Stad en Omgeving, j_aatste N ieuws Alkmaar ontving de Olympische turnsters JAN HENNINK Met de krant door het land De richtlijn is aangegeven... Uw He in.ekeu's 40-Jarig Priesterfeest van pastoor J. van Muijen Fris en monter Luctor et Emergo vist Alkmaar ontvangt het Bath-bestuur Matige belangstelling voor gecostumeerd voetbal lange-afstands kampioen Nieuws van „De Hengelaar' Van de politie BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Fluffy neemt de leiding Baron Kneut Burgerlijke Stand Verspreide buien Piccards diepzee-onderzoek De toestand in Birma Heiloo. Familie, clubvrienden, kennissen en nog een groot aantal andere belang stellenden, waren Zondagavond op en rond bet station aanwezig om de Halter-melsjes Rle Geene, Clara Post en Ko Tonneman, die met de trein van elf uur zouden arriveren, te ontvangen. Veertien minuten te laat rolde de trein het station binnen, zonder Ko (het bruidje) maar met een stralende Rie en Claartje. Ko bad In Amsterdam af scheid van haar vriendinnen moeten nemen, want zij woont in Hoorn. Jam mer was het, dat zjj niet in de ontvangst had kunnen delen, maar vermoede lijk zal haar echtgenoot-ln-spé dit wel hebben vergoed. Fris en monter zagen zij er uit ondanks de lange reis en zware af mattende dagen die achter de rug waren. In korte tijd werd de achter zaal van Kinheim gerequireerd en in een feestzaal veranderd, die al heel spoedig volgepropt werd met turn- en andere vrienden en vrien dinnen. HOLLANDSE KOFFIE. Bij ontstentenis van de Halter- voorzitter, de heer Reurslag, sprak al lereerst de 2e voorzitter van deze turn vereniging de meisjes toe. Het werd een korte speech, gelukkig, want Rie en Claartje verlangden naar bed.... en naar Hollandse koffie, zoals ze elkaar onder de bedrijven door toevertrouw den. Aan dit laatste kon spoedig wor den voldaan, maar dat bed moest nog enkele kwartieren wachten. Er waren namelijk nog meer sprekers en de eerste was natuurlijk de trainer van de Halter, de heer Boot. Na eerst de meis jes hartelijk te hebben toegesproken en gefeliciteerd met het resultaat, vertelde de heer Boot van de spanning, waarin de turnwereld in Nederland en in het bij zonder in Alkmaar had verkeerd. De irriterende radiouitzending, waar uit men geen wijs had kunnen worden, had die spanning niet kunnen ophef fen en ook de dagbladen hadden maar weinig nieuws van het turnen ver spreid. (Inderdaad is afgezien van enkele algemene opmerkingen maar weinig nieuws gepubliceerd. Individuele pres taties werden genoemd, doch dit is de bladen niet euvel te duiden. De meer dan ongelukkige organisaties van deze wedstrijden maakten dit onmogelijk. De jury had de zaak niet in handen en kon cf wilde geen individuele prestaties op geven. (Red.) Namens het sportcomité en de Turn kring Alkmaar en Omstreken sprak de heer de Rie, die evenals de vorige spre kers, zijn voldoening uitsprak over het feit dat Alkmaar op deze turnwed- strijden zo goed was vertegenwoordigd. UITGESPROKEN SLECHTE ORGANISATIE. Het was eigenlijk geen nieuws wat deze sprekers wisten te vertellen. Claartje, Rie en Kootje zullen heus wel hebben geweten, dat wij hier in Alk maar met spanning hebben zitten wach ten en dat Alkmaar en de Halter in 't bijzonder, trots waren dat een derde deel van de turnploeg uit Halterleden bestonden. Wat wij niet wisten, dat konden die sprekers niet vertellen, dat moest ko men van de Olympische turnsters. „Hoe hebben jullie het gehad, hebben jullie veel meegemaakt en hoe waren de prestaties. Is het zo dat de organi satie niet ideaal was en hoe was het eten". Nu op al deze vragen heeft Rie van Geene geantwoord. „Nou ja, veel is er eigenlijk niet te vertellen", begon zij, weinig hoopvol, maar zij eindigde met de mededeling; „Zo kan ik wel blijven vertellen, maar dan sta ik hier morgenochtend nog". De organisatie was slecht. Op de eerste wedstrijddag moesten alle deel neemsters om 8.30 uur aanwezig zijn en om niet op het appèl te ontbreken, g'ng de wekker reeds om half zes af, want het was ruim anderhalf uur bussen van het kamp naar de Empress Hall, waar de turnwedstrijden plaats vonden. Dat vroege opstaan was nog niet zo erg, maar om 10 uur 's avonds was de laatste Ned. dame met haar oefening bezig. De tweede en laatste wedstrijddag werd wederom om half negen begonnen om weer laat in de avond te eindigen „De eerste de beste plattelandsvereni ging hier in Nederland zal beter turn wedstrijden organiseren dan het in Londen is gebeurd", meende Rie. Wat wij nu moeten schrijven hadden wij ze ker niet aangedurfd, ware het niet dat wij het uit de mond van een vrouw had den vernomen en door een andere vrouw, de leidster van de ploeg, reeds eerder vernamen. „Het waren daar allemaal vrouwen, die de leiding hadden en het was soms een geherrie en geruzzie van heb ik jou daar, kortom het was hopeloos slecht". Rie vertelde nog van het succes, dat Ko Tonneman had met haar evenwichts oefening, het hoogst aantal punten van alle deelnemende dames. Ook de bal oefening van de ploeg was uitstekend en de gehele zaal vroeg om een her haling. Maar ook de pech met de trem- plin voor het paardspringen vergat zij niet. De Nederlandse ploeg kon niet met haar eigen plank springen, het paard was hier op niet afgesteld, waar door direct al een behoorlijke achter stand werd opgelopen. Van de Spelen hebben zij alleen slechts de sluitings ceremonie meegemaakt, want de dagen voor de turnwedstrijden was het niet anders dan trainen en nog eens trainen. E dan het eten. Ponden zijn de meisjes afgevallen, niet omdat er niet voldoende was, doch „patates frites" en „ham and eggs" op je nuchtere maag was meer dan de Hollandse magen konden verdragen. Tenslotte bedankte Rie namens de andere meisjes voor de hartelijke ont vangst en de grote belangstelling. In de andere plaatsen bleek dit niet zo het geval te zijn, zodat Alkmaar niet alleen met zijn afvaardiging, doch ook met de ontvangst van die afgevaardigden een goede beurt heeft gemaakt. Aanstaande Zondag zal het echter rog eens dunnetjes worden overgedaan, want dan belegt de Halter in zijn club huis een gezellige avond. De Alkmaarse hengelsport-vereniging „Luctor et Emergo" hield gisteren haar 2e wedstrijd. Er werd slecht ge vangen, doch de stemming bleef er goed in. Ie Prijs C. P. Erich; 2e pr. C. Weeshof; 3e pr. F. Erich Sr.; 4e pr. L. Jupijn; 5e pr. B. Jansen Jr. Er waren totaal 29 prijzen. De stand voor de lauwertak, uitge loofd door het Hengelsporthuis Daat- selaar, Achterstraat, is nu: C. P. Erich 62 punten; B. Jansen 58 punten; Jb. Groot 54 punten. De beker, uitgeloofd door het siga renmagazijn Meelis, werd gewonnen door B. Jansen Jr. De dames weerden zich ook goed. In deze wedstrijd behaalde mevr. R. de Haas-Meelis met 19 stuks de eerste prijs; 2e prijs mevr. Mooy met 8 stuks. Op Donderdag 19 Augustus des avonds negen uur zal te Alkmaar een buiten gewone vergadering van de gemeen teraad worden gehouden waarin het gemeentebestuur van Bath met verte genwoordigers van de Engelse pers of ficieel zal worden ontvangen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer C. E. Slinger, slaagde te Amersfoort voor het Staatsexamen. Maandag: Gulden Vlies, 8 uur Het Vrije Toneel. Temperatuur zwembaden. Zomerbad en Pesie's bad: 19° Celsius. Expositie: Bergen, Huis met de Pilaren en Kunstzaal Boendermaker Exposities. De opkomst van het publiek dat Za terdagmiddag de gecostumeerde voet balwedstrijd tussen kellners en kaste leins bijwoonden was maar een matige beloning voor het organiserende comité dat veel werk hiervoor heeft moeten verzetten. Een driehonderd belangstel lenden hadden zich langs de lijnen geschaard. Nu was het niet zo belang rijk hoeveel mensen zich naar 't Sport park zouden begeven. Belangrijker was hoeveel kaarten werden er verkocht en dit was jammer genoeg niet veel meer dan het aantal bezoekers dat naar het Sportpark was gekomen. Desondanks leverde deze wedstrijd inclusief de bus collecte en de baten van de dansavond die na afloop in de muziektuin werd georganiseerd, een 450.op. Met de opbrengst van Bergen mee zal dus een bedrag van ongeveer 1000 aan de ver eniging ter bestrijding van de tuber culose kunnen worden afgedragen. Dit had echter meer kunnen en moe- tert zijn, doch aan de kellners en kas teleins heeft het zeker niet gelegen. De medewerking die van sommige kanten is gekomen deed weldadig aan. De firma Hoed en de heer De Vries stelden rijtuigen en auto's ter beschik king, de band, bestaande uit Tony Willemsen, Gerard Dekker en Henk Sulter, begrepen wat het waard was om gezond te zijn en droegen zelfs nog en bedrag van 16.af. Soli Deo Glo ria begeleidde de kemphanen, in casu de kasteleins en kellners van en naar het strijdperk; de danszaal van de Mu ziektuin werd 's avonds afgestaan door de heer De Jager en een geluidsinstal latie van de heer Ypma belangeloos in gericht. Middenstanders brachten fruit en an dere voor t.b.c. patiënten de zo nodige versterkende middelen bij elkaar, kort om velen gaven hun medewerking be langeloos, zodat vrijwel alle inkomsten ten behoeve van de t.b.c.-patiënten af gedragen konden worden. Vóór de wedstrijd dankte de heer Mensink, voorzitter "Van het organisa tie comité voor deze spontane mede werking en ook dr. Ten Kley had al leen maar woorden van lof waarin hij uiteraard de kellners en kasteleins be trok. Het enige wat de inwoners van Alkmaar nu maar hadden te doen was een kaartje kopen. Dat was ook moge lijk geweest, wanneer men geen ge legenheid had gehad de wedstrijd te bezoeken, het doel toch was alleen maar om te steunen. Zeker, dit is niet de ideale manier om deze gevreesde ziekte, met de kanker zeker de ergste die een mens kan overkomen te bestrijden, maar zolang niet op andere manier wordt ingegrepen en men de middelen moet putten uit fancy fairs, verlotingen, col lectes, enz., zullen de sterken de han den ineen moeten slaan voor de zwak ken. Dit is door kellners en kasteleins ook dit jaar weer goed begrepen en het is te wensen dat dit begrip voortaan een betere weerklank zal vinden. O ja.de kellners wonnen met 5—1. Gister heeft Alcmaria Victrix haar jaarlijkse lange afstand kampioenschap gehouden. Dat er zowel bij renners als bij publiek hiervoor grote belangstel ling bestond, was te verwachten. De A-klasse moest 100 km afleggen. Hier was het Jn. Hennink die er vanaf de eerste ronde al tussen uit trok. Ook Klaas Eenhoorn waagde het om weg te lopen. Toen Hennink dit bemerkte, wachtte hij om dan met zijn tweeën door te gaan. Dit duurde echter niet lang, daar Eenhoorn het tempo vermoedelijk niet kon volgen. In de hoofdgroep zaten Mol, Ottenbros, Kokkes en P. de Groot, doch deze he ren waren niet in staat om Hennink, die, al meer en meer uitliep, in te ha len. Intussen had Eenhoorn door pech dp strijd moeten staken. Met grote voorsprong ging Hennink als kampioen het eerst over de eindstreep. Daarna volgde de sprint tussen Mol, Ottenbros, P. de Groot en Kokkes. P. de Groot die door een valpartij ten achter was geraakt, doch door moedig volhouden weer bijgekomen was, werd natuurlijk in de sprint geen overwin naar. Hadden allen eigenlijk gedacht, dat Kokkes hiervoor zorgen zou, ook dit kwam anders uit. Ottenbros won op overtuigende wijze, waarbij hij dan ook de tweede plaats in dit kampioen schap bezette. De B-klasse. Hier was het J. Bloe men die kampioen werd. Deze heren hebben het wel een beetje gemakke lijk "opgenomen, doch een volgende keer maar beter. Natuurlijk was er ook het kampioenschap der junioren. En werkelijk hier is voor gevochten. Jammer dat M. de Bruyn een der kanshebbers voor de titel, wegens pech moest uitvallen. Tenslotte werd Haan- raads winnaar voor Pronk en v. d. Sluis. De uitslagen zijn als volgt: A-klasse 100 km 1 Jn. Hennink tijd 2 uur 33 min., 2 Jn. Ottebros, 3, Jn. Mol, 4 P. de Groot, 5 Henk Kokkes. B-klasse 65 km: 1 Jn. Bloemen, 2 Clardie, 3 H. van Gebergen, 4 P. Ko- reman, 5 P. de Zeeuw. C-klasse 27 km: 1 Haanraads, 2 Pronk, 3 vd Sluis, 4 W. van Beek, 5 Belles, 6 Veldboer. Zondag hield de visclub „De Henge laar" de tweede onderlinge viswed strijd van het seizoen. Deze keer was de Broekerhoek als operatie-terrein uitgezocht. Er werd gevist op baars. De vangst is deze keer-niet meegeval len. Na 3 uur vissen waren de volgen de heren de prijswinnaars: F. Nieman eerste prijs 6 baarsjes; J. Beeldman tweede prijs 5 stuks en J. Meeuwsen derde prijs, ook 5 stuks. Daar de voor zitter door ziekte niet aanwezig kon zijn, werden de prijzen door de 2de voorzitter H. Wester uitgereikt. SUCCES VOOR ALKMAARSE TIPPELAAR. Aan een laatste trainingstocht, een afstand van 80 km, uitgeschreven door LAT uit Amsterdam, werd o.m. deel genomen door de heer C. M. de Vet lid van de Alkmaarse wandelsportver eniging „De Kaaskoppen". De Vet volbracht de tocht (rust in begrepen) in 14 uur. Aangemoedigd door dit succes heeft de Alkmaarse wandelaar thans reeds ingeschreven voor de 150 km tocht Amsterdam Leeuwarden, eveneens georganiseerd door de LAT en te houden op 4 Sep tember a.s. WANDELTOCHT VAN „JONG HOLLAND" Zaterdag 21 Augustus a.s. hoopt de C.S.V. „Jong Holland" onder auspiciën van de Ned. Chr. Wandelbond een wandeltocht te organiseren over een afstand van 20 en 30 km. De start vindt plaats vanaf de Muziektuin, tus sen 2 en 3 uur. Hier volgen nog enkele medede lingen voor de deelnemers aan onze krantenreis naar Den Haag en Rotterdam op a.s. Woensdag 18 Augustus. De vertrektijden zijn als volgt be paald: Den Helder (Koningstraat) 7.15 uur. Hoorn (Grote Noord) 7.50 uur. Alkmaar (Waagplein) 8.30 uur. Van hieruit gaat de reis allereerst naar de schone omgeving van Haarlem, waar verversingen wor den gepresenteerd. Langs de bin nenwegen, over Aerdenhout en Noordwijk, wordt de reis voort gezet naar Den Haag, waar een bezoek aan het Panorama Mesdag op het programma staat. Hierna gelegenheid tot het nuttigen van het meegebrachte lunchpakket, waarbij onzerzijds koffie. Spoedig hierop wordt Rotterdam bereikt, waar bezichtiging van de Maas tunnel en een rondvaart door de havens twee zeer interessante at tracties vormen. Na de thee wordt de residentie wederom opgezocht, waar het gezelschap zich verenigt aan het diner, na afloop waarvan de thuisreis wordt aanvaard. N.B. Alle kosten, ook de entree van Panorama Mesdag en rond vaart zijn bij de reissom inbe grepen. „Kalk nog even een stukje over 't kalken", was de eerste opdracht voor deze week en direct zijn we getogen naar de plaatsen in de stad waar van af Zondag het aloude kermisfeest ge vierd zal worden. De politie heeft het jaarlijkse werk je weer met grote toewijding verricht en de beschikbare ruimte in allerlei vakken verdeeld. De initialen van de „spullen" zijn aangegeven en ieder kan bouwen zonder bevreesd te zijn op buurman's grond te vertoeven. De grote amusementsbedrijven van Hommerson en Vermolen, Janvier en hoe al die kermisreuzen ook verder mogen heten zijn gearriveerd en ston den hedenmorgen startklaar. De jeugd staat al de kermiswagens te tellen en mogen we haar verhalen geloven, dan wordt het een „knaap van een kermis". In de loop van de avond kan de groot ste toevoer verwacht worden, want dan komt er veel materiaal van de voor bije kermis te Hoorn naar hier. Wat er allemaal zal komen is bekend net zo goed als het feit, dat men ook van het jaar op de kermis wel van zijn geld af kan komen. Nougat, oliebol len, paling en draaien Maar voor het zover is moet er de ze week nog hard gewerkt worden door de bouwers van kramen en ten ten en ook door ons allen. Is het dan niet om een centje voor de kermis te verdienen dan toch wel voor de bloei van de gemeenschap. En andere week zullen we het er na zoveel werk dan maar eens van nemen.... Zaterdagmiddag liep een 15-jarig meisje met de fiets, daarop een 2-jarig jongetje gezeten, aan de hand door de Langestraat. Op zeker moment kon zij het stuur niet meer houden met als gevolg, dat de fiets omviel en het kleine kind met het hoofdje tegen de trottoirband sloeg. Hevig bloedend werd hij opgenomen. Zaterdagmiddag had op de hoek van de Emmastraat een aanrijding plaats tussen een taxi en een motorfiets. De laatste had geen voorrang verleend. Bestuurder en zijn 5-jarige duopassa gier werden van het motorrijwiel ge slingerd, doch bekwamen wonderwel geen letsel- Twee Alkmaarders werden ingeslo ten verdacht van diefstal van kabels en ander materiaal. f s Nederland heeft nog 'n bronzen medaille toegevoegd aan de serie tropheeën, die het in de 14e Olympiade heeft veroverd. Nadat eerst met 61 van Pakis tan was verloren, wisten de Nederlanders Donderdag in de halve finale een gelijk spel (11) te bqyeiken. Bij 't overspelen van deze wedstrijd overtrof fen de hockeyers zichzelf door de gevreesde Pakistan-ploeg met 41 te verslaan. Bij een scrimmage-voor het doel van Pakistan weet de keeper op het nippertje te redden door de bal weg te schoppen. Hedenavond treedt het Ruys-Ensem- ble „Het Vrije Toneel" op in het Gul den Vlies en zeker mag geen toneel liefhebber deze opvoering verzuimen, want het gezelschap brengt met „Fluf fy neemt de leiding" één der beste stukken, die men in dit verrassende genre kan zien. Het succes in A'dam was ten minste buitengewoon. Siem Nieuwenhuyzen en zijn gezel schap hebben gisteravond in het Gul den Vlies de toeschouwers nog weer eens hartelijk doen lachen. De dwaze klucht „Baron Kneut" deed het ook nu weer en vooral om Siem zelf in de titelrol was de vrolijkheid niet van de lucht. Geboren: Richardus P. M., z. v. P. J. Bok en G. J. Rosens; Hendrika C., d. v. F. Blankman en A. Walter; Marijke, d. v. H. H. Schoonhoven en M. M. van 't Veen; Janny M., d. v. J. Fidder en J. M. Wapstra. Overleden: Maria Govers, 87 jr., wed. van W. Vader; Hendrika Smoren- berg, 52 jaar, geh. met S. Blom; Jan van der Sluijs, 71 jaar, wedn. van C. Bruines; Arijaantje van Diepen, 62 jr., geh. met G. Wijnker. DIERENBESCHERMING. Zwervend te Bergen is aangetroffen een bouvier, reu, oren en staart niet af gehakt. Te Alkmaar is in de omgeving van het station een jong hondje aan getroffen. De bouvier is voor eigenaar of liefhebbers te verkrijgen bij de groepscomandant der rijkspolitie te Bergen. Denk er om alleen aangereden of overreden dieren kunnen bij de inspec teur gebracht worden. Adres: C. Ver- wer, Baanstraat, Alkmaar. NOORDERMARKTBOND. NOORD-SCHARWOUDE, 16 Aug. '48. 3000 kg rode kool f 6f 6.20; 3000 kg witte kool f 4f 4.10; 42000 kg aard appelen Eerstelingen f 6.50f 7.30; Eigenheimers f 6.20f 7.30; Blauwe Eigenheimers f 6.20f 6.70; IJselster f 6.20—f 6.30; Bintje f 6.70—f 6.80; 73000 kg Slabonen f 43f 55. (Ongecorrigeerd) Weersverwachting geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: Voor het Noord-Westen van het land: half tot zwaar bewolkt met hier en daar enkele regenbuien. Matige en aan de kust tijdelijk nog krachtige wind uit richtingen tussen Zuid-West en West. Weinig verandering in temperatuur. Voor het Zuid-Oosten van het land: wisselende bewolking met hier en daar enkele regenbuien. Over het algemeen weinig wind. Iets hogere temperatuur. Scaldis, het vaartuig waarmede prof. Piccard en Cosijns hun diepzeetocht zullen ondernemen, wordt thans te Temsche aan de Schelde in or de gebracht. Omstreeks 12 September zal de Scaldis naar de Kaap Verdische eilanden vertrekken. Vandaar gaat het vaartuig met een bemanning van 35 koppen en 10 onderzoekers naar de golf van Guinea, de plaats van het on derzoek. Prof. Piccard, die alle veiligheids maatregelen wenst te nemen zal eerst de Bathyscaal laten dalen tot 6000 me ter, alvorens zelf tot 4000 meter af te dalen. Naar verluidt is de toestand in Bir ma veel slechter geworden tengevolge van onenigheden in de boezem van de antifascistische volksliga voor de vrijheid, de organisatie, die de rege ring van Thakin Noe steunde, aldus schrijft Reuter's diplomatieke corres pondent te Londen. Volgens de laatste berichten trekken opstandige troepen uit het Noord-Wes ten naar Rangoon op, terwijl de verbin dingen tussen de hoofdstad en de pro vincies hoofdzakelijk verbroken zijn. Men acht de positie van de regering dientengevolge zeer gevaarlijk. Onder zeer gunstige weersomstandig heden had Zaterdagavond de huldiging plaats van pastoor J. van Muijen, ter gelegenheid van zijn 40-jarig priester feest. en tevens ter gelegenheid van zijn 1214-jarig pastoraat van de Parochie St. Willibrord, alhier. Om plm. 7 uur arri veerde de jubilerende pastoor aan de grens van Limmen, zo juist teruggekeerd van zijn vacantie, doorgebracht te Zaan dam. In open landauers, voorafgegaan door 't kerkbestuur en huldigingscomité stapte de jubilerende pastoor in het rijtuig, waar hij hartelijk welkom werd geheten door mgr. Wester, die in het zelfde rijtuig had plaats genomen, even als de beide kapelaans uit de plaatse lijke parochiekerk. In vlug tempo ging het nu naar het gemeentehuis, waar de stoet werd opgesteld en waar velen van hun belangstelling blijk gaven om de jubilerende pastoor te begroeten en toe te juichen. Voorafgegaan door enkele ruiters, tientallen bruidjes, deputaties van verschillende vak- en standorgani saties, jeugd-, gymnastiek- en voetbal vereniging, waarvan velen hun vaandel of vlag meevoerden, ging 't onder vro lijke tonen van het onvermoeide muziek gezelschap St. Caecilia langs Heeren- weg, Stationsweg naar de Westerweg, waar de pastoor verbaasd opkeek van de prachtige versiering, zowel in als buiten de kerk, waar een fraaie erepoort was aangebracht, ter wijl de kerk 's avonds buitenom ver licht was door enkele schijnwerpers, op deskundige wijze aangebracht door de fa. Kosters, alhier. Velen gaven ook hier blijk van grote belangstelling en door een dichte haag betrad de pastoor zijn kerk, waar een plechtig Lof om 8 uur werd gehouden. Kapelaan Adank hield een begroetingspredicatie en dankte de pastoor voor zijn goede diensten aan de parochie en parochianen bewezen. Zondagmorgen werd om 9 uur een Plechtige Hoogmis door de jubilaris op gedragen, geassisteerd door zijn oud kapelaans van deze parochie, kapelaan Herzberg en v. d. Knaap, terwijl kape laan J. Tulp optrad als caeremoniarus. De feestpredicatie werd gehouden door de oud-kapelaan van deze parochie J. Nijs. Om half twee had de receptie voor ge nodigden plaats in het Brunogebouw, bij welke gelegenheid de heer Pirovano namens de parochianen en het kerkbe stuur sprak en tevens de prachtige mis gewaden, het parochieel cadeau aan de jubilaris overhandigde en daarbij zijn grote verdienste voor de r.k. parochie ter plaatse schetste. Op deze receptie v. aren verder aanwezig namens B. en W.' van Heiloo, de heren Rus en Festen, 't voltallige kerkbestuur, armbestuur, vele geestelijken uit de omgeving, de mis siebisschop Snijders, talrijke priesterzo nen uit deze parochie voortgekomen, terwijl op deze receptie de heer J. Bol- ten namens alle plaatselijke verenigin gen de jubilaris toesprak en dankte voor al hetgeen hij voor de plaatse lijke verenigingen heeft gedaan. De heer J. Schuijt sprak de pastoor toe namens de parochiële armen en arm bestuur, terwijl de heer Rus namens de burgemeester en 't gemeentebestuur complimenteerde. Op hartelijke wijze dankte de jubila ris nadat allen wederom gezeten waren voor de hartelijke woorden tot hem ge sproken. Di muziekvereniging St. Caecilia en de zangvereniging Nieuw Leven zetten aan deze officiële receptie alle luister bij. Hierna had een algemene receptie plaats, waaraan door honderden werd deelgenomen en die getuigde van de warme sympathie die de jubilerende pastaor in de gemeente geniet. Na afloop werd een plechtig danklof gehouden, waaraan assistentie verleen den de neomiten van dit jaar, t.w. de eerw. kapelaans J. van Elswijk, C. Schouten en H. Kaandorp. Hedenavond zal om 8 uur, ter gele genheid van dit grootse feest, de paro chianen een opvoering van 't open luchtspel „Angelus Domini" op het ter rein. achter 't kerkhof, worden aangebo den. Daar het onmogelijk is alle paro chianen tegelijk toe te laten, zal mor genavond het openluchtspel wederom worden opgevoerd, terwijl morgen te vens "een feest wordt aangeboden aan de kinderen van de r.k. scholen in het Brunogebouw. TATER G. H. S. TOEBOSCH 25 JAAR PRIESTER Op zeer bescheiden Wijze werd gis ter tevens het 25-jarig priesterfeest her dacht van pater G. H. S. Toebosch, montfortaan, rector aan het Bedevaarts oord Onze Lieve Vrouw ter Nood op Kapel. Zagen wij tijdens het 40-jarig priesterfeest van de pastoor in Heiloo veel ceremoniëel en een prachtig ver sierde kerk en receptiezaal, bij pater Toebosch was alles even sober. Doch zijn parochianen leefden daarom niet minder met hem mee en tijdens de re ceptie die in zijn woonkamer werd ge houden toonden vele buurtbewoners van Kapel l|un' belangstelling. De plechtige Hoogmis en het Danklof werden door vele parochianen bijgewoond, terwijl hem als cadeau een prachtig brevier werd aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2