De Alkmaarsche Courant PELS' Wijnen Stad en Omgeving. in de lucht Ontspoorde jeugd stal kazen Henriëtte Davids voor uitverkochte zaal Eindexamen M.U.L.O: Johan Kaart in ,,'n Huis vol herrie''. Bloemencorso op 31 Augustus Een enthousiaste postbode Op reis Hedenmiddag om 5 uur begint onze verkiezingsdienst Afhalen bonkaarten Inzameling Nationaal Huldeblijk De stemming verloopt vlot Een goede beurt v.v.v. Marktbericht Heiloo. Langedijh. Burgerlijke Stand De Rijp. Viswedstrijd in het Noordhollands Kanaal j^jaatste^jieuws Sjahrir naar Bandoeng Vergadering Provinciale Staten Het kabinet demissionair Egmond aan Zee. Ambtswoning voor de burgemeester Eerste optreden daverend succes Het ensemble Ferry, waarin opgeno men onze vermaarde Henriëtte Davids, vond gisteravond in 't Gulden Vlies een totaal uitverkochte zaal en met groot succes werd een uitgebreid programma gebracht, waarin o.a. het eerste optre den van de zo populaire Heintje Davids, na haar terugkeer uit Amerika, zeer insloeg. Als conferencier trad op Ferry, de revue-artist, die men kent uit diverse liedjes. Hij wist de stemming er aardig in te brengen. Zeer veel succes oogst ten de békende „Annabella's" het uit stekende zang- en dansduo, dat zeer vooruit is gegaan en door Co v. d. HeijdeWij ma prima werd begeleid. De bekende goochelaar Balsamo (met as sistente) verrichtte weer de meest ver rassende toeren, die aller bewondering afdwongen. De gebruikelijke assistenten uit het publiek verhoogden het succes. (Rider daverend applaus betrad daarna Henriëtte Davids het toneel en haar eerste wederoptreden werd een succes. Op de haar eigen wijze vertelde zij over haar Amerikaanse reis, over New York, over Hollywood, over de film en de filmartisten. En zij zong haar nieuwe „songs" over de New Look, over Ame rika en het aardige „I am Heintje". Zij toonde zich opnieuw de echte vitale artiste, die haar publiek kent. Namens de directie van het Gulden Vlies werden haar met enige hartelijke woorden mooie bloemen aangeboden en ook Ferry wenste haar met bloemen veel succes bij haar wederoptreden in de grote nieuwe revue. De „gebruike lijke" toneelkus bleef niet achterwege, wat tot grote vreugde aanleiding gaf. Na de pauze gaf de pianist v. d. HeideWijma op uitstekende wijze zijn verzoek-programma, trad Tini Lavell in diverse nummers met succes op, even als-'Ferry en toonden de Annabella's opnieuw hun zang- en danscapaciteiten in fraaie costuums. Zij verdienden het luide applaus en ook de bloemen. Bal samo gaf nog zijn bekende „koord- nummer" en een vlot ensemblenummer sloot deze avond, die zeer afwisselend v/as en voor Henriëtte Davids en de verdere optredende veel succes en applaus bracht. G. Voor het eindexamen MULO-1948 slaagden de volgende candidaten (letters achter de namen geven het diploma aan). Afgewezen werden 13 gegadigden. H. Fijnheer (A), J. Kater (A), L. Groenewoud (B), C. Schermer (B), J. Blom (B), H. de Boer (A), J. Groot (B), H. Kan (B), J. D. Vriend (B), A. IC Kooijman (A), C. M. Bakker (B), J. J. Dekker (A), T. v. d. Laan (B), C. Schagen (B), F. Slikker (B), B. Visser (B), E. A. Straat (A), M. G. Zwanen burg (A), P. Prins (A), F. Stevenson (A), D. Dell (B), G. A. Broekens (B), A. J. Bijl (B), W. Dijkstra (B), C. M. Laan (B), D. Schipper (B), J. N. Koe neman (B)', J. C. Herwijnen (B), J. F. Ham (B), A. Brouwer (A), D. IJska (A), J. J. A. Putters (B), A. J. Potter (A), M. F. Wiedijk (A); J. Verheus (A), A. J. Vos (A), J. Bregman (A), A. E. den Engelsen (A), N. Grin (A), K. G. Kapitein (A), P. T. Klant (A), C. Visser (A), G. Visser (A), W. A. Dek ker (A), C, G. Knibbe (A), G. G. Knibbe (A), A. G. v. Noort (A), N. Groot (A). Na een uitverkochte zaal met Hein tje Davids komt Zondag 11 Juli 8 uur de Hollandse koning van de lach Johan Kaart met zijn gezelschap in 't Gulden Vlies met de grootste lflucht aller tij den ,,'n Huis vol herrie". Daarmede is Johan Kaart tot zijn oude liefde „de klucht" teruggekeerd. Bij Johan Kaart wil men brullen van het lachen, en bij deze klucht is daar volop gelegenheid toe. Men zal zijn buik moeten vast houden. Niet alleen is Johan Kaart een prima artist, maar zoals hij zijn komische rol len weet te brengen, is hij uniek in Ne derland. Om zich heen heeft hij uit sluitend eerste krachten verzameld o.a. Magda Janssens, Johan Valk, Hetty Berger, Willem Faassen, Joh. Bouw meester-Kluun, Piet Urban etc. Men zal niet alleen uitbundig kunnen lachen, maar bovendien kunnen genie ten van het uitstel- ide spel dezer ar- tisten. Reserveert dus a.s. Zondag voor ,.'n Huis vol herrie". In het teken van de feestelijk heden, ter gelegenheid, van het 50- jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin, hebben de Oranje-vereni- 'gingen zich voorgesteld op 31 Augus tus a.s. een groots opgezet bloemen corso te organiseren. Gezien het enorme succes, dat het bloemencorso in 1938 gehad heeft, twijfelt de commissie van voorberei ding er niet aan, dat ook het thans te organiseren bloemencorso zal sla gen. Verschillende groepen zullen deel nemen, t.w. een groep van versierde fietsen (speciaal voor kinderen); een groep voor verenigingen en voor scholen; een groep voor luxe wagens; en last not least een groep van reclamewagens. Het te organiseren bloemencorso vormt de hoofdschotel van de fees telijkheden op 31 Augustus a.s., die in de middag gehouden zullen wor den, zodat de gehele bevolking in staat is het corso te aanschouwen. Het is genoegzaam bekend dat velen de sloten en grachten voor vuilnisbak gebruiken, zodat vissers naast snoeken, witvis en andere waterbewoners ook wel eens oude schoenen e.d. door het luchtruim zwiepen. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen haalden enige scholieren dezer dagen een zeer vreemdsoortige vangst op het droge, een vangst die nog min der dan alle mogelijke vuilnis in het water thuis hoort. Het was in de Zandersloot achter het Sportpark waar drie scholieren 'n pak brieven uit het water haalden. Al le brieven bleken nog ongeopend te zijn, hetgeen de verwondering van de „vis sers" en later van hun leeraar gaande maakte en men stelde dan ook spoe dig de politie van het geval in kennis. De recherche sloeg ook aan het vis sen en kwam tot de ontdekking dat de brieven in het water waren gedepo neerd door eenpostbode, cjie na ver hoord te zijn geworden in verzekerde bewaring werd gesteld. 'Het verhaal luidt dat bedoelde post bode moest voetballen en geen kans zag om vóór de wedstrijd zijn brieven in de daarvoor bestemde bussen te de poneren. Nu zijn wij warme voorstanders van sport in het algemeen en van voetbal in het bijzonder, maar dit soort „ent housiasme" gaat toch wel alle perken te buiten. Inmiddels is de postbode weer op vrije voeten gesteld, maar het ziet er naar uit dat de vangst van de scho lieren voor de postbode weieens min der prettige gevolgen kan hebben. De dames van de leden der Post- harmonie maakten een reisje naarRhe- nen, Arnhem, enz. Het weer was niet be en het bleef regenen. Desondanks zat de stemming er al direct in. Om half acht werd er vertrokken en door 't Gooi en via Soestdijk ging het naar Amersfoort, waar de koffie werd ge bruikt. Toen langs de Leusderheide en Doorn naar Rhenen, waar de Grebbe- berg werd bezocht; vervolgens naar Wageningen, Oosterbeek, plaatts der luchtlandingstroepen, en naar Arnhem, waar via Burgers dierenpark werd be zocht. Daarna werd weer naar Utrecht vertrokken waar werd gedineerd. Na cok Amsterdam nog even te hebben bezocht, werd om half twaalf Alkmaar v/eer bereikt. Der traditie getrouw organiseert de Alkmaarsche Courant ook op deze belangrijke dag weer een verkiezingsdienst. Hedenmiddag te 5 uur zullen de eerste tonen van onze collectie gramol foonplaten over het Waagplein schallen, afgewisseld met de uitslagen der verkiezingen. Wij rekenen het ons tot een eer U de uitslagen op de snelste wijze bekend te maken. Om een snelle berichtgeving te waarborgen, staat een staf van correspondenten en medewerkers te popelen om de race tegen de minuut te beginnen. Wij brengen U alle uitslagen van de stembureaux te Alkmaar, de om liggende dorpen en in de Kieskring Den Helder, de belangrijkste steden, thermometerstanden, enz., enz. Een keurcollectie gramofoonplaten is verzameld om de tijd van wachten te korten. Ons programma is met zorg samengesteld. Naast platen van beroemde orkesten, zullen Vera Lyn, Bing Crosby, Frank Sinatra en andere sterren uit de wereld van de dansmuziek zich laten horen. En dan als bijzondere attractie vragen wij hedenavond Uw aandacht voor de serie korte conferences, die wij op golflengte Voordam 9 zullen uit zenden. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Miranda, 18 j. Woensdag 2,30 uur matinée Victoria Theater, 8 uur: Spionnage in New York, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americain, 8 uur: Dark Com mand, 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée WOENSDAG. Bergen: Kunstzaal Boendermaker, ex positie werkende leden. Bergen: Huis met de pilaren, expositie K.C.B. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Zomerbad:' 19 graden Celsius Pesie's bad: 19 graden Celsius Zij, wier familienaam begint met de letters B van Blom tot einde B moe ten morgen, Donderdag 8 Juli hun bon kaarten 810 afhalen in het distributie kantoor, Oudegracht van 912 en van 24 uur. Op 23 Maart 1948 wandelden in de avonduren drie jongemannen uit Ber gen in de richting Alkmaar. Er bestond bij hen het plan om een bioscoop te bezoeken, maar hun beurs stond om zo te zeggen niet hoog geno teerd. Toen sprak een van hen een woord, dat ook eens gesproken werd in het gezelschap van de drie musketiers: „Er moet iets gebeuren". Hierop gingen toen de drie muske tiers een partijtje knokken tot eer en glorie van het vaderland, maar dit drie tal dat wandelde van Bergen naar Alk maar deed minder flink. Zij gingen naar een kaasopslagplaats aan de Ka naalkade, klommen daar door een open staand raam naar binnen en kaapten een aantal kazen weg. Voor de Meervoudige Kamer te Alk maar, onder praesidium van Mr. Krab be, werd gisteren de zaak tegen deze jeugdige kaasdieven behandeld. De drie daders, de gedetineerden Joseph Johannes Maria G., Johannes Martinus de Z. en Bart Lamberius van B., allen uit Bergen, bekenden grif het geen ze misdaan hadden. De kazen waren voor een groot deel aan.een caféhouder en voor de rest aan een broer van G. verkocht. Dc uitgebrachte rapporten wezen er op dat de ontsporing grotendeels te wij ten was aan een opvoeding, die Veel te wensen overliet. Zo had bij G. vader lijke leiding ontbroken en zou langdu rige verwijdering uit moederlijke om geving hem misschien voor verdere misstappen kunnen behoeden. De officier, Mr. Meischke, wees in zijn requisitoir op het verleden van deze verdachten, dat bij 'enkele van hen al niet meer blanco was en meende bij de op te leggen straf niet het „gelijke monniken, gelijke kappen" in toepassing te moeten brengen. Hij vorderde voor G. een jaar jeugdgevangenis en voor de beide anderen 9 maanden met af trek van voorarrest. Mr. v. Hilten, de verdediger van G. en B. verzpcht verandering van straf tijd voor G., omdat de jongen al drie maanden in preventieve hechtenis heeft doorgebracht. Mr. Krabbe merkte ech ter op, dat voor bewaring in de jeugd gevangenis een jaar is gesteld. De ver dediger dacht echter aan de mogelijk heid, dat er in de jeugdgevangenis geen plaats zou zijn. Maar er bleek al voor een „besproken plaats" te zijn gezorgd. Mr. Mulder, de raadsman van De Z., wees op de zwakke gezondheid van zijn cliënt en verzocht om een clemente straf. Uitspraak volgt op 20 Juli a.s. KIP GING BUURTEN Nicolaas Wilhelmus V. uit Bergen had in April de bijl opgenomen en het kippenhok van zijn buurman, J. H., in de pan gehakt. Nico ontkende ter zit ting ooit zoiets gedaan te hebben. Maar buurvrouw, die als getuige aanwezig was, had het met haar eigen ogen ge zien. Voor de politie was ze indertijd nogal twijfelachtig in haar verklaring. De president vroeg waarom Nico zo revolutionnair te werk was gegaan. En toen vertelde de getuige dat een van de kippen van V. wel eens bij haar kip petjes in het hokkwam en er moge lijk als dank voor het gezellige buur ten een eitje legde. De officier was ondanks de ontken ning van V. de mening toegedaan, dat deze schuldig was en vroeg 40.of 20 dagen. „Ik wens niet veroordeeld te worden" was hierop het bescheid van V. Uitspraak 20 Juli. In het kader van de inzameling voor het Nationaal Huldeblijk, hetwelk aan H.ivf de Koningin zal worden aange boden ter gelegenheid van Haar 50- jarig Regeringsjubileum en zal be staan uit een fonds ten behoeve van de kankerbestrijding, hebben onder staande firma's en winkeliers zich be reid verklaard jubileum-speldjes voor het goede doel te verkopen voor een bedrag van f 0.50 of meer: Fa. H. S. Cloeck, Laat 198; Frans Nypels, Laat 151; Vroom en Dreesmann N.V. afd. byouterieën, Laat; Gerard Worm, Houttil; J. W. A. Heuseveldt, Lange- straat; Kofa, Langestraat; 't Sierhuis, Langestraat 86; H. du Crocq, Lange straat 80; fa. J. Koster, Langestraat 22; H. de Haan, Langestraat 23. Bovendien heeft de directie van ho tel „Victory" aangeboden de verkoop van speldjes aan haar klanten te be vorderen, welk aanbod door het plaat selijk comité dankbaar is aanvaard. De opbrengst van de verkoop fvan speldjes op de kaasmarkt heeft in de afgelopen week de nadelige invloed ondervonden van het slechte weer, waardoor deze slechts f 260 bedroeg. Dank zij de hierboven vermelde steun van de directie van l^jjtel „Victory" is het resultaat van de plaatselijke actie bevredigend en is reeds een bedfag van ruim f 1000 ontvangen. Wil echter het doel van het comité bereikt worden, n.l. het bijeen bren gen van f 40.000, dan is het nodig dat de bijdragen in nog ruimere mate bin nenvloeien. Wellicht ten overvloede zij hierom nog vermeld, dat uw ^ij- dragen gaarne worden ingewacht op girorekening 17410 van het kantoor Alkmaar van de Nederlandse Midden- standsbank onder vermelding: „Ten gunste van het comité Alkmaar Natio naal Huldeblijk" Ook in de bovenge noemde winkels en hotel worden uw bijdragen gaarne in ontvangst geno men. Laat iedere ingezetene tijdens de a.s. jubileumfeesten getooid zijn met het jubileumspeldje. Hoewel de actie onder de midden stand pas begonnen is, is het verheu gend te kunnen constateren, dat zeer velen van deze catagorie bereid zijn hun bijdragen te geven voor het allen zo sympathieke doel, de kankerbestrij ding. Mogen allen, die in de komende dagen bezocht worden, dit voorbeeld volgen en door het geven van een milde gift de plaatselijke actie steunen. Op onze tochl, die wij hedenmorgen langs de 22 stembureaux maakten bleek, dat er regelmatig en vlot gestemd werd Op vele bureaux had o mstreeks elf uur de helft der kiezers reeds zijn stem uitgebracht. In een reeds lang gevoelde behoefte v/ordt voorzien. De Koningsweg krijgt een goede beurt. Verleden week meld de een simpel berichtje, dat de weg voor alle verkeer tijdelijk gesloten zou zijn wegens herstelwerkzaamheden en thans blijkt, van welk een ingrijpende aard die werkzaamheden zijn. De hobbelige '„kinderhoofdjes" .wor den door de werklieden van de ge meente met ware wellust uit de straat verwijderd en weggevoerd en in de plaats daarvan komt een wegdek van zig-zag gezette klinkers. De trottoirs, die uit een 'zonderling mengelmoes van alle soorten .stenen bestonden, met hiel en daar grote platen ertussen, krijgen een bestrating van tegels. De werkzaamheden zijn aan de zij de van de Houttil begonnen en men is inmiddels reeds een aardig eind ge vorderd. Toch zal het nog wel gerui me tijd duren, eer de hele straat ge reed is, want vooral de trottoirs vra gen veel werk, met de ongelijke hoog te, waarop vele inritten zijn gelegen. In ieder geval zal het nu in de toe komst mogelijk zijn, zonder verstui kingen over de Koningsweg te wan delen. Als nu straks Openbare Werken ook eens aandacht" zou willen schen ken aan de putten, kuilen en andere valstrikken in de Lindenlaan en nog een paar kleinigheden, is er niet één Alkmaarder, die nog zal zeggen, dat wij onze stad niet keurig in orde hou den. DAMKAMPIOENSCHAPPEN. De finales voor de verschillende afd. zijn begonnen om het Kampioen schap van Alkm. en Omstr. De uitslagen in de hoofdklasse wa ren: RavestijnVerver 20; Oud Schuit 20; HemelsKruider 11; de BreeMooyboer 11. Eerste klassePeerdemanGeuze- broek 02; HelderWoonijk 20; Stam—de Haas 11; OttoToepoel 0—2. Tweede klas: Miedema—Veensfra 20; Langras Sr.Bijwaard 02; Langras Jr.—Veen 20. Derde klas: KlinkhamerSmole- naars Jr. 11; SpaansHelderman 2—0. KAASVERKOOP AAN "BUITENLANDSE BEZOEKERS. Aanstaande Vrijdag begint de verkoop van Edammer kaas aan buitenlandse bezoekers. De betaling kan geschie den in U.S. dollars of in andere valuta, welke door de Ned. Bank kan worden aanvaard. De verkoop heeft voorlopig plaats in het gebouw der BEVORDERD De heer P. Veen, adjunct-keurmees ter van de Keuringsdienst van Waren te Alkmaar, is door Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bevorderd tot keurmeester. Geleidelijk keren de goede dingen terug. Zo kunnen thans ook weer, in bescheiden hoeveelheid, geleverd worden. ALKMAAR TELEFOON 2585 (Tijdelijk leverbaar: Fransche Brandewijn, per fles 7.33). DE VERKIEZINGSUITSLAGEN. Zodra de telling bekend is voor de gemeente Heiloo zullen wij deze pu bliceren bij kruidenier Bob Greeuw Holleweg hoekRechte Hondsbossche- laan. De verdeling der zetels en de totalen van alle stemmen over ge heel Nederland zullen wij eveneens zo spoedig mogelijk aldaar publi ceren. Te LIMMEN zullen wij deze uit slagen bekend maken bij Garage Schilder, Rijksstraatweg 115, Lim- men. Geboren: Geertruida M. F., d. v. Jacobus Beentjes en Geertruida M. Schermer; Neeltje, d. v. Pieter Swager en Trijntje de Boer; Alberta N., d. v. Jacob Jong en Aagje Schoon; Christi na M„ d. v. Johannes Quax en Chris tina Krom; Yvonne, d. v. Pieter Dank- lof en Iefje Jonker; Simon P., z. v. Pieter van 't Riet en Antje A. Hoek stra; Cornelis A., z. v. Abram Balder en Jannetje Troost; Pieter, z. v. Klaas Pranger en Antje de Boer; Pieter, z. v. Jan Kraakman en Anna C. Kos; Cornelia A. M., d. v. Stefanus Th. Kra mer en Anna Zijp; Jannetje G., d. v. Pieter Molenaar en Johanna Smit; Lucia G., d. v. Johannes M. Smit en Geertruida Bruin; Maria G., d. v. Ger- brand Bruin en Geertruida M. van Kleef; Wilhelmina, d. v, Zeimpe Heids- ma en Wilhelmina Delver; Jan, z. v. Teunis Plugboer en Hendrika J. van Looij; Lina, d. v. Cornelis Fillekes en Jaapje A. Treurniet. O n d e r tr o u w d: Gerardus C. Efitfer- iteker en Catharina E. Hand. Gehuwd: Theodorus L. Pauëlsen en Johanna A. Leegwater. Overleden: Theodorus Duijves, 44 jaar, echtgen. van Dorothea H. Bruin; Trijntje Tentij, 79 jaar, wed. van Hendrik Kaptein; Simon M. Smet. 4 mnd., z. v. Pieter Smet en Johanna van Duin; Johanna, E. Kuilman, 81 jr., wed. van Jan Goudsblom; Dirk Jong bloed, 74 jaar, echtgen. v. Trijntje de Jong; Antje op 't Landt, we<}j van Sijfko Evers, 84 jaar. BENOEMD. t Bij de polder Geestmerambacht (Oostdijk en Molengeerzen) is als ma chinist benoemd de heer J. Silver van Winkel, thans machinist bij de Waard en Groet-polder. De Zondag j.l. gehouden viswedstrijd is weer prachtig verlopen. In alle vroegte, maar goed wakker, trok men naar het N.H. Kanaal, gewapend met hengel en wurmenbak. Met 33 man deed men een aanval op niets vermoe dende baarzen. Hoewel het goed baarsweer was, wilde het toch niet erg butteren, vooral de bovenmaatse had den niet veel trek in een lekkere wurm. Zoals gewoonlijk kon dit ech ter de pet niet drukken en de stem ming was dan ook weer schitterend. 161 onder- en 5 bovenmaatsen werden gevangen. De hee;- H. Klompmaker was deze keer de favoriet; hij mocht het eerst een keus maken uit de vele prij zen, welke bestonden uit huishoudelij ke artikelen en visgerei. No. 2 was H. Plukker, 3 A. Tol, 4 H. Roemer, 5 T. Klompmaker, 6 P. Middelkoop, 7 J. Taam, 8 C. v. Straaten, 9 J. Beumef en 10 A. Schipper. Ongecorrigeerd. Naar aanleiding van het bericht van de aankomst van de heer Soetan Sjahrir te Bandoeng verneemt Aneta, dat Sjahrir naar Bandoeng is geko men in verband met besprekingen al daar tussen de diverse Indonesische staatshoofden of hun vertegenwoor digers, die Donderdag te Bandoeng zullen bijeenkomen. De vertegenwoordigers van de ver schillende Negara-regeringen en Dae- rah-besturen zijn namelijk haar Ban doeng uitgenodigd door de premiers van 'Oost-Indonesië, Anak Agoeng en van de Pasoendan, Poeradiredja. Vol gens een niet bevestigd bericht, hebben deze beide premiers ook een vertegen woordiger van de Republiek uitgeno digd. Om deze reden zou de heer Sjah rir naar Bandoeng zijn gekomen. Met betrekking tot deze materie schrijft de Nieuwsgier van heden o.m., dat de aankomst van Sjahrir en zijn gezelschap eens te meer de betekenis van deze bijeenkomst der deelstaten accentueert. Van dr. Darmasetiawan, die Sjahrir vergezelt, zegt de Nieuws gier dat, hoewel deze geen officiële fi guur is, het bekend is, dat hij het ver trouwen heeft van Moh. Hatta. De Nieuwsgier zegt dat, tegen over wat zich nu te Bandoeng; gaat afspelen, de conferentie te Kalloe- rang slechts schimmenspel is. De Prov. Staten van Noord-Holland kwamen Dinsdag in vergadering bijeen ter behandeling van een uitgebreide agenda. Het eerste punt betrof de be noeming van een lid van de raad van toezicht op de provinciale bedrijven. Prof, dr. J. A. Veraart, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, werd als zodanig benoemd. Aangenomen werd de voorgestelde verordening op de op slagplaatsen in Noord-Holland, die een bescherming van het landschap in de provincie beoogt. Meer discussie lokte een voorstel van Gedeputeerden uit tot opheffing van Bannen in Drechterland, waarin sommige leden een beschadi ging van het provinciaal bestuursappa raat meenden te moeten zien, De heer Braakman van de KVP hield een tech nische uiteenzetting van doel en bete kenis der banne, welke organisatie be last is met het schoonhouden van vaar ten en sloten. Het voorstel treft meer dan 30 bannen. Mr. Van Vugt (AR) wenste het voorstel terug te verwijzen naar Gedeputeerden om een nieuwe studie van deze .materie te maken. Des ondanks werd het voorstel aangenomen. Tenslotte valt nog te vermelden dat de subsidie voor de Nederlandse Opera cp suggestie van Ged. Staten gehand haafd bleef op f 25.000, ondanks de plei dooien van enkele leden deze subsidie te verhogen tot f 30.000. Heden hebben de ministers hun portefeuille ter beschikking van de Regentes gesteld. De Regentes heeft deze ter beschikkingstelling in overweging genomen en de minis ters verzocht inmiddels al datgene te blijven verrichten, wat zjj in het landsbelang nodig achten. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juli. 130.000 aardappelen. Blauwe Eigen heimers 11.2011.60; rode eerstelingen 9.7010.60; eerstelingen 79: drielin gen 6.20—7.50; kriel 5.20—5.40; 35.000 kg. rode kool 68.10; 7000 gele kool 8.6012; 800 stuks bloemkool IA 54; '1 34—44. De raad van Egmond aan Zee vergaderde Maandagavond onder voorzitterschap van Burgemeester M. Nieie. Het voornaamste punt van de agenda betrof het voorstel tot het bouwen van een ambtswoning voor dè burgemeester, waarvan het ini tiatief is uitgegaan van de heer P. C. M. Simons. Reeds geruime tyd was een commissie uit de raad achter gesloten deuren werkzaam om dit plan voor te bereiden. Men had o.a. contact gezocht met de ontwerper van het uitbreidings plan, de heer W. Bruin, stedebouw- ltundlge te Amsterdam, over de plaats van de woning. Voorts had men inlichtingen ingewonnen by het Bureau Publiekrechteiyke lichamen te Den Haag, en by het Ministerie v. d. Wederopbouw, waar men de stellige verzekering ont ving, dat de gemeente voor deze bouw van particulieren wel degelyk een claim zou mogen overnemen. Na deze inleiding zette de initia tiefnemer, de heer P. Simorfs, het plan uiteen. De gemeente zal van de heer Jb. Schuit overnemen een claim, betreffende dienst afgebroken woning aan de Heerenwcg, voorheen bewoond door de heer Jb. Bras. In ruil daar voor zal Jb. Schuit in eigendom ver krijgen de gemeente(amts)-woning, Heerenweg 348. De plaats van de te bouwen ambtswoning is aan de Eg- monder straatweg gelegen, even ten Westen van de Wed. Kuiper, alwaar gebouwd zal mogen worden, aange zien de gronden aldaar betrokken zullen worden in het z.g. herbouw plan. De kosten van de nieuwe ambts woning zullen naar schatting bedra gen 35,000: Het gemeentelijk deel hierin zal ongeveer be'open 7000. plus de verkoopwaarde van de in ruil aan te bieden ambtswoning van de ontvanger (Heerenweg 348). Aan dit plan kleeft echter nog een moei lijkheid, n.l. de grond van de voorheen door Jh. Bras bewoonde woning. Aan gezien hiervan reeds 108 M2 is afge nomen ten behoeve van de nieuw bouw van J. v. d. Pol is de oorspron kelijke grootte teniet gedaan en is men dezerzijds de mening toege daan, dat de gemeente bij overname van de claim niet daarenboven tot aankoop gedwongen kan worden van de grond v. d. vroegere woning van Jb. Bras (éigen. Jb. Schuit). Indien dit echter anders mocht aflopen, dan is, blijkens de daarover gevoerde dis cussie, de raad niettemin genegen deze grond alsnog aan te kopen. Op voorstel van de gemeente-secretaris wordt bij de claim-overname besloten daaraan de voorwaarde te verbinden: „mits aan de Egmonderstraatweg 4 gebouwd mag worden". Hierna wor den de „claim-overname" zowel als de „ruiling van de ambtswoning van de ontvanger" met algemene stem men aangenomen. Uit een mededeling van de voorzitter blijkt, dat architect vali Gog de bouwmeester van de nieuwe woning zal zijn. Tot slot merkt de voorzitter nog op, dat de genomen besluiten pas na goedkeuring van. het Ministerie en Gedeputeerde Staten van N.H. kracht van werking verkrijgen. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat Het Contact met do Eg- monden weer zal gaan verschijnen. Na vaststelling van de jaarwedde van de ambtenaar van de burgerl. stand wordt overgegaan tot verkoop van 45 M2 grond aan J. Sentveld, Kloosterweg Egmond-Blnnen. In de vacaturo-J. Liefting wordt met alge mene stemmen tot lid van het bur gerlijk armbestuur benoemd N. Schuit te Egmond-Blnnen. Op aan drong van de brandweerinspectie wordt besloten^ tot de aanleg van 8 nieuwe brandkranen aan de St. Adelbertusweg. NOORD-SCHARWOUDE, 7 Juli. 145000 aardappelen eerstelingen 7.40 —8.90, drielingen 5.60—6.80, kleine 3.90 4.20, rode eerstelingen 8.6011, eigen heimers 9.30—10.40, blauwe eigenhei mers 9.7011.80, 8200 witte kool 10.80— 13.60, 200 bloemkool IA 1.40—2.27, 600 tuinbonen 11.3013.10, 740 bospeen 10. WARMENHUIZEN, 6 Juli 1948. 10.000 kg Aardappelen: Schotse: muizen f 8.40 f 12.90; Eigenheimers f 10.20f 12.50 en Blauwe aardappelen f 11.80.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2