IN MEMORIAM Mr. A. PRINS Wat de theaters brengen ALKMAARDERS IN DE AETHER o7p.r7elë K. L. Een reisprogramma samenstellen? Laat NACO het U vertellen. De stad moet verlicht worden Portret van de week Kinderkoor weer naar Assen terug Gem. Bureau voor Huisvesting HARMONIE-THEATER De beste jaren van ons leven CINEMA AMERICAIN De zigeunerin Je weet het of je weet het niet VICTORIA-THEATER Dr. Jekyll en mr. Hyde Het Weense Opera-ballet Van de politie Naar het land van de duizend eilanden Predikbeurten Marktberichten ISLACHTENBOEK Het Bergense Openbare aanb( Verscln „West-I nieuwst Flinke jon? TECHN. DUITSE LE! Stad en Ottt^emiig- De Alkmaarse Balie herdenkt de overleden confrère Gistermiddag vond in de advocaten' kamer der Arrondissementsrechtbank, alhier, een korte treffende plechtig heid plaats. Het was n.l. die dag juist vijf jaar geleden, dat de bekende Alkmaarse jurist Mr. Aron Prins in het concen tratiekamp Sobibor in Polen door de Duitsers werd vermoord en deze her denking was voor de leden der Alk maarse balie aanleiding geworden om het portret van hun zo tragisch om het leven gekomen confrère een ere plaats te geven in de advocaten- kamer. Bij deze plechtigheid waren tegen woordig de fgd. President der Alk maarse Rechtbank, Mr. J. Krabbe, de Griffier van het Kantongerecht Mr. A. S. Hoogstra, vele leden der balie, enige familieleden en vrienden van wijlen Mr. Prins en de bode der Recht bank, de heer J. Emmerig. De Deken der Orde van Advocaten, Mr. C. A. de Groot, het woord nemen de, herinnerde er aan, dat de Recht bank bij monde van o.a. haar funge rend President, Mr. Krabbe, reeds eer der uiting had gegeven aan haar diep leedwezen over het lot, dat Mr. Prins had getroffen, zodat hij de toen ge sproken woorden niet wilde herhalen. ,,In deze besloten kring," zo ver volgde Mr. De Groot, „wil ik thans echter nog' enige dingen in herinne ring brengen. Confére Prins, voortge komen uit één der oudste Alkmaarse families, vestigde zich in 1927 op 25- jarige leeftijd als advocaat in Alk maar. Zijn oom, Mr. Abraham Prins, had hier jarenlang de rechtspractijk uitgeoefend en de naam Prins had een goede klank. Confrère Prins zette de traditie voort en hü heeft hier de ad vocatuur uitgeoefend op een wijze, die grote waardering heeft gevondèn, want niet slechts voor hen, die hem konden honoreren was hij een goede raadsman, maar zijn hart ging boven al uit naar de minder- en slecht- bedeelden, omdat hij voelde, dat deze evenveel recht hadden op goede juri dische bijstand als zij, die tot het be talen daarvan wel in staat waren. Hij was trouw, hij was eerlijk en hij was rechtvaardig. Niemand onzer heeft ooit getwijfeld aan de eerlijkheid van zjjn optreden. Maar hij was ook een zeer gevoelig mens. Het leed van an- 'deren heeft hem zeer gedrukt. Toen desflflds de eerste vluchtelingen uit Duitsland om hulp zich aan zijn kan toor vervoegden, heeft hij voor hen gedaan alles wat mogelijk was. Toen is echter ook de angst over hem ge- Vraagt inl. Reisbureau Naco, Alkmaar. Men overweegt het plaatsen van een herinneringsboom. De commissie bestaande uit de navol gende heren: F. H. Ringers, voorzitter; mr. A. V. M. Leesberg, secretaris; ir. Knol, ir. Wesdorp, G. Grondsma, W. Spruyt, M. F. Doggenaar en Frerichs en samengesteld op verzoek van het Oranje-comité Alkmaar om te trachten ter gelegenheid van het regerings jubileum van Koningin Wilhelmina en de troonsbestijging van H.K.H. Prinses Juliana, dit is de week van 31 Aug. tot en met 6 September, de stad een fleu rig aanzien te geven, heeft op 22 Juli 1948 in Hotel Victory vergaderd. In deze vergadering werden de na volgende richtlijnen vastgesteld ter nadere uitwerking: Door middel van een opwekkend ar tikel in de diverse in Alkmaar verschij nende dagbladen, zal een oproep gericht v.-orden tot de Alkmaarse bevolking om in de week van 31 Augustus tot en met 6 September hun straat, huis en'of voortuin te versieren en/of te verlich ten. Het komt de commissie wenselijk voor, daarbij de volgende 4 rubrieken te maken: 1. Straatversiering. 2. Gevelversiering. 3. Voortuinversiering. 4. Verlichting. Deelnemers aan één of meerdere van deze rubrieken dienen zich, indien zi> wensen mede te dingen naar een der door het Oranje-Comité beschikbaar ge stélde prijzen, uiterlijk 7 Augustus a.s. schriftelijk op te geven bij de secretaris mr. A. V. M. Leesberg, Kennemerstraat- weg 29 te Alkmaar. Deelnemers kunnen zich voor wat betreft eventuele vragen met betrekking tot verlichting, versie ring etc. om advies wenden tot de na volgende deskundige leden der com missie: de heer P. Wesdorp, directeur Gemeente Lichtbedrijven; ir. Knol, di recteur Openbare Werken; Frerichs, opzichter Plantsoenen, Luttik Oudorp 11; M. F. Doggenaar, bloemist, Lange- straat Alkmaar. Voor de diverse rubrieken is een jury benoemd, welke de beoordeling zal doen op 31 Augustus. EEN HERINNERINGSBOOM. Het subcomité heeft aan het Alge meen Oranjecomité voorgesteld zich met het gemeentebestuur in verbinding te stellen over de plaatsing van een her inneringsboom op 'n daarvoor geschikt punt in de stad, ter herinnering aan de kroning van prinses Juliana tot Ko ningin der Nederlanden op 6 Sept.. komen. Niet om eigen lot, maar om dat van hen, die hem lief waren. Po gingen om hem te doen ontvluchten hebben schipbreuk moeten ljjden, om' dat hij weigerde zijn ouders te verla ten. Vooral zijn moeder, aan wie hjj wel op een zeer bijzondere wijze was gehecht, wilde en kon hjj niet achter laten. Toen vrienden er eindelijk in geslaagd waren hem op de z.g. „Pa- lestinalijst" te doen plaatsen voor uitwisseling tegen Duitse krijgsgevan genen, mislukte door een noodlottig toeval ook deze laatste poging om hem te redden. Hij werd gedeporteerd en in een concentratiekamp „Sobibor" in Polen vergast. Bij leden der Balie is de gedachte ontstaan aan de moge lijkheid van een blijvend aandenken aan confrère Prins, een aandenken, dat mede een herinnering zou zijn, ook voor hen, die na ons komen, aan het grote leed, dat eens door de Duit sers over ons volk en ons land werd gebracht. Wij besloten tot het doen vervaardigen van een vergroting van een portret van confrère Prins en tot plaatsing daarvan in het heiligdom der balie dè advocatenkamer de plaats, waar hij zo vaak en door allen graag gezien, in prettig en gezellig gesprek of met een kwinkslag en een geestigheid,, in ons midden heeft ver toefd." De bode der Rechtbank, de heer J. Emmerig, die in de loop van vele ja ren een zo goede vertrouwde van Mr. Prins is geweest, onthulde daarop, op verzoek van Mr. de Groot, de wel zeer sprekende beeltenis van de zo be treurde jurist, met het onderschrift: „Mr. ARON PRINS. Lid der Alk maarse Balie sedert 14 April 1927, door de Duitser vergast in het con centratiekamp „Sobibor" (Polen) op 23 Juli 1,943". „Zo zullen wij," aldus besloot Mr. de Groot zijn hartelijke toespraak, „toch altijd de gedachte hebben, dat hij te midden van ons vertoeft. Na mens de balie wil ik de plechtige ver zekering geven, dat de gedachtenis aan confrère Prins bij ons in dankbare herinnering zal blijven voortleven". Een oom, de heer W. Prins, dankte, mede namens de in Engeland wonende broer en zuster van wijlen Mr. Prins, zowel de Deken der Advocaten, Mr. C. A. de Groot, als de Balie met enige bewogen woorden. bioscopen: Harmonie Theater, 7.30 uur: De beste jaren van. ons leven. 14 jaar. Kaart verkoop tussen 11 en 1 uur. Zaterdag 7.30 uur. Zondag 1 uur, 4.30 uur en 8 uur. Victoria Theater 8 uur: Dr. Jekyll en mr. Hyde. 18 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De Zigeu nerin. 14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. ZONDAG. Wapen van Heemskerk, Zondagavond 7.30 uur dansen. 't Gulden Vlies, 8 urn:: De witte non. MAANDAG. 't Gulden Vlies, 8 uur: Weense Staats- opera Ballet. BERGEN: Huis met de Pilaren en Kunstzaal Boendermaker, Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie's bad en Zomerbad 20l/2 graad C. OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 25 Juli zal de apotheek van de heer Hartong van Ark in de Lange- straat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. DOKTERSDIENST. W. Steensma, arts, Oudegracht 186, telefoon 2382; mej. S. P. Bartstra, arts, Emmastraat 93, telefoon 4357. VISWEDSTRIJD ALKMAARSE JEUGD. Met het oog op het grote aantal prij zen, waaronder een achttal hengels heeft het bestuur gemeend de inschrij ving te verlengen en wel tot Vrijdag 30 Juli uiterlijk 6 uur. Hij die de meeste vis vangt krijgt als extra prijs het Alkmaarse wapen in zilver. ALKMAARDERS IN DE VIERDAAGSE Van de Alkm. ver. „De Kaaskoppen" zullen de heren C. M. de Vet, G. Kemp en P. Bloodhooft deelnemen aan de Vierdaagse te Nijmegen. Het kinderkoor „De kleine Stem" uit Assen is weer naar haar woon plaats teruggekeerd. Vrijdagmiddag om 2 uur vond het afscheid plaats op het Canadaplein waar drie bussen ge reed stonden de tocht over de Afsluit dijk te maken. Donderdagavond gaf „De kleine Stem" een uitvoering in de Muziek- tuin, waar enkele nummers werden gezongen en enkele zangspelletjes op gevoerd. Voor deze uitvoering bestond veel belangstelling. Vrijwel alle pleegouders waren hierbij tegenwoordig en heb ben ontegenzeggelijk van hun pleeg kinderen genoten. Deze avond gold te vens als officiële afscheidsavond, waar bij de voorzitter van de Kleine Stem vele vriendelijke woorden richtte tot de Alkmaarse gastheren. De kinderen hebben dan ook een prachtige vacantieweek in Alkmaar doorgebracht en volop genoten van de fraaie omgeving en niet in 't minst van de Kaasmarkt, waar alle 140 zan gers en zangeressen getracteerd wer den op een beschuitje met kaas. Alkmaar mag dan geen laadbrug- gen hebben, geen graan-elevatoren, geen kilometers kademuur, maar loch kwamen er hier in 1947- nog 1427 schepen aan met tezamen 170.738 ton, ongerekend de 50 beurt schippers, die een 25.000 ton per jaar vervoeren. Al die schippers worden gecontroleerd, havenbriefjes nage gaan, geiden geïnd, ligplaatsen toe gewezen en al dat werk wordt ge daan door onze havenmeester, de heer A. Bloemberg, die zijn kantoor tje heeft in de Accijnstoren, practisch in het water. Havenmeester Bloem berg bekleedt die functie pas sinds de bevrijding, maar op het water is hij al zijn leven lang thuis. Hij is er geboren en getogen. Grootvader en vader Bloemberg voeren turf, eerst met zeil, maar in 1903 met een mo torschip. Negen jaar lang heeft onze havenmeester bij zijn vader als knecht gevaren, toen werd hij zelf schipper. Onderwijs kreeg hij, als zovele schipperskinderen op een kostschool in Vreeswijk, omdat het zwervende leven dit nodig maakte. Met de Petronella Johanna voer hij met moeder de vrouw samen lange jaren, tot hij zijn kans zag om in Alkmaar te solliciteren naar de post van havenmeester enmet suc ces. Tal van avonturen had hij toen reeds meegemaakt. Daarbij is de periode, dat hij met 70 ton Duitse cokes aan boord aan het Kwakelpad lag ondergedoken, zeker niet de minst riskante geweest. Maar nu zwerft hij langs de kaden van Alkmaar en doet zijn werk. En na zijn dienst gaat hij naar huis, dat ook al midden in het water staat, aan de Scheteldoekshaven en dan ligt er nog meer werk te wachten, als corres pondent voor het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart of als post ambtenaar. Want vele brieven voor schippers zendt hij verder, als de geadresseerden elders vertoeven. Havenmeester Bloemberg heeft lang genoeg zelf met dat bijltje gehakt, om niet te weten, hoe ook schippers naar hun post verlangen. Onze havenmeester zou nog veel meer kun nen vertellen, maar.... that's another story. Havenmeester A. Bloemberg. Het Gem. Bureau voor Huisvesting zal, van Maandag 26 Juli 1948 af, des morgens voor het publiek geopend zijn (op werkdagen, uitgezonderd Vrijdag en Zaterdag) van 9—11.30 uur en wel: van 910. uur voor de afstempeling der in omloop zijnde Inschrijvings- kaarten, benevens voor de bétaling van de hierop verschuldigde leges; van 1011.30 uur voor informaties betreffende woonruimte, afgifte van aanvraagformulieren en het afhalen der vergunningen tot het in gebruik- nemen van woongelegenheid, na be taling van de verschuldigde leges. RANDERS 1—ALKM. BOYS (Tour combinatie). Zaterdag a.s. 7 uur speelt Randers 1 tegen een elftal van Alkmaarse Boys, waarin een zestal spelers van Boys 1 uitkomt. Dit elftal heeft Zaterdag j.l. tegen BSV 1 bewezen, dat het doelpun ten kan maken. We zijn zeer benieuwd wat Randers daartegenover zal stellen en of Kramer zijn doel schoon zal hou den. Er zal aan beide zijden ongetwij feld had gewerkt worden. ORGELFABRIEK Fa. FELS Het bouwen van een orgelfabriek voor de Fa. B. Pels Zn. te Alkmaar, onder architectuur van D. S. de Boer te Alkmaar, is opgedragen aan de Fa. C. Tervoort te Egmond-Binnen, voor dt som van f 52.488. OOK IN ALKMAAR EEN GROOT SUCCES. Zo is dan de grote succesfihn van het seizoen ook in Alkmaar geko men en een uitverkocht Harmonie- Theater op de eerste avond is het beste bewijs, dat men ook in onze stad deze bijzondere film naar waarde zal weten te schatten. Inderdaad een filmwerk, dat in alle opzichten een ere-praedicaat verdient, door opzet, uitwerking enschitterend spel. Gedurende twee en een half uur houdt de geschiedenis vein de drie uit de oorlog teruggekeerde militairen de aandacht gevangen. Men is al die tijd geboeid en leeft met Al, Fred en Hoo- mer, op wier terugkeer zo verschil lend gereageerd wordt, mee. Al, de zakenman, vindt de kinderen veran derd, Fred krijgt zijn jong lichtzinnig vrouwtje in de ware gedaante te zien en Hoomer, de „sailor", de man, die zijn handen kwijt is on zich met ijze ren "haken wonderlijk redt,weet de liefde van Wilma ondanks alles te be houden. Tal van typische ondervin dingen, die de drie soldaten na hun terugkeer opdoen, worden op ontroe rende en ook meermalen komische wijze uitgewerkt en men krijgt zo doende een vlot afwisselend geheel, dat bij voortduring grote belangstel ling wekt. In de rolbezetting is men al bijzon der gelukkig geweest. Fred March, als Al de zakenman, die na de eerste dolle dagen weer in zijn functie terug keert, was uitstekend en Myrna Loy als zijn vrouw stond hem op eenvou dige innemende wijze ter zijde. Bij zonder de aandacht trok hierbij ook het mooie gevoelige spel van Teresa Wright als Al's dochter Peggy. Dana Andrews behaalde opnieuw een groot succes als Fred, de man, die niet be paald fortuinlijk is na zijn terugkeer. Hij speelde vlot en sterk. Grote indruk maakte het spel van „de man met de haken", vooral aan het slot, toen Wil ma hem zo dapper tot echtgenoot nam. Verschillende goede, soms zelfs zeer goed getypeerde neven-figuren brachten door hun mooi aansluitend samenspel de film op een bijzonder peil. Geen enkele filmliefhebster of filmliefhebber zal deze zo bekend ge worden „Nederland"-film verzuimen. Inderdaad een filmwerk, dat aller be langstelling waard is. De hoofdfilm wordt ingeleid door twee mooie journaals en een bijzon dere opname van de beroemde Joodse danseres en kunstenares Chaja Goldstein in het „Partisanen-Lied". De Alkmaarse radioluisteraar, die Vrijdagmiddag omstreeks 4.80 uur zijn toestel toevallig op Hilversum II instelde zal vermoedelijk geen an der station 'hebben opgezocht. H\j zal, net als wij, geïnteresseerd heb ben geluisterd naar de Jeugduitzen ding van de V.A.R.A. Deze uitzen ding „was niet beter of slechter dan al die andere jeugduitzendingen, maar toch was zij voor ons Allt- maarders hoogst interessant. Vier Alkmaarse jongens en meis jes maten namelijk hun intellect met dat van vier Groningse ver tegenwoordigers van het opklim mend geslacht. Omstreeks kwart over vier was het even rustig op de redactie en onze jongste medewerker vond daarin aan leiding om enige swingklanken aan de aether te ontfutselen. Meestal ge schied dit niet met de volle sympathie van de gehele redactie, doch Theo Udert Masman en zijn zwervers waren deze middag meer op sweet dan op swing ingesteld, zodat de swing oppositie zich niet liet horen. De laatste klanken van Farewelll Blues waren nog maar juist verstor ven, toen de reporter de Jeugduitzen ding aankondigde wat voor onze swing-enthousiast aanleiding was een ander statibn op te zoeken. Hier kwam hij niet aan toe, want op kern achtige wijze werd hem duidelijk ge maakt zijn vingers thuis te houden, want juist was ons duidelijk gemaakt, dat vier Alkmaarders een hersengym- nastiek-tweekamp zouden aangaan met vier Groningers. ALKMAAR IN DE FINALE. Reeds geruime tijd werden deze tweekampen gehouden, waaraan de meest belangrijke plaatsen in ons land mee deden. Van Groningen tot Middelburg, van de Briel naar Almelo togep iedere Vrjjdag een viertal scholieren naar de studio's in Hilversum om hun in tellect te meten met vertegenwoordi gers uit andere steden. Alkmaar en Groningen kwamen steeds weer als overwinnaars uit de strijd, men werkte volgens een afval- systeem en ten slotte bleven de groepjes uit deze plaatsen over. Vrijdagmiddag zou dan worden uitgemaakt welk viertal als winnaar kon worden beschouwd. Met spanning werden bij ons op de redactie de vra gen gevolgd, ongeduldig werd soms op de bureaux geslagen als een vraag niet of gedeeltelijk werd beantwoord, maar soms ook keken wij elkaar vra gend aan wanneer een vraag al te moeilijk werd. Het is voor ons Alk maarders ook wel wat te veel ge vraagd hoeveel wateren in de stad Groningen tezamen komen en wij ne men het Rob, Jannie, Jan en Coba in het geheel n^et kwalijk, dat zij voor deze vraag slechts een halve punt verdienden. Ten slotte won Groningen en werd dus le prijswinnaar. EEN TWEEDE PRIJS. De vier Alkmaarse H.B.S.-scholie- ren Rob,, Jannie, Jan en Coba eindig den in deze landelijke hersen-gym- nastiekcompetitie op de tweede plaats en al was het dan nu niet „Van Alk maar begint de Victorie", zij kunnen zeer tevredeh met dit resultaat zijn. Aan beide .viertallen werden boeken- bonnen uitgereikt, zij werden door de studio's geleid, kortom zij werden be handeld zoals men prijswinnaars pleegt te behandelen. Het orgelspel van Johan Jong maakte aan deze jeugduitzending een einde, een uitzending, die voor ons Alkmaarders een speciale bekoring, had. De Universalfilm „Gipsy Wildcat" zal iedere bezoeker, die romantiek, liefde en avontuur had verwacht, zeker heb ben bevredigd. Maria Montez die wij de laatste tijd een paar maal moestert aanschouwen in een product van een of andere Mexi caanse filmmaatschappij, kwam hier met haar Amerikaanse tegenspelers be ter tot haar recht. Het is een gezellige film, met weliswaar geen hoge preten ties, maar één waaraan men met ge noegen een avond kan besteden. Bo vendien draait in het voorprogramma een geestige bekroonde tekenfilm ter wijl het filmpje van de jonge beertjes alleraardigst is. De grote vraag, welke de toeschou wers bij deze film kunnen stellen is of Spencer Tracy hier al dan niet een dubbelrol speelt. Is hij oinderdaad ook Mr. Hyde dan is hij een acteur, die er werkelijk in slaagt zijn gelaatsuit drukking, zijn mimiek, de expressie van zijn innerlijk leven zó grondig te veranderen, dat hij inderdaad het dier lijke in de mens kan uitbeelden. Dit is geen kinderfilm en wie zwakke zenuwen heeft of last van griezelige dromen moet er niet naar gaan kijken. Wie er wèl tegen kan, ziet een op merkelijke prestatie. Niet alleen een film, die uitmunt door scherpe opna men, prachtige karakteruitbeelding, keurige toiletten en schitterende mi lieu's, waaraan kosten noch moeite ge spaard zijn, maar ook een film waar men voor elke rol met grote zorg de juiste acteur en actrice heeft gekozen. Men lette eens op het spel van Ivy, de vrolijke buffetjuffrouw als Dr. Jekyll haar aanrander op de vlucht gejaagd heeft en op haar kamer nog een kort gesprek heeft. Maar de grote acteur in deze film is Spencer Tracy, de dokter, die een mid del heeft gevonden om het goede in de mens weg te dringen en alle duivelse eigenschappen te voorschijn te roepen, de man, die de opgeroepen demonen ten slotte niet bezweren kan en als een gevaarlijke krankzinnige in 'n moord dadig gevecht wordt neergeschoten. We zullen er niet te veel van vertel len. Wie zich bij de meest sinistere passages voor ogen kan houden, dat het ten slotte allemaal maar fantasie is, moet deze thriller met Spencer Tracy, Ingrid Bergman en Lana Turner in de hoofdrollen zeker gaan bekijken. Inderdaad, de liefhebbers van de schone balletkunst krijgen Maandag avond in het Gulden Vlies een bijzon dere gelegenheid om iets moois bij te wonen. Dan toch geeft het Weense Opera-ballet onder leiding van de dan ser Erwin Prokorny een uitvoering van de specifiek Weense balletkunst met r.ummers die ieder in verrukking zul len brengen. Het ensemble heeft een schitterende reputatie en zal deze ze ker ook hier handhaven. GESLAAGD Onze stadgenoot de heer Ph. Tegel is geslaagd voor het diploma werk tuigkundige. Gisteren wilde een chaufeur zijn autobus op het Canadaplein parkeren. Hij nam de bocht te kort en kwam in botsing met een reeds geparkeerde bus. De zijwand van deze wagen werd in gedeukt en de schade vergoed. Een in de Metiusstraat rijdende vrachtauto reed door het breken van een achterveer tegen een melkwagen op, gevolg tachtig liter melk ging ver- loren. Schade werd vergoed, auto weg. gesleept. Vrijdagavond werd aan het bureau telefonisch kennis gegeven dat een auto een hele brugleuning had afgere den. De auto was doorgereden maar later qp de Laat aangehouden, 'n Deel van de leuning lag in de cabine. Waar het hier een militaire auto betrof, werd de zaak overgegeven in handen van de Kon. Marechaussée. Door Openbare Werken is onmiddellijk een noodleu- ning aangebracht. Twee van die aardige jongens die vreemdelingen, op rondvaart zijnde, vanaf de brug bespuwen, zijn gesnapt. Het waren twee gebroeders in de leef tijd van 8 en 9 jaar. Ze zijn naar het bureau gebracht, ernstig onderhouden en ook de ouders is mededeling gedaan van het onsmakelijk gedrag hunner zonen. Gister heeft de rondvaart voor het eerst een tocht naar het land van de duizend eilanden gemaakt en men is van plan, dit elke Vrijdag om één uur te herhalen. Bovendien wordt dezelfde tocht Dinsdagsmorgens om 10 uur on dernomen. Een 30-tal vreemdelingen nam gister aan de tocht deel. Men voer door het mooie polderland naar de veiling in Broek op Langendijk. Hier werden de bezoekers in de gelegenheid gesteld aan het afmijntoestel te eigen bate fruit te veilen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. De tocht tussen de eilanden door vond grote waardering. Men was opge togen over deze rondvaart welke drie uur duurt waarna de deelne mers weer naar Alkmaar terug» ge- bracHt worden. Een bijzondere attractie, welke een bezoek aan de Vrijdagse Kaasmarkt ze ker zal stimuleren. VOOR ZONDAG 25 JULI 1948. ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur dr. Polman; 5 uur ds. Schouten van Nijme gen. BERGEN. Geref. kerk, 9 uur, half elf en half 5, ds. Telkamp. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, half 3 dr. Pol man van Alkmaar. DRIEHUIZEN, av. half 8, de heer Albertz. EGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur ds. Schouten van- Nijmegen; half 5 dr. Polman. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Plug. GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. HEER-HUGOWAARD. Geref. kerk, half 10 en half 3, ds. M. de Regt van Vianen. HEILOO. Geref. kerk, in evangelisa- tiegebouw a. d. Kerkelaan, half 9 ds. Schouten van Nijmegen; 4 uur lees dienst. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Haitsma. OUDE NIEDORP, avond half 8, ds. Appel. SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 uur (voorb. HAvondm.) en 3 uur ds. Visser. SINT PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Mulder, em. pred. te Heem stede. alkmaar, 23 Juli Andijvie 8,80- 10,50; Spinazie 12—42; Postelein 20—41; Worteltjes 16—28; Tomaten 40—68: Groen» kool 4—18; Spitskool 23; Rode kool 6—0; Uien (bos) 4—16; Bieten (bos) 4—18; Drui ven 2,06; Sperciebonen 85—1,28; Snijbo. nen (stok) 112—135; pronksnijbonen 60 118; Bloemkool IA 60—96, I 3555 en II 2032; Komkommers 518; Meloenen 42 —78; Worteltjes (bos) 11—20; Selderie S—6; Selie 2—3; Sla 2—8; Aardappelen, nieuwe 6—8 en Eigenheimers 8—9 NOORDERMARKTBOND, 24 Juli '48. 128000 kg vroege aardappelen: Eerste lingen f 5.60f 7.80; rode eerstelingen f 6.70f 7.60; Blauwe eigenheimers f 6.80f 7.60; Eigenheimers f 6.90 f 7.50; Bintjes f 6.60—f 6.70; 56000 kg witte kool f 3.80f 9; 16000 kg rode kool f 6—f 8.40; 2000 kg gele kool f 13.50 f 15.40; 700 kg Zilveruien: nep f 13.90 f 16 en drielingen f 10; 150 kg Slabo- nen f 72—f 91; 250 kg Tuinbonen f 13 f 14; 100 bos Wortelen f 11.90. WARMENHUIZEN, 23 Juli 62,400 kg Aardappelen: Schotse muizen s,80—7,60, idem kriel 3,10—3,20, Idem drielingen 3,30 i, eigenheimers 7,90—8,70 en bintjes 8,70; kg Tuinbonen 15,30; 600 kg Bieten 8,20 LANGED. GROENTE-CENTRALE, 24 Juli. Aanvoer 70000 kg aardappe len, Blauwe Eigenheimers 7.30—7.90, Eerstelingen 6.60—8.20, drielingen 3.80 ,.30. 120000 kg rode kool 6—8.50. 20000 kg gele kool 14.5019.20. 5700 kg witte kool 5.40—7.50. 280 kg tomaten 42. 500 stuks bloemkool 6273, 125 kg uien 12.80—17. V Verschijnt onregelmatig. Een bewoner van het Groot Nieuw- land beklaagt zich over de last die bij en de mensen in zijn omgeving onder vinden van de rook en het roet, welke uit de schoorsteen van de melkfabriek aan de Oude Gracht komen. Het zwarte gordijn maakt, naar hij zegt, het huis •uil en bederft het wasgoed. Misschien kan men eens overwegen of er wat tegen te doen is. Der traditie getrouw vacantie-oord Bergen vóór de oorlog steeds he Woensdag weer een ver organiseren. Dat is een hoogtepunt van het sei; en we behoeven het vc streekgenoten eigenlijk schrijven. Duizenden lampion lichtballen in allerlei kl dan in het donkere love men en vooral om de n alles een sprookjes-acl Aan dit lichtfeest is ditri gevel-versiering gekoppe ticulieren worden opgev ningen en tuinen op wijze te verlichten, opda: grote bron van licht en zijn. Daarvoor zal mede ir.onie zorgen, welke als een feestelijke avondma dorp zal maken. Er zijn blik zeer vele gasten. Tc is alles zo goed als bezi lijke Bergenaren zullen i avond als hun Woensda den wordt zeker op pr stellen. Door B. en W. werd ten raadhuize in het op steed het plaatsen van barak en inrichten daai toorgebouw op een pei aan de Karei de Grotel Er waren 20 inschrijv men: Peperkamp Del maar f 15.500; Henselma Limmenf 13.990; Jac. v. Gebr. Kuyper, Heiloo f burg te Heiloo f 13. f 13.491; Gebr. Kpps f 1 en Zn. te Egmond f 12. man f 13.485; Fa. Bot en maar f 13.275: W. Barte f 15.710; H. Rijkenberg f 13.532; Fa. J. Houtei f 12.623; Wed. Jac. Houti •T. N. Schuyt te Alkmaa Prins f 14.444; J. G. Klon Langendijk te Heiloo f Met grote blije Keven wij kennis v geboorte van onze d ELEONORA PAULINA MAR) L. v. d. LEYGR C. v. d. LEYGRj METSE1 Alkmaar. 24 Juli 19 Zocherstraat 1. Tijdelijk „Huize made". JO C. DE HEE1 en CORRIE A. VAN HO hebben de eer U 1 te geven van hun genomen huwelijk van de voltrekking plaats hebben op D< dag 5 Augustus a.s, voormiddags 11 uur Alkmaar, 22 Juli 1! Waterschapstraat 5, Baangracht 3. Receptie: 5 Aug van 3—5 uur. Voorlopig adres: gracht 3. Alkmaar. TANDAF Kennemerstraatwej AFWEZIG TOT 15 AUGUSTl TANDARTS J. H. Ackei HOUDT VACANTIE 16 AUGUSTUS A WERKSTER gevraagd. 2 halve, 1 hele dag week. Mevr. TERMAAT, fejweg 45. gevraagd voor op de en pakhuiswerk. C. STROOKER, straat 7. gevraagd. Brieven onder no. bureau van dit blad PASSAGE-KANTC S. C. TUYN, Stationsweg 182, GESLOTEN van 26 JULI 31 JULI 4 uu

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2