HET DE KRANT DOOR 'T LAND J DE JUBILEUMFEESTEN TE HEILOO VERVOLG STADSNIEUWS Het vierde Beest A HIER ZIJN ZEDANl Morgen begint de Kermis RHENEN EN ARNHEM De brandweer rukte uit Drukte bij de tram Bergen De schoonheid van een simpel stukje aardewerk Kees Boendermaker exposeert Jjngzzmdm Met de krant door het land De Ramblers De oogst van de weg Egmond aan Zee. Hoe warm het was Kanovaren verboden Jong Achilles turnt ramstaking in Den Haag Predikbeurten Droog weer De bestemming van Huize Doorn Dezer dagen kregen wij inzage van het programma en de verder uit te voeren plannen voor de a.s. Jubileum feesten in onze gemeente. Wij konden daaruit constateren, dat het actieve Jubileumcomité, met aan het hoofd de herèn Gerling, Bartholemey en kape laan Lagerberg, de laatste weken vele voorbereidingen heeft getroffen ên de werkzaamheden van de diverse commissies onder de loupe heeft ge nomen en goedgekeurd. Dat daarvoor veel geld nodig is, valt niet te verwon deren en daarom is het wel wat jam mer, dat de huis-aan-huis-collecte niet aan de verwachtingen heeft beant woord. Het comité komt zo ongeveer nog 1000 tekort en zij hoopt, dat de muzikale rondgang die op Zaterdag 21 Aug. a.s. door het dorp zal worden ge houden en waaraan behalve Eensgezind heid en St. Caecilia ook de beide gym- nastiekver. Doves en Klimop medewer king zullen verleenen, dit tekort zal dekken. De bevolking dient te beden ken, dat deze gelden alleen gebruikt worden voor en door de bewoners ter plaatse en dat zij dus hun geld geven om het feest voor hen te organiseren. Wat het programma betreft voor de Jubileumfeesten, kunnen wij nu me dedelen, dat dit twee weken zal wor den, omdat één week vóór de feitelijke Jubileumweek een tentoonstelling over Oud-Heiloo zal gehouden worden, waarvoor belangrijke kunstwerken zullen worden afgestaan en waardoor men een indruk krijgt van de prach tige historie van Heiloo. Daarna, op 31 Aug., wordt de dag ingezet met vlag- hijsen en een aubade voor het gemeen tehuis door alle schoolkinderen. Om 10 uur zal er een optocht worden gehou den, waaraan een ieder kan deelne men. Verwacht wordt dat diverse scholen met een eigen versierde wa gen zullen komen, diverse verenigin gen voor deelname zullen zorgen, par ticulieren met een reclamewagen, ver sierde fietsen, wagen, auto's, autopeds etc. en dat zelfs versierde sjezen niet zullen ontbreken. We vernamen reeds, dat ook de Landelijke Ruitersportvereni ging zich voor deelname zal opgeven, waardoor een optocht zal kunnen wor den geformeerd, die het aanschouwen meer dan waard zal zijn. Opgave daarvoor kan men doen bij H. Pel, Sch. Hondsbosselaan J 49, v. Riet, Straat weg 500A en W. van Dongen, Wester- weg 230. Voor deze optocht zijn vele prijzen beschikbaar gesteld, 's Middags beginnen dan de volksspelen. Ook hiervoor kan men zich nu reeds opge ven bij de heren van deze commissie. Om half vijf is er een gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen HSV- en Fo- resters-veteranen, waar voor de ori gineelste kleding een drietal prijzen beschikbaar wordt gesteld. Om 5 uur as er een demonstratie door de Brand- Wij vestigen gaarne nog even de aan dacht op de beide voorstellingen, die Zon dag- en Maandagavond in „Het Gulden Vlies" worden gegeven en waarbij door Willem Goossen's Volkstoneel opvoeringen plaatsvinden van pater Henri de Greeve's succes: „Het vierde Beest" De Alkmaa'rders hebben nu een mooie gelegenheid het successtuk thans ook als toneelstuk te gaan aanschouwen Nog en kele kaarten zijn verkrijgbaar GESLAAGD. De heer B. Haring, kok in het fcotel-restaurant 't Gulden Vlies, slaagde te 's Gravenhage voor het vakdiploma voor het hotel-, café- en restaurantbedrijf. weer hoe 't vroeger was en hoe 't nu gaat. Om half zeven wordt de Ronde van Heiloo verlopen, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat, 's Avonds om 8 uur wordt dan een prach- Muzieknis, waaraan vele prominente tige culturele avond gehouden in de en ook nieuwe figuren hun medewer king toezegden. Een en ander heeft de volle belangstelling reeds opgewekt en r~ HET MYSTERIE VAN DE PRNSENGRACHT door Tjeerd Adema. Het spannende detectiveverhaal; als feuilleton in. ons blad op genomen, thans in boekvorm verkrijgbaar. Een boek om in de vacantie van te genieten. Prijs 1.50 per exemplaar. TERRA INCOGNITA door J. D. van Exter. Vervolgverhaal op de Pampus Piraat. Voor onze jongelui om te smullen. Dit boekje moet je be slist kopen, dan ben je compleet, 't Kost 60 cent; maak dat je er bij bent. PIM, PAM EN POM door J. D. v. Exter. Dit is voor de kleintjes, zo van 6—9 jaar. Een leuk boekje met 184 teke ningen, waarin de geschiedenis wordt beschreven van drie hondjes, die een rover vangen. Voor vader en moeder een pracht gelegenheid de kinderen een aardige verrassing te bereiden. De prijs van dit boekje is 0.60. Bestellingen worden aangenomen door agenten en bezorgers of bij het bureau van de ALKMAARSCHE COURANT. met dit slot wordt de eerste feestdag beëindigd. Op 1 en 3 September worden dan de nieuwe films „50 Jaar", betrekking hebbend op het Koninklijk Huis en het leven van H.M. de Koningin vertoond, resp. in De Rustende Jager en in het Brunogebouw. Tevens zal dien avond medewerking worden verleend door de Plattelandsvrouwen, die enkele voor drachten en dansen ten beste zullen geven. Op 4 en 5 Sept. wordt door de to neelvereniging Het Masker het verzet stuk „De Nieuwe Dageraad" opge voerd, eveneens in het Brunogebouw en De Rustende Jager. Zondags zullen herdenkingsdiensten worden gehouden in alle kerken. 6 Sept. de laatste dag van de feest- week wordt dan begonnen met vlaghijsen en kinderspelen. Wie een overzicht daarvan heeft kunnen krij gen zoals wij moet bewondering hebben voor 't vele belangeloze werk dat deze kinderspelen eist. Ook de verzorging der tractaties heeft veel hoofdbrekens gekost, doch alles is, wat men noemt „voor elkaar" geko men. Doch dat dit alles veel geld kost, is ons nog eens overduidelijk geble ken. Van 23 uur wordt er in de Rus tende jager voor de kleuters een pop- penkastvertoning gegeven met een ge heel nieuw programma. Van vijf tot zes uur is er een schoolvoetbalwedstrijd voor de jon gens van de Openb. Lagere school en die van de R.K. Jongensschool tot 12 jaar, waarvoor elf draagmedailles be schikbaar zijn gesteld. Daarna zal het traditionele vlagbreken door de pad vinderij plaats hebben en wordt een fakkeloptocht gehouden, waarvoor de georganiseerde jeugd zal worden inge schakeld en beide muziekcorpsen even eens medewerking zullen verlenen. Tot slot zal dan een kampvuur worden ontstoken door de nog brandende fak kels, waarbij de padvinderij de gebrui kelijke ceremoniën zal verrichten. Natuurlijk kunnen wij nog niet in details treden en wij vermoeden, dat wij nog wel het een en ander vergeten zullen hebben, doch het programma dat half Augustus huis-aan-huis gratis zal worden bezorgd, zal een gids zijn hoe een en ander in Heiloo is georga niseerd. Wij komen daarom nog wel eens op een en ander nader terug. Wij zijn even een kijkje wezen ne men op het kermisterrein en konden direct constateren, dat de exploitanten verstandiger geweest zijn dan het vo rig jaar, toen er zoveel attracties op on ze kermis stonden, dat het vooruit te zien was, dat velen een slechte Hei- looër kermis zouden hebben. Toch is het aantal vermakelijkheden nog van die aard, dat gesproken kan worden van een goed bezet terrein. De jeugd en óók de ouderen kunnen zich weer volop vermaken in de autoscooter, rupsbaan, zweefmolen, luchtschommel, cake-walk, enz', enz. De traditionele schiettent, fietsmolen en shimmytrap zijn eveneens present, terwijl natuurlijk de oliebollenkraampjes, alsmede de snoep- en palinghandelaren niet ont breken. Het is een behoorlijke kermis, waar velen weer van zullen genieten! UITSLAG AANBESTEDING. Door de architect H. Visser te Anna Paulowna werd Donderdag j.l. in café Vriesman te Callantsoog onderhands aanbesteed een drietal herbouwplannen voor oorlogsslachtoffers. Daarvoor wa ren diverse inschrijvingen binnengeko men. O.a. van onze plaatsgenoten H. Kops en van gebr. Kuyper. Ingeschre ven werd voor: a. woonhuis met be drijfsruimte resp. f 15.960 en f 16.100. b. woonhuis resp. f 11200 en f 11475; c. woonhuis resp. voor f 11740 en f 11785. De hoogste inschrijver was resp. voor a: f 17.700, b: f 13.940, c: f 13.980. De laagste inschrijvingen waren: a. f 14.920 b: f 9620 en c: f 9855. VACANTIE-BONNEN INLEVEREN Hedenmiddag is er gelegenheid voor het verzilveren van vacantie- bonnen in café Admiraal, Herenweg. Voor georganiseerden van 25 en voor ongeorganiseerden van 56 uur. H.S.V.—HALFWEG. Morgen zal er op het HSV-ter- rein een wedstrijd gespeeld worden tegen de 3e klasser Halfweg. De wed strijd begint om 2 uur. Om 1 uur spe len de resp. Junioren-elftallen tegen elkaar. GESLAAGD. De heer A. J. Peeman. onderwijzer aan de Openbare Lagere School, slaagde te Haarlem voor de acte hoofdonder wijzer. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas Adrianus, zoon van N. Kaandorp en van D. C. Koper. Anna Marggretha Maria, dochter van J. J. Kraakman en Margaretha Pe tronella Brakenhoff. Maria Johanna Antonia, dochter van P. Admiraal en H. A. M. Groenewoud. Ondertrouwd: Willem Beers te Alk maar en Jacoba Emerentiana Kaan dorp. Getrouwd: Paulus Cornelis Helder en Elbertha Hendrilca Vermeer. Pe trus H. L. M. Borst en Alida Johanna van der Peet. Hendrikus Kaal en Cornelis Jacqeline de Waal. Overleden: Maria Uittenbosch, z. b., oud 68 jaar (te Amsterdam). QNZE DERDE KRANTENREIS ligt reeds weer in het verschiet en zal plaats vinden op Woensdag 4 Augustus a.s. Ditmaal gaat het naar: twee belangrijke centra van touristenverkeer. Héén loopt de route óver Hilversum, waar verversingen worden aangeboden en verder over Utrecht en Zeist. In Rhenen wordt een eenvoudige koffiemaaltijd op gediend. Na een kort bezoek aan de begraafplaats op de Grebbeberg rijdt de touringcar door het geteisterde gebied (Wageningen, Renkum, Oosterbeek) naar Arnhem. Aldaar Stadstour en aanbieding thee. De terugweg over de Veluwe wordt tenslotte nog op prettige wijze onder broken door het diner. Reeds heeft zich voor deze trip een flink aantal deelnemers aan gemeld, zodat nog slechts in beperkte mate inschrijving mogelijk is tegen een bedrag van 13.per persoon aan ons bureau. Hierbij is enige haast wel gewenst, wil men niet voor het teleurstellende feit komen te staan, dat de kaarten zijn uitverkocht. DE VERTREKTIJDEN voor de trip zijn als volgt vastgesteld: Bureau Heldersche Courant, Koningstraat, 7.15 uur Café „de Posthoorn", Schagen7.45 uur Grote Noord 107, Hoorn8.00 uur Waagplein, Alkmaar8.30 uur De deelnemers aan onze vorige krantenreizen waren blijkens inge komen brieven enthousiast. Zet u ook voor een dag de zorgen opzij en gaat met de krant door het land Krantenreizen zijn gezellige reizen en ze voeren u door de schoonste natuur. MAANDAG 9 AUGUSTUS reizen wij met u naar „Bloemen in Berg en Bos" te Apeldoorn. Prijs: met koffie, gebak en diner 11.—. Ook hiervoor is nog een beperkt aantal plaatsen vrij. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor bosbrand in het Gemeentelijk Natuurreservaat Een groot aantal bestrijders van de rode haan arriveerde in recordtijd op de „plaats des onheils", gelegen tussen het Slangen laantje en de Guurtjeslaan Gelukkig hoefden alleen de eerst aange- komenen handelend op te treden Enkele ierkante meters van de bosgrond werden fiks omgespit en daarmee was het vuurtje kennelijk ontstaan door een brandende sigaret gedoofd Op Woensdag 28 Juli werden door de tram Alkmaar—Bergen aan Zee ongeveer 5000 passagiers vervoerd Het aantal passagiers des avonds (op de Verlichtingsavond) bedroeg plm 2500 Het is alweer geruime tjjd geleden, dat wij bij het bekijken van een expo sitie in de kunstzaal van de helaas te vroeg overleden verzamelaar Piet Boendermaker waren. Nu wij er weer kwamen trof ons opnieuw de prachtige ligging en bo- venals de magnifique inrichting van deze tentoonstellingsruimte. Zo hoog, zo licht, zo smaakvol gemeubileerd is er in Bergen geen andere. In de loop der jaren hebben de meesters der Bergense school waarvoor de heer Boendermaker zich in het bijzonder interesseerde hier geëxposeerd. Er was er niet één van betekenis of werken van hem waren hier te bezichtigen en men zag er niet alleen de doeken van zo vele be gaafden, men ontmoette er ook de kunstenaars zelf, want de gastvrije woning van de verzamelaar was vaak het trefpunt van zovelen wier namen in en buiten het schilderswereldje met ere genoemd werden. In dit milieu is de zoon Kees opge groeid en het kunstgevoel, dat zijn vader onmiddellijk ieder werk naar de juiste waarde deed schatten, is op hem overgegaan. Hij wist als kind al het goede van het onbetekenende te scheiden en het gave werk bezielde hem met een zo grote verering voor de schepper daarvan, dat hij zich steeds gedrongen voelde met penceel en palet te werken in de hoop ook zelf nog eens zoiets te kunnen voort brengen. Oorspronkelijk was hij op de Kunst nijverheidsschool in Haarlem en hij volgde ook geruime tijd de lessen van de Amsterdamse Academie, maar Kees was geen jongen op wiens be zoek de professoren dagelijks konden rekenen. Zijn onrustig natuur dreef hem vaak naar buiten, hij kwam in contact met schilders van formaat als Gestel en Colnot en het zijn voor namelijk de practische lessen van deze grote figuren geweest, welke de jonge Boendermaker met volle am bitie aan het werk deden gaan. In oe loop der jaren heeft zijn oeuvre aan diepte aan kleur en rijp heid gewonnen en het zou zijn vader zeker van harte verblijd hebben als hij nog eens had kunnen zien welk een keurige collectie de zoon thans in zijn kunstzaal aan de Loudelsweg ge ëxposeerd heeft. Niet minder dan 36 werken zijn hier tentoongesteld en zij vullen langs alle wanden de expositieruimte. Er zijn kleurige bloemstukken, potten en vazen met Gloxinia's en Clematis, maar ook verdienstelijke landschappen het Schoorlse duin door de avondzon be schenen of in de greep van de zeewind en een landhek aan de Voert, dat wijd openstaat met een kijkje op een lange smalle weg, die naar een onbekend doel loopt. ROEMEENSE HERSTELBETALINGEN AAN DE SOVJET-UNIE. De Sovjet-Unie heeft er in toege stemd de Roemeense herstelbetalingen net ongeveer 183 millioen gulden te verminderen, zo meldt het Roemeense ueuwsbureau. Een desbetreffende con ventie is Donderdagavond op het Roe- neense ministerie van financiën onder tekend. Mijnheer de redacteur. Zoudt U zo vriendelijk willen zijn het volgende, als ingezonden, in uw veelgelezen blad te willen plaatsen? Want hetgeen nu volgt moet mij van het hart. De ondergetekende gelooft niet dat hij in zijn lange leven meer genoten heeft dan de dag dat hij met de Valk trip op reis is geweest naar de Hoge Veluwe. Niet alleen door de aardige, humane en hulpvaardige behandeling die hij heeft mogen ondervinden van al de reisgenoten en directie, maar bo venal door hetgeen ons die dag werd aangeboden voor een betrekkelijk klein beetje geld. Dit is bijna ongelooflijk. Het doel van dit schrijven van mij oude man is een ieder aan te raden diegene die een ritje wil hebben voor en betrekkelijk klein bedragje daarvan te profiteren. Een negentig Ja^g^. Maar in het bijzonder hebben wij ons weer verheugd over zijn stillevens om hun eenvoud en soberheid van opzet. Een kan, een vaas, een bord met hier en daar een doek of een beeldje, een schemerlamp, een groene fles of een schaaltje vruchten. Vaak is er niet meer dan één stukje vaatwerk, een kom, een witte vaas, een oude keukenbak. Vooral dat witte, dat glanzende van het simpele aardewerk waarin licht en schaduw zo meesterlijk wisselen, dat gladde, glimmende van zo 'n witV kruik en anderzijds dat ver- Weerde van een oud stuk terra cotta, hier en daar met een kleurige draperie met een witte mantel, die achteloos over een stoel is geworpen, het doet alles de rust voelen, die zijn werk thans in het bijzonder kenmerkt. Er is een expressief portret van een vrouw, vlak maar knap geschilderd, er is van alles wat, maar bovenal treft het simpele maar juist daarom zo ontroe rende van een enkel stukje aardewerk, een oude pot of een doodgewone wa terkruik. Hedenmiddag om drie uur zal deze expositie geopend worden. Wij hopen, dat zij dit seizoen de belangstelling zal trekken, welke deze jonge schilder zo ruimschoots verdiend heeft. Tj. A. Richard Strauss moet eens gezegd hebben: „Boven alles loof ik wanneer een vrouw eindelijk stil en een mu ziek ten einde is". Te Bergen dachten velen er Donderdagavond wel even anders over: op deze mooie avond was de zaal van De Rustende Jager geheel gevuld met een geestdriftig publiek, dat The Ramblers een enthousiaste ontvangst bereidde en het gezelschap de hele avond met bijvalsbetuigingen overlaadde. Nummers als Esquire, Je vous aime, Zip a dee doo dah, enz. enz, vielen geweldig in de smaak en de zangers Marcel Tielemans, Wim Pop' pink en Barendse ontketenden een storm van applaus met liedjes als „Open de deur", „Hij wel", O Su sanna" en „Tjonge, tjonge, dat is mooi." The Ramblers onder aanvoering van Theo Uden Masman boekten wel succes. Gedurende het tijdvak van 24 tot en met 30 Juli werden aan het Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: autoped (lucht banden); kinderjasje; huissleutel; blauw jumpertje; damesportemonnaie; kinder schoen (bruin); zilveren armband; cyperse kat; twee zonnebrillen; zakkam; zakmes je; drie luiers; washandje; zakdoek; kin derbroekje (blauw); bril; portefeuille; bril (1 glas kapot); kinderschoentje (bruin) hond; muziekklem; twee paspoorten; paar kinderschoenen; zwarte vulpen; damesvest (blauw); portefeuille; portemonnaie (br): vulpenhouder (Marvel); leesbril; fotosta tief; damesregenjas; twee schapenwollen vestjes; één zwarte pet; één bril; kin derschoentje met kousje De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemde tijdvak vermeldt grijze regenjas; blauwe -regenjas; ^oliejas hoofddoek; zwart badpakje; padvindersm hoofddoek; stofjas; badhanddoek; pols horloge; ceintuur; kussen; breiwerk met twee pennen; contactsleutels; cigaretten- aansteker; gouden broche; motorbril zwarte portemonnaie; rechter dame: schoen; actetas met badpak en handdoek gouden dames-polshorloge; zonnebril bruin lederen damesschoen; zonnebril blauw zwembroekje; portefeuille; grijze regenjas; rode tas; zwarte dames-porte- monnaie; chauffeurspet: ?-ood katje; groe ne portemonnaie; bruin lederen schouder tas; tabakspijp; zilveren armband; leren voetbal; damesschoen; ceintuur; hoofd doek; portemonnaie; actetas met schoe nen en cigaretten; 2 autopeds, 1 met hou ten en 1 meta ijzeren wielen Inlichtingen aan het Politie-bureau, Ka- rel de Grootelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur vm DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen. Zondag 1 Augustus, wordt de doktersdienst in Bergen en Bergen aan Zee uitgeoefend door dr Van Geldér, Van Ree- nqepark 2, .Telefoon 2027 Dank zjj de plotselinge hittegolf is het in onze badplaats deze week eDorm druk, zodat zij die tot nu toe slechte zaken maakten, voornamelijk de badexploitanten, fietsenstallingen e.d. nu ook hun kans nog krijgen. Ideaal is het weer trouwens door de enorme hitte eigenlijk niet. Op het strand is het haast nog te warm, terwijl een verblijf in het water, door de vele kwallen ook geen onverdeeld genoegen is. Zonder twijAl moeten ooral degenen, die pas uit de stad komen, voorzichtig zijn. Velen zijn door de grote overgang, door de felle zon verbrand en moesten zich onder doktersbehandeling stellen, evenals zij, die door kwallen geraakt waren. Men zij dus voorzichtig. De reddingboot President Steyn stond Donderdagavond op het punt om uit te varen, omdat een zekere Jo Visser reeds uren met zijn kano op zee was en toen het ddnker werd, nog niet te ruggekeerd was. Gelukkig echter kwam hij juist vóór de boot zou uitvaren, be houden binnen. De burgemeester heeft het kanovaren nu meteen radicaal ver boden, daar het op zee altijd riskant is. De adspiranten van de gymnastiek vereniging Achilles toonden Donder dagavond in de grote zaal van De Ver gulde Valk wat zij kunnen presteren. Wegens de enorme hitte was er weinig publiek, wat wel jammer was. De jon gelui stoorden zich niet aan de warmte en werkten keurig aan de ringen, op de brug en op het paard. De jury van het K.N.G.V. maakte na afloop de prijs winnaars bekend, als volgt: jongens 810 jaar: 1 C. Dekker, 2. R. Wijn, 3 J. Wijker. Meisjes 5 en 6 jaar: 1A. Glas, 2 J. Hopman, 3 G. Visser. Jongens 5—7 jaar: 1 J. Gul, 2 J. Spit, 3 C. Rem. meisjes 9 jaar: 1 B. Heere, 2 W. Zwaan, 3 T. Visser. Meisjes 7—9 jaar: 1 C. Wijker, 2 J. de Graaff, 3 H. Broek. Meisjes 10 en 11 jaar: 1 B. Vuil, 2 G. Kapen, 3 W. Zwart. VOETBAL-FESTIJN. Zondagavond om 7 uur zal een elf tal van de Egmondse gemeente ambtenaren voetballen tegen een Zee vogels-combinatie op het terrein van Zeevogels, ten bate van de Oranje feesten. Burgemeester Niele zal ook hier, nu als midvoor, zijn mannen in deze strijd aanvoeren! Ongecorrigeerd) Verkeer ontwricht Tussen hedenmorgen half zes en half acht verlieten enkele motorwagens van de H. T. M. en een klein aantal auto bussen de remises. Het laat zich aan zien, dat het overgrote deel van de ochtendploegen van tram- en busper- soneel aan de staking deelneemt. Op de knooppunten van lijnen vooral hij de remises wordt druk gepost. Over het algemeen laten de stakers uitrij dende voertuigen met rust, ook al wordt het bedienend personeel uitge- ouwd. Ook bij halten trachten pos ters werkwilligen over te halen om het werk neer te leggen. De stakings leiding van vier man, behorende tot een takingscomité van 24 man, heeft het parool uitgegeven om de handen thuis en de hoofden koel te houden. Men wil, zo zegt de leiding, het publiek, dat van de enkele rijdende voertuigen ge bruik maakt, niet hinderen. Van het stakingscomité wordt verno men, dat de Amsterdamse en Rotter damse collega's de staking zullen steu nen. In de nachtsociëteit van Haagse taxichauffeurs is besloten om de stakers financieel te helpen. De vraag naar taxis is zo groot, dat men het publiek niet behoorlijk bedienen kan. Dakota ontploft Veertien passagiers en vier be manningsleden van een Dakota van ae -„British European Airways" zijn gisteravond op het nippertje aan de dood ontsnapt. De piloot, die zich ge dwongen zag een noodlanding uit te voeren slaagde er in zijn toestel aan de rand van het vliegveld van Sywell aan de grond te zetten. Nauwelijks waren de passagiers uitgestegen of de Dakota ontplofte. Het toestel kwam uit Edinburg. VOOR ZONDAG 1 AUGUSTUS. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Den Oudsten (H.Doop); 5 uur ds. Klein Wassink (radiouitzending door IKOR); Woensdagav. half 8 tot 8 uur oecume nische avonddwijding. Kapelkerk, 10 uur ds. Van Wijk. Rem. geref. gem., half elf de heer Laforet van Den Haag. Doopsgezinde Gemeente, ds. Van der Sluis (collecte bouwfonds). Lutherse kerk (Oudegracht), 10 uur mevrouw MostertSchendelaar (voor het Ned. Luth. Gen.) Geref. kerk, 10 uur, dr. Van Ginhoven van Westervoort; uur dr. Polman. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur, evang. Hofhuis; av half 8 jongeliedensamenkomst. Oud-kath. kerk, geen dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., Zaterdag half 4 bidstond Gashouderstraat; Zondag uur openluchtsamenkomst in de Hout nabij het kerkhof; Donderdagav., half acht, evangelisatiesamenkomst in Waakt en Bidt; spreker ds. Stellewag van Enkhuizen. Leger des Heils, Limmerhoek 40, tien uur heiligings- dienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingsbijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, in Valk's lunchroom, half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienst bijeenkomst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat 9, Zondagav. geen dienst; Dinsdagavond 8 uur installatiesamen komst, welkom nieuwe officieren, lei- de. brig. Favre. Rosekruisersgenoot- schap, Oudegracht 114, geen tempel dienst. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, *10 en 7 uur ds. Bouma van Noordwijk aan Zee. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur dr. Polman; half 6 ds. Van Ginho ven van Westervoort. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 en half 3, ds. Pijlman van Kat wijk aan Zee. HEILOO, geref. kerk, in evangelisa tiegebouw aan de Kerkelaan, half 9 dr. Polman; 4 uur ds. Van Ginhoven van Westervoort. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 en 4 uur, dr. Van den Bosch, em. pred. van Harderwijk. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 uur (H.Avondm.) en 3 uur (nabetrach ting); ds. Visser. SINT-PANCRAS, geref. keife, 10 en 4 uur, ds. Middelkoop. Weersverwachting geldig van Za terdagavond tot Zondagavond. Langs de Westkust: veel binnen- drijvende wolkenbanken, overwegend droog weer met zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. In het overige gedeelte van het land: plaatselijk ochtendmist, overigens en kele overdrijvende wolkenbanken met droog weer en weinig wind. In de Noordoostelijke provincies koeler. Het ANP verneemt,, dat het niet in de bedoeling van de regering ligt, Huize Doorn van staatswege in zijn oude toe stand te onderhouden; hieraan zouden vcor de Staat aanmerkelijke kosten verbonden zijn. Wel heeft de Staat er belang bij, dat het landschapsschoon door de vervreemding van het land goed geen schade ondervindt. Van re geringswege wordt daarom verkoop aan de gemeente Doorn bevorderd. Zou de gemeente Doorn echter niet tot aan koop kunnen besluiten, dan zullen an dere gegadigden in aanmerking kunnen komen. Wat onze voorouders schreven Wij lezen in de Alkmaarsche Cou rant van 31 Juli 1848 het volgende: WAARSCHUWING. Burg. en Weth. der stad ALK MAAR brengen bij deze ter ken nis van de Ingezetenen dezer Stad en Jurisdictie, en voorts van alle degenen, welke zulks maar eenigzins zoude mogen aangaan Dat, te rekenen van de 14den de zer maand tot en met den 19den Augustus dezes jaars, geen Honden langs de straten, wallen en wegen dezer Stad en Jurisdictie, zullen mogen losloopen, hoezeer ook be hoorlijk gemuilband. Dat evenmin gedurende dien tijd de Honden aan de stoepen of erven der huizen aan de straat zullen mogen vastgelegd worden. Dat alle losloopende Honden, wel ke zullen kunnen worden gevan gen en die, welke aan de straat vastliggende worden gevonden, dadelijk op een verzekerde plaats zullen worden gebragt en aldaar 24 uren bewaard, om aan de eige naars welke dezelve mogten recla meren, te worden teruggegeven, tegen betaling van drie Gulden, terwijl zij na verloop van deze 24 uren zullen worden van kant gemaakt. Dat alle losloopende Honden die niet of niet gevoegelijk kunnen worden gevangen, onmiddellijk zullen worden gedood. B. en W. vermanen om deze bepa lingen en maatregelen der Policie stiptelijk na te komen en waar schuwen voorts een ieder, om de Dienaren van Policie, welke spe ciaal zijn gemagtigd tot het op vangen of dooden der Honden, in genen deele hinderlijk te zijn in de uitoefening van derzelver pligt, daar zulks ten oogmerk heeft om de goede Ingezetenen dezer Stad en Jurisdictie te behoeden voor de schrikkelijke gevaren dei- Hondsdolheid; welke de ondervin ding zoo duidelijk heeft doen zien, dat door onachtzaamheid of verzuim van pligt in deze, te weeg gebragt kunnen worden. F. C. D. DRUIVESTEIJN. Ter ordonnantie van dezelven. DE DIEU FONTEIN VERSCHUIER.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6