JgfflSS Stad en Omgeving, Hen nink en v. d. Neut superieur in Ronde van Castricum „Je laat mij toch geen straatlengte achter?'' verfris U da n niet Het werk van Veilig Verkeer De dertiende Ronde van Alkmaar BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Het vierde beest Algemene Nederlandse Invalidenbond Pauselijke onderscheiding De jeugd aan het water IJsclub Omval ook in de zomer actief Politieman in het zilver Een mooi gebaar Theo Van der Pas Volkszang voor de microfoon Heiloo. De Kermisdrukte Bergen Expositie Kees Boendermaker geopend Massa-vervoer door de NHADO j^aaiste Jieuws Minister Gielen reed fietser aan Enkele onweersbuien De honderdduizend er uit De Rijp. Concert van de Fanfare PUROI Dodelijk ongeval bij Koegras Beemster. Burgerlijke Stand IJmuiden. Visserij -besommingen 9 Zo vlak voor de Olympische wie lerwedstrijden en de wereldkam pioenschappen in deze sport, was de ronde van Castricum zeer belangrijk. Niet in verband met de verkiezing van de aan te wijzen renners, dit is reeds lang geschied; deze ronde was belangrijk om te zien of de gekozen renners zich ditmaal zouden rehabi literen. De laatste wedstrijden is 't toch regelmatig voorgekomen, dat de vertegenwoordigende ploeg op geen stukken na de andere prominente rjjders kon volgen. Zo was het Zondag ook weer in Castricum. Peters uit Haarlem bij voorbeeld moest niet alleen zijn meer dere erkennen in renners als Hen- nink, v. d. Neut en Witteveen, hij moest zelfs de strijd staken.,., omdat het tempo hem te hoog lag. Er werd een straf tempo gereden in deze ronde en aanvankelijk liepen de verschillende uitlooppogingen op niets uit. Nadat de Alkmaarder Leo de Booy moest opgeven (de Booy is onder dienst en is vrijwel niet in de gelegenheid om serieus te trainen) ondernamen Jan Hennink en v. d. Neut een poging die, naar later zou blijken, de beslissende slag is geworden. Met de regelmaat van een klok ver grootten de beide uitlopers hun voor- Door het verbond van verenigingen voor „Veilig Verkeer" is een verkeers- boekje uitgegeven voor 1948. Talrijke belangwekkende zaken op ver keersgebied worden er in besproken, terwijl ook mededeling wordt gedaan van de Alkmaarse afdeling. In het jaar 1947, het eerste van het bestaan der afdeling Alkmaar, steeg het leden tal door verschillende gevoerde ac ties tot 400. Een verkeersexamen voor de jeugd werd gehouden en ook het schriftelijk gedeelte van dit examen zal op een nader te bepalen dag in dit jaar aan de beurt komen. Ook het organiseren van betrouwbaarheidsritten voor wiel rijders en zo mogelijk ook voor auto mobilisten staan op het programma, terwijl eveneens gedacht wordt aan 't houden van een „Onderwijsdag" voor de onderwijzers in de Inspectie Alk maar. Het bestuur van de afdeling is als volgt samengesteld: J. Lakenman, Kemiemerstraatweg 43, voorzitter; J. Haverlag, J. v. Scorelkade 67, secreta ris, en de functie van penningmees ter wordt vervuld door de heer J. F. Le Blansch, Lyceumstraat 20. Aan de leden van Veilig Verkeer zal het boekje gratis worden aange boden. Zondag 8 Augustus a.s. organiseert de plaatselijke Wielerclub Alc. Victrix de 13e ronde van Alkmaar. Van de zijde dei renners bestaat voor deze wedstrijd grote belangstelling. Dat bewijst de in schrijving van 85 amateurs, w.o. de sterkste cvnateurs van Nederland. Daar is allereerst Jn. Hennink, onze plaat selijke favoriet. De man die in de wed strijd BredaAntwerpen en Antwerpen Amsterdam een schitterende presta tie leverde en de tweede plaats bezet te De bekende renners uit de omtrek. Jn Mol, Jn de Bruijn en H. Ton doen de laatste tijd al meer en meer van zich horen en zullen dit ongetwijfeld bewij zen in Alkmaar. Ook de deelnemer aan de Olympische Spelen P. Peters en zijn plaatsgenoten uit Haarlem, W. Voorting, Keizers- waard en Droog zullen van de partij zijn. We zouden te kort schieten als we de nieuwelingenwedstrijd niet noemden. Óok hiervoor zullen 50 man aan de start verschijnen. Het is bekend dat juist de jongere generatie kan vechten voor de winnende plaats. De amateurs rijden 100 km en de nieuwelingen 40 km. Het belooft een spannende en gezellige dag te worden voor het wielerpubliek. sprong en ondanks het jagen van het peleton, waarin Duijf, Ton, Matsen en Witteveen veel werk verzetten, werd het zeker dat de bezetting van de twee eerste plaatsen reeds besproken was. De eindspurt moest de beslissing brengen, althans op papier, want enige ronden vóór tijd was v. d. Neut reeds een geslagen man. Moreel geslagen dan altijd want hij schreeuwde tegen Hen nink: „Je laat mij toch geen straat lengte achter!" Nu dit gebeurde ook niet, hoewel de eindsprint van Jan overtuigend ge noeg was, waardoor hij zijn zoveelste overwinning van de laatste maanden boekte. De eerste tien aankomenden zijn: 1. J. Hennink, Alkmaar, tijd 2 uur 47 min. 12 sec.; 2. A. v. d. Neut, Amsterdam; 3. C. Witteveen, Amster dam; 4. B. Keizer, Amsterdam; 5. A. Matzen, Amsterdam; 6. G. Lelieveld, Amsterdam; 7. E. Koeman, Kromme nie; 8. J. C. la Grouw, Amsterdam; 9. H. de Droog, Haarlem; 10. H. Ton. Hoorn. PATER HENRI DE GREEVE S STUK OPGEVOERD DOOR GOOSSENS' VOLKSTONEEL Door de talrijke voordrachten, die Pater Henri de Greeve van zijn stuk „Het vierde beest" heeft gegeven, is dit werk algemeen bekend geworden. Thans heeft de auteur zijn werk af gestaan aan Willem Goossens' Volks toneel dat er gisteravond in het Gul den Vlies voor een zeer matig bezette zaal een toneelopvoering van gaf. In vijf bedrijven is de felle aanklacht van de auteur over het voetlicht gebracht. Het grote conflict tussen Kurt Lody en Heinrich Stingeder heeft daardoor wel sterk tot het publiek gesproken en niet nagelaten indruk te maken. Getuige het luide applaus. In Daniëls profetieën wordt in hoofdstuk zeven gezegd: „Het vierde beèst is een vierde rijk, dat op aarde zal zijn en verschillen zal van alle andere rijken. Het zal de hele aar de verslinden, haar vertrappen en ver scheuren. Maar als het gerechtshof zich nederzet zal men dit rijk zijn macht ontnemen, het verwoesten cn voor al tijd vernielen". Technisch eiste de opvoering heel wat: Vijf verschillende tonelen, tal van geluidseffecten enz. en in de derde acte de schilderijen-scène naar oude Duitse meesters (door A. v. d. Lely). Dit was alles behoorlijk verzorgd. Het stuk eist uitsluitend een heren-bezet ting. (Alleen in de slotscène zag men even Cilly Bach als Gertrud) en de acteurs hebben zich over het geheel goed van hun taak gekweten. De hoofd' figuren Kurt en Heinrich, vrienden ge worden, maar uiteenlopende karakters, die met elkaar in botsing moesten ko men, werden fel en verbeten gespeeld door Willem Goossens en André van Dijk, de eerste vooral in III en IV, de laatste in I en V. Heddy Bouber viel op in ae slotscène als Levisson. Kleine re rollen van Teddy Goeth, Wim Pon- cia. Bram Boulé, Henk Dillewaard en anderen trokken eveneens de aandacht en kregen hun juiste plaats in dit stuk De programmaopbrenfst is geheel bestemd voor de Bond zonder Naam, terwijl alle auteursrechten door Pater de Greeve bestemd worden voor lief dadige doeleinden. Heden (Maandag) avond wordt de op voering hier herhaald. G. Zaterdagmiddag vond in het gebouw „Waakt en Bidt" aan de Laat de op richtingsvergadering plaats van eep Alkmaarse afdeling van de Algemene Nederlandse Invalidenbond. De verga dering' werd geopend door de heer J. H. Bijster, lid van het hoofdbestuur, die een uitvoerige uiteenzetting gaf van het doel en streven van de Bond, Deze behelst de medische, sociale en juridische verzorging van de invaliden in het algemeen. In de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, welke door de heer Bijs ter tot volle tevredenheid der aanwe zigen werden beantwoord. Na de pau ze toonde de heer A J. v. d. Knaap, eveneens lid van het hoofdbestuur, met enige voorbeelden aan, dat het noodzakelijk is voor de invaliden, hun lot in eigen handen te nemen. Met al gemene stemmen werd vervolgens tot oprichting besloten. Het voorlopige bestuur werd als volgt samengesteld: J. Bierman, Korte Nieuwesloot 17. voorzitter; N. Eenhoorn, Nieuwpoorts laan 162, secretaris; J. Ambtman, As terstraat 13, penningmeester. Vanzelf sprekend zijn genoemde bestuursleden steeds gaarne bereid, alle inlichtingen betreffende de Bond verstrekken. De paus heeft de heer AJ. B. Loh- raan te Alkmaar wegens zijn vele ver diensten op cultureel en sociaal-charita tief gebied benoemd tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote. GESLAAGD. Op de onlangs te Utrecht gehouden examens voor gezel-meubelmaker, in gesteld door de Ver. ter veredeling van het ambacht, slaagde onze stadgenoten, de heren W. P. Oudejans, Th. Kunst, en R. Bruin en de heer R. Luyting te Broek op Langendijk. OPBRENGST COLLECTE De collecte van Gezondheidszorg uitgaande van het Witte- en Wit-Gele Kruis te Alkmaar, op Vrijdag 30 Juli 1948. heeft 'n brutobedrag van f 463,16 opgebracht. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). BIOSCOPEN: Harmonie Theater: 7.30 uur De beste jaren van ons leven, 14 jaar (ge prolongeerd). Victoria Theater, 8 uur: Van de duivel bezeten, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: D- gele roos van Texas, 14 jaar. EXPOSITIES. Bergen, Huis met Pilaren en Kunstzaal Boendermaker: Exposities. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Het vierde beest. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie's bad en Zomerbad 22 graden C. Daar stonden ze, aan de Oudegracht, de jeugdige hengelaars. Het lommer van de bomen weerspiegelde in het water en tussen al die zilveren lovertjes dre ven de dobbers, waarnaar tweehonderd ogen ingespannen tuurden. Want er wa ren 100 deelnemers aan deze jeugdwed strijd, die Luctor et Emergo daar orga niseerde. De wedstrijd had een span nend verloop en er bevonden zich vele goede vissers onder de deelnemers. De held van de dag was Siem van Wieringen, evenals die zo gelukkig was, de Alkmaarsë' burcht te winnen, zijn concurrent Alfred Bakker, die ooit twintig stuks gevangen had. In de afdeling 12 tot 14 jaar werd Siem van Wieringen eerste met 20 st„ S. Hoedjes met 16 st. kreeg de tweede prijs, W. Schol met 15 stuks de derde en de vierde prijs ging naar D. Maar huis met 14 stuks. Vijfde tenslotte werd J. Roos met 13 stuks. In de afdeling 8 tot en met 11 jaar werd de zegepalm weggedragen door Alfred Bakker met 20 stuks, tweede werd Klaas Brand met 14 stuks, drie en vier werden. Tesselaar en M. de Rooy elk met 12 stuks, vijf en zes C. v. d. Vlier en J. Elswijk met 10 stuks. In dien medewerking van de autoriteiten kan worden verkregen, zal op 31 Aug. ncgmaals een wedstrijd worden georga niseerd. Een woord van dank voor een ieder, die door zijn gaven deze wed strijd tot een succes heeft gemaakt, is zeker op zijn plaats. Begunstigd door prachtig weer start ten Zaterdag 139 deelnemers voor de dorpentocht, die de IJsclub „Omval" per fiets organiseerde. Vanaf het Hof plein trok de stoet de stad uit. Tussen 9 en 12 uur vond de start plaats. Oud en jong nam deel aan dit rijwielfestijn waarvan de route liep langs Oosthui zen, Edam, Kwadijk, Purmerend, O. en W.-Graftdijk, Akersloot en Omval naar Alkmaar terug. De oudste deelnemer was de 75-jarige P. de Munk uit Egmond aan Zee die eerst op zijn gemak uit zijn woonplaats kwam aanfietsen, daarna de 75 km uit reed en tot besluit van de dag rustig, naar huis terugpeddelde. Daar reed de 67-jarige K. Besse uit Alkmaar, de 63- jarige J. Godvliet uit Hoorn, die het laatst startte en de tocht in 3 uur en een kwartier volbracht, P. Koopman uit Heiloo reed de tocht keurig uit, ondanks zijn 61 jaren. De jongste deelnemer was de 7-jarige A. Smit uit Alkmaar, die tegelijk bin nenkwam met de „oude heren". Ver meldenswaard is zeker ook het deelne men van twee inwoners van Medem- blik, N. Rood en C. Bobeldijk, resp. 16 en 17 jaar oud, die per fiets uitMe- demblik kwamen, in snel tempo de tócht uitreden en daarna in Medemblik kermis gingen vieren. De beste tijd werd gemaakt door P. de Groot uit Limmen, die de tocht in 2 urn en 19 minuten aflegde. Allen waren vol lof over het parcours en hebben volop genoten van het vele schone, dat onderweg te bewonderen viel. Het mooie landschap, het stadje Edam en Volendam, waar het gezellig druk was. Het bestuur kan terugzien op een zeer geslaagde dag, die het genomen initiatief sten volle rechtvaardigde. Inmiddels heeft het bestuur alweer nieuwe plannen ontworpen. Ditmaal gaat het om een wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen, en een tocht met startplaatsen te Alkmaar. Edam, Volendam en Purmerend ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Aikmaarse IJsclub „Omval" INSTALLATIE-SAMENKOMST LEGER DES HEILS. Het Nederlandse Leger des Heils is ook in Alkmaar haar werk weer be gonnen. Nadat in 1941 de stichting gedwongen werd haar werk te beëindigen, is men er, na veel voorbereidend werk in ge slaagd het werk weer te herstellen. Dinsdagmiddag zal een. installatie samenkomst plaats vinden, in de Hekel straat 9, waar de nieuwe officieren door Brigadier en Mevrouw F. Favre Cranston worden ingeleid. EXAMENCOMMISSIE. De commissie welke te Alkmaar het Britannia-Basisexamen zal afnemen is samengesteld als volgt: Drs. C. M. Breed, leraar in de Engelse taal en let terkunde aan het St. Aloysius College te 's-Gravenhage. voorzitter; pastoor A. J. Zwart, secretaris voor Nederland van de St. Willibrord Society, te Amster dam, gecommitteerde van de raad van toezicht. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de hoofd-agent bij de Afd. Kinderpoli tie, de heer K. van der Valk, in dienst trad te Alkmaar. De jubilaris is een eenvoudig man, die liefde voor zijn arbeid heeft, doch afwijzend staat tegenover alle hulde betoon jegens zijn persoon. Op zijn uitdrukkelijk verlangen is dan ook door de collega's geen feeste lijk gewag gemaakt van dit feit en is de jubilaris met stille trom naar Zee land vertrokken om daar deze ge denkwaardige dag in intieme kring door te brengen. GOEDE KEUS. De heer van der Valk werd in 1898 te Middelharnas geboren, alwaar hij de lagere school doorliep en na het ver vullen van zijn vaderlandse plicht zich toelegde op de studie ter verkrijging van het politiediploma. Het was in 1923 dat deze studie be kroond werd met de aanstelling ais agent te Alkmaar. De eerste jaren was de heer van der Valk, als iedere beginneling opgeno men in de „straatdienst" en al spoedig bleek, dat hij bijzondere aanleg had voor de behandeling van kinderzaken. Dingen waarvan men geen verwach tingen had wist de jubilaris tot een oplossing te brengen. Alhoewel geen speciale opleiding voor dit zo bijzondere werk te hebben genoten, bleek hij al spoedig een spe cialist te zijn in het veelzijdig werk van de kinderpolitie. Men besloot dan ook na enige jaren de heer van der Valk aan te stellen als hoofdagent bij de Kinderpolitie. Ep hoofdinspecteur Rijpma. die we vanmorgen spraken, zei dat men met deze aanstelling een goede keus had gedaan. Als geen ander kent de jubi laris hier toestanden, weet iedere krotwoning, is bekend met de slaap gelegenheid van vele ingezetenen. Zijn adviezen worden door zijn supe rieuren dan obk hogelijk gewaardeerd en deze politieman, met zijn 25 dienst jaren, staat bij hen hoog aangeschre ven en wordt geroemd om zijn ijver en toewijding. Moge het de jubilaris nog vele jaren gegeven zijn het moeilijke werk van de kinderpolitie met dezelfde ambitie als in het verleden getoond, te vervul len. Talloze Alkmaarders hebben reeds 'n bezoek gebracht aan het Harmonie theater, om daar te genieten van de ontroerende film „De beste jaren van ons leven" Zij die daarvoor de eerste avond uit kozen, Vrijdag de 23e Juli hebben daar mee onbewust een goede daad verricht. De opbrengst van die avond name lijk werd door de heer De Lange, de eigenaar van bedoeld theater voor 50 procent afgestaan aan de Stichting 1940 1945, voor de andere helft aan de Bond van Nederlandse militaire oor logsslachtoffers. Het filmverhuurkan toor Nederland te Amsterdam, dat de film in ons land in circulatie bracht, verleende zijn medewerking door over de avond der première geen filmrech ten te heffen, terwijl ook de belastingen hun duit in het zakje deden en alle medewerking verleenden. Alle genoemde personen en instanties komt een woord van warme hulde voor hun, geheel eigener beweging genomen, initiatief, zeer zeker toe. Mede ten gerieve van de vele vreem delingen in Alkmaar en omgeving wordt Vrijdag 6 Augustus des avonds 8 uur door Theo van der Pas in 't Gul den Vlies een Chopin-avond gegeven. Piano-avonden als deze behoren steeds tot de grote muzikale gebeurte nissen, en waar Theo v. d. Pas tot een vari de grootste Chopin vertolkers be hoort, twijfelen wij er niet aan of de vele liefhebbers zullen zich opmaken om in groten getale Vrijdag 6 Aug. dit buitengewone concert bij te wonen. De speciale concertvleugel wordt door de fa. Ypma geleverd. Van de Volkszangdemonstraties, welke ter gelegenheid van het rege ringsjubileum van H. M. de Koningin (de Hoge Beschermvrouwe der Neder landse Vereniging voor de Volkszang) op Donderdag, 5 Aug. a.s. te Apeldoorn in „Bloemen in Berg en Bos" worden gegeven en bijgewoond door ongeveer 1600 leden (waarvan st 1000 uit het Noorden) en vele autoriteiten, zal de AVRO een deel uitzenden van 11 uur 45 min. tot 12 uur 30 min. Enige leden in Gewestelijke Klederdacbt (Dr'ivtse, Groningse, West-Friese, alsmede Alk maarse Kaasdragers met hun berry) zullen aan dit Volkszang familiefeest d!: nodige luister bijzetten. De toegang tot het kermisterrein toonde reeds aan, dat het wel zeer druk moest zijn, want deze toegang waarin nog drukte veroorzaakt wordt door de daar aanwezige rijwielstalling bleek dikwijls te nauw om de vele kermisvierders te laten passeren. Reeds direct het was pl.m. 4 uur in de middag toen de orgeltonen van de zweefmolen aantoonde, dat de jolijt een aanvang ging nemen, werden door de jeugd, die op dit moment ongeduldig had gewacht, de vermakelijkheden be stormd. Alles was direct bezet en vro lijk draaide alles in 't rond. De schom melschuitjes waren maar nauwelijks voldoende gemonteerd of ook daar stond de jeugd reeds in de rij om het lucht ruim te kiezen. De auto-scooter draaide eveneens dat het een lust was en de ritjes waren vooral in 't begin langer dan dat we dat later op de avond za gen. De kleuters konden onder het wa kend oog van vader of moeder in de fietsmolen lustig trappen en sturen. Ook de shimmy met glijbaan trok goede belangstelling zodat het direct een ge zellige boel was. De oliebollen waren goed van smaak en toen we daar even verpoosden viel het ons op, dat de oliebollen 9 cent per stuk kostten en als men er 11 nam 1 cent m^r moest betalen. Een eigen aardig iets, waar iedereen te goeder trouw inliep Vermakelijk was ook de bestorming van de nougat- en muntstokkenkraam. De standhouder kwam letterlijk handen tekort om z'n klanten te bedienen en gelukkig was hij zelf zo actief, dat men niet dubbel kon kopen en werd door hem een beperkt aantal stuks afge leverd, waardoor velen van het zoete gesmui konden genieten. Nadat we het kermisterrein hadden verlaten zijn we even het dorp ingegaan en we jonden leeds direct constateren, dat de café's goede zaken maakten. Het was overal tjokvol en er heerste een goede stem ming! Voor de opening der tentoonstellipg van schilderijen van de heer Kees Boendermaker waren Zaterdagmiddag in de bekende kunstzaal aan de Lou- delsweg vele geïnteresseerden tezamen gekomen. Veel bloemstukken getuigden mede van de belangstelling. De heer Roggeveen heeft de expositie met een korte toespraak geopend. Hij bracht namens de VVV tevens dank voor de heropening van de prachtige kunstzaal. Het was een succes voor de jonge exposant, dat bij de opening reeds een zijner grote doeken verkocht werd. Van 18.30 uur af werden op de Ver- lichtingsavond, Woensdag 28 Juli, door ae NHADO-bussen ruim 40 extra-ritten naar Alkmaar en Camperduin gemaakt. Het aantal passagiers, dat hierbij werd vervoerd, bedroeg ongeveer 2600 van Alkmaar naar Bergen en pl.m. 550 op het traject CamperduinGroet SchoorlBergen. Uit onze voorafgaande opgaven blijkt dus wel dat de fiets (voor het eerst na de oorlog) weer verre favoriet was met een totaal van bijna 6000 op deze ver lichtingsavond. (Ongecorrigeerd) Beschonken wielrijder in zorgwekkende toestand naar ziekenhuis gebracht Ter hoogte van de Vaartkamp op de weg tussen Breda en Etten heeft gis terenavond een auto, bestuurd door mi nister dr. J. J. Gielen, een zekere W. R. uit Zevenbergen aangereden, die per fiets uit de richting Etten kwam. R. werd ernstig gewond en is in zorgwek kende toestand in het St. Ignatiuszie- kenhuis te Breda opgenomen. De fietser, die in kennelijke staat verkeerde en zonder licht reed, laveer de rp onverantwoordelijke wijze over fietspad en rijweg, zodat dr. Gielen, toen hij de man in het licht van zijn schijnwerpers opmerkte, zich voor een moeilijke situatie zag geplaatst. De mi nister trachtte uit alle macht een aan rijding te voorkomen, doch slaagde daarin niet. Wel bracht hij zichzelf in moeilijkheden, doordat zijn wagen, ten gevolge van het natte wegdek, begon te glijden. Dr. Gielen zag geen kans meer de feitser te ontwijken en raakte deze met het bovengenoemde gevolg. De auto glipte tussen twee bomen door in een sloot aan de rechterzijde van de weg. Geen der inzittenden, onder wie de echtgenote van dr. Gielen en enige kinderen, ondervond nadelige gevolgen van deze manoeuvre. Later op de avond kon de auto uit de sloot wor den opgetakeld. Het bleek, dat de wa gen geen schade had opgelopen, zodat dr. Gielen zijn weg naar Roosendaal kon vervolgen. In samenwerking met de verkeers politie kwam de groep Etten van de rijkspolitie tot de conclusie, dat het on geval te wijten is aan het onverant woordelijk rijden van de fietser. Prinses-Regentes opent Tentoonstelling Ned. .Vrouw (Van onze Haagse redacteur) De tentoonstelling de Nederlandse vrouw 18981948, die ter gelegenheid van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin in de Houtrusthallen in Den Haag gehouden wordt, zal op 18 Aug. door de Prinses-Regentes geopend wor den. Opheffing Repatriëringsdienst Indië (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen, zal de Repatrië- ringsdiens' Indië, ressorterende finder het Ministerie van Overzeese Gebieds delen, met ingang van 1 Augustus 1948 opgeheven worden. Weersverwachting, geldig van heden avond tot Dinsdagavond: Vannacht hier en daar tijdelijk nevel of mist. Over het algemeen veel be wolking met plaatselijk enkele regen of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verandering van temperatuur. Bij de 504e Staatsloterij (5e klasse, 9e lijst) is heden de 100.000 gevallen op No. 19889 en de 50.000 op No. 4584. Op nummer 21459 viel een prijs van 10.000. I cae otto CALVE - DELFT Donderdagavond werd door het fan farecorps „Kunst na arbeid" een con cert gegeven. Het was hiervoor ideaal weer, Alhoewel dit een bijzonder gun stige omstandigheid was, scheen het toch een minder wenselijke situatie te veroorzaken. Er waren n.l. te veel kin deren. Natuurlijk is een concert niet bedoeld voor kinderen, daar velen, zo niet ailen. toch niet luisteren naar de muziek. Men had gedacht een oplos sing te hebben gevonden door de tri bune over het water te plaatsen, maar ook dit scheen niet afdoende. Mis schien zou een bevredigend resultaat worden gevonden, als een flink gedeel te van het terrein afgezet werd, waar alleen groteren worden toegelaten en kinderen onder geleide. Dit alles deed echter geen afbreuk aan de goede prestaties door „Kunst na arbeid" gegeven. Begonnen werd met een openingsmars „Uit volle borst", waarna „Donna Flora" en „Marie Hen- riëtte", werden gespeeld. Het eerste ge deelte werd besloten met de mars „Con brio". Na de pauzè klonk „Ankers los", waarna de nummers werden gespeeld die op het a.s. concours te Assendelft zullen worden gegeven. Tot slot werd de mars du Héros geblazen. Het geheel stond onder leiding van de heer D. Veenman, die met zijn man nen iets goeds naar voren bracht. We geloven wel dat de successen die in Hillegom behaald zijn, niet op zichzelf staan, maar zullen worden gevolgd door een groot succes in Assendelft. MI JN HARDT HM 'Vrijdagmorgen omstreeks tien. over 7 vond een ernstig ongeval plaats bij de Spoorbrug te Koegras. Op dat tijdstip passeerde een locomotief, die dagelijks vanaf Alkmaar naar Den Helder rijdt, de overweg. Kort na het passeren van deze machine vond men de spoorwegbeambte Schutte langs de lijn liggen. Direct werd dr. Swa- ters uit Julianadorp gewaarschuwd, doch deze kon niets anders dan de dood constateren. Men neemt aan, dat de heer S. de spoorbomen wilde sluiten en zich door de mist heeft vergist in de afstand tot de naderende locomotief. Het bedienend personeel van de locomotief wist bij aankomst in Den Helder niets van het ongeval af. Geboren: Aafje Margriet, d. v. K. Kool en van D. Otter; Robert Pie- ter, z. v. J. C. Schuurman en T. van der Ree; Cornelis, z. v. J. Zeeman en L. Schouten. Overleden: Jacobus Adrianus van Sprundel, 70 jaar, wedn. van H. H. P. Hopman. Zaterdag bestond de aanvoer aan de Rijksvisafslag uit 3635 kisten De besom mingen waren: IJM 14, „Isabel" f 7100; 6 „Norma" f 17,700; KW 21 f310; 122 f 4360; 72 f 1130, 227 f 1730; 89 f 3600; 51 f 1950; 59 f 1600; HD 26 f 450; 125 f 1260; IJC 316 f610; 229 f 1270; 271 f510; 80 f840; 79 f 750; 201 f 670; 270 f 780; HD 25 f 890; KW 107 f 1425; ENK 20 f165; UK 79 f 1340; 162 f 2050; 1 f 450; 243 f 960; 90 f 360; 34 f1330

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2