PELS'Wijnen Stad en Omgeving, Alkmaar wint 't Willem Bruul-tournooi Afscheid bij de P.T.T. Vergane Glorie Steeds meer zieken te Uitgeest Dodelijk ongeval op de Bergerweg Kroningsboom in de Bergerhout Jubileumfeesten voor de St. Josefschool Politieberichten Burgerlijke Stand Geflatteerde overwinning van V.U.C. Epidemische verschijnselen houden aan Bergen. De feestelijkheden Bekerwedstrijden A kersloot Heiloo. Feest in Schermerhorn Hensbroek. St. Pancras. Een prachtige dag voor de oudjes Egmond aan Zee. De heer en mevr. Dutmer gehuldigd Egmond aan den Hoef. Het feestprogramma Waardering voor goed ambtenaar Vanmorgen had in het Districtstele foonkantoor te Alkmaar het afscheid plaats van de chef-huistelefoon de heer J. Vermeulen, die met ingang van 1 September tot opzichter te Lei den werd aangesteld. Dat deze scheidende ambtenaar hoog bij superieuren en collega's staat aan geschreven bewees de schat van bloe men die in een der kamers van het gebouw waren opgesteld en bovenal uit de sympathieke woorden die ge sproken werden. Toen collega's uit heel Noord-Hol land gezeten waren werden de scheiden de functionaris en zijn vrouw de receptiezaal binnengeleid. Het was de referendaris, de heer J. P. Verhagen, die zijn spijt uitdrukte over het heen gaan uit de „ambtelijke familiekring" Een man die op rustige en bescheiden wijze zijn taak vervulde, zich een spe cialist heeft getoond, zal Alkmaar ver laten. Maar het stemde de spreker tot grote vreugde, dat het vertrek naar Leiden een promotie voor de heer Ver meulen inhoudt. Het verdienstelijke werk door hem verricht vóór de nood lottige Meidag in 1940, toen hij het wist klaar te spelen in korte tijd de huistelefoon Werf en Marine te Den Helder gereed te krijgen, werd ge waardeerd door superieuren, alsmede de hoogste maritime instanties. Woorden van waardering sprak de heer Verhagen ook over het aandeel dat de heer Vermeulen leverde bij de installatie van de huisautomaat in de veiling te Zwaag. Tot slot dankte de heer Verhagen voor al hetgeen de scheidende ambtenaar in het belang van de dienst en gemeenschap heeft verricht en sprak de hoop uit dat de heer W. Oostendorp, die Vermeulen zal opvolgen, de voetsporen van zijn leer meester zal drukken. Als herinnering aan zijn 13-jarig verblijf te Alkmaar bood spreker namens het personeel een oorkonde en vierkleurenpotlood aan, Vervolgens werden hartelijke woor den gesproken door vele collega's, woorden waaruit bleek, hoe hoog de heer Vermeulen bij allen staat aange schreven. De heer C. Karsten uit Haar lem liet zijn woorden vergezeld gaan van het fraaie boek van Ir. van Emme- nes „Beter Voetbal", terwijl de heer G. Visser, monteur le klas, namens het ge zamenlijke personeel een fraaie rook standaard aanbood. De opvolger, de heer W. Oostendorp noemde de heer Vermeulen zijn tweede vader en zegde een herinnering toe, ter wijl hij mevr. Vermeulen met bloemen in de hulde, haar man gebracht, liet delen. De heer H. J. Senff, electro technisch ambtenaar, bracht dank voor de steun die de scheidende functionaris hem bij zijn vroegere studie gegeven had. Tot slot dankte de heer Vermeulen voor de vriendschap in al de jaren van superieuren en collega's ondervonden. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij vele herinne ringen werden opgehaald. Een sympathiek PTT-ambtenaar ver laat Alkmaar, dat mogen ook wij, als klant, hier vaststellen. Zondagmorgen omstreeks 11.30 uur heeft op de Bergerweg, even buiten de bebouwde kom van Bergen, een droevig ongeval plaats gevonden, dat aan de 82 jaar oude heer C. S., af komstig uit het Hof van Sonoy te Alkmaar het leven heeft gekost. De oude man liep in de richting Alk maar aan de linkerkant van de weg. Op het in 1938 geasfalteerde gedeelte van de Bergerweg kwam hij een auto bus van de dienst Alkmaar—Bergen te gen en raakte hierdoor aan het weife len. De buschauffeur deed al het moge lijke om een botsing te vermijden, doch vermocht hierin niet te slagen. Met een zware hoofdwonde werd de man door de rijkspolitie te Bergen, met behulp van de plaatselijke Rode Kruis-afdeling, naar het St. Elizabeth- ziekenhuis in Alkmaar vervoerd, al waar hij aan de bekomen verwondin gen is overleden. Het politie-onderzoek wees uit dat de chauffeur geen schuld treft. Op initiatief van het Oranje-comité en met medewerking van B. en W. zal op de zesde September a.s., ter gelegen heid van de troonsbestijging van Ko ningin Juliana een officiële boomplan ting plaats vinden in de Bergerhout tegenover het Gymnasium. Deze kro ningsboom zal dan een blijvende herin nering vormen aan de inhuldiging van onze nieuwe vorstin. De plechtigheid zal om half twaalf in de ochtend plaats hebben, in tegenwoordigheid van B. en W en het Oranje-Comité, terwijl de be volking verzocht wordt van haar be langstelling blijk te geven. De planting van de boom, een linde zal verricht worden door mevrouw Wytema, de echtgenote van de burgemeester. IS DIT WAT VOOR U? Wij vestigen er de aandacht op, dat aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar, de gelegenheid bestaat om, te beginnen in de tweede helft van September zich door het geven van enkele uren les in de naaldvakken een aardige bijverdienste te verzekeren in deze dure tijd GESLAAGD. Op het te Utrecht gehouden examen voor behangen op 27 en 28 Aug. slaagde onze plaatsgenoot J. Schipper Jr., die verleden jaar al was geslaagd voor vakbekwaamheid schilderen. De uitbundige ochtendzon spuit schui ne lichtstralen over de straten, waar stofdeeltjes dwarrelen en waar het af val nog in hopen ligt. Werklieden van de reiniging zijn in de weer met hun karren, hun lange heidebezems en hun schoppen. Zij ruimen de kale restanten van wat gisteravond nog een feest van kleur en licht was. De kermis is voor bij, de laatste Zondag behoort tot het verleden. Waar nog gisteren het la waai over de pleinen en straten schal de, waar de gloeilampen in kleuren zonder tal hun schijnsel over de ver. guide tierlantijnen goten en waar de kermisgangers zich voor tenten en kra men stonden te vergapen, daar is thans slechts een chaos overgebleven, een op eenhoping van vuil, van papier, van half afgebroken kermis-vermakelijk- heden. Zeer velen zijn al geheel ver dwenen. In de nacht braken zij hun spul af, laadden 't op wagens en auto's en verdwenen in Zuidelijke righting, naar Zaandam of Amsterdam, om daar opnieuw te bouwen. De kleintjes had den het daarbij eenvoudig. Zij laadden hun kop van Jut of hun Suikerspin of waarzeggerstentje in een uur tijds op. Maar ook grotere, als de Demon Whirl, of het hoograd, waren vanmorgen bij het krieken van de dag verdwenen en alleen de krijtstrepen op de straat to nen nog aan, waar zij hebben gestaan. .Weg is het klatergoud, weg zijn de smokings en rokcostuums van eigenaars en standwerkers, nog slechts in overall of werkbroek geklede zwoegers zijn zij nu, die sjouwen met planken en bal ken, die hun wagens volstouwen, om zo spoedig mogelijk te kunnen afrijden. De kermis is voorbij. Het feest, dat ne gen dagen heeft geduurd, wordt elders voortgezet. Het Canadaplein en de Paardenmarkt, de Nieuwesloot en het Doelenveld liggen verlaten en alleen de vegende reinigingsmannen, die als schimmen bewegen in het stof en het ochtendlicht, bevolken op dit vroege ochtenduur de straten. Met lange halen vegen zij de overblijfselen van het jo lijt op hopen, scheppen het in hun wa gens, rijden het naar het Zeglis, vernie tigen het. Vertrapt liggen nog een paar rozetjes van het Hoofd van Jut in het stof, een paar meter serpetine slingert zich rond wat haringgraten, waar de vliegen brommend van opgonzen. Dan komt er een stevige waterstraal, die zich richt op de ruïnes van het ver maak en met forse stoten ook de laat ste tekenen van 'n vergane glorie voor zich uitjaagt naar de rioolputten. De leerlingen van de St. Jozef school, Oudegracht 204, kunnen door de aanleg van de centrale verwar ming nog niet naar school. Het jubi leumfeest moet echter ook voor hen doorgaan. Daarom worden de kinderen van de nieuwe 1ste 2e en 3e klas van bovengenoemde school om 9 uur Don derdag 2 September aan het schoolge bouw verwacht. De leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas komen eveneens Donderdag September, doch om 2 uur aan de school. Allen zoveel mogelijk ge. tooid met oranje. Bovendien komen de leerlingen van 6e leerjaar Dinsdag 31 Augustus om kwart voor 9 in de Breedstraat voor de aubade. Nog 'n mededeling voor de kleuters van de St. Jozelfbewaarschool. De nieuwe school is nog niet geheel klaar. Ze blijven dus nog thuis tot er 'n aan kondiging in de krant komt. Maar ook voor hen is 't feest en wel Don- dérdag 2 September om 9 uur in de gymnastiekzaal aan de Koornlaan. (Ontleend aan onze advertentie- - rubriek). BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Bathing Beauty, tot 14 jaar onder geleide. Woensdagmiddag, half drie, matinée. Victoria Theater, 8 uur: Sneeuwwitje en de 7 dwergen, tot 14 jaar onder geleide. Woensdagmiddag, half drie, matinée. Cinema Americain, 8 uur: De terugkeer van Monte Christo, 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinée. DINSDAG. Koninginnedagviering: 9.30 aubade, 10.30 militaire parade, 14.30 Wagenspel, 14.30 bloemencorso, 19.30 kerkcon- cert. WOENSDAG. Gulden Vlies, 8 uur. Cantecleer met „Je kunt het toch niet meenemen. Ook 50 jaar geleden werden geheven op het geluk van een jonge Vorstin. ALKMAAR. TEL. 2585. Zaterdagavond had nabij de Heilooër- brug een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een motorrijwiel. Het motorrijwiel reed in de richting van het Ritsevoort en van tegenovergestel de richting naderde een vrachtauto. De bestuurder van dit voertuig reed naar het Kennemerpark zonder dat hij het motorrijwiel opmerkte. De berij der en diens duo-passagiere, zijn echt genote, kwamen te vallen. Beiden iepen verwondingen op en werden naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd. Beide voertuigen werden be schadigd. Zaterdag- en Zondagavond hebben zich in de Cake-walk twee ongeluk ken voorgedaan. Een 48-jarige dame kwam op de rolmat zodanig te vallen, dat zij haar rechterbeen boven de en kel brak. Na eerste hulp van EHBO is zij naar het Centraal Ziekenhuis over gebracht. Een 26-jarig meisje viel op de rol trap. Op advies van het Rode Kruis is zij naar het Centraal Ziekenhuis ver- oerd. Een achttal personen, gesignaleerd in het Alg. Politieblad, zijn hier aan gehouden. Tot slot melding gemaakt van het proces-verbaal, dat 2 personen werk zaam in een vermaakinrichting op de kermis kregen, omdat zij een jonge man met een staaf ijzer bewerkten. ZILVEREN JUBILEUM. Op 1 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer G. Ruiters, Cumanstraat 30. alhier, in dienst trad bij de N V. Verenigde Verzekering Maat schappijen (V.V.M.) te Utrecht. Als beambte ten kantore begonnen wist hij zich op te werken tot districts inspecteur, in welke functie hij ook de achting geniet van superieuren en on dergeschikten. Op zijn jubileumdag zal het hem en zijn gezin dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Toespraak tot de troepen Morgenochtend om 10.30 uur zal in het gebouw van het voormalige Rijks opvoedingsgesticht aan het Zevenhui zen majoor Defize een toespraak hou den voor de in Alkmaar gelegerde troe pen. Om elf uur volgt daarna een dé filé langs het raadhuis. Geboren: Cornells z. v. C. Buis en A. M. Schroder. Gustaaf A. z. v. G. A. Brouwer en J. H. van Bennekom. Jean F. z v J. F. Vial en M. Ploeger. Aafje d. v. M. J. Wijkhuizen en A. M. Weyers. Nicolaas W. z. v. J. H. Vreeker en C. M. Molenkamp. Mar ten z. v. M. Radsma en T. M. Steenis. Femmy d. v A. Rauwerda en R Tols ma. Aaltje, d. v. G. van Oort en A. C. de Haas. Leo, z. v L. Hagenaar en A. G. Meijer. Johannes H., z. v. S. C. Erkamp en A. C. A. Bakker. Ondertrouwd: Johannes L. M. Nieuwenhuis, en Gerarda J. M. ten Brink, Nicolaas C. Zijp en Wilhelmi- na F. van de Burgt. Cornelis A. van Stein en Johanna van Vliet. Dirk W. J. ten Haaf en Gesina M. Lauritsen. Rijk R. Fraaij en Greta R. Huisman. Gehuwd: Adriaan P. van Amstel en Hanna Herman Overleden. Bob Th. van Dijk, oud 3 mnd. Christiana Selleger, geh. m. L. van der Wilk, oud 50 j. Petrus A. van Langen, geh. m. Th. C. M de Winter, oud 51 j. Christiaan Spaarenberg, wedr. v. H. M. D. Ponstijn oud 81 jaar. ORANJEFEEST IN 'T GULDEN VLIES. Vanzelfsprekend wordt op Dinsdag 31 Aug. in 't feestelijk verlichte Gulden Vlies een echt ouderwets Oranjefeest georganiseerd. In de grote zaal kunt U op de prettige muziek van orkest „Si- delli" heerlijk dansen, terwijl in de foyer aan de welvoorziene bar ge legenheid is tot gezellige conversatie. In het café van het Gulden Vlies, het grote trefpunt op Nationale feestdagen, wordt de muziek verzorgd door de be kende radio-pianist Gerard v. d. Woude. BEVORDERING VAN OUD-STADGENOOT. Bij beschikking van de minister van marine ad int. is onze oud-stadgenoot de heer D. J. Kommer, thans kapt. luit. ter zee K.N. Marine en commandant van het wachtschip Hr. Ms. „Neptunus' te Den Helder, met ingang van 1 Sept. a.s. bevorderd tot kapitein ter zee. Nadat Alcmaria Victrix in het afge lopen voorjaar tegen het Haagse VUC een wedstrijd bij kunstlicht in haar 'Stadion had gespeeld, brachten de zwart-witte rgfidentiebewoners giste ren een tegenbezoek bij daglicht in Alkmaar. Ongeveer 3000 bezoekers waren naar het geheel gerestaureerde sportpark getogen en hebben van begin tot eind een spannende ontmoeting aan schouwd die voor geen competitie wedstrijd onder deed. Het nog altijd zeer knap, snel en doortastend spel van Bertus de Har der, het schitterend doelverdedigen van keeper Flipse waren voor een belangrijk deel oorzaak dat VUC met 42 de ontmoeting won. Reeds direct vielen de gasten aan, aanvallen die door de Alkmaarders spoedig werden beantwoord. Untied schoot daarbij eerst tegen de paal. De terugstuitende bal werd opnieuw in gezet doch de vingertoppen van doel man Flipse voorkwamen een doel punt. Nadat ferme kogels van Evérsteyn en Untied onschadelijk waren ge maakt, was het toch laatstgenoemde die met een lage bal tussen de benen van de Haagse doelman door, Alc maria de leiding gaf. Herhaaldelijk scheen Alcmaria de voorsprong te zullen vergroten doch Flipse in het Haagse doel was niet te passeren. Eens greep hij resoluut de bal voor de voeten van de aanstormen de Untied weg en voorkwam daarbij het zoveelste zekere doelpunt. Nadat enkele corners op het doel niets hadden opgeleverd, moest ge stopt worden voor blessures van Wit van Alcmaria eri Ruisch van VUC, die beiden niet meer aan het spel konden deelnemen. Bijl completeerde daarna de Alcmariaploeg. De tweede helft begon met een fraaie voorzet van rechtsbuiten van Wieringen doch leverde geen succes op evenals een zeer mooie individu ele rush van Eversteyn. Van een uittrap kwam het leer bij De Harder, die Afink geen schijn van kans gaf en daarmede de partijen op gelijke voet bracht. Kort daarop kwam een slecht geplaatste bal voor de voet van De Harder, die opnieuw Afink met een diagonaal schot passeerde. 12. Alcmaria scheen daar iets van te schrikken en zocht enige tijd naar haar vorm. Afink liep daarna tweemaal te vroeg uit, hetgeen in twee minuten twee Haagse doelpunten opleverde, zo dat VUC plotseling 'n 14 voorsprong kreeg. Een snelle aanval, door de aar dig spelende Alcmaria linksbuiten Be- dorf geleid, leverde Alcmaria's tweede doelpunt op. Daarna schoot De Harder nog eens keihard op het Alcmariadoel, waarbij Afink opnieuw werd gepas seerd, doch Helderman kopte het leer nog juist uit het doel. VUC won dus iets geflatteerd mét 42. Morgen (Koninginnedag) speelt Alc maria tegen het Marine-elftal, waarin de volgende spelers zullen uitkomen: Schaap (Heerenveen); Alberts (Vi tesse) en Meijboom (RFC); Sebel (Ex celsior. Bakker (HDV) en v. Krieken :ADO); Kok (Feyenoord), Reijnen (Xer xes), De Jong (Heerenveen) Timmer mans (ADO) en Bogers (ADO). LET OP! Experimenteer niet met gevonden, onbekende of vreemde voorwerpen, het kan levensgevaarlijk zijn. Blijf er af eu waarschuw de politie! De geheimzinnige ziekte in Uit geest maakt nog steeds slachtoffers. Dagelijks signaleren de plaatselijke doktoren dr. Beecker en dr. Brug- mans ieder nog zo'n vijf zes nieu we gevallen. Meestal heeft het ziek tebeeld een vrij kalm verloop, maar soms komen er toch ook vrij ernstige gevallen voor, die voor opneming in een ziekenhuis in aanmerking komen. Het begint met keelpijn, gevolgd door soms rode uitslag en een schil feren van de huid. De derde week doen zich nu en dan nierontstekin gen voor. De patiënten zjjn er on geveer zes weken ziek van. Bjj en kelen gaat de ziekte gepaard met rheumatische pijnen. Zowel volwassenen als kinderen worden erdoor aangetast. Merk waardigerwijs echter geen mensen, wie de amandelen geknipt zijn Wat het precies is? De doktoren beschouwen het als een broertje of zusje van Roodvonk. Het is erg be smettelijk. Na de kermis heeft het zich plotseling massaal geopenbaard. Men dacht toen aan Anghina, uitslui tend een keelontsteking. Nu is wel gebleken, dat het een bacil is, die Je besmetting teweeg brengt. Dr. Brug man gelooft dat het een combinatie van streptococcen- en virus-besmet ting is. Nu zich nog wekelijks zo'n vier-en- twintig tot dertig nieuwe gevallen openbaren, denkt men erover de fees telijkheden ter gelegenheid van het Regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin te verminderen, of achterwege te laten. Ook dt gebruikelijke in enting en de consultatie voor zuige lingenzorg werden afgelast. Men wil de mensen zo weinig mogelijk ln groepsverband bij elkaar brengen, Want door kuchen, hoesten en proes ten worden de ziektekiemen rondge strooid. De voedingstoestand in het dorp is uitstekend. Deze kan geen rol gespeeld hebben. Aan het uitgebreide programma, dat de Oranje-vereniging voor de' komende feestdagen heeft samengesteld, ontlenen wij het volgende: 31 Augustus: 's morgens 7,45 uur: RK kerk, gezongen H Mis, waarna het Te Deum zal worden gezongen; 10,30 uur Aubade van Bergen's Harmonie op het terrein van de Ruïne-kerk Met een rede van burgemeester dr W Huygens wordt de morgen gesloten 's Namiddags volgt een optocht door het dorp van versierde auto's, fietsen enz enz, waaraan ver schillende verenigingen en particulieren deelnamen 's Avonds 8 uur geven leden van plaatselijke zangverenigingen met begeleiding van Bergen's Harmonie, on der leiding van de heer J C Beekman, een concert bij de Ruïne-kerk 1 September komt de Bioscoop van „De Rustende Jager" 's namiddags vier keer met een Oranje-programma 3 September geven de Gooise Wagen spelers in het Van Reenenpark 'snamid- een kindervoorstelling van „Han- neke Lekkertand" en 's avonds een op voering van „Meester Pathelin" 4 September is het bal in dancing en café's en op de dansvloer in de open lucht 's Avonds zal het terrein van de Ruïne-kerk door Bengaalse verlichting de aandacht trekken 6 September: 7,45 RK kerk, gezongen Votiv Mis van de H Geest; 9 uur Inter kerkelijke diertst in Ruïne-kerk Om 10 uur wordt een aanvang gemaakt met volks- en kinderspelen op het Sportter rein aan de Kerkedijk De feesten worden besloten met een fakkeloptocht door het dorp Als bijzondere attractie wordt van 31 Augustus—6 September een étalage-wed strijd gehouden, waaraan door 73 win keliers wordt deelgenomen en waarbij het publiek als jury optreedt GESLAAGD De heer C Bakker, hoofd der openbare igere school en landbouwonderwijzer in onze gemeente^ is geslaagd voor het di ploma voor lager onderwijs in land- en tuinbouwbedrijven Gister werden de finales gespeeld van het Willem Bruul-tournooi, dat georganiseerd was door de voetbalver. De Foresters te Heiloo. Alkmaar (Go Ahead) is de enige ploeg, die ongeslagen bleef op deze twee Zondagen. Zü klopte in de finale H.S.V. I uit Heiloo op overtuigende wijze met 31. Daarmee sleepte zij de prachtige wisselbeker mede naar Alkmaar en liet de Heilooërs de- 2e prijs! ALKMAAR—S.V.A. De eerste ontmoeting die tussen de winnaars van de vorige week werd ge speeld ging tussen de Alkmaarders en SVA uit Assendelft. Het was een ge lijk opgaande strijd, waarin aan beide zijden veel kansen door het effectvolle terrein verloren gingen. De wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijk spel. De verlenging bracht geen uitkomst, zo dat tot penalty's nemen moest worden overgegaan. De eerste ronde daarvan werden door ieder der ploegen er drie benut, zodat voor de tweede maal vijf penalty's moesten worden genomen. SVA kon 't Alkmaar-doel niet éénmaal doorboren, terwijl Alkmaar bij het tweede schot doel trof, zodat zij tegen HSV later op de middag moest uitko men in de finale. FORESTERS—H.S.V 0—2 Aanvankelijk gaven de Foresters goed partij, doch al spoedig bleek het klasseverschil tussen beide ploegen. HSV dat door het terugtrekken van Uitgeest toch alreeds in de finale was geplaatst en slechts een z.g. afmatting wedstrijd tegen de organiserende ver eniging speelde deed het wat kalm aan. Dit was meermalen voor de Fo resters aanleiding om er een schepje op te gooien. De rust ging echter in met 0-0 stand. Als de tweede helft slechts minuten oud is weet Kosters de bal goed vrij te maken en geeft bijtijds over aan Schuijt, die daarmede zijn club de leiding geeft. Even later den ken we Foresters te zullen zien doel punten, doch het doelpunt wordt aan de andere kant gescoord, als de Fo- resters-backs een fout begaan en Kars- kens er 2-0 van maakt. Hierna had een welpen-ontmoeting plaats tussen Alkmaarse Boys en de Foresters. Na aanvankelijk met 2-0 voor te hebben gestaan, wisten de Boys-welpen nog juist op tijd het net te vinden, zodat de uitslag 2-2 werd. HSV—ALKMAAR 1—3 HSV pakt direct energiek aan en de eerste aanvallen zijn voor de Heiloo- ers. Toch is Alkmaar niet de mindere Ook de HSV-keeper moet enkele ma len handelend optreden. Als Apeldoorn verzuimt uit te lopen, weet de handige linksbuiten op uitstekende wijze te scoren, 0-1. Na 10 minuten spelen is het wederom de gevaarlijke linksbui ten die een soloren onderneemt en voor de zoveelste maal de rechtsback van HSV passeert en daarna de keeper geen schijn van kans geeft, 0-2. Even later weet Karskens van HSV goed voor te zetten, waarna Oudhof geen fout maakt, 1-2. Met dit doelpunt bleek HSV zijn kruit Verschoten te hebben en er was nu maar één ploeg die speelde. Steeds werd HSV op eigen helft teruggedrongen en Alkmaar wordt steeds sterker. Duidelijk komt hier de betere techniek van de Alk maarders naar voren, dat zich ten slotte openbaarde door het derde doel punt. Met deze stand komt het einde en heeft Alkmaar de prachtige wissel beker voor het eerste jaar in zijn be zit. De sterkste heeft dit tournooi op overtuigende wijze gewonnen! Ten aanschouwen van een grote schare voetballiefhebbers en begunstigd door schitterend weer, maakte BSV Zondag een aanvang met haar serie-wedstrijden om de in 1935 uitgeloofde wisselbeker „De Bergenaar" Tot heden was er geen enkele vereni ging in geslaagd definitief beslag te leg. gen op de beker, die driemaal achtereen volgens of vijfmaal in het geheel dient te worden gewonnen Ook dit jaar zal de beslissing nog niet kunnen vallen> immers Alkmaarse Boys wonnen in '35 en '44, BSV 36 en '37, Alcmaria in '40 en '42, Wie- r.ngerwaard in '45, Schoorl in '46 en Shell in '47 Acht elftallen betraden deze middag de arena om in sportieve strijd te kampen om de ere-palm De bekerhoudster Shell wist na prach tige strijd met 2—0 te winnen van de Alkmaarse Boys en plaatste zich hierdoor in de demi-finale ZFC won met 1-^0 van Alcmaria Victrix na een snelle, meermalen forse kamp De vrij slappe strijd tussen Berdos en ODIZI eindigde met 40 en ten slotte wist Bergen zijn tegenstander Banders uit te schakelen met 41 na een mooie spannende kamp Volgende Zondag volgen de demi.finales en de eindstrijd Door het comité is een dezer dagen het programma bekend gemaakt van het ju- buleumfeest op 31 Augustus 1948 Van 9—9,15 uur luiden van de klok; 9,15 uur zang van de schoolkinderen voor het Raadhuis; 9,45 uur opening van de feestelijkheden op het sportterrein met korte toespraken van de WelEerw heren ds T Leendertz en ds J E Visser en de ZeerEerw Heer pastoor C M M Hijgemann Vervolgens kinderspelen Te 2 uur des "middags volksspelen voor alle ingezetenen vanaf 14 jaar le ring steken per fiets voor dames en heren; 2e koppensnellen, eveneens voor dames en heren; 3e stoelendans voor dames; 4e zaklopen voor heren Hieraan zijn flinke prijzen verbonden Een geluidsinstallatie op het terrein zal de toespraken en wedstrijd-mededelingen voor allen verstaanbaar maken Ter afwisseling zal gramofoonmuziek worden gegeven EEN WARE RUPSENPLAAG Hier heerst momenteel een ware rup- senplaag, waarvan vooral de kool de zeer nadelige gevolgen ondervindt Zo zagen we een groot veld, in de directe nabij heid van de verkeersweg, waarbij de weg een groot slagveld geleek, daar de rup sen tydens hun uitstapjes op deze weg voor het verkeer natuurlijk niet tijdig uit de voeten kunnen komen Voor de betrokken tuinbouwers is deze plaag in middels in veel gevallen een grote schade post 's Morgens om ongeveer 8 uur trok ken de ouden van dagen van Sint-Pan- cras en Koedijk-Zuid met 4 bussen er op uit. Eerst ging men via Haarlem en Heemstede naar Aalsmeer. Aller eerst werd natuurlijk een bezoek ge bracht aan de alom bekende bloemen veiling. Een ieder was opgetogen over de bloemenpracht. Nadat in „Hotel de Oude Veiling" een kopje koffie was gedronken, vertrok het gezelschap naar Schiphol. Hier werden de lucht reuzen van binnen en van buiten eens goed bekeken. De sterke wind deed de reizigers weer gauw in de bussen ver dwijnen. Hier vandaan ging men naar Amsterdam. Het binnenrijden van deze stad was op zichzelf al een mooi ge zicht. Van het begin tot het eind was alles versierd in verband met de a.s. Jubileumweek. Bij Heek op het Rem- brandtplein werd een kopje thee ge dronken en hierna maakte men een rondvaart door de haven. O.m. zagen de oudjes de grote schepen „GrooteBeer" en de „Johan van Oldenbarnevelt". Als sluiting van deze mooie dag ging men bij Heek dineren. Aan het reisje werd deelgenomen door 135 oudjes. Dit was de eerste reis voor de ouden van dagen uit deze ge meente, die sinds ongeveer tien jaar gehouden is. Door goede samenwerking en de milde gaven van de bevolking was deze dag tot stand gekomen. Een vertegenwoordiging van het be stuur van de V.V.V., waaronder de voorzitter, Burgemeester Niele, de pen ningmeester en secretaris hadden de heer en mevr. Dutmer uitgenodigd om te 8 uur in de zaal van Hotel Zeezicht aanwezig te zijn. De Burgemeester, in zijn kwaliteit van voorzitter van de V.V V., sprak woorden van hartelijke dank voor het vele werk, dat de heer en mevr. Dutmer hier tijdens hun vacantie hadden verricht met het organiseren van de strandfeesten. Nog nimmer was er zo grote deelname, dat de feesten ove- drie dagen verdeeld moesten wor den De burgemeester vervolgde, dat het nu niet de bedoeling is om de heer en mevr. Dutmer hier een beetje in de hoogte te steken, maar dat het bestuur van de V.V.V. meent, dat een woord van welgemeende dank voor het organiseren van de strandfeesten hier op zijn plaats is. Het bestuur van de V.V.V. had dan ook gemeend de familie Dutmer een blijvende herinnering aan te bieden, in de vorm van een oud-Hollandse kope ren waterketel. Verder hoopte de bur gemeester, dat de heer en mevr. Dutmer het volgende jaar hier weer aanwezig mochten zijn. De heer Dutmer dankte in korte be- woordigen voor het stoffelijk blijk van waardering. Spreker heeft de organisa tie van de spelen met het grootste ge noegen op zich genomen. Het grote voordeel van deze wedstrijden is, vol gens de heer Dutmer, het contact, dat tussen de gasten onderling wordt ge legd Er ontstaat een band, die de gas ten van Egmond aan Zee niet gaarne meer willen verbreken. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De Hoef gaat 31 Augustus en 1 Septem ber aanstaande feestvieren als nooit te voren Er zit in het programma een doel bewust streven, dat blijvende aanbeve ling verdient, om meer stijl en smaak aan volksvermakelijkheden te geven Daarom is het te hopen, dat iedereen meehelpt dit streven te verwezenlijken, temeer, daar het Oranje-comité met man en macht heeft gewerkt om met iets keurigs voor de dag te komen, waaraan geld noch tijd, noch moeiten zijn ge spaard Wanneer de uitvoering van het programma even mooi verloopt als de opzet er uit ziet, zullen de Hoevers op geslaagde feestdagen kunnen terugzien De kern van de dorpskom wordt, even als het raadhuis verlicht en versierd Op het plein van de RK Jongensschool wordt een grote feestzaal gebouwd, waar bekende radio-artisten twee avonden zul len optreden met een goed verzorgd ca baret-program Naar de uitgewerkte plannen belooft de optocht heel mooi te worden Het is te hopen, dat het traditionele oranje-zonne tje die dag geen verstek laat gaan En dan het grote waterfeest, dat wordt ge opend met komisch-springen van de heren Bob Deneboom en Jan Klein Na het optreden van de Alkmaarse brandweer zal de heer M Zeelander nog een komisch nummer ten beste geven, waarna gecostumeerde vlotten-gevechten De microfocmverzorging tijdens dit nummer is in handen van de heer B S van Es Dit zijn maar enkele grepen uit het rijke programma

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2