Laaisie N Met de krant door 't land fer ere FEESTWEEK Christelijk Zangersfeest op Texel Waarvan twee volop feest! van regeringsjubileum dagen De B.L.O. kampeert Registratie Landbouw- Pen'lioen fonds Bergen. Middelbare meisjesschool exposeert Autoped veroorzaakt verkeersongeluk Een nieuwe V.V.V.-gids Heiloo. Succes voor St. Cecilia Schoolreisje voor, Chr. school Schoorl. Burgerlijke Stand En nu naar de Hoge Veluwe „Noord-Scharwoude 11" gjoed gezond Langedijker Marktoverzicht Langedijk. Nieuwe Niedorp. Maatregelen tegen hooibroei De Rijp. teuws De toestand van Togliatti Soldatenmoeder veroordeeld Weinig verandering Egmond aan Zee. Grote animo voor de motorraces Deense Koningin gewond bij auto-ongeval Wanneer men bedenkt dat van de bijna anderhalf-duizend leden, die de belde Oranjeverenigingen samen tellen, Dinsdagavond tachtig naar het „Wapen van Heemskerk" waren gekomen om kennis te nemen van de plannen, welke bestaan voor de viering van regeringsjubileum en troonbestijging, dan mag er van een geringe opkomst gesproken worden. Om de plannen voor de feestviering te doen slagen zal de gehele bur gerij echter medewerking moeten verlenen en het was voorzitter van Slingerland, die hierop In zijn ope ningswoord wees. WILHELMINA DE GROTE. Burgemeester Wytema. stelde in een korte speech nog eens duidelijk de be langrijkheid van de grote gebeurtenis sen die komen gaan in een helder licht. In vreugde en rouw leven wij mee met ons Vorstenhuis en daarom willen wij door onze uitingen van vreugde een teken van liefde en eerbied ge ven aan onze Koningin, die als een moeder des Vaderlands, in de historie I-gehuldigd zal worden als „Wilhelmina de Grote". Zij heeft met geen zwaard en leger overwinningen geboekt, doch door haar i geest een volk gewonnen, dat dank baar is voor wat deze Vrouw in haar leven voor ons heeft gedaan. Na deze woorden, klonk een harte lijk applaus en bood de voorzitter de I burgemeester het ere-voorzitterschap aan, hetgeen deze aanvaardde. HET PLAN. Vervolgens lichtte de secretaris, de f heer J. G. van Burken, de plannen voor de feestviering tóe. Het ligt in de bedoeling om vanaf 31 Augustlus tot en met 6 September feest te vieren. Deze twee dagen zal er de gehele dag gefeest worden, de ove rige dagen alleen 's avonds. Voorts zal op Maandag 13 September in het „Gulden Vlies" een opvoering gegeven worden van het toneelstuk „Anno Christi". Een stuk geschreven door de bekende auteur en acteur Defresne in opdracht van de regering. Tijdens de pauze werd er een aar dig muziekje ten gehore gebracht en bestond er gelegenheid een speldje te kopen voor het Nationaal Huldeblijk. Na de pauze hield mr. Schenkeveld eep lezing. In zijn slotwoord uitte de voorzitter zijn tevredenheid over de gang van zaken op deze avond. Terwijl de Alkmaarse jeugd de laat ste week voor de vacantie reikhalzend naar het einde van het laatste lesuur uitkijkt, is een gedeelte van de jeugd al aan het genieten van de vrije natuur. Een 30-tal jongens en meisjes van de B.L.O.-school in het Victoriepark ver trok Zaterdag naar een zomerkamp bij Herenveen om daar een week te spelen en te leren. Geen schoolse wijsheid, maar verdraagzaamheid, saamhorig heid, onderlinge hulpvaardigheid, kort om „teamspirit". Het weer is tot nu toe niet bijzonder [gunstig, maar dit is geen beletsel voor het maken van flinke wandelingen. En schijnt de zon, dan naar het Tjeuke- meer om te zwemmen. Je kunt daar zonder het minste gevaar honderden meters va nde kant gaan op een vaste, zandige bodem. De onmisbare voetbal neemt 'n voor- Iname plaats in en ook „vossejachten" en andere spelen zijn zeer geliefd. De verzorging is uitstekend. Er wordt flink „gebikt" en de corveediensten, als afwassen, vegen van slaapzalen, brood smeren en beleggen worden graag en goed verricht. De hulpvaar digheid is groot, zowel onderling als voor de leiding. Egoïstische naturen vorden er door aangestoken, willen Iniet achterblijven. Alleen hierdoor is dit kamp al zo belangrijk. Wethouder Bakker, de heer Weil van het bureau Onderwijs en het personeel der school voor B.L.O. kunnen hun ar beid ruimschoots beloond achten. Geen heimwee-patiënt te bekennen, de stro zakken liggen best en ëen volgend jaar hopen ze weer op stap te mogen gaan. Misschien dat hun vrienden en vrien dinnetjes van de gewone scholen hun voorbeeld dan volgen en in groten ge tale met de D.U.W.-kampen gaan ken nis maken, en Terug in Alkmaar Zaterdag kwart [voor elf. Het Landbouw Pensioenfonds zal in werking treden met terugwerkende kracht vanaf 1 Mei 1947. Dit zal moge lijk zijn, door storting van een bedrag van het Landbouwcrisisfonds in de kas van het pensioenfonds wijl de Rijksbe- middelaars op genoemde datum nog geen toestemming konden geven tot be rekening van de premie's, maar wel goedvonden dat het fonds werd opge richt. Om na te gaan wie recttfen kan doen gelden op het fonds, is het nodig dat a e arbeiders en inwonende knechts worden geregistreerd. Zij die voor 1 Mei 1947 invalide of boven de 65 jaar waren behoeven zich niet te melden. Alle- arbeiders boven de 17 jaar of f werkzaam geweest in Land- of Tuin bouw Of aanverwante bedrijven wor- Zkh te melden °P; za- I f J „a's' te Alkmaar, Waag- plein 40 tussen 2 en 6 uur n.m. Dit geldt alleen voor inwoners van Alkmaar Er wordt verzocht mede te brengen- trouwboekje en rentekaart. Daar alleen zij, die zich gemeld heb ben in de toekomst recht hebben op uitkering wordt aanmelding dringend aanbevolen. 6 Op de tentoonstelling van de middel bare meisjesschool was veel interessants te zien Mevr A A H v d Laan—Bosch wees vol trots Op wat de meisjes, ondanks de materiaalschaarste, de materialennood, op het gebied van handwerken en han denarbeid hadden weten te bereiken Van vlaggedoek hadden vaardige vingers fraaie kleedjes getoverd, van zeildoek 'waren echt practische wasschorten ge maakt, enz. De kinderkamer werd met bijzondere trots getoond In een keurig wiegje lag daar de baby, omringd door een schat van kledingsstukjes, lakentjes, slopen, kussens en wat er maar meer komt kij ken bij zo'n kleine wereldburger De afdeling handenarbeid gaf veel te be wonderen op het gebied van papierarbeid, kartonwerk, leerwerk en metaalbewer king; alles getuigde van vaardigheid en smaak De heer Kuyper vertelde met geestdrift over een genomen proef met fantasie tekenen en wees met voldoening op de vaak verrassende resultaten van wat hij noemde „muziek in kleurenvorm" Ook van het gebied der aardrijkskunde geschiedenis, letterkunde en kunst werd een goed beeld gegeven Als geheel een tentoonstelling voor ieder, die belang stelt in onderwijs en op voeding Op de Breelaan veroorzaakte een knaapje Donderdagmiddag door plotseling met zijn autoped de weg over te steken een verkeersongeluk Een uit de rich ting Schoorl komende auto remde om een aanrijding te voorkomen met het gevolg,- dat de auto op de natte weg slipte en tegen een boom reed, waaronder een meisjeuit St Pancras stond De chauf feur liep een bloedende hoofdwonde op en het meisje brak haar bovenbeen Het knaapje nam de benen met zijn autoped en de auto moest worden weggesleept De spoedig ter plaatse zijnde genees heer, dr J F Vos, vèrleende de eerste hulp, waarna het meisje door de goede zorgen van het Rode Kruis werd vervoerd naar het Ziekenhuis te Alkmaar BERGEN'S HARMONIE CONCERTEERT Bergen's Harmonie, de onmisbare, di,e dezer dagen weer haar zo gewaardeerde medewerking verleende bij het gouden feest der Eerw zusters Urselinen en bij ae blijde incomste van dè jeugd na hun jaarlijks schoolreisje, geeft a s Dinsdag 20 Juli wederom een concert in de Mu- ziektuin aan de Hoflaan, onder leiding van de heer P Pranger Op het programma staan werken van Verdi, Donizetti, Bouildieu e a Het concert begint om 8 uur en de toe gang is vrij Binnen enkele dagen gaat de eerste na oorlogse gids van Bergen en Bergen aan Zee verschijnen De secretaris van de VVV, mr F Zeiler, bracht in klein bestek een schat van we tenswaardigheden bijeen, daarbij geassis. teerd door de heren P Beyneveld voor het geschiedkundig gedeelte en Jan Ivangn voor het natuur-historische Het gidsje, dat zeer handig van formaat is, bevat naast een aantal mooie foto's en een overzicht van wat er op historisch gebied in Bergen te zien valt, een groot aantal wandelingen door het natuur schoon Tegelijk met het gidsje verschijn^, een nieuwe plattegrond van de gemeente, op schaal 1: 25.000 Waar de bekende Gids met gekleurde kaart van 1937 reeds twee jaar geleden ge heel was uitverkocht, wordt door deze beide nieuwe uitgaven voorzien in d' wens van alle zomergasten Het gidsje telt 24 bladzijden De druk is klein gehouden Zal het de gasten door het slechte weer niei mogelijk zijn alle wandelingen te maken, dan kunnen zij in elk' geval toch veel interessante bij zonderheden over hun vacantie-plaats in het .gidsje vinden of zullen we nu ein delijk eens een mooi-weerperiode krijgen? Het fanfarecorps St. Caecilia heeft, onder bekwame leiding van zijn direc teur de heer L- Oly uit Bergen, een groot succes mogen boeken. Na een eerste prijs op het bondsconcours, be haalde het ook een eerste prijs op het Nationaal Concours, dat in onze ge meente gehouden werd, bij gelegen heid van het 50-jarig bestaan van „Eensgezindheid". Zeer zeker is het succes van de heer Oly en zijn man nen nog groter door de zware beoor deling die door de jury toegepast werd. St. Caecilia heeft hiermee wel ge toond tot grote prestaties in staat te zijn, doch deze prestaties kunnen nog hoger opgevoerd worden. Eén dezer dagen kunt u bezoek ver wachten van enkele leden. Geeft u aan hen op als donateur. Het fanfarecorps zit erg om een nieuwe bas verlegen en de kas is niet bij machte dit in strument aan te schaffen. St. Caecilia is het waard en wijhopen dat vele donateurs zich zullen laten inschrijven om St. Caecilia dit instrument te be zorgen. Woensdag 14 Juli vertrokken des morgens om 8 uur de kinderen der hoogste klassen van de Christelijke School in Heiloo voor hun eerste schoolreisje naar Amsterdam. Het is voor de leerlingen een heel mooie dag geworden, waarop zeer is genoten. Eerst werden de prachtige kunstver zamelingen in het Rijksmuseum be wonderd. De schilderijen en de histo rische verzameling vooral werden met veel animo bekeken. Een rondvaart door de havens stond de kinderen zeer aan en viel zeer in de smaak. Trouwens, welke jongen houdt niet van water en van alles wat daarmee in verband staat. Ook de rondwandeling door het Aquarium in Artis bleek de kinderen zeer te voldoen. Een prachtig deel van dit uitstapje was ook de bezichtiging van het Heimansdiorama, waarbij door de geleider een mooie uitleg werd ge geven. De kinderen hebben, mede be gunstigd door het goede weer, een fijne dag gehad, waarop ze met genoe gen kunnen terugzien. X eDb r e Cune™ M Th, dochter v„n p Meereboer en H M Snel - Johan- selaaf Z°°n J Nanne en M Tes- Getrouwd: P M Berkhout en M A Jelle a Mooij en p Tiessen Overleden: j Hof, 65 Jaar, we duwnaar van M Bijwaard - H Bas 18 jaar Achttien verenigingen namen deel aan concours De „Dokter Wagemaker" bracht gistermorgen om negen uur zo'n zeven honderd zangeressen en zangers uit verschillende Noordhollandse plaatsen naar Texel, waar in het park te Den Burg het zangconcours der „Ring Noordholland van Christelijke Zangverenigingen" werd gehouden. Achttien zangverenigingen, met in totaal achthonderd leden (pi.m. honderd afkom stig van Texel zelf) namen er aan deel. In het keurig verzorgde park, waar de Texelse padvinders voor een bijzondere attractie hadden gezorgd, kreeg dit concours v&or alle deelnemers, alsook voor de toehoorders, het karakter van een zeer geslaagd zangersfeest, dat bij allen een aangename herinne ring heeft achtergelaten. Bij aankomst van de boot werden de zangers door vrolijke fanfares ver welkomd. Om half elf Opende ds. W. M. van Reijendam, Ned. Herv. predi kant te Den Burg, het concours, waar na eerst alle koren gezamenlijk het Bondslied uitvoerden, gevolgd door het „Soli Deo Gloria" van Jan Mens, welke compositie mocht beschouwd worden als het gemeenschappelijk motto, geldend voor de gehele 'dag. Het concours was uitstekend geor ganiseerd, zodat het geheel vlot ver liep en de muzieknis vrijwel nimmer onbezet was. De jury, bestaande uit de heren Leo Mens (Leiden), J. Nauta (Sneek) en H. Pijlman (Meppel), die de koren had te beoordelen op de sa menzang, de zuiverheid, de rhytmiek, en de andere factoren die de muzi kale hoogte van een koor bepalen, had dikwijls geen gemakkelijke taak. De prestaties liepen betrekkelijk weinig uiteen, wat op zichzelf wel voldoening schonk, temeer daar de koren gemid deld ongeveer driehonderd punten wisten te behalen. Daar het maximum 420 bedroeg, mag dit resultaat zeker behoorlijk worden genoemd. De beste prestatie leverde „Halleluja" uit An- dijk, o.l.v. de heer Jac. Broer. Dit koor trad het laatst op, en overtroefde toen met zijn 350 punten alle andere deel nemende verenigingen. Voor de heer Broer was dit concours in het bijzon der succesvol, omdat zijn koren uit Medemblik en Opperdoes eveneens 'n eerste prijs behaalden. „Zanglust" uit Julianadorp, o. 1. v. de heer J. Jongkees, kwam ook zeer bevredigend voor de dag. Dit gemeng de koor verwierf met 307 punten een eerste prijs. Voor de Texèlaars was het prettig, dat ook „De Lofstem" uit Oosterend o.l.v. de heer C. Bremer) eveneens voor een eerste prijs in aan merking kwam, met 317 punten. De overige uitslagen waren: Ned. Herv. kerkkoor, H. J. de Haas, Santpoort, 343 punten, le prijs. Hal leluja, J. Broer, Medemblik, 335 pun ten, le prijs. Geref. evang. zang- koer, -H. Sondorp, Haarlem, 332 pun ten, le prijs. Hosanna in Excelsis, J. Broer, Opperdoes, 329 punten, le prijs. Looft den Heer, L. M. Aar- nout, Edam, 311 punten, le prijs. Ned. herv. kerkkoor, J. Visser, Den Burg, 299 punten, 2e prijs. De Lof- stem, J. Kaat, Zaandam, 298 punten, 2e prijs. Ora et Labora, J. Jong kees, Den Helder, 295 punten, 2e prijs. Chr. Mannenkoor, A. Trap, Ooster end, 284 punten, 2e prijs. Halleluja, G. v. d._ Kuijl, Den Helder, 283 pun ten, 2e prijs. Geref. kerkkoor, B. J. van der Veen, Alkmaar 282 punten, 2e prijs. Con Amore, R. J. Boom, Den Burg, 282 punten, 2e prijs. Chr. Mannenkoor, J. A. v. d. Vliet, Dén Helder, 281 punten, 2e prijs. Ned. herv. kerkkoor, A. Flokstra, Ooster end, 271 punten, 2e prijs. Geza, J. de Vos, Zaandijk, 271 punten, 2e prijs. Zoals reeds eerder is gepubliceerd organiseren wij een aantal touringcartrips voor onze abonné's naar diverse oorden van ons land. In het nummer van 6 Juli' j.l. heeft men hierover het een en ander kunnen lezen. In de desbetreffende publicatie werd het reisprogram in grote lijnen uitgestippeld en werd tevens mededeling gedaan van het doel, door ons met deze reizen beoogd, n.L de band te versterken, die tussen de lezers en de krant bestaat en tevens meer contact te leg gen tussen de lezers onderling. Het vorig jaar is deze opzet wonderwel geslaagd: de „kranten- reizen", die toen zijn gemaakt, kenmerkten zich door een gezellige sfeer en zij hadden het voordeel, dat er voor betrekkelijk weinig geld veel geboden werd. Waarschijnlijk om deze redenen werd ons her haaldelijk verzocht, ook nu in de vacantietijd weer met de lezers op stap te gaan naar die plaatsen en streken, waar de bezoekers iets bijzonders geboden wordt. De eerste trip dn het kader van dit plan zit er bereids weer op en thans gaan we WOENSDAG 21 JÜLI naar de HOGE VELÜWE, een der schoonste natuurreservaten van ons land; -aan dit bezoek zijn verbonden een rondleiding in het Jachthuis Sint Hubertus en bezichtiging van het Kröller-Muller museum. De vertrektijden voor deze trip zijn vastgesteld als volgt: Den Helder (Koningstraat) 7,15 uur; Schagen (café De Posthoorn) 7.45 uur; Hoorn (Grote Noord) 8 uur; Alkmaar (Kaasmarkt) 8.30 uur. Van Alkmaar gaat de reis allereerst naar Amsterdam, waar ver versingen worden aangeboden. Na deze onderbreking volgt de tweede étappe door het Gooi en langs Amersfoort naar Ede. Hier wordt het meegebrachte lunchpakket genuttigd, waarbij voor koffie wordt ge zorgd. De namiddag wordt besteed aan een bezoek aan het Natuur reservaat „De Hoge Veluwe". (De entrée's zijn bij de reissom in begrepen). Daarna bezoek aan Apeldoorn met verpozing aan de be kende uitspanning „De Julianatoren". De terugreis wordt te Amers foort of te Hilversum onderbroken voor het diner, waarna thuisreis via Amsterdam. Reissom (alles 'inbegrepen) 13.50. Kaarten zijn tot een beperkt aantal tijdens de kantooruren ver krijgbaar aan het bureau van ons blad en aan het café „De Post hoorn" te Schagen. De reissom dient vooraf te worden voldaan en wordt slechts bij wettige reden van verhindering gerestitueerd. De termijn van aanmelding sluit Maandag 19 Juli des namiddags te 5 uur. Een krantenreis waarborgt u: prettige leiding prima service gezellige sfeer. DE ROUTE VASTGESTELD De_ 20e tocht voor de Ouden van Dagen te Heiloo zal plaats vinden op Woensdag 28 Juli a.s. Deze 4e lustrum- tocht die weer zal staan onder lei ding van mevr. Dammens en de heer Groot belooft een prachtige tocht te worden. De route is vanaf Heiloo naar Scheveningen. Zoveel mogelijk gaat deze langs de duinstreek over 't Kopje van Bloemendaal, langs Noord- wijk en Wassenaar door het park De Kiewit. De terugtocht zal plaats vin den langs de Hoofdweg via Groene- daal, alwaar tevens de laatste aanleg plaats zal zijn, om tenslotte weer in Heiloo 'te arriveren. KINDEREN GENOTEN Vele leerlingen van de hoogste klas sen der diverse scholen alhier, maak ten gisteren per speciale kindertrein een schoolreisje naar Rotterdam. De kinderen hebben ten volle genoten en bovendien veel geleerd. Het was voor hen een prachtige .dag, óók wat het Weer betrof. Maandag werd de jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank te N.- Scharwoude II in de Burg gehouden. De directeur, de heer Sneekes, her dacht in zijn openingswoord de on langs overleden kassier der bank, de heer Duyvis, voor wiens zielerust een gemeenschappelijk gebed werd ge stort. Met algemene stemmen werd de heer Huitema tot secretaris der ver gadering benoemd, waarna deze het jaarverslag uitbracht. Hieruit bleek o.m„ dat de door de spaarders inge legde bedragen zeer moeilijk ge plaatst kunnen worden, terwijl de be lastingdruk zeer zwaar is. Niettemin is de financiële toestand der bank zeer gezond. De rekening over '47 sloot met een totaal van 860.898,03. de balans met f 1.059.252.82. De be haalde winst beliep 3.433,67. De spaarders legden gezamenlijk in 1.003.245,46. Het aantal spaarreke ningen beloopt 1137. Aan voorschot ten is verstrekt 24.470,70, terwijl aan rente werd uitgekeerd 13.975,06 Door de voorschotnemers wordt over het algemeen correct aan de verplich tingen voldaan. Het ledental is terug gelopen tot 186. Een voorstel om de winst toe te voegen aan de reserve ontmoette geen bezwaren. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Bruyn, terwijl als plaatsvervanger herkozen werd de heer Jn. Kos. Tot leden van de Raad van Toezicht werden herkozen de heren W. Kuin en Jn. Groen. Door de voorzitter werden tenslotte de rente-tarieven voor 1948 bekend gemaakt: vrij geld tot 2500 2% tot 10000 114 geblokkeerd en opti-rekeningen 1 beleggingsteke- mng 114 TERAARDEBESTELLING VAN JOANNES KRAMER. Woensdagmorgen werd onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer Joannes Kramer ter aarde besteld op de R.K. begraafplaats. De plechtige uitvaartdienst werd geleid door de weleerwaarde heer Kra mer, neef van de overledene. Onder de aanwezigen waren o.a. burgemeester Schelhaas en secretaris Post, een de putatie van Beurtvaart en van „De Koophandel". Voorts vele collega's en andere belangstellenden. £r gaat niets boven De vroege Schotten kunnen zich niet verheugen in een aanzienlijk betere markt. De prijs bewoog zich om en bij de f 10.Ook voor de andere soorten daalde de markt. De bonken-veilingen bleken een suc ces. De aanvoer was zeer goed. De da gelijkse totaaal-aanvoer beliep de afge lopen week van de 25 tot de 40 wagons. De koolsoorten deden het goed. Een uitzondering vormde de rode kool, die soms door de Groefex moest worden overgenomen. De gele kool was erg wisselvallig en noteerde als maximum f 21.20. De tomaten bereiken nog steeds geen beduidende aanvoer. De prijzen hand haafden zich. GESLAAGD. Voor het Mulo-examen slaagden de volgende leerlingen van de Ulo-school te N.-Scharwoude: J. Dekker (B), H.H.waard; T. Dekker (A), Broek op Langendijk; A. Blauw (A), H.H. waard; G. Twisker en N, Twisker (A) te Z.-Scharwoude; T. v. d. Plas (A), Oudkarspel; E. Goudsblom (A), Oudkarspel; K. Klinkert (A*), Oud karspel. Eén candidaat werd afgewezen. GEVONDEN VOORWERPEN Herensokken, dameshandschoenen, smidshamer, herenhandschoen, wollen sjaal, bus riemolie, trainings-blouse, zwart leren portefeuille met inh.. gum- ni jas, vulpotlood, zilveren lepeltje, muntbiljet van f 2.50, dames hand schoenen. De burgemeester van onze gemeente maakt bekend, dat met de controle op hooibroei is belast de heer Jb. Gelder, wonende B 51 (telefoon 238), comman dant van de vrijw'illige brandweer. Déze zal hier en daar uit eigen be weging controle uitoefenen. Daarnaast houdt hij zich zeer aanbevolen voor opgave van vermoedelijke gevallen van hooibroei in de gemeente. Een dringend beroep wordt op de bevolking gedaan om haar medewerking hierbij te ver lenen. HOND AAN KOMEN LOPEN. Bij een der ingezetenen van ons dorp is een prachtige 2-jarige bouvier ko men aanlopen. De eigenaar kan zich voor inlichtingen wenden tot de politie. DUIVEN MAAKTEN GROTE VLUCHT. Verleden Zondag vlogen weer ver schillende duiven van de Postduiven vereniging „De Postduif" vanaf Port Sint Maxence in Frankrijk naar De Rijp. De eerste duif kwam om 4 uur 43 min en 10 sec. binnen, deze was van de heer Riteco te De Rijp, 3 duiven de heer Middelkoop kwamen 2, 5 en 6 binnen, terwijl 4 duiven van de heer J. Wit uit West-Graftdijk 3, 7, 8 en 9 thuis kwamen. No. 4 was een duif van de heer W. v. d. Hof uit West-Graftdijk. Zondag zal er een oefenvlucht wor den gehouden vanuit Dordrecht voor jon|;e duiven. Ongecorrigeerd, De gezondheidstoestand van Togliatti was Donderdagavond slationnair, na een lichte verbetering, die het gevolg is van het ophouden van de schock- toestand. De gewonde heeft een kalme nacht gehad, onder toezicht van professor Valdoni, die hem Woensdag heeft ge opereerd. Tot laat in de nacht bleef een talrijke menigte voor het zieken huis samengeschoold om nieuws te' vernemen over de communistische lei der. Het Jpijzonder gerechtshof te 's-Gra- venhage deed vanmorgen uitspraak in de zaak tegen de soldatenmoeder mevr. M. A. Hiddinkde Haan, die er van verdacht werd gedurende de be zetting een politie-instantie te Amers foort te hebben ingelicht, dat de hoofd verpleger C. H. van het rijkshospitaal te Den Haag anti-Duits was, waarop H in 1944 gearresteerd werd en enige tijd in het kamp te Vught werd opge sloten. Voorts zou zij ook omtrent enige an dere personen inlichtingen aangaande hun anti-nationaal socialisme hebben verstrekt. De procureur-fiscaal bij het Bij zonder Gerechtshof requireerde een ge vangenisstraf van 11 maanden, dit ic de tijd die verdachte reeds in bewa ring heeft doorgebracht, voorts ont zetting uit de beide kiesrechten voor 't leven en ontzetting uit het recht „om bij de gewapende macht te dienen". Het Hof veroordeelde mevr. Hiddink hedenmorgen conform de eis, en ont zegde haar het recht om in cassatie te gaan. Kabinetsformateur ontvangt fractieleiders De Kabinetsformateur, dr. Beel, voert in de loop van vandaag en morgen be sprekingen over de vorming van een kabinet met de leiders der Tweede Ka mer-fracties van de KVP, de Partij van de Arbeid, de Christ. Hist. Unie en de WD. Weersverwachting, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond. Half tot zwaar bewolkt met enkele verspreide regenbuien. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Voor de motorraces op a.s. Zater dag in de duinen, rond het sportpark te Egmond aan Zee, waar het kam pioenschap van Noord-Holland zal v/orden verreden, blijkt geweldige belangstelling te bestaan. Reeds heb ben niet minder dan 67 renners voor deze wedstrijd ingeschreven, terwijl hun werkelijke deelname, gezien de door hen gestorte cautie, ook tevens verzekerd is. Tot degenen, die reeds hebben ingeschreven, behoren ver scheidene bekende coureurs, o.a. de winnaar van de ronde van Italië en één der winnaars van de T.T.-races te Assen van dit jaar, Dick Renooij, Men verwacht ongeveer 5000 be zoekers uit geheel Nederlknd, waar voor ruimschoots plaats is rond het 2 K.M. lange circuit, dat midden in de duinen ligt, zodat men van alle omliggende duintoppen een prachtig overzicht heeft. Niet minder dan 40 man politie zal voor behoorlijke afzet ting van het terrein zorgdragen. OPENING LUNAPARK. Op de dag der motor-races, Zater dag 17 Juli, zal ook het Lunapark te Egmond aan Zee zijn poorten openen. Reeds zijn, onder grote belangstel ling van de Egmondse jeugd, vOf schillende deelnemers gearriveerd. Er zijn verscheidene aardige at tracties, o.a. auto-scooter, swinging car, spittfire caroussel (vliegtuigen), poney-baan, golfbaan, shimmy-trap. Koningin Ingrid van Denemarken en haar beide dochters, prinses Mar- grethe en prinses Annemarie, zijn gisterochtend gewond, toen de auto, waarin zij zaten en die door de konin gin bestuurd werd, tegen een boom reed. Zij zijn opgenomen in het zieken huis te Sonderborg. Het ongeval ge beurde twee kilometer ten Noorden van het koninklijk verblijf te Graasen cp Zuid-Jutland. Hoewel aanvankelijk gezegd werd, dat koningin Ingrid slechts licht ge wond werd, wordt later gemeld, dat zij een diepe hoofdwond heeft en dat de rechterknieschijf verbrijzeld is. De koningin verloor de macht over het stuur op de gladde weg. De wagen slipte en botste daarna tegen de boom. De chauffeur, die zich mede in de auto bevond, werd ernstig gewond. Koning Frederick begaf zich ijlings naar de plaats van het ongeval, zodra hem de tijding werd gebracht en reed zijn echtgenote, de kinderen en de chauffeur terug naar het kasteel, vanwaar zij vervolgens per ambulance naar het ziekenhuis werden gebracht. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de gezondheidstoestand van koningin Ingrid en de beide prinsessen bevredi gend is en hun verblijf in het zieken huis van korte duur zal zijn. s

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5