tkvCtmkeeJl Fa. Gebr. KAAL Uit de keuken van de kermis Stad en Omgeving. r r I WOORD VAN AANBEVELING Wat de theaters brengen Eén uur Voorbereiding kosi maanden werk Een kijkje achter de schermen STAM STOOMT Welkom in het Vaderland V.. J De kleuterscholen vroeger en nu Passagiersliisten WONINGINRICHTING BEVERWIJK. STADGENOTEN: Voetballen voor T.B.C.-bestriiding Burgemeester beschermheer van Orpheus HARMONIE-THEATER Miranda CINEMA AMERICAIN Dark command VICTORIA-THEATER Spionnage in New-York Jubileum en afscheid Postduivenvlucht vanaf St. Quentin Henriëtte Davids Jn Het Gulden Vlies C.F.N.-pamfletten verwijderd 4 Het is alweer enkele maanden geleden, dat in het Alkmaarse stadhuis de gegadigden zich verdrongen by de inschrijving voor de kermis. En nog bijna twee maanden scheiden ons van het tijdstip, waarop dat feest van licht en lawaai weer zal beginnen. Het publiek merkt niets, tot het ogenblik aanbreekt, waarop de toegewezen plaatsen worden uitgezet en enkele dagen later het bouwen begint. Toch is er een plek in Alkmaar, waar aan de voorbereiding hard wordt gewerkt, waar honderden brieven worden gelezen en beantwoord, waar wordt gepast en gemeten en ge wikt en gewogen. Die plaats is het Alkmaarse politiebureau, waar de kermis eigenlijk al het vorige jaar is begonnen. Over die kermis- voorbereidingen willen wij U iets vertellen. Want je moet van alles wezen, om deze Ingewikkelde zaak tot een goed einde te brengen. Je moet mensenkenner zijn en grapholoog en je moet onverbiddelljjk kunnen optreden en mensen met een zacht lijntje de deur weten uit te loodsen. Je moet beschikken over een on uitputtelijk geduld en een grote dosis moed, geestelijke moed, want kermisklanten zijn een raar volkje. Ze hebben hun eigen vakbladen, met soms zakelijke, soms poëtische namen, als „De Kermisgids" en „Utile Dulci" en met die bladen be gin het spel. Want daarin verschij nen omstreeks December adverten ties, waarbij gegadigden worden uit genodigd, in te schrijven voor een standplaats. Te zelfder tijd maken B. en W. de voorwaarden bekend, waarop de standplaatsen van tenten ep de kermis zullen worden verpacht. Die voorwaarden wisselen met het jaar, omdat men rekening houdt met opgedane ervaringen. Zo werd dit jaar de kermis bepaald van 21 t.m. 29 Augustus en de datum, waarop de inschrijving sloot op 17 Februari, des middags om één uur. En er wordt voor gezorgd, dat er een ambtenaar bij de bus staat, met het horloge in de hand, want de liefhebbers voor een standplaats kijken tot het laatste ogenblik de kat uit de boom, wie er wel en wie er niet komt en verande ren soms nog gauw even hun biljet. FORMULIEREN De inschrijvingen moeten geschie den per formulier en niet meer zoals vroeger per brief. Zo behoeven de politiemannen geen grijze haren meer te krijgen in een hopeloos ge- puzzel, wat er eigenlijk staat, omdat schrijven ny eenmaal niet ieders werk is. In de formulieren moet de aard van de inrichting nauwkeurig zijn omschreven en liefst moet' er een foto bij. Een naam ze^t zo weinig in deze branche. Wat vandaag Shimmy paleis heet, kan morgen wel Holly- Holly genoemd worden. En de oöütie wil graag weten, welk vlees zij in de kuip heeft. Daar is zij de politie vooj-1 Als de biljetten eenmaal zijn ge opend, wordt de hele verzameling meegenomen naar het politiebureau én dan begint daar het werk. Aller eerst wordt er geschift. Er is een zwarte lijst. Wie daarop staat, krijgt geen kans. Want die heeft iets op zijn kerfstok. Hij is wanbetaler, of hij heeft het publiek bêzwendeld, zo als verleden jaar de man met de koolraapstaafjes, die water deden bruisen. Er wordt altijd gespeculeerd op de domheid van het publiek, dat er steeds weer inloopt. Er zijn ook SINDS 1902 voor het chemisch reinigen en verven van Uw kleding. Thans weer snelle aflevering. Depót 3. TIMMERMAN, Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 2231. Met het m.s. „Sibajak" dat vermoe delijk op 14 Juni a.s. te Rotterdam ar riveert repatriëren o.m. de volgende personen uit onze omgeving: W. B. Bruin, Polderstraat 81; J. L. Colee, J. P. ColeeSmit en M. Colee, Nieuwpoortslaan 86 en L. A. Wetsteijn, Huiswaard E 8, alien te Alkmaar: P. Peet—Ubbels, D. P. Peet en C. K. Peet, Oostdijk 4a te Noord-Beemster en M. W. Zomerdijk, Meerweg 321 te Aker:- sloot. Met de „Willem Ruys" (vermoede lijk aankomst 12 Juli a.s. te Rotterdam) repatriëren o.m. L. B. de Ruiter, L. W. de RuiterKiksen en F. A de Ruiter, Bovenweg 18 te St. Pancras. Wij maken er onze Ie" ers op altent, dat tal van namen op de passagiers lijst zijn vermeld zonder nadere adres-aanduiding, zodat wij in onze berichtgeving niet vollediger kun nen zijn. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 3 Juli 1948 vinden wij de vol gende kennisgeving. De ondergeteekende maakt hier mede bekend, dat hij op Zondag den 9den July aanstaande, 'weder des morgens ten 4 ure, vanaf de Kaasmarkt te Alkmaar, met eene groote Volksschuit, door 2 Paar den getrokken, zal afvaren naar de Heldersche Kermis en des avonds van den Helder terug, voor eene civiele vracht. Alkmaar, 1 Juli) 1848. S. KLEIN. ondernemers, die cautie moeten beta len, omdat ze wel eens schade aan gemeentelijke eigendommen zouden kunnen doen En als ze eenmaal weg zijn, kan de stad naar het geld flui ten. Daarom, voor sommigen: boter bij de vis. Er is nog een overweging, die een rol speelt. Een kermis is voor de ge meente een bron van inkomsten. In de eerste plaats worden dus de hoog ste inschrijvers gekozen en verder wordt gerekend met de afmetingen. Want hoe meer tenten op het terrein, hoe meer geld er binnenkomt. En er zijn altijd veel meer aanbiedingen dan plaatsen. Dit jaar schreven 290 on dernemers in, maar er werd maar aan ongeveer 80 een plaats gegund. Er wordt belasting betaald naar op pervlakte, omdat' een entreebelasttog niet valt te controleren. Wij zeiden reeds,dat kermisklanten rare men sen zijn, die weieens de gewoonte hebben hun kaartjes twee maal te verkopen. En dan zou de heer Lief- tinck uiteindelijk de dupe zijn. Als er dan vaststaat, wie wel en wie niet komen, begint de politie aan de jaarlijkse legpuzzle, een pro bleem op zichzelf, waarover in een volgend artikel meer. BEWEGINGSVRIJHEID EEN EERSTE VEREISTE. Vele leidsters van kleuterscholen verzamelden zich Vrijdagavond in de zaal van Kinheim, ten einde door'mid del van een lezing, die gehouden zou worden door de inspectrice, mej. Langeraap, uit Den Haag. op de hoog te te blijven van de richting waarin 't kleuteronderwijs moet worden ge voerd. Mej. Kreijermaat sprak het wel komstwoord tot alle aanwezigen en speciaal tot de spreekster. Mej. Lange raap, hierna het woord verkrijgende, gaf eerst een overzicht van het ont staan van de 'eerste kleuterscholen. Reeds in de 13e eeuw ontstonden er z.g. „kleinkinderschooltjes" doch deze hadden meer het karakter van echte „bewaar"-scholen. In muffe donkere ruimten hield men de kleine mensjes bijeen en trachtte men, op veel te jeugdige leeftijd hun de schrijfkunst machtig te doen wor den, voor zover althans de onderwij zende „bagijntjes" en „matressen" de ze kunst zelf beheersten. De eerste, die aan deze ongewenste toestanden een einde trachtte te maken was Frö bel, die in de 19e eeuw met zijn kleu teronderwijs een geheel nieuwe rich ting trachtte te geven. Speciaal na de le wereldoorlog wisten zijn ideeën, tegelijk met de erkenning van de Montessori-onderwijsmethode in de practijk ingang te vinden. Het tegenwoordige kleuteronderwijs is er op gericht slechts in hoog nodige gevallen klassikaal onderricht te ge ven, maar in hoofdzaak de ontwikke ling en fantasie van het kind' de vrije loop te laten. Juist in de leeftijd van 37 jaar moet de „scheppingsdrang" van het kind ongehinderd een uitlaat kunnen vinden, hetgeen van grote invloed is op de te vormen levenshouding.' Na nog enkele discussies, die even als de lezing, met de grootste aan dacht werden gevolgd besloot mej. Kreijermaat deze leerzame avond, door mej. Langeraap hartelijk dank te zeggen en, als blijk van waardering 'n fles eau de cologne aan' te bieden. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Miranda, 18 j. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Spionnage in New York, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Dark Com mand, 18'jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. ZATERDAG. Stedelijke Muziektuin, 2.30 uur: Adspi- rantendag „Jong Holland". Overdekte Zweminrichting, 1.30 uur: Start wandelproef H.L.O. ZONDAG. Sportpark: AJspiraritendag. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad 19 graden Celsius. Pesie's bad 19 graden CelSus. O Op ons bureau, Voordam 9, liggen ter inzage de passagierslijsten van het troepentransportschip „Zuiderkruis" en de motorschepen „Sibajak" en „Willem Ruys" welke schepen ver moedelijk resp. op 13 14 en 12 Juli te Rotterdam zullen arriveren. BLOEDDORSTIG. gen veehouder aan de Schermerweg constateerde dezer dagen dat enkele eendenpullen van hem waren- verdwe nen. De pulletje waren door een al daar rondzwervende hond gedood en opgepeuzeld. ZONDAGSDIENST ARTSEN Op Zondag 4 Juli wordt de artsen- dienst waargenomen door de heren G. J. Sluymer, arts, Emmastraat 36, telefoon 3193 en K. H. Kolk, arts, Geestersingel 36, telefoon 2017. EEN KROONJAAR ZEVENTIG J/WR IS DE NAAM ST OU TENS EE 14 EEN SYMBOOL VAN KV/ALiTEiT EN DEGEL'JIZ VAKMAN&CWAP REED» CUIZEXDEN HEBBSN ERVAREN HOE PRET TiG WET IS T£n VOLLE Tg KUNNEN VERTROUWEN OAT AF* 'J ALS 2'J HUN WONING 'N LATEN RltHTE-N DOOtt 120 modelkamers EEN AFSCHEID. Ds. Roodenburg, predikant van de Ev. Luth. gem. alhier, zal morgenmid dag officiëel afscheid nemen van zijn gemeente in een des namiddags om 3 uur te houden godsdienstoefening. DE BRULBOEI. Op de dag der verkiezingen zal de Partij van de Arbeid, afdeling Alkmaar, in het Wapen van Heemskerk een bij eenkomst houden, waar o.m. het poli tiek cabaret „De Brulboei" zijn mede werking zal verlenen. Gaarne wil ik door een per soonlijk woord Uw bijzondere aandacht vestigen op een in zameling, welke in de komen de maanden overal in den lande gehouden zal worden. Het ligt in de bedoeling om aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van Haar 50-jarig Regeringsjubileum als natio naal huldeblijk van de Neder landse bevolking in al haar geledingen een fonds aan te bieden, waarvan de gelden met toestemming van H.M. zullen - worden aangewend ten be hoeve van de kankerbestrijding. Ik twijfel er niet aan of deze bestemming heeft de volle sympathie van de gehele bevolking. Een ieder zal de gelegenheid willen aangrijpen om door het schenken van een bijdrage mede te werken de inzameling tot een zo groot mogelijk succes te doen worden en daardoor zijn aanhanke lijkheid aan H.M. de Koningin te betuigen. Laat een ieder zijn dank voor het vele goede, dat tijdens de regering van H.M. tot stand is gekomen, en voor de steun, die Zij voor ons allen geweest is tijdens de moeilijke jaren van de bezetting, omzetten in een daad en een bijdrage geven. Deze bijdrage kan bestaan uit het kopen van een Jubileumspeldjc voor 0.50, doch ik hoop en verwacht, dat velen een veelvoud van dit bedrag .zullen storten op girorekening nr. 17410 van de Nederlandse Midden- standsbank, kantoor Alkmaar, onder vermelding „Ten gunste van comité Alkmaar Nationaal Huldeblijk". ^loge iedere ingezetene in de komende maanden getooid zijn met het Jubileumspeldje als uiting van zijn dankbaarheid jegens en zijn aan hankelijkheid aan H.M. de Koningin en tevens als blijk van deelname aan het welslagen van de nationale inzameling ten bate van de kanker bestrijding. De burgemeester van Alkmaar, WYTEMA. De Neutrale en RK bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel hebben vergaderd en hun Alkmaarse afde lingen zijn, gezien het mooie resultaat van verleden jaar, besloten, opnieuw te gaan voethallen ten bate van de t. b. c.-bestrijding. Deze keer zullen twee wedstrijden worden gespeeld, n.l. een in Bergen op 5 Augustus, des avonds om zeven uur, en een tweede op een nader te bepalen datum in Alkmaar, Wij juichen dit besluit van harte toe en hopen, dat velen van de gelegen- heeid gebruik zullen maken, om door deze wedstrijden bij te wonen, hun steentje bij te dragen voor het zo sym pathieke doel, dat hier beoogd wordt. Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema heeft zjch bereid verklaard, het be schermheerschap op zich te nemen van onze Alkmaarse zangvereniging Or pheus. Een tijd lang heeft Orpheus het zonder beschermheer moeten stellen, daar prof. mr. Koelma in verband met zijn gezondheidstoestand deze functie niet vervulde. Thans echter wordt een traditie voortgezet,daar reeds burge meester Wendelaar en diens opvolger Jhr. van Kinschot destijds het be- sehermeerschap aanvaardden. Orpheus zal binnenkort ook op an der gebied van zich doen spreken. Het koor komt namelijk op 22 Augustus voor de VARA-microfoon, in het pro gramma van Hilversum II, des avonds van kwart over vijf tot half zes. DE BEDRIJFSVOETBALCOMPETITIE. De uitslagen van de deze week voor de Alkmaarse Bedrijfscompetitie ge speelde wedstrijden luiden: Afdeling A: LichtbedrijvenHoge Huys 73; Hulskampboys IStabilitas 3—2. Afdeilng B: SlagersPapierduivels 42; VensaBlack Boys 42; Tele- fonia—Hulskampboys II 40. Afdeling C: Ringers IIAlkm. Cou rant 0—3; FordboysLandbouwh. II 31: P.O.A.Chevroletboys 05; Rei nigingB.B.C. 20; PerzifoKrom 1—6. Tegelijk met het Tuschinski-theater te Amsterdam wist de directie van de Harmonie beslag te leggen op de Ar thur Rank-film „Miranda", onder regie van Ken Annikin. Het toneelstuk van dezelfde naam werd op Broadway on in Londen een éclatant succes. En waar het er hier om ging, een dwaas verhaal met verve en humor te brengen waren de Engelsen de aangewezen filmers, om dit op de juiste manier te volvoeren. Wie de spelers zijn, doet er niet toe. Zij zijn voor Het merendeel trouwens ook geen prominenten. Wat het verhaal is, doet er wel toe, maar dat te vertellen zou veel van het onverwachte wegne men voor toekomstige bezoekers. Het belangrijkste is echter, dat hier op nieuw het bewijs werd geleverd, weik een meesters de Britten zijn in dit genre, welk een fijne humor zij in hun spitse dialogen weten te leggen, hoe zij er steeds weer in slagen, met eenvou dige middelen, een gebaar, een simpel woord, het gewenste effect te bereiken. De film Miranda is als een verfrissend bad, met haar soms pikante situaties, haar hier en daar wat gewaagde dia loog, zonder echter ooit grof of ook maar plat te worden. Wij werden bii het zien van deze film sterk herinnerd aan René Clair's werk en bij die ver gelijking blijft Miranda zeker niet veel achter. Het woord komische film is hier misplaatst. Miranda is' de uitbeelding var'een fijne humor, een humor, die de Engelsen eigen is. En tussen humor en grappigheid is een hemelsbreed verschil. De schalkse Miranda is de hoofdper soon in een kostelijke film, die men niet mag verzuimen. „De greep naar de macht", heeft men deze film in de- Hollandse titel- vertaling genoemd. Het is een geschie denis uit het jaar 1859 toen de burger oorlog tussen Noofd en Zuid Amerika niet lang meer op zich zóu laten wach ten. - De geschiedenis speelt zich af in een cowboy-film, wat wil zeggen, dat er geweldige staaltjes van hippische kunst in gedemonstreerd worden. Zoals hier de paarden rennen, zoals hier de stukken en brokken van de te pletter gereden wagens in de afgron den storten, zoals hier de mannen stuk voor stuk van hun galoperende bees ten worden geschoten en kopjesduike lend op de stenen terecht komen, zo hebben we ze als jongens in onze ver beelding gezien als we de verhalen uit het Wilde Westen lazen en er in alle opzichten in meeleefden. Walter PIdgeon, John Wayne, Roy Rogers en vele anderen werken er aan mede deze film tbt een prettige verto- van de nieuw .opgekomen plaatsen op het platteland van Kansas, dat wil zeggen, dat er allerlei prettige volks typen in voorkomen, mannen met de meest onwaarschijnlijke snorren en baarden en vrouwen met rokken, die veel langer en breeder waren dan de new look ze thans voorschrijft en die dan ook met de handen moesten wor den opgehouden om de draagster daar van het lopen mogelijk te maken. Films als deze zijn eigenlijk ver edelde cowboyfilms. Ze hebben 'n his torische ondergrond, ze pretenderen de verfilming van een romantisch ge geven te zijn ën ze hebben tegelijker tijd alle aantrekkelijkheden van de ning te maken. Het zal de regisseur niet gemakkelijk zijn gevallen zoveel hollende paarden, zoveel wilde ge vechten en zelfs een geheel brandend dorp voor de lens van zijn camera te krijgen, de film zal heel wat gekost hebben aan vergoeding voor lichame lijk letsel en verbrand materiaal, maar men heeft dan ook staaltjes van mas saregie gekregen, die het aanschou wen alleszins waard zijn. Dat in deze strijd tussen Kansas en Texas ook de bloem van liefde en ro mantiek welig bloeit, behoeven we natuurlijk niet te vertellen. Men kan zich daarvan trouwens deze week zelf overtuigen. Een sensationele film, die de aan dacht tot het einde gevangen houdt. Verrassende situaties en uitstekend spel. In de vrouwelijke hoofdrol ziet men llona Massey, die voor de oorlog meermalen in operette-films optrad. Ook in deze film is zij een zangeres wier talenten en charme worden uit gebuit in dienst tegen de vijand. Haar opdrachtgevers gaan zeer geraffineerd te werk en weten met haar hulp be langrijke oorlogsgeheimen te weten te komen, die fatale gevolgen hebben. Maar ook Scotland Yard zit niet stil en weet met behulp van George Brent (die voor de charme van llona niet ongevoelig blijft) en de weer scherp acterende Basil Rathbone de tegen partij te overtroeven. List wordt tegen list gesteld en onverwachte wendin gen houden de spanning er goed in. Wie de film met aandacht volgt, zal zeker geboeid worden en genieten van vele staaltjes van zeer goed film spel, ook in de tweede-plansrollen, waaraan soms te weinig aandacht wordt geschonken. Meer over de inhoud te vertellen, zou het verrassende element vermin deren en dat is niet prettig. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een tweetal journaals met tal van actuele en interessante opnamen. In het Victory-hotel werd gister middag een receptie gehouden in ver band met het jubileum en afscheid van de heer A. v. d. Elburg, directeur van de Hoornse Crediet- en Effectenbank. Vele bankrelaties kwamen hun beste wensen aanbieden en een afscheids woord spreken. Ter receptie merkten wij o.m. op mr.' A. M. Ledeboer, oud president van de Rechtbank te Alk maar, de heer G. Henus, president commissaris, de commisarissen, alsme de mr. W. P. Kessler, mr. Zeyler en de secretaris van de Kamer van. Koop handel, de heer D. Scheffel Op het 's avonds aangeboden diner, waaraan bestuur en commissarissen deelnamen, werd o.m. mededeling ge daan, dat de scheidende directeur tot commissaris van de Bank is benoemd. Zijn opvolger als directeur is de heer Slagman, een reeds bekende figuur in het bankwezen. Vermelden wij tot slot nog de vele bloemstukken die de jubilerende en tevens scheidende directeur werden toegezonden. Zondag 27 Juni hield de Alkm. Concourscommissie een wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. De duiven werden losgelaten met Z.W.-wind en regen om 7.20 uur 's morgens. In concours vnaren 253 duiven. De eerste duif arriveerde om 12 uur 5 min. 13 sec. bij de heer H. te Noordscharwoude, het lid van Alc- maria Victrix te Alkmaar H. Bouwens (A) 1, 8; Hoed-de Vries (H) 2, 22, 53; S Dingerdis (A) 8, 13; A. de Jager (P) 4; J. v. d. Id- sert (S) 6, 23; Godschalk-Noome (A) 6, 9, 18; C. Streicher (S) 7; N. Ypma (A) 10, 34, 41; Pater-de Geus (H) 11, 19, 45, 51; M. Pronk (A) 12; H.' Bielsma (P) 14, 48; A. Doornekamp (P) 15; Gebr. Teileman (S) 16, 42; N. v. d. Kamer (A) 17; J A. Egber- gen (P) 20, 21, 28; R. H. de Beer (P) 24; Vrasdonk-Oldenburg (A) 25; H. W. Jensen (H) 26; A. de Best (S) 27; C. Al (A) 29, 44; W. L. Peters (S) 30; J. W. de Moei (P) 31; H Mooij (A) 32, 37, 38, 40, 46: J. Oud (A) 33; J. v. Leerdam (H) 35; J. Huiberts (A) 36; J. Somers (A) 39; Gebr. Hartland (A) 43; H. Bakker (H) 47; C. Rabeling (P) 49, 50; J. v. d. Elskamp 52 A is Alcmaria Victrix, H Is Hei- loo's Luchtpost, P is Postduif en S is Steeds in Spanning, waarvan de leden resp. lid zijn. Alkmaar de primeur. Aanstaande Dinsdagavond 6 Juli komt het bekende „Ensemble Ferry" in de schouwburgzaal van 't „Gulden Vlies" een buitengewone voorstelling geven met de succes-cabaret-revue „Lach.-deviezen", Als gaste treedt hier bij op onze grote Nederlandse Vedette Henriëtte Davids; eerste optreden na haar terugkeer uit Holly-Wood. „Heintje" brengt haar nieuwste succes creaties ten tonele o.a. De New Look: Ik kom uit Hollywood; I am Heintje enz. enz. Tevens treedt nog een keur van de beste Nederlandse kleinkunstenaars op in dit uitzonderlijke programma, zo als: de populaire goudblonde revue ster: Tini, Lavell, de Annebelle's en Co. de formidabele manipulator, Bal- samo, prijswinnaar op het internationaal concours te Parijs dit jaar; de piano virtuoos Co v. d. HeideWyma enz. enz. Ferry zelf verzorgt de conferen ce's en heeft de algehele leiding wat ons dus een waarborg is dat het aller beste wordt geboden op originele, geestige en hoogst beschaafde wijze. Inderdaad een bizondcr programma dat zeer zeker onmiddellijk een uit verkochte zaal zal trekken, want Alk maar heeft de primeur van „Heintje's" eerste optreden na haar sucesvolle Amerikaanse reis. Voor verdere bizon- derheden verwijzen wij naar de adver tentie in dit blad. Veel succes Heintje eft welkom in Alkmaar- Naar verluidt zijn pamfletten, die de C.P.N. in Alkmaar had aangeplakt door de politie verwijderd Deze pam fletten kondigden een nieuwe mili taire actie in Indonesië aan, welk bericht, zoals men weet, door min.- president Beel volkomen gefantaseerd werd genoemd. Bevestiging van bovenstaand be richt konden wij bij informatie bij de politie hedenmorgen nog niet verkrij gen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. zal de apotheek van Mevr. de Wed. Wanna op de Mient voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt gedurende de volgende week de nachtdienst ge houden. TOELATINGSEXAMEN HANDELSSCHOOL. In de lijst der geslaagden is ge meld: Clemens Wielinga. Dit moet zijn: C. J. Wlelage. kunt U rustig blijven zitten Uw eigen muziekprogramma vereist geen toezicht met DE NIEUWE PHILIPS PLATENWISSELAAR. Pry's in cassette 275.— Alkmaar, Houttil 52 Tel. 4374

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2