Botsende meningen rondom een plan KIEZEN Jan Kooy vertelt zijn belevenissen De grote wagen wordt gezieti in alle steden Broek op Lemgendijk. Nering is nijdig Bergen. ZmdScharwoude Het laatste woord nog niet gesproken Zeven tegen zes Akersloot Prijs voor de Japi-actie Graft. Naar de kermis Kunstenaarscentrum Bergen „De Paradijsvloek" in het Openlucht-theater Buruerlüte stand Geslaagd tennistournooi Egmond-Binnen. Openstelling winkels Castricah Heemskerk. Tentenkamp aan (3e Oudendijk V eisen. „Je", zegt Jan Kooy nadenkend, „ja, dat ben ik. Maar of het nu wat voor de krant is. Want deze man maakt geen ophef over wat hij doet en slaat zijn prestaties niet zo bijsonder hoog aan. Hij zou evengoed als anderen in de Daalmeer aardappelen kunnen rooien of als zijn broer een handel in brandstoffen kunnen drijven. Alleen zijn ogen hebben iets eigenaardigs wat andere mensen uit St. Pancras missen. Die ogen zijn gewoon in de verte te staren, zijn ver trouwd met enorme afstanden en hebben dezelfde typisch? uitdrukking als die van een zeeman. Jan Kooy is evenwel geen zee man. Hy is één der zeer weinige lange afstandschauffeurs, die in Nrd.-Holland boven het IJ zjjn te vinden. Maar bovendien is hij één der zeer weinigen, die zelfstandig dit beroep uitoefenen. Met zijn zware Alpenjager deze kolosale vrachtwagen weegt leeg maar ventjes 18 ton! zwerft hij door West- en Oost-Europa, omdat ja, omdat zwerven hem nu een maal in het bloed zit. „Mijn gezin is me lief", zegt Jan Kooy ernstig, maar bij bekent met een glimlach..Ik kan liet hier niet houden, ik moet er zo nu en dan eens tussenuit DWARS DOOR EUROPA. Met dat „er tussenuit'' bedoelt Jan Kooy een reis naar Praag, naar Boe dapest, naar Rome, naar Sürich een reis naar Duitsland is al lang niets meer om over te praten. En de reizen, die hjj maakt, zijn geen toch ten voor Zondag-toeristen, maar be tekenen hard en zwaar werken. Kooy rijdt vrijwel altijd alleen. Het is niet gemakkelijk om een gezel te vinden, die even zweri'lustig ia en bovendiendit werk is niet bepaald een rijkmakerij. Een wagen als de Alpenjager kost een slordige halve ton, het onderhoud is waar onderdelen zo goed als niet te krijgen zijn, kostbaar, de onkosten hoog. Maar er zit perspectief ln dit in ternationale vervoer. Daarvan is Kooy overtuigd en hij kan het weten. „De Hollanders waren vroeger dê vrachtvaarders van Europa, waarom zouden ze nu niet de vrachtrijders van Europa zijn?" het klinkt heel simpel en voor mannen van dit kali ber is het ook eenvoudig. Zij hijsen zich in de cabine, starten, zeggen: „Adieover een week of veertien dagen ben ik weer thuis" en rijden. Zij zijn bereid alle opofferjngen te verdragen, harder te moeten werken dan wanneer zij thuis zouden blijven en vragen alleen maar dat hun de vrijheid wordt gelaten hun persoon lijk initiatief te volgen. Mensen als Jan Kooy hebben voor eeuwen het kleine Holland groot gemaakt en alles wat zij willen is een kans om dat nu weer te doen. WIE VERRE REIZEN DOET "Natuurlijk heeft Jan Kooy - goed zijn ogen open gehouden en al heeft hjj officieel geen vreemde talen ge leerd, zwervers als hij kunnen toch met iedereen praten. Overal hebben mensen hem gevraagd of hij er niet voor kon zorgen, dat zij zich ln Hol land zouden kunnen vestigen. „Maar in Zwitserland is het an ders", zegt Kooy met een grinnik. „Toen ik in Zwitserland kwam, heb Ik gevraagd of ik daar niet zou kun nen blijven. En ik pieker er nog steeds overhoe kan ik me vesti gen in Zwitserland?" De vraag, wat hij denkt over de gebeurtenissen in Oost-Europa brengt een diepe denkrimpel boven zijn neus. „In het Oosten spreekt men niet over politiek", zegt hij tenslotte. En omdat een dochtertje juist bin nenkomt om een kop koffie te ser veren, blijft hij zwijgen, zodat het antwoord in volle betekenis door werkt. In het Oosten spreekt men niet over politieker zijn voor het Westen ook zulke tijden geweest. „Wel is mijn indruk, dat de toe stand in vrijwel alle opzichten slech ter geworden is, maar vooral waar het gaat over de vrijheid van spreken en belijden...." Jan Kooy zelf is een godsdienstig man en acht de gods dienstvrijheid belangrijker dan eco nomische vraagstukken. Neen. deze Hollander gelooft niet in de volks- emocratie. In Italië is een grauwe armoe, maar het Oostenneen, het Oosten geeft weinig bevredigende perspectieven. VAN EEN SOVJET-AMBTE NAAR EN EEN BROEK. t-ï ba.r,re winter van '46-'47 ver- °r d* Alpenjager van Bratislava naar de Hongaarse grens met be stemming Boedapest. in Bratislava had men de ondernemende Hollander gezegd, dat de weg sneeuwvrij was ee- magkt. Maar het was een helse rit, er was niets aan de weg gedaan en 'het eind was dan ook een stranding in de sneeuw. En dat betekende een nacht in de cabine van de Alpenjager bh 20 graden vorst, 's Morgens kwam een Ato-convooi Jan Kooy verlossen Onderweg pikten ze toen een luxe wagen op. die vóór- noch achteruit meer kon. Kooy bond het wagentje met een staaldraad aan zjjn Alpen jager en hotste er mee naar de be woonde wereld. De inzittende mijn heer was zo dankbaar, dat hij de Hollander 100 florinten gaf. Wat evenwel niiet toereikend was om de vrijwel vernielde staaldraad te ver goeden Maar hij gaf Kooy ook zijn adres in Boedapest, daar zouden ze afrekenen. Eenmaal in Boedapest stapte Kooy NIEUWE naar het opgegeven adres. Het bleek een groot, voornaam gebouw en de kamers waren van Imponerende af metingen. Maar wat Kooy niet aan stond, waren de grote portretten van Staiin overal aan de wanden. Hfl voelde zich verdwaald Maar de Sovjet-ambtenaar bleek een heer. Hij vergoedde de staal draad en legde nogmaals honderd florinten op tafel. Maar voor het ar gument, dat Jan Kooy er ook nog een broek bij verspeeld had en dat ln Holland de textiel schaars Is, bleek hij niet toegangel ijk AFRIKA? En dan vraagt Kooy plotseling hde de wegen in Nrd.-Afrika zjjn. Of de Alpenjager ook daar zju kunnen rijden. Toekomstmuziek? Overdreven idealisme Deze man is nuchter als hout, maar als hij in zijn hoofd krijgt de Pyraml- den te willen zien, gaat hjj er heen. Dat is alles Want al heeft hij een vrouw en lieve kinderen, al heeft hjj een huisde wereld ls wijd en de verre kim roept. En daarom snort de Alpenjager door Europa, steeds weer de wijkende horizon tegemoet. De haringventers kunnen het niet eens worden. Het grote twistpunt ligt in de standplaats en bij de veiling. Het is daar gister dan ook heet toegegaan, vooral toen de politie zich in de zahk mengde. Vishandelaar Broersen krepg een bekeuring, de politie liep te du wen achter een haringkar, maar het eind is, dat tot heden weinig is veran derd. Vanmorgen stonden er weer twee vishandelaren: aan elke kant van de weg-één. GESLAAGD Een dezer dagen slaagde de heer J. Timmerman voor het practische ge deelte van het hogere examen voor organist, dat in de Waalkerk te Am sterdam werd afgenomen. Volgend jaar hoopt hjj ook het theoretisch gedeelte van het examen af te leggen. De heer Timmerman koestert niet de bedoeling om zich uit het zakenleven terug te trekken en zich als organist een'plaats te veroveren, maar beschouwt een en ander als een „liefhebberij". Het is al leen maar wat een mens onder dat woord verstaat. TWEE PRIJZEN Kunst na Arbeid behaalde onder leiding van dir. Pranger op het con cours te Heiloo in de superieure aft}, een eerste prijs met 422 punten. In de ere-afdeling bemachtigde het korps n 2e prijs met 202 punten. VAN DER LAAN VERLOOR Meesters kunnen ook struikelen. Dat ondervond v. d. Laan Zondagavond in „De Fortuin". Hij kon niet verder ko men dan 559 caramboles, toen had Jac. Groothuizen zijn 150 caramboles ge maakt. Zondag ging dus Groothuizen roet de prijs naar huis. Een talrijk pu bliek volgde met belangstelling de in teressante wedstrijd. Wie aan de Langedijk het woord landbouwhuishoudschool zegt. roept daarmee een echo wakker die het he le openbare leven doorzindert. Waar schijnlijk hebben de initiatief-nemers zelf niet verwacht, dat er rondom dit project zulk een onvergankelijke strijd der meningen zou ontstaan. DE PLANNEN. Het voortgezet onderwijs staat over het algemeen op het platteland ten achter bij dat in de steden. De rege ring heeft besloten deze achterstand zoveel mogelijk op te heffen door het stichten van geëigende scholen. Dat daarbij de nadruk ligt op het land- en tuinbou wonder wijs en voor de meis jes op het 'landbouwhuishoudonder- v/ijs is vanzelfsprekend. Ideaal zou het natuurlijk zijn wan neer elke plattelands-gemeente haar eigen school zou hebben, maar een dergelijke opzet is eenvoudig geldver slindend en daarom practisch niet uit voerbaar. Men heeft daarom een an dere uitweg gezocht en die gevonden in de oprichting van streekscholen. Daarbij komen dan scholen in elke streek met een straal van 10 km. De stichting van deze scholen wordt overgelaten aan de div. standsorgani saties ais bv. de CBTB, de Holl. Mij. voor Landbouw en de LTB. Men kan natuurlijk van mening verschillen over de vraag of het theoretisch juist is dit project aan de standsorganisaties over te laten, maar zeker is. dat ten deze aanzien te weinig overleg tussen de betreffende organisaties is gepleegd. Hadden zij zich nader met elkaar ver staan en onderling geregeld waar en welke -scholen zouden moeten komen, dan zou veel gepraat en geharrewar zijn voorkomen. Het is duidelijk, dat ook op het ge bied van het landbouwhuishoudonder- wijs verschillende wensen bestaan on der de diverse groeperingen in ons volk. De Katholieke wensen dit on derwijs in Katholieke geest, de Pro testant-Christelijke Christelijk en de „neutralen" wensen onderwijs zonder een bepaalde kerkelijke-godsdienstige kern als basis. DE STAND VAN SHAKEN. De Langedijk heeft een sterke Prot.- Christelijke inslag Meer nog: de Lan gedijk is te beschouwen als een cen trum van orthodox Protestantisme be noorden Alkmaar. Maar andere groe pen als Katholieken en Vrijzinnigen zijn sterk vertegenwoordigd en de be volking is zeer heterogeen van samen stelling. Het was dan ook te verwachten, dat bij de oprichting van een landbouw huishoudschool welke voor de Lan gedijk minstens zoveel bestaansrecht heeft als voor b.v. Schagen de ver schillende groepen tegenover elkaar zouden komen te staan. De CBTB was de eerste; op 8 Maart j.l. werd aan deze organisatie een z.g. urgentie-ver klaring door de gemeenteraad afgege ven. Maar wie theende, dat daarmee de zaak haar beslag had gekregen, vergiste zich. Aanvankelijk scheen er van de zijde van de Holl. Mij. voor Landbouw weinig animo om ook een aanvrage aanhangig te maken. Later kwam men hierop terug. Van de zijde van het college van B. en W. werd daarop bij de minister van Onderwijs geïnfor meerd of de eventuele stichting van twee scholen zou worden gedoogd. Na tuurlijk werd hierop door de minister geantwoord dat overleg tussen de be trokken organisaties moest worden ge pleegd. Dat overleg zou moeten bepa len 'welke vorm van onderwijs geacht zou moeten worden in de bestaande behoefte te voorzien want aan de stichting van twee scholen zou in geen geval medewerking worden verleend. DE TWEEDE RONDE. Het bedoelde overleg werd inder daad gepleegd. Men kwam daarbij geen stap verder, want de CBTB bleef op haar eis van een Chr. school staan. Daarbij had deze groep een sterk ar gument: in de hele omtrek éis geen Chr. school te vinden, maar wel een neu trale én een katholieke (Bergen). An derzijds brachten de voorstanders van neutraal onderwijs haast even sterke argumenten in het vuur. Momenteel worden de scholen te Alkmaar en te Schagen bezocht door een niet onbeduidend .aantal leer lingen uit de Langedijk. Daarvoor moet de gemeente bijdragen in de kosten. Zo is op de begroting voor '48 als bijdrage in de kosten van het la ger nijverheidsonderwijs f 2000 uitge trokken. Komt er een neutrale school, dan zullen de leerlingen, die nu naar Alkmaar en Schagen gaan, binnen de gemeente blijven en kan deze post beduidend worden verlaagd. Het is daarentegen wel zeker, dat een Chr. Landhuishoudschool slechts be staansmogelijkheid heeft, wanneer er leerlingen van buitenaf worden aange trokken. Zo ontstaat dan de eigenaar dige toestand, dat een gedeelte van de leerlingen uit de gemeente gaat, terwijl anderen van elders er binnen komen. Het verzoek van de Holl. Mij. van Landbouw is inmiddels door de raad met zeven tegen zes stemmen verwor pen. Door B. en W. was het compro mis-voorstel gedaan wel een verkla ring af te geven, maar daarbij te ad viseren dat de oprichting van een Chr. school de voorkeur verdient.1 Maar ook dat compromis-voorstel kon geen genade vinden. De zaak staat dus zo. dat de CBTB de volledige bevoegdheden in handen heeft. Maar of dit succes bewondering verdient, is weer een andere vraag. Enerzijds hebben de Prot. Christelijke recht op erkenning van hun gevoelens en opvattingen. Maar of zij ook het recht hebben hun zienswijze op te dringen aan degenen, die deze ziens wijze niet kunnen delen, laat zich niet zo eenvoudig beantwoorden. Waar samenwerking niet bestaan baar blijkt, is met deze school weer 'n twistpunt tussen de partijen gescha pen en dat is te betreuren. Overleg ware te wensen geweest en verkieze- Iijk boven de nu behaalde resultaten. Men zegt. dat overeenstemming niet is te bereiken, maar waarom kon dat op Texel wel? Het gaat toch niet om zeven tegen zes, maar om een elkander verstaan en waarderen? Het is zo: voor poli- tiek-denkende mensen is waardering een term, die in de practijk in de klem komt ter wille van het beginsel. In hoeverre dat beginsel tot splitsing leidt.li mag, beoordele een ieder voor zich. Maar daarbij bedenke men dit. niemand, hetzij individu of groep, be staat om zichzelf, maar om en voor het geheel. De leerlingen der O. L.-school heb ben bij de uitslag der JAPI-actie in de période Nov. 1947—1 April 1948 de 37ste prijs gewonnen. In het geheel kregen 75 scholen in Nederland een prijs. De prijs bestaat uit een bedrag van f 1 per leerling. Dit is een mooi resultaat voor een kleine school in een dorp waar geen grote winkels of fa brieken zijn. GESLAAGD. Geslaagd is voor het propaedeutisch examen aan de Technische Hogeschool te Delft voor civiel-ingenieur de heer T. J. Duin t? Graft. Naar da Kermis? „Da hemel behoede mij", schreef Augustijn aan zijn vriend Hildebrand (Camera Obscura), „de Ker mis, die allerakeligste mislukking van publieke vermakelijkheid, die parodie en charge der feestevreugde dat ideaal ener opwinding over niets, he^ tegèndeel van al wat welluidt, wel staat en welvoegt" Gelukkig voor de exploitanten waren te Bergen dezer dagen heel velen, de me ning van Hildebrand toegedaan, waar hij schreef: „het zou toch. wel raar wezen, dat dingen, die vóór jaar en dag voOr genoegens in de wieg gelegd zijn en sinds jaar en dag voor genoegens aangenomen, geheel en al hunbestemming zouden mis lopen en de volkomen ongeschiktheid hebben om mensen met goede gewetens vrolijk en gelukkig te maken" „De Bergenaars, die gewoonlijk stil en ernstig zijn", aldus mevr M van Reenen Völter in De Heerlijkhe-d Bergen, „gij moet ze zien als er Kermis is, dan zijn zc in hun vrolijkheid en uitgelatenheid niet te herkennen" /Veel is er intussen veranderd, maar toch heerste er op de eerste dag overal een gezellige drukte en Bergenaren en gasten genoten van hetgeen beboden werd En dat was dit jaar niet weinig Bergen is de laatste jaren wel vooruit gegaan, meende de heer D Schrijnemaker, voorzitter van de vakgroep Kermis-in- richtingen, en dit jaar zijn de modernste inrichtingen hier vertegenwoordigd Er was voor elck wat wils Oliebollen^ nougat, het; boeren, burgers en buitenlui, gaat dit len kon, gelegenheden om te draaien, te zweven en zelfs onder te duikeneen baan om met duizelingwekkende snelheid rond te tollen met een autotje, enz, enz Vissers en Nimrods konden him hart op halen De slagen op het hoofd van Jut bezorgden menigeen een ridderorde! Voor het Griekse Wondertheater was het: boeren, burgers en buitenlui, gaat dit zien, en nauwelijks verstomde de sten torstem of alles stroomde naar binnen Het theater van de bekende familie Mul lens mocht' zich de eerste avond in de bijzondere belangstelling verheugen. Summa summarum: er heerste de eer ste Kermisdag een gezellige drukte in Stationsstraat en Van Reenenpark Klokslag twaalf uur was het taptoe Het K C B organiseerde Zaterdag een tentoonstelling van werken van leden in de „Kunstzaal, Boendermaker" Het had naar mr Kamp, in zijn openingswoord mededeelde, aanvankelijk in de bedoeling gelegen te exposeren ln de localiteiten van „De Ploeg" te Groningen en de Gro ninger Kunstbroeders hier uit te nodigen, doch nu dat niet wel mogelijk was ge bleken, had KCB besloten tot het hou den van deze tentoonstelling De mening werd geopperd, of het geen aanbeveling zou verdienen, dat bij een volgende ge legenheid een der Kunstenaars zelf het openingswoord sprak en het publiek in lichtte over het tentoongestelde Verschillende schilders hadden van hun werk ingezonden: H Kuyten om een mooi bloemstuk, Huygens een mooie Kermis in avondlicht, v d Idzert een goede tekening, J Saxs een teer vrtnterland- schap, K Colnot een fris bloemstuk, r Kamstra een kloek zelfportret in ge dempte kleur, De Leeuw grote sombere werken, Jaap de Carpentier een fijn stil leven, H Lugt van Schoon spreidde smaak en degelijk vakmanschap ten toon,, zoals een van zijn bewonderaars het uit drukte, die bijzonder getroffen was docrr zijn met smaak uitgevoerd Perzisch tapijt Het pas geballoteerde lid Dirk Trap debuteerde met grote doeken Het zal niemand verwonderen, dat „De Bergense Spelers" hun groot suc ces van het vorig seizoen „De Para dijsvloek" hebben gekozen voor de openingsvoorstelling van het thans aangebroken seizoen op 14 Juli a.s. Velen zullen dit plan appreciëren. Wie het vorig jaar dit door omstan digheden heeft gemist, kan dit gemis herstellen, terwijl nieuwe gasten in de gelegenheid zullen zijn dit aangrijpend spel van eenvoudige amateurs, die zich op niets anders laten voorstaan dan hun enthousiasme voor goed to neel en op hun edele bedoelingen een zuiver spel op te voeren. De. naar wij hopen, schone zomeravond-sfeer in het unieke openluchttheater, de stem mingsvolle verlichting en de artistie ke grime der executanten zullen on getwijfeld het hunne daartoe bijdra gen. De welbekende auteur Alphons Laudy, die 1 Juli zijn gouden journa listen-jubileum heeft gevierd, heeft in dit stuk zijn ziel gelegd en het vobr deze tijd herschreven. Het verheugde hem innig, dat hij deze interpretatie van zijn treurspel één d?r beste kon noemen van die, welke hij gedurende meer dan een kwart eeuw aanschouw de. Het VVV-bestuur en de regisseur de heer Haakman, hopen, dat de voor stelling precies om half acht kan aan vangen, daar het binnenkomen van laatkomers een storende werking uit oefent op spelers en spel en.voor de aanwezigen zeer hinderlijk is. Toe gangskaarten (ook in voorverkoop! zijn tegen billijke prijs verkrijgbaar aan het WV-bureau en bij de boek handelaren. Zondag 25 Juli heeft de première plaats van een geestig blijspel, even eens van een Nederlands auteur, n.l. „Don Quichot op de bruiloft van Ka- macho" van Pieter Langendijk. Over dit bij uitstek voor de openlucht ge schikte spel volgen te ziiner tijd nog nadere bijzonderheden. Noteert u 14 Juli en 15 Augustus ..De Paradijs vloek". 25 Juli. 4 en 25 Augustus: „Don Quichot". Geboren: Anna Catharina, dochter van Petrus Simon Kuilboer en Maria Stet Ondertrouwd: Jan Pot en Gerardina Maria van Regteren Altena. Cornelis Andries Riesmeijer en Adriana Elisabeth Essen. DRIELING GEBOREN TE HORST (L.) Te Horst (T is Maandag een drieling geboren, alle drie meHes. De 20-jarige moeder, mevr. van Wegberg, en haar drieling maken het uitstekend. De eindstrijden Zondagavond juist op tjjd, d.w.z. kórt voor het invallen van de duis ternis, werd het jaarlijks sportfestijn in ''het tennispark „De Molenkrocht' te Bergen (N.-H.) voor spelers uit de C-klasse besloten. Met het donker worden kwam ook de regen, gelukkig net te laat <un als spelbreker te kun nen optreden. Er is met veel animo gestreden om de eretitels in dit C-tournooi. De win naars behoorden allen tot de jongere generatie. Ais drievoudig kampioen kwam de heer J. Boersma te Hoorn uit de bus, In het heren enkelspel versloeg hij de heer C. van Mens uit Zaandam met 62, 36, 61. In het heren dubbel moesten G. Bevers uit Alkmaar en A. Jansen uit Bergen het onderspit délven tegen de Horinezen J. Boers ma en L. Radema (26, 26). Het gemengd dubbelspel leverde een eer ste prijs op voor mej. M. Eyken en J. Boersma (beiden uit Hoorn), die met 63, 64 wonnen van mej, H. Tasche en J. Haasbroek uit Alkmaar. Het dames enkelspel was voor mej. A. Kroone (Hoorn). Zij bracht het tot een overwinning in 3 sets (46, 1, 61) tegen mej. A. de Rie (Alkmaar). Ook de eerste prijs da mes dubbel ging naar Hoorn. Mej. A, de Haan en mevr. Boonen uit Ber gen konden het niet bolwerken te gen de beide cracks uit de stad van Jn, Pz. Coen. De uitslag was hier 75, 6I voor de laatsten. Aan het eind van dit in alle op zichten geslaagde tournooi reikte de heer B. Verolme de prijzen uit met een toepasselijk woord. Hij compli menteerde mevr. Van Limburg Stl- rum met het 30-jarig bestaan van het tennispark. Mevr. Boonen bood na mens de leden bloemen aan en zo werd ten slotte van de vele vrien den uit alle delen van Noord-Holland afscheid genomen, nadat spr. dank had gebracht aan de wesdtrijdleider, de heer G. A. Timmerman, voor diens uitstekende werk. DE UITSLAGEN H.E. Kwartfinales :C. van Mens (Zaandam) slaat P. Leering met 60, 7—5. E. Melching (Alkmaar) sloot M. de Haas (Alkmaar) mat 61, 46, 64. G. A. Timmerman slaat G. Schoenmaker (Hoorn) met 62, 57, 61. J. Boersma (Hoorn) slaat B.. Verolme met 6—1, 62. Halve eindstrijden: C. van Mens si. E. Melching met 61, 62. J. Boers ma slaat G. A. Timmerman met 61, 6—3. Finale: J. Boersma slaat C. van Mens met 62, 36, 61 H.D. kwartfinales: J. Haasbroek (Alkmaar) en P. Koster (Heiloo) sl. H en B. Olie (Alkmaar) 6—4, 6—4. L. Radema (Hoorn) en J. oBersma (Hoorn) sl. C. van Mens (Zaandam) en C. Buys (Zaandam) met 6—4, 63. G. Buers 'Alkmaar) met Jansen sl. G. Pijs en E Melchinng (Alkmaar) met 62, 63. H K. Finkensieper en B. Verolme sl. M. de Haas (Alkmaar) en F. Toonen (Alk maar) met 63, 64. Halve eindstrijden: L. Radema en J. Boersma sl. J. Haasbroek en P. Koster: 63; 75. G. Buers en A. Jansen sl. H. K. Finkensieper en B. Verolme: 1513; 3—6; 6—3. Finale: L. Radema en J. Boersma sl. G. Buers en A. Jansen: 62; 62. G. D.: kwartfinales: Mej. H. Tasche (Alkmaar) en J. Haasbroek (Allernaar) slaan mej. G. Datema (Alkmaar) en E. Melching (Alkmaar): 57; 63; 86. De heer en mevr. C. W. Boonen sl. mej. E Kraft van Ermel en G. Buers (Alk maar): 62; 64. Mej. M. Eyken (Hoorn) en J. Boersma (Hoorn) sL mej. A de Haan en 'G. A. Timmerman: 64; 63. Mej. R. Verburg en W. de Haan sJ. mej. S. de Koning (Alkmaar) en F Toonen (Alkmaar): 86; 68; 64 Halve eindstrijden: Mej. H. Tasche en J Haasbroek sl. de heer en mevr. Boo nen: 63; 64. Mej. Eyken en J Boersma sl. me.i. R. Verburg en W. de Haan: 6 3; 6—0. Finale: Mej. M. Eyken en J. Boersma' sl. mej. H. Tasche en J. Haasbroek: 6—3; 6—4. D. E.: Mej. A. de Rie (Alkmaar) slaat mej. R. Driessen (Alkmaar): 26, 86: t!0. Mej. A. Kroone (Hoorn) sl. mej. G. Datema (Alkmaar): 63; 61. Finale:'Mej. A. Kroone sl. mej. A. de Rie: 4—6; 6—1; 6—1. D. D.: Mej. A. Kroone (Hoorn) en mej. H. de Vries (Hoorn) slaan mej. H. Tasche (Alkmaar) en mej. C. Kersema kers (Alkmaar): 62; 60. Mej. A. de Haan en mevr. Boonen sl. mej. G. Da tema (Alkmaar) en mej. A. Kraft van Ermel: 6—2; 6—2. Finale: Mej. A. Kroone en mej. H. de Vries sl. mej. A. de Haan en mevr. Boonen: 75; 61. In verband met de ingegane sei zoenperiode wordt er op gewezen, dal winkels, waarin voor verkoop in voor raad zijn: brood, banket, suikerwer ken, chocolade, al dan niet tezamen met co.nsumptieijs, fruit, tabaksartike len en vis des Zondags geopend mogen zijn van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. en gedurende de werkdagen tot. 10 uur n.m. Bovenstaande geldt mede voor zuivelwinkels en gelegenheden tot ver koop van alcohol-vrije dranken. SAMENSTELLING STEMBUREAUX Tot voorzitter en leden der stem- bureaux zijn alhier aangewezen te Eg mond-Binnen: F. v. d. Reep, V. en D. Portegies en C. Apeldoorn en J. {I. Orij, leden. Te Egmond aan de Hoef: S. Hopman. V. en W. Wittebrood, P. Simons en J. van Don, leden. enkele uren en uw dagelijkse arbeid zal door iets niet-alledaags onderbroken worden Ge -zult u naar het stembureau moeten begeven ten einde uw keuze kenbaar te maken. Uw keuze, waarom gedurende de laat ste weken fel is gestreden. Uw gang langs de openbare weg werd geflan keerd door ontelbare aanplakbiljet ten, die trachtten sympathie te win nen voor een bepaalde partij. Soms waren het geluidswagens, waaruit een stem u wees op de enig juiste keuze. Of het waren verkiezingsredenaars, die met weinig of veel verve, in goede of onbeholpen taal u wilden overtuigen van de vele belangrijke doelstellingen van hun partij. Wij geloven niet, dat een groot deel der kiezers zich door deze propaganda laat beïnvloeden.Zij, die bewust stemmen, hebben reeds lang voordat de schreden naar het stemlokaal wor den gericht, hun stem bepaald. Van daar de dikwijls evenwichtige uitslag van de verkiezingen. Wij zullen in het geheel niet ver tellen, wie ge nu het beste uw stem kunt geven. Wel willen wij erop aandringen straks, als ge in het stem hokje staat, u goed bewust- te zijn van de uiterst belangrijke daad, die' ge stelt door het uitbrengen van uw stem. Met onverschilligheid, stem men. zomaar omdat het nu eenmaal moet. is volkomen fout. Het is ver kwisting en veronachtzaming van de erkenning van de medegereehtigdheid van het individu in de koersbepaling van net schip van staat. Stelt u, zoveel mogelijk, voor ogen welke gevolgen uw daad op dat ogenblik in de toe komst voor Uw volk en voor U zelf zal kunnen hebben. Denkt aan uw kinderen, die in de komende jaren zullen opgroeien, wier jeugd en toekomst mede door uw daad kan worden gevuld met een gezonde groei naar lichaam en geest. Tenslotte zij uw keuze mede bepaald door de talrijke, dikwijls wereld schokkende gebeurtenissen, welke wij op het internationale podium hebben zien afspelen: gebeurtenissen die ons mede een idéé geven van datgene, wat zich achter de schermen afspeelt. Schat uw verantwoordelijkheid in deze niette laag. Alleen dan heeft uw# keuze waarde, alleen dèn bestaat er een kans, dat wij een volksvertegenwoordiging en een kabinet krijgen, die werkelijk een afspiegeling vormen van de verwach tingen en gedachten, die in ons Volk leven. AD, INTERIM. DRIE KEER PER WEEK ITEILING. In verband met de verminderde aardbeien-aanvoer houdt met ingang- van deze weêk de Coöperatieve Tuin- bouwvereniging „Ons Belang" weer drie dagen per week veiling. In de laatste raadsvergadering is ge sproken 'over de vestiging van een ten tenkamp vanwege de Amsterdamse vereniging „Ons Huis" op een terrein aan de Oudendijk, toebehorende aan de heer P. de Bie. Dit kamp is thans, zij het voorlopig nog maar alleen tij dens de week-ends, in gebruik. Het ligt echter in de bedoeling, hier straks in de vacantie geregeld te vertoeven. De plaats voor het kamp zou heel wat slechter kunnen zijn, al ligt het wel wat erg ver van de „bewoonde we reld" af. Het terrein is hoog en droog gelegen, in de luwte van bos en duin en heeft een prachtige gelegenheid voor de kinderen om te spelen en een flinke welput voor het benodigde was- en drinkwater. Verder bevindt zich bij de boerderij van de heer De Bie, een ruime keuken, waar evenwel geen gas aanwezig is, zodat er met vaste brand stof en petroleum moet worden ge stookt. Momenteel zijn er zeven grote tenten geplaatst en in gebruik, terwijl een achtste nog in de schuur ligt. De heer De Bie verwachtte er echter nog heel wat meer; de beschikbare ruimte laat dit royaal toe. Men leeft er na tuurlijk primitief, doch de kampeer ders zijn dit gewend. CREMATIE A H GERHARD De crematie van het stoffelijk overschot van de heer A H Gerhard zal geschieden Donderdag na aankoms^ van de trein van 13,09 uur op Westerveld Kampioen 1948 sprint amateurs werd Hijzelendoorn. Zwaaiend met »?jn bloemen rijdt hy zyn ere rondje.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3