r Stad en Omqwwq Bergen's lampionsprookje een feest Hoe hoe meer warmte, lawaai meer H.M. de Koningin wordt „Prinses der Nederlanden" Exodus van tienduizenden Roerloos licht in stille avond Het rijwielpad Communily-siiiing op tuinsioelen Decibels bij duizenden v. d. A. belegde ledenvergadering Burgerlijke Stand Gids voor Bergen en Bergen aan Zee Groot kinderfeest f Welcome in Alkmaar Veilingen Uitspraken Meervoudige Kamer Stoffenhuis „Rayon" geopend J j^aatste N ieuws is geopend! De Rijp. Vergadering Coöp. Boerenleenbank J Bergen Examens Schoorl. Marktberichten Het begon al om een uur of zeven, of misschien nog wel vroeger. Merkbaar werd het verkeer langs de Bergerweg drukker en drukker. En dat verkeer was uitgesproken eenzijdig georienteerd. Een ononder broken file van fietsers bewoog in de richting van het dorp aan de duin rand. Een file, die, naarmate de avond vorderde, toenam in dichtheid en eindigde in een ware exodus uit Alkmaar. Duizenden fietsers trapten In de avond over het pad. de bussen reden zwaarbelast met passagiers naar het Westen en keetden onmiddellijk leeg terug en toen de zon weg be gon te kruipen als een enorme vurige bol achter de duinen, die als een blauwe kartelrand tegen de horizon stonden, werd het een algemene uittocht. Een exodus naar Bergen, naar de verllchtlngsavond, die, dank zjj het prachtige weer, slaagde als wellicht nooit te voren en werd tot - een festjjn van kleur tussen het groen der oude zware bomen. Toen het duister begon te vallen en donkere schaduwen bewogen on der de stammen, toen begon het feest. Vrachtauto's vol enthousiast werkende mensen reden rond en to verden de sluimerende bomen om in dragers van veelkleurige lampions,, in groen en geel en oranje en rood. Roerloos hingen de ballen en cylin- dertjes in de stille avond, nauw merkbaar bewogen soms de daar binnen brandende vlammetjes der kaarsen en onder de bogen van de slingers van licht flaneerde de me nigte, dicht opeengedrongen en slenterend, en genoot van een tot werkelijkheid geworden sprookje. Het was druk gisteravond In Ber gen, heel druk, maar het féést van het licht is verlopen zonder wan klank. De politie' had er het jasje bij uitgetrokken, naar het voorbeeld van hun Amerikaanse collega's en deed dienst ln rijbroek en correct overhemd. Fietsen en auto's werden uit de kom van het dorp geweerd en buitenom geleid. Daar hingen ze dan, de lampions, in verlerlei vorm, van eenvoudig bol rond tot d? meest fantastische figu ren in de Breelaan. Grote zonnen, ma nen en sterren zweefden tussen de roerloze takken van de bomen, opge. hangen aan dunne ijzerdraadjes en tot stand gekomen in eendrachtig samen werken van de buurtbewoners, die, niet één uitgezonderd, de handen uit de mouwen hadden gestoken, om het feest voor te bereiden en uit te voe ren. De bakker en de melkboer, de dokter en de ambtenaar, zij allen'te zamen zagen hun vele werk bekroond door een evenement, dat zijn weerga niet kende. Het duurde toph» tot het helemaal donker was, .eer de volle pracht van het schouwspel volkomen tot zijn recht kwam. Maar toen werd de me nigte er dan ook stil van, voorzover een menigte stil kan zijn. Want het gaat er vaak luidruchtig toe, daar in bet anders zo rustige dorp. Rijen op geschoten jongens wurmen zich tus sen de massa's door, de armen op el- kaars schouders en in een gezamen lijk, onverklaarbaar gezang, dat prompt weer overstemd wordt door de, ondanks de hitte en de volte, on vermoeid blazende, harmonie, die, colbert over de arm, door het dorp trekt en de bakvissen de stuipen op het lijf jaagt met de zware klanken uit de tuba. Op de Breelaan was de drukte wel het grootst en men wist niet, waar het eerst te kijken. Naar de fantas tische hemellichamen van lieht tussen de takken of naar de fraaie lichtzui- len terzijde van de weg. In de Sta tionsstraat hingen electrische kronen boven de weg, die, hoe fraai ook uit gevoerd, met hun lampjes koud aan. deden naast het warme, stille licht van de duizenden en duizenden kaars lampions. Voor het Van Reenenpark wees een witte zuil hemelwaarts, met het woord „Holland" en gekroond door de oranje-letters V.V.V., van onder beschenen door een vloed van licht. En rond de Ruïne werd zelfs de eng ste lawaaischopper een moment stil. Daar hingen ze bij duizenden, de oranjelampions, doodstil met op de achtergrond het silhouet van het oude gebouw, met vloeiende schaduwen door de schijnwerpers, die, verborgen in het gras, hun licht tegen de ver weerde muren deden klimmen. Op de volle terrassen was het onmo gelijk nog een plaatsje te vinden. De vele vaders, die hun kroost op de schouders torsten, konden speuren, wat zij wilden. De mogelijkheid tot lafenis van hun ontnomen, door ge lukkiger stervelingen, die breed-uit zich op de stoelen hadden genesteld en vandaar het gewoel gadesloegen en dia maar niet weg wilden gaan. In de stillere lanen bewoog zich minder publiek. Daar was ook min der te genieten en werd de stilte al leen verbroken door het aanhoudend gesjirp van de krekels, die in de avond hun lied zongen. Zo vorderde de tijd en werd het ongemerkt later. Kleiné kinderen, die eerst hun ogen uit keken, werden slaperig en klemden zich aan vaders hals vast, ouderen ge raakten vermoeid van het slenteren, hier en daar begonnen kaarsjes te do. ven. En allengskens begon men zich op te maken tot de terugtocht. DE WEG TERUG. Toen ontstond-de exodus ophieuw, maar thans in tegenovergestelde rich ting. En daarbU gtag het minder rus tig'toe. Wel hield de politie een oogje in het zeil, maar alleen in Bergen en in Alkmaar. Onderweg, op de don kere Bèrgèrweg raasden de fietsen achter elkaar over het rijwielpad, waarbij vooral de opgroeiende jeugd een onverklaarbare haast aan de dag legde, die wel eens tot roekeloosheid aanleiding gaf. Kleine ongelukken z|jn daarbij dan ook niet uitgebleven. Enkelen' ontzagen zich zelfs niet, op de rijweg te rijden. Zo werd een 'fiets flink beschadigd door een auto, die "met een gegier van remmen tot stil stand kwam. Maar de kleine inciden ten vermochten, niet de stemming te bederven, een stemming, die er één was van vrolijk genieten en van nog lang napraten over dit lichtfest|jn, dat voor -Bergen zo'n groot succes werd en. waarvoor een woord van hulde voor initiatiefnemers en uitvoerders zeker op zijn plaats is. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 7.30 uur. De boste jaren van ons leven, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur, Dr. Jekyll en mr. Hyde, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur, De Zigeu nerin, 14 jaar. (Vanaf Vrijdag). Harmonie Theater: 7.30 uur De beste jaren van ons levert, 14 jaar (ge prolongeerd). Victoria Theater, 8 uur: Van de duivel bezeten, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De gele roos van Texas, 14 jaar. EXPOSITIES. 1 Bergen, Huis met Pilaren en Kunstzaal Boendermaker: Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie en Zomerbal: 23 gr. Celsius. WA J ALKMAAR - TEL 3812 Alleen to. de Breedslraet Door de Rijwielpadverenigipg „N.- Kennemerland" is een rijwielkaart uitgegeven, waar op overzichtelijke wijze al de rijwielpaden van dit ge bied zijn aangegeven. Het is een han dig gidsje geworden, dat door iedere wielrijder gewaardeerd zal worden. Gisteravond belegde de Partij van de Arbeid,, afd. Alkmaar, een ledenver gadering in het „Wapen van Heems kerk". Wegens het vertrek naar' el ders van twee bestuursleden, te weten mevr. J. de Vries-Vrieze en de heer J. Groot, werden tot bestuursleden ge kozen de heren O. Neef en H. Pel grim. Het secretariaat zal nu worden vervuld door de .hoer C. Blauw, Bruin visstraat 3. De voorzitter, de heer Couwenhoven, heeft de scheidende bestuursleden har telijk toegesproken en hun activiteit geroemd. Mevr. de Vries was de stu wende kracht bij de verkiezingsactie ensecretaris Groot heeft zich in Alk maar als propagandist en ledenwerver onderscheiden. De voorzitter dankte beiden voor het werk en deed mede deling dat in. overleg met hen een passende 'herinnering op nader tijd stip zal worden aangeboden. De wijk- hoofden die steeds met mevr. de Vries samenwerkten,' boden haar het boek ,De sabel van Peterlo" aan. 30 kleine Bathoniens naar cfe Kaasstad Vanavond om elf uur zullen onge veer dertig kinderen uit Bath in Alk maar arriveren voor een verblijf hier ter stede. Dit bezoek valt binnen het kader der uitwisseling tussen Alk maar en Bath en is een voortzetting van de actie van verleden jaar toen door onvoorziene omstandigheden de reis naar de kaasstad moest worden uitgesteld. De kinderen worden bij verschillende pleegouders onderge bracht en gaan een mooie vacantietijd tegemoet, vooral als het weer zo fraai wil blijven als de laatste dagen. Op het programma staat o.a.: Zaterdag 31 Juli: Tocht naar Artis. - R-ondvaart door Amsterdamse grachten. - Vertrek 9.30 uur Ca nadaplein. Maandag 2 Aug.: Tour door de Lange- dijk (1000 eilanden). - Vertrek 1.30 uur Waagplein. Dinsdag 3 Aug.: Des avonds 8 uur dansavond in de Rustende Jager. Donderdag 5 Aug.: Tour naar Volen- dam enz. Vertrek 9.30 uur Waag plein. Vrijdag 6 Aug.: 9.30 uur ontvangst ten Stadhuize door de burgemeester. Na afloop bezoek aan de Kaas markt. Dinsdag 10 Aug.: Afscheidsavond in de Aula van het Gymnasium. Aanvang 8 uur. Geboren: Anna, dochter van W Lebbing en G' de Boer Benjamin, zoon van J Schoen en G W F Perwerda Theodoras C A, zoon van J Westen en C T Groenland Comelis J Mt zoon van H M C Schiller en G M Kroon Ge- rardua M, zoon van J P Verberne en C C Duinmeijer Jacobus J H, zoon van j J W Dehé en G Schoonhoven Getrquwd: Frederik Reek en Ge- rarda W H Beckers Johannes Ooye- vaar en Trijntje C Slotboom Gerrit de Vries en Marie Nagel Jan Weerstand en Willempje Lodder Overleden: Henrica J van Breda. 89 jaar, gehuwd met R Abrahams De temperatuur móet aan, zekere voorgaarden voldoen, wil men van een hittegolf kunnen spreken. Zo althans redeneert men in De Bilt, „waar het weer gemaakt wordt". Daa-r trekt men zich niets aan van mopperende mensen, die last van de, warmte hebben, En geljjk heeft men. Want diezelfde mensen klaag den twee weken geleden nog, en vroegen zich af, of het nu nooit zomer zou worden. Nu heet dit-dan een hittekolf. De temperatuur loopt tot boven de dertig graden en ook in de nacht wordt het nauw merkbaar koeler. Daarom is het 's avonds in huis ook zo slecht uit te houden, daarom leeft Alkmaar nu op straat ln het avondlijk uur. Gelijk b|j onze Zuiderburen, de Bel gen, sleept men Stoelen en krukjes naar buiten, en zit daar, rustend en rokend, waarbij de stoel opwipt en met de leuning tegen de stenen muur staat en de eigenaar op de zit ting balanceert. De moeders breien of haken, de vaders kouten en bespre ken de- nieuwste nieuwtjes. Zo gaat het in vele buurten. Er zijn er ook, di« beschikken over een tuin achter het huis. Daar leeft men dan tot lang ha het invallen van het avondlijk duister tussen de vier wanden, die het huizenblok vormt, rond het groe ne perk der tuinen, gescheiden door schutting of ligusterhaag. Daar rin kelen de theekopjes en gloeien de vurige velletjes Van sigaar of sigaret in de schaduwen. En daar ook speelt do radio. Heus, wij 'hebben niets tegen open ramen en deuren. Wij zouden he.t meeste voelen voor Indische bunga lows compleet met jalouzieën, op warme dagen als deze. Maar wel heb ben wij zeer veeb tegen de cacophonie van geluid, die de radio-toestellen van de burèn de lucht inslingert. Want men zit in de tuin, en het toestel staat binnen, aan de muur geklonken door het snoer. En het ge luld dringt slechts dan tot de tuin door, als het volume wat wordt op gedraaid. Want Jansen luistert naar Paul Vlaanderen en wil geen woord mis sen en Paul deduceert met uiterst stemvolume. Pieterse, daarnaast, is verzot op het orkest zonder naam, en laat dit spelen, tot de decibels elkaar roodgloeiend na-rennen. Klaassen doet ook een duit in het zakje en ge niet van een dame, die de waanzin- aria uit Lucia pleegt. En dan is daar tussendoor nog Gerritsen, die met luider stemme zijn zoontje vermaant „nu toch eindelijk te gaan slapen, anders zal ik je op je tabernakel ko men".. Kijk, radio-minnenden, dat is te veel van het goede. Ramen open en deuren, goed, best, hoe wijder, hoe liever met deze hitte, maar toe, stopt 11 dan Paul een prop in zijn mond or draait die gillende juffrouw de nek om. Kom, doet het een beetje „piano- san" met die piano. De sterren zou den ervan verschieten. Maar voor de rest, blijft zitten, ge niet van het mooie weer. De winter zal straks weer snel genoeg komen en lang genoeg duren. Ieder op zijn manier, op stoel of bankje, of kruk voor de deur, of zo als die huisvader op de Dijk, met een vijftien nieuwe rieten stoelen tegelijk waarop de hele buurt een „commu nity-sitting" uitvoert. Maar die huis vader maakt de stoelen dan ook zelf, en dat kunnen we lang niet allemaal zeggen. De VW te Bergen heeft een nieuw gidsje .met plattegrond van Ber gen en Bergen aan Zee uitgegeven. Het fraai geïllustreerde boekje bevat een overzicht van de verkeersverbeterin- gen. Het opent met een woord van welkom en geeft tal van nuttige adressen, alsmede de kerkdiensten en de ontspanningsgelegenheden. De his torische bezienswaardigheden, ais de Ruïn'ekerk, het Oude Hof, het Rus sisch Monument, ,3e.,oude huizen rond om de Ruïne, de Hertenkamp en di verse oude bomen. Aan het strand van Bergen aan Zee en de tarieven voor stoelen, tenten enz. wordt veel aan dacht besteed, evenals over de natuur rondom Bergen en over diverse Wan delingen,- zowel in Bergen als in Schoor 1. Over fietstochten; kaarten en gidsen worden uitvoerige gegevens ver strekt. Een plattegrond welke ook de weg wijst door het duingebied com plateert dat aardige gidsjt. In het kader van de ENKABE heeft de plaatselijke inkoopvereniging van kruideniers (I.VA.) een groot kinder feest georganiseerd. Onder zeer ge makkelijke voorwaarden kunnen de kinderen een gratis toegangskaart verkrijgen voor de kindervoorstelling van het sprookje Roodkapje. Het dan ook geen wonder dat het Gulden Vlies op- 17 Augustus a.s. geheel ge vuld zijn met glunderende kinderge zichten, die zullen genieten van het zo aantrekkelijke sprookje. opgevoerd door het bekende gezelschap van Chris Hofland. Het geheel belooft voor de organiserende vereniging een succes te worden en zij streeft er naar in De cember a.s. opnieuw de kinderen iets aan te bieden. VOOR DE ESPERANTISTEN. De Esperantisten in onze stad omgeving willen we even herinneren aan het 21e Congres Wereldbond van Arbeiders-Esperantisten dat van Juli tot en met 6 Augustus te Amster dam gehouden zal worden. Het pro gramma biedt de deelnemers naast verschillende werkzittingen, bezoek aan musea, bloemenveiling in Aals meer en excursies naar Schiphol Hoogovens en plaatsen als Volen dam en het eiland Marken, To the Bath-children who arrive at Alkmaar to-night Boys and girls from the friendly city of Bath, we bid you a hearty welcome to our town of cheese and chimes. We hope, you're all going to have a wonderful time and we trust you will take back with you to good old England many happy recollections of your stay with us, who consider you as our very good friends. De uitslag van de gisteren door nota ris G. A. Verkade in café Beemster aan het' Waagplein gehouden veiling luidt als volgt; 1. Woonhuis met schuurtje erf en steeg, Hèiioóërdijk B 22 te Heiloo is toegewezen aan' dè) heef H. Verver 'te Heiloo (mede-eigenaar-erfgenaam) voor f 491Ó ((maximumprijs is f 4900); 2. Woonhuis met erf en tuin, Tessel- schadestraat 11 te Alkmaar, aan de heer H. Vervèr te Heiloo (mede-eig. erfgenaam) voor f 4810 (maximum prijs f 4800); 3. Woonhuis met erf, Boomkampstr. 13 te Alkmaar, is opgehouden op f 3900. 4. Woonhuis met erf, Bergerweg 6 te Alkmaar, is niet aangeboden wegens verkoop uit .de hand en 5. Woonhui^, met erf, Stationsstraat 54 te Alkmaar is na loting tussen een viertal gegadigden, voor de max.prijg van f 2500 toeg ezen aan de heer J. F. H. Plas te Alkmaar. In de Dinsdag door notaris Verkade in café Morsch te Oudorp gehouden vei ling van: 1. Een woonhuis met schuurtje, erf en tuin, Westerstraat A 107 te Oudorp, groot 3.— A., en 2. Een woonhuis met schuurtje, erf en tuin, Westerstraat A 108 te Oudorp, gr. 8.10 A. is het perceel sub 1 ingezet door de heer Schoonewil, te Alkmaar, op f 1210 (twaalfhonderd en tien gulden) en niet afgemijnd, terwijl perceel sub 2 is ingezet door de heer S.-Vader, te Oudorp, op f 1420, en werd afgemijnd door de Heer Schoonewil voornoemd, óp f 30, zodat dit perceel heeft opge bracht f 1450. Bij de combinatie van de percelen 1 en 2, samen ingezet op f 2660 werden deze percelen afge mijnd door de heer Jb. L. M. de Boer, te Oudorp, Westerstraat A 107, op f 180, aan wien de percelen teza men werden gegund voor f 2840. Hedenmorgen werd uitspraak gedaan tegen Dirk. K.uit Franeker, die zich te Alkmaar aan diefstal van een rijwiel Óad schuldig gemaakt. Veertien dagen vangehisstraf van 8 maanden met geleden werd tégen hem geëist een ge aftrek. Het onnis werd 10 maanden met aftrek. De Schagenaar Wilhelmus Nicolaas Q. wérd veroordeeld tot f 100 of 40 dagen en voórw.' ter beschikkingstelling van de regering. Roel Kr., die in Slootdorp een fiets huurde welke hij later in Beets (Fr.) verkocht, werd conform de eis veroor deeld tot zes maanden met een proef tijd van drie jaar met onmiddellijke in vrijheidstelling cn opzending naar een landkolonie. SYMPHONIE VAN KLEUR EN KWALITEIT! Vanmorgen is met de opening van het damesst-offenhuis „Rayon" een parel toegevoegd aan de kroon van onze mid denstand. In enkele weken tijds zijn vele vaklieden er in geslaagd een be trekkelijk klein pand om te toveren tot een gebouw, dat men, in dit genre, in de grote steden van ons land niet zal vinden. Het interieur van dit bedrijf is inge richt naar Amerikaans voorbeeld, ter wijl de kleurencombinatie Van zacht- blauw en d-of-wlt herinneringen opwekt aan de moderne dameszaken in de hoofdstad van het Franse land. Wie een blik slaat op de „kousen- bar", waar tientallen soorten dames kousen achter stofvrije vitrines zijn uit gestald, zal tot de erkenning komen, dat hier het nieuwe systeem van „win kel in de winkel" met succes is toege past. Alles is er in de winkel op gebaseerd om de cliënt zo efficiënt mogelijk te bedienen. De rustige sfeer, door de stijl volle aankleding en het schaduwloze licht, nieuwste uitvinding van Philips, hebben dat bereikt waaraan de cliënt bij de aankoop behoefte heeft. Maar wat zou een schitterend inge richt Stoffenhuis zonder stoffen zijn? Dat heeft de ondernemer, de heer J. H. Blein, ook onder ogen gezien en hij is er, dank zij de hulp van een voortref felijke inkoper in geslaagd, een collec tie stoffen te brengen, waar een gros sier van zou watertanden. Alle vakken zijn gevuld met de prachtigste stoffen uit binnen- eii buitenland: Soie Pastille Imprimé en Soie Crêpe vormen met een collectie zuiver wollen stoffen een sym- phonie van kleuren, kwaliteit en gratie. De meesterhand van een oud-stadge noot, de heer Elzas, heeft een juweel tje van architectuur geschapen. Na een studiereis door de nieuwe wereld heeft hij hier opgedane ervaringen en idee- en gestalte gegeven. En het werd een prachtige aanwinst voor onze winkel stand! ALG. BOND VAN OUDEN VAN DAGEN. Nu vele ouden van dagen niet in de gelegenheid waren de openbare ver gadering bij te wonen op 22 Juli j.l, ic besloten om nogmaals en dan op Donderdag 5 Augustus des avonds uur te vergaderen in de Volksluncli room tegenover het Waaggebouw. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde voor het eerste deel van het notarieel examen de heer II. A. M. Lohman alhier. SCHILDERS VERENIGEN G „DOORWERKEN" Hét jaarlijks onder de kunstlieven tie léden gratis te verloten schilderij ts voor 1948 gewonnen door de heer M. Staverman .alhier. Ongecorrigeerd.) Zij zal zich geheel uit het openbare leven terugtrekken De particulier secretaris is door H.M, de Koningin gemachtigd ten antwoord op de hieromtrent gestelde vragen, mede te delen dat de Ko ningin weer, evenals vóór het over lijden van Koning Willem III, de ti tel zal voeren van Prinses der Ne derlanden. De Koningin dan Prinses Wilhel- mina der Nederlanden zal zich ves tigen op het Loo waar enige vertrek ken in de Westelijke vleugel voor haar in gereedheid zijn gebracht. In het paleis op de Dam zijn even eens enige vertrekken voor de Konin gin ingericht. Het landhuis „Ruige hoek", persoonlijk eigendom van de Koningin, zal haar tot verblijfplaats dienen als zij in Den Haag vertoeft. De koningin zal zich geheel uit het openbare leven terug trekken en voorlopig algehele rust nemen. Zij zal dus na 4 September niet deelnemen aan het feestbetoon. De Koningin hoopt dat ons volk haar positie zal begrijpen en haar zo nodige rust zal eerbiedigen. Hittegolf houdt aan Weersverwachting geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond: Heldere nacht met weinig wind. Morgen overdag, bijna overal zéér warm en zonnig weer. In de namid dag echter in het zuiden van het land wat toenemende bewolking met een kleine kans op enkele verspreid op tredende onweersbuien. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen oost en zuid-oost. stoffenhuis kousenbar Wij brengen een uitge breide collectie zijden en wollen STOFFEN in apar te dessins. Niet alleen onze etalages maar ook de loonruimten in de zaak geven U hier van een beeld. Nieuw voor Alkmaar is de KOUSENBAR waar U rus- lig keüs kunt doen uit onze sortering betere DAMESKOUSEN. U bent welkom bij Langeatroch 93 Alkmaar Dinsdagavond vergaderde de Coö peratieve Boerenleenbank te De Rijp. in café Blokdijk. Het was wel aan-de warmte te wijten, 'dat deze vergadering niet zo goed was be zocht. Voorzitter was de heer J. P. Poel. De heer Wolkorte, waarnemend kassier, bracht verslag uit over het financiële gedeelte. Hieruit bleek, dat dit jaar een nadelig saldo moest wor den geboekt van f 499. Dit was voor namelijk gekomen door een rente uitkering, welke iets^ te hoog bleek te zijn, ook werd een klein percen tage rente uitbetaald voor geblok keerd geld. Het kapitaal bedroeg f 322.434.Op 1 Jan. '47 stond aan voorschotten uit 10315, in 1948 wa ren aan nieuwe voorschotten uitge geven 8800, terwijl werd afgelost f 1170. Het aantal boekjes, dat is uitgegeven, beliep 613 stuks. Het rente-percentage, dat werd gegeven voor spaargelden van leden is ge steld op 2.16 pet. Door de voorzitter werd medege deeld, dat het vandaag precies 50 jaar geleden was, dat de bank werd opgericht. Besloten werd in de loop van de winter een feest te organi seren. Het bestuur werd gemachtigd alle voorbereidende werkzaamheden te verrichten en een feestcomité sa men te stellen. Door de heer Scholtén werd ver slag uitgebracht van de feestverga- dering te Utrecht. De volgende Teerlingen van de open bare mulo-school te Bergen slaagden voor het mulo-diploma: Vooi* diploma B: Ghr FEriks Voor diploma A: J Amoureus, P Ho venier,, F Sevenhuysen, E de Munk-, J Manners, E Timmer, J Kieft -en M de Jongh, allen te BergenJ Eduwaard, H de Vries, K Jonker, G Koeten en C Veg- ter, allen te Schoorl Voor het toelatingsexamen1 HBS slaag den: K Bant en W de Vries te Schoorl; I van de Zwam en G Boot te Bergen BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes G, zoon van J Beukers en P Rietveld Overleden: M van der Neer, 64 jcar, gehuwd met J Kocsen ALKMAAR, 28 Juli 1948. (Alkm. Ex portveiling). Andijvie f 4f 8; Spinazie f 7-f 12; Postelein f5- f8; Worteltjes f 17f 28; Tomaten f 22f 39; Rabarber f 7f 12; Rode kool f 6f 9; Tuinbonen f 9f 18: Uien (bos) f 3f 12; Bieten (bos) f f 5; Druiven f 143; Spercie- bonen f 3Qf 56; Snijbonen (stok) f 52 f 68; Snijbonen (stam) f 12f 26; Bloemkool: IA f 40—f 56, I f 20—f 35 en II f 10f 18- Komkommers f 5f 20; Meloenen f 35f 80; Worteltjes f 10 f 22; Selderie f 2—1 4; Selie f 2—f 4; Sla f 3f 15; Nieuwe aardappelen f 5- f 7 en Ligenheimers f 5-f 7 per 100 kg. stuks, I-- en/of krop. LANG. GROENTENCENTR., 29 Juli. Aangevoerd 34000 kg aardappelen, w.o. Eigenheim. f 6.80-f 7.70, eerstelingen f 7—f 7.70; 95000 kg rode kool f 6— f 6.20; 17000 kg gele kool f 8.50—f 18.10; 20.000. kg witte kool f 4—f 6.90; 600 kg slabopen f 41f 52; 200 stuks bloem kool f 30—f 33. WARMENHUIZEN, 28 Juli '48. 60000 kg Aardappelen, w.o. Schotse muizen f 7—f 7.80, kriel f 2.70—f 2.90, drielingen f 5.60f 6.30; rgenheimers f 7.40f 8; Blauwe aardappelen (drielingen) f 2.80 f 3.50 en Bintjes f 8f 6.60. Noordermarktbond, 29 Juli. Aanvoer 80.000 kg aardappelen; Eer stelingen 7.308.30; rode eerstelingen 11,70—8.70; eigenheimers 7.407.80; blauwe eigenheimers 7.408.40; bintje 7.30; 280.000 kg witte kool 8.70—9.40; 16000 kg rode kool 68.30; 4000 kg ge le kool 1212.90; 700 kg slabonen 45 55; 200 kg zilvernen 12.10 kg bieten 5.80.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2