Stad at OmgeuütQ OP DE KERMIS Zonderlinge zaken die wij zagen DE MIDDAG VAN DE ALKMAARSCHE COURANT RUSH-OM-KAARTJES STEILWANDRiJDER NIET GEVALLEN Knecht wilde het ook eens proberen Bloemencorso op Koninginnedag Burgerlijke stand Driekoningenavond School der dapperen Openluchtfilm op Waagplein Bioscoopconflict geëindigd Spaans op de Handelsschool 1 Jaarvergadering van de N.H.VB. Egmond aan Zee. De strandfeesten geëindigd ZeevogelsD.C.O. 42 ieuws patste N Herremans opvolger van v. Zeeland U.N.O. kost 33 millioen dollar Koningin Wilhelmina Studiefonds in N.-Holland Weinig verandering Groot-Schermer. Uitstapje kerkkoor Wü gaan V een hartsgeheim toevertrouwen, in de overtuiging, dat V er met niemand over zult spreken, want dan is het geen geheim meer. Wij hebben een hobby, een allesverterende hartstocht, die ons geen ogenblik met rust laat. Nu zjjn er meer mensen, die liefhebberijen koesteren waarover sommigen bedenke lijk het hoofd schudden. De een verzamelt lucifersmerken, de ander krijgt een soort stuipachtige trekking als hij de eerste klanken van een jitterbug hoort, maar dat is alles nog vrij gewoon bij onze hobby vergeleken. Wij hebben name lijk een uitgesproken voorkeur voor lijken. Omdat je er zo gezellig mee kunt bomen. Vooral op het gebied van politiek valt er met lijken veel te bereiken. Dat zal waarschijnlijk ook wel de verklaring zijn, dat in conferentiezalen zo'n muffe atmosfeer hangt. Wij hebben ons jarenlang erop toegelegd, connecties aan te knopen met aansprekers en chirurgen, omdat zü ons af en toe wel eens aan een algemeen ontwikkeld lijk kunnen helpen, waarmee het goed is een gesprek te voeren. Helaas zijn onze kansen beperkt. Want de aansprekers en de chirur gen zien er geen handeltje in. Dat was ook de oorzaak van onze opwinding en vreugde, toen wij ver namen, dat op de Alkmaarse kermis een Hjk te bewonderen valt, in een tent aan de Marktstraat, die de vox populi nog steeds „Doorbraak" noemt. Eindelijk zouden wij dan weer eens de kans krijgen een op behoorlijk peil staand gesprek te voeren met 'n heus, onvervalst, Iichtecht lijk. Een verademing zou het zijn tussen „menselijke" gesprekken, die zich al tijd beperken tot new-look en atoom bom. Nee, een echt opgewekt gesprek met een lijk, dat tot op heden nog niet tot onze kennissenkring behoor de, dat was, wat ons onweerstaanbaar aantrok. En dus togen wij derwaarts, gewapend met enkele flessen „eau de bouche" en wij stelden ons voor, de tent binnen te treden met de beroemd geworden uitroep „Uw spraakwater, meneer". Eilacie, het mocht niet zo zijn. Want reeds van verre sprongen ons koeien van letters tegemoet, waarmede het lijk zich op een afstand plaatste van ons, gewone stervelingen. Want daar stond, dat wij het lijk geen vragen mochten stellen in het openbaar, ook geen po litiek. En nu vragen wij als je je nou speciaal erop toelegt, lijken te polsen omtrent hun politieke inzich ten, was dat dan een teleurstelling, of ■was het dat niet? Zo groot, zo bedroe vend was de deceptie, dat ons kermis- genoegen erdoor dreigde bedorven te worden. Doch ziet, afleiding voor onze ge kwelde geest daagde aan de kimme in de vorm van een zonderling vehi kel, een tweeslachtig gevaarte, een soort centaur op wielen. -Half auto, half motorboot. Wij herkenden het monster uit de beschrijvingen. Een Duck, beroemd werktuig der geal lieerde landingen. De wagen voert U voor luttele penningen in snelle vaart van de Paardenmarkt langs het kanaal, via Achterweg en Bierkade naar het Zeglis en daar kan het zich niet langer goed houden, maar rent het water in. Dan borrelt er vanach- Vanmorgen was de klok van nege nen nog niet koud of een opgewon den schare jeugdige Alkmaarders, die zich reeds lang voor de deur had staan verdringen, puilde ons bureau binnen, en zwaaide opgewonden met de bonnen om kaartjes voor de stoomcaroussei van Janvier op het Doeleveld. De luidruchtige massa wilde maar niet slinken. Uur na uur stroomden ze naar binnen, deponeerden een hand vol centen, soms moeizaam bijeenge spaard, op de toonbank, graaiden hun entree-kaartjes weg en verdwenen met hun schat stijf in de vuist geklemd weer naar huis. Er waren ook vaders en moeders, die ten behoeve van hun nakomelingschap zich van plaatsbe wijzen voorzagen, gelijk dat officiëel heet, er waren er ook, die voor de he le buurt tegelijk schenen te fourage- ren. En vele waren de lieden, die giste ren geen exemplaar van de Alkmaarse Courant in hun brievenbus hebben ge vonden. hoewel onze bezorgers hen anders nooit overslaan. Wij kennen dat verschijnsel. Voor een dubbeltje krijg je een andere krant en dan heb je immers dubbele bonnen. Wie doet je wat? En och, wie zou het hun kwalijk ne men. De middag van de Alkmaarsche Courant is nu eenmaal een der hoog tepunten van de kermis, waarvoor men veel overheeft, zelfs het leugentje, dat er „gisteren geen krant kwam". Alleen het moet niet de spuigaten gaan uit lopen, want wij zijn waarachtig niet van gisteren. En dan kan het knulletje of het meiske nog zo smekend kijken en zo overtuigend jokken, dan bezwij ken wij niet en ..verkopen neen". De belangstelling voor het bonnen halen is geworden tot een run-on-de bank om niet te laat te komen. Weest gerust, niemand komt te laat, ieder krijgt zijn beurt. En morgenmiddag draait op 't Doe- lenveld de grote stoomcaroussei zes uur lang met belgelui en sirene-gegil voor onze lezers en hun kinderen, op de befaamde middag van de Alkmaar sche Courant. REEDS 13.000 Hedenmorgen om twaalf uur waven reeds 13.000 kaartjes ver kocht en werd het 14de duizend tal aangebroken. De stroom van draallustlgen hield onverminderd aan ter wat en U vaart, heel gewoon, U vaart. Kort slechts duurt dat genoe' gen, want dan klimt het toestel weer op het droge als een reusachtige salamander en is weer een auto ge worden. Feilloos brengt het U terug naar het punt van uitgang. En waar achtig, deze Duck heeft ons over onze teleurstelling heengeholpen. En toen wü verblijd werden met de lieflijke klanken van een draai-orgeltje uit Lilliputterland, gemonteerd op een kinderwagen-chassis-met-handaandrij- ving, was voor ons deze derde ker misdag, ondanks een dreinerig regen tje, toch nog goed geworden. Het bericht heeft de ronde gedaan, dat Zaterdagmiddag de stellwand- rijder op de kermis tijdens de trai ning, naar heneden zou zijn gevallen. Geheel in overeenstemming met de feiten is dit niet. Want bij een inge steld onderzoek is ons gebleken, dat het niet de steilwandrijder is ge weest, wie het ongeluk overkwam, maar een knecht, die al meerdere malen bescheiden pogingen had ge daan om zijn weg langs een gladde wand te zoeken. Tot nu toe had hij het laag bij de grond gezocht, maar op de bewuste middag zocht hij het iets hoger op dan gewoonlijk en werd toen op minder prettige wijze geconfronteerd met het aloude axioma, dat wie hoogrijdt, diep kan vallen. In de wereld van de kermis worden ongevallen als in zwijgzaamheid ge huld en zonder enig opzien te baren is de man naar het Centraal ziekenhuis vervoerd, alwaar hij nu ter observatie verblijft. PUBLIEK ALS JURY Behalve door een aparte jury zal het bloemencorso op Koninginnedag ook door het publiek beoordeeld wor den. In het programmaboekje voor de feestweek komt n.l. 'n formulier voor, waarin het publiek kan invullen, welk nummer van het corso men het mooi- ste vindt. Het nummer, dat de meeste keren wordt aangewezen als 't mooiste num mer, komt echter niet voor een extra- prijs in aanmerking; de prijs zal wor den verloot onder diegenen, die een bepaald nummer als het mooiste aan wezen; er zijn drie geldprijzen, n.l. van f 15, f 10 en f 5. De ingevulde formu lieren kunnen op de dag van het cor so (31 Aug) gedeponeerd worden in de bus, welke die dag in de hal van het N.H. Dagblad zal zijn geplaatst. Men verzuime daarom niet zich van een feestprogramma te voorzien; alleen het daarin opgenomen formulier kan ge bruikt worden. Geboren: Anna M. L., d. van H. Hemels en G. M. van Kooten. Maria A. E., d. van C. Smit en M. A. Jansen. Maria, d. van W. A. Lens en J. M. C. Swart. Teunis H„ z. van Th. Troost en A. de Groot. Gerrit J., z. van G. Zasburg en J. G. Ankringa. Marjan, d. van Th. Pronk en A. Tim mer. Johannes C„ z. van C. P. Hoed jes en T. E. Schuijt. Petrus B. M., z. v B. H. Kaandorp en N. Duinmayer. Maria E., d. van A. M. de Ree en B. M. Baltus. Cornelia H., d. van C. Dekker en M. H. Fehres. Getrouwd: Herward J. van Schra- vendijk en Fredrika F. Krabbenbos. Willem F. Cooke en Jannetje Kramer. Overleden: Johannes H. Chris- tiani, gehuwd met M. Tuinman, 38 jaar. C. C. D. OP JACHT NAAR ZWARTE SIGARETTEN. Twee ambtenaren van de C. C. D. hebben gistermiddag proces-verbaal opgemaakt tegen de eigenaar van een eethuis in de Hofstraat, wegens het verkopen van sigaretten buiten de dis tributie om. De ambtenaren hadden post gevat in de zaak en toen de heer C. de B. te Alkmaar binnen trad om zwarte si garetten te kopen, was de zaak „rond". Zij begaven zich naar buiten en nadat ook de heer de B. de winkel had ver laten, legden zij de hand op hem en de in zijn zak gestoken sigaretten. Vervolgens werden de eigenaar en zijn dochter „onder bedreiging van een revolver" verzocht zich naar het poli- tie-bureau te begeven. Na een verhoor, dat enkele uren in beslag nam. werd proces-verbaal opge maakt tegen koper en verkoper. (Ontleend aan onze advertentie- rubriek). DINSDAG. Gulden Vliet, 8 uur; Van ander ras. WOENSDAG. Gulden Vliet, 8 uur: School der dappe ren. DAGELIJKS. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Dan sen. Kleine Waagplein, 8.30 uur: Openlucht film. Kermis: 101 uur. EXPOSITIES. Bergen: Kunstzaal Boendermaker en Huis met de Pilaren: Exposities. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Pesie's bad en Zomerbad: 19 graden C. EEN UITSTEKENDE OPVOERING Shakespeare's beroemde stuk: „Drie koningenavond" heeft gisteravond voor een uitstekend bezette zaal van het Gulden Vlies een groot succes behaald. En dat verdiende de opvoering, die het Amsterdams Toneel Gezelschap er van gaf ten volle. Het werd een uitvoering vol kleur en fleur, vol geest en blij heid en hieraan hebben de talrijke medewerkenden hun beste krachten gegeven. Het stuk is daardoor wel ten volle tot zijn recht gekomen en nader tot het publiek gebracht, dat door luid applaus na elk der bedrijven zijn in genomenheid deed blijken. De zo be- rijke rollen van Olivia, Viola en Ma ria werden door Mary Smithuyzen, Elise HomansCin travesti) en Marie Hamel uitnemend vertolkt. Maar niet minder goed was het beroemde drietal Jonker Tobias (Joh. Fiolet), Bibber- wang (Ben Groenier) en Malvolio (Paul Huf), die de kluchtige scènes door hun bijzondere spel wel op een hoog plan brachten. De nar van Frits van Dijk sloot zich daarbij prachtig aan. Ook Johan Schmitz als de hertog en Cas Baas als Viola's broeder trok ken de aandacht. De veelvuldige wis seling van décors geschiedde op ver rassende wijze en de mooie muziek van Humperdinck, uitgevoerd door het or kest onder leiding van Maurlts van IJzer verleende het geheel een bijzon dere bekoring. Aan 't slot werden de uitvoerenden allen tezamen met een geestdriftige bijval beloond. Hedenavond vraagt „Van ander ras" de aandacht en dan komen Woens dag en Donderdag twee opvoeringen van één der sterkste speelstukken van het Amsterd. Toneel: „School der Dap peren". Onder leiding van Albert van Dalsum, die zelf één der hoofdrollen vertolkt, wordt een aangrijpend stuk leven gegeven uit de strijd Amerika- Japan. Inderdaad wat de Amerikanen in dit stuit daar in de vreemde hebben geleerd, mag terecht een leerschool genoemd worden voor de moedige strijders van Amerika in het Verre Oosten. Naast het sterke spel van Van Dalsum zal ook dat van Robert de Vries een grote indruk maken. Deze rol is voor de jonge acteur een ver diend succes geworden. Met de andere acteurs samen weten zij een spanning te wekken, die het spelpeil opvoert tot grote hoogte. Inderdaad een stuk waar in „gespeeld" word. Het blijkt, dat de openlucht-bioscoop op het Kleine Waagplein elke avond vele bezoekers tot zich trekt. De kor te films, die hier worden vertoond, kunnen, wat uitbeelding en technische verzorging betreft, concurreren met de beste geluidsfilms. Tevens kan men hier zien, hoe men de film op pakken de wijze in dienst van het Evangelie heeft gesteld. De Internationale Ge meenschap van Christus-belijders, die deze films heeft vervaardigd, heeft hiermede een goed werk verricht, en 't werk van zijn Hollandse vertegen woordiger de heer Zijp uit Amsterdam verdient aller waardering. De eerste avonden werd vertoond: De Wonderen van het Heelal; Het ver loren schaap; Nieuwe geboorte en Straten der Stad. Tussen de voorstel lingen worden korte toespraken ge houden. Deze bijeenkomsten, die in samenwerking van Baptisten Gemeen te, Gemeenschapsbond en Leger des Heils zijn belegd, vinden verder tij dens de kermis elke avond om half negen plaats. BEDRIJFSVOETBAL-UITSLAGEN. Hieronder volgen de uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrijden. Afdeling A: PovayHoge Huys 0-4. ■Afdeling B: StoelPostillon 13, Black BoysPapierduivels 0-0. Slagers •Melkboeren 2-1. Afdeling C: Vi- vo-boysRingers 2 73, PerzifoChe- vroletboys 62, ReinigingFordboys 1—2, Poa—Krom 2—2, BBC—Alkm C. 4—2. GESLAAGD. Bij de aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn afgenomen examens Tuinbouw- vakonderwijzer voor de richting fruit teelt slaagde o.m. A. Visser uit Schar- woude. Voor de richting groenteteelt slaagden o.m.: S. Koppes, Heiloo; A. Visser, Scharwoudè; P. Bruin, Nrd.- Scharwoude en J. F. Dekker, Warmen- huizen. SYMPATHIEK GEBAAR. En o ja, als U op de kermis komt, loopt U dan even bij de brandweer kazerne langs en laat U met goud be laden. Daar kunt U namelijk terecht voor 'n jubileumspeldje. U weet 't wel, uiting van verbondenheid bij het ko mende jubileum, en tegelijk bijdrage aan het doel: de kankerbestrijding. De wakkere brandweerlieden, die waken tegen het brandgevaar op de kermis, hebben zich dienstbaar ge maakt met een sympathiek gebaar. Zoudt U dan willen achterblijven? V',; Het bioscoop-conflict hier ter stede is opgelost, zodat alle'te Alkmaar ver schijnende bladen de advertenties der bioscooptheaters weer zullen opnemen en de programma's daarvan weer in hun agenda's zullen vermelden. De directeur der Handelsschool heeft de wens te kennen gegeven met ingang van het schooljaar 1948/1949 te mogen overgaan tot invoering van het onder- wijsvak Spaanse taal, facultatief te ge ven aan die leerlingen voor wie het volgen van een vierde moderne taal geen bezwaar is. Verschillende bedrij ven in en om Alkmaar onderhouden reeds handelsbetrekkingen met Spanje en in de naaste toekomst is een uit breiding van de handel met Spanje en verscheidene staten van Zuid-Amerika zeer zeker te verwachten. De directeur acht het daarom wenselijk de leerlin gen gelegenheid te geven de beginselen van die taal reeds op school te leren. Het ligt in de bedoeling te beginnen met 2 wekelijkse lessen in de 2e klasse, in volgende jaren uit te breiden met 1 les in de 3e en 1 les in de 4e klasse. Onder voorbehoud dat invoering van het vak Spaanse taal en de voordracht tot benoeming (voorhands tijdelijk voor de duur van het schooljaar 1948/1949) van de heer H. K. M. de Wild, leraar M.O. Spaans alhier, door de minister worden goedgekeurd en deze tevens een rijkssubsidie van 50 in de kosten wil toestaan stellen B. en W. voor tot onderwijs in het Spaans aan de Han delsschool over te gaan. BELANGRIJK VOOR MILITAIREN EN GEDEMOBILISEERDEN Van 26 Augustus tot cn met 6 Septem ber as" (dagelijks van 10,30—17,00 uur en van 19,30—23,00 uur) zal in het R A I-ge bouw te Amsterdam een Nationale Han del-, Industrie- en Nijverheids-tentoon stelling worden gehouden, teneinde de enorma ontwikkeling van het Nederlandse bedrijfsleven gedurende de laatste 50 Jaren te laten zien Op deze tentoonstelling zal tevens een variété-programma, alsmede een film programma gewijd aan het Regerings jubileum van H M de Koningin worden vertoond Aan militairen in uniform en aan ge- demobiliseerden zal op vertoon van hun legitimatie-bewijs of op vertoon van hun groot-verlofpas, ontslagbewijs of het trein-abonnement dat in het bezit is van gedemobiliseerden gedurende de maand van hun verlof, bij een bezoek aan de tentoonstelling een reductie van 50'/, op de toegangsprijs worden verleend BOND VOOR STAATSPENSIONNERING. Op Zaterdag 18 September a.s. des namiddags 2 uur heeft in Paviljoen Kinheim te Alkmaar een vergadering plaats van alle federale besturen in Noord-Holland. Men wil o.a. komen tot één groot federatief verband van de aangesloten federaties en plannen bespreken voor een grote actie in de komende winter voor de strijd voor premievrij Staats pensioen. Op deze vergadering zal het hoofd bestuur aanwezig zijn, terwijl ook le den van afdelingen op vertoon van hun lidmaatschapskaart of kwitantie 1948 toegang hebben. Het initiatief van deze bespreking gaat uit van de federatie Alkmaar. De N.H.V.B., onderafd. van de KNVB, hield Zaterdagmiddag haar jaarlijkse algemene vergadering, welke zich in zeer grote belangstelling mocht verheu gen. Even over half 3 opende voorzit ter Sougé met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en genodigden en in het bijzonder tot de heer G. Kruijver (KNVB). Voorzitter Sougé vermeldde in het kort het verscheiden van enkele leden, o.a. van Dr. Murris (Zaandam) en de heer Kraakman, in leven bestuurslid der vereniging Meer vogels (A). Spreker verzocht de aanwezigen zich van hun zetels te verheffen, waarna een minuut stilte in acht genomen werd. Hierna gaf spr. een kort resumé over het af gelopen jaar. Voorzitter Sougé uitte zijn voldoening over de groei der afd. en sprak de wens uit dat dit zo moge doorgaan. Bij het punt Off. Orgaan (De Nop) maakte spreker er melding van, dat de H.H. penningmeesters nog een •kleine navordering te wachten stond in verband met de verhoogde kosten van het orgaan. Voorzitter bracht dank aan administrateur Bakker en zijn staf, voor het zeer vele werk door hen verricht in het afgelopen jaar, hetgeen een welge meend applaus ontlokte. De verschil lende punten gingen daarna zeer vlot onder de hamer door. De heer Bonsema (Alcm. Victrix) zag groot gevaar in het bedrijfsvoetbal. Het heeft de volle aan dacht van het bestuur, aldus de voor zitter. Ook de diverse jaarverslagen werden allen goedgekeurd, zodat men na ongeveer 1 y, uur reeds aan het laat ste punt der agenda kon beginnen; n.l. de rondvraag. Wat de meeste stof deed opwaaien was zeker wel het bestuurs-besluit betref fende de deelname aan de competitie van acht elftallen per speelveld enz. Vrijwel de meeste verenigingen waren hiertegen gekant. Verscheidene sprekers o.a. de heer Valk (ZW), de heer Oosterbaan (KFC) hadden ernstige bezwaren tegen dit be sluit, waarna voorzitter Sougé de toe zegging deed. genoemd besluit nog eens niet het bestuur onder de loupe te ne men, waarmede de vergadering genoe gen nam. Als laatste spreker verkreeg de heer J. Hoorn (ZFC) het woord en bracht namens alle aanwezigen een woord van dank aan het gehele bestuur voor diens vele en omvangrijke werk en sprak de wens uit, dat dit ook voor het komende iaar het geval moge zijn. Voorzitter Sougé sloot met enkele goed gekozen woorden deze in prettige sfeer gehouden vergadering. Zaterdag zijn de strandfeesten te Egmond aan Zee dan toch ein delijk beëindigd. De toeloop was dit jaar zo enorm, dat niet minder dan 3 dagen nodig waren, om alle deelnemers aan de beurt te* doen komen. Maar nu is het dan toch gebeurd en behoren de feestelijk heden van het badseizoen 1948 tot het verleden. Ook op deze laatste feestdag was de deelname en d« belangstelling weer overstelpend. Voor de autoped races op Zaterdagmorgen gehouden op de Boulevard onder leiding van de heer Dutmer waren meer dan 100 deelnemers. Het weer liet ook dit maal niets te wensen over en zo kon om 10 uur, terwijl vrolijk de muziek over de Boulevard schalde, een begin gemaakt worden met de wedstrijden voor de meisjes. Na dikwijls span nende races was de uitslag tenslotte als volgt: 1ste prijs Joantje Warnink, Zaandam; 2de prijs Truusje Schip per, Hilversum; 3de prijs Ank Groe nendijk, Soest; 4de prijs Truusje de Kruyf, Amsterdam. Nog spannender waren de wed strijden voor jongens tot 12 jaar, met 64 deelnemers! Pas om half 1 was de strijd beslist en reikte de heer Dut mer de volgende prijzen uit: 1ste prijs Ronny Spit, Egmond aan Zee; 2de prijs Freddy Vijn, Amsterdam; 3de prijs Piet Hallewas, Amsterdam; 4de prijs, Rob Wijker, Egmond aan Zee. Namens de badgasten dankte de heer Zeedijk de heer en mevrouw Dutmer in een geestig speechje voor de onnavolgbare wijze waarop zij ook deze wedstrijden weder hadden ge leid, zodat alles vlot en vooral ge zellig was verlopen, terwijl mevr. Dutmer met bloemen gehuldigd werd. Om 2 uur volgden tenslotte de wed strijden in het maken van strand- figuren, die in jaren niet gehouden werden. Het was ook op het strand een gezellige drukte en geen wan klank werd gehoord, tot tegen het einde een hondje zo onfortuinlijk was tussen de strandfiguren te komen en weggejaagd door het verontwaardig de publiek, natuurlijk des te groter ravage aanrichtte! Gelukkig had Cor Wijker, die de beoordeling had, de uitslag al vastgesteld en wel als volgt: kinderen: 1ste prijs Anita Spit, Egmond aan Zee; Ineke Thiecke, Nij megen en Thea Jans, Hilversum met krokodil; 2de prijs Beppie Verzijden, Egmond aan Zee en Ietje Groen, Eg mond Zee met Alkmaarse kaasdra gers, 3de prijs Annie van den Berg, Rinnegom met kasteel. Voor volwas senen luidde de uitslag: 1ste prijs M. agt, Hilversum met potret van Ko ningin Wilhelmina; 2de .prijs Margo Abbema, Gouda met klomp! 3de prijs J. Boogerd, Den Haag met kreeft. Met luid applaus betoonde het pu bliek zijn instemming met deze uit slag en nog lang bleef het, bij een stukje muziek via de luidsprekers- installatie, op het strand gezellig druk. Egmond heeft zijn naam, gezellige strandfeesten te kunnen organiseren, weder hoog gehouden. Menige ken nismaking werd onder de gasten ge maakt en menigeen heeft zich zonder 'twijfel voorgenomen, ook een volgend jaar weder naar dit gezellige vacan- tie-oord te komen, waar het strand zo prachtig is, als nergens anders en waar gezorgd wordt voor de gasten, zodat ze er zich thuis voelen en zich nooit behoeven te vervelen. Zeevogels speelden Zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen de éde klas- ser DCO uit Haarlem, met het oog op de naderende competitie. Het verloop van deze wedstrijd doet het beste voor de competitie verwachten. De verdedi ging was even prima, als altijd, maar belangrijk was, dat de voorhoede doel punten wist te maken, al was het sa menspel nog niet, zoals men dat zou wensen. Het was goed te merken, dat de Zeevogels de gehele zomer door intensief getraind hadden. Een ge duchte versterking van de voorhoede betekent de opname van G. Klever laan, die uit Indië is teruggekomen. Hij is een tacticus, die over een for midabel schot beschikt en een door zetter, die voor de tegenpartij een voortdurend gevaar betekent. Overi gens hadden de Zeevogels dezelfde op stelling als verleden jaar. De wedstrijd zelf was het aankijken ten volle waard. Zeevogels ivaren vóór de rust voortdurend in de meer derheid. Met een vrij fortuinlijke om haal, die juist achter de doellijn be landde bezorgde C. Kleverlaan Zee vogels de leiding, terwijl midvoor v. Dam uit een keurige voorzet van rechtsbuiten de Waard er kort vóór de rust 20 van maakte. Na de rust maakte de nieuwe links buiten G. Kleverlaan met een on houdbare kogel er 3—0 van en eerst toen wist de linksbinnen van DCO 'n tegenpunt te maken. Kort vóóf het einde scoorde midvoor v. Dam en bracht de stand op 4-^1. Te ver op dringen was tenslotte oorzaak, dat de zeer snelle rechtsbuiten van DCO al leen op Mannes af kon stuiven en de achterstand tot 42 reduceerde. Hiermede kwam het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde en door scheidsrechter Koelink uitste kend geleide wedstrijd. EEN SLECHT BRAMENJAAR Tengevolge van de late nachtvorst in het voorjaar, staan er zeer weinig bramen in de duinen. Waar bovendien de prijs van een slof bramen (5 pond) slechts f 1.50 is, tegen vorig jaar f 2.50 is de pluk niet lonend. Eerst half Sep tember. bij de 2de pluk. zullen er meer bramen te vinden zijn. Ongecorrigeerd PAUL VAN ZEELAND „Nederland is hem dank verschuldigd" De Belgische regering heeft heden het volgende communiqué uitgegeven: ,De heer Paul van Zeeland, minister van staat, is op zijn verzoek eervol ont slagen van zijn functie als vertegen woordiger van de Belgische regering in de Commissie van Goede Diensten. De heer Paul van Zeeland heeft zich ge durende tien maanden ingespannen om de toenadering tussen Nederland en de Republikeinse regering te vergemakke lijken. De heer R. Herremans, gevol machtigd minister en buitengewoon ge zant, die hem reeds enige tijd heeft vervangen, is als zijn opvolger aange wezen. Na een verblijf in België voor besprekingen met de regering over zekere punten van procedure, zal de heer Herremans op 25 Augustus weder om per vliegtuig naar Batavia vertrek ken". Volgens het door de secretaris-ge neraal van de V. N„ Trygve Lie, opge maakte budget worden de uitgaven van de V. N. voor 1949 begroot op 33.469.587 dollar. Dit is ongeveer 1.500.000 dollar minder dan de voor 1948 toegewezen som. Dit houdt ver band met het feit, dat de uitgaven voor verschillende missies, zoals die voor de Balkan, Korea en Indonesië niet in de begroting 1949 zijn opgeno men, daar voor haar voortbestaan in 1949 een nieuw besluit van de Alge mene Vergadering nodig is. Twee-derde gedeelte van het totaal begrote bedrag betreft uitrusting en salariëring van het secretariaat te New York. Voor het Europees bureau te Genève is ruim drie millioen dollar begroot. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, J. E. Baron de Vos van Steenwijk, heeft de Staten bijeen geroepen op 2 September voor een buitengewone zitting ter herden king van het regeringsjubileum van H. M Koningin Wilhelmina. In deze zitting zal worden voorgesteld over te gaan tot de stichting van een Koningin Wilhel mina Studiefonds, dat tot doel heeft het verlenen van financiële steun aan kin deren van leden en gepensionneerden van het provinciaal personeel, die van meer dan gewone begaafdheid blijken geven, doch wier ouders niet over de middelen beschikken een hoger of daar mede gelijk te stellen onderwijs te doen volgen. De weersverwachting tot Woensdag avond: weinig verandering. In het noorden van het land: matige, langs de Waddeneilanden aanvankelijk nog krachtige wind tussen west en noord. Wisselende bewolking met en kele plaatselijke buien. Vrij koel weer. In het zuiden van het land: meest zwakke wind hoofdzakelijk uit weste lijke richtingen. Wisselende bewolking maar bijna overal temperatuur als vandaag. Donderdag maakte ons Kerkkoor zijn jaarlijkse uitstapje Deze keer met een touringcar van de firma Oorbeek Aller eerst ging men via Amsterdam naar Hil- versum, waar men langs de diverse stu dio's en het mooie raadhuis reed, en dicht bij de „Kei" ging koffiedrinken, vervolgens ging de tocht over Lage Vuurse, door de prachtige bossen, naar Rhenen Bij de Grebbeberg werd weder om gestopt en êen bezoek aan de graven van onze gevallenen gebracht Nu ging men langs Wageningen, naar Oosterbeek Hier werd weer iets gebruikt en genoot men van prachtige vergezichten, over de gehele omtrek, te meer daar na regen, de zon begon te schijnen Hierna werd Arnhem bezocht en zag men de grote ver woestingen van de oorlog Aan Park Sonsbeek bracht men ook een bezoek Nu ging de tocht op Apeldoorn aan, waar men in hotel ,,Bosbad" een heerlijk dinér gebryikte Daarna ging het in snel tempo, via Amersfoort naar Amsterdam, waar men precies tien voor acht arriveerde bij Carré en het variété-programma be zocht Ook hier is veel genoten Ongeveer twaalf uur kwam het gezel schap weer bij het raadhuis terug

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 8