Stad en Omgeving. INBREKER ONDER LIMMEN NEERGESCHOTEN Na inbraak in 5t Willibrordus Stichting In zorgwekkende toestand opgenomen Alkmaarders ter audiënt e bij H. M. de Koningin „Alkmaar sedert 1898'' in 't Stedeliik Museum Bijzondere zitting van de rechtbank Burgemeester dankt burgerij en politie Met de gebrekkige oudjes op stap Burgerlijke Stand Binnenkort Zweefvliegen boven Alkmaar? RKAFC I-Alkm. Boys i 2—0 De martelgang van Kromme Lindert Pech gehad Geen Koninklijk Bezoek op 8 October Provinciaal kegelconcours ieuws gaafste N Overval op Europees gezin De winkelweek komt in Alkmaar St. Pancras. Purmerender Markt Hedennacht om 4 uur hebben twee Inbrekers hun slag trachten te slaan in de kleermakerij van de Willebror- dusstic.hting te Heiloo. Bij de jacht op de inbrekers heeft de Rijkspolitie te Limnien schoten ge lost, waardoor een der inbrekers, ze kere van Engelen, zo ernstig in de bulk werd getroffen, dat hij In zorg wekkende toestand in het St. Eliza beth Ziekenhuis te Alkmaar werd op genomen. De tweede inbreker Koren gaf zich na de waarschuwingsschoten over. Door een platje aan de achterzijde te beklimmen en daar een ruit uit te snijden verschaften de twee Inbrekers zich toegang tot het- gebouw. Een maal binnen, begaven zij zich naar beneden, waar uit de deur, welke toe gang geeft tot het magazijn, weder om een ruit werd uitgesneden. In de ze opslagplaats vonden de heren een grote hoeveelheid textiel, waarvan zij zich een belangrijk gedeelte aan cou pons, rollen stof en kledingstukken toeëigenden. Van de zijde van het stationsper- soneel waarschuwde men de Rijkspo litie te Heiloo, dat op het station twee individuen met grote pakken zich ophielden. Opperwachtmeester N. Waterdrinker en Wachtmeester C. Schut snelden naar het spoorwegem placement waarop de inbrekers zich uit de voeten maakten. Zij waren kennelijk van plan geweest per eersts trein te vertrekken. De inbrekers waren op het perron bezig de gestolen goederen op te sta pelen. Bij het zien van de politie lieten zij hun buit in de steek en kozen 't ha zenpad. Zij vluchtten in de richting van de Rijksstraatweg, doch zij hadden buiten het snelle reactievermogen van opper wachtmeester Waterdrinker en zijn col lega gerekend. Deze belde onmiddellijk de politie te Limmen op en verzocht zijn ambtsgenoten uit te zien naar de beide inbrekers, die nu wel zouden proberen bethziekenhuis te Alkmaar te zjjn overgebracht, werd hjj hedenmorgen geopereerd. Naar men ons zojuist me dedeelde, is de operatie geslaagd, maar kan niets omtrent het herstel van v. E. worden medegedeeld. Zijn toestand is zeer ernstig. Op Koren werd nog een gedeelte van de gestolen goederen gevonden. Hij had n.l. drie broeken over elkander aange trokken. Van E. genoot de speciale belangstel ling van de politie, daar hij de man is, die ook verleden jaar in de St. Willi- brordusstichting een inbraak pleegde. Zo snel had de rijkspolitie te Heiloo gereageerd, dat, toen tijdens de achter volging, andere politiemannen zich aan de stichting vervoegden, men daar nog niets van de inbraak had bemerkt. Het onderzoek wordt voortgezet. Morgen zal H.M. Koningin Juliana te Amsterdam een audiëntie houden. Als vertegenwoordigers van het be drijfsleven in het gebied van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland, kantoor Alkmaar zijn voor deze audiëntie o.m. uitgeno digd: de heer S. W. Arntz, directeur van de N.V. Hollands IJzermagazijn v.h. M. de Wild, te Alkmaar; D. J. Scheffel, secretaris van de K. v. K.; J. Valkering, directeur van de N.V. Bloembollenkwekerij J. Valkering en Zonen te Limmen; F. H. Ringers, eigenaar van het bouwbedrijf F. H. Ringers en Zoon te Alkmaar; G. Grondsma vennoot van de firma G. Grondsma en Co. te Alkmaar; Ir. G. Kranen, secretaris van de Bond van op Coöp. Grondslag werkende Zuivel fabrieken in Noord-Holland, Alkmaar; H. Haytema Pz., voorzitter van de Chr. Middenstandsbond te Alkmaar; C. Wagenaar Kz., directeur van K. Wage naar Gz. N.V. te Broek op Langen- zich via een lift aan het speurdersoog mr" A' Fl KamP> dijkgraaf Hoog- van de H. Hermandad te onttrekken. In- heemraadschap Noord-Hollands Noor van de H. Hermandad te onttrekken. In' derdaad werden op de Rijksstraatweg twee mannen aangetroffen, die bij het naderen van de politie wederom de be nen namen. Waarschuwingsschoten knalden. Een der inbrekers, Koren, vond dit te erg en liet zich op de grond vallen, ten teken dat hij zich overgaf. Hij werd daarop gearresteerd. De tweede inbre ker, v. Engelen, echter liep door, waar op de politie de vuurwapenen op hem richtte. Hij werd door een schot in de buik getroffen. Na naar het St. Eliza- Het Stedelijk Museum mocht zich dit zomerseizoen vooral op de Vrij dagen in een druk bezoek verheu gen. In verband met de voorberei dingen tot een tentoonstelling „Alk maar sedert 1898" wordt het Museum thans tijdelijk gesloten. De bedoelde tentoonstelling zal on geveer half September worden ge opend. Ze belooft zeer interessant te worden, vooral voor de oudere gene raties, die er veel terug zullen vinden van wat zij in hun jeugd zo goed heb ben gekend. Het materiaal voor deze tentoon stelling zal voornamelijk worden ge put uit de foto- en portretafdeling van de gemeentelijke prentverzame ling. Zij, di« nog goede foto's of portret ten bezitten betreffende Alkmaar of Alkmaarders uit de laatste vijftig jaar, die zij voor deze tentoonstelling willen afstaan, gelieven dit te mel den Gemeentearchief, Langestraat 85 boven. SPREEKUUR WETHOUDER. Wethouder Coerts verzoekt ons mede te delen, dat hij heden (Woensdag) geen spreekuur kan houden. derkwartier, Bergen; mr. A. J. Th. Conijn, vennoot van de firma C. A. Conijn en Zonen te Heiloo; J Eecen Gzn., beherend vennoot van de houthandel J. J. Eecen te Oudkar spel; mr. C. P. Eecen Gzn., te Bergen; dr. H. J. M. Hofstee te Alkmaar; J. W. A. Heuseveldt te Alkmaar; J. F. It Blansch, directeur Alkm. IJzer en Metaalgieterij te Alkmaar, F. L. Dries- sen, N.V. v. Hoogenstraaten en Co. e Alkmaar; H. Ringers, N.V. Ringers Ca cao- en Chocoladefabr., Alkmaar; J. J. P. Spruyt, N.V. Manufacturenhandel J. Spruyt, Alkmaar; H. Verburg, Noord- Hollandse Conservenfabriek Peter Ver burg te Noordscharwoude, alsmede Jn. Wagenaar Czn. te St. Pancras. De voltallige rechtbank en de ge hele balie woonden Dinsdagmorgen de plechtige zitting bij, die in het gerechtsgebouw te Alkmaar werd gehouden. De president van de rechtbank, mr. v. Regteren Altena, hield een rede, waarbij de troonsafstand van Konin gin Wilhelmina en de inhuldiging van Koningin Juliana het belangrijkste onderdeel was. De president sprak de wens uit, dat de nieuwe Koningin de kracht zal vinden haar zware taak te vervullen. Het voorbeeld van Haar moeder en de trouw van Haar volk zullen Haar bij deze moeilijke taak zeer zeker steunen. Mr. Meischke, de officier van Justitie, sloot zich bij deze woorden aan Mr. C. A. de Groot sprak als deken van de orde der advocaten hartelijke woorden en gaf de verzekering, dat de gehele balie hun eed aan de nieu we Koningin zeker gestand zouden doen. Een groepsfoto van het Noordhollandse tennisteam dat dit weekend op de tweede plaats eindigde achter Groningen in het interdistrlctstournooi. Zittend v. .1 n. r.: -ij. Tasche, mevr. Schuurman, gezusters Koel, mevr. Room en mevr. Eveleens. Staande v. 1. n. r.: de heren v. d. Mant (ground- man), Buma, Bottinga (wedstrijdcommissie), v. Leyden, mr. Schuurman, Deetman, v. Keeken (wedstrijdcommissie), Stumpel, dr. De Jong, mr. Buis kool, Haasbroek (wedstrijdcommissie), Beek en Teitler. AAN DE BURGERIJ VAN ALKMAAR Het feestgewaad bij dag maar vooral bij duisternis, waarin Alk maar heeft geprijkt ter ere van het Gouden Jubileum van Konin gin Wilhelmina en de Inhuldiging van Koningin Juliana, heeft tot ver buiten de stad grote bewonde ring gewekt. Meermalen is mij verzekerd, dat de illuminatie van Alkmaar voor die van Amsterdam zeker niet behoefde onder te doen. Ik meen goed te doen allen, die hebben bijgedragen tot de verho ging van de feestvreugde, die hier zonder enige wanklank algemeen is geweest, daarvoor hartelijk dank te zeggen. WYTEMA, Burgemeester van Alkmaar. AAN HET ALKMAARSE GEM. POLITIECORPS Het is mij een behoefte alle leden van het Alkmaarse Politiecorps van hooi» tot laag mijn bijzondere tevredenheid te betuigen voor de wijze waarop U ter gelegenheid van het 50-jarig Regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina en de inhuldiging van onze nieuwe Vorstin, Koningin Juliana, in de feestweek van 31 Augustus tot en met 6 Sept. j.l. Uw taak hebt ver vuld. Uw tactvol optreden en correcte houding tegenover het publiek hebben er zeer veel toe bijgedra gen dat de feestelijkheden op waardige wijze en zonder enige wanklank zijn verlopen. De opgewektheid waarmede de U door de Commissaris van politie opgedragen langdurige en vaak zware diensten werden vervuld, hebben mij bijzonder getroffen. Ik geef u dan ook de verzekering dat ik u daarvoor zeer erkentelijk ben. Alkmaar, 7 Sept. 1948. De Burgemeester: WYTEMA. Zaterdagavond heeft de firma Hoed 'n rondrit gemaakt met de gebrekkigen onder de ouden van dagen uit de Diaconie. In vier open landauers werd door de stad gereden en het is te be grijpen, dat de dankbare oudjes volop genoten hebben. De heer Davelaar zorgde voor gratis gebakjes en de heer Poorter (namens de Mient) voor een kopje koffie. Diverse belangstellenden zorgden nog voor allerlei lekkernijen, zodat het voor deze misdeelde oudjes een nooit te vergeten avond is gewor den. Geboren: Johannes P. M., z. van P. A. Boots en E. A. M. Verhagen. Joseph A. M„ z. van P. J. A. H. Bie- mans en A. M. Messelaar. Gerardus J. M., z. van J. G. A. Zentveldt en E. J. Vrijhoef. Johanna, d. van J. D. Mo lenaar en D. J. van Vliet. Willem, z. van D. van der Wal en T. A. M. Koe link. Juliana S. M., d. van J. J. Roos en M. Bek. Elonka J. A., d. van F. C. J. Margadant en M. E. de Haas. Cornelis W. F., z. van T. P. H. Wortel en T. E. M. Kraakman. Johannes A., z. van J Insing en E. C. van Wonderen. Jacobus A. C., z. van J. van Baar en M. Smit. Jan W., z. van J. Hillenius en N. A. de Wit. Louis L„ z. van L. F. van den Burg en B. C. Schreuder. Cornelia M., d. van A. J. Wagemaker en M. C. Baltus. Anna E. M., d. van L. Bons en G. Beers. Bernardina A., d., van L. E. J. Huiberts en R. Bergen. Engelina W., d. van F. H. van der Vliet en W. H. Lankwarden. Bernar- dus M., z. van H. Rijs en E. 'C. van der Eng. Getrouwd: Rijk R. Fraaij en Greta R. Huisman. Overleden: Johanna M. Sipman, wed. van J. Ditmars, 89 jaar. Antje Ooms, wed. van D. Bakker, 83 jaar. Dirk Krijgsman, geh. met A. Steijn, 78 jaar. Trijntje Kuiper, gehuwd met J. Molenaar, 70 jjiar. Hermanus E. J. ten K-eij, gehuwd met K. van der Laan, 39 jaar. Catharina Koelemeijer, gehuwd met F. P. N. Eggers, 72 jaar. Jan Scherpenhuijsen, gehuwd met C. M. Boode, 65 jaar. BILJARTMATCH PH. SCHMIDT—JAN FEEKE. In Café De Lindenhoek van de heer Huyberts wordt een prachtig nieuw Monopole-matchbiljart geplaatst, dat heden (Woensdagavond) officieel in gebruik zal worden genomen. Ter ere daarvan zal door twee der beste kl.- biljart cadre spelers, n.l. de bekende Ph. Schmidt en de hier niet minder bekende Jan Feeke een partij van 500 car. worden gespeeld, De proclamatie aan de bevolking weed door herauten op verschil lende punten van de stad voorge lezen, waarbij leden van de Post- harmonie hun medewerking verleenden. De Zondag gehouden zweefvliegdemon- straties te Krommenie van de Eerste Zaanse Zweefvlieg Club, waarvoor het materiaal gebruikt werd, dat destijds te Alkmaar geëxposeerd was, mogen bij zonder geslaagd genoemd worden 3000 toeschouwers hebben volop geno ten van het geboden schouwspel, dat voor velen die geheel onbekend waren met zweefvliegtuigen, een waar evene ment was Prompt 2,30 uur werd begonnen niet 't demonstreren van de beginopleiding met een lestoestel type ESG en lierstart- methode Met spanning werd echter uitgezien naar het motorvliegtuig, dat het pres tatiezweefvliegtuig „Het Arendsjong" van het vliegveld het G°oi naar Krommenie zou slepen Na hét loskoppelen voerde de zweef- vliegtuigpiloot de heer J Vastenouw een stuntvliegprogramma uit, dat een ieder in vervoering bracht Na een schitteren de landing bracht het opgetogen publiek, de vlieger een hartelijke ovatie Vervolgens werd doorgegaan met de opleidingsdemonstratie, die nog ver scheidene staaltjes fraai zweefvliegen te zien gaf Toen volgde de ballonnenwed strijd, wat door het tegelijk oplaten van enige honderden ballonnen, een aardig gezicht was Tot sl°t trok de burgemeester van Krommenie de heer J Provily een drie tal nummers voor de verloting der KLM-vluchten, wat drie gelukkige win naars een tocht boven de Zaanstreek opleverde In een vlotte speech dankte de burge meester de EZZC voor het gebodene en spoorde een ieder aan om deze mooie sport te steunen of zelf te gaan beoefe nen Men zal op kortere termijn trachten 'n dergelijke demonstratie in Alkmaar te organiseren De laatste oefenwedstrijd van deze Alkmaarse ploegen is voor beide een zeer nuttige geweest. De gehele wed strijd door werd er in flink tempo ge speeld en wat ons het meeste opviel was dat de bal laag gehouden werd. De reserves van de rood-wit geblokten kunnen met dit elftal zeker een goed figuur slaan. Verdediging en halflinie zijn goed, nu de voorhoede nog even schotvaardiger, want, Indri e.c., doel punten beslissen de wedstrijd! Het be nutten van kansen was bij AFC beter verzorgd, nog iets vlugger afgeven doch vooral niet te kort, dan kan dit vijftal in de a.s. competitie wel voor de nodige doelpunten zorgen. In Pannekeet kun nen de AFC-ers een spil hebben waar alles om draait, maar snel afgeven en bij gevaar voor eigen doel helpen is een eerste vereiste. De beide kanthalfs speelden behoorlijk, de backs wisten van opruimen en in 't doel stond een doelman die rust in de verdediging bracht. Wij hadden de AFC-ers sinds de vorige competitie niet meer zien spelen en kwamen tot de prettige ontdekking dat er technisch* veel beter gespeeld werd dan voorheen. AFC maakte vóór de rust twee keu rige doelpunten. Na rust hebben de Boys, met wind in de rug, wel kansen gehad om te doelpunten, maar slaagden daarin niet. Ook de AFC-voorhoede had zijn kruit verschoten. Zo eindigde deze prettige wedstrijd door scheids rechter Groot goed geleid in een 20 overwinning voor AFC. De A.T.V. „Ontwaakt" opent haar speelseizoen 1948'49 met het toneel spel „De martelgang van Kromme Lindert", van de welbekende schrijver A. M. de Jong. Onder leiding van de regisseur J. Huygen is er hard gewerkt om dit mooie werk ten tonele te brengen. De donateurs staat een mooie avond te wachten. Gezien de laatste uitvoeringen met stukken als: „Marjatta", „Zonsopgang" en niet te vergeten „Mensen rond de havens", twijfelt men niet, of ook bo venstaand werk zal een succes worden voor Ontwaakt". Op de Bierkade stond gistermiddag een vrachtauto geparkeerd. De open slaande achterdeuren stonden links en rechts wijd open waardoor deels de rij weg en grotendeels het trottoir werden versperd. Een tegemoet rijdende vrachtwagen ramde een der deuren die met een gang dichtsloeg waardoor de chauffeur die de wagen aan' het ontladen was, werd getroffen. De man moest per zie kenauto naar het Centraal ziekenhuis worden vervoerd, doch kon na behan deling naar huis worden gebracht. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) Bioscopen Harmonie Theater, 8 uur: Bathing Beauty, tot 14 jaar onder geleide. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half drie, matinée. Victoria Theater, 8 uur: Een trein gaat voorbij, 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinée. Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinée. WOENSDAG Grote kerk, 7.30 uur: Oecumenische avondwijding. Voor het eerst na 9 dagen kermis en een onmiddellijk daarop aanslui tende feestweek, was gisteravond in onze stad het gedruis verstomd en de extra-verlichting gedoofd. De schuifelende tred van de ontelbare kijkers werd niet meer gehoord en het licht was vrij spaarzaam. Daarmede bood Alkmaar weer het normale beeld van de vroege herfst. Reeds gisterenmorgen werd op vele plaatsen met de verwijdering van versieringen en feestverlichting begonnen en zo is b.v. de Langestraat op het Stadhuis na, geheel ontluisterd. Naar ons werd medegedeeld, zal men evenwel de feestverlichtinginstal latie tot na 8 October a.s. in stand houden, om evenals de illuminatie in nog enkele straten op de herin neringsdag van het straks 375 jaar geleden zijnde ontzet van de stad, nog éénmaal in volle luister te branden. Het was ons bekend, dat er een langdurig overleg met het Hof van Koningin Wilhelmina heeft plaats gevonden om H.M. uit te nodigen op de Ontzetdag in dit kroonjaar onze stad met een bezoek te ver eren. Door Haar troonsafstand kon het plan geen voortgang vinden, ter wijl onze nieuwe Koningin Juliana vier weken na Haar inhuldiging zodanig met werk is overladen, dat dit jaar van een Koninklijk bezoek nog niets zal kunnen komen. Kegelclub de Unie j'ubileert Ter gelegenheid van het (60) 65- jarig bestaan der Kegelclub „De Unie" organiseert de Alkm. Kegel bond provinciale weds'ofjden, welke zullen plaats hebben v.a. Zondag 12 Sept. tot en met Donderdag 23 Sept. a.s. op de zes opnieuw gevlakte ba nen in gebouw „De Unie". Het keurig verzorgde feestpro gramma omvat allereerst een inlei ding van de voorzitter van de Alkm. Kegelbond, de heer Joh. Diepen, als mede van de voorzitter der jubileren de vereniging, de heer K. Suzenaar. Direct na de officiële opening op Zondag 12 Sept. a.s. zullen de pro vinciale Bondenwedstrijden aanvan gen, waaraan zullen deelnemen: de Haarlemse- en A'damse Kegelbond, Gooi- en Eemland en Alkm. Kegel bond. Verder staan op het program: Korpswedstrijden Vijftallen dames en heren, alsmede drietallen dames en heren. Vervolgens Jubileum- en Vrije baanwedstrijd voor dames en heren. Een keurcollectie prijzen in alle afdelingen zullen de kegelaars doen watertanden, w.o. een le klasse herenrijwiel in afdeling Vrije baan voor heren. Wij bieden de jubilerende vereni ging met haar sportieve lecisn bij voorbaat onze gelukwens aan, in de vaste overtuiging, dat dit concours in alle opzichten zal slagen. Dames en heren kegelaars, wij ho pen U allen a.s. Zondag bij de ope ning van dit concours aanwezig te zien. ALKMAAR, 7 Sept. 1948. Op de he den gehouden veemarkt waren voor de centrale 39 vette koeien, 9 nuchtere kalveren en 9 vette schapen aange voerd. Mevr. Wytema plautte j.l. Maandag een Julianaboom in de Bergerhout, waardoor de zesde September 1948 een blijvend mo nument in Alkmaar heeft gekregen Ongecorrigeerd Een uit zeven man bestaande bende heeft het huis van een Europese fami lie aan de grote weg tussen Bandoeng en Tjimahi overvallen, waarbij één der aangevallenen door schoten uit een stengun ernstig in de buik werd gewond. Op het horen van een nade rende vrachtauto vluchtte de bende met medeneming van een koffertje met kleren. Koningin met Prinsesjes op het IJsselmeer Om half tien vertrokken hedenmor gen van het Paleis op de Dam H. M. Koningin Juliana met de prinsesjes. De wagen met de koninklijke standaard er op reed naar de Amsterdamse ha ven, waar de Piet Hein gereed lag. Onze vorstin ging met haar dochter tjes aan boord waarna het jacht vla de Oranjesluizen koers zette naar het IJsselmeer. Z. K. H. Prins Bernhard bevond zich niet aan boord. In de late namiddag wordt de Piet Hein in de haven terugverwacht. KOOPT IN ALKMAAR. De Alkmaarse Middenstand heeft zich in de afgelopen week uitne mend geweerd. De feestetalages en feestverlichting hebben de aan dacht van duizenden In en bulten onze stad getrokken. Men is echter veelal aan de buitenkant aan de zaken voorbijgegaan. Volgende week, te beginnen Vrij dag 17 Sept., zal de actieve mid denstand laten zien, wat zij in haar zaken heeft. Door middel van een winkelweek zal het kopend publiek getoond worden hoe goed en voordelig en ri)k gesorteerd de zaken in onze stad zijn. Wij zullen, met het oog op deze gebeurtenis met een krant komen, waarin de lezer in artikelen en advertenties zal zien dat men in Alkmaar goed en voordelig koopt. Die krant zal huls aan huis wor den verspreid op Donderdag 16 September. TRUCK OP HOL Maandagavond kwart over negen werd een oplegger van een truck los geslagen, toen deze de Friesebrug ln Alkmaar wilde passeren. Met vereen de krachten van omstanders werd na enige vergeefse pogingen de zaak weer zover bij elkaar gebracht, dat de auto in de Heerenstraat een rus tiger plaats kon vinden,- in afwach ting van verdere reparatie. Het verkeer op de brug was gedu rende 10 minuten geheel gestremd. RAADSVERGADERING. Donderdag, 9 September a.s. om half acht zal de raad van St. Pancras bij eenkomen ter bespreking van de be noeming van een gemeente-ontvanger, wegens het overlijden van de heer H. van Zuylen. PURMEREND, 7 Sept. Het was hedenmorgen op de markt tamelijk druk. Er bleek niet alleen flink aan bod op de vrije markt, ook de vette koeien beginnen nu goed los te komen. Ook de kwaliteit blijft uitstekend (veel A). De handel was wel in het grootste gedeelte iets stroever. Alleen de gelde koeien waar melk onder zit worden nog vrij vlug verhandeld. In de verse melkkoeien zat ook niet veel gang. Het is ook wel te verwachten dat dit nog wel een paar weken zal aanhouden, daar het de meeste boeren nog wat te vroeg is om te stallen en om deze tijd beginnen de meeste in de weide al gauw te „tekken". Met de pinken ging het ook stug. Er waren al enkele gras kalveren maar daarnaar was hoege naamd geen vraag. Voor de stieren was wel iets meer belangstelling, hoe wel daar de hoge vraagprijzen nog wel de vlugge gang belemmeren. Op de wolveemarkt wordt het ook niet beter. Niet alleen dat het stugger gaat, ook de prijzen gaan naar de laagte. Men moet nu al heel aardige goede fokkers hebben voor 70. Maar ook daar be gint de levering flink toe te nemen. Met de bokken en geiten blijft het een stugge beweging, er is ook weinig ani mo voor de slacht. De biggenprijs gaat er niet op vooruit, het aanbod was niet te groot, maar evengoed een trage gang. De paardenhandel was heel stil, alleen voor de veulens was nog iets liefhebberij. Op de pluimveemarkt, waar niet al te veel aanbod was, zette de handel heel kalm in maar de prijzen hielden nog al goed koers. Notering van 7 September 1948: Aangevoerd 740 runderen, w.o. 264 vette koeien en 11 stieren, 80 nuchtere kalveren, 300 schapen en 4 vette var kens voor de levering. 115 melk- en kalfkoeien 450850, matig; 312 gelde koeien 375625, goed; 18 pinken 225 380, kalm; 20 stieren 350—725, stug 360 schapen 6085, stug; 240 lammeren 30 —56, stug; 63 bokken en geiten 1080, stug; 347 biggen 30—65, stug; 50 paar den en veulens 275750, 130—250, ma tig. 1950 oude kippen en hanen, rode en witte 2.502.75 per kg; 500 idem blauwe 2.753; 8160 jonge hanen, rode en witte 2.753; 450 idem, blauwe 3 3.25 per kg; 625 jonge hennen 710 per stuk; 660 eenden 23, 360 konijnen 1—12, 23 ganzen 6—8.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2