Stad en Omgeving. Driehoeksverhouding van prettig karakter Baih-Alkmaar-K LM. E TINI JONKER ligt in 't water MORGEN BEGINT DE ZEILWEEK OP DE MEER Verbeteringen, die wèl niet mogelijk zijn en nog Officiële ontvangst op het stadhuis Kantoorbediende werd Landwachter De Postharmonie Geen uithoudingsvermogen Dertig jaar pakking Een laatste appèl Uit het politierapport INTERVIEW MET Mr. E. R. SUTTIE Canadees oud-commandant bezoekt Alkmaar Driekoningenavond Nieuwe attractie op de kermis Het bloemencorso op 31 Augustus Problemen in Alkmnar's binnenstad «De cost gaet voor de beet uit" Tal van genodigden vulden gisteravoad tezamen met de Alkmaarse gemeen teraad de statige Raadszaal van het Stadhuis aan de Langestraat, waar een buitengewone raadszitting werd gehouden ter gelegenheid van de officiële ontvangst der delegatie uit Bath door het gemeentebestuur. Behalve de En gelse gasten, t.w. Mr. Samuel Day, burgemeester van Bath, Mr. Walter Barret, wethouder en Mr. Richard Hiles, wnd. gemeente-secretaris, die vergezeld waren van Mr. A.JS. Mathews, chef-reporter van de Bath Chronicle, was aan wezig een delegatie van de K.L.M., bestaande uit de heren A. Van TJlsen, chef- vliegdienst-Europa, Van Ketwich Verschuur, Vogels en Rombach. Voorts merkten wij op vertegenwoordigers van de balie en de rechterlijke macht, hoofden van takken van dienst, een delegatie van de kaasdragers, afgevaar digden van de verschillende verenigingen, die zich bewegen op het terrein van de uitwisseling tussen Bath en Alkmaar en tal van andere vooraanstaande persoonlijkheden uit het Alkmaarse openbare en particuliere leven, alsmede de gastheren, die hun woningen voor de Engelse gasten openstelden. Burgemeester Mr. Dr. H. J. Wytema richtte zich allereerst in het Neder lands tot de aanwezigen, waarbij hij aanstipte, dat de tegenwoordigheid van de K.L.M.-delegatie op zo hoge prijs werd gesteld. Immers, aldus de burgemeester, zonder het loffelijk ini tiatief van onze nationale luchtvaart maatschappij, die de bezoekers een gratis overtocht aanbood, zou deze bijeenkomst niet zijn gehouden. In het kort schetste Mr. Dr. Wytema het verband, dat bestaat tussen Bath, Alkmaar en de K.L.M. Het uitgangs punt was de bieravond, die geruime tijd geleden in het Waaggebouw werd ge houden en waaraan de heren Van Ul- sen en Viruly deelnamen. Toen reeds ontstond het plan, de kaasdragers op Schiphol te noden. Waar de kaasdra gers zijn, is ook Alkmaar en daar de vriendschapsbanden tussen Bath en Alkmaar hecht en sterk zijn, trekt de delegatie uit de Engelse stad mee naar Schiphol. Ik wil de geste van de K.L.M. schat ten op de werkelijke waarde, aldus de burgemeester, en haar zien als een kostbare bijdrage tot het herstel van de rechte verstandhouding tussen Bath en Alkmaar. Spr. wees erop, dat dit de eerste maal is, dat een deputatie van het stadsbestuur ons officieel bezoekt en hij bracht dank aan de families, die hun huizen openstelden voor de gasten. HET BELANG VAN DE KAASMARKT. Vervolgens richtte Mr. Dr. Wytema zich in het Engels tot zijn ambtsge noot van over de Noordzee, waarbij hij ook nu begon met een woord van hulde aan de K.L.M. en vervolgens de hoop uitsprak, dat er gelegenheid zou zijn, de gasten te tonen, hoe in ons land een gemeente bestuurd wordt. De burge meester legde de nadruk op de grote waarde van het vreemdelingenverkeer, waartoe de kaasmarkt zoveel bijdraagt en wees er met klem op, dat de toe komst van onze markt in gevaar is, om dat zij door zakenlieden en ook door anderen beschouwd wordt als een her innering uit oude tijden zonder econo- Engelse ambtgenoot het ere-metaal der gemeente Alkmaar. Mr. DAY DANKT. Burgemeester Day richtte zich ver volgens op een prettige wijze a 1' impro- viste tot de aanwezigen met een kort dankwoord, waarin hij zeide, de 720ste burgemeester van Bath te zijn, sinds de stad in 1230 rechten kreeg. Van die 720 is hij de eerste Labour-burgemeester. Mr. Day ontleende hoopvolle verwach tingen aan het bekende liedje: „The more we are together, the happier we should be". Vol lof was spreker over de toestanden die hij in Nederland aan trof en hij nam zich voor, in deze richting suggesties te doen, als hij door de goede zorgen van de K.L.M. weer thuis zou zijn. Nog lange tijd waren de genodigden de gasten van het gemeentebestuur in de verschillende zalen van het stadhuis. De landwachters en AKD-ers, die Alkmaar en omgeving hebben geterro riseerd, hebben zo langzaamaan allen hun straf te pakken. Uitzondering hierop vormt de Amsterdamse kan toorbediende J. H. Wichard, die lid van de NSB werd, en werkzaam werd gesteld op het hoofdkwartier van de NSB. Deze had zich Donderdagochtend voor het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam te verantwoorden. Verdachte was ten laste gelegd dat hij te Amsterdam en Alkmaar van September 1944 tot Mei 1945, actief heeft dienst gedaan als landwachteren daarbij o.a. het station te Alkmaar heeft bewaakt, deelgenomen aan raz zia's op rijwielen, huiszoekingen ver richt,. persoonsbewijzen gecontroleerd en gearesteerde personen heeft overge bracht van de ene naar de andere ge vangenis. Verdachte gaf deze feiten toe. Toen hij op het hoofdkwartier werkte, kreeg hij een verklaring te tekenen, waarin hij zich bereid verklaarde, toe te treden tot de hulplandwacht. Hij had toen een paar weken een oplei ding gekregen in Amsterdam en was EVEN VOOR DE START. Ingevet en wel, in gezelschap van haar trainer, de heer De Ruyter en de chef van de havenpolitie, staat Tiny Jonker op het punt, in het water te gaan. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). EXPOSITIES. Bergen Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren: Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad, Pesiebad, 19 graden. De Postharmonie heeft een uitvoe ring gegeven van het Alkmaarse Ste delied „Van Alkmaar de Victorie" van de onlangs overleden Alkmaarse com ponist H. A. Maas. Dit was geen open bare uitvoering, want de melodie werd door middel van allerlei geheimzinnige instrumenten, waarvan versterker, mi crofoon en pick-up wel de voornaam ste waren, vastgelegd op een gramo- foonplaat, die in opdracht van de Ko ninklijke luchtvaartmaatschappij werd vervaardigd in de Cornefoonstudio- van onze stadgenoot J. Cornelissen. Zo zal de Postharmonie eerlang op geborgen worden in de discotheek van de KLM. Wie weet, zullen Alkmaarders van naam, als zij landen op Schiphol, of daarvandaan vertrekken, nog eens op het wijde veld kunnen luisteren naar de klanken van de Postharmonie uit de stad hunner inwoning. iimeiiiig uit, uuue ujuen zonaer econo- amg geKregen in rtmaieruam misch belang. Ik ben er zeker van, al- j toen naar Alkmaar gezonden. dus de burgemeester, dat zij het bij het verkeerde eind hebben, maar hoe zul len wij hen overtuigen, die de waarde van een traditie slechts zien door een rookgordijn van kost en prijs? Spr. hield zich ervan overtuigd, dat beide steden dit probleem kennen en hoopte dat men er gezamenlijk in zou slagen, het te overwinnen. Vandaag en morgen trekt het gezel schap door Alkmaar, naar de Afsluit dijk en door Enkhuizen. Mr. Dr Wyte ma hoopte, dat zijn gasten zo een in druk kunnen krijgen van alles, wat wij presteren. Tot besluit van zijn rede overhandigde de burgemeester zijn Doorgaans is het niet de gewoonte een dertigjarig bestaan op grootse wijze te herdenken. D e N.V. „The American. Rubber Company" heeft zich echter aan deze traditie niet gestoord en vier de gister en viert vandaag nog haar 30- jarig bestaan. Dit geschiedde groten deels omdat tijdens de oorlog het 25- jarig jubileum niet kon worden gevierd, maar ook omdat thans, drie jaar na de oorlog alle redenen aanwezig zijn feest te vieren. Deze N.V., in 1918 door wijlen de heer N. A. J. Schellinger opgericht, is thans uitgegroeid tot een van de belangrijkste im- en exportfirma's in pakking, rubber en soortgelijke artikelen. Er was dus alleszins reden om dit 30-jarig bestaan te herdenken. Donderdagmiddag recipiëerde de directie in de Van Teylingenzaal van Hotel Victory, die welhaast onherken baar was geworden door het groot aan tal bloemenmanden. Onder de gasten waren o.a. aanwezig vertegenwoordigers van „Werkspoor", en een Engelse pakkingfabriek, die wel duidelijk de belangrijkheid van de N.V. illustreren. In dezelfde zaal waar 's middags de receptie werd gehouden brachten later op de avond een tiental persoonlijkhe den een cabaretprogramma naar voren. Het programma bevatte enkele uit zonderlijk goede nummers, waarvan wij de chansons van mej. C. Uilemans en de Westfriese voordracht van mej. F Groot even apart willen noemen. Laatst genoemde blijkt bovendien nog over een zeer behoorlijke toneelroutine te be schikken en met de pianobegeleiding van de heer v. d. Vliet was dit tweetal, zonder de andere tekort te willen doen, de stuwende kracht in dit cabaret programma. Vandaag maakt het gehele personeel inclusief de filialen uit Groningen, En schede en Eindhoven per touringcar een tocht door ons land. De commandant der landwacht, de nog gedetineerde W. G. F. C. C. Schoen maker verklaarde, als getuige ge hoord, dat verdachte steeds gehandeld had op zijn commando. Wel was hij een fel NSB-er geweest. Het requisitoir van de procureur fiscaal was kort. De eis zes jaar ge vangenisstraf met aftrek. De verdediger vroeg de uiterste cle mentie. VEROORDELINGEN. Tegen de AKD-ers, die veertien da gen geleden voor het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam terecht ston den sprak het Hof heden de volgende vonnissen uit: D. v. Maanen en J. H. Struik wer den ieder tot dertien jaar gevangenis straf met aftrek veroordeeld. E. Oh. A. Disco kreeg 5 jaar met aftrek. M. Bijzante werd op deze tenlastelegging vrijgesproken, maar zal zich opnieuw verantwoorden moeten. C. A. Wels werd veroordeeld tot ze ven jaar, E. Norden tot 9 jaar en J. Bekelaar tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek. Het regende even en het was vanmorgen behoorlijk fris daar langs de Bierkade, waarheen zich desondanks enkele honderden had den begeven om aanwezig te zijn bij de dappere poging van Tiny Jonker, het Zaanse meisje dat vandaag van Alkmaar naar Zaan dam zal proberen te zwemmen. Het is een hele opgaaf en zeker voor een nog zo jeugdig persoontje als de 17-jarige Tiny. Eerlijk gezegd vragen wij ons dan ook wel enigszins bezorgd af of zij hiervan geen nadelige gevol gen zal oplopen. Maar al te vaak ge beurt het dat jeugdige langeafstand- lopers en -zwemmers na een eenmaal volbrachte prestatie nooit meer iets van zich laten horen. Laten wij hopen dat dit met Tiny niet het geval zal zijn en dat haar trainer, de heer De Ruyter, de capaciteiten van zijn pupil niet heeft overschat. Om kwart vóór acht hadden wij even de gelegenheid om in de luwte van de Accijnstoren een praatje met het Zaan se meisje te maken. Tiny is een inne mend persoontje en men zou haar niet aanzien dat zij tot een dergelijke krachttoer is staat is. HOOPVOL GESTEMD „Heb je al eens een afstand gezwom men die deze tocht enigszins bena dert?" „Veertien of vijftien kilometer is de langste afstand geweest". „Wat denk je er nu zelf van?" Even een licht schouderophalen en dan zegt ze: „Ja, dat kan je van te voren moeilijk zeggen, maar als ik geen kramp krijg, geloof ik wel dat ik een kans maak om zwemmende in Zaan dam aan te komen. Dan vertelt ze ons dat ze vroeger Het lijkt zo langzamerhand over bodig, nogmaals te wijzen op de Alk maarse dag, die morgen op Schiphol zal worden gehouden, en die om drie uur aanvangt. Toch willen wij op deze gebeurtenis nogmaals de aandacht vestigen, omdat hier een prachtige ge legenheid ligt, een bezoek aan de Am sterdamse luchthaven te brengen en tegelijkertijd mede te werken aan de instandhouding van onze Kaasmarkt, die, zoals wij dezer dagen schreven, gevaar loopt en in haar voortbestaan wordt bedreigd. Daarom zouden wij alle Alkmaarders willen zeggen: Trekt morgen in groten getale naar de Haar lemmermeer, en laten wij gezamenlijk van deze Alkmaarse dag iets bijzon ders maken, iets, waarover men op Schiphol nog jaren zal spreken. Dat is de beste manier om propaganda te maken voor onze „nationale traditie", de Alkmaarse kaasmarkt. (gezien haar leeftijd zal dit wel niet zo veel vroeger zijn) lid was van een zwemvereniging, maar dat zij het wed- strijdzwemmen er aan had gegeven, omdat... ja omdat men haar vertelde dat zij niet over uithoudingsvermogen beschikte. HET KANAAL VICE VERSA IN HET VERSCHIET. Na haar een succes toegewenst te hebben verdween zij in de Accijnsto ren om van tenue te verwisselen, en enkele minuten later verscheen de kanaalzwemster-in-spé in een zeegroen badpak en dik onder het vet op de Bierkade. Inmiddels was de toeloop van be langstellenden nog aanmerkelijk groter geworden en honderden ogenparen sloegen nieuwsgierig de „te water la ting" gade. Nieuwsgieringer nog zullen zij naar de krant van morgen uitkijken om te vernemen of Tiny Jonker in haar po ging is geslaagd. Wanneer zij inderdaad mocht slagen is het de bedoeling om het Kanaal over te zwemmen en nog wel heen en terug. Een hele onderneming, doch eerst zullen wij afwachten hoe de tocht Alkmaar—Zaandam zal aflopen, waarvan wij U morgen een ooggetui ge reportage hopen te brengen. Er is bij de politie aangifte gedaan van vermoedelijke verduistering van een berrie met 82 Edammer kazen, die na een kaasmarkt in Juli bleek ver dwenen te zijn. O— Tegen 10 personen is proces-verbaal opgemaakt wegens het verhandelen van distributiebescheiden. Twee opko pers zijn aangehouden. Een handelaar verkocht textiel zon der vergunning van het Rijksbureau. Een bloemist en een handelaar in ijzerwaren hadden geen prijzen op hun waren gezet. O— Gistermiddag reed er een personen auto op de Laat toen plotseling van achter een geparkeerde auto een voet ganger de rijweg overstak. De chauf feur stopte onmiddellijk doch kon niet voorkomen, dat de man tegen het spat bord aanviel. Met een hoofdwonde en een lichte hersenschudding is de voet ganger naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. De chauffeur treft geen schuld. WINKELSLUITING TIJDENS DE KERMIS. De aandacht wordt er op gevestigd, dat gedurende de kermis de bepa lingen omtrent het sluitingsuur, voor geschreven bij de winkelsluitingswet 1930 niet zullen gelden. Onder de vele bezoekers, die van morgen kwamen genieten van het schouwspel van de Alkmaarse kaas markt, bevond zich ook mr. E. R. Suttie, uit Montreal. Mr. Suttie be kleedde onmiddellijk na de bevrij ding de functie van commander-in- chief North Holland area, bevelheb ber van het district Noord-Holland dus, met de rang van brigadier, en met standplaats Bergen. We hadden de gelegenheid mr. Suttie naar enkele van zijn impressies te vra gen, toen hij genoot van het uitzicht over het ruime Waagplein. Mr. Suttie had o.m. de leiding bij het wegvoeren van de Duitsers uit onze provincie, die zoals men zich zal herinneren, te voet over de Afsluit dijk werden gestuurd. De ex-brigadier, die zich na zijn demobilisatie weer in de textiel branche heeft begeven, maakt een zakenreis door Europa en vertelde ons, zeer geïmponeerd te zijn door de vele tekenen van het herstel, die Hol land te zien geeft, vergeleken bij drie jaar geleden. Alleen was het hem op gevallen, dat, hoe verder hij van Den Haag kwam, hoe minder de weder opbouw bleek te zijn gevorderd. Een verschijnsel, dat overigens aan vele Nederlanders ook niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het spreekwoord „Wie het dichtst bij het is luidt immers: vuur zit.. Mr. Suttie genoot van het schouw spel, dat de Kaasmarkt ook deze dag v/eer bood. In zijn tijd 1945 werd de markt nog niet gehouden. Maar de oude traditie eens te zien wilde hij toch niet laten voorbijgaan. Morgen vertrekt Mr. Suttie weer per K.L.M. naar Engeland en vandaar per schip terug naar Canada. Het grote evenement op toneelge bied tijdens de Alkmaarse kermis is wel de opvoering van „Drie Koningen avond van William Shakespeare door het „Amsterdams Toneelgezelschap" onder regie van Albert van Dalsum. Tal van prominente acteurs en actri- ce's van de Amsterdamse Schouwburg werken hieraan mede o.a. Johan Schmitz, Cas Baas, Kees van Iersek, Johan Fiolet, Ben Groenier, Paul Huf, Frits van Dijk, Robert de Vries, Elise Hoomans, Marie Hamel en vele an deren. Kaartenverkoop voor deze bij zondere voorstelling dagelijks aan de kassa van het Gulden Vlies van 11 tot 1 uur. Op de kermis zal dit jaar een nieuwe attractie te zien zijn.' Elke avond zullen er op het Kleine Waagplein enkele van de nieuwste Amerikaanse open luchtfilms draaien. Deze zijn toeganke lijk voor elke leeftijd en worden gra tis vertoond. Zeer zeker zal het hier niet aan belangstelling ontbreken. Het te organiseren Bloemencorso belooft een groot succes te worden. Vele firma's gaven door hun mede werking blijk van de eensgezindheid in onze stad. Naast de firma's schre ven enige scholen en verenigingen in, zodat wij kunnen spreken van een deelname van de gehele Alkmaarse burgerij. Het schijnt evenwel nog niet duide lijk te zijn, dat ook particulieren kun nen deelnemen, o.a. met versierde au to's en fietsen. Voor deze laatsten is een aparte groep samengesteld, welke zal dingen naar de door de commissie uitgeloofde prijzen. Nog is het niet te laat om alsnog in te schrijven, hetgeen U schrifte lijk kunt doen bij de secretaris der commissie, de heer A. M. Heerkens Tijssen, Bisschop Bottemannestraat 11 te Alkmaar. Dit geldt voor alle groe pen, t.w. de scholen,, firma's, vereni gingen ep particulieren. De groepering zal plaatsvinden op het Waagplein, des namiddags te 1.30 uur. EEN VINGERVLUGGE HEER. In een der etalages van de firma Koster vertoonde Donderdag een on zichtbare sneltekenaar zijn capaciteiten. Het was een reclame voor verschillen de middenstanders uit de stad en een reclame die zeer zeker de aandacht vroeg. Ondanks het feit dat de tekenaar alle tekeningen en letters in spiegelschrift in een razend tempo op papier zette, waren de tekeningen soms zelfs uit ar tistiek oogpunt, wel te waarderen. HET GROTE MOMENT. Nog een glimlach naar de lens, een duik, een plons, en weg is zü, op haar lange tocht door het kanaal Haar Zaandam. De Noordhollandse Zeilverenigin gen ZZV, ARZV, ZO en ZWVU, or ganiseren ook dit jaar weer de lang zamerhand traditioneel geworden zeilwedstrijden op de Alkmaarder Meer. Vier dagen lang zullen vanaf Zaterdag tal van ranke vaartuigen de Alkmaarder Meer in alle rich tingen doorkruisen, zullen een gelijk aantal stuurlieden pogen meer uit hun boot te halen dan hun concur renten, kortom er zal vier dagen ge noten worden van een typisch Hol-' landse sport, waarin steeds een harde en vaak zware strijd wordt gestreden, doch waarbij de sportiviteit altoos de boventoon blijft voeren. Zaterdagmiddag wordt om 14.50 het eerste aanvangssein in de „Alkmaar der Meer-week" gegeven. De Draken, B.M.'s, Regenboogjachten, Valken, 12 en 16 kwadraats jachten, Olympia en 12 voets jollen zullen de eerste strijd voeren en laten wij hopen, dat deze In dit slotartikel willen wij wijzen op de noodzakelijkheid van goede wegenverbindingen met het centrum van de stad en wat gedaan moet wor den zolang men van een hand geen vuist kan maken... Het probleem om het uit de Lange straat komende verkeer in de zijstra ten van deze hoofdstraat te doen op nemen, wordt met dag urgenter. Het meest afdoende zou een brede verbindingsweg van de Langestraat naar de Laat zijn, geschikt om het verkeer uit beide richtingen te ver werken. Boterstraat en Huigbrouwer- straat zijn voor doorgaand verkeer ab soluut ongeschikt. Een lossende vracht auto in de Boterstraat stremt elk ver keer en de luifel in de Huigbrouwer- straat moest door talrijke aanrijdingen herhaaldelijk worden vernieuwd, GOEDE VERBINDINGEN In een niet al te ver verwijderde toekomst zal Alkmaar tot een stad met pl.m. 75000 inwoners zijn uitgegroeid. Een belangrijk deel van de nieuwe stad 1 is in de polder Overdie en Achtermeer geprojecteerd. Ook deze nieuwe wijken dienen door een royale verkeersweg met het hart van de stad verbondm te worden, waarbij de bouw van brede bruggen over de Singel en Oudegracht noodzakelijk zal blijken. Ook het Nassaukwartier wacht reeds jaren op een dergelijke verbinding. De Kneppelbrug over de Kennemersingel is slechts voldoende voor voetgangers doch biedt voor elk ander verkeer geen afdoende oplossing. Bij de bouw van de Nederlandse Bank is de aan de Heul gelegen gevel achter de toen bestnnde rooilijn ge bouwd omdat het de bedoeling was de Heul te verbreden en ter hoogte van de Lamoraalsluis een nieuwe brug over de Kennemersingel te bouwen. Een storm van verontwaardiging stak bij de burgerij tegen deze „geldverspil ling op. In een tijd, dat de prijzen van de materialen en de lonen laag wa ren, moe£t er bezuinigd worden! Dezelfde reden was oorzaak, dat in een tijd, dat het Staatsbedrijf der PTT een winst van twee en twintig mil- lioen gulden per jaar maakte, er in Alkmaar geen behoorlijk post- tele foon- en telegraafkantoor kon worden gebouwd. Het huidige kantoor is Alk maar onwaardig. Er is thans een plan aanhangig tot verruiming van de terreinen rondom de Grote Kerk. Hopelijk zullen bij uitvoering daar van het lelijke R.O.G. gebouw en het nog lc' jker voormalige Burgerwees huis verdwijnen. DOORZETTEN! Men is in het verleden maar al te zeer op goede voornemens teruggeko men. Behalve de Heul en Payglop en andere straten is o.a. de Lindenlaan er een sprekend voorbeeld van. Dc i laan zou aanvankelijk worden verlengd en verbreed, om na kruising van de spoorbaan, een tweede verbin dingsweg naar de richtingen Bergen en Egmond te vormen. Diverse percelen aan beide zijden van de Lindelaan werden reeds achter waarts in een nieuwe rooilijn gebouwd maar op een gegeven moment werd van verdere uitvoering van de plan nen afgezien en het verlengde van de laan volgebouwd. Beter werk leverde men eertijds door het smalle en onaanzienlijke Scharloo en de daarachter gelegen krotten die door de brandweer, welke toen als brandstichter optrad, op te ruimen, Een moderne toegangsweg werd aange legd, de Geesterweg evenals de Ber- gerbrug verbreed en geasphalteerd, In de buitenwijken, al» hét Nassau kwartier en het Lyceumkwartier treft men trouwens plantsoenaanleg aan, die een sieraad voor de stad zijn en een pluim voor de Dienst der Plantsoenen (tegenwoordig een onderdeel van „Openbare Werken") betekenen. Dit alles neemt niet weg, dat de situatie in de binnenstad met de dag ernstiger wordt. In de naast toekomst zullen er nog geen gelden voor aankoop van panden, die uit verkeersoogpunt dienen te wor den afgebroken, beschikbaar zijn. Der halve zijn ruime verkeerswegen naar het Centrum van de stad vooreerst niet te verwachten. Teneinde uit de chaos te raken zal men noodgedwongen tot ingrijpende parkeer- en stopverboden en een meer uitgebreid éénrichtingsverkeer in de binnenstad moeten komen. Bij dit alles dient overwogen te wor den, dat het autoverkeer nog steeds in tensiever zal worden. Ook in de verkeerspolitiek geldt het spreekwoord, dat regeren vooruitzien betekent. De welvaart van onze stad dient ge stimuleerd te WQrden door goede en veilige verkeerswegen. Met verkeers verboden en belemmeringen alleen, komt men er niet. In deze eeuw van snelverkeer kan men niet meer met de aanleg van een grintweg met paardenpad volstaan. Ten aanzien van een goed functio nerend verkeer geldt ook hier de oude wijsheid: „De cost gaet vóór de baet uit". start en de drie volgende door goed zeilweer zullen worden begunstigd. Voor de Valken-, Regenboog- en Olympia- klase hebben deze wedstrijden nog 'n bijzonder cachet. In deze klasse worden dit jaar namelijk de Nederlandse kam pioenschappen verzeild en de prestaties op de Alkmaarder Meer zullen als laatste selectie voor deze kampioen schappen worden gebruikt. Hiervoor kan men nml. niet inschrijven. Alleen zij die hiertoe worden uitgenodigd kunnen meedoen om een nationale ti tel. Het is welhaast zo goed als zeker dat onze stadgenoten S. M. v. d. Meer en H. C. Kirkenier bij deze deelnemers zullen behoren, want zij behaalden dit seizoen meerdere le en 2e prijzen. In 't algemeen is er een sterke in schrijving ep vooral de Draken-klasse, waarin vier leden van de ARZV mee zeilen, de Valken, 16 m2 eenheidsklas se en de 12-voets jollen mogen zich in een grote belangstelling verheugen. Dit jaar zal voor het eerst in de jachthaven na iedere wedstrijd de prijsuitreiking plaats vinden en tevens zal daar, zoals gebruikelijk, een dans je worden gemaakt. VERBINDING MET AKERSLOOT Voor belangstellenden geven wij hieronder de verschillende bus- en boot-diensten van en naar Akersloot. Per Alkmaar-Packet van en naar Akersloot. Dienstregeling dagelijks. Akersloot 10.48 en 16.28; Alkmaar A. 11.25 en 17.05; Alkmaar V. 12.20 en 17.45; Akersloot 12.57 en 18.22. Busdienst Alkmaar—Akersloot—Uit geest v.v. Alkmaar: 8.00 9,10 10,10 11,10 12.15 14,15 16,10 17,15 19,10 20,10. Akersloot: 8,25 9,35 10,35 11,35 12,40 14,40 16,35 17,40 9,35 20.35. Uitgeest: 9,50 12,55 14,55 17,55 20,50. N.B. 8.00 en 9,10 alleen op werkda gen; 10,10 allen op Zondagen! Uitgeest: 9,10 10.00 13.00 15,20 18.20 21,00. Akersloot: 8,30 9,30 10,15 11,35 13,15 15.35 16,40 18,35 19,40 21,15. Alkmaar: 8,55 9,55 10,40 12,00 13.40 16.00 17,05 19.00 20,05 21,40. N.B. 8,30 en 10,00 alleen op werkda gen; 9.10 alleen op Zondagen! Voorts is er gedurende de vier wed strijddagen een regelmatige bootdienst op het Alkmaardermeer tussen Aker sloot en het Startterrein, welke te Akersloot correspondeert op de aan komst en het vertrek van de Alkmaar- Packet. Voor belangstellenden zal er gele genheid bestaan de belangrijkste wed strijden per volgboot bij te wonen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2