Stad en Omgeving. „STEEDS IN SPANNING" JUBILEERT ROOS Middenstand laat verstek gaan Alkmaarders behalen prijzen Scholendienst in Alkmaar Werpt geen vuilnis op straat De inhuldiging in de bioscopen Postduivenvlucht vanaf St. Quentin AGENDA Parfumerie 'JoileiariikeJen (geneesmiddelen I I Het nieuwe boek ALKMAARSGHE OVERDEKTE ZONDAGS GEOPEND Ds. G. Weslmijse overleden Egmond aan Zee. Schoorl, Burgerlijke,, Stand 1 St. Pancras heeft een nieuwe ontvanger gaafste N Beemster. Hensbroek, DE KAASMARKT ieuws ISLAM-FRONT IN INDONESIË Burgerlijk' Predikbeurten ZUINIG MET BENZINE BETEKENT DEVIEZEN immm Burgerlijke Zilveren feest wordt morgen herdacht D« Alkmaarse postduivenvereniging „Steeds in Spanning" werd in 1923 door de heren F. de Wit, C. Fok, Gebr. Zent- veld en Jongejan opgericht. In 1924 werd onder voorzitterschap van de heer Haring de Koninklijke goedkeu ring aangevraagd, welke in 1925 werd verkregen. Het constateren van de dui ver» gebeurde toen nog op een wekker, die bij een van de leden in de tuin was geplaatst, waar men dan de tijd van aankomst aantekende. Later werd er een verenigingsklok gekocht, waar op de leden konden constateren. Deze klok was geplaatst bij de heer Blok dijk. Al heeft „Steeds in Spanning" in latere jaren moeilijke tijden meege maakt, vooral in de jaren 1932 tot 1936 wegens werkloosheid van vele leden, toch bleef de goede geest onder de lief hebbers bestaan, al moest de contribu tie verlaagd worden. In 1940 moest met het vliegen opge houden worden, en in 1942 moesten alle duiven op last van de bezetters af gemaakt worden, waardoor de hele dui vensport lamgelegd werd. In Mei 1945 kwam de bevrijding en weldra waren de Alkmaarse liefheb bers weer van duiven voorzien, daar iedere vereniging een aantal duiven toegewezen kreeg van het Weermachts duivenhok te Schagen. Het bestuur onder voorzitterschap van de heer B. Telleman, met J. Hui- berts als secretaris en N. Wiese als penningmeester, was weer actief. De duiven waren ondergebracht bij de heer Huiberts, die er voor zorgde dat alle leden duiven kregen, zodat in 1946 weer een begin werd gemaakt met vliegen. Thans staat het 25-jarig feest voor de deur. Morgen zal deze dag door de leden feestelijk herdacht wor den, bij de heer A. Haring op de Oude gracht, waar tevens 's middags van 3—5 uur receptie zal worden gehouden. De grote tent op de Turfhaven te Hoorn biedt door de bakkerij-tentoon stelling de aanblik van een smul- paleis. Wat ,'n bakker met meel, melk, eieren en boter kan fabriceren is hier geëxposeerd en het is te begrijpen, dat er tussen de inzenders een zware strijd om de prijzen gevoerd wordt. De tentoonstelling is door niet min der dan 1700 belangstellenden be zocht. De eerste prijs werd behaald door de Enkhuizer Banket- en Be schuitfabriek met een klein aantal punten verschil boven de Hoornse Broodfabriek. Ook bakkers uit Alkmaar hebben hier prijzen behaald, waarvan wij de voornaamste hier laten volgen: Bakkerspatroons boven 't IJ. Taar ten: le prijzen: A. C. de Boer en Th. Rood te Alkmaar. Allerhande: le prijs A. C. de Boer te Alkmaar. Inzending gezellen-cursisten boven 't IJ. Gebakjes en allerhande Th. Rood te Alkmaar. De commissie van „De Stichting Scholendienst van het I.v.A.O., N.V.V. en de Dr. Wiarda Beckmanstiehting" was op 1 Sept. j.l. bijeen, om zoals reeds twee winterseizoenen in Alkmaar met groot succes geschiedde, opnieuw een scholendienst te organiseren. Voor al op de sluitingsavond, die op 7 Mei plaats vond in het café de Graanhan del, waren alle leerlingen vol lof over de behandelde stof en werden hun leraren De Vroome en Braveboer met hartelijke woorden bedankt voor hun werk aan deze cursus gewijd. Er zal les gegeven worden in Ned. Taal- Re kenen en Sociale kennis. Ook voor de cursisten van het le jaar zal nu een 2e jaarcursus gehouden worden waarvoor weer nieuwe studieboeken besteld moe ten worden. Spoedige aanmelding is dus gewenst. Trots als een pauw stapte vandaag een werkman van de gemeentereini ging over de Laat. Hij was niet alleen en juist daaruit sproot die trots voort. Het gezelschap van onze werkman be stond uit een vuilniskar. Niet 'zo'n doodgewone zware vierkante bak met hoge houten wielen. Neen, het was 'n hypermoderne uitgevoerde „veegfiets". Wij maakten een praatje met de werkman die ons spoedig tekst en uit leg gaf. De oude karren die ongeveer een halve eeuw oud zijn zullen gaan ver dwijnen, de handkarren dan altijd. Hiervoor in de plaats komen drie wielers op luchtbanden, die in de eer ste plaats een snellere werkwijze waarborgen en in de tweede plaats het werk aanmerkelijk verlichten. De bak die zich bovenop de driewie ler bevindt is van metaal en is dus danig geconstrueerd, dat het inladen en storten geen moeilijkheden opleve ren. Het geheel noemt men veegfiets en het ontwerp is tot sand gekomen op de diens der gemeentereiniging. Men heeft het bovendien toch een Alkmaarse affaire gelaten want de uit voering is van de firm ten Pas. Momenteel zijn er twee van deze veegfietsen in dienst. Het is de bedoe ling dat op korte termijn de oude karren worden verwisseld door deze moderne apparaten. Misschien verdient het wel aanbeve ling om het opschrift dat met duide lijke letters aan weerszijden van de bak is aangebracht in gedachte te hou den: „Werpt geen vuilnis op straat". Reeds gisteravond werd in de Alk- naarse bioscopen de volledige opna me vertoond van de gehele feestvie ring in Amsterdam, een film, die on geveer drie kwartier in beslag neemt, en die de grootse pracht en schitteren de beelden doet leven. Van deze film, die natuurlijk in zijn geheel in 't gewone programma voor komt, worden, teneinde zoveel moge lijk personen in de gelegenheid te s1 ellen, de opnamen te zien, speciale voorstellingen gegeven van een uur en wel op Zaterdag, Maandag, Dinsdag en Donderdag, telkens om twee en drie uur. De postduivenwedvlucht vanaf St. Quentin, georganiseerd door de Alkm. Concourscommissie, bracht 478 duiven aan de start. De duiven werden gelost met zwakke veranderlijke wind om 7.15 uur 's morgens en de eerste duif arriveerde om 12 uur 39 min. 59 sec., daarmede een snelheid bereikende van pl.m. 1007 meter per minuut. P Postduif, S Steeds in Span ning; A Alkm. Victrix en H Hei- loo's Luchtpost, de resp. verenigingen waarvan de prijswinnaars lid zijn). De uitslag is: J. Geels (P) 1; N. Wiese (S) 2; H. Bielsma (P) 3. 38, 69; Hoed-de Vries (H) 4, 9, 49, 75; H. Bakker (H) 5, 82, 84; Pater-de Geus (H). 6, 61, 77; C. Rabe- ling (P) 7, 10, 14; C. G. de Nijs (A) 8, 34; L. Leertouwer (H) 11; C. Streicher (S) 12, 54, 83; R. Middelburg (H) 13, 26; F. J. Praat (P) 15, 42, 70; J. Huiberts (A) 16, 25; J. Schmersal (H) 17; A. de Jager (P) 18, 53, 97; J. Bek (A) 19, 95; J. M. Schipper (A) 20, 36, 37; Oud en Wijker (H) 21; J. v. d. Veen (H) 22; W. Peters (S) 23, 50; M. Pronk (A) 24; N. J. Meijer (A) 27; S. v. d. Meulen (S) 28; N. Volkers (A) 29; M. v. Duin (S) 30, 74, 78; J. W. de Moei (P) 31, 64; H. de Jager (P) 32, 100; Godschalk-Noome (A) 33, 92; B. v. Reenen (P) 35; M. Teerhuis (P) 39, 44, 55, 85; N. Ypma (A) 40; D. Kranenburg (S) 41; R., H. de Beer (P) 43, 72; A. Haring (A) 45, 79; Kaper-Termaat (A) 46; C. D. Huiberts (A) 47, 67; J. A. Manner (H) 48; Fok de Groot (P) 51; J. v. Leerdam (H) 52, 65, 66, 86, S. Dingerdis (A) 56, 57, 94; H. J. Struijs (P) 58, 60, 89; N. W. Groot (H) 59, 61, 80; Jansen-Knoef (S) 62, 68; H. Mooij (A) 71, 93, 99; H. Norden (P) 73; J. Wagenaar (A) 76; B. Telleman (S) 81; H. Roobeek (P) 87; H. Schipper (A) 88; F. J. Feijen (P) 90; D. Jong kind (A) 91, 98; J. v. d. Idsert (S) 96; Vrasdonk-Oldenburg (A) 101. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). VRIJDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Monsieur Verdoux, 18 jaar; Victoria Theater, 8 uur, Sahara, 18 jaar; Cinema Ameri- cain, 8 uur: Achter de wolken.., 14 jaar (geprolongeerd); Gulden Vlies, 8 uur: Stichting Oud-Illegale werkers. ZATERDAG. Harmonie-Theater, 7 en 9.30 uur: Mon sieur Verdoux, 18 jaar; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Sahara, 18 jaar; Cinema- Americain, 7 '1 9.30 uur: Achter de wolken, 14 jaar (geprolongeerd)Alle bioscopen: Journaal inhuldiging. Gulden Vlies, 8 uur: Toneelver. „Ont waakt" met „De martelgang van Krom me Lindert". i Meen mms i VRIGNOeL'JKe/ I I B.eDiëNiNGV j DE BEGRAFENIS VAN DOKTER TEN KLEY. Men maakt ons erop attent, dat in het verslag van de teraardebestelling van dokter H. J. ten Kley, verzuimd is, melding te maken van de rede van de voorzitter der afdeling Alkmaar van de Nederlandse Tafelronde, die evenals de andere sprekers, gevoelvolle woor den wijdde aan de nagedachtenis van de overledene, die als vriend en als lid bij de Tafelronde in herinnering zal blijven voortleven. Wij maken gaarne van de gelegen heid gebruik, dit verzuim hierbij als nog goed te maken. DE BURGEMEESTER MET VACANTIE De burgemeester zal met verlof af wezig zijn van 10 September tot en met 3 October a.s. Gedurende dit tijd vak zal de heer G. van Slingerland, loco-burgemeester, de portefeuille van onderwijs beheren. De Heerlijkheid Bergen in woord en beeld door M. van ReenenVolter. Het boekje „De Heerlijkheid Ber gen in Woorden Beeld" door mevr. M. van Reenen-Völter, dat in 1903 't licht zag, is onlangs in tweede, ver meerderde druk verschenen bij de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. Coster en Zoon té Alkmaar. Telde de eerste druk nog geen 100 bladzijden, de nieuwe uitgave heeft er 168 en is groter van formaat. Uit voerig beschreven is de geschiedenis van de laatste inhoudrijke jaren. Voorts is veel aandacht besteed aan Bergen aan Zee dat „een unicum is onder de badplaatsen van onze Noordzeekust". In het voorbericht wordt betreurd, dat het dorpje niet, voor zover dit mogelijk was, volgens het oorspronkelijke plan van de stich ters herbouwd zal worden. Aan liet Museum is een apart hoofdstukje ge wijd, terwijl de beschrijving van het „Wonder van Bergen" anno 1422 nu ontleend is aan een meer betrouw baar handschrift uit 1469. Nieuw zijn o.m. de afbeeldingen van het Huis Ramp in 1738 en van de Ruïnekerk in 1789 en een plattegrond van Ber gen aan Zee, weergevende de s'tuatie in 1940 met daaropvolgende afbraak door de bezetter. Een paar prentjes van de 13de- of 14de-eeuwse kapel (later school) op 't Woud missen we helaas. Een critische beschouwing van het boekje leert ons het volgende: De hoofdstukken, die reeds in 1903 ge schreven werden, hadden hier en daar wat meer gereviseerd kunnen wor den, ook op taalkundig gebied. In het nieuwe gedeelte zien wij wel een bfezoek van Prins Bernhard ver meld, doch Prinses Juliana, die toch ook in deze gemeente geweest »s, wordt niet genoemd. Wij zoeken pok tevergeefs naar twee belangrijke ge beurtenissen tijdens de bezetting: ten eerste de beschieting van de tram op 6 December 1942 (op de heenreis be laden met 15cm-granaten; terug naar Alkmaar, toen de beschieting plaats vond, met lege wagons rijdend!); ten tweede het vernietigende bombarde ment van het Vliegveld op 4 Mei '44 door pl.m. 50 Amerikaanse vliegende forten. Overigens hebben wij niets dan lof voor de wijze, waarop mevr. M. E. Baronnesse Taets van Amerongen 't werkje van haar moeder verzorgde. De uitgever verdient een pluim voor de keurige aflevering. „De Heerlijkheid Bergen" is nog steeds het standaardwerkje over de geschiedenis van „het dorpje klein." Iedere Bergenaar en vreemdeling, die de locale historie van nabij wil leren kennen, zal dit boekje in zijn bezit willen hebben. Op de scholen zal het als handlei- oing bij het Heemkunde-onderwijs 'goede diensten kunnen bewijzen. HISTORICUS. CANADAPLEIN TEL. 3500 Ingaande 12 SEPTEMBER A.S. van 912 uur v.m. GEMENGD ZWEMMEN. De in ons gewest zo bekende pre dikant Ds. G. Westmijse is op 59-ja- rigen leeftijd te Rotterdam overle den. Hij was geboortig uit Purmer- end en werd in 1916 tot het predik ambt geroepen in Wildervank. Van 1919-1932 diende hij de Ned. Herv. gemeenten van Warfhuizen en Drachten waarna hij door de Ver v. Vrijzinnig Hervormden het vrijzinnig kerkelijk leven in Rotterdam tot grote bloei bracht. Als propagandist voor het Staats pensioen en spreker voor de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen is X Westmijse in Westfriesland her haaldelijk opgetreden. Zijn krachtig woord vond steeds groot gehoor. Ook in de Herv. kerkefl in West-Friesland is Ds. Westmijse in vele diensten voorgegaan. Hij was een man met 'n zeldzaam oratorisch talent. Z(jn ver scheiden zal in ons gewest in Vrij zinnige kringen als een zware slag worden gevoeld. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan Martien, zoon van Jan Zwaan en Guurtje Wijker. Ondertrouwd: Wijnand Franciscus Dibbets en Engelina Cornelia Wijker. Jan van Pel en Hendrika Leijen. Getrouwd: Willem Koning en Kniertje Schol. Overleden. Frederik Groot, oud 67 jaar, echtg. van Cornelia Ooms. Antje Prins, oud 76 jaar, echtgenote van Willem Zwart (overleden te Alk maar). Tijs Dekker, oud 70 jaar, wednr. van Neeltje van Pel (overleden te Alkmaar). Geboren: Antonius Th., zoon van C. J. Rietveld en van J. M. Verduin. Catharina L. M, dochter van W. C. Zoon en N. H. Loog. Atje, dochter van J. D. Oud en van P. Minkema. Cornelis L. M., zoon van P. van As- sum en C. Roozendaal. Ondertrouwd. P. M. Schweig en J. Kutterink. De raad van St. Pancras kwam on der voorzitterschap van burgemeester Kroonenburg in voltallige vergadering bijeen. Voorlezing werd gedaan van een te legram uit Den Haag, dat het fiat bracht op de gunning van de bouw van een dubbele woning. De woningen zullen geplaatst worden aan de Vijzel laan. Suppletoire begrotingen van het dienstjaar 1948 werden onveranderd goedgekeurd. Op een verzoek van het bestuur der land- en tuinbouwtentoon stelling te Alkmaar om subsidie, werd na enkele inlichtingen van de heer Burgers besloten een tegemoetkoming van f 25 te verlenen, daar het hier een tuinbouwbelang betreft. Nadat de voorzitter enkele woorden had gewijd aan de nagedachtenis van de op 17 Augustus j.l. overleden ge meente-ontvanger H. v. Zuijlen, werd overgegaan tot het benoemen van een nieuwe ontvanger. Op de voordracht kwamen voor de heren Th. W. Bos uit Oudorp en C. J. Schouten uit Bergen. Met zes stemmen vóór en één blan co werd de heer Bos benoemd. De vereiste eden werden door de heer Bos afgelegd, waarna het colle ge en.de raad hem met zijn benoeming gelukwenste en de heer Bos een dankwoord sprak. AANRIJDING. Donderdagmorgen had op de Mira- kelenbrug aan de Twuyverweg alhier een kleine aanrijding plaats tussen een luxe en een vrachtauto. Beide wagens wilden gelijktijdig de brug passeren waarbij de wagen, van Kaal uit Alkmaar de dupe werd. Na enige woordenwisseling werd de scha de onderling geregeld. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Arie Kramer en Jan- nij Christina Brand. Getrouwd: Cornelis de Jongh en Maart je Eijk. Freerk Broekens en Geertje Anna Dikstaal. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Martinus Gerardus, zoon van M. Delis en G. A. Lobbers. Ge rard, zoon van A. van Ingen en M. van Leyen. GEMEENTELIJKE WONINGBOUW. De aanbesteding voor de gemeente lijke woningbouw heeft een gunstig verloop gehad. Een en ander wacht thans nog op goedkeuring van hoger hand. Te Hensbroek en te Wogmeer zal een dubbele arbeiderswoning ge bouwd worden. Aanvoer 39 000 kilo De Alkmaarse middenstand heeft, naar het schijnt, het bijltje er bij neer gelegd. Men is klaarblijkelijk de over tuiging toegedaan, dat, nu de vacan- ties voorbij zijn, het ook niet meer nodig is, de kaaswimpel uit te steken. Op het hele Waagplein hing vanmor gen één wimpel en ook in de stad zag het er maar heel kaal uit. Dit ver schijnsel is zeker geen reclame voor onze stad. Nog steeds hebben wij de wekelijkse kaasmarkt, nog steeds zet ten wij dus alle zeilen bij, om de straten een zo aantrekkelijk mogelijk aanzien te geven, en de bezoekers te tonen, dat wij hun aanwezigheid op prijs stellen, ja, zelfs niet ontberen kunnen. Zonder kaasmarkt wordt Alkmaar een dode stad, laat men dat toch goed beseffen! In dit verband is het misschien nut tig, erop te wijzen, dat zelfs in het volle seizoen, de Geesterweg zo'n pover fi guur slaat. Daar moet men zoeken naar een vlag, naar een wimpel. De straat is een hiaat in de kleurige vlaggenallée die van het station naar het Waag plein leidt. DE VREEMDELINGEN Hoe onjuist de houding van de niet- vlaggende winkels en café's was, bleek vanmorgen wel heel duidelijk. Want het bezoek, dat maar héél matig was, be stond voornamelijk uit vreemdelingen. De buitenlanders waren verre in de meerderheid. Er was een groep Zwitsers, er waren een paai- Zuid-Afrikanen, die (tussen haakjes) zich teleurgesteld voelden, dat ze met hun Engelse en Hollandse geld geen kaas konden kopen. „Als jul lie bij ons in de Unie komen, krijg je er wel twéé", zeiden ze, maar daarmee konden ze toch de deviezenbepalingen niet veranderen. Dan was er een groep van 67 Denen, die een bezoek van vier dagen aan ons land brengt. Wij hebben de heer Erik Wielandt, die als reisleider optreedt, een en ander gevraagd. De heer Wielandt vertelde ons dat zijn gezelschap bestond uit leden van een reisvereniging van personen uit handel en industrie, waar onder mensen van allerlei beroepen. uit alle delen van Denemarken. Uit de aard van de zaak waren zij allen sterk geïnteresseerd in onze kaas, een product, dat zo verwant is aan de pro ducten uit het land aan de Sont. Twee filmcamera's snorden temidden van de stapels kaas. De heer John Ferno uit New-York werkte voor de Louis de Rochemont Associates en maakte in opdracht van die maatschap pij culturele opnamen. De heer Ferno is zelfs in het bezit van een aanbevelingsbrief van de U.N.O., wel een bewijs, welk een traditionele v/aarde men allerwegen hecht aan Hol land, aan Alkmaar, aan onze Kaasmarkt. Ook de toren werd door hem beklom men, om opnamen te maken van het carillon en de „meester der zingende klokken", B. J. V. d. Veen. Even verder draaide Edwin Olten zijn camera voor de Dudley Pictures Corp., een rasechte Hollywood-maatschappij. Zo voltrok zich het kleurig beweeg aan de voet van de Oude Waagtoren. De kaasmarkt loopt op zijn eind, maar voor wie oren heeft om te horen, en ogen om te zien, valt er nog genoeg te beleven. En zo denken ook de vreem delingen erover, die nog steeds komen, en na hun vertrek de roem van de markt uitdragen over de gehele wereld. DE AANVOER De aanvoer bedroeg heden 39.000 kilo, verdeeld over 7 stapels boeren kaas 79.en 12 stapels fabrieks- kaas 79.alles per 50 kg. De strijd in de Bedrijfsvoetbalcompetitie nadert zijn hoogtepunt. Dezer dagen viel de eerste beslissing. Het elftal van de Reiniging verloor van de Slagers, waardoor laatstgenoemden in de finale komen tegen de Lichtbedrijven. Hierboven publiceren wij de foto's van Reiniging en Slagers onder aanbieding van onze exuses voor het foutieve onderschrift in ons nummer van gisteren. Het elftal der Slagers (In witte shirts) v.l.n.r. staande de héér C Neef secretaris van de Bedrijfsvoetbalvereniging, v. d. Wart, voorzitter van de Slagers, G. Akkerman, Biskanter, Buis, Heynes, Beemsterboer, P. Sloothoofd W Akkerman en Snel. Middelste rij: scheidsrechter Janbroers, P. Biskanter, P. Groot en Tullenaars. Knielend: Berkhout, Terpstra, Horiac en grensrWiedük Het elftal der Gem. Reiniging (in donkere shirts) staande v.l.n.r.: Blok, Leyen, Apeldoorn, de Groot, Mooy, de Vries, Schoonewil, voorz. v. Halem Middelste rij: de Kuyer, Molenaar, Mulder, Voorste rij: Zwemmer, Koeleman en Bierman. Ongecorrigeerd. Zo-juist wordt uit Batavia gemeld, dat de Masjoemi de uitnodiging tot deelneming aan de conferentie met de communisten om te komen tot een „nationale eenheid" heeft afgewezen. De Masjoemi accepteerde echter een uitnodiging van de PSI (Partij Sarekat Islam tweede Moslimpartij in de Repu bliek) om gezamenlijk een „Islam- front" te vormen. Hyderabad vroeg Truman om bemiddeling Volgens een bericht uit Washington zou Presideni Truman van de Nizam van Hyderabad het verzoek ontvangen hebben zijn goede diensten te verlenen ter regeling van het geschil tussen In dia en Hyderabad. De president zou ge antwoord hebben, dat het verlenen van goede diensten gewoonlijk slechts dan succes opleverde als hit verzoek daar toe door beide partijen was ingediend. Daar hij van India nog niets over deze kwestie had vernomen, kon hij op het verzoek van de Nizam niet ingaan. Bernadotie vraagt om rijst «n suiker uit Indonesië Graaf Bernadotte heeft de Neder landse regering verzocht, in verbinding te treden met de Ned. Indische autori teiten, om na te gaan, of Ned. Indië in staat is, om ten behoeve van de Pa lestijnse vluchtelingen 350 ton rijst en 250 ton suiker beschikbaar te stellen. Het is thans te voorzien, dat de eerste verscheping van suiker binnen enkele weken door de Ned. Indische regering zal kunnen worden geregeld. Alhoewel eveneens de levering van 350 ton rijst technisch mogelijk is, moet hiervoor eerst vergunning worden aan gevraagd bij de internationale nood- voedselraad. WAARSCHUWING AAN REPUBLIEK. Generaal Baay heeft aan de Repu blikeinse commandanten in Oost-Java doen weten, dat er een einde moet ko men aan overvallen en dergelijke en dat hij, indien zulks niet binnen 48 uur geschied zou zijn, de legercomman dant van de ernst der situatie op de hoogte zou stellen. VOOR ZONDAG 12 SEPTEMBER. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Dikboom; 5 uur ds. Wesseldijk. Woens- dagav. half 8 tot 8 uur oecumeniscne avondwijding, toegang vrij. Kapel- kerk, 10 uur ds. Den Oudsten. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), half elf, mevr. ds. Mostert. Doopsgez. kerk, 10 uur ds De Groot van Drachten. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur preeklezen; half 6 ds. Van der Lingen. Oud-kath. kerk geen dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B., Zaterdagav. half 8 jeugdsa- menkomst; Donderdagavond half 8 evangelist Dammuller; Zondagnam. 4 uur openluchtprediking in de Hout; Dinsdagavond half 8 bijbelbespreking Houtweg 8. Leger des Heils, Limmer- hoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingsbijeen komst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekrui- sersgenootschap, Oudegracht 114, geen tempeldienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat, 10 uur wijdingsdienst; 8 uur openb. samenkomst; leiders J. Kui pers en D. KuipersBakker, vaandrig. AKERSLOOT, 10 uur ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Van Wijk van Alkmaar. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf, ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 niet bekend; half 4 ds. Boerma van Amsterdam. Geref. kerk (Art. 31), 10 en 3 uur, ds. Van der Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 on 3 uur ds. Henstra. DIRKSHORN, herv. gem., half 4 ds. C. M. de Jong. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en nam. 7 uur dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur dienst. GROET, 10 uur ds. De Jong. HEILOO, herv. gem., half elf ds. Plug van Egmond. Evangelisatie aan de Kerklaan, 10.15 uur ds. Van der Pol van Weesp. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., half 3 ds. Van Wijk van Alkmaar. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 9 u. ds. Plug van Egmond. OOST-GRAFTDIJK, half 8 ds. Boe- kee (extra maandelijkse collecte). OUDKARSPEL, 10 uur ds. Appel. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 u. ds. Leendertz. SCHOORL zie Groet. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Keja (inluiding feesten in de Schermer). Evangelisatie, 10 uur de heer Elzinga van Amsterdam. URSEM, half 3 ds. Boers. VEENHUIZEN geen dienst. WARMENHUIZEN, 2 uur ds. Van Santen van Akersloot. Geboren: Jacob v. Theodoras Berkhc hanna Vonk. Jac Jacobus Th.- Komen i Piet, z. v. Johan traida M. Schuffelei v. Gerrit Greeuw er dijk. -Elisabeth M Snoekes en Maria K Geertraida, d. v. Co man en Cornelia Bic Cornelis, z. v. Jacobu J. Bakker. Jacob: nelis, z. v. Jacobus mina Th. M. Dunck z. v. Arie Eriks en C Nel, d. v. Cornelis 1 H. L. van der Panne tras, z. v. Nicolaas Schrijver. Theodo °etrus Korver en G Anita Agatha, d. v. Marijtje Kliffen. nSr Balazs en Corneli; Lya, d. v. Molnar B: Leegwater. Bernai v. Johannes L. Wissir Bos. Johannes Wi: hannes L. Wissink en Jacobus Antonius, z. en Elizabeth Commani Huwelpsaani helmus de Boer en vaar. Jan Kam Boeger. Simon Wc Horseling. Jacobu Anna G. Hink. 1 Vader en Gerharda zen. Hendrik J. S Bras. Huwelijken: Schröer en Johanna Johannes P. Brink en Neuteboom. Pietei en Agatha H. Hart. en Aaltje Klein. C en Anna Groen. 1 veen en Aaltje Nicoli man en Neeltje Sm Beers en Margaretha Pertus A. Duijves en Dirk Wied ijk en Gr Cornelis Way en Peti man. Anthonius helmina J. Schrijver. Spasin en Antje Kost van der Molen en An Pastoor. Albert E beth Dieleman. Overleden: Piet echtgenoot van Geei Cornelis Bood, 76 Geertje Noordwest. 82 jaar, wedn. van Ni Jan M. Kok, 17 jaar, en Janna Nieuwenhui: van Zuijlen, 61 jaar, Geertje Meester. Geboren: Geertrc T de Moei en M Hoog sius C T, z. van J 1 M C P Litjens. Co H A Dekker en E A sephina W M, d. van Bosch en C C Hollenbe z van D van Til en Elisabeth E., d. van B Harreveld. Joseph J Koopman en L J Posi lies, d. van H de Jonge den Berg. Ondertrouwd: ren en M Voorthuijzen A S van der Meer. G van Campenhout. - en M Swaan. Gehuwd: G J Ke Koops. —MC Veldt ei daal. Overleden: P M jaar, echtg. van N Slijl WIJZIGING BU Met ingang van Woe: ber zijn de bushalten Peltlaan opgeheven en sen van en naar Alkmi Dorpsstraat en Oude I FEESTVIERI Nadat om 8 uur een was opgedragen maakti fanfare Irene een ronc keurig ingerichte feest burgemeester Schelling heden waaraan pl.m. 20 namen. Des middags v< len voor de volwassene: 's Avonds gaf Auror: een concert in de feest talrijke publiek zeer in Koningin Juli Tijdens de wandeling Irene, H.M. Koningin

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2