Tien landen praten over Donau-kwestie Politieke crisis in Hongarije STAKING bij Haagse tram Dr. Beel geeft opdracht terug Voor de vierde kamp te maal brand Laren in Het „ijsje" brengt 71/2 millioen in de schatkist 5900 deelnemers liepen Vierdaagse uit Millioenenlening van de Shell Zaterdag 31 Juli 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145ste Jaarsans No-180 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Conferentie te Belgrado geopend „Zuiderkruis" naar Indonesië Communistisch bestuur in Berlijn De strijd op Malakka Nieuw lid Commissie Goede Diensten in Nederland Een weinig gelukkig debuut Burgemeester toegang geweigerd de Olieconflict in Amerika Getallen om van te ijzen Kranige kamp tegen krachtige zon Sjahrir over Bandoengse resolutie WEERBERICHT BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 iREDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAARSCHE COURANT NEL VAN VLIET verbetert Olympisch record 200 meter schoolslag Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. De Joegoslavische minister van bui tenlandse zaken, Simic, heeft de Do- nauconferentie te Belgrado, waaraan door elf landen wordt deelgenomen, geopend met een toespraak, waarin hij zeide, dat in het verleden geen enkele internationale overeenkomst had kunnen voorkomen dat de Do- nau gebruikt werd voor agressie te gen de landen, waar zij doorheen stroomt. Thans hebben de volksde mocratieën onder aanvoering van de grote Sovjet-Unie, aldus Simic, het belangrijkste en grootste gedeelte van de Donau in bezit en aldus kun nen zij er toe bijdragen, dat deze ri vier een doorgangsweg wordt voor de vrede en een weg voor interna tionale goederenruil. De Joegoslavische regering zou gaar ne zien, dat het resultaat van deze conferentie een nieuw bewijs gaat vor men voor de mogelijkheid van interna tionale samenwerking tussen landen, die er onderling zeef verschillende economische systemen op na houden alsmede voor de mogelijkheid van ver zoening tussen de verschillende be langen der Donaustaten. Leden van de conferentie zijn Groot- Zoltan Tildy afgetreden De Hongaarse president, Zoltan Til dy, is gisteren afgetreden. Het aftreden van president Tildy werd Vrijdagavond officieel bekend gemaakt door de publicatie van zijn brief aan de voorzitter van het Hon gaarse parlement. Zijn aftreden volg de.op de arrestatie van zijn schoon zoon Victor Csornoky. De arrestatie zou geschied zijn op grond van hoog verraad -n ernstige misdrijven. Volgens radio-Boedapest heeft de poli tieke commissie van de Hongaarse par tij der kleine boeren Victor Csornoky, de schoonzoon van Tildy, uit de par tij gestoten en met hem dertien ande re leden, wegens „hun aandeel in de onlangs op het departement van land bouw ontdekte obstructie-activiteiten en sabotage". Graaf Michael Karolyi, president in 1919 en thans Hongaars gezant te Praag, wordt als mogelijke opvolger van Tildy genoemd. Graaf Karolyi zou geweigerd hebben Tildy op te volgen, doch besprekingen met hem zijn nog gaande. Zowel Imre Nagy, de communistische voorzitter van de nationale vergade ring, als Gyula Szekfu, gezant te Mos kou, bevinden zich thans te Praag De schoonzoon van dr Tildy, Victor Csornoky, is vorige week in Hongarije teruggekeerd nadat hij ontslag had ge nomen als Hongaars gezant te Cairo. Hij werd door de politie in zijn been geschoten toen hij gisteren trachtte zijn woning te verlaten. Sindsdien be vindt hij zich in arrest. Op het troepentransportschip „Zui derkruis" scheepten zich 1646 militai ren in, onder wie een bataljon grena diers uit Amersfoort, een transport compagnie uit Grave, tezamen 1200 man tellend, en voorts nog leden van de Kon. marine en het KNIL. Al deze af delingen zijn aflossingstroepen. Tij dens de inscheping, die zeer kalm ver liep, speelde de muziek van het regi ment huzaren van Boreel vrolijke marsen. De opvarenden van het s.s. „Zuider kruis", kunnen in Port Said post ont vangen, mits deze uiterlijk 1 Augustus in de brievenbussen zit. Voor correspondentie, die direct bij aankomst in Batavia moet worden uit gereikt, is de uiterlijke datum van terpostbezorging 15 Augustus. MOSKOU ZWIJGT De Moskouse pers heeft Vrijdagoch tend geen melding gemaakt van de rede, die Bevin Donderdagavond in het Lagerhuis heeft gehouden over de Berlijnse crisis. Ook heeft de pers geen gewag gemaakt van de aankomst te Moskou van Frank Roberts, de parti culiere secretaris van Bevin, en van Walter Bedell Smith, de Amerikaanse ambassadeur DE TABINTA IN QUEBEC AANGEKOMEN. Gisteren is de „Tabinta"te Quebec aangekomen met 300 Nederlandse im migranten aan boord, merendeels land bouwers, die zich in Canada gaan ves tigen. Brittannië, Frankrijk, Sovjet-Rusland, de Verenigde Staten, Joego-Slavië, Roemenië, Oekraine, Hongarije, Tsje- cho-Slowakije en Bulgarije. Oostenrijk is door waarnemers vertegenwoordigd. De politie onderzocht de papieren van alle gedelegeerden bij hun aan komst aan het gebouw van de Volks universiteit, waar de conferentie ge houden wordt, alleen de Sovjet-Russi sche afgevaardigde, Wysjinsky, die op het laatste nippertje aankwam, mocht meteen doorgaan. De Britse en Amerikaanse gedeleer- den protesteerden tegen het voorstel van de voorzitter, dat het Frans en het Russisch als de officiële talen ter con ferentie beschouwd zouden worden, en stelden voor het Engels als officiële en als werktaal te gebruiken. Men kwam tenslotte overeen, dat het Frans en het Russisch de officiële talen zouden zijn en het Frans, Russisch en Engels werk talen. Leo Mates, bureauchef van het Joe goslavische departement van buiten landse zaken, werd op voorstel van Tsjechoslowaakse zijde benoemd tot ecretaris-generaal van de conferentie. Personeel ontevreden over R.P.-loonregeling In de afgelopen nacht werd in een vergadering van ongeveer zevenhon derd man rijdend personeel van de Haagse tramwegmaatschappij besloten hedenmorgen in staking te gaan. De vergadering, die in het Capitol- theater werd gehouden, was vrij ru moerig. Slechts enkele aanwezigen maakten kenbaar, bezwaren te heb ben. Reeds een jaar geleden heeft een groep van het HTM-personeel kenbaar ge maakt, dat de geldende lonen en loon regelingen voor hen niet aanvaardbaar zijn. Uit de Nederlandse vereniging voor spoor- en tramwegpersoneel en de HTM-directie werd een looncom- missie ingesteld. Volgens mededeling heeft deze com missie haar werk nog niet volbracht. Men is over de vereniging en over de HTM-directie ontevreden. De stakers eisen een loonregeling zoals die in Rot terdam bestaat. Om vier uur vannacht begaven sta- kersploegen zich naar de remises en personeelswagens om collega's van het besluit op de hoogte te stellen. Indien het opzet der stakers slaagt ligt het bus- en tramverkeer te 's-Gra- venhage met zijn half millioen inwo ners van de .vroege morgen af volko men stil. Mr Van Schaik formateur Dr. L. J. M. Beel heeft H. K. H. de Prinses Regentes verzocht hem te ontheffen van de hem verstrekte opdracht. De Regentes heeft daar op mr. J. R. H. van Schaik opge dragen een kabinet te vormen. Mr. van Schaik heeft verzocht, de opdracht in beraad te mogen hou den. BERLIJNSE KWESTIE VOOR DE VEILIGHEIDSRAAD? De Columbiaanse delegatie zal waar schijnlijk de Berlijnse kwestie als „een bedreiging voor de wereldvrede" voor de Veiligheidsraad brengen. De dele gatie is thans bezig een desbetreffende ■esolutie op te stellen. De „Grote Draak" van de Ku-Kbix-Kian, dr. Samuel Green, tijdens zqn toe spraak bij de inwijding van 450 nieuwe leden waarin hij de absolute opper heerschappij van de blanken in Georgia verlangde. Gisteren zijn prominente vertegen woordigers der communistische partij (SED) der liberaal-democratische par tij en der christelijke democratische unie uit de oostelijke zone in het hoofdkwartier van het Sovjet-Russi sche militaire bestuur te Berlijn in Karlshorst ontvangen. Zij werden in het kantoor van kolonel Toelpanof, die zelf uitstedig was, te woord gestaan door drie Sovjet-Russische officieren. Bij deze gelegenheid werden hun me dedelingen gedaan, waaruit men meent te kunnen afleiden, dat Moskou van plan is zijn politieke koers te handha ven en er niet aan denkt, tegenover de westerse machten een tegemoetkomen de houding aan te nemen. De legerautoriteiten op Malakka heb ben meegedeeld, dat politie en troe pen gisteren in een veldslag 32 opstan delingen hebben gedood in het steen kooldistrict Batoe Arang, 40 km ten N. W. van Koeala Loempoer. Vele ge bouwen van de opstandelingen werden in brand gestoken. Een vliegtuig van de Australische luchtmacht is te Singapore geland met een lading wapens en ammunitie uit Australië, die tegen de opstandelingen zullen worden gebruikt. Uit Hongkong is een bataljon Britse infanterie naar Malakka vertrokken. Met het KLM-toestel uit New York, dat gistermorgen om kwart over acht op Schiphol landde, arriveerde het nieuwe Amerikaanse lid van de Com missie voor Goede Diensten te Batavia, de heer Merle Cochran, opvolger van mr. Court Dubois. Dr. Cochran heeft geen verklaring afgelegd. Hij is onmid dellijk doorgereisd naar Den Haag waar hij in Hotel Des Indes zijn intrek zal nemen. Op 6 Augustu? a.s. zal hij met het KLM-toestel naar Batavia vertrek ken. wordt zout- DE KEVERS ZIJN ZOUTWATERKEVERS. De keverplaag op Walcheren waarschijnlijk veroorzaakt door waterkevers, die vóór de oorlog reeds voorkwamen op het Noord-Sloe en die zich plegen te voeden met plantenaf- val. Hun aanwezigheid op Walcheren zou alleen te verklaren zijn door het vrij hoge zoutgehalte, dat de bodem aldaar heeft gehad. Een weinig gelukkig debuut maak te Donderdag in de eerste zitting van de Tweede Kamer prof. Gerbrandy. Mr. Van der Goes van Naters stelde voor om de Indische Commissie voortaan Indonesische Commissie te noemen. Niemand opperde be zwaar, zodat overeenkomstig zijn wens besloten werd. Daarna stond de heer Gerbrandy op en vroeg het woord. „Als ik het goed begrepen heb zeide hij wenst de heer Van der Goes van Naters voortaan te spreken van Indonesische Commissie". De voorzitter beaamde dat en vertelde er tevens bij, dat aan gezien niemand hierover het woord verlangd had, de Kamer reeds tot deze naamsverandering besloten had. De heer Gerbrandy bekende, dat hü dat niet zo gauw begrepen had, waarna de president hem fijntjes onder het oog bracht, dat hij zich dan aan het tempo van de Kamer zal moeten leren aan passenDaarop kon de heer Gerbrandy weer gaan zitten. Wederom is brand uitgebroken in het interneringskamp voor politieke de linquenten te Laren. De brand is uit gebroken in een der werkbarakken van het kamp om ongeveer kwart vóór zeven Vrijdagavond. De kamp brandweer kwam direct in actie, doch het vuur greep zo snel om zich heen, dat,ook de Larense brandweer te hulp moest snellen. Inmiddels ont wikkelde zich een enorme rookkolom boven het kamp en de aangrenzende heide, waardoor honderden nieuws gierigen zich in de nabijheid van het kamp verzamelden. De manschappen der luchtstrijdkrach ten in de kalmkazerne te Bussum, die bij vorige branden een cordon om net kamp hebben getrokken, werden voor alle eventualiteiten geconsigneerd, doch hoefden niet in actie te komen. De po litie in Laren, die met 7 8 man was toegesneld, werd de toegang tot net kamp geweigerd. Een der politieman nen heeft zich daarop in verbinding ge steld met de burgemeester van Laren, de heer N. van der Van, die ongeveer 20 minuten later per auto ter plaatse verscheen. Ook de burgemeester werd echter aanvankelijk door de kampbe waking niet toegelaten. Een der bewakers aldus wordt ons medegedeeld greep naar zijn re volver, doch kalmeerde, nadat de Larense brigadier van politie Geurts en een collega-bewaker hem hadden toegesproken. Hierop openden de La rense politiemannen zelf de poort en geflankeerd door de agenten in loop pas reed de burgemeester daarop het kamp binnen. Te ongeveer half acht was men de brand meester en kon met de nablussing een aanvang wor den gemaakt. De „Journal of Commerce" meldt uit Washington, dat de regering de Ame rikaanse olie-industrie één week tijd heeft gegeven om aan alle militaire oe- hoeften te voldoen. Blijft de industrie in gebreke, dan riskeert zij, dat de be nodigde olieproducten onmiddellijk op gevorderd worden. De jirijs zal dan nader worden overeengekomen. Het tekort aan benzine, dat binnen een week moet worden aangevuld, be draagt 1.700.000 barrel. Wie nog denkt, dat het „ijsje" dat wj) in de gloeiende hitte van de laatste dagen opnieuw zo zeer waarderen, een onbelangrijk artikel is in onze nationale economie, vergist zich deer lijk. Ziehier enkele cijfers. Naar schatting, volgens de verstrekte toe wijzingen aan grondstoffen, zal de verkoop van consumptie-ijs over het gehele land dit jaar ong. 20.000.000 liter bedragen. Een ijsje van tien cent moet 40 gram wegen. Een liter ijs be vat ongeveer 25 van deze ijsjes en kost de consument dus een rijksdaal der. 20 millioen rijksdaalders is 50 millioen guldenHiervan heft de Staat 15 pet weeldebelasting, ontvangt daardoor dus 7,5.millioen. Intussen betekent 20 millioen liter ijs in Nederlandse keelgaten, dat' iedere Nederlander, zelfs de pasgeborenen, .n 1948 ruim 2 liter consumptie-ijs zal eten, wat erg veel lijkt maar in verge lijking me, de Amerikanen nog een peuleschilletje is. De Amerikaan eet n.l. gemiddeld 20 liter ijs per jaar. De laatste dag der vierdaagse ein digde om 7.30 uur, ofschoon de eind- termijn 5 uur moest zijn. Felle hitte en een langdurig oponthoud aan de Maas hielden velen langer op dan in de bedoeling lag. Pi cies 5900 dames en heren hebben de vierdaagse in blakende gezondheid en flink bruin verbrand ten einde gebracht. In totaal zijn er gedurende de 4 dagen 684 deel nemers uitgevallen, dus ongeveer 9 waaronder 2 Noren en 1 Frans man. Buiten beschouwing gelaten de 555 ingeschrevenen, die om aanneme lijke redenen Maandag op de inschrij- vingsbureaux niet verschenen zijn. Zij, die de 40, de 50 én de 55 km per dag hebben afgelegd, hebben een kra nige kamp geleverd tegen de stralende kracht van de zon, welke de energie van honderden verteerden. De laatste tocht van Nijmegen naar Grave, Kuik, Gennep en door de Maasvallei is niet lichter geweest dan de 3 eerste dagen. Grave en Kuik monterden de duizen den deelnemers op met muziek, harte lijk gejuich en dikwijls gastvrij onthaal. De meesten echter stapten stevig door om nog op tijd de pontonbrug, over de Maas bij Kuik geslagen, te bereiken, Immers het was bekend, dat deze brug na 1 uur in de middag voor de scheep vaart zou worden opgebroken. De helft dei deelnemers heeft de Maas over de tijdelijke brug kunnen veroveren. De rest, die zich had laten verleiden door het loos gerucht, dat de brug tot 5 uur zou openblijven, werd teleurgesteld en moest nu per pont bij Kuik of bij Kat wijk word-i overgezet. Dit was een op onthoud van 1 of 2 uur minstens, van daar ook het feit, dat sommigen om 7.30 te Nijmegen aankwamen. Nijmegenaren en anderen, uit alle oorden des lands, hadden zich over een lengte van 4 im in dichte rijen opgesteld, om vooral era de St. Annalaan de thuiskomenden on der een egen van bloemen en klate rend applaus te begroeten. Muziekcorp sen en burgerfanfares uit Nijmegen, Utrecht, Eindhoven enz. haalden de deelnemers in met schetterende fanfa res. Overal waren vlaggen ontplooid en alle clubs voerden hun banieren mée. Er was ook officiële belangstelling, o.a. admiraal Helffrich, schout-bij-nacht Willigen, generaal Kruis in vertegen woordiging van minister Gielen, de Franse militaire attache kolonel Cou- lange en de commissaris der koningin in Gelderland, mr. Quarles van Uffort en tal van hoge officieren. Het was een triomphale intocht. Van het Canisius Ziekenhuis defileerden de 500 man schappen Marva's van de Marine voor de militaire autoriteiten. Op de wedren werd n de onderscheidingen uit gedeeld ir. de vorm van 5000 NBVLO- kruisjes en -kroontjes. Vooral de gou den kruisdragers kregen een geestdrif tige ovatie. De grote groepen burgers, militairen en politiemannen, die de 55 en 50 km hadden afgelegd, waren het onderwerp van geestdriftig eerbetoon. We noemen o.a. de UPSV, de Limburgse mijnwerkers, de Nieuwe Haagse Vier daagse, de Van Heekgroep, Unielever, de „„Wip Wip" uit Amsterdam, de Ca- nisianen uit Nijmegen en de Blauwvos- jes, die even fris het einde haalden als zij 't begin openden. Vrijdagavond was Nijmegen een lichtvloed en dansten de duizenden in „De Vereniging" en in de openlucht hun feestvreugde uit. De 32ste Vierdaagse is in weerwil van .veel moeilijkheden toch goed geslaagd. We willen hiermede alleen maar zeg gen, dat minister Lieftinck als be waarder van 's lands schatkist ver standig heeft gedaan consumptie-ijs een „weelde-artik 1" te noe- on, want al ijs- etend stort de verhitte Nederlander een lief sommetje in de schatkist, on- datks de heftige protesten van de ijs- bereiders, die ijs een zeer gezonde en nuttige versnapering vinden en geen weelde. En ten tweede dat de bestuur ders van de ondervakgroep „consump tie-ijsbereiding" op hun beurt zeer ver standig deden toen zij besloten alles te doen om de ijsbereiding beter en hy giënischer te maken. Dank jij de recente besluiten van de minister van economische zaken is het weer mogelijk ijs te makf van een vooroorlogse kwaliteit. Het is n.l. weer toegestaan melk en zelfs eieren in het consumptie-ijs te verwerken. Het ,js, dat op het ogenblik verkocht wordt be staat dan ook weer uit melk, suiker, ai oma in de vorm van verse vruchten, vanille chocolade, koffie of andere es sence's en bindmiddelen, als maizena, aardappelmeel enz. En het ijs, dat u thans van een ijsbereider koopt, het z.g. schepijs, is dank zij de onderlinge sa menwerking en vrijwillige contróle van uitstekende kwaliteit. VOORSCHRIFTEN. Een bedrijf, dat „ijsjes" van 20 cent of duurder verkoopt, mag dit alleen deen wanneer het daarnaast ook porties van 5 cent levert. Anders is de enige toegestane prijs 10 cent. Ook het ge wicht van het „ijsje" is geregeld. Voor 5 cent krijgt men 19 gram ijs, voor 10 cent 39 gram, voor 15 cent 59 gram, voor 20 gram 78 gram en u kunt het ge rust nawegen, want het moet kloppen. De ijssoorten die duurder zijn, zijn meestal volgens een speciaal recept ge maakt of bevatten bijzondere grond stoffen, nootjes, hele vruchten etc, etc. Hiervoor bestaan dan al naar gelang he> recept, bijzondere prijsvoorschrif- ten. De controle op het ijs is zeer scherp. Melk, eventueel eieren of eierstruif zijn grondstoffen, die allerlei schadelijke bacteriën kui.nen bevatten. Daarom is bij de bereiding van consumtie-ijs het gebrüik van eendeneieren absoluut ver boden. Het ijs mag per kubieke centimeter 100.000 bacteriën bevatten (yoghurt zelfs een milliard, de bacteriën zijn n.l. voor het allergrootste deel onscha delijk). De barak, die geheel aan de Oostzijde van het kamp op Larens grondgebied ligt, is grotendeels afgebrand. De commandant van het internerings kamp verklaarde, dat inderdaad de La rense politie aanvankelijk de toegang is geweigerd omdat de commandant het onwenselijk achtte dat een te groot aan tal personen zich tijdens de brand op het kampterrein zou ophouden. De com mandant verklaarde voorts, dat de bur gemeester van Laren aan zich zelf te wijten zou hebben, dat hij bij de toe gang tot het kamp moeilijkheden heeft ondervonden. Volgens zijn lezing heeft de burgemeester geweigerd zich op verzoek van de bewakers te legitime ren. De brand is ontstaan in het achterste gedeelte van de barak. Dit gedeelte, waar electrisch materiaal lag ópge- slagen, was door een branddeur ge scheiden van het voorste gedeelte, waar delinquenten, die meerdere ont vluchtingspogingen hebben onderno men waren ondergebracht. Naar de „New York Sun" meldt, voert de Shell Union Oil onderhande lingen met een groep van grote ver zekeringmaatschappijen over het opne men van een lening van 250 millioen dollar. Volgens genoemd blad is de Caribbean Petroleum Co, eeij doch termaatschappij van de Koninklijke, welke in Venezuela werkzaam is, bij deze lening betrokken. Naar verwacht wordt, zal de Shell Union Oil 8 mil-, lioen van haar gewone aandelen aan bieden als onderpand voor de lening en zal zij voorts een contract sluiten met de Carribbean Petroleum Co om. dagelijks 25.000 barrels olie van de Carribbean Petroleum Co te kopen. Een particuliere lening in een om vang van 250 milioen dollar is tot dus verre slechts eenmaal in de Ameri kaanse financiële wereld voorgekomen, n.l. in Augustus 1946, toen de General Motors aan een groep van verzeke ringsmaatschappijen twee emissies ver kocht van 125 milioen dollar elk, een met een looptijd van 20 jaar, de an dere met een looptijd van 30 jaar. Indische prins op Schiphol Met het KLM-toestel uit Batavia ar riveerden gistermiddag om vier uur prins D. Bajada Bhisek Sonakul en prinses Dhandi van Bangkok op het vliegveld Schiphol. De prins is door de Siamese regering aangesteld als haar vertegenwoordiger op de confe rentie van de Unesco, die van 2. tot 13 Augustus in Utrecht zal worden ge houden. Na de conferentie zal de prins zich naar Engeland begeven, waar hij een studie zal maken van het moderne universitaire onderwijs in Engeland. Een deputatie van de ondertekenaars van de Bandoengse resolutie is gister morgen onder leiding van de Oost- Indonesische minister van economische zaken, Hoessain, met een gecharterd vliegtuig naar Bandoeng gevlogen. De deputatie, die aan de Republiek de Bandoengse resolutie zal aanbieden, wordt Zaterdagmiddag te Batavia te rugverwacht. Inmiddels gaf Soetan Sjahrir aan Antara zijn mening over de Bandoeng se resolutie te kennen. Sjahrir zeide: dat „het nationale gevoel en het ver langen naar medezeggenschap begrijpe lijk en te waarderen zijn". In het alge meen heeft deze resolutie echter niet veel waarde. DE DURE LUCHTBRUG. „De voedselvoorziening van Berlijn door de Royal Air Force kost de Brit se regering circa 60.000 pond sterling per week", zo verklaarde de onder staatssecretaris van buitenlandse za ken, Mayhew, Vrijdag in het Lager huis. PARAPLU'S ZONDER PUNTEN VERKRIJGBAAR. Het ministerie van economische za ken deelt mede, dat vanaf heden para plu's zonder afgifte van textielpunten kunnen worden gekocht. Ook voor re paraties aan en het overtrekken van paraplu's behoeven geen punten meer te worden afgegeven. Weersverwachting geldig tot Za terdagavond: WARM Zonnig, droog en warm of zeer warm weer, echter later op de dag in het Zuiden van het land enkele verspreid optredende onweers buien. Langs de Waddeneilanden meest matige Oostelijke wind, el ders weinig wind. Langs de Noord zeekust op sommige plaatsen In vallen van een koelere zeewind.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1