Kfepper's KRONEN De Rijwielha! KOLYNOS (HU. DE Stad en Omgeving. HET WOONRUIMTE-VRAAGSTUK fraaiste N AUTORIJSCHOOL ym Wat Weiter wi Burgr l Vragen en een antwoord Seriewedstriiden Alkmaarse Bovs Alkmaar en hét Nationaal Huldeblijk HET CIRCUS KOMT RandersCombinatie-elftal Alkrnaarders zeilden in Den Helder 56 nieuwe arbeiders woningen Een dagje naai* Amsterdam i BE BOf)K De wandelproef van H.L.O. Burgerlijke stand Bergen Cornelis Jonker neemt afscheid Feestconcert in de Muziektuin Marktberichten ieuws Engelse havenstaking ten einde Nederland weigert compromis-voorstel Afnemend buiïg Heiloo. „Om Genoegen" uit Wormerveer concerteerde vishandel j. HENSTRA Adverteert in de Alkmaarsche Courant Huiberts - Pay|lop 23 r* De m*est actual* krant Alkmaarsche Courant p/T GAAJ Kantonrecht bewijs niet Hooggeachte Redactie, Uw blad heeft geen vragenrubriek Mag ik desniettegenstaande zo vrij zijn U enkele vragen te stellen en wilt U proberen daar in uw blad op te ant woorden? Het zal ongetwijfeld vele van uw lezers interesseren. 1. Is er in Nederland en ook in Alk maar werkelijk woningnood, zou het dan niet gewenst zijn om zoveel mo gelijk woonruimte te verschaffen? 2. Zou het dan niet gewenst zijn, ook Rijksgebouwendienst daarvan te over tuigen? Men zegt immers, dat er in het door die dienst gevorderde ge bouw „Huize Voorhout", dat bestemd was voor tehuis van ouden van dagen, tal van appartementen reeds weken lang leeg staan. Deze bewering klinkt waarschijnlijk, daar het al weer enke le weken geleden is, dat er in „Huize Voorhout" een openbare verkoping werd gehouden, waarbij men heeft kunnen waarnemen hoe keurig dit aan het rijk toebehorend meubilair was onderhouden. (U mag ook lezen hoe „treurig"). 3. Zou het ook niet gewenst zijn, dat verschillende grote huizen, bewoond door kleine gezinnen, die zonder heel veel moeite voor dubbele bewoning geschik't gemaakt kunnen worden, eens werden bekeken? Is de huurwaarde van het geheel te hoog, dan kan zon der bezwaar met een subsidie worden gewerkt, zoals nu ook reeds wordt aangeboden bij verbouw van wonin gen. 4. Kunnen verschillende bij over- lieids- of semi-overheidsinstellingen als kantoren in gebruik zijnde woon huizen, nu eindelijk niet eens aan hun oorspronkelijke bestemming terugge geven worden? Ik denk hierbij b.v. aan het huis van dr. Schut, dat sinds de bevrijding zo geruisloos van de ene dienst naar de andere overging. Na tuurlijk zijn wij allen van het gewel dige belang van die diensten over tuigd, er is in Nederland geen dienst, overbodig en geen ambtenaar te veel, maar ziet U, die woningnood is toch een groter gevaar, dan de door al die diensten bestreden gevaren; de ophef fing van de woningnood zou ook nog van groot belang zijn, al moest dit gaan ten koste van opheffing van di verse diensten; en een groot gedeelte van de gewone burgers zou een ver zachting van de woningnood zelfs nog toejuichen, ook al zou de ambtelijke controle op honderd en één zaken iets minder intensief moeten worden. Ik hoop, mijnheer de redacteur, dat mijn vragen niet te moeilijk zijn en de daarbij gevoegde toelichting duidelijk. Hoogachtend, UW VRAGENDE LEZER Wij hebben ons, in verband met het bovenstaande, in verbinding gesteld met de autoriteiten en ambtenaren, M. L. .F BAJETTO. Wat Weiter wil werd gisteravond uit eengezet door één der propagandisten van de partij van lijst tien, de generaal M. L. F. Bajetto tijdens een verkie zingsvergadering in het Victory-Hotel alhier, waarvoor niet alleen belangstel ling bestond uit kringen van dé aan hangers) doch ook van de zijde der K.V.P. en van andersdenkenden. De bijeenkomst werd geopend met een inleiding door Mr. C. Smal, die uiteen zette, welke in grote trekken de be weegredenen waren, die geleid hadden tot het vormen van een eigen lijst, waarna de heer Bajetto het woord kreeg. Spreker betoogde, dat het stemmen voor de grondwetherziening inhoudt, dat men instemt het 't beleid van het kabinet-Beel. De heer BajeTto zeide, dat het trac- taat van Linggadjati tegen de grond wet ingaat, terwijl op de Renville de zaak nog verergerd wordt, waar ge sproken wordt van een „onafhankelijk" Indonesië. Dit is zeker niet de bedoe ling geweest van de Koninklijke Rede van 1942. Niemand weet, hoe de toekomstige Unie er uit zal zien en bovendien, zal als- de wijziging er eenmaal is, het volk verder niet worden gekend, zoals blijkt uit het nieuwe artikel 209. Wij, 'aldus de heer Bajetto, veftetten ons tegen de Unie, niet omdat wij terug willen naar Koloniale verhoudingen, maar omdat wij de Rijkseenheid willen bewaren. De thans gevolgde politiek in Indonesië, haalt daar het communisme binnen zeide de heer Bajetto. Spr. oefende critiek$op de huidige po litiek uit en verweet het kabinet-Beel slappe houding en te veel volgen van partijbelang De groep-Welter wil een einde maken aan de coalitie KVP P. v d. A., omdat het partijbelang niet zwaarder mag wegen dan het menselijk geweten. Na afloop was er gelegenheid vragen te stellen, waarvan door enkelen werd gebruik gemaakt. De discussie ontaard de echter in een onderling debat tus sen de vragenstellers, en ook de tegen standers kregen geen antwoorden, die in hun ogen bevredigend waren. Tot besluit van de vergadering wek te Mr. Smal op, te stemmen op lijst tien. die bij de woningtoewijzingen betrok ken zijn. Vraag 1 kunnen wij natuurlijk be vestigend beantwoorden. Op vraag 2 is het antwoord niet zo gemakkelijk. „Huize Voorhout" is (Jes- tijds -door het Rijk gevorderd en daar na de zetelplaats geweest van diverse overheidsinstellingen. De huurprijs was op bijna f 34.000 getaxeerd en waar het Rijk dit bedrag op de duur niet meer wil betalen is de huur van het gebouw tegen 1 April a.s. opge zegd. Zoals men weet was het gebouw oorspronkelijk bestemd voor het on derbrengen van min of meer welge stelde oudere mensen, die voor hun installatie zit- en slaapkamer, bad kamer en w.c. met de daarbij be horende verzorging een bedrag van f 2500 tot f 3000 per jaar zouden moe ten betalen. Worden de kamers nu afzonderlijk aan woningzoekenden verhuurd, dan zou voor één kamer plusminus f 500 betaald moeten worden zonder ge bruik van keuken en het fs te be grijpen, dat daarvoor weinig liefheb bers te vinden zouden zijn. Wannteer de gemeente een dergelijk pand zou vorderen, zou zij waarschijn lijk door de tekorten vele duizenden guldens per jaar moeten bijbetalen en het is te begrijpen, dat men nog niet heeft kunnen besluiten daartoe over te gaan. Men ziet het, de zaak is niet zo een voudig als ze er uitziet en onderhande lingen hebben tot dusver niet tot een resultaat geleid. Op vraag 3 kunnen wij antwoorden, dat van de 9000 panden in onze ge meente er thans 8400 in kaart gebracht zijn. De rest, gelegen in van minder welstand getuigende straten, is nog in beschouwing, maar men weet wel, dat daaruit niet veel woonruimte te halen zal zijn. Vaak lijkt het, dat te weinig mensen in een te grote woning verblijven, maar men moet er reke ning mee houden, dat allerlei familie omstandigheden en meestal kwes ties van medische aard hier een rol spelen. Elk bezwaar tegen inwoning in medisch opzicht wordt nauwkeurig onderzocht. De betrokkenen worden gekeurd en hun bezwaren worden van deskundige zijde bekeken. Ook dit is niet zo eenvoudig als het wel lijkt. Op vraag 4 kan geantwoord worden, dat in het huis van dr. S. o.a. het Me disch Opvoedkundig Bureau is geves tigd, een Provinciale instelling, welke nog in het groeistadium verkeert en dus eerder groter dan kleiner zal wor den. Een deel van het pand wordt ge bruikt door de Raad van Arbeid, die uit zijn eigen gebouw aan de Helderse weg gegroeid is. Dit deel behoort te worden ondergebracht in het naast gelegen pand waar de Rijksverkeers- politie is gevestigd, welker zetel eigen lijk Heiloo is. Zolang deze hier even wel verblijft, zal een deel van de Raad noodgedwongen nog wel in het pand op de Kennemerstraatweg moe ten verblijven. Daarbij komt nog, dat de familie S. niet meer gedetineerd is en aanspraak maakt op het eigen huis in verband waarmede de beheerder van het pand dat tot 1 September a.s. verhuurd is de huur reeds aan de daar thans verblijvende instellingen heeft opge zegd. Welk verloop deze kwestie zal nemen is op het ogenblik nog niet te voorspellen. Inzender kan uit het bo venstaande wel concluderen, dat de door hem genoemde percelen wel de gelijk de belangstelling van de wo ning-autoriteiten hebben en dat op alle mogelijke manieren getracht wordt woonruimte voor de nog steeds zoe kende gezinnen los te krijgen. Laten wij hopen, dat binnen afzien bare tijd ook voor de hier genoemde panden een voor allen bevredigende oplossing kan worden gevonden. Red. Alkm. Crt. De stand in de seriewedstrijden in de afdeling adspiranten is momenteel: Alkm. Boys 5 5 0 0 232 10 Alcmaria 5 4 0 1 233 8 AFC 5 4 0 1 14—4 8 Kolping Boys 5 3 0 2 1110 6 Jong Holland 5 2 1 2 89 5 Foresters 6 1 1 4 320 3 Randers 5 2 0 3 314 4 HSV 6 1 0 5 8—22 2 Bergen 4 0 0 4 211 0 In deze afdeling vindt Donderdag avond om 7 uur op het Alkmaar-ter rein de belangrijke wedstrijd Alkm. Boys a—Alcmaria a plaats. Wint Alkm. Boys dan is de strijd beslist. Bij ver lies echter staan AFC en Alcmaria ge lijk. De entree is slechts 10 cent, wel ke opbrengst is voor het Jeugdvoetbal in Alkmaar. Verder wordt hier ge speeld Donderdag Foresters—AFC ter rein St. Willebrordusstichting; Vrijdag Kolping BoysJong Holland; Donder dag Bergen—Randers. In de afdeling Junioren vond j 1. Donderdag de belangrijke wedstrijd AlcmariaAFC junioren plaats. Geen halve minuut voor tijd wist Alcmaria dé stand op 2—1 te brengen en slechts een overwinning van Jong Holland op Alcmaria a.s. Zaterdag op het Sport park brengt Alcmaria, Jong Holland en AFC op gelijke voet. Bij de wedstrijd AlcmariaAFC waren ca. 1000 belang stellenden. Dat de jeugdwedstrijden dus in de belangstelling staan is hier mede wel aangetoond. Dat er Donder dag en Zaterdag ook weer veel belang stelling zal bestaan daaraan zal niet worden getwijfeld. Tevens wordt hier nog gespeeld Vrij dag 2 Juli Alkm. Boys jun.—Bergen jun. De stand is: AFC 6 5 0 1 15—5 10 Alcmaria 4 4 0 0 171 8 Jong Holland 4 3 0 1 166 6 HSV 5 2 0 3 5—14 4 Alkm. Boys 4 1 0 3 58 2 Bergen 5 0 14 118 1 Alkmaar 4 0 1 3 3—10 1 (Ontleend aan onze adverentie- rubriek). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Springtime in the Rockies, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matlnée Victoria Theater, 8 uur: De vrouw van mijnheer, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americain, 8 uur: De zwarte zwaan, 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée WOENSDAG. Gulden Vlies, 2.30 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Stompetoren, Café Zwart, 8 uur: Ver kiezingsvergadering V.V.D. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 20 graden Celsius. Pesie's bad 20 graden Celsius. De actie stevig ingezet Maandagavond heeft het werk comité weer vergaderd en met inge nomenheid vernomen, dat er Vrijdag op de kaasmarkt een 700-tal speldjes verkocht zijn. Met binnengekomen gaven is nu reeds een bedrag van circa f 400 bijeen, maardit is nog slechts één procent van het kapi taal, dat men hier ter stede voor dit doel bij elkaar hoopt te brengen. De volgende weken zal door per soonlijk bezoek êën beroep worden gedaan op de offervaardigheid van de middenstand en van grote en klei ne ondernemingen hier ter stede. Bovendien zullen er circulaires uit gaan aan verenigingen op het gebied van sport en cultuur, waardoor men op verenigingsbijeenkomsten en ver gaderingen gaven beschikbaar kan stellen. Voor alle inschrijvingen natuurlijk van minstens 0.50 zulle één of desverlangd meerdere speldjes beschikbaar gesteld wor '.en, welke aan de rechthebbenden zullen worden toegezonden. Binnenkort zullen de speldjes ook in diverse winkels verkrtlgbaar zijn. Nadere opgave daarvan zal in onze courant gepubliceerd worden. Nu de Anjerdag achter de rug :s, zal ook de landelijke commissie met haar propa ganda beginnen. Het is de bedoeling van het Alk maarse comité elke Vrijdag op de kaasmarkt de speldjes beschikbaar te stellen. Het gehele personeel van Hotel Victory heeft zich daarvoor be schikbaar gesteld en zal daarvoor nog met enige meisjes worden aangevuld. Het werkcomité is aangevuld on thans als volgt samengesteld. Het bestaat uit de heren C. W. Keysper (voorzitter), mr. J. A. Driessen (se cretaris), J. N. Nijhuis (penning meester) en de leden J. Dreeuws, J. van Maarleveld, A. B. A. Köster, L. J. van Jaarveld en mr. D. J. Roos. Het gironummer is 17410 ten name van de Nederlandse Middenstands- bank, kantoor Alkmaar. Men gelieve bij zijn gift te vermelden ,.Ten gun ste van het comité-Alkmaar van bet Nationaal Huldeblijk". Zoals bekend, is het de bedoeling, dat de speldjes tot eind Augustus ge dragen zu'lpn worden. Ook dit jaar zal niet voorbijgaan, zonder dat een groot circus zijn tenten in Alkmaar zal opslaan. Van 17 Juli tot en met 21 Juli zal namelijk het Circus Strassburger op het Canadaplein voor stellingen geven. De première is bepaald op Zaterdag avond, daar het circus de hele Zaterdag r.odig heeft om op te bouwen. De voor afgaande Vrijdag is er namelijk nog een voorstelling in Zaandam. Strassburger zal het enige circus zijn, dat dit jaar een bezoek aan Alkmaar zal brengen. A.s. Zaterdagavond te 7 uur speelt het volledig eerste elftal van RK AFC een voetbalwedstrijd op het Randers- terrein tegen een zeer sterke combina tie welke als .volgt is opgesteld: H. Kramer, Alkm. Boys; Duinmeyer, Schoorl; J. vd Plas, Randers; D. Bak ker, Alkmaar; De Ley, Alkm. Boys. 'H. Huibers, Randers; A. Stam, 'Kol ping Boys; G. van Berkum, Randers, J. Teygler,- Randers, P. Teygler, Ran- derse; H. Bakker, Randers. Reserves: J. Bron, Randers en K. Duineveld, Randers. Voor het winnende elftal zijn elf draagmedailles beschikbaar gesteld. Gezien de opgestelde combinatie be looft dit een spannende strijd te wor den. Bij de zeilwedstrijden van de KMJC te Den Helder gehouden op de rede van Texel, werden door verschillende Alkrnaarders fraaie resultaten bereikt. De uitslagen waren: Drakenklasse: Zaterdag: I. Luchtloper P. Poorter 3.33.36. II Cirrus, Chr. v. Waveren. 3.34.22; III. Victoria C. N. P. Vader, 3.35.37. Zondag: I. Margriet. Ltz II P. Bysse- maker, 2.5.33; II Luchtloper, P. Poor ter 2.8.31; III. Victoria. C. N. P. Vader 2.8.51. Pampusklasse: Zaterdag: I. Banjaart, Krpl. adelb. v. Lookeren Campanje 2.59.18; II Pampus Piraat, A. Ramakers 3.3.29; III. Wervelwind. G. Bresot Jr., 3.16.13. Zondag: I. Pampus Piraat, A. Rama kers 3.3.29; II. Banjaart. krpl. adelb. v. Lookeren Campanje, 3.10.26. De Vereniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" heeft aan de fa. Klaver en Molenaar te Koedijk de bouw op gedragen van 56 arbeiderswoningen op een terrein aan de nieuw gepro jecteerde straten: Karei Doorman kade, Jan Evertsenkade, Trompstraat en de De Ruyterstraat voor een som van f 544.650.32. Deze vereniging bouwde na 1945 23 woningen, heeft daarbij 107 woningen onderhanden, waarvan de eersten de zer dagen betrokken worden. In totaal zijn dus na 1945 186 woningen gereed gekomen, onderhouden, dan wel op gedragen. De bouw van bovenstaande arbeiders woningen is een verheugend bericht. Dank zij de activiteit van de Vereni ging voor Volkshuisvesting wordt her mede een bijdrage geleverd tot leni ging van de woningnood. Het is te hopen dat de betrokken autoriteiten, die belast zijn met de toewijzing van deze woningen, de hui zen zullen verstrekken aan bewoners, die een nieuwe woning waard zijn. Het komt helaas nog maar al teveel voor, dat a-socialen kans zien in mi nimum van tijd een nieuw huis volle dig uit te wonen. Zou dat ook met de ze woningen geschieden, dan zou de wederopbouw hiermee wel zeer slecht gediend zijn. Wij vertrouwen evenwel, dat de com missie met deze kant van de huisves ting wel degelijk rekening zal houden. V gaat dan eten bij goed en goedkoop Damrak 6; Jonge Roelens teeg 2a; Spui 30; KL Gartmanplanteoen 5; Hoofdkantoor: Singel 440 De wandelproef voor het te beha len H.L.O.-diploma voor de jeugd groepen wordt gehouden op 3 Juli a.s. De start voor deze proeven vindt plaats vanaf de overdekte zwemin richting te Alkmaar, Canadaplein, en wel voor degenen die resp. 30 en 25 km. moeten wandelen om 13.30 uur en voor hen' die resp. 15 en 10 km. moeten wandelen om 14.00 uur. Verzocht wordt uiterlijk 16 minu ten voor het'starten aanwezig te zijn en zich in het restaurant van de Overdekte te melden bij de officials. Iedere deelnemer moet in het bezit zijn van de voorgeschreven stam kaart, die bij de leraren L.O. ver krijgbaar zijn. Deroutes zijn weer zodanig uitgestippeld, dat zij door de plaatsen Bergen en Schoorl lopen. Tevens wordt bekend gemaakt, dat de examens voor de overige groepen worden afgenomen op 11 September voor 'wandelen, 18 September voor athletiek en wielrijden en op 28 Sep tember voor zwemmen. Dienaangaan de volgen nog nadere berichten. Geboren: Willy F„ d. van R. P. Feiken en A. H. Meijer. Geertruda M. W., d. van J. W. Bleeker en I. KI. Noort. Hermanus C., z. van J. Klijn en J. de Jong. Jozef R.. z. van E. A. A van Mastrigt en C. H. Kemps. Huiberdina N., d. van F. J. Ris en N. Vennik. Elisabeth C., d. van J. Zo merdijk en G. C. Bolten. Getrouwd: Cornelis Heinis en Hermina Hijman. Overleden: Simon Kager, wedr. van A. Kleibroek, 67 jaar. DE POSTHARMONIE CONCERTEERT. Wij vestigen er de aandacht op, dat op Zondag 4 Juli a.s. om half acht in de Stedelijke Muziektuin een concert wordt gegeven door de Alkmaarse Postharmonie in samenwerking met het Postaal Mannenkoor. Indien het weer medewerkt belooft dit een avond te worden, die muzikaal op hoog peil staat. Het programma biedt elk wat wils. VERKEERSSTREMMING. In verband met werkzaamheden aan het wegdek is de Koningsweg tot nader order voor alle verkeer afgesloten. 't Is nog slechts luttele jaren geleden dat de bekende toonkunstenaar Corn. Jonker de dirigeerstaf opnam van de „Koorvcreniging Bergen". Op dit „ko men" volgde helaas veel te spoedig een ..gaan". Drukke bezigheden noopten de dirigent tot gaan. Maandagavond namen koor en diri gent afscheid. Van beide zijden wer den veel vriendelijke woorden gespro ken, maar de stemming was wel wat mineur: partir c'est mourir un peu! De voorzitter, de heer G. de Groot, bracht de scheidende dirigent hulde en dank voor alles, wat deze voor het koor had gedaan, het was onder-zijn leiding steeds excelsior gegaan. Om de herin nering aan de koorvereniging levendig te houden bood het koor Corn. Jonker een fraai boekwerk aan: Muzikale Om megang van G. van Ravenzwaai. Fe heer Jonker dankte voor de vrien delijke woorden tot hem gesproken en voor het lijvige boekwerk, dat voor hem een prettig aandenken zou zijn. Een terugblik werpende op de afgelegde weg, prees de heer Jonker zich geluk kig het zijne er toe te hebben mogen bijdragen om de Koorvereniging in staat te stellen haar taak beter te vol brengen. Het koor toch heeft de taak anderen te doen genieten van de mu zikale cultuur. Dat dit mogelijk is, bleek duidelijk bij het laatste concert, dat voor de volle 100 procent slaagde. Spieker gaf de leden de raad, steeds de concerten van zusterverenigingen te be zoeken: beide partijen zullen er wel bij varen. De blik vooruit werpende, zei de heer Jonker, geen ogenblik te twijfe len aan 'n goede toekomst. Hij druk te ten slotte allen op het hart zich over te geven aan de leiding van dé nieuwe dirigent, de heer Jac. Kort, een bekwaam musicus. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard gaf Bergen's Har monie onder leiding van de heer P. Pranger Dinsdagavond haar tweede openluchtconcert in dit seizoen. Geopend werd met het spelen van 't Wilhelmus. Het hierna volgende pro gramma bestond grotendeels uit wer ken, die ook veertien dagen geleden ten gehore waren gebracht. Dit in ver band met de minder gunstige weers omstandigheden op 15 Juni, waardoor velen het toen gebodene hebben ge mist. De talrijke aanwezigen, onder wie o.a. burgemeester en mevrouw Huy- gens, genoten van de schone muziek Handel's „Watermuziek", fragmen ten uit „Atilla" van Verdi en de ouver ture „Le nouveau Seigneur du Villa- ge" van Boildiéu, welke op deze stille avond zo goed tot haar recht kwam. Het bewegingloze bladerendak overkoepelde een in grote aandacht luisterend publiek, dat na elk num mer gul was met zijn applaus. En te recht! Er werd met overgave en ge voel gemusiceerd, zoals wij dat trou wens van de Harmonie gewend zijn onder de bezielende leiding van «diri gent Pranger. Het concert werd besloten met en kele pittig gespeelde Vaderlandse me lodieën. LANG. GROENTENCENTRALE, 30 Juni 1948. 170.000 kg Aardappelen w.o.: blauwe eigenheimers f 14.70f 14.90. rode eerstelingen f 12.70f 14.70, eerste lingen f 7.60f 13; drielingen f 7.90 f 10.60; kriel f 5.20f 7; 120 kg tomaten f 72; 10.000 kg rode kool f 13.40—f 15.40: 1000 stuks Bloemkool IA f 46 en I f 37 f 39. WARMENHUIZEN, 29 Juni 1948. kg Aardappelen: Schotse muizen f 10.70 f 12.20, kriel f 4.60, drielingen f 9.10 f 9.70; Rode Schotse muizen f 14.20 en drielingen f 5. WARMEUHUIZEN, 29 Juni 1948. 35000 kg Aardappelen;' Schotse muizen 12.10—f 15.50, kriel f 5.20—f 5.80, drie lingen f 10f 12.20; Rode Schotse mui zen f 14.30f 15.30 en drielingen f 6 50 f 6.90. NOORD-SCHARWOUDE, 30 Juni '48. '(Noorder Marktbond). Aangevoerd 153000 kg aardappelen f 9.80f 11.50, drielingen f 9.80f 10.80; kleine f 6— f 7; Rode eerstelingen f 12.80f 14.20; Eigenheimers f 13.30f 14; Blauwe eigenheimers f 13.70f 14.10; geelblom f 8 20; 100 kg tuinbonen f 19.90f 21.70. Ongecorrigeerd. De havenarbeiders te Londen en Liverpool keerden hedenmorgen in groten getale naar het werk terug, waardoor praktisch een eind is geko men aan de staking, welke zeventien dagen geleden begon en op haar hoog tepunt meer dan dertigduizend man omvatte. Ook kantoorbedienden, schui tevoerders en stuwadoors gingen weer aan het werk. Eerst zullen nu de voedingsmidde len, met 't lossen waarvan reeds door militairen begonnen was, aan land ge bracht worden^ waarna de In de loop der dagen opgestapelde goederen voor de uitvoer zullen worden ingeladen. De door de staking ontstane vertra ging in de scheepsbewegingen zal nog wel het gehele jaar door haar invloed laten gelden. Bij het secretariaat der Verenigde Naties is een telegram ingekomen van de C.V.G.D. in Indonesia, waar in de commissie o.m. zegt, dat in aanmerking genomen de besprekin gen in de laatst gehouden vergade ring van de Veiligheidsraad over het Indonesische probleem, de republik. delegatie de Ned. delegatie verzocht heeft, terug te komen op haar be sluit, het Australisch-Amerikaanse compromisvoorstel niet in beschou wing te willen nemen. In antwoord hierop deelde de Ne derlandse vertegenwoordiger mede( dat het besluit van de Ned. regering om dit „Working Paper" niet in over weging te nemen, definitief is. De weersverwachting van heden morgen 11 uur luidt: Wisselend be wolkt. In de kustgebieden bijna ner gens buien meer, in het binnenland voornamelijk in de namiddag plaatse lijk enkele buien. Weinig verandering van temperatuur. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Ook dit aangeboden feestconcert zal rog lang in herinnering blijven, want dirigent Meyns en zijn musici leverden een muzikale prestatie, welke op een hoog niveau stond. De Fyeischütz-ouverturevan Weber werd; op enkele kleine vlekjes na zó mooi uitgevoerd, dat men de kilte van deze herfstachtige avond bijna zou ver geten. Toen volgde de bekende „Kleine Nacht Muziek" van Mozart, nota bene gearrangeerd voor harmonie-orkest. Dit ongetwijfeld goed bedoelde experiment bleek in artistiek opzicht niet onaan vechtbaar te zijn. en bewees dat de fijn zinnige partituur van Mozart deze •newerking niet kQn verdragen. De re productie was technisch voortreffelijk. Via 'n pathetische ouverture „Richil- de" van Parès ging het naar de briilant schrijvende Rossini met de Ouverture Sèmiramis. Het zal ieders respect heb ben afgedwongen dat hier amateurs Ros sini het volle pond wisten te geven. Drie delen uit het charmante ballet „Les Deux Pigoens" van Messager vielen snel bijzonder in de smaak, en vierden uitstekend genuanceerd ver klankt. Na dit alles bleek men nog fit genoeg te zijn, om de moeilijke Tannhauser- ouverture van Wagner keurig te spe- iÜp. De omlijsting van dit artistieke programma bestond natuurlijk uit pitti ge marsen, die het gehele auditorium in een feestelijke stemming brachten. Intussen was dit concert weer een. voor beeld van vele corpsen, want ten slotte zijn het allemaal amateurs, maar langs de Zaan wordt er blijkbaar serieus en ton amore gewerkt, en dit is ongetwij feld het geheim van hun succes. Het publiek was er buitengewoon er kentelijk voor weer 'n muzikale erva ring rijker te zijn geworden. MUSICUS. Wed., 60 jr.. zoekt ean ONGEM. KAMER met stookgelegenheid. Wed. DEURMAN, Zoclier- straat 16. heeft voorradig alle soorten VERSE VIS GEBAKKEN en GEROOKTE VIS uit eigen rokerij. Onze HARING is nog steeds uit de ton 10 ct. en schoongemaakt 12V« ct. Dus mensen met smaak kopen in dezo zaak. KONINGSWEG 55. TEL 3221. Wij hebben ontvan gen een grote sor tering met zijde perka of glas in hangend en staand licht in 25 verschillende modellen Daar onze etalages te klein zijn, kunnen wij niet. alles etaleren. Komt U dus gerust eens binnen kijkan, het verplicht U tot niets. LAAT 158/160. TANDPASTA ZEEPDOZEN. BOUWGROND te koop. W. DE VET, Jan Apeb doornweg 12, Bergan. voor Alkmaar en omgeving ie de v>' De oud-but| stond gisteren Als burgeraee! ben uitgelokt voor de Indus wel de ambten R. van Houte) ontbrak. Slot 11 telt, daarvan „Hoe is het mc Ambtenaar O.M. toir af, „dat onde_ sitie van verdachte den gebeuren, als zien gewefest zijn. de heer Kalff hier ten tonen voor de deren." Familieleden hun verwanten vonden er niets ol ven van terug, te'i rustig de contribut houd der graven. 1869 is op talloze Maar deze -wet las steek, omdat op palingen sancties overtredingen- van 1869 constateerde doorgrondde zelfs sprak uit de truc begraafplaats gesl per 1 Januari 1922 geljjk te maken werkzaamheden te mede anders tien moeten worden. Mas liet de wetgever mr En zo was het .ooi de bepaling, dat minstens vijftig graafplaats geen ringen mogen woi Vandaar, dat c om tot een straf slechts ten laste zetteljjke uitlokking eigen graven Maar verschuilt zich acht Bak, die stellig gaat, maar die zii mideren door het gemeester. Zo kon mr. Pitlo de overtuiging kome keerds was gedaan wettig bewijs ontbri cluderen tot vrjjspr DE HEER ZICH NIEI De heer Kalff ver gin van de zitting schuldig voelde aan gelegd was. Kant.: Maar U len persoonlijk op weest, zelfs nog na bovendien U hebt ningetje gegeven, wa stond, welke eigen stemming verplaatst den worden. Verd. Kalff: Het ik voor mezelf gemai zicht te hebben va antwoorden. Ik had loco kunnen geven. Kant.: En dan wa opvatting, de begra jaar terugwerkende te verklaren. De afwijzend beschikt stand te doen van Het stond niet aai het U gepast had van piëteit de uiterst te betrachten. Verd. Kalff: Het dat ik hier of daar of te weinig gezet Kant.: Ik zou niet een dergelijke hande kwalificeren. Verd. Kalff: Het voor mezelf bedoeld Kant.: Maar zo d£ geschikten er niet heerste de mentalitei rieus met de eigenaar springen. GETUI Aan F. Dina uit De afgraving van het uitbesteed. Hij had veel mogelijk af te ten slotte gevoeld t niet helemaal in de aan dè eigen graven Verd. KalïfT.a.v ontken ik catégorisef „Prachtig," zei de Zeg aar. 't postkante den en laat de zak Als je hoort schieter „Wou U daar nu b „Ja, direct, ik ma| We hoeven niet het Een naif uur latei van zijn bevindingen commissaris geklopt om het hoekje. „Kijk," zei de cor dinges ook. Die hee) A

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2