BON J.W.JANVIERS Neder Oude folklore in ultra-modern décor ALKMAARSCHE COURANT Vei. Amus. Bedrijven STOOMCAROUSSEL annex CAKE WALK np Woensdag: 25 Aug. r Tante Boeren, burgers, buitenlui, gaat dat zien De middag van de Alkmaarsche Courant We zijn terug in 't Vaderland Siad en O-mgemig. De „Alkmaarse dag" V- recht gevend tegen betaling van 4 cent per kaartje op hoogstens tO kaartjes voor de VAN 1-7 UUR DAGBOEK VAN DRIE VAGEBONDEN (slot) Schu De Cauberg strui Een h Brik Schottt Grootse manifestatie op Schiphol VIRULY „LANDT" OP ONGEWONE WIJZE. Een lang convooi van elf grote autobussen vol enthousiaste Alkmaarders glijdt over de asfaltwegen naar Amsterdam, wringt zich door vaak nauwe straten, komt dan aan de andere kant ongeschonden de stad weer uit en trekt over de Sloterweg in trotse optocht recht op Schiphol af. Uit de voorste bus klappert fier de Stedevlag en doet de Amsterdammers kond, dat hier iets bijzonders staat te gebeuren. En de rij wordt gesloten door een rijder van de Wegenwacht, die op zijn gele motor waakzaam achter de stoet aansnort, ge reed voor elk beroep, dat op hem gedaan zal worden. Hij hoefde geen dienst te doen. Vierhonderd Alkmaarders arriveerden feilloos op Amsterdams luchthaven voor de gezamenlijke manifestatie, die geboekstaafd zal blijven als „Alkmaarse dag". Een haag van toeschouwers verdrong zich om het podium, dat op het plat form was gebouwd, vele honderden vonden een plaatsje op het wijde be ton, dat zon-overgoten zich uitstrek te en zich oploste in de oneindigheid van de vlieghaven, waar het motor geronk aanzwelt op de wind en waar het hart klopt van Neerland's meest vitale bedrijf. Vele honderden waren daar en immer nog groeide hun aan tal tot de kijkers vele rijen dik stonden. Hoog boven hun hoofden trokken de kleurige vlaggen in de Zuidwestenwind, de Union Jack, het rood-wit-blauw en kaaswimpels zonder tal. Vele waren de toeschou wers, vele ook de genodigden, die binnen de afrastering een plaatsje vonden. Alkmaar's burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema was daar, tesamen met zijn ambtsgenoot, mr. Samuel Day uit Bath, burgemeester J. Posch van Oterleek bevond zich onder de aanwezigen, de heren Voorthuizen en De Boer van het marktwezen waren er natuurlijk, tal van vooraanstaan den op het gebied van de kaashandel en export wilden ook niet ontbreken en zo zouden wij door kunnen gaan. Maar het bleek alras onmogelijk nog meer namen te noemen, want het duurde niet lang, of de indruk ont stond, dat iedereen er was. Corrie Vonk Vonk en Wim Kan zaten plotseling tussen de massa, Herman Felderhof sjouwde onverdroten met zijn micro foon en maakte een radio-reportage voor de wereldzender PCJ, filmcama- ra's snorden, reporters van Reuter en United Press waren vol belangstelling voor dit zo bij uitstek Nederlands ge beuren en boven alles uit ronkten steeds maar weer in eeuwig gaan en komen de zware motoren van de zil veren vogete naar Johannesburg, naar London Airport of uit Teheran. De K. L. M. ontvingt haar gasten waardig, met een levensgrote toe spraak, die de heer van Ketwich Ver schuur voor de microfoon hield en waarin hij al zijn bezoekers welkom heette. En ondertussen begon van verre marsmuziek te zwellen, gemarkeerd met de felle slagen van de grote trom en rond de hoek trok een optocht het podium op, de Alkmaarse Postharmo- nie met vaandel en vier dieptrommen aan het hoofd, de kaasdragers met hun berries, in elke kleur en de heer Lut- jeharms als een vermanende (kaasl- vader ernaast, de meisjes van Turnlust, aangevoerd door de heren De Rie en Van Zoonen! en de lange stoet der Van wie is die hoed Talloze Alkmaarders zagen Za terdagmiddag de zilveren Edam herhaalde malen boven hun hoof den cirkelen. Zij weten nu, dat het toestel op alle drie vluchten Alk maarders aan boord had, deelne mers aan de Alkmaarse dag op Schiphol. En zeer velen zagen, toen de Skymaster voor de eerste keer bo ven de stad kwam, een gele kaas- dragershoed naar beneden dwar relen, die gezagvoerder Viruly uit de cockpit wierp, om te bewijzen, dat het werkelijk een schare opge togen kaasdragers was, die daar boven Alkmaar cirkelde. Zachtkens zweefde het gele stro omlaag en kwam een beetje onge lukkig terecht, n.l. in het water vaan het Noordhollands kanaal, vlak bij de Ringersfabriek. Maar de argus-ogen van Leen Kok van de Noorderkade zagen het komen en Leen viste het op en bracht het prompt op het adres dat erin ge speld zat: bij de heer Grondsma. Maar eerst kwam hij bij ons met zijn trofee en zo kunnen wij U dit nu vertellen. De boodschap, die de kaasdragers vanuit de lucht aan hun vaderstad zonden, is terecht gekomen. boerendansers en-danseressen uit de Scherriter in. hun karakteristieke kle dij, waarbij de gesneden pijpen niet ontbraken. FOLKLORE OP SCHIPHOL, Wij behoeven U niet te vertellen, wat de kaasdragers doen en wat zjj kunnen. Wij hier in Alkmaar weten dat wel. Maar wij willen zo graag, dat iedereen dat weet, niet alleen in Alkmaar, maar in heel Nederlanden over de ganse wereld. Omdat het stuk folklore, dat wü in onze kaas markt bezitten, uniek is en omdat de instandhouding van de traditie voor de stad, ja, voor het ganse land van zo eminent belang is. Daarom juist was de manifestatie, die de Alkmaarders Zaterdag op Schiphol gehouden er een, die de beste pro paganda vormt voor ons kunnen. De massa's, die in bewondering hebben gestaan voor de verrichtingen, die elkaar op het podium opvolgden, als ware het een revue in optima- forma weten hét hü, het alziend oog vaji de camera ving het op en zal het overal ter wereld weer op hét witte doek werpen en het ook aan de anderen mededelen, die hun kans misten en niet naar Schiphol kwa men. Een ouderwetse bieravond was het daar in de zón, midden op de dag. Maar de banken, de tinnen kroezen, de vaten, de pijpen en de vuurtesten ont braken niet. evenmin als het bier en de toespraak van kaasvader Lutje- harms. En chef-vlieger Van Ulsen voel de zich weer thuis tussen de gilden, na het voorproefje, 'dat hij enkele maanden geleden in onze Waag had gehad. Mr. Day, de burgemeester van Bath, die wij naar zijn bevindingen vroegen, was opgetogen over dit schouwspel, dat hij zeide, nooit te zullen vergeten. En zijn vingers streelden liefkozend de lange Gouwenaar, souvenir aan dit ge beuren, hoewel hij zelf niet-roker is. Burgemeester Wytema vertelde ons, blij te zijn,' dat dit feest zo prachtig slaagde. Ook de heer Wytema kent het belang, dat al onze tradities hebben voor onze stad en hij staat vooraan, als het erom gaat. ze te verdedigen. De meisjes van Turnlust brachten het publiek in bewondering 'voor hun kunnen, hun rhythmische gymnastiek, hun brugturnen, het ging alles feilloos en als uitroepteken achter de show buitelden Tiny en Piet van Heugten van pure levensvreugde over de plan ken en deden de toeschouwers versteld staan door hun lenigheid. En de dansers vormden een kleurige noot in het vele wit, dat het program ma had gebracht. Folklore zoals er in ons land nog maar weinig bestaat, met hun boerendansen in sierlijk bewegen en ingewikkelde figuren. Maar tot slot, werd het een uitgelaten vreugde, daar op het podium, iedereen kreeg de smaak te pakken, zodat en de kaas dragers en de meisjes en de Westfrie- zen de planken deden bonzen van hun uitgelaten rondedans, waarbij de Post- harmonie onverdroten doorblies en het vel van de grote trom op barsten stond.- (Ontleend aan onze advertentie rubriek) MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Driekoningen avond. Kermis: Van 161 uur. DINSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Van ander ras. Kermis van 161 uur. DAGELIJKS. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Dan sen. Kleine Waagplein, 8.30 uur: Openlucht film. EXPOSITIES. Bergen: Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren: Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie's bad en Zomerbad: 19 graden C. VANUIT DE LUCHT. Tussen het hele programma door liep een andere draad, die naar ver dere streken leidde, namelijk naar Alkmaar. Want alle deelnemers kre gen gelegenheid, hun stad en de wijde omtrek uit een nieuwe ge zichtshoek te zien. De heren Van Ulsen en Viruly waren de rustige ge zagvoerders, die de opgewonden ploegen meevoerden de lucht in, met de Skymaster PH-TCE, Edam, en het op geringe! hoogte over het wijde Noord-Holandse land brachten. Kijk, daar staat de Waagtoren, en daar, neemeer naar rechts, het Accijnstorentje. Piet, zie je je vrouw niet in 't voortuintje, jongens, daar heb-je het Bio-vacantie-oord.Het lange, grijs-beklede reuzenlichaam van de Skymaster gonsde van de opgewon den uitroepen der velen, die voor het eerst de lucht ingingen en die intens genoten. Daaraan doet een enkele pa pieren zak, die met een vies gezicht werd vastgehouden niets af, evenmin als een geel-vertrokken gelaat of een paar wazige ogen. Was het dan won der, dat Viruly op de schouders ging, dat zijn collega Van Ulsen niet ont kwam aan dezelfde huldiging, dat zelfs de twee stewardessen op mannenschou- ders de begane grond weer bereikten? Wij hebben ons gestort temidden van het kermisgewoel in Alkmaars bin nenstad. Wij hebben ons laten rondslingeren, wij hebben in de rij gestaan voor de noga-kramen en evenals zovelen ervaren, dat er geen noga meer was. Wij hebben ons vergaapt aan de uiterst realistische tekening van de dikste dame ter wereld, en daarnaast hebben wij de waarschuwing ter harte genomen, die op een groot bord aan de ingang prijkte: „Vriendelijk ver- zok, het lijk geen vragen te stellen in het openbaar, ook geen politiek". Wij hebben 36 punten bij elkaar geknald met een windbuks, natuurlijk negen te weinig voor* een prijs. Wij werden in pijlsnelle vaart per raket door het luchtruim gevoerd en snelden in pittige auto'tjes, door geheimzinnige kracht voortbewogen over een houten vloer. Wij hebben kermis gevierd en twee dingen opgemerkt. De vermaningen van de Alkmaarse politie om een beetje minder lawaai te maken, hebben succes gehad, en ten tweede: de prijzen zijn over het algemeen lager dan verleden jaar. Twee verheugende ver schijnselen. Rinaldo op een verbluffende wijze met nieuwe trucs, nieuw en nog nooit ver toond, van een verbazingwekkende vingervlugheid, waarbij vooral het aardige werk met de gekleurde vin gerhoeden opviel. Williams liet zijn vingers ratelen ov.er het toetsenbord van zijn accordeon. Jimmy Menz maak te zijn series salto's op de planken, met als apotjieose een geblinddoekte sprong die de toeschouwers het bloed in de aderen deed stollen. Johan Mullens en Partner brachten goed werk met hun jongleren en de twee Boulans ontlok ten welluidende klanken aan hun in strumenten. Alles bijeen genomen een voorstelling, die de toets der critiek zeker kan doorstaan, een show, zoals men dat van Mullens gewend is. Niet ver daar vandaan staat een andere tent Kermisgeneugten in Alkmaar t De kermis duurt nog langer dan vandaag en er zal nog gelegenheid genoeg zijn u te vertellen van het bont vermaak, dat zich afspeelt in de binnenstad. Voor heden willen wij ons beperken tot een tweetal instel lingen, die op zichzelf een aparte show bieden. Want voor de zoveelste keer staat daar, op de plaats die ook al traditie geworden is HET THEATER MULLENS met een variété-programma dat klinkt als een klok. Men vergeet de entourage die uiteraard gespeend blijft van alle luxe en comfort. Van een paleis kan nauwelijks gesproken worden. Maar het programma, het internationale pro gramma, dat Mullens ook dit jaar weer biedt boeit de toeschouwers, die keer op keer de tent tot de nok toe vullen. Een aardig idee is het van de direc teur om bij het uitgaan van zijn voor stelling het publiek zijn mening te la ten zeggen via de microfoon. Een recla me van de beste soort, die bovendien nog niets kost ook. En binnen, vanwaar het klaterend applaus telkens door de gesloten gor dijnen tot de wachtenden vóór de tent doordrong, jongleerde en goochelde VRIENDSCHAPSBANDEN BATH—ALKMAAR. De K. L. M. heeft Zaterdagmiddag honderden nieuwe vrienden erbij gekregen, vrienden uit Alkmaar, van wier gewoonten en tradities men niet veel afwist. De Alkmaarders zijn dat op Schiphol gaan demonstreren, de kaasdragers, de turnsters, de kaasmeisjes, de dan sers. Zij deden dat op een manier, die iedere bewondering afdwong, die waard is, geboekstaafd te worden in de annalen, niet alleen van de K. L. M., maar zeker in die van on ze stad. De dag werd tot een groots feest, de Alkmaarse dag op Schiphol. Oog verloren door noodlottig ongeluk Zaterdagavond heeft in een loods in dejachthaven van Akersloot een ernstig ongeluk plaats gevonden In de loods van de zeilers was een dansvloer gelegd, waar vrolijk gedanst werd toen een jonge man enig vuurwerk begon af te steken De heer R, een 29-jarige Alkmaarder, werd daardoor zo aan het oog verwond, dat hij nog in de nacht van Zaterdag op Zondag naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar- is overgebracht Naar wij vernemen is het ongeluk van zo ernstige aard geweest, dat het oog van de jonge man, die juist een nieuwe zaak had geopend, verloren is gegaan De verontwaardiging tegen de onvoor zichtige vuurwerkbezitter was natuurlijk algemeen en aan het dansen werd on middellijk een einde gemaakt Naar wij vernemen is de toestand van de heer R overigens goed Hij verblijft nog steeds in het Centraal Ziekenhuis Openingsvoorstellingen van Gaslicht De toneelweek in het Gulden Vlies werd Zaterdag- en Zondagavond geo pend met twee opvoeringen van „Gas licht", de bekende thriller van Patrick Hamilton door het Rott. Toneel onder leiding van Ko Arnoldi. Ook nu weer behaalde het boeiende en uitstekend ge speelde stuk een groot succes. Vooral het bijzondere spel hield de aandacht der toeschouwers tot het einde geboeid en een daverend applaus beloonde de uitvoerenden, die vele malen werdqn teruggeroepen. Willy Haak wist in de zeer moeilijke ro! van Bella, de tot wanhoop gedre ven vrouw, de juiste toon te treffen, Ko van Dijk was fel en scherp als Mrn- ningham en Ko Arnoldi een pracht van een politie-inspecteur die zijn prooi niet losliet. Daarnaast mag nog genoemd Georgette Reschewski voor haar uit beelding van het lichtzinnige kamer meisje en Lize Servaes voor haar kal me, bescheiden huishoudster. Het sa menspel was ook nu weer voortreffe lijk. De belangstelling voor de volgende toneelavonden is stijgende. Hedenavond vraagt het zo beroemde blijspel van Shakespeare: „Driekoningenavond" de aandacht, terwijl voor morgen op het programma staat: „Van een ander ras", het uitnemende Amerikaanse toneelspel met Johan Schmitz. Paul Huf en Frits van Dijk in de hoofdrollen. l aria Royal WESTFRIESE DANSERS IN BONTE RIJ. Het bestaande café v. d. Boschstraat hoek Nieuwesloot, voorheen eigenares Broers, werd Zaterdagmiddag heropend in een „Taria Royal". Het interieur on derging een totale modernisering en gaf met het „Neon'licht van Philips, staaf- lampen, nieuw ijs- en staanbuffet en de vele gedecoreerde spiegels des avonds een schitterende indruk. De bekende restaurant-exploitant van het „Pesie- bad" dc heer Henke, wensen wij succes met zijn nieuwe onderneming, en gezien zijn ervaring in ijsbereiding en 't restau rantbedrijf twijfelen wij daar niet aan. Ir. C. Rietsema jubileert Naar wij vernemen zal de heer ir C Rietsema, Rijkstuinbouwconsulent en di recteur van de Rijkstuinbouwschool te Hoorn, op 1 September de dag herden ken, dat hij vóór 25 jaar in functie is getreden Er zijn plannen die dag niet onopge merkt voorbij te laten gaan Op 1 Sep tember zal er in de Parkzaal in Hoorn een officiële receptie worden gehouden, gevolgd door een maaltijd en een gezel lige avond DE MINIATUURKERMIS een kermis in een kermis dus, waar de heren Van der Velde en Wassenaar een unieke verzameling tenten, draaimo lens, wagens en kramen bijeen hebben gebracht. De verzameling ontstond eigenlijk uit liefhebberij, doch groeide uit tot een collectie, die het bezien zeker waard is en die men niet mag overslaan. Tot in de kleinste details is alles uitgewerkt, precies op schaal en nog zijn de ondernemers lang niet aan het eind van hun Latijn en lopen alweer met nieuwe plannen rond. Zo zwalkten wij over de kermis, de den honderden indrukken op, waarvan wij u in de komende dagen zullen ver tellen en besloten de dag met een ste vige portie poffertjes op 'de Stenen- brug. Want ook dat is een traditie. Met de kermis eet men poffertjes in een echte, ouderwetse kraam, waar de bak lucht je zo heerlijk omzweeft en waar de bakkers met ongelooflijk rappe be wegingen hun poffertjes aan de vork rijgen en ze op de bordjes deponeren. En toen wij het kermisterrein verlieten knalde van verre nog de kop van Jut met staccato-geluiden als een afscheid. VAN DE OP HET DOELENVELD, Hierboven vinden onze lezers de bon afgedrukt, die, der traditie ge trouw, kan worden ingewisseld voor kaartjes voor Vereen. Amusem. Bedrij ven Janvier's Stoomcaroussel. De inwisseling kan geschieden aan ons bureau, Voordam 9, vanaf mor gen, Dinsdag, 9 uur. Zoals dat steeds de gewoonte was, geeft iedere bon recht op maximaal tien kaartjes a 4 cent per kaartje. Nogmaals vestigen wij er nadruk kelijk de aandacht op, dat de kaartjes uitsluitend verkrijgbaar zijn aan ons bureau en dus niet aan de caroussel op het Doeleveld. Woensdagmiddag vanaf 1 uur draait de stoomcaroussel voor de lezers van de Alkmaarse Courant zonder extra entrée-betaling. Cannes-Amsterdam per trein Denk niet, lezer, dat we nooit tegenslag hadden. Zo moesten we in Parijs meer dan 24 uur liften voor we een auto naar Marseille hadden ge vonden. (En dan was het nog een chauffeur, die 3000 francs wilde heb ben, terwijl de kas er maar 1500 be vatte.) Zo moesten we bijvoorbeeld in Mar seille met een treinkaartje derde klasse en verder zonder een enkele sou, wachtend op de laatste trein naar Cannes ervaren, dat de trein slechts eerste- en tweede klas com partimenten bevatte. Zo moesten we op onze terugtocht ontdekken, dat de Camion, die ons, zoals afgesproken van Marseille terug naai Parijs zou brengen, helemaal niet op dat en dat uur en op die en die plaats aanwezig was. Maar de moeilijkheden dienden overwinnen te worden en ze wérden overwonnen. In het eerste geval heeft Jaap z'n trui, die hij de vorige dag met zoveel trots van z'n verdiende geld had ge kocht, afgestaan. In de andere geval len was ons redmiddel: instrumenten pakken en keel schrapen en zo het geld verdienen voor een onderdak voor de nacht of voor een trein- of tramkaartje om weer verder te trek ken. Dat steeds weer verder trekken, dat steeds weer meer zien en erva ren, dat is de bekoring van het zwer ven. Het wéten, dat achter iedere horizon weer een nieuw rijk vol schoons en interessants ligt, dat maakt het zwerversbestaan gelukkig. En wat hebben wjj op onze tocht veel »an dit zwerversgeluk geproefd. Onze tocht 'door de Rhöne-vlakte Aan de ene kant, tot vlak aan de oevers de uitlopers van het Massif Centrale. Aan de andere kant, iets verder van ons verwijderd de eerste toppen van de Italiaanse Alpen. En al die kleine, rustieke Zuid- FranSe plaatsjes: Avignon met het mooie bruggetje, waarop men altijd danst, zoals het volksliedje zegt, Ar ies, waar de grote van Gogh zijn in spiratie hervond. Tarascon, waar de geest van Tartarin nog steeds schifht te heersen. En dan de Cöte d'AzurBij het zien daarvan verbleekte al het an dere. We hadden er veel over gelezen, we hadden er plaatjes van gezien. We hadden er met onze romantisch gestemde jongenszieltjes van ge droomd en we hadden ons telkens weer afgevraagd, hoe het nu toch wel moest zijn. Wel, het heeft onze stoutste dro merijen overtroffen. We hebben dagen nodig gehad voor we alles in ons op genomen hadden en voor we konden NOORDER-MARKTBOND, 21 Augustus 36,000 kg Aardappelen: eerstelingen 7,20 —7,50, eigenheimers 6,10, blauwe eigen heimers 6,206,40t bevelanders 5,205,40 en Koopmans blauwe 7,30; 3400 kg rode kool 6—6,10; 2700 kg witte kool 4,10—5,20; 1000 gk bieten 5,50; 1200 kg slabonen 3143 geloven, dat het geen sprookje was. De Rivièra is overweldigend. We hebben 's avonds dikwijls de natuur in stilte beschouwd. We zaten dan op een rotsblok met voor ons het eeuwig aanrollende water van de Middel landse Zee. En in de verte, ter zijde van ons aan de ene kant het leven, het wufte leven van de beaumonde, waarvan nog vaag de geluiden tot ons doordrongen en waarvan we de duizenden lichtjes aan de grote bou levards konden zien en aan de andere kant de stilte, de palmbomen, met daartussendoor de maan, die het ge heel de aanschijn gaf van een Chi nese prent. We hebben er ook interessante din gen beleefd. Zo kwam er op een avond, toen we de lunchmuziek in één van die grote restaurants van Cannes verzorgden, een heer naar ons toe, die ons inviteerde, de vol gende avond op zijn „party" te spe len. We hebben het geaccepteerd en de volgende dag werden we in een grote Buick grand sport de luxe naar een buiten in de rotsen gereden, waar we onze muziek moesten brengen voor presidenten, dierecteuren van banken, voor filmsterren en voor ze.epkoningen. Een andere keer werd ons door een meer dan aangeschoten heer onder ons spelen gevraagd of we ons volks lied wilden zingen. Nou, we hébben het gezongen, lezer, daar in die bar aan de Rivièra! Met meer kracht en met meer gevoel dan ooit. De heer vergat een ogen- blik dronken te zijn en gat ons ver bouwereerd een biljet van 100 francs. Als ik deze regels schrijf, ligt de Rivièra al weer achter ons. We zijn weer in Holland en het is al weer enige dagen geleden, dat Ap aan de haven in Marseille gesprekken voerde met Russen, Spanjaarden en Brazi lianen, dat Jaap de Rivièra kusten ging schilderen, dat ik met verbazing en weerzin de typen aan de speelban ken van Monte Carlo gadesloeg en dat Jaap en ik elkaar verwijten maakten, omdat we op een klein Hollands meisjesportretje zaten te turen in plaats van nuttiger werk te '■"■en. Enkele dagen geleden Het schijnen mfj jaren toe en elke dag opnieuw zal onze tocht weer ver der van ons vandaan komen te lig gen. Maar de herinneringen, de vele en grote herinneringen, die in de andere jongens en in mij leven, zullen blijven, als een heerlijk bezit, voor nü en voor altijd. MARINUS SCHROEVERS. De moorden maal moest wo pioenschap, te en amateurs ve Met iedere ro Ier en hoger w kleurscheuren Maar die Caubt nog wel in mee stappen, omdat gelijke hlnderni enigszins te vc reikten, waarva Een ontzaggelij ling bestond er pioenschappen oj en nog eens dub naar Valkenburg reld grootste wie wen en vooral ling uit te gaan geleverd moesten gevreesde Cauber .Typisch genoeg zoekers Belgen wieler-enthousiast waren om met we vinisme hun aller te moedigen. Tenslotte bleker goede keus gema kwam Brik Schot sprint met Lazar de finish. Het was een reldkampioenschaj fessionals. Hard landenploegen en de renners indivil leden van hun ei Ieder land had ten en vooral me t.a.v. de prof we de meningen noga lijk was echter da landen in het alge wilden houden met vertegenwoordiger den een serieuze De Belgen wist behoudens pech boog trui zou vei toevallig gelijk. De Fransen wi: tellen van hun La beerden anderen, zelf te overtuigen Cauberg toch zo kon klimmen en niets anders hore niemand anders zou zijn die de fu Bovendien zou wel een derde pla: Met de Nederlan ningen uiteen. konden niemand overwinnaar zien op Sjefke, terwijl Schulte en Midde om de eer streden Ondanks het fe maal in de geschie kampioenschappen mochten deelnemen tien deelnemers gekomen na een Het waren 3 Bel Fransen, 1 Zwitser lander. In de derde Belgen Schotte en uit, blijkbaar niet van afwachten toe reeds van de aanv slaan, welke missch zou kunnen zijn loop heeft geleerd doorslag heeft gege enkele ronden voor de 21e was afgelegt hun slag dachten snelden de leiders veel reserve ble het tempo en dg nergens meer, zij kregen een grotere zij ooit hadden geh van hen verdwenen 9"Ji RO -VAN MARL 28. Beate kon gee voor deze, zo stemming. Ze keei terug en begaf zich de slaap niet vatti ze voetstappen vertrek, waar li door zachtjes et neuriën aan haar uiting gaf, maar toch stil, omdat Iri aan haar mama w ze deze van hef ve spoedig te verw Felix Reuder, op d Beate echter lag teen de slaap zich ontfermde, begon schemeren. Daardo tijd. hetgeen weer ze te laat aan het waar oom Jules tijd op haar wacl

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2