N Kom VOORUIT door STUDIE Iets over excentrieke mensen Instituut GLOBE SPAREN OP SCHOOL leuws DAMRUBRIEK „Instituut BURDORF" NatuurlijkDORRESTEYN l-FRONT IN NONESIË likbeurten •T BENZINE DEVIEZEN VERDIENEN Langedijk. I Burgerlijke Stand Bergen Burgerlijke Stand Koedijk. De Rijp Behendigheidswedstrij den op motoren Burgerlijke Stand Heiloo. Nieuwe Niedorp. Niedorper Sportclub vergaderde Keuring van aardappelen Noordscharwoade. Slotavond van de winkelattractie De Kolffeesten Dirkshorn. De Lofstem zong Schermerhorn Welkom Burgerlijke Stand Marktberichten Vele rijke mensen slaat het geld naar het hoofd ER was eens een Engelsman, Stukeley geheten, die ten tijde van George I leefde en die in de loop van dertig jaar nimmer andere kleren aantrok. Twintig keer per dag waste hij zijn handen, maar andere delen van zijn lichaam stelde hij nimmer aan water bloot, terwijl hij zich één keer in zijn leven slechts liet scheren. Z'n bed werd nimmer opgemaakt en nooit van z'n leven nam hij plaats op een stoel. Uit gezonderd zijn erfgenamen, broers, zusters en personeel ontving hij nim mer vreemden. Bovendien hield hij zich ernstig bezig met de oplossing van het „perpetuum mobilé", waarin hij echter niet slaagde. Daarna wierp hij zich op de bestrijding van mieren, die in het district waar hij woonde de gehele fruitoogst vernietigden. Hij was zeer rijk en bewaarde zijn geld open en bloot op de planken in de keuken. Toch was hij dermate angstig om zijn geld vermoord te zullen worden, dat hij op gezette tijden een bediende naar één zijner buren stuurde met het ver zoek wat geld te mogen lenen, tenein de de reputatie, dat hij er warmpjes bij zat, afbreuk te doen. Ondanks zijn vele eigenaardigheden was hij een be minnelijk mens, met wie degenen, die wel met hem in contact kwamen het buitengekoon goed konden vinden. HET werd in de buurt van Tavistock (een stadje in Engeland) al spoe dig bekend, dat oude zeelieden, die zich aan een der landhuizen vervoeg den, altijd op een grogje en een shil ling konden rekenen. In den beginne kwam het sporadisch voor dat een zee man hier aanbelde, maar alras stond de bel vrijwel niet meer stil. r" De meest actuele krant Alkmaarsche Courant OUWEHAND FRANS DUITS ENGELS SPAANS Handelscorresp. Conversatie Abonneert U op dit blad gecorrigeerd. it uit Batavia gemeld, ni de uitnodiging tot 1 de conferentie met de m te komen tot een leid" heeft afgewezen, accepteerde echter een i de PSX (Partij Sarekat loslimpartij in de Repu- lamenlijk een „Islam- :n. vroeg Truman om middeling bericht uit Washington Truman van de Nizam het verzoek ontvangen :de diensten te verlenen i het geschil tussen In- ad. De president zou ge in, dat het verlenen van gewoonlijk slechts dan e als het verzoek daar- partijen was ingediend, dia nog niets over deze rnomen, kon hij op het Nizam niet ingaan. vraagt om rijst en uit Indonesië otte heeft de Neder- verzocht, in verbinding Ie Ned. Indische autori- gaan, of Ned. Indië in i behoeve van de Pa lingen 350 ton rijst en beschikbaar te stellen, voorzien, dat de eerste suiker binnen enkele Ned. Indische regering den geregeld, neens de levering van misch mogelijk is, moet 'ergunning worden aan- internationale nood- *G AAN REPUBLIEK. y heeft aan de Repu- andanten in Oost-Java er een einde moet ko- illen en dergelijke en zulks niet binnen 48 i zijn, de legercomman- st der situatie op de :n. VG 12 SEPTEMBER. ïrote kerk, 10 uur ds. ds. Wesseldijk. Woens- ot 8 uur oecumeniscne egang vrij. Kapel- Den Oudsten. Rem. elf ds. Rappold. ;gracht), half elf, mevr. Ooopsgez. kerk, 10 uur i Drachten. Geref. O.), in Waakt en Bidt, n; half 6 ds. Van der rath, kerk geen dienst. Gem., Toussaintstraat, en Woensdagav. 8 uur Chr. Gem.schapsb., in iagav. half 8 jeugdsa- nderdagavond hall 8 nulier; Zondagnam. 4 ediking in de Hout; alf 8 bijbelbespreking ger des Heils, Limmer- ïeiligingsdienst; 12 uur uur verlossingsbij een- /an Jezus Christus van latste dagen (in Valk's elf Zondagsschool; 5 aenkomst. Rozekrui- Oudegracht 114, geen Ned. Leger des Heils, uur wijdingsdienst; 8 ikomst; leiders J. Kui- rsBakker, vaandrig. 10 uur ds. Van Santen, ekerk, 10 uur ds. Van ar. Geref. kerk, 10 ramp. Maranatha, ïer. jAN GENDIJK, herv. bekend; half 4 ds. ierdam. Geref. kerk 3 uur, ds. Van der :eref. kerk, half 10 cn t. lerv. gem., half 4 ds. C. I ZEE, herv. gem., 10 Oud-kath. kerk, lur en nam. 7 uur DEN HOEF, 10 uur ds. De Jong. gem., half elf ds. Plug Evangelisatie aan de ir ds. Van der Pol van \ARD, herv. gem., jk van Alkmaar, ir de heer Slager. Is. Plug van Egmond. IJK, half 8 ds. Boe- ilijkse collecte). 10 uur ds. Appel, r, ds. Bosch. IN, herv. gem., 10 u. ■roet. 10 uur, ds. Keja in de Schermer). uur de heer Elzinga is. Boers, een dienst. IN, 2 uur ds. oot. Van Geboren: Jacobus Antonius, z. v. Theodorus Berkhout en Maria Jo hanna Vonk. Jacoba Maria, d. v. Jacobus Th.' Komen en Agatha Beers. Piet, z. v. Johan Carnac en Geer- truida M. Schuffelen. Trijntje, d. v. Gerrit Greeuw en Jantje Lange- dflk. Elisabeth Maria, d. v. Simon Snoekes en Maria Kos. Hendrina Geertruida, d. v. Coenraad K. Buite man en Cornelia Blom. Jacobus Cornelia, z. v. Jacobus Witte en Anna J. Bakker. Jacobus Henricus Cor nells, z. v. Jacobus Kauw en Wilhel- mina Th. M. Duncker. Cornelis, z. v. Arie Eriks en Grietje Kuiper. Nel, d. v. Cornelis Hink en Adriana H. L. van der Panne. Jacobus Pe trus, z. v. Nicolaas Stet en Jacoba Schrijver. Theodorus Maria, z. v. Petrus Kor ver en Geertje Kok. Anita Agatha, d. v. Johan Schuijt en Marijtje Kliffen. Janny, d. v. Mol- nSr Balazs en Cornelia Leegwater. Lya, d. v. Molnar Balasz en Janny Leegwater. Bernardus Adrianus, z. v. Johannes L. Wissink en Elizabeth Bos. Johannes Wilhelmus, z. v. Jo hannes L. Wissink en Elizabeth Bos. Jacobus Antonius, z. v. Jan Duineveld en Elizabeth Commandeur. Huwelijksaang i f t e n: Wil helmus de Boer en Cornelia Ooije- vaar. Jan Kamp en Guurtje Boejjer. Simon Wognum en Cebina Horseling. Jacobus de Lange en Anna G. Hink. Willeb'rordus H. Vader en Gerharda H. van der Bie zen. Hendrik J. Slot en Neeltje Bras. Huwelijken: Hendrikus B. Schröer en Johanna M. Molenaar. Johannes P. Brink en Cornelia M. Th. Neuteboom. Pieter van der Molen en Agatha H. Hart. Ariën Meijles en Aaltje Klein. Cornelis Koopman en Anna Groen. Gerrit J. Witte- veen en Aaltje Nicolai. Karei Lie- man en Neeltje Smit. Cornelis Beers en Margaretha M. Molenaar. Pertus A. Duyves en Petronella Mol. Dirk Wiedijk en Grietje Pranger. Cornelis Way en Petronella Kleinbek- man. Anthonius Veldman en Wil- helmina J. Schrijver. Klaas M. Spaan en Antje Kostelijk. Pieter van der Molen en Antoinette A. C. Pastoor. Albert Reek en Elisa beth Dieleman. Overleden: Pieter Blom, 51 j., echtgenoot van Geertruida Hassert. Cornelis Bood, 76 jaar, wed. v. Geertje Noordwest. Pieter Schoorl, 82 jaar, wedn. van Neeltje Zomer. Jan M. Kok, 17 jaar, z. v. Klaas Kok en Janna Nieuwenhuizen. Hendrik van Zuijlen, 61 jaar, echtgenoot van Geertje Meester. Geboren: Geertruida E., d. van T de Moei en M Hoogeboom. Aloy- sius C T, z. van J M Snoeren en M C P Litjens. Cornelis J., z. van H A Dekker en E A Groot. Jo- scphina W M, d. van J B van den Bosch en C C Hollenberg. Pieter C„ z van D van Til en A W Boon. Elisabeth E., d. van B Blokker en M Harreveld. Joseph J., z. van G P W Koopman en L J Pospichal. Anne- lies, d. van H de Jonge en C M J van den Berg. Ondertrouwd: W L van Klave ren en M Voorthuijzen. P Mooij en A S van der Meer. C. Bijwaard en G van Campenhout. H H Kervers en M Swaan. Gehuwd: G J Kemp en M H Koops. —MC Veldt en M A Blanken- daal. Overleden: P M J Baerken, 78 jaar, echtg. van N Slijkerman. WIJZIGING BUSROUTE. Met ingang van Woensdag 8 Septem ber zijn de bushalten aan de Dr. van Peltlaan opgeheven en rfjden de bus sen van en naar Alkmaar weer via de Dorpsstraat en Oude Bergerweg. FEESTVIERING. Nadat om 8 uur een plechtige mis was opgedragen maakte om 10 uur de fanfare Irene een rondgang. Op het keurig ingerichte feestterrein opende burgemeester Schellinger de feestelijk heden waaraan pl.m. 200 kinderen deel namen. Des middags vonden volksspe len voor de volwassenen plaats.. 's Avonds gaf Aurora van Koedijk een concert in de feesttent dat bij het talrijke publiek zeer in de smaak viel. Naar wij vernemen besloot men in een vergadering van de gezamenlijke Oranje Comité's van de Rfl'p en Graft, een behendigheidswedstrijd te organiseren op motoren. Deze zal worden gehouden op Zaterdag 18 September, op 't gemeentelijk sport terrein te de Rijp, dus in de kermis- week. Een en ander belooft een aar dige afwisseling te worden, daar een dergelijke wedstrijd nog nooit in ons dorp is georganiseerd. Deelname staat open, ook voor mo torrijders van buiten de plaats en... er zullen fraaie prijzen worden uitge loofd. Men kan zich opgeven bij de H. v. d. Bosch Rechtestraat de Rijp. D.R.E.O.-NIEUWS De vastgestelde wedstrijd Dreo 1- Berkhout 1 ging niet door, daar Berkhout niet verscheen. Het tweede won van Berkhout 2. Dit was de laatste nederlaag-wed strijd, zodat dit programma is afge werkt. Van de eerste elftallen behaalde St. George de eerste prijs. In de afd. tweede elftallen, Is het alleen U.S.V.U. gelukt het tweede elftal een nederlaag toe te brengen. A.s. Zondag krijgt Dreo de zware opdracht, Meervogels op eigen veld te bekampen. Het tweede krijgt het gedegradeer de W.V.S.V. op bezoek. Geboren: Daniel Jan, z. v. J. Tol en T. Ruiter. Gêrardus Carolus, z. v. K. J, M .Jacet en C. Ottenbros. Cornelis Pieter z. v. P. Jonker en Cla- sina de Jongh. Jan z. v. S. Scher- merhorn en J. Raijer. Gerarda Jo hanna, d. v. J. C. Deckwits en H. Blee- ker. Ondertrouwd: Abraham Mole naar en Marie Louise Zaal. Paulus Bakker en Hendrika Blokdijk. Getrouwd: Cornelis Ens en Trijn tje Akkerman. Hendrik Folkers en Jannetje M. Nat. Johan B. Okx en Catharina Noè. Overleden: Neeltje Oortwijn, 70 jaar, echtgenote van Jacob Roemer. AANBESTEDING. In café Vriesman te Callantsoog werd onder leiding van de heer H. Visser, architect te Breezand, de onderhandse aanbesteding gehouden voor het her bouwplan van de woning met bedrijfs ruimte voor de heer A. Thomasz aan de Dorpsstraat te Callantsoog. In geschreven werd ook door onze plaatsgenoten, de heren gebr. Kops voor f 20.500 en M. van Steeg voor f 20.250. De hoogste inschrijver was G. Groot te Den Helder voor f 22.400 en de laagste inschrijver was H. Toes - te Stolpen voor f 18.272. EERSTE PRIJS BEHAALI). Het prachtige muziekcorps Eensge zindheid behaalde een eerste prijs op het concours te Assendelft. Dit doet ons des te meer genoegen, omdat dit corps evenals trouwens St. Caecilia steeds bereid is op elke wenk van welk comité of bestuur ook, acte de presence te geven om haar muzikale luister bij te zetten. Onze hartelijke fe licitatie! Zoals steeds werd de jaarvergadering der Hand- en Voetbalvereniging in het clublokaal de Prins Maurits gehouden. In het uitgebreide verslag geeft de secretaris, de heer Vonk, een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen in het afgelopen jaar. P. Houtkoper, de vertrokken adsp.-leider, brengt hij dank voor z'n arbeid. De herstelde plaat, ter herinnering aan de voetbal grondlegger in N.-Niedorp, wijlen Meester H. Wilbrink, is weer op z'n plaats in de tribune aangebracht. NW zal dit jaar met 6 elftallen aan de comp. deelnemen. Penningmeester Schoen geeft een ietwat somber finan- ciëel overzicht; bedroegen de ontvang sten f 4066, de uitgaven overtroffen deze met f 121. In de kascommissie werden aangewezen Fr. Brugman en J Kater Sr. M. Rootjes, die aan de beurt van aftreden als bestuurslid was, werd met algemene stemmen herko zen. Koningin Juliana bracht een onverwachts bezoek aan Hoorn. Tijdens de wandeling door Hoorn's straten. V.I.n.r.: de prinsesjes Beatrix en Irene, H.M. Koningin Juliana, Burgemeester Leemhorst en de gemeente secretaris, de heer H. J. Room. (Foto Visser) Koningin Juliana, vergezeld van de vier prinsesjes, vereerde Woensdag Hoorn met een bezoek. Ook het kroonprinselijk paar van Noorwegen, prins Olaf, prinses Martha en erfgroothertog Jan yan Luxemburg behoorden tot het gezelschap. Burgemeester Leemhorst begroet de Koningin, die zojuist van de „Piet Hein" aan wal is gegaan. Dit jaar zijn bij de Ned. Alg. Keu ringsdienst niet minder dan 49.322 ha aardappelen ter keuring te velde op gegeven. Van de rassen "staat Bintje bo venaan met 20.073 ha en van de keu- rïngsgebieden Friesland met 12308 ha, gevolgd door Noordholland met 9815 ha. Donderdagavond vond in Concordia de finale plaats van de winkelattractie, die de Langedijker middenstand op stapel had gezet tijdens de feestweek. Aan de avond werd meegewerkt door de groep Klinkertv. Zeist. De heer Keizer opende met een kort woord, waarin hij o.a. de leden van het Centraal Oranje-Comité, burgemeester Schelhaas, de besturen der Midden- •standsverenigingen en anderen ver welkomde. Spr. wees op't succes van de etalagewedstrij d en memoreerde daarbij de uitspraak der jury bestaande uit de heren Beers, Schmalz uit Schagen en Haijtema uit Alkmaar, dat de Lange- dijkers een goed figuur hadden gesla gen. Hierna werden de prijzen be staande uit waardebonnen uitgereikt en mocht de heer de Groot uit Broek op Langendijk tevens de wisselprijs in ontvangst nemen. In de pauze vond de trekking plaats van puzzlewedstrijd voor het publiek, waaraan circa 150 prijzen waren ver bonden, variërende van tafelkleden tot kaartjes stopzij. Vrouwe Fortuna had een grillige avond en bedeelde sommige gezinnen met drie, vier prijzen en liet anderen met lege handen naar huis gaan. De Langedijker winkeliers kun nen tevreden zijn, óók over het optre den van de groep v. ZeistKlinkert. Ongeveer 350 kolvers zullen aan de nationale kolfwedstrijden deelnemen. Hedenmiddag zal de burgemeester de afslag verrichten en zullen de juniores en individuele kolvers in de baan ko men. Als inleiding op de feesten is Ie trekking der verloting reeds gehouden met de volgende uitslag (het eerste nummer is winnaar van de le prijs, het tweede van de 2e prijs enz.): 894, 866, 607, 897, 581, 143, 783, 64, 76, 455, 293, 111, 924, 178, 766, 480, 119, 267, 625, 925, 766, 583, 650, 873, 575, 547, 861, 930, 539, 150, 190, 107, 80, 12, 59, 354, 690, 492, 48, 932, 706. DE EERSTE NEERZET VEILING. Donderdagmorgen vond de eerste neerzetveiling van de L.G.C. plaats. De aanvoer was nog niet bizonder groot, maar voor de eerste maal naar men verklaarde wel bevredigend. De aan voer bestond hoofdzakelijk uit slabonen en dergelijke producten. Voorts waren er druiven aangevoerd, die ongeveer f 1 per kg- konden bedingen. Dit is zeker: het begin is er en de activiteit van het L.G.C.-bestuur zal zeker wel wegen kunnen vinden om het nieuwe object tot ontplooiing te brengen. Dinsdagavond gaf het Mannenkoor ,,De Lofstem" uit Broek op Langen dijk o.l.v. P. Kok een zeer geslaagde uitvoering in de Ger. Kerk te Dirks horn. Gebracht werden o.m.: Hymne aan de Vrede, het bekende Zonnezotternij, getoonzet door Wierts en het voor muziekliefhebbers onvergetelijk-scho- ne: ,,'t Hazegrauvet" van Willem Landré. Verder werd het programma gevuld met nationale en vaderlandse liederen. Voor Dirkshorn was dit con cert een gebeurtenis. De heer Sybesma boekte veel suc ces met zijn proza, maar ook zijn voordrachten uit de oude doos als „Grootvaders hit" sloegen in. Vorige week kwamen uit de Oost terug onze plaatsgenoot Nic. Tim merman en nog een heel goede be kende, n.l. W. de Boer uit de Deem ster bij Schermerhorn. Beide zijn ongeveer 2 jaar en 3 maanden weggeweest en hebben, eerstgenoemde als sergeant en laatst genoemde als sergeant-majoor, het Vaderland als plichtgetrouwe solda ten in Indonesië gediend. Wij roepen hun een hartelijk wel kom toe en wensen hun veel voor spoed en geluk. Geboren. Anna Cornelia Maria, doch ter van A. Oud en J. Koppes. Corne lis Simon, zoon van A. Oud en J. Koppes. Klaas Cornelis, zoon van K. C. Kossen en B. Ton. SCHAGEN, 9 Sept. 1948. Aangevoerd 10 paarden f 625f 825; 5 veulens f 150 f 200; 9 stieren centrale; 17 magere gel- dekoeien f 400f 540; 94 vette gelde- koeien centrale; 12 kalfkoeien f 650 f 800; 2 pinken centrale; 7 pinken f 300 tot f 375; 3 graskalveren f 80f 160; 24 nuchtere kalveren centrale; 189 magere schapen f 80f 115; 24 vette schapen centrale; 6 tijdkoeien f 400f 550; 92 lammeren f 35f 50; 31 biggen f 45— f 65; 6 konijnen f 2f 12; 17 kippen f 3—f 6. NOORDERMARKTBOND, 10 Sep tember 1948. Aangevoerd 50.000 kg aardappelen. Eerstelingen 6.406.70; eigenheimers 66.40; blauwe eigen heimers 6.106.80; Bevelanders 5.40 6.10; bintjes 6.10—6.40; 15.000 kg rode kool 6—11.30; 3000 kg gele kool 6.50— 8.70; 155.000 kg witte kool 5; 4500 kg groene kool 7.60—11.30; 2500' kg bieten I 6; bieten II 4.50; 10.000 kg uien 7.10 8.70; 18.000 kg slabonen 2035. WARMENHUIZEN, 9 Sept. 75000 kg aardappelen, Schotse 8,60—8,70, kriel 2,50; Eigenheimers 6.106.50, Koopmans blauwe 7,507.60, Bevelan ders 5.90—6.30. 1100 kg uien 8.30—8.50. grove 9.90. Noorderlingen 5.60. 20500 kg rode kool 611.70. 3100 kg gele kool 6.5014.10. 75000 kg witte kool 55.10. 1550 kg groene kool 914.50. 6600 kg slabonen 3145. BRILLEN. DEN rijke Engelsman, die erg slecht kon zien, bezat niet minder dan 72 brillen. Hij woonde in een kasteel van een huis met 36 vertrekken. In elk vertrek bevond zich een bril, zodat hij nimmer tijd hoefde te verknoeien met het zoeken naar het exemplaar dat hij op had en wel eens even op een plaats deponeerde, die hij prompt vergat. Elke bril bevond zich op een vaste plaats en een van zijn dienaren hield zich uitsluitend bezig met om het uur te controleren of zich in elk vertrek een bril bevond. Bovendien had hij dan opdracht zorgvuldig uit te kijken of er ergens anders in de kamers brillen zwierven. Wat dit zo, dan moest hij die onmiddelijk voegen bij de voorraad die hij steeds had. Overigens zinkt dit in het niet bij John Little in Kentishtown, die een ware hartstocht voor kuitbroeken en pruiken bezat. Toen hij stierf telden zijn erfgenamen 173 broeken en 180 pruiken En wat te zeggen van de Engelsman Thomas Lèadbetter, die met z'n meu belfabriek een fortuin verdiende en Experimenteer niet met gevonden, onbekende of vreemde voorwerpen, het kan levensgevaarlijk zijn. Blijf er af en waarschuw de politie! OPLOSSING PROBLEEM 48. Stand: Zw. 11 sch. op: 8, 9, 14, 15, 16, 18, 20, 22, 23, 28, 29.Wit 11 sch. op: 21, 25, 27, 31, 34, 36, 38, 39, 42, 43, 44. Oul.: 1. 31-26 (29x49), 2. 39-33 (28x 37), 3. 36-31 (49x32), 4. 31x42 (22x31), 5. 26x10 (15x4 of 16x27), 6. 42-37 (16x 27 of 15x4), 7. 25x23!! En nu nog even het volgende standje: Zw. 5 sch. op: 10, 15, 25, 36, 38. Wit 4 sch. op: 24, 33, 34, 35 en dam op 42. Zwart heeft vermoe delijk als laatste zet 32-38? ge speeld. Deze zet is niet goed, doch men moet het maar zien. Wit speelt 34-30 (zw. 38x20), 42 48 (zw. 25x34) en 48x5! gew. Ter oplosing voor deze week: PROBLEEM 49. van Joh. de Bree. (Zie diagram). Zw. 5 sch. op: 1, 2, 9, 17, 19 en dam op 11. Wit 7 sch. op: 23, 25, 26, 28, 31, 34, 38. Wit speelt en wint. plotseling besloot geen enkel ameuble ment meer te verkopen? Toen hij 700 ameublementen bezat werd hij failliet verklaard zodat hij tot een veiling zijn toevlucht moest nemen. De meu bels brachten ruim voldoende geld op zodat hij 62 ameublementen overhield. Eigenaardig genoeg ging hij zich later op het verzamelen van kleren toeleg gen. Meer dan 250.000 pond gaf hij aan deze hobby in één jaar uit. Op 'n ochtend vond het personeel hem dood in bed liggen, met tientallen verscheur de en stuk getrokken kledingstukken om zich heen. GRQGJE EN GELD.... Gelukkig beschikte de eigenaar van het landhuis, die order had gegeven tot deze maatregel, over een huishoud ster, die haar ogen gebruikte. Zij ont dekte vrij gauw, dat alle zeelieden 'n uniform aanhadden dat op dezelfde plaats gerepareerd was met een lap. Zij volgde de eerstkomende „zeeman", zag hem binnengaan in een huisje, dat door een oude vrouw werd bewoond, om even later weer in gewone kleren naar buiten te komen. Toen zij een „andere zeeman" uit 't huisje zag komen wist zij genoeg. Neen de grog en de shilling werden na die tijd niet meer verstrekt! Het zijn niet alleen Engelsen, die in excentriciteit uitblinken. Dat ook de Amerikanen hierin meekunnen bewijst o.m. een zekere Albin L. Clough, een kluizenaar, die zichzelf de grootste vrouwenhater ter wereld noemde. Na zijn tweede vrouw die hij een „helleveeg" noemde, verlaten te heb ben, nam hij zijn intrek in een tot huis verbouwde boot. Hij was er zeker van dat hij in 1940 zou overlijden (het kwam nog uit ook!) en schreef zijn eigen grafschrift, luidend: „Een vrouw is als de hel" Clough, 1864—1940 Een grote opgezette arend en een di to slang „bewaakten" de toegang tot zijn schip. Volgens Clough schrikten deze beesten elke vrouw af, die wel licht van plan was de vrouwenhater een bezoek te brengen. En ook de Amerikaanse schatrijke dame Hetty Green was een excentriek wezen. Haar enige concessie aan lief dadigheid was het lenen van geld aan kerken tegen een rente van 2%. Zij was verder zo gierig dat zij, toen haar zoon eens zijn been brak, dit zelf pro beerde te genezen, liever dan geld uit te geven voor een dokter. Toen na drie jaar de jongen nog steeds over zijn been klaagde, bezocht ze met hem de dokter in New York, deed zich voor als een doodarme weduwe en slaagde erin haar zoon gratis in een ziekenhuis opgenomen te krijgen. Toen men het bedrog ontdekte en betaling verlangde, liet zij haar zoon weghalen! Tenslotte nog iets over John Bow man, een Amerikaan, die in zijn testa ment al zijn bezittingen en geld aan zichzelf vermaakte, daar hij er vast van overtuigd was na zijn dood op aarde te zullen terugkeren. In dit ver band liet hij een graftombe aanleggen, welke van binnen kon worden geopend. Zijn huis moest blijven zoals het tij dens zijn leven was en zijn bibliotheek moest bijgehouden worden. Hij legde zelfs in zijn testament vast op welke datum hij op aarde zou terugkeren, alleen het jaar kon hij niet zeggen. Niettemin wachten de erfgenamen, die het testament aanvochten en in 't ge lijk gesteld werden, nog altijd op zijn terugkeer. En daar hij omstreeks 1900 overleed zullen zij zich vermoedelijk weinig zorgen meer daaromtrent ma ken. Mondelinge en schriftelijke opleidingen Machineschrijven Stenografie Nederlands Frans Duits Engels Boekhouden Middenst-diploma v/h- S. A- LUTTEROT— KAMPER, Verdronkenoord 59, Alkmaar Tel. 4410- voor Alkmaar en omgeving is de MIENT 4 - TEL. 2569 Alkmaar, Lanaestr.83a Telef. 2497 UW KIND DOET TOCH OOK MEE? U weet, het gaat er niet om, veel te sparen. Liever weinig, maar dan ook ge regeld iedere week. Uw kind kan zich iedere Maandag op school als „nieuwe" spaarder aanmelden. In 80 klassen, verdeeld over 16 scholen te Alkmaar, Akersloot, Heiloo, Oudorp en Stompetoren, wordt thans door de hoof den en het onderwijzend personeel, geheel belangeloos, medewerking verleend. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Opgericht 1847. Zwarte dameskousen, 2 punten, 1.88 Wol flanellen overhemden, 13 punten, 6 94 Extra grote damesschortjes, rustige dessins, 6 punten, 3.98 Everlasting katoen, per knot, 3 punten, 1,00 Interlock damescamisole, ronde hals, 6 punten, 2.14, 2.00 Grijze sokkenwol, 3 punten, 2.54 Sterke werksokken, 2 punten, 2.51 Wollen shawls, 1 punt, 3,75, 4.95 ALKMAAR STENENBRUG

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3