in N Doelen), 10 uur evan gelist Hofhuis; half acht jongelieden- samenkomst Oud-Kath kerk, geen dienst Herst Ap gem, Toussaintstraat, half tien en 4 uur en Woensdagavond 3 uur dienst Ned Chr Gem schapsbond, Zaterdag 19 Juni half vier bidstond, Oude- gracht 208; Maandagavond half acht bij belbespreking, Houtweg 8; Donderdag avond half acht evangelisatie-samenkomst la „Waakt en Bidt", Laat 217 Het Legec des Heilsi Limmerhoek, 10 uur Heiligings samenkomst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur Verlossingssamenkomst Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen (in Valks Lunchroom) half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeen komst Rozekruisers Genootschap, Oude gracht 114, Tempeldienst om half elf; spreker de heer Dekker Gereformeerde kerk, 10 uur ds Hamming van Den Hel der; 5 uur dr Polman OMGEVING BERGEN: Geref kerk, 10 en 5 uur ds Bceienga van Haarlem BROEK OP LANGENDIJK: Herv kerk, half tien ds Bijlsma; half vier ds Alkema van Amsterdam Chr Geref kerk: half tien en 3 uur ds D Hénstra Geref kerk (Art 31) v m 10 uur leesdienst; 3 uur ds W v d Lingen Doopsgezinde kerk, geen dienst Geref kerk, 10 en 7 uur ds Donner EGMOND AAN ZEE: Geref kerk, 10 uur dr Polman; half zes ds Hamming van Den Helder HEERHUGOWAARD: Geref kerk, half tien en half drie ds Huismans HEILOO: Herv kerk, 10,45 ujar ds Bloem- hoff (verbeterde opgaaf) Geref kerk, in Evangelisatie-gebouw Kerkelaan, half negen dr Polman; 4 uur ds Hamming van Den Helder NOORD-SCHARWOUDE: Geref kerk, 10 en 4 uur ds Haitsma SCHERMERHORN: Geref kerk, 10 en 3 uur ds Visser SINT PANCRAS: Geref kerk, 10 en 4 uur ds Middelkoop .■MmBViiiMiin i m mimi* Voor oude naar

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5