Een ALKMAARDERS IN DE VREEMDE ONTMOETEN ELKAAR Cantecleer draagt zijn steentje bij De tweede dag van de Jubileumfeesten Stad m. OMgevittQ. concert en een toneeluitvoering De feestviering in Alkmaar Afscheid van een verdienstelijk ambtenaar HENNINK op het oorlogspad Leert drenkelingen redden Motorraces in het Sportpark Dronken individuen vernielden feestverlichting Je kunt 't toch niet meenemen" Uitslag publieksprijs bloemencorso Organist P. A. van Langen overleden Nutsspaarbank te Alkmaar ieuws gaafste Niwin-viswedstrijd Heiloo. Wy schreven het reeds, Alkmaar doet, wat de verlichting betreft, ze ker niet onder voor Amsterdam. En ook gisteravond glommen en blon ken de duizenden gloeilampjes, de nèonbulzen en spoten de schijnwer pers hun licht tegen de gevels. Maar één gebouw stond daar donker en onverlicht, het voornaamste ge bouw van de stad nog wel, ons eer biedwaardig stadhuis. Alle particu liere gebouwen baadden In een zee van licht, de guirlandes van lampjes langs straten en grachten maakten van de nacht een dag, maar ons stadhuis Stond daar zonder één en kel lichtpuntje langs de fraaie ge vel en ook de slanke toren moest 't zonder de schyn van het floodlight stellen. Slechts op 6 September zal het stad huis weer verlicht zyn, zo vernemen wij, en dat vinden wij maar een pover vooruitzicht. De gemeente mag niet achterbleven by de feestviering. En daarom moet zy haar eigen huis net zo goed als de particulieren dat doen, de hele week in het feesteiyk licht la ten stralen. Want een ieder, die Alk maar in deze dagen bezoekt mist de lichte gevel in de vrolijke Langestraat. Misschien zal hg dan zgn troost zoeken in de wat stillere straten of langs de grachten. En dan zal hy on getwijfeld geboeid worden door het schouwspel, dat het Luttik Oudorp biedt met de boven het water zwe vende kronen en de strakke lijnen van licht langs de bruggen, of hij zal stil blgven staan op de brug van het Rit sevoort en de Oudegracht langs kij ken waar honderden lampions boven het donkere water een fantastische aanblik bieden en waar het begin van de gracht baadt in een zee van licht, dat afstraalt van het woonhuis van de heer P. H. Ringers, dat eenvoudig, maar smaakvol is versierd. En als hg liever niet wil wandelen, maar stil ergens verpozen, dan kon hij dat doen in het Gulden Vlies, waar Cantecleer een opvoering gaf van „Je kunt 't toch niet meenemen" waarover elders in dit nummer nader, of hij wandelde naar het Waagplein, waar vier Alk- maarse muziekcorpsen een uitvoering gaven en waar tot besluit van de dag de stadsbeiaardier zijn speeltafel be werkte en uit de galmgaten van de Waagtoren de carillonklanken over de stad stroomden. En als hg dan naar huis ging, was dat met de over tuiging, dat ook deze tweedè dag van de feestviering in Alkmaar weer een geslaagde dag was. Een dag uit een reeks, die dit jubileumjaar voor ons Alkmaarders, onvergetelijk zal doen zgn. CONCERT WAAGPLEIN. Het instrumentaal concert, gegeven door „Soli Deo Gloria", dir. J. Schoen; „St. Caecilia", dir. P. Joosen; „Excel sior" en de „Postharmonie", dir. An derson, had niet alleen een zeer grote belangstelling, maar werd dóór het publiek met kennelijke interesse ge volgd. Het was de verdienste van de corpsen een programma te hebben samengesteld met serieuze inslag, en niet al te populair, want aan derge lijke klanken is bij een algemene feest viering geen behoefte. De corpsen stonden hier niét tegen over elkaar als op een muziekconcours, als concurrenten, maar als collega's, die elk voor zich deel uitmaakten van het geheel, zodat we althans deze avond kunnen spreken van een muzi kale saamhorigheid. Maandagmiddag vijf uur namen su- perieuren en collega's afscheid van de heer R. P. de Groot, adjunct-commies Hypotheek- en Kadaster kantoor te Alkmaar Zijn chef, de heer A. Tepper speet het, afscheid te moeten nemen van 'n zo'n trouw ambtenaar als deze schei dende, maar voor het klimmen der ja ren en het daarbij bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd moet men opzijgaan en de harde werkelijkheid aanvaarden. Onder aanbieding van 'n horloge als blijk van waardering door chef en collega's meende hij aan een man, die steeds alles correct op tijd gereed had, niet op betere wijze de dank in 'n stoffelijk bewijs te kunnen omzetten. De heer A. Olie sprak namens de afdeling Landmeetkundige dienst, waarna de heer L. Bakker, inspecteur der Domeinen de scheidende ambte naar een tabakspijp aanbood. Beide sprekers getuigden van jaren lange samenwerking en prettige ver houding. De aanwezigen o.a. een deputatie van het Hoogheemraadschap Noord- Hollands Noorderkwartier kregen gelegenheid hun handtekening te plaatsen in een verkleinde fotokopie van een metingsstaat 75. Zulke staten 75 heeft de heengaande ambtenaar bij stapels in de kadastrale leggers ver werkt. doch deze laatste blijft hem wel het meest aan zfi»nu oud-superieuren en collega's binden. Merkbaar getroffen dankte de ver trekkende voor de vele blijken van waardering, waarna de heer en me vrouw de Groot per auto huiswaarts keerden, hiermede een goed benutte ambtenaarsloopbaan afsluitende. „Soli Deo Gloria" speelde zeer te waarderen de ouverture „Regina" van Rossini. „St. Caecilia" gaf weer zgn beste momenten in een selectie uit de „Vogelkoopman" van Zeiler. „Excelsior" speelde muzikaal „Tzi- gana" van Schaw en was althans in het begin van de ouverture „La Muette de Fortici" technisch goed op dreef. De „Postharmonie" had voor- treffelgke momenten in Bella Blanca, van Watelle. Men zal het ons wel niet kwaiyk nemen, dat we de minder geslaagde momenten hier en daar niet apart memoreren, maar voor dit gezamen lijk feestconeert, voornamelijk het po sitief goede hebben aangegeven. Deze concertavond opende perspec tieven om by eventuele gelegenheden gezamenlijk een programma uit te voe ren. Het publiek liet het aan verdiende waardering niet ontbreken. MUSICUS. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Bathing Beauty, tot 14 jaar onder geleide. Victoria Theater, 8 uur: Sneeuwwitje en de 7 dwergen, tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americain, 8 uur: De terugkeer van Monte Christo, 14 jaar. (Vanaf Vrijdag). Harmonie Theater, 8 uur: Bathing Beauty, tot 14 jaar onder geleide. (Geprolongeerd). Victoria Theater, 8 uur: Een trein gaat voorbij, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolWLn.14 jaar. DONDERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Reprise Cantecleer met „Je kunt 't toch niet meene men". Geref. kerk, Oudegracht, 8 uur: Kerx- concert. VRIJDAG. Waagplein, 10.15 uur: Luisterwedstrijd voor lagere scholen (vanaf de vier de klasse). Sted. Muzlektuin, 8 uur: Verenigings avond Oranje-comité (alleen voor leden). Onze stadgenoot de heer H. Haijte- ma Pz., die als vakblad-journalist voor dé Uitgevers Mij „Misset" te Doetin- chem momenteel in Stockholm vertoeft, schrijft ons vandaar het volgende: Dank zij de service van het plaats kaartenbureau der spoorwegen in Alk maar (spreek, met van der Sterre en 't komt in orde), Was binnen weinige dagen m'n besproken plaats in de Scandinavië-Expres voor elkaar. Toen ik, door Denemarken sporende, in de gang van 't rijtuig het mooie Deense landschap opnam met z'n schilderach tige witte huizen, passeerde me een meisje, dat me groette, 't Bleek een meisje uit de verlengde Uitenbosstraat te zijn, die haar broertje ging bezoeken in een Rode Kruis kolonie in Dene marken. In Stockholm stond me een tweede ontmoeting te wachten. Toen ik al daar op 't Stationsplein eerst de prach tige lichtreclames stond te bekyken, werd ik aangesproken door een jonge man. Herinnert u zich, zo vroeg hy, dat ik in de onderduikerstgd eens des avonds bij u ben binnengestapt op weg naar een onderduikersadres, en dat uw vrouw toen stamppot voor me heeft opgewarmd? Ik schaam me nu nog,, dat ik toen zo veel heb gegeten. Ik had toen in geen twee dagen eten gehad en daarom kon ik met gemak twee over volle borden Op. En, zo vervolgde hij, ik heb. toen een oude transportfiets- van u geleend en heeft tf me midden in de nacht in 't Langzamerhand raakt het wielren- seizoen afgelopen. Een seizoen waarin de Alkmaarder Hennink zich, behou dens een kleine inzinking, heeft onder scheiden en bewees tot de beste Ne derlandse amateurs te behoren. Op Koninginnedag werd er in Zut- phen een wegwedstrijd, over 100 km georganiseerd waaraan een 60 ama teurs deelnamen waaronder renners als L. Bakker, J. Lagrouw, B. Lelie veld, v. d. Neut, Petri, Gebr. Witte- veen, Grift, Duyf. Jan Hennink en zijn clubgenoot Jan Mol startten dus in een uitermate sterk veld en de eerste plaats voor Hennink en de 7e voor Mr 1 is een resultaat dat er zijn mag. De eerste ontsnappingspoging werd door Van der Neut met Koeman on dernomen maar het was nog te vroeg en ze werden dan ook weer spoedig bggehaald. Na 16 ronden ontsnapte Hennink en weldra had hij twee èt drie honderd meter voorsprong, maar ook Jan liet zich weer afzakken in het pele- ton. Na diverse uitlooppogingen van Van der Neut én Van der Veen die ook op niets uitliepen probeerde Hen nink het voor de tweede maal. Na een van de vele premiesprints waarbij vooral Van der Neut zich bijzonder onderscheidde, demarreerde Jan fel en had spoedig 3 tot 400 meter voor sprong. Alleen Leo Bakker kon er nog bg komen en gezamenlijk hadden ze weldra een minuut voorsprong en hoewel er in het peleton hevig werd gejaagd vergrootte het tweetal zgn voorsprong met elke ronde en vgf ron den vóór het einde kreeg het peleton een „lap" De eindsprint moest de beslissing brengen, Hennink won deze op over tuigende wijze. De ereronde werd in een open auto gereden waarbg het publiek ettelijke bossen bloemen naar binnen gooide. Gisteravond werd Hennink club kampioen in de sprint voor zijn rivaal Kokkes, die over uitstekende sprint- capaciteiten beschikt. Wanneer deze renner iets meer liefde voor zyn sport zou tonen, wat serieuzer in training ging, zou het niet onmogelijk zijn dat wy 't volgend seizoen méér van hem hoorden. In verband met het gister door ons gepubliceerde bericht, waarin vermeld wordt, dat de 69-jarige heer D. Po lak er in slaagde een bg de spoorbrug te water gevalleh knaapje uit het kanaal te redden terwgl zovele jon geren zich aan dé kant tot nutteloos toezien moesten beperken, wijst de Alkmaarse reddingsbrigade er op, dat elke Donderdagavond oefeningen 'in reddend zwemmen gehouden wor den in de Overdekte. pikkedonker, tot de gasfabriek gebracht. Mag ik u dat nu vergoeden?. Ik zei: Zeker.dat kunt u gemak kelijk door me even de weg te wijzen naar het hotel. Hij riep een taxi aan en bg 't uit stappen zei hg, ziezo dat ritje is in de plaats van mijn ritje op de oude fiets, maar, nu krijgt u ook nog uw borden stamppot terug. Tegen wil en dank moest ik met hem lunchen. We zouden in die tijd nooit gedacht hebben, dat een bord stamppot nog eens met zo'n hoge rente zou wor den terug betaald en nog wel in Zweedse kronen. Geachte redactie, dank voor opname. „Takkar so mieke" (harteiyk dank!) Op Zaterdag 4 September a.s. zullen op het Gemeenteiyk Sportpark alhier motorraces worden gehouden. Alle be kende renners zoals v. Aartsen, Iesberts. Metselaar, de Geus, Cordan, v. Rijswijk enz. zullen aan de start verschijnen. De senioren komen uit in de 350 en 500 cm3 klassen, de junioren in de 250, 350 en 500 cm3 klassen. De sintelbaan van het Sport park, die de beste in den lande wordt genoemd, verkeert in uitsteken de conditie, zodat weer zeer snelle tg- den verwacht kunnen worden. Het be looft derhalve weer een spannende middag te worden. Men verzuime niet de laatste races van dit jaar te bezoe ken. De aandacht wordt erop gevestigd, dat, ten behoeve van het publiek bui ten Alkmaar, de races eerst om 3 uur zullen beginnen. In hun eigen belang worden de be zoekers aangeraden zoveel mogelijk kaarten uit de voorverkoop te betrek ken, opdat zij bij de ingang van het sportpark niet behoeven te wachten. Langs aparte ingangen kunnen dege nen, die reeds in het bezit van kaarten zijn, de verschillende rangen bereiken. De kaarten zyn te verkrijgen bij de heer C. de Grand, Waagplein. Zilveren jubileum In de Amsterdamse Bank, bijkantoor Alkmaar, was Woensdag feeststemming. De heer J. Gouwentak vierde zgn zil veren jubileum als employe van deze instelling, vyf-en-twintlg jaar geleden trad de heer Gouwentak in dienst van het Noordhollands Landbouwcrediet te Haarlem. Nadat de Amsterdamse Bank met het Landbouwcrediet in 1940 was samengesmolten verhuisde de jubilaris naar Alkmaar. Uiteraard laat men een dergeiyk jubileum nooit zonder meer passeren, doch biji het jubileum van de heer Gouwentak was wel byzonder veel belangstelling. In de acht jaren dat hij thans als concierge en beambte op de Voordam werkzaam is geweest, heeft hij de sympathie van allen die met hem in contact kwamen weten te ver werven en de vele bloemen, de staande leeslamp (een geschenk van het perso neel) en de bekende envelop met in houd van de directie waren hiervan wel een tastbaar bewijs. Een wanklank tussen alle jubel tonen is een zeer afkeurenswaardige daad, waaraan, naar men vermoedt, eni ge beschonken feestvierders zich heb ben schuldig gemaakt. Het bestuur van de buurtversiering en -verlichting op het Ritsevoort deelt ons namelgk mede, dat Dins dagavond, waarschgnlijk na het slui tingsuur der café's, enige individuen ae vaste planten, welke de buurtbe woners met veel moeite en kosten bij elkaar gebracht hadden om hun straat een feestelgke aanblik te doen bieden, uit de opstanden weggehaald, uitgetrokken, stuk gemaakt en ver nietigd hebben. Zo breekt men op misdadige wyze het werk van anderen af, wier ge meenschapsgevoel by deze jubileum- 'eesten tot een zo prachtige samen werking geleid heeft. Het is te hopen, dat de politie de namen der laffe daders zal te weten komen en dat zg hun gerechte straf niet zullen ontlopen. muggen vliegen vlooien luizen mmJ D. D. T. POEDER in de practische on voordelige stuif/ak 65 cent De toneelvereniging „Cantecleer" heeft in deze jubileumdagen het hare tot het verwekken van een feeststem ming willen bijdragen en daarom gis teravond in 't Gulden Vlies een uit voering van het Amerikaanse blijspel „Jê kunt 't töch niet meenemen" ge geven. De zaal was tot de laatste plaats bezet en vele supporters van „Cante cleer", die dit stuk reeds vroeger Za gen opvoeren, waren weer present, wel een bewijs dat zij er prettige herinne ringen aan hebben behouden. Daartoe werken zowel het stuk als de spelers mede. De auteurs hebben het publiek geen zware psychologische problemen voorgezet en hen evenmin op ontroerende ogenblikken naar de zakdoek laten grgpen. Zij hebben, wat zij aan wijze levenslessen te verkon digen hadden, luchtig verpakt en dat pakketje met een vriendeiyke glim lach aan een niet te veel eisend publiek aangeboden. De vader uit een huishouden waar van de leden en ook de niet-leden vogels van wel zeer diverse pluimage zijn, een kleine samenleving, welke we in Holland met de naam van onze grote schilder Jan Steen plegen te karakteriseren, heeft een lieftallige dochter, die verloofd raakt met de zoon van een bankier. Deze, dat wil zeggen, de zoon, is te verliefd om de combinatie van wonderlgke mensen typen niet argeloos te tCccepteren, maar als papa en mama mee komen cm kennis te maken met de aanstaan de familie en dat nog wel op een moment, waarop zy in het geheel niet verwacht worden treffen zij een zeer zeldzame collectie aan. De vrouw des huizes, die al acht jaren onuitgegeven toneelstukken schrijft, is juist van hobby veranderd en bezig de een of andere uit mede lijden opgenomen oude pakhuisknecht te schilderen, die zich als Olympische discuswerper gemetamorfoseerd heeft, grootvader is van de leuning van de trap gegleden en heeft zgn rechterbeen op non-activiteit gesteld, papa steekt zelf-vervaardigd vuurwerk af, de tweede dochter des huizes, die onder leiding van een Russische dansmeester voor het ballet studeert, is met haar korte rokjes juist aan de repetitie van een moeilijke pirouette en een dronken bovenbuurman ligt in een fauteuil zijn roes Uit te slapen. Buitengewone Raadsvergadering Ter gelegenheid van de plechtige inhuldiging van H.M. Koningin Juliana zal op Maandag 6 September a.s. een buitengewone vergadering van de ge meenteraad worden gehouden, waar van het aanvangsuur in afwijking van dat genoemd in het feestprogramma is gesteld op 9.30 uur (half tien) des voormiddags. Vervolgens zal de burgemeester des voormiddags om 10 3/4 uur ten stad- huize een receptie houden voor de in gezetenen van Alkmaar (ingang over de trap van het stadhuis), waarbg te vens gelegenheid zal worden gegeven de felicitatieregisters te tekenen. Het planten van de Julianaboom in de Bergerhout door mevr. Wytema zal geschieden op genoemde dag om 12 uur 's middags. In de bus, geplaatst In de hal van het N.H.D., waarin men na het bloe mencorso een briefje met zijn toege dachte eerste prijs kon werpen, wer den in totaal 404 briefjes geteld. Het merendeel, n.l. 172 Inzenders, had zgn stem uitgebracht op groep zes, de groep van het Rembrandt- kwartier, de tweede in de volgorde van keuze was no. 22, de Kon. Ver. Oost en West met 107 stemmen, ter wijl 37 stemmen op no. 13, de auto van Met's Garagebedryf vielen. Na loting kregen de volgende inzen ders de publieksprijzen: lste Prijs R. van Bommel, Ferd. Bolstraat 18, groep no. 6; 2de prijs J. L. W. Sostman, Ridderstraat 10, groep no. 22; 3de prgs E. van Enge lenhoven, Boezemsingel lb, groep no. 13. PAARDENMARKT. ALKMAAR, 1 Sept. Op de heden ge houden paardenmarkt werden in totaal 297 paarden en veulens (vorig jaar 426) aangevoerd, waarvan de prgzen als volgt: voljarige paarden f 600—f 900; 2^-jarige paarden f 375—f 475; U/2- jarige paarden f 275—f 375; Werkpaar den t/m 7 jaar f 400—f 600; oudere werkpaarden f 300—f 450; Hitten f 400— f 650; Slachtpaarden f 500f 700; Veu lens f 125f 250. Handel goed. ACCORDEONMUZIEK OP DE MEENT. Men verzoekt ons te melden, dat Woensdag, Donderdag en in de mor gen van Vrijdag accordeonmuziek wordt gegeven op de versierde boot In het water van de Mient. DIERENBESCHERMING. In de omgeving van de Rippingstraat werd een jong rood poesje zwervend aangetroffen. Ter beschikking zijn 2 jonge honden (pl.m. 4 maanden, oud). De dèftige bankier en zgn nog stg- vere vrouw hebben al gegeten en ge dronken als zg dat stelletje bekeken, hebben en bedanken daarom feesteiyk voor het gelegenheidsdiner, dat men a la minute voor hen wil improviseren. Alles dreigt op een hopeloos échec uit te lopen tot de wijze grootvadèr de juiste woorden vindt om zyn gas ten duidelijk te maken, dat geluk en vrijheid boven geld gaan, omdat hoeveel je er ook van samênschraapt je het toch niet kunt meenemen. Dat is in brede trekken de inhoud van dit min of meer amusante stuk en we zouden zoals dat by de be spreking van dilettantentoneel het ge val is nu tot een uitvoerige beoor deling van het spel van een twintigtal Alkmaarders kunnen overgaan, die ieder op haar of zijn wgze tot het on miskenbare succes van deze opvoering hebben bygedragen. Laten wg echter stuk noch spelers overschatten en ons beperken tot het noemen van enkelen wier spel een aparte vermelding waard is. Dat is allereerst de grootvader, die door Jac. Beentjes vertolkt werd, mevrouw Den NljsMul als Alice, mevrouw De Moei Stokhof en Bep Speet welke laat ste tevens de regie had, het echtpaar Klrby, Kees Keysper en mevrouw BerkhoutSmit en Nel Keysper, als het dienstmeisje Rheba. Drie kinderen van wijlen de heer Vok keysper speel den hierin mede en zy bewyzen, dat het acteursbloed van hun vader in meerdere of mindere mate hun erfdeel is geworden, Het optreden van Kees met zgn voortreffeiyk masker was zeker meer dan middelmatig. Van de deurwaarder had men een buitengewoon onnatuuriyk type ge maakt en ook diens mededeling, dat de heer des huizes nog nooit „geen" belasting betaald had gaf even een verwrongen beeldje van de schoonheid van onze moedertaal. Maar dat waren een paar kleine vergissinkjes, welke het geheel geen afbreuk hebben ge daan. De toeschouwers amuseerden zich blgkbaar kostelgk en dat was ten slotte het doel van deze vrolgke avond. Bep Speet heeft met haar actief groepje voor een prettige ontspan ning gezorgd en wie er meer van wil weten en er van mee wil genieten kan hedenavond naar het Gulden Vlies gaan waar dezelfde voorstelling naar wij verwachten met even groot succes zal herhaald worden. Wij twyfelen er niet aan, dat het „Cantecleer"-haantje vanavond op nieuw victorie zal kraaien.- Alvorens het doek voor de eerste acte „gehaald" werd, heeft da heer A. Bussink, vice-voorzitter van de Toneelcommissie van het Oranje comité, ln een korte toespraak pu bliek en spelers welkom geheten en een woord van waardering en deelne ming gesproken in verband met het zo plotseling verscheiden van de voor zitter dezer commissie, wijlen de heer F. H. Holzmüller. Tj. Ad. Zaterdag is in de ouderdom van 52 jaar na een langdurige ziekte over leden de heer P. A. van Langen, die ge durende een reeks van jaren organist was van de St. Dominicus-kerk aan de Laat. De overledene was een bekwaam musicus en om zijn beminneiyke per- soonlgkheid algemeen gezien. Behalve als organist maakte de heer Van Lan gen zyn muzikale kwaliteiten dienst baar als solist by de Orpheus-concer- ten. Tgdens de uitvaartplechtigheid in de Dominicuskerk zongen de gecombi neerde kerkkoren. O.m. waren aanwe zig de koordirecteuren en organisten van de andere kerken. MAANDOVERZICHT AUG. 1948. In de loop der maand Augustus werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 323.808,96 (v.j. f 285.443.65) en terug betaald f 261.997,94 (vj. f 206.801,04), alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 61.811,02 (v.j. f 78.642,61). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.396.293,63, bedraagt thans f 10.585. 559,96 (v.j. f 10.238.453,90). Het aantal in de loop van Augustus nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 108 (v.j. 117). Ingetrokken werden 106 boekjes (v.j. 86). Het aantal in omloop zgnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25.606, bedraagt thans 25.823 (v.j. 24.996) van dit aantal behoren 17055 (v.j. 16639) aan personen of instellin gen te Alkmaar gevestigd 5977 (v.j. 5555) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd en 2791 (v. j. 2802 aan schoolspaarders. Onder de in Augustus nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 15 (v: j. 28) voor jonggeborenen (op deze boek jes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 1. In Augustus bedroeg het aantal pos ten van inleg 2174 (v.j. 1847) dat van terugbetaling 1638 (v. j. 1602), teza men 3812 (v. j. 3449). De lediging in de loop der maand Augustus van 377 (v.j. 269) spaarbus- jes leverde een bedrag van 6381,48 (v. j. 4639,92) aan kleine besparin gen op. Het aantal in omlóóp zijnde busjes bij de aanvang van het jaar, 3663, bedraagt thans 4231 (v. j. 3721), (Ongecorrigeerd Bartali en Coppi geschorst De Italianen Bartali en Coppi heb ben zich op de Wereldkampioenschap pen wielrennen minder sportief gedra gen. Een ieder die deze kampioen schappen heeft gevolgd is hiervan wel overtuigd en ook de Italiaanse Wieler bond heeft' dit waarachtig opgemerkt. Gino Bartali en Fausti Coppi zyn door deze bond dan ook geschorst voor de tgd van 2 maanden. Dit is normaal, doch wij zgn alleen benieuwd wie deze schorsing heeft opgedragen: de Bond of de twee fabrieken die in wezen de bond vormen. Toenemende wind Weersverwachting, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond. Wisselende bewolking met vannacht enige regen en morgen enkele plaat- seiyke buien voornameiyk in het Noord-Westen van het land. Matige, - in de kuststreken tijdelijk krachtige wind tusBen Zuid-West en Noord- West. Weinig verandering in tempe ratuur. Door het Centraal Ned. Hengelaars Verbond, afd. Alkmaar, wordt op Zon dag 5 September a.s. aan het Zeglis, des morgens om 7.30 uur een viswed strijd georganiseerd, waarvan de op brengst komt ten bate van de „Niwin- Kerstpakketten-actie". Om 7.30 uur is het verzamelen by de Accijnstoren. Er wordt vier maal een half uur gevist op baars. Alles (onder en boven de maat) telt. Tuig: één haak met als aas, worm. Het grootste aantal wint. Bg gelijk aantal beslist het lot. Als pryzen zul len hengelsportartikelen beschikbaar worden gesteld. Als hoofdprijs een werphengel. Het inleggeld voor deze wedstrijd bedraagt minimum f 1 per persoon. Iedereen, dus ook niet-leden van de CNHB kan aan deze wedstrijd deelne men. Wg twijfelen niet of alle vissers uit Alkmaar en omgeving zullen aan deze wedstrgd, voor dit sympathieke doel, deelnemen. Ook als U nog nimmer aan een wed strgd heeft deelgenomen moet U nu inschrgven. Het is een unieke gele genheid om kennis te maken met een viswedstrijd. Aanmelding tot deelna me kan, onder gelijktijdige voldoening van het inleggeld, geschieden aan de volgende édressen: H. Schuit, v. d. Woudestraat 85; J. Ottenbros, Korte Lyceumstraat 10; Jb. Hartland, Scher- meerstraat 1; H. v. Geelen, Station straat 5; J. Blok, Uittenboschstraat 82; F. Nieman, Reekerstraat 10; C. Klugt, Hekelstraat; F. Rplie, Bergerweg 30. Vissers, van Alkmaar en omgeving twyfelt niet. Geeft U allen op, opdat deze wedstrijd niet alleen voor de deelnemers een groot succes mogè worden, doch dat ook de Niwin-Kerst- pakketten-actie een flink bedrag voor haar werk zal kunnen incasseren. Het was gisteravond een byzonder geslaagde avond die gehouden werd in het Brunogebouw ter gelegenheid van de jubileumfeesten. De opening werd verricht met een hartelijk woord door de voorzitter van het jubileumcomité, de heer Gerling, waarna de nieuwe film „50 Jaren" werd vertoond. Deze film was niet alleen interessant, doch bovendien leerzaam en rijk aan veel schoons, dat in de afgelopen vijftig jaren onder het bewind van H. M. de Koningin is tot stand gekomen. Na de vertoning van deze film was het de beurt aan de afd. Heiloo van de Plat telandsvrouwen die een prachtig cabaretprogramma hadden samengesteld en de volle zaal een onvergetelgke avond heeft bezorgd. De rijkdom aan af wisseling, o.a. voordracht, zang, dans en spel, deed de avond te spoedig voorby- gaan. Het was de moeite waard wat deze dames op het toneel presteerden. Na afloop sprak burgemeeste- Kalff enkele woorden van waardering, spe ciaal gericht tot de Plattelandsvrouwen welke woorden zeer op prys werden gesteld. In de zaal merkten wij o.a. mede op het verdere college van B. en W., de Zeereerw. heer pastoor Muijen, ds. Bloemhoff, vele raadsleden, het bijna voltallige jubileumcomité, alsmede vele medewerkers aan de Jubileumfestivi teiten. Het ensemble Smit verzorgde op keurige wijze het muzikale gedeelte van deze avond. Wy vestigen er meteen nog even de aandacht op, dat de film en het op treden van de Plattelandsvrouwen morgenavond ih de Rustende Jager zal worden herhaald. Plaatsbespreking vanaf heden. Kaarten k 0.75 verkrijg baar bij A. Borst, Cooperatiewinkel t.o. de RK kerk en aan d- Rustende Jager. Zaterdag- en Zondagavond zal het optreden van de toneelvereniging Het Masker de aandacht vragen. In samen werking met het jubileumcomité zal zij opvoeren het bekende verzets- stuk „De Nieuwe Dageraad", onder lei ding van regisseur Jean Robert Jr. Kaarten daarvoor zijn nu eveneens reeds verkrijgbaar aan beide bovenge noemde adressen. Wij raden u echter aan, enige spoed te betrachten, omdat de vraag daarnaar nu reeds zeer groot is. Zaterdag a.s. worden de kinderspelen gehouden. De deelnemerskaarten voor de kinderen worden op de scholen uit gereikt. Kinderen die elders school plicht hebben, kunnen de kaarten be komen aan de bekende adressen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2