e monster-course is aangevangen Burgemeester vrijgesproken van grafschennis Anderhalf jaar tegen ex-bedrijfsleider der Helderse „Coöperatie" geëist Heiloo. Kantonrechter achtte bewijs niet geleverd en Jonker Flonker Tour de France IJmuiden Visser ij -besommingen ietje heii geen pietjes De ontboezeming van een boze moeder Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw Wu De oud-burgemeester van Krommenie, thans burgemeester van Heiloo stond gistermiddag als verdachte voor de kantonrechter van Zaandam. Als burgemeester van Krommenie zou de heer J. Kalft opzettelijk heb ben uitgelokt eigen graven te doen verwijderen, om ruimte te maken voor de industrie. Na een zeer uitvoerige behandeling concludeerde, zo-' wei de ambtenaar O.M., rar, dr. R. W. H. Pitlo, als de kantonrechter mr. R. van Houten tot vrijspraak. Het wettig bewijs voor de tenlastelegging ontbrak. Dat er echter blijk gegeven was van een onbehoorlijke menta liteit, daarvan waren belden overtuigd. ooit gegeven te hebben. De gemeente-opzichter vertelt, dat de burgemeester gezegd had, dat het fijn zou zijn, wanneer de hele rom mel opgeruimd zou worden. Kant.: Van wie kreeg U opdracht tot ruiming? Get.: Van de burgemeester had ik het schetsje gekregen. Get.: De burgemeester beschouwde ik als baas over alles in de gemeente. Wethouder J. Blanken wordt onder vraagd, of hij het niet gek gevonden heeft, dat de burgemeester een door B. en W. ondertekende circulaire verzon den heeft aan de eigenaars der graven, zonder dat hij daarvan in kennis ge steld was. „Hoe is het mogelijk," zo vroeg de Ambtenaar O.M. zich in zijn requisi toir af, „dat onder iemand van de po sitie van verdachte zulke dingen kon den gebeuren, als in Krommenie te, zien geweest zijn. Reeds als mens had de heer Kalff hier meer respect moe ten tonen voor de gevoelens van an deren." Familieleden, die het graf van hun verwanten kwamen bezoeken, vonden er niets of slechts zerkscher- ven van terug, terwijl de gemeente rustig de contributie inde voor onder houd der graven. De Begrafeniswet 1869 is op talloze punten geschonden. Maar deze-wret laat de rechter in de steek, omdat op geen der verbodsbe palingen sancties gesteld zijn. Vele overtredingen- van de Begrafeniswet 1869 constateerde mr. Pitlo hier. Hij doorgrondde zelfs de mentaliteit, die sprak uit de true op 5 Mei 1939 de begraafplaats gesloten te verklaren per 1 Januari 1922, teneinde het mo gelijk te maken met de opruimings werkzaamheden te beginnen, waar mede anders tien jaar gewacht zou moeten worden. Maar zelfs op dit punt liet de wetgever mr. Pitlo in de steek. En zo was het ook ten aanzien van de bepaling, dat op een afstand van minstens vijftig meter van een be graafplaats geen storende belemme ringen mogen worden opgericht. Vandaar, dat de Ambtenaar O.M. om tot een strafbaar feit te komen slechts ten laste gelegd had de 'op zettelijke uitlokking tot afgraving van eigen graven Maar de burgemeester verschuilt zich achter de opzichter Bak, die stellig niet geheel vrijuit gaat, maar die zich heeft laten inti mideren door het gezag van de bur gemeester. Zo kon mr. Pitlo ten slotte wel tot de overtuiging komen, dat er iets ver keerds was gedaan, maar omdat het wettig bewijs ontbrak, moest hij con cluderen tot vrijspraak. DE HEER KALFF VOELDE ZICH NIET SCHULDIG. De heer Kalff verklaarde in het be gin van de zitting, dat hij zich niet schuldig voelde aan wat hem ten laste gelegd was. Kamt.: Maar U bent toch meerma len persoonlijk op het terrein ge weest, zelfs nog na uw vertrek. En bovendien U hebt Bak toch een teke ningetje gegeven, waarop aangemerkt stond, welke eigen graven met toe stemming verplaatst of geruimd kon den worden. Verd. Kalff: Het tekeningetje had ik voor mezelf gemaakt om een over zicht te hebben van de ingekomen antwoorden. Ik had het ook aan de loco kunnen geven. Kant.: En dan wat een wonderlijke opvatting, de begraafplaats met 17 jaar terugwerkende kracht gesloten te verklaren. De familie Schut had afwijzend beschikt op het verzoek af stand te doen van de grafrechten. Het stond niet aangetekend, terwijl het U gepast had uit overwegingen van piëteit de uiterste nauwkeurigheid te betrachten. Verd. Kalff: Het is best mogelijk, dat ik hier of daar een kriiisje teveel of te weinig gezet heb. Kant.: Ik zou niet goed weten, hoe een dergelijke handelwijze te moeten kwalificeren. Verd. Kalff: Het lijstje was alleen voor mezelf bedoeld. Kant.: Maar zo dachten uw onder geschikten er niet over. i-Jeen, hier heerste de mentaliteit niet al te se rieus met de eigenaarsbelangen om te springen. GETUIGENVERHOOR. Aan F. Dina uit Den Helder was de afgraving van het algemeen gedeelte uitbesteed.. Hij had er belang bij zo veel mogelijk af te graven. Hij blijkt ten slotte gevoeld te hebben, dat het niet helemaal in de haak geweest was aan dê eigen graven te gaan tornen. Verd. KalïfT.a.v. de -eigen graven ontken ik catégori'sch enige opdracht Toen hij Zondags hoorde, dat aan de eigen graven getornd werd, heeft hij er onmiddellijk als loco-burgemeester een eind aan gemaakt. Kant.: Waarom werd het algemeen gedeelte afgegraven? De gemeente-secretaris, de heer H. J. Resoort had ook in de veronderstelling geleefd, dat men niet verder zou gaan dan de algemene begraafplaats. J. Ver- couteren, de gem.-architect en hoofd van openbare werken, had zich weinig of niet met de zaak ingelaten. Tenslotte werden nog enkele getuigen gehoord, die als eigenaar? van graven bemerkt hadden, dat zonder hun toe stemming tot ruiming was overgegaan. De heer Kalff geeft toe, dat het op de begraafplaats een bende was. Maar bij vergissing en in mijn absentie is één rij van tien eigen graven, waarbij twee, wier eigenaren geen toestemming ver leend hadden, of een zeker voorbehoud gemaakt hadden, geruimd. Tijdens de behandeling vlei de kan tonrechter enkele malen zeer scherp uit tegen verdachte. Vooral toen deze de kantonrechter een ogenblik dacht te kunnen kapittelen met een uit drukking als „een bepaalde formule ring construëren". De heer Kalff werd te verstaan gegeven, dat hij zich liever buiten de discussie tussen de kantonrechter en de getuigen moest houden. De behandeling dezer zaak nam onge veer vier uur in beslag. Dinsdagmorgen stond de voor malige bedrijfsleider van de Al gemene Coöperatieve Verbruiks- en Productievereniging „Helder" U.A. Johannes Wilhelmus v. d. V. voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar terecht. De Officier van Justitie, mr. Holsteyn, legde verdachte ten laste, dat hij in de periode van 1916 tot 1 November 1947 een aanzienlijk geldsbedrag bij de coöperatie had ontvreemd. Slechts zijdelings kwamen de zwarte praktijken van de heer v. d. V. ter sprake, praktijken, waaraan echter niet alleen v. d. V. debet was, doch waarvan ook het bestuur ten dele op de hoogte moet zijn geweest. Enige maanden geleden hebben wij uitvoerig deze zaak behandeld en wij kunen dan ook thans gevoegelijk al leen behandelen wat tijdens de Meer voudige Kamer, gepresideerd door mr. Krabbe, ter sprake kwam. Het bedrag dat door vd V. werd ver duisterd bedroeg ongeveer f 6000, doch uit het ingebrachte accountants-rap port bleek dat er in de boeken een erediet van f 33.000 bestond. Welis waar wordt niet aangenomen dat vd V. malversaties tot dat bedrag heeft gepleegd maar in ieder geval illu streert het toch zeker de wanordelijke toestand in de administratie. Mr. Stoffels, die als raadsheer fun geerde maakte de opmerking dat het voor verdachte wel zeer eenvoudig was in deze chaotische toestand gel den te zijnen bate aan te wenden. De informaties over vd V. klonken uitermate ongunstig, zowel wat betrof zijn zakelijk beheer als ziin persoon lijk leven. Dit ontlokte mr. Krabbe de opmer king dat het bestuur van de „Coöpera tie" ernstig in gebreke is gebleven door het aanstellen van een dergelijke bedrijfsleider. HET REQUISITOIR De officier van justitie ving zijn requisitoir aan met de laatste woorden van de president. Ook hij meende dat moreel gesproken het bestuur zeker niet vrijuit ging. In de eerste plaats wat betreft de functie van bedrijfsleider en in de tweedeplaats de onvoldoende controle die op de bedrijfsleider werd uitgeoefend. Ernstig nam mr. Holsteijn verdachte kwalijk dat hij „toen het schip van de coöperatie zinkende was" naar Indië wilde vertrekken. Hetgeen v. d. V. ten laste was gelegd achtte mr. Holsteijn bewezen en hij meende dat een geduchte gevangenis straf zeker op haar plaats zou zijn. Dit baseerde de officier niet alleen op de gepleegde malversati' door v. d. V. Liegen en bedriegen waren eigen schappen die bij v, d. V. in sterke mate aanwezig waren en het feit dat hij zijn vrouw had bedrogen e.n daarnaast 7 andere vrouwen een trouwbelofte had gedaan, waren factoren die zeker mee telden. DE VERDEDIGER Mr. Berkhouwer was er van over tuigd dat hier een straf zou moeten volgen, doch t.a.v. de strafmaat voerde hij enige omstandigheflen aan die naar 5 „Een salaris wil ik niet" zei Boenzel rustig, toen de kennismaking met de twee andere juffrouwen was afgelopen. „Maar ik vraag tien rijks daalders voor elke dief die ik hier 's nachts weg jaag. „Dat is te veel" zei juffrouw Betje stug. Boenzel schudde zijn hoofd. „Toch niet" zei hij nadenkend. „Als zo'n dief hier eenfnaal begint haait hij vast meer weg dan tien rijksdaalders". Jufrouw Letje glimlachte vriende lijk. „Als de dieven merken dat we hier zo'n flinke waakhond hebben zullen ze wel wegblijven" merkte ze toen op. Boenzel glimlachte gevleid, maar hij dacht: Als vannacht m'nbaas er geweest is zul je wel anders spre ken". Juffrouw Zetje haalde een knot wol uit haar reticule. „Laten we maar lie ver gaan breien" zei ze rustig. Toen begonnen de oude dames te breien en zeiden verder niets meer. „Een saaie boei hier" dacht Boenzel en hij wandelde de voorkamer in. Maar daar stootte hij tegen een tafel tje met drie poten en toen viel er een fles naar beneden en kwam naast hem op een voetenkussen terecht. Op de fles stond likeur gedrukt. Boenzel nam er een slokje uit. „Dat is lekker" zei hij tegen zichzelf en toen nam hij nóg een slokje en nóg eentje. En het eind was dat ei een leg^ fles onder 't penantkastje rolde en dat Boenzel vast in slaap viel met zijn hoofd op het voetenkussen. - 2. zijn mening als verzachtende omstan digheden zouden gelden. Voornamelijk kwam het pleidooi neer j op de drie navolgende punten: 1. v. d. V. was niet de juiste man op de juiste plaats; het bestuur van de „Coöperatie" zou mede gewerkt hebben, al thans op de hoogte zijn geweest van de zwarte aankopen, waar- I door het v. d. V. gemakkelijk werd gemaakt geld te verduis teren; De slappe organisatie van het bedrijf was oorzaak, dat v. d. V. zeer onvoldoende werd gecontro leerd. 3. De besommingen waren gisteren: IJm 147 „Oostzee" 5930, 4 „De Knikker" 3690, 55 „Hornrif" 9100, 212 15, 241 313, 237 5, 318 13, 207 16, 249 250, 213 370, 343 150, 11 425, 210 1610, UK 161 152, 99 38, 7 100, 60 535. HD 220 10, 184 11, KW 9 15, Harl. 53 285, 16 43, ÖD 8 444. Hedenmorgen is het startschot in de 35e Ronde van Frankrijk gelost. Wanneer deze regels onder de ogen van de lezers komen zullen ongeveer 200 km van de nagenoeg 5000 km achter de rug zijn en misschien zul len reeds de eerste renners na de eerste étappe die in Trouville eindigt van hun fiets zijn gestapt. Vandaag vingen 120 renners, on dergebracht in twaalf ploegen van tien, de monster-course door het Franse land aan. Langs verlaten we gen en bergketens loopt dit par cours en het is alleen maar voor de sterken onder de sterken weggelegd deze ronde uit te rijden. En zelfs de sterksten kunnen hier sneu velen waardoor de uitslag bij de aan vang niet zelfs is te gissen. Wij wa gen ons dan ook niet aan Voorspel- ot Naar wij in „De Vacature", het orgaan der onderwijzers lezen, ontving een onderwijzeres te Amstèlveen de volgende ontboezeming van een boze moeder: Hoogverachte Jufvrouw, Als dat V maar in V eige vuile haren mot kijke, 't is zonde dat ik het zeg maar me rietje heit geen pietjes en als me rietje wel pietjes heit dan het ze dat niet van mijn, maar van dat ,rot- jong van Van Maanen die stinkende zwarthandelaar die in de oorlog nog niet het zweet tussche zijn teene verdienen kon en die nou een verbeelding heit als of ie iedere morgen de neus van de koningin mag uitpeuteren. Ik ben zogezeid van eervolle fermielje en uwes zal ook wel es nodig motte als dat U mijn rietje dan ook mot laten gaan, ze het het van de week al drie keer in der broek gedaan en het is tog al zo zeunig met de tektiel. Ik loop al 10 weken met punten van een sloop voor me man se kusse en die krijgt altijd hartklopping als ie slaapt met sonder sloop om se kusse van wegwerkzaamheden aan de sier man. ik ben van eervollei fermielje en me andere kind krijgt U niet ik 'sel se self wel leere lese en anders maar sondere rekene en me fader en moeder kende ook niet rekene en ze ware er altijd self bij en' van kleinduimpje heb U ook gelogen hij klom niet in een eikelboom maar in een kastanjeboom ik weet het als de dag van gister van jufvrouw de Kramer en die was een heel wat geleerder jufvrouw dan U met V moderne fratzen. U rookt en heb staan soenen met me neef van de tram en die heit het swart op wit gesien. ik ben van eervolle fermielje en heb nooit andere mannen gesoend als me eige man en dat mag en die 3 voor rietje der taal is voortrekke van de rijken en breie heit U ook al geen kaas op u brood gevrete, U doet niks dan lachen in de klas inplaats van breie maar daarvoor betaal ik geen school geld en zingen kan u ook niet me kind ken nog niet eens van die witte roos bij het kerkhof. U bent een rotschoot. hartelijke groeten van jufvrouw de B. lingen, wij kunnen alleen maar wen sen dat inderdaad de sterkste zal win nen en dat onze Nederlandse renners, die zoals bekend in een gemengde ploeg meerijden hun huid zo duur mogelijk zullen verkopen. Het is weieens aardig enkele cijfers over de Tour de France te publiceren, cijfers die zeker niet voldoende aan tonen hoe zwaar deze monsterrit is, maar toch in ieder geval een beter be grip geven. In 1947 startten 100 renners, waar van er 53 de tocht volbrachten. Ne derland verscheen met 5 renners en kwam metéén renner weer te Pa rijs aan. de kleine Sjef Jansen De 5000 km worden in 21 étappes af gelegd waar tussen de renners 5 rust dagen krijgen. Het rantsoen dat de renners per dag meekrijgen ziet er als volgt uit: 4 sandwiches, 8 gebakjes, 2 rijstkoek jes, 8 klontjes suiker, 4 bananen en wat chocola. Een tien tonner, die zo goed en kwaad als het door het berglandschap gaat, de Tour. volgt voert met zich mee: 20.000 flessen bier, water of wijn, 1400 reserve truien, bedden en een operatie kamertje. Nog een paar cijfers uit de rijdende ambulance? Bijna 2 kilometer leukop last, 1700 rollen bandage, 20 kg watten, 60 liter ether, 60 liter massage-olie en 120 liter alcohol. Dit laatste niet voor inwendig gebruik maar dit zal moeten dienen voor het reinigen van de kost bare renners huid. (Van onze Haagse redacteur). Zeer binnenkort zal een begin ge maakt worden met het overleg tussen een commissie van voorbereiding van 't Bedrijfspensipenfonis in de landbouw en het ministerie van Sociale Zaken over de ontwerpreglementen, die de Stichting voor de Landbouw met de miriister van Sociale Zaken, de heer W. Drees, over het Bedrijfspensioen fonds gevoerd heeft. Nieuw... Reukwerende Crème stopt op veilige manier transpireren in de armholte. 1. Bederft de kleding niet prikkelt 'de huid niet. 2. Is onmiddellijk droog. Kan direct na het ontharen worden ge bruikt. 3. Stopt het transpi reren gedurende 1-3 dagen,- neemt de reuk weg. 4. Witte, vetvrije crème met frisse geur. 3. Beschermt Uw kleding tegen transpiratie, vlekkenmaakt sous-bras overbodig. &RRID 1,30 PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. LUISTEREN NAAR.... HILVERSUM, I, 301 m. Nieuwsber. om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.15 Vara- varia. 6.20 Kwartet Jan Corduwener; 6.30 Voor de strijd krachten; 7.Nederland in opbouw; 7.15 Verkiezingstoespraak; VPRO: 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Jeugdnieuws; 7.45 Lezen in de bijbel; VARA; 8.05 Dingen van de dag; 8.15 Omroeporkest; 9.De vleugelen des dageraads; 10.15 Malando en zijn tango-rumba-orkest; 10.45 Van boek tot boek; 11.15 Orgelspel door Joh. Jong; 11.40 Rustige avondklanken. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8 en 11 uur. NCRV; 6.30 De sym bolische betekenis van sprookjes; 7.15 Het nieuws uit Indië; 7.30 Verkiezings toespraak; 7.45 Een nieuwe aanwinst van onze discotheek; 7.55 Het Bach ko raal; 8.05 Programma proloog; 8.15 16e Jeugdsamenkomst; 9.30 Sweelinck- kwartet; 10.Het Nederl. kamerkoor; 10.30 Gr.pl.; 10.45 Avondoverdenking; 11.15 Gr.pl.; 11.50 Siotaccoord. DONDERDAG. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1. 6,' 8 en 11 uur. 8.15 Fred Hartley and his music (gr.pl.); 8.45 Ar thur Rubenstein speelt Chopin; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gr.pl.;- 10.50 Kleutertje luister; 11.— Tsjaikofs- ky concert (gr.pl.); 12.— Joop Walvjs (orgel); 12.30 Weerpraatje; 12.38 Het lyra trio; 1.15 Qolf van der Linden i a zijn Metropole-orkest; 2.— De A.N.W.B. 2.20 Solistenconcert; 3.— Voor zieken en gezonden; 3.55 U kunt het geloven of niet; 4.Coloriet; 5.Avro-kaleidos- coop; 5.20 Welk dier deze week? 5.30 Reportage intern, tenniskampioenschap pen; 5.40 Victor Silversters string for dancing (gr.pl.); 5.50 Het Rijk over zee; 615 Sportpraatje; 6.30 Groten van het chanson; 7.Avro's radio filmkrant; 7.3C Gr.pl.; 7.45 Vefkiezingstoespraak; 8.05 Echo van de dag; 8.15 Het radio philharm. orkest; 9.25 Techniek en noodlot; 10.- In vacantiestemming; 10.45 Wie wijst mij de plek; 11.15 Lon den onder de loupe; 11.30 Serenade lo sweet. HILVERSUM I, 301 m. KRO: Nieuws berichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. -8.15 Pluk de dag; 9.Voor de vrouw; 9.05 Sonate; 10.15 Morgendienst; 10.45 Or gelspel door Leo Mens; KRO: 11.— De Gr.pl.; 9.45 Schoolradio; NCRV: 10. Zonnebloem; 11.45 Gr.pl.; 12.03 Muziek; 12.33 Lunchconcert; 1.20 Orkest Kla3S_ van Beeck (vervolg); 1.45 Hors d'oeu- vre; NCRV: 2.— Opgewekte middag- klanken; 2.40 Causerie voor de vrouw; 3 Zangrecital; 3.30 Gr.pl.; 4.— Bijbel lezing; 4.45 Gr.pl.; 4.S0 Radio jeugd journaal; 5.15 Nat. schoolzangwedstrijd; 6.16 CNV-kwarlier; 6.30 Voor de strijd krachten; 7.15 Leger des Heils-kwartier; 7.30 Verkiezingstoespraak; 7.45 De re- gei ingsvoorlichtingsdienst antwoordt; 8.05 Programma proloog; 8.15 Plaat- varia; 9.Orgelconcert: 9.30 In de bloeiende tuinen van Hilversum; 10.15 De vaart der volken; 10.35 Nieuwe aan winst van onze discotheek; 10.45 Avond- overdenlt'ng; 11.15 Vrij en blij; 11.35 Gr.pl. „Prachtig," zei de hoofdinspecteur. „Hobbes blijft op de deuren letten. Zeg aan 't postkantoor, Barends, dat de bus op de hoek gebcht moet wor den en laat de zak eo-st naar het btre.au brengen Tij blijft hiei. Beekman. Als je hoort schieten forceer je de deur." „Wou U daar nu binnengaan, mijnheer?" vroeg de inspecteur ongerust. ,'ja, direct, ik mag hem geen enkele kans geven. Neen, je mag niet mee. We hoeven niet het risico te lopen, dat er twee slachtoffers vallen." Een half uur later, juist op het ogenblik, dat de hoofdinspecteur verslag van zijn bevindingen zou doen, werd er op de deur van de kamer van de commissaris geklopt en de heer Van den Berg keek vriendelijk glimlachend om het hoekje. „Kijk," zei de commissaris wrevelig, „daar hebben we meneer de pers- dinges ook. Die heeft natuurlijk weer wat bijzonders geroken. Ik heb een hondje gehad, dat je nooit voorbij een slagerij kon krijgen." „Ik heb eens een grote hond .gehad, die een muilkorf moest dragen om dat hij naar iedereen beet," zei de journalist. „Wat vertel je me nou?" vroeg de commissaris dreigend. „O, niets, commissaris, ik dacht, dat we 't over onze vroegere hondjes hadden." De commissaris haalde een beetje onwillig zijn schouders op. „Nou, enfin," zei hij berustend, „kom er dan maar weer bijzitten." De hoofdinspecteur ging gemakkelijk in zijn stoel zitten en stak een sigaret op. „Vertel maar op!" gebood de commissaris. „Wat heb je voor smoesje gemaakt „Ik heb gezegd, dat ik een insluiper op het spoor was en dat die waar schijnlijk door 'een raam aan de achterkant in huis was gekomen. Ik vroeg ol hij me even binnen wilde laten om het huis te doorzoeken." „Wat heeft Dupois gezegd?" „Hij begon een lang verhaal, maar ik zag' een natte regenjas aan de kapstok en ik ben hem eenvoudig voorbij gelopen naar de kamer." „Was.daar iets bijzonders „Niets. Hij had blijkbaar zitten lezen. Een boek lag op tafel. Toen ging ik naar de suitedeuren, maar hij trok me terug." „Daar is niets," zei hij. „Alleen mijn oom." „Ik zag, dat hij nerveus was en ik liet me niet tegen houden. Ik schoof de deuren open en keek in de' kamer." 1 „Wat zag je?" vroeg de commissaris nieuwsgierig. „Toen ik binnenkwam niets bijzonders. Alleen dat wagentje, met die siniste re invalide!" „Heb je 't huis dan niet verder doorzocht?" „Ja, Dupois had natuurlijk gemerkt, dat ik die natte jas had zien hangen. Hij vertelde me, dat de familie van die knecht op reis was en dat de man daarom en paar dagen in zijn huis moest slapen!" „Heb je hem gezien?" „Natuurlijk, ik ben naar zijn kamertje gegaan, maar hij was bljjkbaar juist in bed gekropen en deed of hij vast in slaap was. Zijn kleren hingen over een stoel en hij was diep onder de dekens gekropen, zodat ik maar een stukje van zijn gezicht gezien heb. Voor de vorm heb ik nog even in een andere kamer gekeken, maar dat was niet meer nodig, commissaris. Ik had genoeg gezien." „Wat heb je dan gezien?" vroeg de commissaris nieuwsgierig. De hoofdinspecteur negeerde de vraag en maakte een kleine waarschuwen de hoofdbeweging naar de journalist, die zich juist gebukt had om zijn pijp op te rapen. „Die meneer Dupois," zei hjj, „informeerde of ik alleen was en of iemand wist, dat ik bij hem binnen gegaan was. Hij deed of hij erg bezorgd over mij was. Ik heb hem gezegd, dat mijn mannetjes buiten stonden en excuus ge vraagd omdat ik nodeloos gestoord had. U kunt me geloven of niet, .commis saris, maar toen ik weer buiten stond had Ik het gevoel, dat ik nog nooit zo dicht bij 'mijn graf had gestaan." Inspecteur Beekman keek naar zjjn chef, die op de terugweg geen woord (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3