DRIEKWART MILLIOEN VROUWEN BETUIGEN AANHANKELIJKHEID NIEUW GELD IN ISRAËL Brand bij Polygoon DRIE UUR MET MOLOTOF Republikeinse beschuldigingen Dinsdag 17 Aug. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN '45ste Jaar8an« Na 194 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Hei geschenk aan de Koningin aangeboden „Ik kom voor een uitzending" Thans voor de laaisie maal? CLAY voorziet geen verandering Besluiien over West-Duiisland Markos' hoofdkwartier ingenomen De voedselpositie in Berlijn Fritz Thysser» voor het gerecht Hei vluchtelingen probleem Erefronten van officieren Kon. Marine Aflevering van melk aan de fabriek Lichaam van gebonden man gevonden Inval in speelhol Gerrit de stotteraar zit weer Stoomtram rijdt twee mannen dood WEERBERICHT fl t I BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAARSCHE COC TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.—. elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. Gistermiddag heeft een delegatie uit het bestuur der tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 18981948", welke ter ere van onze jubilerende Ko ningin in Den Haag zal worden gehouden op 't paleis Het Loo het geschenk van Nederlandse vrouwen aan H. M. de Koningin aangeboden. Het voornaamste deel van het geschenk vormden ongetwijfeld de ruim 750.000 handtekeningen van Nederlandse vrouwen, die daarmede de eerste vrouw van het land haar persoonlijke gelukwensen deden toekomen. Deze provinciegewijze gebundelde handtekeningen gingen vergezeld van 868 oor konden van de 960 gemeenten welke aan dit huldeblijk hebben deelgeno men. Daar waren gecalligrafeerde exemplaren bij met tekeningen of schil derwerk, ook eenvoudige, door weinig geoefende handen van jonge meisjes vervaardigd. Ook de Nederlandse vrouw in het buitenland en de vrouwen van Aruba hadden zich bij dit huldeblijk aangesloten. Alles werd vervoerd op vier Alkmaarse kaasberries. Maar er was nog meer: een exem plaar van het onder redactie van dra. M. Schenk en onder auspiciën van het hoofdbestuur totstandgekomen gedenkboek van de „Vrouwen van Nederland", alsmede een zilveren speldje van de expositie. Voorts een wit perkamenten schrijfmap met vignetten in miniatuur geschilderd door Giselle Waterschoot van der Gracht, uitbeeldende de Nederlandse vrouw in haar verschillende milieux: als centrale figuur de regerende vrouw, met daaromheen de vrouw bij het beoefenen van de werken van barmhartigheid, de vrouw als moe der, de werkende vrouw en de in tellectuele vrouw. DE DELEGATIE Ook bij dit geschenk behoorde een opdracht namens de Nederlandse vrou wen in binnen- en buitenland, alsmede een gedicht van Elisabeth van Maas dijk. De delegatie bestond, zoals ge meld, uit de dames E. van den Bosch- de Jong, J. Meihuizen-ter Braake en J. L. Seret-Sijthoff, resp. presidente, vice-presidente en leidster van de af deling pers en propaganda der tentoon stelling, alsmede de dames F. W. Jager- Berghuis (katholieken), mr. L. H. Gallios (Hervormden), G. Janssen- Gillebaard (Gereformeerden) en mr. A..van der Goes van Naters-van der Plaats (socialisten), uit het bestuur, die de voornaamste geestelijke stro mingen in ons volk vertegenwoordi gen. De deputatie werd ontvangen in de gelijkstraats gelegen groene salony waar de presidente de cadeaux aan Hare Majesteit aanbood, welke deze met grote erkentelijkheid aanvaardde. In een ongedwongen onderhoud, waar bij thee werd geserveerd bleek, dat de Koningin reeds met veel belangstelling de collectie had bezichtigd. Na circa een uur vertrokken de bezoeksters, uit geleide gedaan door mevr. L. Th. de Beaufort, dame du palais en mej. J. C. M. M. Geldens, particulier secretaresse van Hare Majesteit, die ook bij de ont vangst tegenwoordig waren geweest. Apparaten op het nippertje gered Gistermiddag om kwart over drie is een felle brand uitgebroken in de filmfabrieken van Polygoon aan de Kouden Horn te Haarlem. De brand ontstond in de montagekamer ver moedelijk door kortsluiting. Het zeer brandbare materiaal vatte ogenblik kelijk vlam en de kamer stond bin nen epkele seconden van boven tot onder in de vlammen. Doordat de in het gebouw aanwezige snelblussers weigerden, kon het vuur om zich heen grijpen, waardoor in korte tijd een viertal vertrekken in brand raakten. Behalve de montagekamer ontstond ook brand in de opnameka mer, de projectiekamer en de droog- kamer. De inmiddels gewaarschuwde brand weer tastte het vuur met vier stralen aan en kreeg de hulp van het militaire personeel uit de Kouden Hornkazerne, die vlak naast het brandende gebouw ligt. Door deze hulp was het mogelijk veel van de kostbare inventaris te redden. Desondanks ging een groot aantal projectieapparaten en camera's verloren, zodat de schade voor het be drijf enorm is. De brandweer slaagde er in het vuur binnen een half uur onder de knie te krijgen, doch kon niet verhinderen, dat de genoemde ver trekken volkomen uitbrandden. Het blussingswerk 'werd bemoeilijkt door de enorme hitte van brandende films. De directie van „Polygoon" deeit mede, dat de schade minder belangrijk is dan eerst werd gedacht. Verschil lende kostbare apparaten zijn op het laatste nippertje door militairen gered. Hoewel er toch enige stagnatie in 't bedrijf zal zijn, hoopt de directie bin nen enkele dagen de productie te kunnen voortzetten. De directie van Polygoon deelde méde, dat de werkzaamheden in de filmfabriek heden normaal voortgang vinden. Een vlotte heer in sportjasje en flanellen broek stapte dezer da gen het Broadcasting Hall van de Engelse radio-omroep te Londen binnen en zei: „Ik kom voor een uitzending". „Juist", antwoordde de B.B.C.- employé bij de ingang voorzich tig, „en over welk onderwerp?" „Wel 't gaat over mijn schoon moeder", verklaarde de heer met een twinkeling in de ogen. En daarna legde hij uit dat hij Prins Bernhard was en dat hij was ontboden om een opname te laten maken van een speech ter ere van H. M. de Koningin. Deze opname zal gebruikt worden in de speciale B.B.C.-uitzending op 31 Augustus ter gelegenheid van het gouden Regeringsjubileum. Gisteravond heeft op het Kremlin de vijfde bespreking tussen Molotof en de drie westelijke vertegenwoor digers plaats gehad. De bijeenkomst duurde drie en een half uur. Bij hun aankomst op de Britse ambas sade, na het onderhoud op het Kremlin, weigerden de Westerse diplomaten iets aan de journalisten te zeggen, behalve Bedell Smith, die zeide: „Zoals gebruikelijk drie uur met Molotof. De bijeenkomst, begon een weinig te laat". Toen de journalisten vroegen of er iets was besloten voor een volgende bijeenkomst kregen zij geen antwoord. Ook niet op de vraag: „Heeft JJ er gedineerd?" „Neen, neen, neen, we kunnen U geen antwoord geven", was alles, wat de journalisten verder te horen kre gen. Op de Britse ambassade, in aanwe zigheid van de Britse zaakgelastigde, Geoffrey Harrison, begonnen de afge zanten een gezamenlijk rapport klaar e maken voor verzending naar de drie westelijke hoofdsteden. Tijdens de conferentie met Molotof op. het Kremlin woedde boven Mos kou een hevig onweer met fel weer lichten en zware donderslagen. Het gezamenlijke rapport is nadat het gereed gekomen was verzonden. Daarna hebben de drie afgezanten ieder een afzonderlijk rapport naar hun respectieve regeringen gestuurd. In kringen, die nauw contact hou den met de drie diplomatiéke verte genwoordigers acht men het mogelijk, dat deze ontmoeting de laatste is ge weest en dat deze week een besluit te verwachten is. i Het Republikeinse voorlichtings bureau heeft gister 'n bulletin gepu bliceerd met de beschuldiging: „af slachting van Indonesiërs op grote schaal door Hollanders gaat voort". Het bulletin begint met de medede ling, dat alle beschuldigden van de Bondowoso-affaire, die de dood van 57 Indonesiërs op hun geweten heb ben, werdén vrijgesproken, behalve een sergeant-majoor, die tot 1 maand gevangenisstraf werd veroordeeld, maar weer direct werd vrijgelaten. Het bulletin gaat verder met zijn be schuldigingen: „enige duizenden Indo nesiërs werden bij Tjikalong (West- Java) gedood door Nederlandse koop lieden en Duitse nazi's, die waren sa mengetrokken uit het korps speciale ttoepen, onder commando van de be ruchte kapitein Westerling, die ook de troep commandeerde, die twee jaar ge leden 30.000 Indonesiërs in Celebes heeft vermoord. De Hollanders wor den ook beschuldigd van het „wellus tig doden" van 150 Indonesiërs bij Ta- sikmalaja in het begin van dit jaar, van het „vermoorden" van 300 bur gers, van het verwonden van 200 bur gers in de buurt van Krawang in De cember j.l. en van het „afslachten" van meer dan 200 burgers bij Cheribon in Mei van dit jaar. Het bulletin beschul digt de Nederlandse autoriteiten er van, dat zij geweigerd hebben bijzon derheden hieromtrent te publiceren. O, Generaal Lucius Clay, de Ameri kaanse militaire gouverneur in Duits land, heeft gisteren in Frankfort het volgende verklaard: „Ik beschik niet over aanwijzingen, die duiden op enige verandering in de politiek van de Westelijke mogendheden t.a.v. West-Duitsland of het staken van de voorbereidingen voor de vorming van een voorlopige regering te Frankfort. Ik weet natuurlijk niet welke be sluiten eventueel in Moskou zullen worden genomen", zo voegde generaal Clay erqan toe. Hij ontkende met de meeste nadruk, dat hij en zijn voor naamste adviseurs dreigden te zullen aftreden in geval er een wijziging zou komen in de politiek t.a.v. West-Duits land. Toen Clay gevraagd werd, wat naar zijn mening de Russen met de blokka de van Berlijn trachtten te bereiken, antwoordde hij: „Dat weet ik niet pre cies. Ik heb de indruk, dat een rege ling van de valutakwestie niet vol doende is om de Russen te bevredigen, doch dat het in werkelijkheid hierom gaat, wat voor een regering Duitsland zal krijgen. Officieel echter gelden voor de Berlijnse blokkade nog steeds technische moeilijkheden". EEN EXTRA'TJE Naar Aneta uit New York meldt, is het aan Nederland toegewezen be drag niet 10.012.000 dollar, zoals door Reuter werd gemeld, doch 10.152.000 dollar. De Nederlandse toewijzing om vat n.l. ook een bedrag van 140.000 dollar voor aankoop van houtpulp. Niet per trein naar de Messe De drie westelijke militaire gouver neurs in Duitsland hebben, na een te Frankfort gehouden bespreking, mede gedeeld, dat in west-Duitsland op Vrijdag aanstaande twintig westmar ken per Duitser ter beschikking ge steld zullen worden, ter aanvulling van de veertig nieuwe marken die reeds, tegen inlevering van zestig oude mar ken, per hoofd zijn uitgereikt. Vóór het einde van deze maand zal nog geen datum vastgesteld worden voor deblokkeringen van de bij de in voering der geldsanering geblokkeerde rekeningen. Verder meldt de correspondent van het ANP, dat de militaire gouverneurs der drie zones hebben besloten het treinverkeer naar de Leipziger Messe te verbieden. West-Duitse en west-Europese Mes- se-bezoekers zullen dus geen gelegen heid hebben per trein naar Leipzig te reizen, doch zijn aangewezen op ver voer per auto of bus. Aangezien ook het vervoer van goe deren onder dit verbod valt zullen west-Duitse firma's niet in staat zijn op de Leipziger Messe te exposeren. Maandagavond is te Athene be kend gemaakt, dat Aetomelitza, waar het hoofdkwartier van generaal Mar kos, de leider der Griekse querilla- strjjders, gevestigd is, is ingenomen. Het hoofdkwartier van de Griekse strijdkrachten deelt mede „onze strijdkrachten hebben een reeks hoogten ingenomen en hebben aldus toegang naar de top van de Gram mosketen vrijgemaakt. Zij beheer sen insgelijks de weg, waarlangs de bevoorrading uit Albanië naar het gewezen hoofdkwartier van Markos wordt vervoerd. In de Peloponesos hebben de partisanen een stuwdam, die Sparta van water voorziet, in de lucht doen vliegen. Aan de andere kant verneemt men, dat de Griekse regering beweert, dat de buurlanden hun hulp aan de parti sanen sedert de aftocht uit het Gram- mosgebergte hebben verhoogd en dat zij besloten heeft dienaangaande bij de V.N. en de geallieerden stappen te doen met het oog op de sluiting van de Griekse grens. Deze kwestie komt normaal enkel op de September-agen da van de algemene vergadering der V.N. Het met Britse licentie verschij nende Berljjnse blad „Telegraf" schreef gister, dat, ofschoon de luchtbrug haar doeltreffendheid heeft bewezen, de levensomstandigheden in Berlijn moeilijk zijn geworden. Zo hebben de Berljjners, aldus het blad, al drie maanden geen vers vlees ontvangen. Groenten en fruit zijn zeldzaamheden geworden en melk wordt alleen voor babies ver strekt. Onder deze omstandigheden is het vanzelfsprekend, dat de ogen van alle Berlijners zijn gericht op de be sprekingen te Moskou. Volgens mededelingen van Berlijnse functionarissen hebben de Sovjetrussi- sche autoriteiten de boeren in de Sov jet-zone bevel gegeven terstond de oogst binnen te halen, rijp of niet. Volgens Britse bronnen zou deze or der in verband staan met het aanbod van het Sovjet-hoofdkwartier, geheel Berlijn van voedsel te voorzien. Kort na dit aanbod werden, naar verno men werd, alle graanvoorraden in de Sovjet-zone bestemd voor Berlijn. Een gedeelte van de nieuwe oogst schijnt ook voor hetzelfde doel te worden op geslagen. De 74-jarige Duitse grootindustrieel, dr. Frits Thyssen, is in de Amerikaan se zone voor een zuiveringsgerecht ge daagd. Als voornaamste materiaal te gen hem wordt zijn boek gebruikt, „Ik heb Hitier gefinancierd", dat in 1941 te Londen is verschenen. De aanklacht beslaat driehonderd bladzijden. Thys sen wordt beschuldigd van lidmaat schap van de nationaal-socialistische partij vóór 1933, financiering van Hit ler's putch in 1933 (door een bijdrage van 100.000 mark aan de NSDAP, bij drage van een millioen mark na 1933 en introductie van Hitier bij de Duit se industriëlen. Na het proces, zo zegt Reuter, denkt Thyssen zich naar zijn dochter in Ar gentinië te begeven „om de rest van zijn leven daar door te brengen". Brigade-generaal John Glubb, de Britse commandant van het Trans- jordaanse Arabische legioen, heeft de Britse regering meegedeeld, dat hij gemachtigd is onderhandelingen te voeren over de betalingsvoorwaar den met betrekking tot de twee mil lioen pond sterling, die Groot-Brit- tannië ais subsidie aan Transjorda- nië schuldig is op grond van het laatstelijk in Februari herziene Anglo-Transjordaanse verdrag. Groot-Brittannië heeft het gedeelte der subsidie, dat op 12 Juli j.l. betaald had moeten worden, nog niet voldaan, daar de subsidie gebruikt wordt voor de Transjordaanse gewapende strijdkrach ten en Engeland niet eerder wilde be talen dan nadat het bestand in' Pales tina van kracht zou zijn geworden. John Glubb Pasja is sinds de beëin diging van het Britse mandaat in Pa lestina in Transjordaanse dienst en is geen Brits aangestelde, zo besluit Reu ter. De Israëlische minister van finan ciën, Kaplan, heeft meegedeeld, dat hij een wetsontwerp voor een nieu we valuta aan de staatsraad van Is- rael zou voorleggen. Het ontwerp be oogt machtiging te verlenen tot ver vanging van het oude mandaatsgeld door nieuw. Het nieuwe bankpapier zal de naam „Israëlisch pond" dra gen en de waarde zal gelijk zijn aan die van de oude Palestijnse pon den. Het Israëlische pond zal gedekt worden door goud, buitenlandse va luta en het oude Palestijnse bank papier. UIT JERUZALEM. Maandag werd in Jeruzalem een ver bindingsofficier van het Israëlische le ger door een Arabische scherpschutter doodgeschoten toen hij uit de auto stapte van de Amerikaanse consul- De commandant van de Koninklij ke Marine deelt mede, dat tijdens de rijtoeren van H. M. Koningin Wil- helmina op 30 Augustus en van H. M. Koningin Juliana op 6 September te Amsterdam ereafzettingen zullen worden gevormd, waarbij onder meer een erefront van de Koninklijke Ma rine zal worden opgesteld. Het ligt in de bedoeling ook reser ve-officieren der Koninklijke Marine, die thans niet meer in werkelijke dienst zijn, in de gelegenheid te stellen hier aan deel te nemen. Reserve-officieren (ook Marva-oficieren)die hiervoor in aanmerking wensen te komen, wordt verzocht zich vóór 24 Augustus a.s. schriftelijk op te geven bij de adjudant van de commandant Zeemacht Neder land, Marinewerfkade 7 te Amsterdam. DE „ORANJE" THUIS. Het Amsterdamse vlaggeschip de „Oranje" is ,met 750 passagiers, onder wie 450 evacué's uit Batavia, te Am sterdam binnengelopen. Onder de op varenden bevond zich de violist Wim Noske, die een tournee van een jaar en drie maanden in de Oost heeft ge maakt. In de Indische archipel gaf hij in deze tijd 210 concerten en in Aus- stralië stond hij 70 maal op het po dium. Het Bedrijfschap voor Zuivel ont vangt verschillende mededelingen, waaruit valt af te leiden, dat er ten aanzien van de melkaflevering nog verschillende misverstanden bestaan, zowel bij de melkveehouders als bij de consumenten. De mening heeft namelijk post gevat, dat bij het op heffen van de melkdistributie te vens de verplichting is komen te vervallen van levering der gewon nen melk aan een zuivelfabriek of standaardisatiebedrijf. Men is dan van mening, dat directe levering aan consumenten weer is toegestaan. Er zij echter met nadruk op gewezen, dat dit geenszins het geval is. De melkveehouder moet de melk, welke niet bestemd is voor eigen gebruik of voor het opfokken van kalveren, even als voorheen afleveren aan een zui velfabriek of standaardisatiebedrijf. Het afleveren van niet-gestandaardi- seerde melk aan de consument blijft nog steeds verboden. Gisterochtend is in een sloot te Bo venberg het lichaam gevonden van een bejaarde man, wiens handen en voeten waren gebonden. Een pet was over het gezicht getrokken. Later bleek, dat de man de 79-jarige Johan de Bruyn uit Bergambacht is, die in het oudenliedentehuis te Schoonhoven verbleef. Eergistermiddag was hij van een wandeling niet in het tehuis terug gekeerd. Hangende het onderzoek heeft de officier van justitie het stoffelijk over schot naar Rotterdam doen over brengen. In de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. heeft de politie een inval gedaan in perceel Harstenhoekweg 281 te Sche- veningen. De bewoonster, de 49-jarige H. van G.R„ gaf gelegenheid tot ha zardspel. Een 19-tal personen werd aan getroffen, verdiept in het spel. Een roulette, f 7000 en een hoeveelheid drank werden in beslag genomen. Twee croupiers, de bankhoudster en de hoofd bewoonster werden gearresteerd. TARWEGRIESMEEL UITSLUITEND OP KEUZEBON VERMICELLI Aangezien gebleken is, dat dienaan gaande hier en daar een misverstand bestaat, deelt het Centraal Distribu tiekantoor mede, dat tarwegriesmeel uitsluitend verkrijgbaar is op de keu zebon voor vermicelli e.d. en niet op tarwebloembonnen. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD TERUG. Prinses Juliana en prins Bernhard zijn per vliegtuig uit Londen op Soes- terberg geland. Zij hebben zich on middellijk per auto naar het Loo be geven. generaal, die hij vergezelde, om een versperring in niemandsland tussen de Joodse en Arabische stellingen te ont sluiten. Het Palestijnse Arabische hoge co mité heeft een beroep gedaan op de Arabische volkeren en vorsten „om be slissende militaire maatregelen te nemen om te voorkomen, dat de Joden Jeru zalem bezetten", zo wordt uit Damas cus vernomen. Naar van officiële zijde te Tel Aviv is vernomen, heeft de bevelhebber van het „Arabische bevrijdingsleger", Faw- zi El Kawoekji, zijn ontslag ingediend. HET VLUCHTELINGEN VRAAGSTUK. Graaf Bernadotte en Sir Raphael Cilento de directeur van de afdeling sociale zaken van het secretariaat der V. N„ hebben een plan opgemaakt ter tegemoetkoming aan de sociale en hu manitaire noden van de driehonderd duizend Palestijnse vluchtelingen. De wereldgezondheidsorganisatie, het Ro de Kruis en het internationale nood fonds voor kinderen treffen reeds voorbereidingen voor samenwerking. De beruc' te 27-jarige inbreker-uit breker, „Gerrit de Stotteraar", is gisteravond om half zeven in een woning aan de Van Limburg Sti- rumstraat in Den Haag door drie re chercheurs van de centrale recher che uit Amsterdam gearresteerd. Gerrit, die reeds tweemaal uit een politiebureau, nl aan de Stadhouders kade en de Spaarndammerstraat, bei den te Amsterdam, was ontsnapt, werd bij zijn derde arrestatie onmid dellijk in het Huis van Bewaring aan de Weteringschans te Amsterdam in gesloten, omdat men dacht, dat hij daar wel niet uit zou kunnen komen. Desalniettemin gelukte het hem toch. Ongeveer twee maanden geleden wist Gerrit uit zijn cel in het Huis van Be waring te ontkomen en was sinds dien spoorloos. Met htm vangst begaven de recher cheurs zich naar de hoofdstad, waar Gerrit de Stotteraar in het hoofd bureau van politie werd ingesloten. Zolang hij op het hoofdbureau is, zal zijn ontsnappingskans wel klein blijven, want de Amsterdamse politie heeft speciale maatregelen getroffen om iedere uitbreekpoging te ver ijdelen. Een agent vond Zondagmorgen om kwart vóór zeven op de trambaan van de R. T. M. aan de Rosestraat te Rot terdam de afschuwelijk verminkte lichamen van de 46-jarige L. van Schaik uit Vlissingen en de 39-jarige olieman L. A. van Erkel uit de Pupil- lenstraat te Rotterdam. Zaterdagavond had een getuige om streeks half twaalf twee personen door de ligusterheg langs de spoorbaan zien gaan en opgemerkt dat de man nen achter de heg op de grond en vermoedelijk op de rails waren gaan liggen. Tien minuten later passeerde een motortram met zes rijtuigen uit de richting Hillesluis, waardoor zij over reden moeten zijn. Gezien de verwon dingen moeten zij op slag dood zijn geweest. De machinist heeft van het ongeval niets bemerkt. MICROSCOPISCH TESTAMENT Dr. Sun Yat-Sen's testament, gegra veerd op een stukje ivoor ter grote van een sesamzaadje, werd ten ge schenke gegeven aan president Tsjang Kai-Tsjek door Chen Ching-Yi, Chi na's beroemde ivoor-graveur. Een van Chen's meesterstukken is de Chinese grondwet en de gehele kaart van Chi na gegraveerd op een stukje ivoor ter grootte van een postzegel. DE NAJAARSBEURS NIET VOOR KINDEREN. Het bestuur van de Jaarbeurs deelt mede, dat op de najaarsbeurs, die van 7 tot en met 16 September a.s. te Utrecht gehouden wordt, personen be neden de leeftijd van 16 jaar geen toe gang hebben. Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot Dinsdagavond. WEINIG WIND. Voor het Noord-Westelijk gedeel te van het land: half tot zwaar bewolkt met enkele verspreide buien. Aanvankelijk matige tot zwakke wind tussen Zuid-West en West. Later weinig wind. Wei nig verandering in temperatuur. Voor het overige gedeelte van het land: wisselende bewolking met later kans op verspreide onweersbuien. Weinig wind. Ho gere temperaturen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1