Het leven van Bambi, het hertje Tante Sabine Bartali* wini Fr MICHELIN AMSTERDAMMER „REDDE" SPROOKJES-GRAVIN m avontwen van Boenzel en Jonker Flonker fkpfariac ,4 1 Walt Disney gaf hef gestalie in een prachtige rolprent C'est l'homme Gezonder en Studenten bewaken voedselkamp Wordt reizen naar België gemakkelijker? Puzzle-rubriek In hotelkamer gestikt Bandenfabriek 's-Hertogenbosch fegsu HUM! Kreeg millioenen-erfenis als dank VAN NABIJ EN VERRE Wij luisteren naar grijpt in Onbetv/is Twee Nederlanders 'de finish Lud.htbrug-vliegtuig Berlijn neergestor Om over Bambi te vertellen zou men eigenlijk geen mens moeten zijn. Om werkelijk iets over Bambi te ho ren, kan men veel beter terecht bij de oude uit die uit zijn boom Bambi's hele leven gade sloeg. Of desnoods bij Pampam, de haas, die met Bambi speelde toen deze nog een piepjong hertje was en die hem leerde dat de bloempjes veel lekkerder smaken dan de blaadjes, omdat er honing inzit. Maar een menseen mens is een vreselijk wezen, ook al zie je hem nooit. Hij is het, die de jacht heeft uitgevonden. Hij is het, die het woud in vuur zet om mooi schoon wild, zo als Bambi's moeder en vrienden te verdelgen. Een zwarte, geheime macht is de mens en als er in het bos pa niek heerst of wanhoop, dan staat al tijd op de achtergrond de sombere schim van meedogenloos handelen. „C'est l'homme".... zegt Bambi's moeder, als zij met lange lenige spron gen ademloos trachten te ontkomen aan een drijfjacht. „C'est l'homme", zegt Bambi's vader, als de kleine Bam bi, angstig roepend om zijn moeder, verneemt, dat zij nooit meer bij hem terugkeren zal. L'homme, de mens, heeft haar meegenomen.... Maar toch is het eens een mens ge weest, die Bambi gestalte gaf en het zijn ook weer diezelfde mensen, die week na week de Parijse bioscopen vullen en ademloos kijken naar de avonturen van het kleine hert. Oor spronkelijk werd Bambi geschapen 'door de Oostenrijkse schrijver Felix Salten, maar op een schone dag kreeg Walt Disney dit boekje in handen. Het gevolg was het teerste, ontroerend ste rolprentje, dat men zich denken kan. Wie niet meer kan glimlachen om de kwetterende koolmezen, die het nieuws van Bambi's geboorte rondver tellen.... die dient het restant van zijn dorre dagen door te brengen in een kolenhok, waar geen zon en geen bloemen en geen muziek ooit komen. Wie niet mee-sidderen kan, als Bam bi om zijn moeder roept terwijl de kudde opgejaagde herten langs hem springt c'est L'homme die is vergeten, dat ook hij eens in doods nood zijn moeder's hand greep. En zulk vergeten is onvergeeflijk. En wiens hart niet opspringt in zonnige ontroering als Bambi, nu reeds een herten-jongeling bij een bosmeertje het hertenmeisje Feline ontmoet, wien de bloemtrossen in het lentebos, waar het hermelijntje verstoppertje onder mooier wordt Uw huid door Hama- melis, het sap van de struik Witch Hazel, verwerkt in Hamea-crème. Twintig met ijzeren staven gewa pende studenten van allerlei nationali teit bewaken 's nachts de grote hoe veelheden voedsel, vruchten in blik, chocolade, meel en thee die in het Olympisch kamp te Richmond zijn op geslagen, Zwarte handelaars werpen er begerige blikken op, want al de ze artikelen zijn veel geld waard in Engeland. Gisternacht wisten dieven het kamp binnen te dringen en een van hen bereikte de opslagplaats van de levensmiddelen waar hij een ladder tegen de muur zett en door het raam naar binnen wilde klimmen, Maar hij retireerde haastig toen hij een student zag, die zich gereed maak te om er hem met zijn staaf van langs te geven. Naar de Belgische minister van bin nenlandse zaken in antwoord op een desbetreffende vraag schriftelijk me dedeelde, heeft het Belgische ministe rie van buitenlands zaken haar ambas sade te Den Haag verzocht, de Neder landse autoriteiten voor te stellen Bel gische en Nederlandse onderdanen toe te staan voor reizen tussen beiden lan den gebruik te maken van een pas poort, dat minder dan vijf jaar verval len is. Dit stelsel geldt reeds in het verkeer tussen België en Frankrijk. speelt niet even licht beroeren als zij het Bambi's roze neusje doen.... die is wellicht evenals trouwens juf frouw Laps een zoogdier, maar dan toch met de ziel van een mufriekend kamerscherm. Bambi dan wordt in het bos gebo ren en het bos is voor Bambi de wereld. Hij heeft grote vochtige ogen en is heel klein, en dun, maar al le haasjes, vogeltjes en torren die hem komen bezichtigen, vinden hem een „pracht van een jongen". Er wacht de kleine Bambi een heel leven van vreugde en verdriet, van vrede en strijd, er wacht hem het gigantische proces van het volwassen worden. Op dunne, wankele pootjes zal hij het le ven worden ingestuurd, waar het len te wordt maar ook winter, waar Fe line op hem wacht, maar ook honger heerst, waar vlindertjes fladderen, maar ook de jachthonden blaffen, waar onweer is en zon, bloemen en ijs. Het leven van Bambi is het leven van iedereen, die geboren werd en eens zal sterven. Het is groei en lief de, geboorte en dood. het is honger en kou, zon en zaligheid. En dat alles wordt vertolkt door het hertje, door Bambi in een Walt Disney-bos, waar haasjes schaatsen rijden en mollen hun winterslaap doen in een holletje als een precieus boudoir. Er zijn geen filmsterren in deze rol prent met onberispelijke tweedjasjes en onberispelijke smartlijnen om foto genieke kaken. Er zijn geen straalogen met aangezette wimpers, er zijn geen scherpzinnige dialogen, nocht schlagers die maanden lang door radiobands zul- Puzzle 42. Een van ouds bekend en geliefd genre. (Opl.) De in te vullen woorden waren: Horizontaal: X. beker. 5. l.g. 7. inzet. 12. aval. 13. leep. 15- V.A.R.A. 16. rad. 17. Vonnis. 19. Nes. 20. Epe. 22. tu. 23. t.v.g, 26. arreslee. 30. blanda. 32. ei rond. 35. camera. 36. egoïst. 37. Eibergen. 41. Ale. 42. v.o. 43. ram. 46. Lea. 48. thema's. 51. Urn 53. Anlo. 55. grap. 56. azen. 57. pater. 58. t.n. 59. Doema. Verticaal: 1. bard. 2. Eva. 3. kade. 4. el 5. lente. 6. genus. 8. n.v. 9. zang. 10. ere. 11. tast. 13. l.o. 14 pi. 17. verdriet. 18. steigers. 21. paneel. 24. Verona. 25. elan. 27. Raab. 28. leeg. 29. K.N.S.M. 31. Am. 33. o.i. 34, d.t. 38. Evêrt. 39. roman. 40. klap. 41. aalt. 44. muze. 45. Anna. 47. Ena. 49. h.g. 50. A.P. 52. rem. 54. oe, 56. a.o. Wij ontvingen tal van oplossingen, waarvan er weer vele op keurige en geheel correcte wijze waren verzorgd. Na loting onder de goede oplossers is de prijs van 5.—- ditmaal ten deel ge vallen aan de heer J. Kuipers, Rozen straat 21 te Alkmaar. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 43. Het beroemde vierkant. Wij verzoeken U eerst het bekende vierkant te tekenen en door vier ho rizontale lijnen en vier verticale lijnen in 25 evengrote hokjes te verdelen. In deze 25 vakjes moeten de getallen van 1 tot 25 geplaatst worden, en wel zó. dat de som der 5 getallen op elke hori zontale, verticale en de twee diagonale rijen steeds 6 5 is. Maar.er is ditmaal weer een nieuwe beperkende bepaling (zie on derstaand diagram, de kruisjes 6tellen de vakjes voor). 1 14 4- 15 In het ingevulde diagram moeten de getallen 1, 14 en 15 op de aangegeven plaatsen staan. Oplossingen (per diagram op brief kaart) tot en met Donderdag 29 Juli aan de Redactie van dit blad. (Er wordt weer een prijs van 5.verloot). STALIN ZENDT ARTSEN NAAR TOGLIATTI. Volgens het communistische blad „La Republica" zijn twee Sovjet- Russische artsen, door Stalin ge zonden, uit Moskou naar Rome vertrokken om Togliatti te be handelen. len worden gespeeld. Het is slechts 'n simpel diersprookje, maar in die sim pelheid zo echt, zo ontroerend en zelfs op sommige momenten zo groots, dat men nog jaren, nadat men Deanne Durbin vergeten i», Bambi in het hart zal dragen en de majestueuze verschij ning van het vaderhert dieper in de herinnering zal blijven gegrift dan synthetische aardbevingen of luchtge vechten. INA VAN DER BEUGEL. In een kamer van een hotel aan de Stationsweg te 's-Gravenhage werd gistermorgen om zeven uur brand ont dekt. Toen de brandweer ter plaatse kwam, vond zij in de kamer het stof felijk overschot van de 44-jarige ma troos Pieter de R. uit Amsterdam. Vermoed wordt, dat de matroos op bed een sigaret heeft gerookt en dat het beddegoed tn brand is geraakt. De matroos is waarschijnlijk door de rookontwikkeling gestikt. Sinds enige tijd loopt in Amsterdam en omstreken een 63-Jarige man rond, die kraandrijver is van beroep, en die een merkwaardig verhaal te vertellen heeft, waarmee hij tot nu toe een twee-duizend gulden verdiende aan arme mensen, die hij voor hun geld niets teruggeeft dan een kleurig stuk papier aldus meldt 't „Parool". In de oorlog werkte hij aan de spoor wegen in Duitsland, vertelt hij. En daar redde hij op een dag het leven van een dame, die met een auto op de spoorbaan stond en niet meer weg kon, omdat de spoorbomen plotseling voor en achter haar dichtgevallen waren. Aan beide zijden naderden treinen, ver telt hij, en als bij, Laurentius Frederi- cus Wilhelmus Vermij, geboren elf September 1885 te Amsterdam, wonen de De Wittenkade nummer zestien driehoog, niet ijlings in een paal ge klommen was en het onveilig signaal had gegeven, dan was die dame met haar auto zeker tussen de twee trei nen gekraakt. Maar dat gebeurde dus niet. De da me stapte uit haar auto en het bleek dat het niet zo maar een dame was, maar een gravin, ert wel een schatrij ke gravin. En die gravin was zo dank baar, dat ze tegen hem in het Duits zei: „Ik vind jou zo'n flinke kerel, dat ik je erfenaam maak van al mijn gro te rijkdommen! Geef me je adres maar!" STRIKT GEHEIM. En zo is Laurentius Fredericus Wil helmus Vermij na de bevrijding terug gekomen naar A'dam, als million- nair in spé en vastbesloten, het mens dom te helpen. Daartoe heeft hij veer tienhonderd arme mensen bij elkaar gezocht om die op hun beurt weer erf genaam van hem te maken. Zij moes ten slechts een rijksdaalder betalen voor een „akte van hoofderfstichting" Zo'n akte kostte hem een gulden in koop. Hij heeft zijn veertienhonderd erfge namen verenigd in een vereniging, welke hij veelbelovend noemde. Z.N. L.F. Wedererf en Woningbouwsticht. Van Geslacht Op Geslacht". Het eni ge wat zij moesten doen, is zwijgen, heeft hij gezegd, want iedereen, die over zijn vereniging spreekt, wordt van zijn rechten op de erfenis vervallen verklaard. Maar enige twijfelaars hebben eens aan één van Vermij's mede-jonkheren geschreven omdat die hoge heren toch altijd alles van elkaar weten. En omdat ze aan een echte jonkheer schreven, werd de brief doorgestuurd naar de politie. Die onderzocht die zaak en vroeg aan de dagbladen het publiek te waarschuwen tegen Lau rentius Fredericus Wilhelmus Vermij. aangezien er sterke aanwijzingen zijn, dat hij die hele gravin uit zijn duim zuigt. DE KADT TWEEDE KAMERLID De heer W. Thomassen (Arb.), bur gemeester van Zaandam, heeft zijn be noeming tot lid van de Tweede Ka mer der staten-generaal niet aange nomen. In zijn plaats is door de voor zitter van het centraal stembureau aangewezen als lid der Tweede Kamer de heer J. de Kadt, te Amsterdam. In een Donderdagavond gehouden vergadering te Baarn, waar de feeste lijkheden ter gelegenheid van het rege ringsjubileum besproken werden, deel de de voorzitter, de heer J. H. van Dorp mede, dat het in de bedoeling ligt H. IC. H. prinses Juliana na haar kroning tot Koningin een intocht in Baarn te be reiden. De vermoedelijke datum van deze huldiging zal zijn 8 September. Bij beschikking van de minister van binnenlandse zaken is aan L. Brink op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de centrale commissie vcor de keuring van films, en is ais zodanig benoemd A. P. van der Kroft te 's-Gravenhage. Naar Nederlands Oost-Indië kan zeepost worden verzonden met het m.s. „Sibajak", dat 5 Augustus vertrekt. Aangeraden wordt de correspondentie uiterlijk 31 Juli ter post te bezorgen. Naar Paramaribo vertrekt 4 Aug. het m.s. „Hoegh Cygned" en 11 Augustus het m.s. „Helena" naar Curagao en de overige gebiedsdelen in de West. Ook deze beide schepen nemen zeepost mede, uiterlijk 3 dagen vóór het ver trek posten. Tot veler geruststelling deelt de KNAC mede, dat de door de rechter in zeer bijzondere gevallen gelaste vernie tiging van auto's slechts wordt uitge voerd indién het te vernietigen object geen waarde meer heeft. In alle andere gevallen wordt vernietiging gewijzigd in verbeurdverklaring. Bij de heer Z. te Almelo staat thans een appelboom voor de tweede keer in bloei, terwijl de boom ook vruchten draagt van de eerste bloei. De Ned. Bond van Makelaars in Onroerende goederen, Hypotheken en Assurantiën viert op 28 Juli in 't Jaar beursrestaurant te Utrecht zijn 50-jarig bestaan. Sean Mcbride, minister van bui tenlandse zaken van Eire, heeft bekend gemaakt, dat Eire binnenkort een lega tie zal krijgen te 's-Gravenhage. In verband met de arrestatie van leidende Amerikaanse communisten meldt een New Yorkse krant, dat een tip van een geboren Amerikaanse, die voor de communisten werkte, geleid heeft tot de ontdekking van een uitge breid Russisch spionnagenet. Op deze wijze zouden ook de tekeningen van de B 29 (superfort) en tal van andere ge gevens naar Rusland zijn gegaan. In Columbia is een decreet uitge vaardigd, volgens hetwelk de arbeiders van grote ondernemingen recht krijgen op een aandeel in de netto-ontvangsten. Australië is bereid 200.000 Euro pese ontheemden, bij voorkeur uit de Baltische landen, op te nemen indien hun transport kan worden verzekerd. Ook de burgemeester van Makas sar, Abdoel Hamtd Daeng Magassing, is voor 'n bezoek aan Nederland ter bij woning van de jubileumfeesten uitge nodigd. Na de jubileumfeesten hoopt hij nog de Verenigde Staten te bezoe ken. De fitóster Carol Wanderman, die met Carole Landis in de rolprent „The Noose" optrad, komt '22 Juli met de „Nieuw Amsterdam" naar Nederland om een film te maken. Carole Landis pleegde onlangs te Holywood zelf moord. 26. Op de straatweg, voor de brik, stond Flip nog geduldig op hen te wachten. „Stel je voor", zei ie, toen ie het tweetal zag naderen. „Die kerels dachten, dat ze me zo maar mee kon den krijgen. Ik zou me doodgeneren als m'n vrienden van de manége me met zo'n stelletje zouden tegenkomen. Ik heb gezegd, dat ze zeker hoog moedswaanzin hadden en ik heb één zo'n trap tegen z'n schenen gegeven, dat ie omver viel en dat de kazen die ie droeg over de straat rolden...," „Wat!" riep Jonker Flonker ver rast. „Hadden Arie en de man met t vette hoedje dan kazen bij zich? Dat heb ik niet eens gezien.,,." „Drie grote ronde Edammer kazen", bevestigde Flip rustig. „Een van die kerels had z'n jas uitgetrokken en ze daar ingewikkeld. Ze hebben even later een wagen van de „N.V. Bier brouwerij Walhalla" aangehouden...." „Je bent een prachtkerel!" juichte Jonker Flonker. „We gaan er achter aan. Als we die boeven vinden mag je je hele leven zoveel haver eten als je maar wilt..,." En tegelijk gaf ie Flip een joviale klap op z'n flank. Maar hij had vergeten, dat ie de electrische batterij in z'n vestjeszak had gestoken. Het paard kreeg een geweldige schok; het viel pardoes om en bleef als een blok op de straatweg liggen. De brik sleurde hij mee in z'n val. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND Hilversum i, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur kro: 8,00 Gramofoon. platen 6,15 Journalistiek weekoverzicht 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Ru EHBO 7,25 Piano (gr pl) 7,45 Voor de Nederlanders in Duitsland 8,05 Plano (gr pl) 8,15 Gramofoonplaten (piano) 8,20 Lichtbaken 8,50 Omroep-Kamer. orkest HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en li uur VARA; 6,15 Orkest Dolf v d Linden 6,50 Gramofoonplaten 7,00 Artistieke staalkaart VPRO: 7,15 „Wie komen er In Augustus in Amster. dam?" - 7,45 Vijftig jaar godsdienstig ltven VARA: 8,15 Van zon en zomer - 0,15 Socialistisch commentaar 9,30 Vin. dobona Schrammel'n 10,00 „Breng eens een zonnetje" PROGRAMMA VOOR ZONDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 8, 9,30, 1, 7,30 en 11 uur KRO: 8,16' Gramofoonplaten 8,30 Hoogmis s- NC P.V: 9,45 Gramofoonplaten 10,00 Kerk dienst Vrije Evang. gemeente 11,30 Na de Kerkdienst KRO: 12,15 Apologie 12,35 „Het orkest zonder naam" 12,55 Zonnewijzer 1,20 Vervolg Orkest zon der naam 1,40 „Spineuza" 2,00 „Vice- Versa" 2,40 Concert Collegium Musi- cum Amstelodamense 3,20 Medise' nood in Centraal-Afrika 3,30 Muzikale tom bola 4,10 De Olympische Spelen 4,25 Vespers NCRV: 5,00 Kerkdienst 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 Orgel 7,15 „Kent gij Uw Bijbel?" KRO: 7,45 Viool (gr pl) 7,50 „In 't Boeckhuys" - 8,05 Gramofoonplaten 8,12 Omroep. Kamerokest 9,00 „De roomkleurige bor- selino" 9,30 Gramofoonplaten 9,50 Wie 't kleine niet eert.... 10,10 Quator en D-majeur 10,45 Avondgebed 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM II 415 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Gramofoonplaten 8,3o Nederland va- cantieland 8,40 „Baracarole" 9,07 Olympische Spelen 9,12 Fostduivenbe- richten 9,15 Men vraagten wij draaien 9,45 Geestelijk leven 10,10 Residentie-orkest 10,22 Meisjeskoor „De Krekels" 10,40 Drie geschenken 11,00 Omroep-orkest AVRO: 12,00 Sidney Torch (gr pl) 12,00 De Zondagclub 12,40 Twintig minuten Boedapest—New York 1,15 The Swilight Serenaders I,50 Gramofoonplaten 2,05 Boeken-half- uur 2,30 Uitzending Kurhaus 4,15 Les chanteurs de Montreux 4,35 Avro's rcportagediensj VARA: 5,00 Gramofoon. platen 5,15 Gemengd Koorcombinatie 5,30 Rhapsody in blue 5,45 Sport (kaatsen) 6,15 In gesprek met de lezer VPRO: 6,30 „De gelijkenissen" 7,00 Studio-dienst AVRO: 8,15 In vacantte- stemming 8,45 „Het erge" (hoorspel) 9,00 Omroep-orkest 9,45 Vacantle-cock- taii 10,30 Duo Nap de Klijn—Alice Heksch 11,45 Gramofoonplaten PROGRAMMA VOOR MAANDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 8 en 11 uur NCRV; 7,50 Reveille 7,45 Een woord voor de dag 8,15 „Te Deum Laudamus" 9,00 Zang 9,15 Ochtendbezoek bij jonge zieken 9,30 en 10,15 Gramofoonplaten 10,30 Morgendienst 11,00 Suite voor strijk orkest 11,30 Van oude en nieuwe schrij vers 11,40 Peter Hansen (piano) 12,00 Philadelphia Symphonisch-orkest (gr pl) 12,30 Weeroverzicht 12,33 Hollanda Sextet 1,15 Mandolinata 1,45 Polonia (grpl) 2,00 vacanttevertelllng voor de jeugd 2,30 Ensemble „Donauklahken" 3,05 Fragmenen uit werken van Dvorak en Smetana 3,30 The Harlesden song sters 4,00 Bijbellezing 4,45 Concerto Grosso 5,00 Het Kleuterklokje klingelt 5,15 Concertgebouw-kwintet 5,45 De Olympische Spelen (reportage voetbal- Wedstrijd) Nederland—Ierland) 7,45 's-Gravenhage zeven eeuwen" 8,15 Zomeravond-kerkconcert 8,45 Mijn be zoek aan Djokja 9,05 Koninklijke Mi litaire kapel 9,50 Muzikale flonkeringen 10,10 Met band en plaat 10,45 Avond overdenking 11,15 Sweelinok-kwartet II,35 Gramofoonplaten HILVERSUM II 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 én 11 uur VARA: 7,15 Giamofoonplaten 8,18 Orkesten (grpl) 8,00 W A Mozart (grpl) 9,30 Water standen 9,35 Wagner (grpl) VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Bal letmuziek (grpl) 10,30 Voor de vrouw 10,45 De Regenboog 11,20 Oude Schotse volksliederen 11,40 Verkoopkunde 12,00 Hasse Kahn's Ensemble 12,30 Weer- praatje 12,33 Voor het platteland 12,38 Ensemble Jean Leonard! 1,20 Licht Orkestconcert (gr pl) 2,00 Choptn (gr pl) 2,30 Zomer en gezondheid 2,45 Rigo- lotto (grpl) 3,35 Het glazen speelgoed (hoorspel) 4,40 Lichte instumentale en sembles 5,00 Voor de jeugd 5,30 Or gel —6,20 Dolf van der Linden en zijn or kest 7,00 Daar is mijn vaderland 7,30 Meester-Trio 8,20 Residentie-orkest 9,00 Ginette Dayen (grpl) 9,15 Er zijn maar weinig.... 9,35 Regenboog-caba ret 10.05 De democratisering van de buitenlandse dienst 10,20 Negro spiri tuals 10,30 Tango-Rumba-orkest 11,15 Gramofoonplaten BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PUNEN EN'GRIEP 20 TABLETTEN OJS ROMAN .VAN MAFIASAWERSKY „Nee", zei Kareltje nijdig. „Daar kan ik alleen maar met je tante, de oude kapitein Mengelberg en jou bridge spelen of in het plantsoen gaan wan delen. Hasselfeurde is niet meer of minder dan een soort beter verban ningsoord. Ik heb geen enkel aardig meisje in dat nest gezien. De grootste sensatie, die ik er beleefd heb, was 'n kegelavond, waarop dokter Kruger, de li.ifarts van je brave tante, alle negen gooide". Reuder lachte. „We hebben in Afrika sensatie ge noeg beleefd", vond hij. „Ik heb wer kelijk behoefte aan rust en de vredige stilte, die ons in Hasselfeurde te wach ten staan. Ga mee, ouwe jongen, al is 't dan maar om mij een plezier te doen". „Nou, vooruit dan maar op naar. tante Sabine", zuchtte Schuch gelaten. „Het enige lichtpunt, dat ik in het plan ontdekken kan, is overigens die goeie, ouwe keukenprinses Emma met haar kostelijke omeletten, kippenra- gout en andere culinaire geneugten. Die parel is er toch altijd nog, hoop ik?" „Maak je maar niet ongerust, jij fijn proever, zover ik weet, wel". „Nou, kondig dan onze komst in 's hemelsnaam maar aan en vergeet vooral niet te schrijven, dat ik _als welkomstmaaltijd een caramelcrême wil hebben". .Brrr, dat is immers die zoete, weke substantie met die bruine saus er over? Nou, je zult 't hebben, maar ik begrijp niet hoe een man zoiets lek ker kan vinden". „Jij begrijpt nu eenmaal over 't al gemeen maar een akelig beetje van de inwendige mens. beste Felix", klaagde Kareltje. „Maar dat zeg ik je: als ik nog eens trouw, dan wil ik al leen een vrouw, die goed koken en in het bijzonder caramelcrême maken kan. Een waar gaan we nu van hier naar toe? Naar een of andere gezellige ge legenheid om ons afscheid van de vrij heid te vieren?" „We gaan naar bed om ons op een serieuze levenswandel voor te berei den", besloot Reuder. Kareltje was door al die plannen van zijn vriend dusdanig in de war gebracht, dat hij er zich zonder een woord van protest bij neerlegde. Op een ongewoon vroeg uur lag hij onder de wol. Daar hij de slaap echter niet direct kon vatten, bekeek hij nogmaals de foto in het avondblad, dat zijn vriend op straat had gekocht. Ik zie er inderdaad verschrikkelijk uit, constateerde hij bij zichzelf. „M'n neus zit scheef en m'n gezicht en m'n oren staan zo ver van m'n hoofd als de oren van een soepterrine. Ik weet waarachtig wel, dat. ik geen schoon heid ben dat doet er bij een man trouwens minder toe maar zó lelijk als die fotograaf me gemaakt heeft, ben ik nu toch ook weer niet. Kareltje Schuch zou het liefst zijn opgestaan om zich in dt spiegel ven de waarheid te overtuigen, maar daar voor was hij na de goede' maaltijd toch te lui. Hij keerde zich naar de muur en liet zich in Morpheus' armen glijden. Vijf minuten later snurkte hij. Ongeveer op hetzelfde tijdstip keer den twee dames terug in de villa, wel ke enige uren tevoren bij dr. Felix Reuder zulke pijnlijke herinneringen had wakker geroepen. Het waren me vrouw Óttilie Larsen, de weduwe van een reder en haar dochter Irene. Laatstgenoemde geeuwde naar harte lust. „Wat was dat weer een ongeloof lijk vervelende avond bij die mevrouw Harting", zei ze, slecht gehumeurd. „En dat koude buffet was wel zo ka rig verzorgd...." „Mevrouw Harting leeft nu eenmaal onder karige omstandigheden", luidde het antwoord. „Nou, dan zou ze beter doen geen mensen uit te nodigen, die het ook niet al te breed hebben, zoals wij bij voorbeeld. Ik hoop, dat Mina tenmin ste nog wat voor ons heeft klaar ge zet". .Inderdaad bleek het verlangde in de eetkamer op tafel te staan; het be stond uit een paar lichteiijke oudbak ken broodjes met ham en een pot thee. Het avondblad lag er naast. Irene Larsen keek met gefronst voorhoofd naar het bescheiden sou per, maar beet tenslotte toch in een der oude broodjes. Daarbij viel haar oog op de krant en op hetzelfde ogen blik liet zij een kreet van verbazing horen. „M'n hemel, Irene, wat is er aan de hand? Je kunt werkelijk af en toe iemand de stuipen op het lijf jagen..." „Mama, Reuder is van zijn expeditie naar Afrika teruggekeerd! Hier in de krant staat zijn foto en een uitvoerig artikel over hem". Mevrouw Larsen trad haastig op haar dochter toe en boog zich over 't blad. „Maar dat is Reuder toch niet, kind!" „Nee, dat mormel met die afstaande oren is 't natuurlijk niet, maar die ,m«n daar op de achtergrond". „O <ja, nu herken ik hem. Wat een verrassing, Irene". „Een geweldige verrassing!" her haalde haar dochter sarcastisch. „Ja, ja, daar staat u van te kijken, wat? Reuder is als een totaal onbekende vertrokken en ,lees nu maar eens wat hier staat. Hij wordt bijna als een held vereerd. Een belangwekkende film heeft hij opgenomen, hij werkt aan een boek over zijn belevenissen, binnenkort hoopt hij lezingen te gaan houden, enzovoorts. Hij is, in één woord, beroemd geworden en gaat nu een hoop geld verdienen. En ik heb hem destijds eenvoudig de bons ge geven. Op jouw aanraden, mama, om dat jij het wilde „Maar Irene, dat verwijt verdien ik toch werkelijk niet. Ik heb het immers goed met je gemeend. Reuder heeft je destijds weliswaar ernstig het hof ge maakt, maar hij was niets en bankier Marlow scheen ernstige bedoelingen te hebben. Hij was tot over z'n oren verliefd op je „Zó verliefd, dat hij met een ander trouwde!" viel Irene haar moeder scherp in de rede. Wordt vervolgd. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tél. 3320 REDACTIE Achterdani 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie; J. BIJLSMA en C KRAK (Van een speciale ANP-verslagi 4 Voor de laatste etappe Roubai rijs waren gistermorgen om 8 renners gestart. De rit had gedi lange tijd een zeer eentonig verl< de achterstand op het tijdschema de steeds aan. Te Eragny liep Thietard weg, g door Corrieri en Feruglio. Tfe voegde zich spoedig bij dit kopg: Nog voor Poissy werd Feruglio reden. Aan de voet van de heuv Coeur Volqpt hadden de drie v 1 minuut voorsprong maar toen Thietard achter en Teisseire en ri reden de koers samen uit. sprint bleek de Italiaan de s dank zij het feit dat hij om i niet te duperen steeds gew had de kop te nemen. In het Pa Princes kostte het hem weinig van de afgematte Teisseire te w Zoals ieder na de Alpen verwa» Bartali- eerste in het algemeen 1 ment gebleven tot aanJParijs toe. mee heeft hij voor de tweede ke ronde van Frankrijk gewonnen, 1 na zijn. eerste zege. Hem werd d housiaste ontvangst bereid welki toekwam, wént indien ooit een verdiend was, dan is dit nu het Over de hele linie, in de bergen als op de vlakke weg. Jieeft de It zich de beste, de meest intelligeo de meest complete renner getoon Of hij ook in 1949 van de par zijn .valt te betwijfelen. Zijn idea; tweede zege te behalen, is verv lijkt. En "hij is thans 34 jaar... De Belg Schotte bezet de t plaats- maar naar de mening vi vele Belgische volgers heeft de werpenaar Stan Ockers toch over gemeen beter gereder), en men be het dat hij in de etappe Toul< Montpellier zoveel terrein verloo Impanis heeft er met Schott- Ockers vóór gezorgd dat de prij 600.000 francs, waarmee de eerste in het ploegen-klassement bi wordt, naar België gaat. Aan Kirchen is de vijfde plaats eindklassement ten deel gevallei heeft ons tijdens de ronde talloz len herhaald en hij zal het i: eigen land -nog even zovele malei gen dat hij een nog beter res behaald zou hebben indien de van zijn ploeg hem beter ter zijde den gestaan. En daarmee doelt h: voornamelijk op de Nederlanders getwijfeld heeft hij niet helem^l lijk, maar men mag toch niet vei dat er bij de start te Parijs be Kirchen ook nog drie andere Li burgers in zijn ploeg zaten, aai hij .gedurende de laatste etappes maar niets gehad heeft, want toen ze uit de koers verdwenen. Het klassement van de laatste t ItoubaixParijs, 286 km, luidt: 1. Corrieri (Italië a) 9.01.51; 2. seire (Fr. nat.ploeg) zelfde tijd; 3 hezzi (Italië b) 9.03.04; 4. Remy (Fi Flatgebou-w vloog in br; Een t.weemotorig Amerikaans tuig, dat ingeschakeld was in de ratie luchtbrug, is viak voor hel den op Tempelhofverongelukt. Het vliegtuig een Dakota met man aan boord is neergestort Prinz Regentenstrasse, op de gre'r de Amerikaanse en de Britse van'Berlijn. Het vloog onmiddell brand, tevens ontstond brand ii flatgebouw van vier verdiepingei De beide inzittenden van 't vli< ?ijn om bet leven gekomen. Ui delen van West-Berlijn arrive brandspuiten en ambulances o plaats van 'het ongeluk. Eerst na een uur was men de meester. Er zijn geen Duitser dood of ernstig gewond. Volgens een ooggetuige raakt Dakota de top van een boom en toen met de .neus in de straat, brand in het flatgebouw werd v< zaakt door brandende wraksti van -het toestel! die ver in het vlogen. Tengevolge van .c|e brand ii flatgebouw door het wjgspatten brandende stukken van het vliei wraak ontstaan, verloor Kurt 1 naci, in Duitse wetenschappelijke gen welbekend als de auteur werken over oude beschavingên waardevolle verzameling aantek gen en afbeeldingen, alles mat voor Jiet-'derde deel van zijn „ge: denis Her wereld", BLOEMEN BIJ HET W! Duitse vrouwen en kinderen ben Zondag bloemen gelegd bij wrak van "d» Amerikaanse Dakot: bij het vervoeren van voorraden Berlijn, Zaterdag in de Print R tenstrasse is neergestort, bij wel: geluk de twee .piloten oni het kwamen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6