Stad en Omgeving. TEERWAGEN EXPLODEERDE OP SCHERMERWEG BERGEN'S V.V.V. BLIKT TERUG Chauffeur door gloeiende teer ernstig gewond Oorzaak van explosie nog onbekend Stichting 1940-'45 De NIWIN-viswedstrijd Teraardebestelling Dokter Ten Kleij Tramdienst naar Bergen gewijzigd AGENDA Opleiding voor het Middenstandsdiploma Actieve brandweer blust gefingeerde brand Oefening bij de firma Conijn De inbraak te Heiloo Het is gebakken bij Appel 1948 spant in veel opzichten de kroon Jan Feeke wint van Ph. Schmidt KORT, MAAR GOED HOOFDSEIZOEN Ingezonden Klein, maar dapper Met een hevige knal, die tot ver in de omtrek hoorbaar was, is gister middag op de Schermerweg een teertankwagen van de fa. J. Ooms' Wegenbouw te Avenhorn geëxplodeerd. Pit was de derde brand, die zich op de terreinen van deze firma heeft voorgedaan, ditmaal echter met het gevolg, dat de 35-jarige chauffeur E. Kus uit Avenhorn zo deerlijk aan ar men en gelaat werd gewond, dat hü per ziekenauto naar het Centraal Zie kenhuis moest worden overgebracht. Omtrent de oorzaak van de explosie tast men nog in het duister.,, De wagen v/as van het station Alkmaar gekomen en geladen met teer, welke op de ter reinen van de Schermerweg zou wor den overgeladen in de tanks ter plaat se. De tankwagen, die 10.000 liter teer kan bevatten, was nagenoeg gevuld. Teneinde de hard geworden teer vloei baar te maken, werd de oliebrander aangestoken, die de ketel verwarmde. Na een uur was de teer op tempera tuur gekomen en begon men met het overhevelen in twee kleinere tanks. Naar werklieden ons mededeelden, had men op deze wijze 7000 liter ge lost en zou het resterende gedeelte in een andere ketel worden overgebracht. Tijdens het manoeuvreren, vond de explosie plaats. Een hevige knal ver schrikte de werklieden, die op het zelfde ogenblik de tankwagen in vlam men gehuld zagen. De chauffeur, de 35-jarige gehuwde Evert Rus uit Avenhorn, vader van twee kinderen, v/ist zich uit de cabine te bevrijden. Gloeiende teer liep langs zijn gezicht en handen en gillend van pijn strom pelde hij uit de onmiddellijke nabij heid van de brandende wagen. Als lava stroomde de teer over de weg, zich als een vurig lint een weg ba nende langs de berm van de dijk. Gro te zwarte rookwolken stegen op uit het brandende vehikel. Bij het horen Y'an de explosie renden de werklieden Yveg en zochten langs de oevers van de vaart dekking voor de in het rond vliegende delen van de tankwagen. EERSTE HULP De explosie werd o.m. gehoord door de heer C. Roos, lid van de Alkmaarse Rode Kruis Transportcolonne, die zich in zijn woning aan het Oudorperdijkje bevond. Vermoedende, dat het hier 'n explosie van een granaat betrof, greep hij reeds naar zijn verbandkist en snelde naar buiten. De zwarte rook wolken waren voor hem het baken, waarheen hij zijn schreden kon richten. Op de plaats van de ontploffing aan gekomen, verleende hij de eerste hulp aan de gewonde chauffeur. Terwijl hij hiermede bezig was, ontplofte de ben zinetank alsmede enige bussen met benzine. Hierop werd het slachtoffer, dat hevige pijn leed en de bewuste loosheid nabij was, naar een veiliger plaats gedragen. Dokter Destree uit St. Pancras was spoedig ter plaatse en nam de zorg voor de patiënt de heer Roos over. De chauffeur werd later per ziekenwagen naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht. Een tweede ziekenwagen behoefde geen dienst te doen. Slechts een der arbei ders kreeg een onbetekende verwon ding aan de knie. Ondertussen was de Alkmaarse brandweer gewaarschuwd, die met bekwame spoed naar de Schermerweg uitrukte. Zowel de mo torspuit, als de ladderwagen waren aanwezig. Met behulp van het schuim- blusapparaat en één slang werd de vuurhaard bestreden. Reeds spoedig had de brandweer, die onder comman do stond van de commandant, de heer J. van Maarleveld, het vuur onder de knie. Het nablussen vorderde echter geruime tijd. Vanaf de Nieuwe Scher merweg sloeg een talrijk publiek het blussingswerk gade. De politie had de Schermerweg afgezet, zodat de brand weer ongestoord haar arbeid kon ver richten. Op de plaats van de explosie merkten wij o.m. op de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws. De teertankwagen brandde geheel uit. Slechts het zwart geblakerde over schot van de eens zo trotse auto bleef op de Schermerweg achter Hedenmorgen zal een expert uit Den Haag naar Alkmaar komen om te trachten de oorzqpk van de explosie vast te stellen. Bij informatie deelde men ons mede, dat in de toestand van Rus geen ver andering is gekomen. Er is geen le vensgevaar aanwezig. Vorig jaar werd in Maastricht met behulp van het buitenland een interna tionale poppententoonstelling gehou den, die een groot succes werd en waarvan de baten ten goede kwamen aan het werk van de stichting, die jaarlijks twee milioen gulden bij el kaar moet brengen, om de nagelaten betrekkingen van de verzetslieden te steunen. Ook dit jaar overweegt men een dergelijke tentoonstelling te orga niseren. Daarom doet ook de afdeling Alkmaar van genoemde stichting een beroep op allen die van goeden wille zijn, om een of meer poppen in na tionale klederdracht te zenden. Wij wijzen er daarbij op, dat niet alleen poppen in bepaalde klederdrachten (zo als kaasdragers, Volendammers, enz.) welkom zijn, maar ook andere voor werpen, die sterk met een bepaalde streek samenhangen, in dit geval dus ttiet Westfriesland. Zoals wij reeds meldden, zal Zondag 19 September a.s. de grote NIWIN- viswedstrijd gehouden worden ten ba te van de Kerstpakketten-actie. Er wordt vier maal een half uur gevist op baars. De hoofdprijs is een werp hengel. De hengelsportvereniging Luc- tor et Emergo rekent op aller deelna me, waarvoor men zich kan opgeven bij de secretaris, de heer Meelis aan het Klein Nieuwland en bij de overige adressen van het C. N. H. V. Waar het hier om een zo sympa thiek doel gaat, willen wij alle henge laars uit Alkmaar gaarne opwekken deel te nemen en zo de Kerstpakketten- actie te helpen slagen. De buitengewoon grote belangstel ling op de Algemene begraafplaats en de schat van bloemen en kransen die de baar dekte, waren gistermid dag evenzovele bewijzen van de grote plaats, die de zo plotseling ver scheiden Dr. H. E. J. Ten Kley in de harten van talloze Alkmaarders innam. Vele honderden begeleidden hem op zijn laatste gang, tallozen stonden rond de geopende groeve geschaard, om de laatste eer te be wijzen aan een arts, die behalve een bekwaam en kundig geneesheer, ook een humaan mens en voor velen een groot vriend was. Onder de aanwezigen bevonden zich vrijwel alle huisartsen uit Alkmaar, vele specialisten en tal van tandartsen, terwijl ook een groot aantal gedele geerden van verenigingen, waarvan de overledene lid of bestuurslid was, van hun medeleven blijk gaf. Onder de vele "bloemstukken bevonden zich krènsen van de Alkmaarse afdeling der Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, van verenigingen en cor poraties, maar ook van patiënten en vrienden. Nadat de stoet langs het Centraal Ziekenhuis was getrokken, waar een minuut werd stilgehouden, en de baar de begraafplaats was opgedragen, voor afgegaan door de bloemenschat, trad als eerste spreker dokter C. M. Hoo- genboom naar voren, die sprak namens de Maatschappij en zijn opvolger en dokter Ten Kley herdacht als een goed collega, waarop men kon bouwen. Als persoonlijke groet voegde de heer Hoogeboom hier nog woorden van waardering aan toe, waarin hij o.a. aanstipte de grote gaven van hoofd en hart, die de overledene eigen waren. Spr. betuigde zijn deelneming met de moeder en de echtgenote van de ontsla pene, die als geboren Alkmaarder ge durende negen jaren zijn beste krachten en zorgen aan de bevolking heeft ge schonken. De heer A. v. d. .Elburg herdacht na mens de Alkmaarsche Vrijmetselaars loge „Noordstar" zijn overleden vriend en ïogebroeder Ten Kley, die het niet bij de broederschapsgedachte alleen liet, maar deze ook in de prac- tijk tot uitdrukking bracht. Voorts werd nog het woord gevoerd door ene familielid van de verscheiden huisarts, die de aanwezigen dank bracht voor hun belangstelling, waarna as. F. W. Rappold, Remonstrants predikante, als patiënte woorden van afscheid sprak. Eerst, als men dokter Ten Kley beter kende, aldus mej. Rappold, bleek de zuivere onbaatzuchtigheid van zijn persoon en de grote toewijding, waar mede hij zich aan zijn patiënten gaf. In het belang van uw patiënten, aldus spr., hebt gij uw eigen gezondheid ver waarloosd totdat een plotseling ver scheiden een eind maakte aan uw le venskaars, die aan beide zijden tegelijk brandde. Wij voelen voor u slechts dank en een warme genegenheid, zo besloot ds. Rappold. Tot besluit bad zij het Onze Vader, waarmede een eind kwam aan de indrukwekkende plechtigheid. Met ingang van Maandag 13 Septem ber a.s. wordt de dienstregeling van de tramdienst AlkmaarBergen aan Zee als volgt gewijzigd en aangevuld: De tramtrein Alkmaar (v. 18.12) Bergen aan Zee, welke tot dusver al leen rijdt op Zaterdagen en Zon- en feestdagen, zal met ingang van boven vermelde datum dagelijks gaan rijden van Alkmaar (v. 18.12) tot Bergen. Al leen op Zaterdagen en Zon- en feest dagen wordt deze trein doorgevoerd naar Bergen aan Zee. Dagelijks, behalve op Zaterdagen en Zon- en feestdagen, zal gaan rijden een nieuw ingelegde tramtrein Bergen Alkmaar volgens onderstaande dienst regeling: Bergen -v. 18.34;- stopt te Oostdorp. Alkmaar a. 18.48. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). DONDERDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Bathing Beauty, tot 14 j. onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Een trein gaat voorbij, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken.., 14 jaar. VRIJDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Monsieur Verdoux, 18 jaar; Victoria Theater," 8 uur, Sahara, 18 jaar; Cinema Ameri cain, 8 uur: Achter de wolken.., 14 jaar (geprolongeerd); Gulden Vlies, 8 uur: Stichting Oud-Illegale werkers. Nu vestiging in het middenstandsbe- drijf zonder het bezit van midden stands- en vakdiploma vrijwel niet meer mogelijk is, vragen vele jongeren zich af op welke wijze zij op de beste manier voor deze diploma's kunnen worden opgeleid. Te Alkmaar zijn twee erkende scho len, te weten de Alkmaarse Midden standsavondschool (directeur, de heer H. W. Holsmuller) en de Kath. Mid denstandshandelsschool (directeur de heer J. Haakman), die beide een één- en een tweejarige cursus voor het Mid denstandsdiploma verzorgen. De aanmelding voor de nieuwe cur sussen van beide scholen is wederom opengesteld en wel op Maandag 13 en Dinsdag 14 September a.s. Voor de Alkm. Middenstandsavondschool in ho tel de Nachtegaal, voor de Kath. Mid denstandshandelsschool in het Gulden Vlies, telkens van 7^9 uur. Een fraaie actie-foto van de Alk maarder Frits Beek, genomen tij dens de 3-sets ontmoeting tegen de Groninger Posthumus. Om kwart vóór acht gisteravond loeide de alarminstallatie van de brandweer met de mededeling, dat bij de firma Conijn aan de Friese- weg een uitslaande brand was uitge broken en weinige minuten later raasden reeds de rode auto's door de straten, waarbij de klingelende bel len aantoonden, dat het hier geen echte brand betrof, doch slechts een oefening. Een groot aantal nieuws gierigen snelde per fiets of te voet de wagens na, over de Friese brug heen, doch het publiek werd door de politie op een veilige afstand gehou den. Deze keer was een bijzonder moeilijk object uitgekozen, daar de terreinen van de houtwerf Conijn aan één zijde aan de Hoornse vaart grenzen en dus daar slechts via het water (langs het Kwakelpad) te .bereiken zijn. De man schappen van de aldaar opgestelde mo torspuit zagen zich dai» ook genood zaakt, gebruik te maken van 'n bootje, dat ter plaatse in het water bleek te liggen. Dit nam niet weg, dat zij erin slaagden binnen een ongelooflijk korte tijd een slang aan de overzijde te krij gen en water te geven in de denkbeel dige brand. Inmiddels waren op de Friese weg de overige spuiten en de ladderwagen in actie gekomen. De Magirusladder werd in schuine stand over de vaart gemanoeuvreerd en de straalpijp in de hoogte deed een fikse straal neerdalen in het vuur van de brandende zagerij. Daar inmiddels de duisternis was in gevallen, werd gebruik gemaakt van de schijnwerpers op de brandweerauto's en van de licht-aggregaten, die het terrein van de „brand" in een helder schijnsel zetten, waarin de brandweer lieden zich als zwarte schimmen bewo gen en waarin het rode lantarentje, dat de commandant bij al zijn bewe gingen vergezelt, maar een flauw pitje werd. Na ongeveer drie kwartier werd aan de oefening een einde gemeakt. Toen was met drie stralen water gegeven en nam men aan, het vuur onder de knie te hebben. Als bijzonderheid willen wij nog ver tollen, dat de eerste die op de „plaats des onheils" arriveerde, de oud-com mandant F. H. Ringers was, die het alarm hoorde, en geen moment aan een oefening dacht. Commandant Van Maarleveld was over het algemeen tevreden over het verloop, hoewel natuurlijk hier en daar nog rvel Yvat viel aan te merken. Maar daarom juist zijn deze oefenin gen zo nuttig, omdat eventuele fou ten aan het licht komen niet alieén, maar bovendien, omdat het personeel vertrouwd raakt met allerlei perce len, die brandgevaarlijk zijn en dus, mocht onverhoopt de nood eens aan de man komen, beslagen ten ijs komt. Een der candidaten voor het kampioenschap van de Alkmaarse Bedrijfs voetbalcompetitie, het elftal der slagers. In aansluiting op het bericht in ons blad van gisteren, betreffende de in braak in de Willibrordusstichting te Heiloo, kunnen wij thans nog de vol gende bijzonderheden mededelen: Uit het politie-onderzoek is komen vast te staan, dat de beide inbrekers hun operatiebasis in Amsterdam ge vestigd hadden. Zoals wij reeds giste ren meldden was het voor v. E. reeds de tweede keer, dat hij in de stichting een inbraak pleegde. Het is echter voor de politie nog niet mogelijk hem terzake van zijn laatste euveldaad te horen. Van de zijde van het St. Elisabeth- ziekenhuis, waar hij met het, tijdens de achtervolging opgelopen schotwond wordt verpleegd, deelde men ons he denmorgen n.l. mede, dat Zijn toestand nog steeds zorgwekkend is. Wie dezer dagen door de St. Anna- straat is gewandeld zal ongetwijfeld met enige bewondering voor de totaal verbouwde zaak van bakker Appel hebben stil gestaan. Wat eens een zaak is geweest die zelfs in de St. Annastraat niet opviel is thans een zaak geworden die in de drukste winkelstraat op zijn plaats zpu zijn. De oude deur met aan weerszijden twee kleine ramen is veranderd in één groot winkelraam waarachter de gebakjes en koekjes verleidelijk staan geëtaleerd. Ook de winkelinventaris is geheel nieuw en de koektrommels met patentsluiting zijn hier zeker een bij zonderheid. Dit zijn .alleen uiterlijkheden maar ook intern is de zaak gereorganiseerd. Ren deel van de broodbakkerij is afgesloten en bestemd voor de banketafdeling, -ïvS^-van th'arij;' Jii.éerHverkr zal worden gemaakt danvporheen, '®Bij de Mro'pëning,'-die hedenrrïörgen plaats vond, 'was veel belangstelling en wanneer de kwaliteit,in overeenstem ming is met de aankleding van de zaak, zal een blijvende belangstelling zijn ge waarborgd. Hoewel het seizoen 1948 nog niet ten einde is (wel verscheen heden de laatste Badbode al weer), was het bestuur van VW zo vriendelijk ons toch reeds de voorhanden zijnde gegevens over het afgelopen voor- en hoofdseizoen te ver schaffen. Hieruit blijkt, dat het voorseizoen in vergelijking met 't vorig jaar, slecht ge noemd mag worden. Het hoofdseizoen duurde niet lang (van 20 Juli tot 20 Augustus), maar toen was ook alles vol. Bij het naseizoen zetten we voorshands een groot vraagteken. Het weer en wellicht ook de jubileumfeesten in Amsterdam en andere grote steden spelen hierbij een rol. Onder grote belangstelling is gister avond in café De Lindenhoek de match over 500 car. gedeeld tussen Ph. Schmidt, de bekende hoofdklasse-spe ler uit Amsterdam en Jan Feeke uit Burgerbrug. Deze match was georga niseerd ter ere van het fraaie nieuwe Monopole-biljart, dat in De Linden- hoek is geplaatst. Dit biljart is een Alkmaars product want het is geleverd door de bekende firma Bruin, alhier en is inderdaad schitterend. De spelers waren daarover vol lof. Terecht bracht de heer Jongbloed, voorzitter van de biljartvereniging De Lindenhoek dan ook hulde aan het initiatief van de fam. Huyberts, die nu in haar zaak zo'n prachtige tafel heeft staan. Bloemen werden aangebo den. Ook heette spr. de beide spelers hartelijk welkom. Daarna was aller aandacht voor de beide matadors, die goed hebben ge speeld, maar nog niet in topvorm wa ren. De partij van 500 car. werd in 28 beurten gewonnen door Jan Feeke, terwijl zijn tegenstander op 465 kwam. Jan Feeke maakte series van 62, 84, 65 en 97 om de hoogste te noemen en Schmidt van 47, 58, 69 en 59. Door deze overwinning kwam Feeke in het bezit van een mooi servies, aangeboden door de firma Bruin. Schmidt ontving een heerlijk kaasje, beschikbaar gesteld door de biljart club De Lindenhoek en de fam. Huy berts. Jan Feeke 500 28 97 17.85 Ph. Schmidt 465 28 69 16.60 Na afloop heeft de heer Schmidt openlijk revanche aangevraagd. Deze is gaarne verleend en zal in de van October plaats hebben. loop Van 1 Mei tot en met 22 Augustus bedroeg het aantal verschillende gas ten blijkens de ten Raadhuize ingele verde lijsten, in hotels en pènsions ondergebracht: 15270 en in gemeubi leerde huizen 5862. Samen dus 21132 gasten, exclusief bivakkeerders en dl cursisten van'de Volkshogeschool. In 1947 werden 16050 gasten geteld, doch dit getal is naar schatting zeker 25 te laag, aangezien veel gemeubi leerde huizen niet waren opgegeven. Het topjaar tot nu toe was 1933 met 20389 gasten. Vóór de oorlog hadden de diverse hotels, pensions en gemeubileerde hui zen (leden van VW) in totaal 3950 bedden voor de vreemdelingen ter be schikking. Thans bedraagt dit aantal 3700. Het ledental van WV is groter dan ooit te voren (822). Het maximum vóór de oorlog was 600 leden in 1934. Ook het aantal door de VVV ver schafte huurcontracten is een goede maatstaf voor de drukte. Het waren er tot dusver reeds 1466. Dit aantal be droeg vóór de oorlog ten hoogste 1177 in het jaar 1933. Het informatie-kantoor (dat tot 15 September geopend blijft), verstrekte tot en met 29 Augustus reeds 4537 in lichtingen, o.a. meermalen telegrafisch en telefonisch aan Zwitserland. Dit ter illustratie van het omvangrijke werk, dat door de informatiedienst verricht wordt. Het jaar 1939 gaf hier een hoog tepunt te zien met 5389 inlichtingen. In 1947 waren het er 4267. Extra moeite werd aan de buitenlan ders besteed. Er waren dit jaar meer buitenlandse aanvragen dan in 1947, het meest uit Zwitserland, verder ook uit de Skandinavische landen en En geland. De Belgen, die het vorig jaar nummer één stonden, verbleven hier thans in mindere mate. STRANDBEZOEK Het strandbezoek in 1948 mag, -.".iü.,snot* wanneer rekening gehouden wordt met de weersomstandigheden, goed genoemd worden. Velen hebben reeds weer de beschikking over een fiets, terwijl ook meer auto's en touring cars gesignaleerd werden. De oude getrouwe „Bello" kon een hoeveel heid materiaal- op de rails brengen genoeg om duizenden te vervoeren. Dat Bergen aan Zee bij velen weer zo in de smaak viel, is niet verwonder lijk. Van wederopbouw is weliswaar nog bitter weinig te bespeuren en spe ciaal de hotelruimte is nog veel en veel te klein, maar het badplaatsje is reus achtig opgeknapt. De nieuwe Boulevard werd bestraat en van trottoirs voor zien, er waren behoorlijke afgangen naar het strand gemaakt, er was mooi wit zand op het strand. Ook het fiets pad had een welkome beurt gehad. Het rijverbod op de Zondag, anders Weled. heren, De vporpagina van uw blad van 1.1. Vrijdag wekte prettige herinneringen bij mij op aan „Klein maar Dapper", dat wil zeggen aan datgene wat van „Klein maar Dapper" overgebleven was, n.l. de tamboers, acht in getal, de drukste .dug van de week, maakte Deze tamboers van „Klein maar Dap- dat de Eeuwigelaan het autoverkeer nog per" verzorgden, na het verdwijnen van het corps, nog tal van jaren de reveille enz: op de 8 Octoberdagen, op welke dagen de tambours er maar op los trom melden van des morgens vroeg tot 's avonds laa' In die dagen stonden de tambours in de belangstelling van het publiek en hun sympathieke tambour-maitre was de assistent-apotheker Moorman, terwijl de geestelijke vader de heer J. J. Hoogh was. Nu de kroning van prinses Juliana weer achter ons ligt, herinner ik mij als de dag van gisteren de geboorte van haar Koninklijke Hoogheid. Er was de tamboers van „Klein maar Dapper" medegedeeld, dat ze zich on verwijld gereed moesten houden als er een prinses of prins geboren zou wor den. Op de dag der geboorte zou ik 's mor gens naar kantoor gaan toen één van mijn mede-tamboers zei: „Piet we moeten direct bij Bram Kuiper in de Huigbrouwerstraat (destijds een manu facturenzaak) komen in onze uniform en. met onze trommel, er moet verheu gend nieuws zijn. Zo ging ik dus niet naar kantoor, doch terug naar huis om mijn pak aan te trekken en mijn trommel onder de arm te nemen. Bij Bram Kuiper arri veerde aldra onze tambour-maitre en v/erd ons opgedragen met „stille trom" naar burgemeester Ripping aan de Ken- nemerstraatweg te gaan. Aldaar moes ten wij wachten tot Alkmaar's burge meester de officiële tijding zou krijgen van de geboorte van een oranje-telg. Het duurde nog wel even voordat de officiële mededeling kwam en de bur gemeester kortte de tijd van de jeugd met een glaasje ranja. Na een, voor ons jongens, lang wachten, kwam ein delijk de verheugende tijding en moes ten wij uitrukken om door trommel slag de Alkmaarse bevoScing kond te doen van de geboorte van Haar Konink lijke Hoogheid Prinses Juliana. Dat wij ons als jongens zeer gewich tig voelden laat zich begrijpen, want wij hebben die ganse dag niet anders ge daan dan getrommeld door Alkmaar's straten, daarbij toegejuicht door de be volking. De woorden „Klein maar Dapper" In Uw blad van Vrijdag heeft mij alles weer eens opnieuw doen beleven en de .heerlijke vreugd van de jeugd doen ervaren. „Klein maar Dapper" bestaat welis waar niet meer, het neemt niet weg, dat het in de dagen van weleer in de belangstelling stond van de Alkmaarse bevolking, vandaar dat het mij zo goed deed (en .V1 getwijfeld velen met mij1, dat uw voorpagina van Vrijdag over „Klein maar Dapper" nog eens gewag maakte. Een tambour van „Klein maar. Dapper". behoorlijk kon verwerken. HET OPENLUCHTTHEATER In het Openluchttheater, dat in zo hoge mate van de weersomstandig heden afhankelijk is, was het deze zo mer vrij stil geweest. De „Bergense Spelers", onder leiding van de heer J. A. Haakman, hadden beter weer en meer belangstelling ver diend. Het WV-bestuur hoopt hen het volgend jaar weer in het Openlucht theater te mogen zien optreden-.en dan onder de meest gunstige omstandig heden! De resultaten van de vacantiesprei- ding zijn erg tegengevallen. In het hoofdseizoen moesten weer honderden afgewezen worden, wat zeer zeker niet het geval geweest zou zijn, wanneer al diegenen, die niet aan 'bepaalde data gebonden zijn, hun vacantié hadden doorgebracht tijdens het voor- of na seizoen. TOEKOMSTPLANNEN. Wï is niet van plan om een win terslaap te gaan houden. Daarvoor is het werk van de „Vereniging tot Be vordering, van het Vreemdelingen verkeer" trouwens te veelzijdig. Men wil de uitgave van een folder in één of meer vreemde talen voorbereiden, wellicht ook van het Gidsje, terwijl voorts contact gezocht zal worden met het gemeentebestuur van Bergen inzake toezicht, onderhoud en her beplanting van het Natuurreservaat. De heer B. den Das, raadslid voor de Partij van de Arbeid in Bergen, her dacht zijn zilveren jubileum als raadslid en werd bij die gelegenheid terdege in de bloemetjes gezet, zoals bovenstaande foto duidelijk aantoont.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2