a Schulte wereldkampioen der achtervolgers eidt Mevr. Kasyenkina sprong uit raam om te ontsnappen \/Egg£ Donderdag 26 Aug. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145e Jaar&ans No- 202 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN En wenst niei naar Rusland terug te keren Rikki weer in de krant VAN NABIJ £N VERRE Veel belangstelling, maar niet voor Eerste Kamerleden j*è - Het huis van Michiel de Ruyter? Bioscoopconflict in hoofdstad geëindigd Franse gewestelijke verkiezingen uitgesteld Diplomatiek onderhoud op Schiphol Brandstoffen voor kamerbewoners Drie Nederlandse siayers in de finale De onverslaanbare geslagen Nieuwe Bonnen Tornado woedde op Nieuw-Zeeland Duitse geldkwestie wordt bestudeerd Arsenal klopt Stoke City WEERBERICHT rca 73'/i pet. oor onze uit gelopen jaar atuurlijk, dit toch, het is ige twee ja- :en, dat deze deze han en, dat wij het bedrag, e invoer die k zelf hebben at inderdaad lden, die wij vangen voor a andere be- e renten van nd geleende antjes" b.v.l deel is deze itvoer raoge- d.w.z. vooral En hier ligt Marshallplan blad, dat ae ration Admi re toewijzing die bij ge ld dreigde te ifd, zelfs wat den aldus in elde produc- om meer ar- t meer uit te lindelijk we- vertrouwde mnen invoe- van Cassatie le zaak van vezen hoofd- 's Graven- e Bijzondere eld tot vijf met aftrek, rijn cassatie- zijn zaak r van Land- Nederlandse tdbouw dr. S. met hem de Benelux Epenhorst", fcerpenborg", pe, zijn aan- in de zin loonwet 1928 voorwaar- en faam be- iengesteld. ireau van de Ierland is de vastgesteld prijs van de handhaafd op lie niet voor nnen worden fabrieksge- icht. itadhuize te laats van een nde uitveer- reven en ge- gelegateerd Mol, in leven en Purmer- waardevolle levat, isvoor- 3 burgemees- 3 tentoonstel- en aldaar tot het publiek i te Leerdam nd van het lerdam", ver- 198—1948. De- :ht ter gele- •ingsjubileum, tentoonstel- n het vlieg- speciaal door arterde Aero- 20-tal paters- bbe in Oost- siearbeid zul- dagnacht in- n van een a totaal na- voor suiker, i zeep mede, f 400, een n. lenzineopslag- ïse marine te (Stille Oce- ag brand uit- »rs zijn is niet ■lammen scho- :te een hoogte man die de lag in Bata- jop in elkaar jr de politie intdekte Moes die voor een verricht. De nioscoop vond ren het vorig Nederlandse c huiswaarts in Malakka ekere Boden, leerde op een ration in de iende Europe- iken der on- iven is geko- BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAABSCHE COURANT Wrnd. Hoofdredacteur: W. Middelbeek. Rayonredacteur: W. Oliemans. Mevrouw Oksana Kasyenkina heeft in haar bed in het Roosevelt-ziekenhuis voor het eerst een verklaring voor de pers afgelegd. Zij deelde mede, dat zq uit het raam sprong om te ontsnappen, niet om zich van het leven te beroven. Zq gaf tevens te kennen, zo gaat Reuter voort, dat zq niet naar de Sovjet unie wenst terug te keeren. Zij voegde er aan toe, dat de „Sovjet ambassadeur Aleksander Panjoesjkin en de consul-generaal Jacob Lomakin haar beiden vertelden, wat zij tegen over journalisten moest eeggen" op een persconferentie in het Sovjet-consulaat, de dag, dat zij terug was gehaald van de boerderij van Wit-Russische uitge wekenen te Valley Cottage. „Door mijn boodschap zou ik een heldin worden", zeiden zij. „Ik wist, dat, aangezien men mij niet toestond het consulaat te verlaten, ik ook in de Sovjet-Unie niet zou kunnen ontkomen". Op een vraag, wat in de brief stond, die zij van de boerderij naar Lomakin zond, antwoordde zij, dat zij haar gehele levensgeschiedenis in de Sovjet-Unie daarin beschreven had en dat zij ver zocht had als onderwijzeres ontslagen te worden en zich naar een hotel te mogen begeven. „Daar ze mij dit niet toestan den, besloot ik het zelf te doen". Zij wenste „met de Russen als met mense lijke wezens te spreken maar dat wa ren zij niet. Ze arresteerden me achte loos weg". Reuter voegt er aan toe, dat de in- Een bekende figuur is vandaag in de krant teruggekeerd. De vrouwelijke detective Rikki uit .,De waterdemon van het Alk maarder Meer", „Terra Incognita" en „De Pampus-piraat" gaat nieu we spannende avonturen tegemoet in de strip „Gevaarlijke Lading". Onze tekenaar Jan Dirk van Exter vraagt op pagina 3 uw aan dacht voor zijn zojuist gereedge komen beeldverhaal. Dinsdagmiddag is door leden van de Tomploeg 1 van de Haagse vrijwil lige brigade tot het redden van drenke lingen bij golfbreker 37 de 25-jarige P. J. Borst van Beekbergen uit zee gered. Het Nationale park de Hoge Veluwe mag zich in de bijzondere be langstelling van het publiek verheugen. Dit moge blijken uit het feit, dat j.l. Zondag de 150.000ste bezoeker van dit seizoen kon worden begroet. Het ligt in het voornemen om met ingang van Donderdag 2 September een wekelijkse graan- en goederenbeurs thans ook in de Noord-Oost Polder te organiseren. De Nederlandse pianist Cor de Groot zal in September een tournee door Engeland maken. Het bestuur van het N.V.V. besloot het centrale tuberculosefonds, dat we gens uitkeringen van f 304.000 in 1947 sloot met een groot nadelig saldo, een subsidie te verstrekken van f 200.000. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek aan mr. A. C. Leendertz, met ingang van 30 Augustus 1948 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van president van de arrondissements-rechtbank te Almelo. De Kon. Ned. Middenstandsbond zal op 15 en 16 September een congres houden in Haarlem., Dit congres is het eerste na de oorlog. 83 kinderen uit Sleeswijk-Holstein, Hamburg, Hannover en Dusseldorf, bij na allen wezen, wier leeftijden variëren van 1 tot 13 jaar, vertrokken dezer da gen uit Southampton naar Zuid-Afrika waar zij in gezinnen zullen worden op genomen. De kinderen hebben een grondige keuring ondergaan. Volgens Radio Athene is 't laatste georganiseerde verzet van de guerilla's in het Grammos-gebied gebroken. De laatste groepen opstandelingen zouden zich op Albanees grondgebied hebben teruggetrokken. Het nieuwe geld in China heeft de prijs van een krant van 800.000 (Chin.) dollar gebracht op 25 cent.... Omwis- selingskoers van een nieuwe gouden joean tegen oude Chinese dollars is één tegen 3.000.000.000. 150 personen te Niigata in het Noord-Westen van Hondo zijn door het instorten van een brug vermoedelijk on, het leven gekomen. Zij stonden op de brug te kijken naar een vuurwerk toen de brug bezweek en zij in de snelstromende rivier Shinano terecht kwamen. houd van de brief door een tolk voor de pers werd geparaphraseerd. Mevrouw Kasyenkina zei voorts, dat Panjoesjkin niet met haar had willen spreken maar haar had opgedragen be paalde dingen tegen de reporters te zeggen. (Van onze parlementaire redact.) De publieke tribune van de Eerste Kamer stroomt stampvol als de electri- sche schel is gegaan, ten teken dat de vergadering een aanvang neemt. Dat is niet vanwege de belangrijkheid van de agenda. In de laatste weken van de vacantie trekken nog velen naar de residentie en op hun program staan niet alleen een bezoek aan het Vre despaleis, het bekijken van het Ko ninklijk Paleis aan het Noordeinde, een tramritje naar Scheveningen en be zoeken aan wat Den Haag verder aan bezienswaardigs en ontspanning biedt, maar ook het bijwonen van een bij eenkomst van de Kamer. Het is duidelijk te zien: hun belang stelling gaat minder uit naar de ma nier, waarop de Eerste Kamerleden 's lands zaken behartigen, dan naar 't reusachtige Koninklijke schilderij ach ter de zetel van de voorzitter en naar de drukke plafondschilderingen. Zij missen trouwens niet veel, wan neer zij op deze Woensdagmiddag hun aandacht bepalen tot de entourage en niet tot het werk van de geachte afge vaardigden. Er worden wat formalitei ten vervuld en vijf nieuwe leden wor den geïnstalleerd. Daarna gaan de he ren „in de afdelingen" om er onders hands de openbare behandeling van de Grondwetsherziening voor te be reiden. Vijf nieuwe leden doen hun intrede in de Kamer. Het zijn de heren dr. P. J. Witteman, in het kabinet-Beel mi nister van Binnenlandse Zaken; prof. dr. L. J. C. Beaufort O. F. M., die reeds zitting had in het Noodparle- ment; mr. G. E. van Walsum, thans burgemeester van - Delft-, voormalig wethouder van Rotterdam en ex-lid van de Tweede Kamer; H. J. de Dreu, burgemeester van Havelte en ook reeds lid van de onlangs afgetreden Eerste Kamer; mr. W. C. Wendelaar, oud-burgemeester van Alkmaar en oud-lid van de Tweede Kamer, voor zitter van Volksonderwijs. De heren Witteman en Beaufort be horen tot de K. V. P., de heren Van Walsum en De Dreu tot de P. vd A. en de heer Wendelaar is aangesloten bij de V. V. D. ••V' "-y T&-' "•Vv't- -> - v* •-- - AMSTERDAM IN FEESTVERLICHTING De feestverlichting in de hoofdstad heeft proefgehrand. De verlichte Magere Brug aan de Amstel SPOEDIG COMMUNIQUé OVER DE BESPREKINGEN TE MOSKOU? Volgens welingelichte diplomatieke kringen te Moskou is het waarschijn lijk, dat binnenkort in de vier hoofd steden 'n communiqué zal worden ge publiceerd, waarin een kort overzicht zal worden gegeven van de huidige stand der besprekingen te Moskou over Duitsland. Te Vlissingen worden thans graaf werkzaamheden verricht in verband met het herstel van de kademuur van de Voorhaven. Bij deze werkzaamheden is men op oude funderingen gestoten en is er 'n aantal blauwe en gekleurde oud-Hol landse tegels voor de dag gekomen. Het is niet uitgesloten, dat deze te gels afkomstig zijn van het geboorte huis van Michiel Adriaanszoon de Ruijter. Dit huis stond destijds in een rijtje van vier tegenover het beursge bouw en grensde aan de Voorhaven, De Amsterdamse bioscopen plaatsten hedenmorgen in de Volkskrant de ge bruikelijke Donderdagse advertenties. Daarmede is de reden van weigering der advertenties der Amsterdamse dag bladen, die in de onthouding van de advertenties aan één krant een aantas ting van de persvrijheid zagen, komen te vervallen. De afdeling Amsterdam van de Nederlandse Bioscoopbond heeft verklaard geen enkele inbreuk in de vrijheid der perscritiek bedoeld te heb ben. De Volkskrant heeft van deze ver klaring met voldoening kennis genomen en haar aanvaard, waarmee dus in feite het conflict tussen pers en bioscoop in de hoofdstad, dat 21 dagen heeft ge duurd, geëindigd is. DE HERDENKINGSPOSTZEGELS. In verband met de sluiting der PTT- kantoren öp 31 Augustus a.s. worden de herdenkingspostzegels van het rege ringsjubileum van H.M. de Koningin reeds op de 30ste Augustus verkocht. SOVJET-RUSSISCHE VICE-CONSUL UIT NEW VORK VERTROKKEN De Sovjet-Russische vice-consul te New York, Zot Tsjepoernich, heeft bij het verlaten van het Sovjet-consul- taat tegenover journalisten verklaard, -dat hij „voor goed" vertrok. Hij zeide op weg te zijn naar het vliegveld La Guardia. De Franse Nationale Vergadering heeft met 245 tegen 193 stemmen be sloten de gewestelijke (departementale) verkiezingen, die in October zouden plaats hebben, uit te stellen. De socialisten en de MRP (rk), die als de basis worden beschouwd, waarop de huidige Franse regering rust, heb ben vóór het uitstel gestemd. De Gaullisten, radicalen en een aantal anderen stemden tegen. De commu nisten hebben zich van stemming ont houden. Vermoedelijk zullen de depar tementale verkiezingen nu komende lente worden gehouden. De departe mentale verkiezingen betreffen de ver nieuwing van de helft van het aantal leden der departementale raden. Lewis Douglas, de Amerikaanse am bassadeur te Londen vloog gisteravond met zijn privétoestel naar Schiphol, waar hij John Foster Dulles ontmoette, die met een vliegtuig van de American Overseas Airlines naar de Ver. Staten terugkeerde. Op Schiphol hadden de twee mannen een onderhoud van niet meer dan een kwartier. Douglas keerde daarop onmiddellijk naar Londen terug. De Amerikaanse copsul-generaal te Amsterdam, Jesse F. van Wickel, kwam later naar Schiphol om Dulles uitge leide te doen. Over de aard van het on derhoud is niets bekend. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat zoals de plaatselijke distri butiediensten nog nader bekend zullen maken tussen 12 en 25 September a.s. aanvragen voor brandstoffen voor ka merbewoners kunnen worden inge diend. De aanvraagformulieren dienen tussen 29 Augustus en 11 September bij de plaatselijke distributiediensten te worden afgehaald. Felicitatie-telegrammen liefst vóór 31 Augustus In verband met de zeer beperkte openstelling van de PTT-kantoren op 31 Augustus voor de telegraafdienst, wordt het publiek aangeraden, tele grammen voor de leden van het ko ninklijk huis, welke betrekking hebben op de verjaardag van H.M. de Konin gin, vroegtijdig liefst vóór 31 Aug. aan te bieden. De aflevering zal op 31 Augustus plaats hebben. Dinsdagmiddag is boven de Zuidhollandse gemeente Valkenburg een vlieg tuig van het type Firefly uit elkaar gesprongen. De wrakstukken van het vliegtuig vlogen alle richtingen uit. Verscheidene huizen werden ernstig beschadigd. Men ziet hier het beschadigde huis van de tuinder P. van Ooms met op de voorgrond een wrakstuk van het Vliegtuig. (Van onze Sportredacteur) Coppi, de onverslaanbare, is verslagen. Verslagen door een man die jarenlang heeft geprobeerd een wereldtitel te veroveren, maar bq dte pogingen steeds door pech werd achtervolgd. En juist op het tijdstip dat die man feitelijk over zqn grootste prestaties heen is, zeker wat de achtervolging betreft, blqft de pechduivel weg en lacht Vrouwe Fortuna hem toe. Met twee meter verschil klopte Gerrit Schulte met zijn blonde kop en athletenfiguur de veel tengere Italiaan, de man waaraan alles en iedereen moest worden opgeofferd. Coppi, de onverslaanbare, in ieder geval de renner die door zijn fabriek onver slaanbaar werd gemaakt met alle macht waarover deze fabriek kon beschik ken (en dat is niet gering), moest het in een heroïsche strijd afleggen tegen onze Schulte, die eindelijk het genoegen heeft mogen smaken dat zqn naam voor altijd in de geschiedenis van de wielersport zal zqn terug te vinden. gelijk. Het was een verschil van en kele centimeters in het nadeel van de Nederlander, maar de 5e ronde bracht een verschil van enkele meters en in de 6e ronde had Schulte een achter stand van minstens 7 meter. Op dat moment moet er geen mens zijn geweest, die voor Schulte nog mogelijkheden zag, behalve dan de Brabander zelf. Zonder te verkram pen of ook maar enigszins van hou ding te veranderen, wist hij zijn tem po op te voeren en begon hij terrein terug te winnen. Eerst drie en in de achtste ronde nog eens twee meter en bij de negende ronde flitste niet de controlelamp van Coppi eerst aan, doch die van Schulte, zij het dan ook met miniem verschil. De atmosfeer in het Stadion was geladen, enkele momenten was het zelfs doodstil. Als geëlectriseerd keken de mensen toe, maar toen Schulte zijn tempo nog meer wist op te voeren, brak deze ban en ontlaadde zich in een orkaan van toejuichingen, die minuten lang aanhield, toen Schulte met ruim 2 meter verschil als wereldkampioen over de finish stoof. Ontdaan en volkomen leeggereden stond hij even later naast zijn fiets. Ontdaan en met half open monden Wtj schreven het al, ditmaal had Schulte Vrouwe Fortuna niet tegen zich. De harde wind was beslist in het nadeel van Coppi, een renner, die het hoofdzakelijk van souplesse moet hebben. Schulte daarentegen is meer een krachtfiguur, weliswaar met een behoorlijke dosis souplesse, maar toch beter bestand tegen de omstandigheden waaronder moest worden gereden. Niettemin zullen er maar weinigen zijn geweest, die Schulte voor de start een serieuze kans op de titel durfden te geven. Wel werd die hoop levendig, toen de Bossenaar zijn voorsprong van 4 meter in de eerste ronde bij de vol gende ronde tot ruim 8 meter ver grootte. Maar reeds in de derde ronde was Coppi al weer daar om alle hoop de bodem in te slaan, want het controle- lampje van de Italiaan flitste een fractie van een seconde eerder aan dan het lampje van Schulte. Nog was er spanning en ook in de vierde ron de lagen de belde rivalen nog vrijwel stond de schare Italiaanse helpers toe te zien en vergaten zelfs toe te schie ten om de fiets van Coppi over te nemen, die geslagen bij uitzondering zelf zijn fiets op de schouder nam en daarmee naar de tunnel liep. BEVILACQUA sneller dan COPPI De onverslaanbare was nummer twee geworden en had daarmee een plaats gekregen, die hem niet eens toekwam. Dit had Bevilacqua moeten zijn, die de derde plaats bereikte via een overwinning op Koblet in een tijd, die slechts 0.1 sec. minaer snel was dan die van Schulte, maar 0.4 sec. sneller dan die van Coppi. Een tragisch figuur deze Bevilac qua. Sneller te zijn dan een Coppi, maar te worden opgeofferd, omdat Coppi's naam een reclame-technische overwegingen beter is voor de fa briek, waarvoor zij beiden rijden. Het Nederlandse publiek herstelde de fout, die het Dinsdagavond maakte en gaf de Italiaan wat hem toekwam, nadat hij zijn rit tegen Koblet had ge wonnen. Hij had ook van Coppi kunnen win nen, maar wanneer hjj dat had ge daan, dan waren een boete van 300.000 lire en een jaar schorsing zijn deel geworden, vertelde hij met een schouderophalen. Met enige leed vermaak voegde hij er aan toe: „Ik moest verliezen, maar zij (de fabriek) hebben er niets mee gewonnen. Driemaal is scheepsrecht Een opmerkelijke prestatie ver richtte de derde Nederlandse deelnemer aan de stayerwedstrq- den Cor de Best, door in de sterk ste serie een tweede plaats te be zetten, waardoor de drie Neder landse stayers in de finale van a.s. Zondag zullen starten. Laagdunkend wordt er weieens over de NederlandBe stayers ge sproken, maar thans is toch wel bewezen, dat Nederland ook op dit nummer een hartig woordje kan meespreken. Woensdagavond kwamen aan de start: Meuleman (België), Besson (Zwitserland), Pataky (Hongarije), Frosio (Italië), Fournier (Frankrijk) en de Best (Nederland). Meuleman heeft het verreweg het gemakkelijkste gehad in deze man che. Door de sterke wind spaarden de stayers zoveel mogelijk hun krach ten en was het begrijpelijk, dat de heslissing in de laatste 25 km zou vallen. ,Daar vóór werden enkele prikjes gegeven aan Frosio, de Best, Besson en Fournier, maar niettemin hadden deze kleine, niet felle, maai regelmatig terugkerende aanvallen tot resultaat, dat Frosio 20 km voor het einde een zware iiizinking kreeg en zijn tweede plaats verloren zag gaan. Deze werd toen ingenomen door de Best, die nu Meuleman, dia steeds de leiding had gehad, achter volgde. Onze landgenoot had het in de resterende 40 ronden zwaar te verduren. Besson probeerde het en kele malen met razend snelle aan vallen, welke goed door de Best wer den opgevangen en geen enkele maal verkeerde de Haarlemmer dan ook in moeilijkheden. In de laatste vijf ron den wist hij de afstand tussen hem en Besson nog te vergroten en met slechts 25 meter verschil kwam hij als tweede achter Meuleman door dé finish. Besson, Fournier en Frosi9 zullen nu hun laatste kans krijgen in een van de twee herkansingsritten. De uitslag luidt: 1 Meuleman tijd 1 uur 27 min. 29.9 sec.; 2. de Best op 25 meter; 3. Besson op 125 meter; 4. Fournier op 140 meter; 5. Frosio op 5 ronden; 6. Pataky op 37 ronden. Voor het tqdvak van 29 Augustus t/m 11 September 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR BROOD EN VLEES 164, 166 Vlees 100 gram vlees (geldig t/m 18 Sept.) 165 Vlees 300 gram vlees (geldig t/m 18 Sept.) 167-1 Brood 800 gram brood (geldig t/m 4 Sept.) 168 Brood 400 gram brood (geldig t/m 4 Sept.) ALLE BONKAARTEN 169 Algemeen 400 gram brood of één rants, vermicelli e.d. 170 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 171 Algemeen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel. 172 Algemeen 500 gram suiker, boter- hamstr. enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen. BONKAARTEN KA, KB, KC 810 177 Algemeen 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep. 176 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 175 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. B 189, C 191 500 gram boter of mar garine of 400 gr. vet. BONKAARTEN KD, KE 810 183 Algemeen 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep. 182 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 181 Algemeen 125 gram boter of mar garine of 100 gr. vet. E 195 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel of kinderbisc. TABAKS- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB, QC 808 99 Versnap. 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boter- hamstr. enz. of 400 gr. jam, stroop enz. BIJZ. ARBEID, A.S. MOEDERS EN ZIEKEN Geldig zqn de bonnen van strook P. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De bonnen 164, 165, 166 Vlees blijven geldig t/m 18 September. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 27 Aug. worden gebruikt. Frankton en Hamilton (Nieuw Zee land) zijn door een tornado geteisterd, die over een lengte van 5 kilometer en een breedte van 500 meter zijn weg zocht. Te Frankton werden 2 vrouwen en een jongen gedood en 17 personen gewond. Honderden werden dakloos. In één straat werden 50 zakengebouwen met de grond gelijk gemaakt en vele honderden huizen beschadigd. Red dingsbrigades brachten verschillende mensen levend uit de puinhopen te voorschijn. De beide vrouwen, die be lendende percelen bewoonden, werden gedood, toen het eene huis van zijn grondvesten werd opgetild, 6 meter de lucht werd ingeslingerd en op het andere huis neervallend dit als een kaartenhuis in elkaar deed storten. P Generaal Jean Ganeval, de Franse commandant te Berlijn, heeft heden morgen verklaard, dat de vier mili taire gouverneurs in Duitsland, inge volge een te Moskou genomen besluit, bijeen komen om overleg te plegen over de geldkwestie. Volgens een officiële Franse woord voerder zou de bijeenkomst te Berlijn gehouden worden. De datum was nog niet vastgesteld, doch het zou zeer spoedig zijn. „Dit is een zeer hoopge vend teken, aldus zeide de woordvoer der, en het beste nieuws tot nog toe". De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden der Engelse Football- League luiden: Eerste Divisie: ArsenalStoke City 3—0 Birm. CityMiddlesbrough00 Bolton WanderersAston Villa 30 Charlton AthleticBurnley 31 Derby CountyHuddersfield Town 4—1 LiverpoolSheffield United 33 Manch. CityPreston North End 32 Newcastle UnitedChelsea 22 PortmouthEverton 40 Wolverh. WanderersSunderland 01 Tweede Divisie: FulhamBarnsley 11 Leeds UnitedBrentford 00 Lincoln CityBury 11 Plymouth ArgyleSouthampton 12 West Bromw. AlbionChesterfield 09 Weersverwachting geldig tot Don derdagavond: WISSELEND BEWOLKT. Aanvankelijk nog krachtige, later geleidelijk wat afnemende wind uit W. richtingen. Wisselend be wolkt met hoofdzakelijk in het N.W. van het land enkele ver spreid optredende buien. Iets la gere temperatuur.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1