Gemeenteraadsvergadering te Egmond aan Zee Heffing van f 1.- per H.'A. onderbemaling op Dirkshorn. Het belangrijke werk der K.L Gevonden en verloren voorwerpen Bergen. De oogst van de weg Nieuws voor tennisliefhebbers Polder vergadering Heerhugotvaard Peilverlaging Pannekeet Feest in Heerhugowaard Graft. Langedijk. De tweede dag verliep kalm Een onderscheiding Langedijker Marktoverzicht Warmenhnizen. Burgemeester van Makassar logeert op boerderij Schoort. Kroningsfeesten Noordscharwonde. De 50-slagen wedstrijd Broek op Langendijk. Filmoperateurs op de veiling Ondernemende schippers St. Pancras. fl"- - e-^A-r- -■•" -7 >•*.- De gemeenteraad vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van burgemeester Niele De raadsleden Snoeks en Koeman waren afwezig De raad verenigde zich met de restitu tie van 21/*pensioens-bijdragen aan de secretarissen en ontvangers over 1947 door Gedeputeerde Staten Ook met toekenning van 2#/« gratifica tie over 1948 aan deze ambtenaren kon de raad zich verenigen, te meer, waar volgens de toelichting deze functionaris sen in Egmond aan Zee daarop geen recht hebben, omdat zij boven de limiet komen en dit dus de gemeente niets kost De raad besloot het onlangs goedge keurde uitbreidingsplan te wijzigen, zo als dit ter visie heeft gelegen, waardoor de bouw van een garage aan de Tromp straat en van een timmermanswerkplaats daar mogelijk wordt Na toelichting door de voorzitter be sloot de raad B en W te machtigen aan oorlogsslachtoffers grond toe te wijzen voor herbouw, zodat hiervoor niet telkens een raadsbesluit behoeft te worden ge nomen De heer H van Pel informeerde of de gemeente haar eigen grond terugkrijgt op het Westeinde Volgens de voorzitter ls alles bij het Pompplein nu nog Staats eigendom door onteigening na afbraak Al deze 'grond zal de gemeente echter moeten overnemen en dan uitgeven aan oorlogsslachtoffers voor herbouw De over blijvende grond komt dan aan de ge meente, die deze grond echter gemakke lijk zal kunnen verkopen, daar aan zee veel vraag naar bouwterrein is Besloten werd ook voor 1948 conform de Rijksregeling aan de ambtenaren een gratificatie te verlenen van 2% der jaar wedde, tot een maximum van f 50,en voorzover het salaris minder dan f 4032 bedraagt De raad besloot de ambtenaren over 1847 en 1948, volgens de Rijksregeling, 21/2*/» van de pensioensgrondslagen te resti tueren Daar één der nieuw aangestelde onderwijzers hoge verhuiskosten maak te en na zijn verhuizing pas een re geling in de Lageronderwijswet is opge nomen inzake vergoeding van verhuis kosten, besloot de raad in dit geval de helft dier kosten te vergoeden De voorzitter las een brief van Gedepu teerde Staten voort waarin deze de aan leg van riolering in de gehele gemeente goedkeuren, mits de kosten volledig ge dekt worden door een koninklijk goed gekeurde rioolbelasting In de aan de raadsleden in concept toegezonden ver ordening ontwierpen B en W een tarief, waarin deze jaarlijkse kosten, ad f 16,000, gedekt worden door heffing van 16#/8 van alle percelen naar de kadastrale op brengst, terwijl verschillende bedrijven daarenboven naar gelang van hun ge bruik, een 'extra-heffing betalen, varië rend van f 20tot f 50,per jaar De heer Van Pel informeerde of be trokkenen de kosten van aansluiting zelf moeten betalen en of men tot aansluiting verplicht wordt De voorzitter deelde mede, dat men inderdaad verplicht zal worden tot aan sluiting en de kosten daarvan ook door de eigenaar betaald moeten worden Deze zal daartegenover huurverhoging kun nen vragen, te meer, waar nu de huur ders verplicht zijn de kosten te betalen van het ledigen van putten Wethouder Zwart had gemeend, dat de aansluitkosten begrepen waren in de be groting van f 300,000,die dus nu nog met naar schatting f 75,000,zal worden verhoogd Algemeen was de raad echter van oor deel, dat riolering een absolute eis is voor een badplaats, Waarvoor men iets over Dezer dagen hebben wij een bezoek gebracht bij de heer J. Swaan te Scha- gerwaard, waar het station is geves tigd van de „K. I." (Kunstmatige Inse minatie der koeien"). Op dit station zijn 3 verenigingen ndergebracht t.w.: Harenkarspel, St. Maartensbrug en Wieringerwaard. De ze vereniging staat los van de fokver- enigingen. Hoewel wii volkomen leek zijn wat betreft het fokken der dieren, melkonderzoek, veekennis enz., leek het ons zeer belangrijk om er iets van te vertellen. Door het veelvuldig opbreken van koeien het niet bestand worden der dieren veelal ontstaan door besmet ting e.d., heeft men naar middelen ge zocht om hier verbetering in te bren gen. Uit het jaarverslag 1947 van de cen trale commissie van toezicht'op de uit voering van de Kunstmatige Insemina tie in Nederland blijkt hoe deze K. I. der koeien belangrijke resultaten op levert en steeds meer veehouders het nut er van gaan inzien om hun vee stapel op die manier te verbeteren. Op het station der drie gezamenlijke ver enigingen zijn vier stieren gestation- neerd. Iedere vereniging heeft één stier en gezaménlijk een reservestier. De uiterste aandacht wordt besteed aan hygiënische voorzorgsmaatregelen. Bovengenoemde verenigingen heb ben 2 inseminatoren in dienst, die per motorrijwiel de veehouders bezoeken. Voor de geweldige afstanden is dit ver voermiddel beslist noodzakelijk. Dat de telefoon onmisbaar is. moge blijken uit het feit. dat in het volle seizoen deze 50 tot 60 maal per dag de station houder aan het toestel roept. Dat de administratie met de meeste accurates se moet worden bijgehouden, behoeft wel geen betoog. Het insimineren geschiedt éénmaal per dag, terwijl het schoonmaken der instrumenten wordt gedaan aan de zuivelfabriek de „Eensgezindheid" te St. Maartensbrug. Dit reinigen wordt gedaan met des- infectiemiddelen en natuurlijk met de grootste zorg. Hoewel het werk nog in de kinderschoenen staat en er stellig nog verbeteringen zullen worden ge vonden, kan er, gezien de statistieken, van prachtige resultaten worden ge sproken. Wij zijn ons bewust dat dit verslag niet volledig is. doch dit korte resumé moge er toe bijdragen om meer be langstelling en waardering te kweken voor de moeilijkheden van boeren stand. moet hebben en dat aanleg zo spoedig mogelijk moet worden bevorderd, ook al zal de levering van machines mogelijk enige jaren duren Tenslotte werd besloten de rioolbelas- ting, zoals deze door B en W was voor gesteld, in te voeren De raad beslocrfc aan J P Wagner te ver kopen 552 m2 grond op de hoek van de Watertoren weg «en de Wilhelminastraat voor de, door de prijsbeheersing toege stane prijs van f 3,50 per m2 De voorzitter lichtte, op een vraag van de heer Van Pely toe, dat de heer Wag ner een woning in Egmond aan den Hoef had, maar toestemming heeft gekregen in plaats van dit afgebroken perceel een nieuw huis te bouwen te Egmond aan Zee, zodat hij hier zijn herbouwplicht vervult en het hem toegewezen bouw volume niet in mindering komt van het bouwvolume voor deze gemeente De raad besloot voorts aan P Zwart in de Visserstraat bij zijn perceel 20 m2 grond te verkopen voor f 2,50 pr m2 De begroting 1948 was van Gedeputeerde Staten terug-ontvangen met enkele aan merkingen, voornamelijk betreffende de opname van diverse wijzigingen ingevolge de nieuwe Rijksuitkeringen Tengevolge hiervan sluit de begroting, die oorspron kelijk een tekort opleverde van f 40,000—, met een overschot van f 10,000,— Naast de algemene en de belastinguitkering werd aan de gemeente Egmond aan Zee een bijzondere uitkering toegekend van f 38,000 waardoor dus de begroting sluit met een overschot De raad besloot de aangegeven wijzi gingen aan te brengen en waar de rond vraag niets bijzonders opleverde, sloot de voorzitter hierna de openbare vergade ring, om in comité de belastingzaken af te handelen In het tijdvak van 23 tot en niet 28 Augustus 1948 werden als gevonden aan gegeven: een gummi bal; grijs kinder jasje; rubber kinderlaarsje; vulpen (zw); grijze kindermuts Als verloren opgegeven in bovenge noemde periode: bril; negatieve glazen, beven afgeplat; licht bruin montuur; bol le glazen; doublé schakel-armband, platte schakels, platte schuifsluiting, met vei ligheidskettinkje; parapluie, kleur zwart; licht bruine kinderschoen; wit katoenen hoofddoek met blauwe punten; rood brui ne portemonnaie met koperen ritssluiting; inhoudende ongeveer f 2—; heren-pols horloge merk Medana, zwarte wijzer plaat, plastic gevlochten bahdje, zilver kleur; licht bruin wollen damesvest Gedurende het tijdvak van 21 tot en met 28 Augustus werden aan het Politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: mes; bal; koperen schakelarmband; gele damesshawl; gedeeltelijke bonkaart; rood lederen portemonnaie; bril; portemonnaie met rood knoopje; groene hoofddoek; bril (hoorn montuur); wit-zwarte poes; zwarte fietspomp; tabakspijp; kinderbadpakje; kinderportemonnaie (bruin); geëmailleerd armbandje; rozenkrans; sportkous (blauw geblokt); étui met abonnement Pesie's- bad; vulpenhouder; bril met doublé-mon tuur; bruine terrier; gele hond (aire-dai- ler?); padvindersriem; zakmes; lederen kinderportemonnaie; damesparapluie (tom- pouce); rood gummi-regencape; beige cein tuur regenjas; rode haarstrik; roodbruine glacé-handschoenen; zakmes met kurke- trekker; bruin lederen handschoenen; biuin vulpotlood; étui met post-en rente zegels; kinderschoentje; gebloemde shawl; paar beige kindersokjes; bril; gouden ring (Ine) De lijst van verloren voorwerpen van bovengenoemd tijdvak vermeldt: grijze jonge poes; rolfilm; oorbel (3 bloe men met parels); groen jongensjasje; mapje distributiebonnen; lichtgroene ceintuur; portefeuille met snoepkaart e d; bruin lederen jekker met ritssluiting; zwarte hoofddoek; gouden broche; bo- gebit; bril met hoorn-montuur, zware glazen; broche (Zeeuws knop); porte monnaie; imitatie parelsnoer; vulpenhou der Matador"; winterjas zonder kno pen; kinderbadpak (blauw); badmuts (geel); zilveren ketting met schelpjes sluiting; portemonnaie met tabakskaart en zilveren ring; foto-toestel; auoped met massieve banden; grijze wildieren hand schoen; chroom damespolshorloge; shawl, gekleurd met rode rand; kinderbadpakje (lichtblauw); bril in étui; bruin kinder schoentje met enkelbandje; autoped, mas sieve banden, blauw gelakt; kinderbril letje zwart montuur; zilveren ketting; zwart-witte ^keeshond (teef); grijs wollen damesvest; kindervorkje; Oranje shawl; grijze kinderceintuur; camee, vrou wenfiguur met harp en engel met vleugeltjes; gouden vulpotlood; beige lederen portefeuille; donkerblauwe por temonnaie; zwart lakschoentje; bruine heren-portemonnaie; wild lederen schou dertas, portemonnaie en snoepkaarten; slangen-armband; bruine portefeuille met f 70,—; wit linker-kinderschoentje; zliveren broche Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau' der Rijkspolitie, Karei de Groote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur vm Tot besluit van het tennisseizoen worden op 4, 5, 11 en 12 September op de gravelbanen van het Tennis park „De Molenkrocht" a. d. Kruis weg z.g. Parkwedstrijden gehouden, wedstrijden voor spelers uit de C- klasse, zowel juniores als seniores. Slechts de sterkste spelers en speel sters, bijv. zij, die reeds enige malen een C-tournooi hebben gewonnen, kunnen niet inschrijven. Voor het overige kan ieder deelnemen. Voor de zwakkeren ligt hier „de" kans, om wedstrijdroutine op te doen. OPBRENGST ZOMERZEGELS. De verkoop van "'de zomerzegels is ten einde. Dank zij de waarlijk enthou siaste medewerking van verschillende dames en de welwillende hulpvaardig heid van onze postdirecteur, is de ver koop vlot verlopen. Er is verkocht voor f 1188.42. Dank aan allen voor de gebo den hulp. Op 23 Augustus heeft een gewapende Indonesische bende van 20 tot 30 man op een tiental kilometers afstand van Poerwakarta, tussen Batavia en Ban doeng, een goederentrein tot ontsporing gebracht. Hierbij werden van het treinpersoneel 3 Indonesiërs gedood en 7 gewond, terwijl de overige leden van het personeel door de bende werden weggevoerd. Overzicht van het ter rein waar de ramp plaats had. Het college van dijkgraaf, heemraden en hoofdingelanden van de Polder Heer-Hugowaard kwam dezer dagen cr.der leiding van dijkgraaf P. Tromp ten gemeentehuize bijeen. De Vereniging van Noord-Hollandse Waterschappen had een toelichting ge zonden met betrekking tot overheids subsidie voor waterschapswegen. Hier uit 'bleek, dat dergelijke wegen met tenminste één uiteinde moeten uitko op Provinciale-, Rijks- of tertiaire we gen. Volgens de voorzitter komen ver-^ schillende wegen in aanmerking. Er zal een verkeerstelling moeten worden gehouden. Voor de Middenweg is reeds één telling geschiedt. De voorzitter lichte toe dat alles in het werk gesteld zal worden om uitkering te kunnen ontvangen. SUBSIDIE VOOR PEIL- VERBETERING? Van het Prov. bestuur was een schrijven ingekomen met betrekking tot peilverlaging in de polder en ver betering in de afwatering. In een vo rige poldervergadering is besloten het grote plan van de Ned. Heide Mij. te verwerpen, wegens de te hoge kosten. Hierbij was echter geen eventuele overheids-subsidie in aanmerking ge nomen. Aan de Cultuur Technische Dienst is thans een dergelijke aanvrage ver zonden, waarop echter na pl.m. 10 weken nog geen bericht is binnenge komen. De heer Kostelijk drukte er zijn spijt over uit dat niet terstond deze aanvrage werd ingezonden, waardoor mogelijke verwarring kan zijn voor komen. EEN TEGENVALLER Uit een bericht van de Prov. Water staat bleek, dat van verschillende aan de Provincie overgedragen kanalen 't onderhoud der oeverbezinning bij de Polder is blijven berusten. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde heemraad werden in orde be vonden: H. Stuyt, herkozen heemraad; A. Quant en W. Groot, herkozen hoofdingelanden; P. van Langen Jz., nieuw gekozen hoofdingeland. EEN MEEVALLER Op voorstel van het dagelijks be stuur, om aan elk der vastaangestelde polderambtenaren 2% procent der ge storte pensioenbijdragen terug te be talen, zulks met ingang van 1 Januari 1947, overeenkomstig een circulaire' van het Prov. bestuur, werd daartoe besloten. PEILVERLAGING. Aangenomen werd een voorstel van het dagelijks bestuur, om aan J. Veld man en anderen te Heer-Hugowaard vergunning te verlenen, om percelen grond, gelegen in de afdeling Panne keet, voor «rat heta polderpeil betreft, in te delen bij de afdeling Midden polder. Een en ander betekent een verlaging van het polderpeil van plm. 31 cm. ONDERBEMALING BELAST Destijds is er een heffing op onder bemaling vastgesteld van f 0.60 per ha indien het aantal inrichtingen het aan tal van 10 zou overtreffen. Van ho gerhand is er op gewezen, dat door toename van onderbemaling in de toe komst ook de polderbemalingsinstalla- gÉ£Üs -i*. ties dienen te worden verbeterd, wat opnieuw verhoging van kosten met zich zal brengen. Het voorstel-Stuijt om f 1 per ha. voor onderbemaling te gaan heffen, werd met 10 tegen 8 stemmen aange nomen. Deze heffing zal niet van toe passing verklaard worden op de per celen van de afd. Pannekeet, welke in deze vergadering bij de afd. Midden polder voor wat het peil betreft wer den gevoegd. EEN NIEUWE KEUR. De polderkeur is op de helling. Eens per 10 jaar dient een dergelijke keur opnieuw vastgesteld te worden, waartoe thans dan ook het tijdstip is aangebroken. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat strenger geschouwd dient te worden. Bij sommige ingelanden (steeds dezelfden) is de toestand dik wijls treurig. Het concept der keur zal aan heemraden en hoofdingelanden worden gezonden, alvorens in verga dering in behandeling te worden ge tracht. Zoals in de meeste gemeenten vier de men ook in H.H.Waard-Nrd de Jubileumfeesten op grootse wijze. Maandagavond werd een vreugde vuur ontstoken, waarbij de burge meester een rede uitsprak. Doordat er luidsprekers op het sportterrein waren aangebracht kon de gehele ge meente naar deze rede luisteren. Begeleid door het fanfare-corps uit Tuitjehorn werd hierna een fakkel optocht gehouden. Verder werd de avond vol gemaakt met een dansje bij de heer Ursem onder leiding van „The Musical Players". Dinsdag was de eigenlijke feestdag. 's-Middags waren droogvaar en ring- 1 st eken-wedstrijden georganiseerd. Dit alles gebeurde op lorries. Met ring steken haalde het paar de Wit-Oude- man de eerste prijs en met droogva- ren was de eerste prijs voor de groep van N. Oudeman. De organisatie was goed, hoewel sommigen zich er niet mee konden verenigen. Des avonds was er een tonte avond georganiseerd hij Jac. Groenland. Hieraan werkten mede uitsluitend eigen krachten uit Heer- hugowaard-Nrd. O.a. merkten we op het accordeon-ensemble Bleeker- F.lank, de zangvereniging „Zang en Vriendschap" o.l.v. van de heer Franzel en de hawaïian-guitaar-virtuoos Blee- ker. Maar de meeste indruk wekten wel de drie gezusters Dekker niet hun slag-guitaren. Het hartelijke applaus dat zij oogstten was wel op zijn plaats. Als conferencier trad op de heer J. Morsink. Als geheel was het en zeer geslaagde avond. Het Oranje comité mag op een goede dag terug zien. Op Maandag 6 September a.s. zul len er kinderspelen gehouden worden. Het zal mooi zijn als de icugd even.goed weer treft als de groten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Janny, dochter van J Kaaij en M A van Eek Cornells F zoon van P Jantjes en L Szmaj Overleden: Johannes P Besseling, 10 jaar, zoon van N Besseling en A P Spanjaart De tweede dag was het programma kleiner. Niettemin behield de feeste lijke stemming de overhand. BROEK OP LANGEDIJK. 's Morgens en 's middags werden in Broek volksspelen gehouden. Het programma bevatte een rijke variatie, zodat er voor alle talenten wel iets te vinden was. Het mastklimmen bleek veel lief hebbers te trekken, maar de mast was zo glad, dat verscheidene candi- daten voor een prijs zich met „btjna" tevreden moesten stellen. Een ge juich ging op, toen KI. ten Brugge- cate met gemak tegen de mast op liep en zich in de top een steuntje verschafte om rustig de vetste der prijzen uit te zoeken. De hindernisbaan voor heren vond in de heer Wit de ster, die door de omstanders uit de autoband gesjord moest worden. Zonder die hulp had hij er nog gezeten. De dames hebben palingen gegie- pen uit een teil en daarbij flink ge gild. Bij het autoped-racen ging het maar weinig minder luidruchtig toe. NOORD-SCHARWOUDB. In Noord-Scharwoude was het 's middags feest voor de schoolkin deren. Het L.S.V.V.-terrein was be volkt met roepende en dansende kin deren, waarboven de vlaggen vrolijk wapperden. Het programma bestónd uit diverse nummers als sprietlopen, kruiwagenrace, hindernisbaan enz. De gondelvaart, die Dinsdagavond gehouden zou worden, is door gebrek aan deelnemers niet doorgegaan. Zijn de inlichtingen juist, dan zouden zeg ge en schrijve twee boten ingeschre ven zijn. Hopenlijk zal het a.s. Maan dag in Broek beter gaan. De secre taris van het plaatselijk Oranje-comi té verwacht dan ook, dat vanaf heden de inschrijvingen zullen binnenstro men. DE TWEEDE OPVOERING. De tweede opvoering van het open luchtspel trok een behoorlijke belang stelling, zij het ook dat het aantal toeschouwers wat kleiner was dan de eerste maal. Daaraan was het veran derde weer niet vreemd. Het grootste euvel bij de eerste voorstelling: dat het toneel iets te laag was, was thans opgeheven door een amphitheatersgewijze opstelling der zitplaatsen. Nu de opvoeringen zijn gegeven, komen drie overwegingen naar voren. Allereerst kan geconstateerd wor den, dat dit spel de beste manisfesta- tie was van de omtrek. Dat zegt veel voor de auteur-regisseur en voor de medewerkenden. Kan er niet iets be reikt worden, dat een meer blijvend karakter heeft, een soort traditie wordt? Laten de gangmakers(sters) de hoofden eens bijeen steken. Tijdens de opvoering was het ach ter de coulissen een komen en gaan, maar één ding bleek zonneklaar: Jan van Alfen kan meer. Zijn er geen mo gelijkheden te vinden, die hem in staat stellen nog groter© dingen te presteren? Krachten zijn er in over vloed en de Langedijk zou er wél bij varen. En in de derde plaats de heer Stet, die op de verlichtingspost tussen zijn schakelaars, weerstanden en lichtbak ken ingedrongen zat allemaal made in Zd.-Scharwoude! maakte de opmerking, dat de Langedijkers er nog steeds niet achter zijn, dat hun prestaties geen gek figuur zouden slaan in een veel grotere plaats. Ove rigens verdient de heer Stet niet al leen een pluim voor deze opmerking, maar ook voor d© wijze waarop hij de belichting arrangeerde. Vandaag, Donderdag, is het weer een dag met hoogtepunten. En zo moet het ook zijn. Concerten, optochten, volksdansenhet zal een hele toer blijken alles bij te wonen. Binnen het kader der audiëntie, welke door HH KK HH prinses Juliana en prins Bernhard verleend wordt aan vertegenwoordigers van alle geestelijke stromingen in ons land, zijn voor de chr. geref. kerk uitgenodigd ds. Biesma, thans te Amsterdam en daarvóór predi kant te Broek op Langendijk en ds. D. Henstra, predikant te Broek op Lau gcAidijk. De afgelopen week moest de Groen- fex de markt weer meerdere malen red den van scherpe prijsdalingen en slechts aan de heropening van de afzet mogelijkheden in W.-Duitsland is het te danken, dat de prijzen bevredigend mogen heten. De aardappelen vonden niet bepaald een gretige markt. Het danbod is zo groot, dat aan de vraag ruimschoots kan worden voldaan en de prijzen blijven dan ook vrijwel op het zelfde niveau. Schotten noteerden f 7 f 7.50, blauwe eigenheimers ongeveer f 6, de blanke eveneens, Koopmans blauwe gingen tot f 7.50, bintjes f 6 f 6.50. De rode kool wordt goeddeels in Duitsland opgegeten, notering mini mumprijs. De betere sortering werd naar België geëxporteerd, notering f 7 f 9. Aanvoer bijna 450 ton. De gele met blad handhaafden zich met 'n ma ximum van f 12. Kale gele bracht het tot f 6. De witte kool blijft sukkelen: f 4f 5. Wanneer de inmaak eerdaags begint hoopt men op verbetering. De bloemkool was beduidend beter van kwaliteit. De prijzen lagen dan ook ho ger met een gemiddelde van f 45 voor 1 De tomaten gingen scherp omhoog. De oorzaak hiervan was, dat de uitvoer van dit product weer mogelijk is. De eerste kwaliteit ging tot de f 103. Slabo- nen kwamen er veel. De prijzen bleven niettemin gunstig, notering f 30. De bie ten doen het niet, f 5.50 was de basis prijs. waarvan zo goed als niet werd afgeweken. De burgemeester van Makassar. Abdoel Hamid Daeng Magassing heeft van Vrijdag tot Maandag in Warmen hnizen gelogeerd op de boerderij van de heer A. Kraakman, Dorpsstraat 180. Zoals bekend interesseert de burge meester die hoofdzakelijk ter bijwo ning van de inhuldigingsfeesten naar ons land is gekomen zich zeer voor onze landbouw en veeteelt. Vandaar, dat de heer C. Meuleman, directeur van de Cultuur-technische dienst, de burgemeester op de boerderij van de heer Kraakman bracht, waar en van waaruit hij zich van diverse land bouw-, veeteelt- en zuivelbelangen op de hoogte kon stellen. De boerderij werd bezichtigd, de groentenveiling werd bezocht, bene vens de kaasfabriek, waar men de bur gemeester, als souvenir natuurlijk, een kaasje heeft meegegeven. Van Warmenhuizen uit werd tevens een bezoek gebracht aan het veefok- bedrijf van gebr. Ruiter in Oosterblok ker. Maandag is de burgemeester weer naar Amsterdam vertrokken waar hij zijn intrek heeft genomen in Hotel des Pays Bas. Ook brj de troonswisseling zullen Schoorl en Groet feestvieren. Te Schoorl zullen Maandag twee herau ten den volke kond doen van het gro te gebeuren, dat Koningin Wilhelmina het roer van het Schip van Staat, dat Zij vijftig jaren heeft gehanteerd, overgeeft aan een jongere kracht. Hierna volgen eên kinderoptocht, kinderspelen en 's avonds feestver lichting, gecostumeerd bal in De Rus tende Jager en cabaretvoorstelling in De Rode Leeuw. Voor het noordelijke deel der ge meente zullen de Kroningsfeesten ge vierd worden te Catrijp en bestaan uit een gecostumeerde voetbalwedstrijd, volksspelen en een concert te geven door de zangvereniging „Ego Flos". Op het land achter het Verenigings gebouw zal een groot vreugdevuur worden ontstoken. De voorwedstrijden van de nationale kolfwedstrijd zijn beëindigd De belang* stelling voor de in Concordia gehouden 50-slagenwedstrijd was zeer goed De uitslagen luiden: le klas gummi: 1 C Vlug Oudkarspel, 519 pnt; 2 G Hop, Noord-Schrwoude, 507 pnt; 3 G Mette®, Noord-Scharwoude, 492 pnt; serieprijs: J A Schenk, Barsingerhorn, 110 pnt 2e klas gummi: 1 F Blommaert, Bar singerhorn, 481 pnt; 2 G Sevenhuizen, Warmenhuizen, 466 pnt; 3 B Blom, Nrd- Scharwoude 459 pnt; Serieprijs: K de Reus, Zuid-Scharwoude, 105 pnt 3e klas gummi: 1 J Blom, Noord-Schar woude, 484 pnt; 2 C Pruis, Alkmaar, 458 pnt; 3 C Bruin, Zuid-Scharwoude, 420 pnt; Serieprijs: K Jes, Noord-Schar woude, 103 pnt le klas sajet: 1 D Blauwboer, Barsin gerhorn 450 pnt; 2 P Goet, Zuid-Schar woude, 452 pnt; Serieprijs: W Gorter, Krommenie, 101 pnt 2e klas sajet: i W Verloop, Utrecht, 414 pnt; 2 P Klinkenberg, Koog aan de Zaan, 400 pnt; Serieprijs: D Breeuwer, Koog aan de Zaan, 99 pnt Met enkele dagen zullen de kolvers uit het hele land naar Noord-Scharwoude trekken Er zal daaraan twijfelt nie mand sportief om de hoogste kolf- eer gestreden worden Spelers en socië teiten: welkom! SCHAAKMAT Vrijdag 10 September wordt er weer een aanvang gemaakt met de winter competitie De wedstrijden zullen ge houden worden in zaal Hop Vocrr de jongeren zullen dit jaar geen speciale wedstrijden georganiseerd worden Franse filmoperateurs, voor de kro ningsfeesten in ons land, maakten van d gelegenheid gebruik om hier en daar opnamen te maken. Zij kwamen ook naar de veiling van L.G.C. en hebben daar heel wat meters film verschoten. Maar over het verkeer en de nauwe straatweg waren zij minder te spreken. Dat de Langedijker schippers onder nemend zijn, is allang bewezen. Maar sedert enige tijd wagen zij zich ook aan het personenvervoer. De eerste was schipper v. d. Heerik met rond vaarten in Alkmaar en de Langedijk. Nu gaan de gebr. Arends met de fees ten op Amsterdam varen. Aan belang stelling zal het niet ontbreken. ONFORTUINLIJK. Een jongetje uit Haarlem, dat te St. Pancras gelogeerd was. wilde toch ook eens de groentenveiling zien. Bij het verlaten van de veiling, kwam hij onder de motor van de heer Erkelens terecht. Het slachtoffer werd met een beenfrac tuur naar huis vervoerd. AANRIJDING Vlak voor de bakkerij van de heer Verkuil had eeu dezer dagen 'n aan rijding plaats tussen een luxe auto en een vrachtwagen. De luxe auto stop te om aan een voetganger de weg te vragen. De vrachtwagen welke hier geen erg in had, wist door tegenwoor digheid van geest zijn wagen naar links uit te halen en belandde zodoen de in de tuin van Verkuil. Beide auto's liepen lichte schad© op. Bij 'n technisch onderzoek bleek tevens dat de vrachtauto in een minder goede staat van onderhoud was. Procesver baal werd opgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5