Tante Sabine Stad en Omgeving. De Ph oenix uit haar as herrezen AGENDA Alkmaarse padvinders hebben nieuw iehuis De zomer raakt voorbij Concerten in de Muziektuin jubilerende scheidsrechters Buurtvereniging „De Vierstaten Duikdemonstraties in de Voordam Provinciaal kegelconcours begonnen Egmondia vergat te doelpunten R.K. A.F.C.Wieringerwaard 4—3 LimmenU.S.V.U. 20 grijpt m WatervogelsVrone 41 Zwak begin van N.-Niedorp Hei Radioprogramma Voetbaloverzicht Vijf Alkma Spelpeil viel VOETBAL-UITSL De stormachtige wind en de hevige regenbuien hebben wei getracht roet in het eten te gooien, maar de vele honderden welpen, verkenners en voortrekkers lieten zich niet ontmoe digen en zo werd de officiële opening van het clubhuis „De Phoenix" aan de Zandersloot een prachtig geslaagd feest, dat iedere padvinder in Alk maar en wijde omgeving nog lang zal heugen. Tal van genodigden ga ven door hun aanwezigheid blijk van hun medeleven met deze, voor de padvinderij zo belangrijke gebeurte nis. Onder hen bevonden zich de hoofdcommissaris W. C. Roest van Limburg, de districtscommissaris, Hopman P. H. L. Nieuwenhuizen, de secretaris van het Hoofdbestuur H. J. Spijkerman, tal van hoplieden uit de omgeving, de voorzitter van de plaat selijke commissie, de heer J. Dreeuws, loco-burgemeester G. van Slinger land en de gemeentesecretaris Mr. R. Veendorp, beid-n als afgevaardigden van het gemeentebestuur, de leden van het plaatselijk bestuur, w.o. oud voorzitter Bakker, Ir. Knol, directeur van Openbare werken en de werkers, die het nieuwe troephuis met veel zwoegen en nooit aflatende werklust maakten tot het fraaie geheel, dat thans op het terrein aan de Zander- sloot prijkt. Hiermede verklaar ik het troephuis voor geopend". Toen alle genodigden hun plaatsen hadden ingenomen, beklom Akeela de raadsrots en schalde het Yalahiiii over het terrein, waarop de welpen uit hun hoeken en gaten te voorschijn kropen cn zich om hun leidster opstelden. De verkenners rukten in de looppas aan en met horderoep, wet en vlag werd de middag geopend. Daarna stapte de heer Dreeuws naar voren om een openingsrede uit te spreken. De voorzitter van de P.C. be treurde het, dat prof. Koelma niet bij de heuglijke ïebeurtenis aanwezig kon zijn, en hij deelde tevens mede, dat onze oud-burgemeester zich genood zaakt had gezien, te bedanken voor zijn functie van beschermheer. Warme woorden van dank sprak de heer Dreeuws aan het adres van prof. Koel ma die een grote plaats had ingeruimd voor de Alkmaarse padvinders. Thans heeft onze nieuwe burgemeester Mr. Dr. H. J. Wytema zich bereid verklaard het beschermheerschap op zich te ne men. Vervolgens sprak de heer Dreeuws woorden van dank tot allen, die had den medegewerkt tot het slagen van de voornemens, om hier een troephuis te bouwen, dat zijn weerga in Alkmaar nog niet vond, een troephuiè, dat wel zeer terecht de naam „Phoenix" draagt, omdat het ontstaan is uit de as van het vorige verblijf. Over een en ander heb ben wij destijds reeds uitvoerig be richt. Spreker legde de nadruk op de die nende taak der padvinderij en deed een beroep op leiders en leidsters om het gebouw en de terreinen goed te gebrui ken, en te zorgen dat alles er even keurig uit blijft zien, als thans het ge val is. Daarna verklaarde de heer Dreeuws het troephuis voor geopend. Hopman v. d. Velde had de aardige gedachte, om een ieder, die een werk zaam aandeel had in de bouw, op wel ke wijze dan ook, te eren met een in signe, dat de betrokkene om de hals werd gehangen. Daar waren Akeela Bos, en de herr Amoureus, Uitenbosch, Lunshof, Man, Visser, Wansink en Sta- fecki, die zich bedacht zagen met een (omvangrijk) insigne als kunstenaar, handige jongen, redder, timmerman of schilder. Een yell „Goed zo" galmde over het terrein, als een hulde aan de hopman. Daarna zette de heer Dreeuws de deuren van het troephuis open, waar mede de opening een feit was gewor den. HET INTERIEUR Het interieur van het troephuis „Phoenix" verrast de bezoeker door 'n frisheid van uitvoering en een nuttig gebruik van de ruimte, die men eigen lijk aan de buitenkant niet zou ver wachten. Rond de grote speelzaal, die fleurige wandschilderingen heeft, en waarin een schouw meteromheen ge plaatste zetels een allergezelligste in druk maakt, liggen de troeplokalen voor de Geuzen, voor de Kennemer- woudlopers, voor de Dirk Duivel Groep en voor 't Oude Hoen. Daarachter be vinden zich het Kaninefatum, het ver trek voor de leiders, frisse was- en toiletgelegenheden en de keuken. Iedere groep heeft zijn eigen home ingericht op zijn eigen wijze, maar in één ding komen zij allen overeen: ori gineel, fraai uitgevoerd en gezellig is het overal, waarbij heel vaak zeer ori ginele ideeën werden uitgewerkt. Zon der overdrijving kunnen wij zeggen dat de „Phoenix" de padvinders een te huis biedt dat in de hele provincie wel licht zijn weerga niet zal vinden. GESCHENKEN Binnen, in de speelzaal werden nog vele woorden van hulde en waarde ring gesproken. Hopman Metselaar bood namens de afdeling pen Helder „De Jutters" een aantal fraaie tekeningen aan, om de leiderskamer te sieren. Hopman Diest sloot zich bij deze woorden aan en overhandigde een brandmerk met kaasberries, dat ge bruikt kan worden, om in de riemen te branden. Namens de afdeling Be verwijk sprak Hopman vd Esch en bood een nieuwe Hollandse vlag aan, om de gevel van de „Phoenix" mee te sieren. De rij van sprekers werd gesloten door Akeela Van Dongen, die zijn Victoriegroep vertegenwoor digde en een bord met verkeertekens overhandigde, ten gebruike bij het verkeersonderwijs. De heer Dreeuws kwam letterlijk handen te kort om alle geschenken te aanvaarden en drukte in welgekozen bewoordingen zijn dank uit. DEMONSTRATIES. Na de thee werd de rest van de mid dag gevuld met tal van aardige spelen, die de toeschouwers verstomd deden staan. Een kabelbaan bouwen is voor een rechtgeaard padvinder een peule- schil, een uitkijktoren contrueren ze met het grootste gemak, zeilen aanslaan is voor zeeverkenners maar het werk van een handomdraai en pannekoeken bakken kunnen ze overheerlijk, gelijk de aanwezigen „aan den lijve" onder vonden. Wij zouden over deze gebeurtenis nog gaarne veel meer willen schrij ven, doch plaatsgebrek noopt ons, het hierbij te laten. Na een gemeenschap pelijke brood-maaltijd werd de dag besloten met een kampvuur, dat alle aanwezigen eendrachtig bijeen bracht rond de laaiende vlammen en waar men kon genieten van tal van voor drachten en samenzangen, de een al aardiger dan de ander. De Phoenix is uit haar asse her rezen. Moge haar een lang en geluk kig leven beschoren zijn, tot heil van onze Alkmaarse padvinderij, het jeugdwerk bij uitnemendheid. OPENLUCHTBADEN GESLOTEN. Een duidelijk symptoom van het vorde ren van het seizoen geeft het geluid van het stromende water, dat opklinkt uit het Zomerbad. Badmeester Jan Stafecki heeft zijn witte broek verwis seld voor een blauwe overall en is bezig zijn bassin leeg te pompen. De zomer is voorbij, het Zomerbad is ge sloten. Het was een seizoen, dat ronduit slecht genoemd kan worden. Vooral de laatste tijd heeft het weer zo tegenge werkt, dat er bijna geen bezoek meer kwam aan het fraaie bad aan de Sport- laan. En nu is het definitief afge lopen. Volgend jaar hopen wij op een betere zomer. Ook bij Pesie zijn de fleurige vlaggen voor de ingang verdwenen. Er waren nog WK enkele liefhebbers maar ook hier maakt het personeel zich gereed voor de winterwerkzaamheden, die met zwemmen al heel weinig hebben uit te staan. Schilderen, timmeren en her stellen staan nu op het programma. De resultaten daarvan zullen de bezoekers volgend jaar kunnen bemerken. In deze maand zullen de vier muziek corpsen elk nog een concert ten beste geven in de muziektuin. Doordat het gemeentebestuur van Alkmaar goed gunstig heeft beschikt op de subsidie aanvrage der vier muziekcorpsen, on dergebracht in de CAM, kunnen zij de burgerij deze concerten aanbieden. Hiermede wordt een oude traditie hervat! De muziekcorpsen hopen op 'n flinke belangstelling uit de burgerij voor deze uitvoeringen, die geheel gra tis toegankelijk zijn. Achtereenvolgens treden op: Woensdag 15 Sept. Chr. Muz. Ver. „Soli Deo Gloria"; Zondag 19 Sept. „Postharmonie"; Zondag 26 Sept. Muz. Ver. „Excelsior"; Donderdag 30 Sept. R.K. Muz. Ver. „St. Caecilia". H.L.O.-VAARDIGHEIDSPROEVEN. Op 25 September zal de (uitgestelde) H L.O.-wandelproef worden gehouden, op 18 September de athletiekproef, op 28 September de zwemproef. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). MAANDAG. Harmonie-Theater, 2 uur: Inhuldigings film; 8 uur: Monsieur Verdoux, 18 jaar; Victoria-Theater, 8 uur: Sahara, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken, 14 jaar. Gulden Vlies, 8 uur: Amst. Toneelgezelschap: 1948 Anno Christi. DINSDAG. Harmonie-Theater, 2 uur: Inhuldigings- film; 8 uur: Monsieur Verdoux, 18 jaar; Victoria-Theater: 8 uur: Sahara, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken, 14 jaar. 'De Alkmaarse scheidsrechtersvereni- ging vierde Zaterdagavond haar 3e lus trum. Hiervoor had men het Wapen van Heemskerk uitgekozen dat de gehele fluitisten-familie, inclusief de resp. dames en genodigden, herbergde. In ons blad van Zaterdag hebben wij reeds duidelijk onze mening gezegd, hoe wij over het „vak" van scheidsrechter denken. Zo de individuele scheidsrech te» dus een belangrijke functie in de voetbalwereld bekleedt, een scheids- rechtersvereniging is zeker zo belang rijk. Het organiseren van testavonden, cur sussen en alles wat de scheidsrechter of adsp.-scheidsrechter nader tot de voet balsport kan brengen is in het voordeel van die sport. Daarom is het te begrijpen dat van de zijde der Alkmaarse voetbalvereni gingen op de viering van dit 15-jarig bestaan veel belangstelling was. Ook de Alkmaarse Bedrijfsvoetbal- verenigingen waren vertegenwoordigd, die door hun voorzitter, de heer Hart- land, een envelop met inhoud lieten overhandigen. De bloemen en gebruikelijke spee ches bleven ook niet achterwege en werden op vlotte wijze door de voor zitter van de A.S.V. beantwoord. Het cabaret-gezelschap „Onder eigen vlag" hield hierna de aanwezigen en kele uren aangenaam bezig met ca baret- en variété-nummers. De musicus van 't gezelschap, Ton ny Willemsen, vormde wel het beste deel van het programma, naast enige dansnummers, die door de twee da mes van het gezelschap werden uitge voerd. De goocheltoeren van de heer Arts waren beslist goed, doch de bege leidende conference hadden wij graag wat vlotter gezien. Het hoogtepunt van de feestavond was wel 't geanimeerde bal dat onder leiding van een driemansband, Tonny Willemsen, Ho Siewerts en Aldert Dek ker tot diep in de nacht voortduurde. Ter gelegenheid van het regerings jubileum van H.M. de koningin heeft de buurtvereniging „De Vierstaten" een feestprogramma afgewerkt, dat in alle opzichten geslaagd is. O.a. was er een etalagewedstrijd, kinderspelen, 'n voet en handbalwedstrijd voor de jeugd, een gecostumeerde wedstrijd voor ouderen, popenkast en 5 dagen kermis-dansante in en achter het café van de heer Hop man. Een groot succes was wel de bal- lonwedstrijd. De verste ballon is (tot nu toe) gedaald in Osnabrlick (Duits land). De buurtver. „De Vierstaten" heeft de gehele feestweek de Nieuwpoortslaan en omgeving op aangename wijze bezig gehouden. Een ongewone zwemdemonstratie vond gisterenmiddag juist voor ons bu reau plaats op het moment, dat zich enkele honderden Alcmaria-supporters cp het Waagplein verzamelden om zich per bus naar Enkhuizen te begeven. Op dit plein passeerde o.a. een bus met kostschoolmeisjes uit Maastricht. Een daarvan liet een tas met inhoud in het water vóór ons bureau vallen. Pogingen om dit voorwerp op te vis sen hadden geen resultaat waarna één der meisjes zich in de bus verkleedde en resoluut in de Voordam dook. Na geruime tijd duiken gelukte het eindelijk het vermiste voorwerp op de bodem van het groezelige en vrij koude water terug te vinden. De tocht werd daarop voortgezet. TOONKUNST REPETEERT WEER. Wij vestigen de aandacht op een ad vertentie in ons blad, waarin de aan vang der repetities van het Dameskoor van „Toonkunst" onder leiding van Herman Zaal wordt aangekondigd. Gisteren had in gebouw „De Unie" dé officiële opening plaats van boven genoemd concours ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de kegel club „De Unie". De voorzitter van de Alkm. Kegel bond, de heer Joh. Diepen, sprak zijn voldoening uit over de geweldige op komst der dames en heren kegelaars en riep allen een hartelijk welkom toe Spr. hoopte, dat dit concours in alle opzichten zal slagen en wenste allen een gezellige en sportieve strijd. Ook dankte spr. de verschillende bonden, die hun medewerking hadden ver leend, om vervolgens het woord te geven aan de heer Timmers, afgevaar digde van de Nederl. Kegelbond. Spr. drukte z'n voldoening uit over de keurige collectie prijzen, welke de vooroorlogse kwaliteit wederom be naderen. Het zilver spreekt hier over wegend, wel een bewijs van de voort varendheid van de Alkm. Kegelbond. Vervolgens feliciteerde spr. de kegel club „De Unie" met haar diamanten feest. Spr. verzocht de voorzitter van de Alkm. Kegelbond tot de bondswed strijden over te gaan. Tijdens het vrjje baan gooien der bondengooiers was gelegenheid de ju bilerende club geluk te wensen. Vóór de aanvang van de receptie dankte de voorzitter der jubilerende vereniging, de heer Suzenaar, allereerst het be stuur van de Alkm. Kegelbond voor de prachtige bloemenhulde en de zor gen om dit concours te organiseren. Ook bedankte spr. het bestuur van de Amsterdamse Kegelbond, alsmede de heer Witte, gérant van het Kegel huis, voor de prachtige bloemenman den. Vervolgens memoreerde spr. het verloop der vereniging in de afgelo pen 65 jaren. De wnd. voorzitter vart de Amsterd. Kegelbond, de heer Servaes, alsmede de voorz. van de Haarl. en Gooi- en Eeml. bonden, resp. de heren Van Ma- ris en Saliakes en ten slotte de heer Middelhoff als oud-lid der jubilerende club voerden nog het woord. Hierna kwamen vele clubs en pers.- leden van de Alkm. Kegelbond hun gelukwens aanbieden. DE BONDSWEDSTRIJDEN. Te ruim half twaalf namen de bon denwedstrijden na loting een aanvang tussen Amsterdam en Alkmaar. In de eerste ronde behaalde Alkmaar 1026, Amsterdam 905, Haarlem 943, Gooi en Eemland 844 hout. Alkmaar had dus een voorsprong op Haarlem, haar zwaarste tegenstander, van 83 hout. In de 2e ronde bleek baan 5 toch wel de moeilijkste baan. Geen der bonden wierp op baan 5 boven de duizend hout. Alkmaar moest met 100 hout minder tevreden zijn, n.l. 925. Haar lem wierp 951, dus te kort om het verschil van 83 hout op te heffen. Amsterdam stelde wederom teleur met 943 hout, terwijl Gooi- en Eemland met 831 hout de mindere bleef. Alkmaar eindigde als eerste met 1951 hout voor Haarlem met 1894 hout, Amsterdam als derde 1848 hout, terwfll Gooi- en Eemland de rij sloot met 1675 hout. A.s. Woensdag komen wij op dit concours terug. Het Alkmaars tiental gooide als volgt: Jac. v. Spanje 106 en 94 is 200; C. Klerk 106 en 84 is 190; B. Willers 103 en 81 is 184; M. de Haas (Scha- gen) 101 en 96 is 197; W. v. d. Bosch 89 en 95 is 184, J. Eickholt 87 en 83 is 170, Lagas 92 en 95 is 187, Genefaas 110 en 103 is 213, Masee 111 en 95 is 206, Köllmann 121 en 99 is 220 (hoog ste gooier). Marktberichten WARMENHUIZEN, 11 Sept. 1948. Aanvoer 82.000 kg. aardappelen. Schotse muizen 8.708.90; Noorderlin gen 5.705.90; Bevelanders 66.20; Eigenheimers 5.606.50; Koopmans blauwe 7.707.90; Bintjes 66.30; Gele Nep 12—12.50; 3000 kg Uien 7.80—8.10; Drielingen 5.80; Grove 7.808.10; 9500 kg. Rode kool 68.10; 2200 kg. Gele kool 8; 16.600 witte kool 5; 1100 kg. Groene kool 7.109.50; 5900 kg. Sla- bonen 2134. NOORDERMARKTBOND, 13 Sep tember 1948. 4000 kg. Rode kool 6 6.80; 2300 kg. Gele kool 5.60—8.10; 16.000 kg Deense Witte kool 5; 3500 kg. Uien 7.608.20; Grove Uien 8.609.10; 3800 kg. Bieten I 6; Bieten II 4.50; aan voer 15000 kg. Aardappelen. Eerstelin gen 66.20; Eigenheimers 5.906.10; Blauwe Eigenheimers 6.206.40. Egmondia heeft het in de eerste competitiewedstrijd op het nieuwe portpark niet tot een overwinning unnen brengen. In een slecht ge speelde wedstrijd werden de punten gedeeld. Groot Schermer won de toss en speelde eerst met de sterke wind in de rug. Desondanks waren de eerste aan vallen voor Egmondia en reeds na en kele minuten schoot Stam uit vrije positie rakelings naast. Hoewel de gas ten langzamerhand het spel wisten te verplaatsen, bleven door de geringe schotvaardigheid en de uitstekend spe lende keeper Braak doelpunten uit. Eerst zeven minuten vóór de rust kon den de gasten de leiding nemen (0-1). Na de thee was het een spel van kat en muis. Welgeteld is Groot Schermer vijf maal pp de Egmondia-helft ge weest, zoals ook de corner-verhouding aanwijst: 91. Reeds na acht minuten wist linkshalf Sloot door te breken en de partijen op gelijke voet te brengen (11). Hoewel ieder een grote Egmon- dia-overwinning verwachtte, kwam er in deze stand geen verandering meer. Egmondia was gehandicapt door het niet meespelen van Stam en Dekker; zij werden door Jong en Zwaan niet onverdienstelijk vervangen. A.F.C. is direct in de aanval en het is Tijm, die het eerste doelpunt maakt in deze nieuwe competitie (1—0). Wieringerwaard speelt nog altijd het frisse open spel en de gelijkma ker laat dan ook niet lang op zich wachten. De strijd blijft aantrekkelijk. Beide voorhoeden zetten goede aan vallen op, maar de W.-Waard- zowel als de A.F.C.-achterhoede houden voorlopig stand. Geheel onverwacht zijn het weer de Alkmaarders, die de leiding nemen. De roodbroeken laten het er niet bij zitten, Oostlndieër, de gevaarlijke man in de W.-voorhoede, is de achterhoede van de Alkmaar ders te snel af en met een harde schuiver is de stand weer gelijk (2—2). De roodbroeken starten na de rust met goede moed, doch de voorhoede heeft haar schot blijkbaar in de kleedkamer achtergelaten. Langzamerhand nemen de A.F.C.- ers het heft in handen en met twee doelpunten, die zij in deze periode weten te scoren, voelen zij zich voor lopig veilig. Maar daar vergissen ze ztch in, want W.waard blijft op spor tieve wijze doorspelen, weet het spel te verplaatsen en het is Klaus, die voor de derde maal voor zijn club een doelpunt maakt (43). In de laatste minuut krijgen de be zoekers een vrije schop te nemen. Even buiten het strafschopgebied. Het is de laatste kans voor de rood broeken, maar onder doodse stilte gaat de bal over de doellat. Dan fluit scheidsrechter Goudswaard, die weer prima in vorm was, voor de laatste maal en verlaten beide par tijen na een prettige en goede wed strijd het terrein. Deze ontmoeting werd op het HSV- terrein gespeeld, omdat het Limmen- terrein niet aan de afmetingen van een KNVB-t'errein voldeed. Het HSV-ter- rein verkeerde in goede conditie en Limmen, dat aan een nieuw terrein jezig is, zal voorlopig op 't terrein van de Heilooërs haar le elftalwedstrijden ilijven spelen. Wat de wedstrijd betreft t volgende: Gesteund door de wind was Limmen voortdurend in de aanval en de USVU-defensie kreeg 't zwaar te verantwoorden. Uitgeest beging boven dien de fout de bal te hoog te spelen, waardoor de balcontröle verloren ging. Als er pl.m. een half uur gespeeld is, krijgt de L.-rechtsbinnen, de bal in moeilijke positie, doch weet nog juist te scoren, 1—0. Wel probeert USVU het nu op verschillende manieren, doch verder dan de backs komen zij niet. Na de rust is het aanvankelijk USVU dat in de aanval is. Herhaaldelijk komen zij voor het Limmen-doel. De buitenspel- val wordt opengezet en herhaaldelijk met succes. Het spelverloop is niet zo aantrekkelijk meer als vóór de rust, want beide elftallen schieten in het wilde weg. Als de Uitgeester ploeg een tijdlang in de aanval is geweest, komt het doelpunt juist aan de andere kant, waar de Limmen-midvoor weet te sco ren, 2—0. Er is dan nog 10 min te spe len, en alle Uitgeesters spelen op de aanval, doch succes blijft uit en Lim men heeft zijn eerste punten in de K.N.V.B. binnengehaald. ROMAN -VAN MARIA SA WERSKY 44) „Wees dan zo goed mijn neef Felix er Beate eens uit te nodigen en.... laat die jonge mensen dan eens een paar uur lang aan zichzelf over". De oude dame liet dit verzoek ver gezeld gaan van een zo veelbeteke nend knipoogje, dat Laura nthousiast beloofde ,,'t Komt in orde!" Kapitein Mengelberg had enige tijd nodig gehad om Sabine Render's ad viezen ten volle te verwerken, maar tenslotte moest hij toch zelf ook toe geven, dat Beate er niet bepaald stra lend uitzag. Zij bleef in alle opzichten het tegendeel van haar knappe nicht. Hij regelde het nu zo, dat ze enige avonden per week ergens heen gingen, nadat ze eerst in de stad hadden gegeten hoewel hem dat laatste persoonlijk leng niet zo goed beviel als do maal tijden thuis. En toen er enige dagen later van Laura Kruger een briefje kwam, dat een uitnodiging voor Beate bevatte, moedigde hij zijn nichtje zelfs aan deze te accepteren. „Geachte mejuffrouw Mengelberg", zo luidde Laura's epistel. „Van juf frouw Reuder vernam ik, dat u zich bijzonder voor planten, vogels enz. in teresseert en dat u in het algemeen een grote natuurliefhebster bent. Ik ben nu voornemens morgen een uit stapje naar de kust te maken en ik zou het bijzonder op prijs stellen, wanneer u mij daarbij zoudt willen vergezellen. Regel u het dan s.v.p. zo, dat wij de gehele dag weg kunnen blijven. Met vriendelijke groeten aan uw oom, uw L. Kruger". „Vindt u het goed, dat ik ga, oom?" vioeg Beate, die door de vriendelijke invitatie aangenaam verrast was. „Natuurlijk!" antwoordde de kapitein. „Je zou wel dom zijn, als je het niet deed. Maak je over mij maar niet on gerust. Irene zal, tijdens jouw afwezig heid, de huishouding wel zolang waar nemen". De oude heer wierp een spottende blik op het knappe nichtje, dat zich nogal scheen te amuseren over de uit nodiging en enige sarcastische opmer kingen maakte. „Arme Beate, je zult je met die ouwe jongejuffrouw natuurlijk stierlijk ver velen. Ik ben blij, dat ze mij met ge vraagd heeft. Waarschijnlijk is het haar niet ontgaan, dat ik een wat min der doorgefourneerde natuurliefheb ster ben. Gelukkig maar!" Beate liet zich door Irene's spot niet beïnvloeden, maar liep direct naar Sabine Reuder's woning om Laura Kruger telefonisch mee te delen, dat zij graag van de partij zou zijn. Ze zouden elkaar de volgende ochtend aan de tramhalte ontmoeten en dan samen de korte reis naar zee maken. Reeds vóór dag en dauw was Beate uit de veren, zich als een kind verheu gend op een uitstapje. Voor dp huis houding had zij de vorige avond de nodige maatregelen getroffen, opdat ocm Jules niets te kort zou komen. Peter en de werkster hadden verschil lende instructies gekregen. Irene werd pas wakker, toen haar nichtje op het punt stond te \ertrek- ken. Ook zij verheugde zich op deze dag, omdat zij er een ongestoord sa menzijn van verwachtte met Felix Reuder, die haar de laatste tijd onbe- grypelijkerwijze steeds uit de weg was gegaan en een al even onbegrijpe lijke belangstelling voor Beate aan de dag had gelegd. Toen zij beneden kwam om ie ont bijten, was Beate weg en zat de kapi tein reeds aan tafel. Ze begroette haar oom met een kus. „Vandaag zal ik nu eens voor u zor gen, oompje", lachte ze. „U zult zien, dat alles piekfijn in orde komt. Ik zal roereieren voor u maken; daar ben ik' een matador in". Jules Mengelberg trok een gezicht, alsof hij azijn dronk. Niets veraf schuwde hij meer dan roereieren. „Maak je maar niet druk", meende hij haar te moeten adviseren. „Beate heeft al voor alles gezorgd. Ik krijg gebraden kip met verse sla". Daar Irene hiermee als kookster had afgedaan, begaf ze zich nog vroeger dan anders naar de woning van juf frouw Reuder, maar daar wachtte haar een zeer onaangename verrassing. Tante Sabine nam de gebruikelijke bloemenhulde met een suikerzoet lachje in ontvangst en schoot op Ire ne's vraag naar Felix vervolgens haar, reeds met zorg voorbereide pijl af. (Wordt vervolgd.) (Van onze Helderse correspondent) Watervogels heeft in Den Heidereen verdiende zege behaald op Vrone, hoe wel de cijfers 41 geflatteerd waren. De doelman van Vrone heeft in deze wedstrijd een minder goede beurt ge maakt. Bij drie doelpunten ging hij niet vrij uit en juist deze zwakke plek in het Vrone-elftal was beslissend. In het veld waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen en daarbij was het gebodene soms vrij behoorlijk. Dat het spelpeil daarentegen ook wel weer eens zakte, zullen we toeschrijven aan het eerste optreden in competitieverband. Toen na 12 minuten spelen de V.- rechtsbuiten keurig de bal voor doel speelde, was het toch nog een toeval ligheid, dat de linkervleugelman van Vrone de bal kreeg. Deze aarzelde niet en schoot de bal subliem in het net. Lang duurde deze vreugde niet, want een goede combinatie tussen de beide W.-binnenspelers bracht de bal bij de linksbuiten. Een goed gericht schot volgde en over de handen van de op de grond liggende V.-doelman verdween de bal in het net, 11. De wederzijdse aanvallen waren niet van gevaar ont bloot, maar voor de rust bleef de stand toch ongewijzigd. In de tweede helft was aanvankelijk Vrone het meest in de aanval en met goed opgebouwde aanvallen werd de W.-veste bestookt. Voor doel ging het echter te peuterig, waarmede de ach terhoede van de Nieuwediepers wel raad wist. Het succes kwam ana de an dere kant. Een verre pass van de goed debuterende W.-midvoor kwam bij zijn rechtsbuiten. Ongedekt als deze stond, kreeg hij ruimschoots de gelegenheid voor te zetten. De voorzet volgde dan ook en de linksbinnen der thuisclub kopte de bal langs de V.-doelman, die met uit lopen erger had kunnen voorkomen. En terwijl Vrone alles deed om gelijk te maken, was het 13 minuten voor het einde de W.-rechtsbuiten die van de derde fout der V.-doelman profiteerde, door de bal achter hem langs in het net te schieten, 31. Een sublieme cor ner van links, de corners werden toch goed door W. genomen, stelde de links half van W. in staat het vierde doel punt te scoren, 41. Met deze stand kwam het einde, van deze, door scheids rechter Mus goed geleide wedstrijd. Zeevogels, dat bij Nieuwe Niedorp op bezoek ging, trof een ploeg aan, die over een zeer matige aanvalslinie beschikte. Nieuwe Niedorp zal er goed aan doen hier alle aandacht aan te besteden. Zeevogels trok reeds bij het begin al flink ten aanval en met succes. Binnen een kwartier stond N.-Niedorp voor de taak een 20 achterstand in te halen. Deze opgaaf bleek echter te zwaar te zijn. Wel werd een aantal aanvallen opgezet, doch de afwerking was zo slecht, dat doelman Mammes maar weinig te doen kreeg. De Eg- monders, die hier voor 't eerst speel den, vormen een elftal van harde werkers. De besten waren wel de rechtsbinnen Mammers en de links back Groot. Toen Floor, die de gebles seerde Druif verving,, een hoge voor zet slecht opving, waren de gasten er als de kippen bij om er 30 van te maken. De tweede helft was nog maar juist ingezet of 't was al 40 gewor den. Een misser van Deugd deed de bal bij midvoor van Dam belandden, die na een korte ren met een schit terend schot Floor geen kans gaf, 4-0. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur; AVRO: 6,20 ,,The sky- masters; 6,50 Grpl; 7,10 Pianoduo 7,30 Vijftig jaren Nederlandse muziek; 8,05 Echo van de dag; 8,15 Populaire werken; 9,00 Een droom van De schone slaapster; 9,45 Ensemble Tom Erich; 10,15 Een nieuwe orde in het leven der kerk; 10,30 Muiek; 11,15 Noëi Cowards melodiën HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur; NCRV: 6,15 Sportru- briek; 6,30 Voor de strijdkrachten; 7,15 Onder de NCRV-leeslamp; 7,30 Het actu eel geluid; 7,45 300 jaar groei van ons nationaal bewustzijn; 8,05 Programma proloog; 9,15 50 jaar Nederlandse muziek; 8,45 Doel van de geref mannenvereniging; 9,05 Orgelbespeling; 9,35 Muziek uit twaalf landen; 10,15 Met band en plaat voor U paraat; 10,45 Avondoverdenking; 11,15 Opgewekte klanken; 11,40 Serenade VOOR DINSDAG HILVERSUM 33 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur; AVRO: 8,45 Symphonie; 9,35 Arbeidsvitaminen; 1,20 John Reno va and his music; 2,30 Radio- matiné; 5,00 AVRO's kinderkoor; 6,20 Tom Erich piano; 6,35 Het Metropole orkest; 7 00 Een radiostrip; 7,10 Selecties; 7,30 Christine Bevort zingt; 8,05 Z K H Prins Bernhard spreekt over de NIWIN; 8,15 Het Divertimento-orkest; 8,45 „De vlucht" 9,00 The Romanceres; 9,30 Bussums koor; 10,00 Buitenlands overzicht; 10,15 Gramo- foonmuziek; 10,30 Het Amsterdams ka mermuziek gezelschap; 11,15 Muziek HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur; KRO: 8,15 Pluk de dag"; 10,15 grpl; 12,33 Orkest van Klaas van Beeck; 1,20 Orkest van Klaas van Beeck vervolg; 1,45 50 jaar Neder landse muziek; 3,00 Opera-varia; 4,00 De zonnebloem; 6,00 „The inkspots en the Mills brothers; 6,20 Sportpraatje; 6,30 Voor de strijdkrachten; 7,15 Willy Fran cois orgel; 7,30 Dit is leven; 7,45 NIWIN- klanken; 8,05 Z K H Prins Bernhard spreekt over de NIWIN; 8,15 ..Meximilien Robespierre"; 9,25 Willem Andriessen, piano; 9,55 vervolg van 8,12; 10,30 Gramo- foemmuziek; 10,37 Actualiteiten; 10,45 Avondgebed; 11,15 Avondconcert Dc eerste competitie-Z ter de rug. Veel zeggen nog niet t.a.v. het verloop petitie maar na het doorl verschillende verslagen onze correspondenten uit ontvingen en na hetgeen ogen mochten aanschouwe wel tot de conclusie dat meen het spelpeil tegen z wen zullen hierbij wel ee rol hebben gespeeld en w dat naarmate de competitj prestaties in stijgende lijn tonen. De elftallen van Alcmai se Boys, Randers, RKAFC zijn uitstekend gestart, ploegen behaalden de volle 2 A: AFC heeft meer wij hadden verwacht. Eli verslagen, zij het dan ook verschil. Volendam moes! aan het pittige DWV la Hilversum verraste door I huis te verslaan. WFC bi traditionele overwinning, lijke prestatie tegen Vel eigen terrein steeds een 1 stander is. De Spartaan een zege op Vriendenscha 2 B: West Frisia bezoe punten mee naar huis ne altijd een lastig karwei. Alcmaria dit vorig jaar p dat na zes slechte wedst ons geenszins gerustgestel withemden dit jaar een z< tie zouden verrichten. D het feit dat Alcmaria tha sterker elftal in het veld Het is wel gebeurd en w als een gunstig voorteke wen. Watergraafsmeer keerde Domstad met lege handen dit jaar zal UVV wel wé tig tegenstander blijken. Z nauwernood op het lastig SDW-terrein, lastig in voor een bezoekende club andere Utrechtse ploeg in ling behaalde twee winst; debutant Rapiditas was h fer. OSV stelde teleur dot delijke cijfers van TOG te 3 A: BKC bezorgde H koude douche in een wed bij de scheidsrechter verste Succes had succes in haar strijd. Het Hoornse Alway kreeg geen kans op de p vermeeuwen zorgde voor sing bij het debuut in de se. Beverwijk werd met gen. WE en KW deelden en ook Vitesse moest hier ADO genoegen nemen. 3 B: Met uiteenlopende zullen de Boys en Schagei trée in de derde klasse h maakt. In Schagen was vre in Alkmaar werd wel emj treurd. Gister was het juist Toen treurde Schagen en Boys. De eerste schrede op de kampioenschap werd door de ders gezet. Een waarschu len we direct al laten hoi niet te vlug want er moet werkt. Laat deze overwinr een stimulans zijn tot nog spanning en niet de gedat EERSTE KLASSE: District I: ADOHaarlem 1 Xerxes 13, SW—Stormvog GooiDOS 02, Volewijcke Wit 1—0. District II: EDO—DWS 1—2, 1—1. VSV—H-DVS 3—1, I Zeeburgia 2—1. DHC—HBS District III: Go AheadHei Be QuickHengelo 05, NE( 32, EnschedeQuick 3 BoysWageningen 30. District IV: NACHelmond burgiaWillem II 21. W1 tia 50, TSCJuliana 3I. MW 2—2. District V: HeerenveenEmi LeeuwardenHSC 10, Frie AV 23, VelocitasFrisia QuickAchilles 01. District VI: LongaEindhove VDe Baronie 40, Helmo Emma 10. BleyerheideSi 13, MauritsKerkrade 30 DISTRICT I: 2A: AFCElinkwijk 43, DWV 1—2, HVC—Hilversum WFC 0—1, De Spartaan- schaar 31. 2B: UWWatergraafsmeer OSV 41, HerculesRap SDW—ZFC 1—2. West-Fi Victrix 13. ,3A: SuccesAlw. Forward 2 meeuwenBeverwijk 30, V 1—1, BKC—Helder 2—1, Vite 1—1. 3B: Alkm. BoysSchagen 2 Purmersteijn 20, GVOKir Hollandia—DEM 1—6. 3C: SLTO-WMS 3—3, ZW— meeuwen 31, QSCJOS 02 —De Meer 2—1. IW—TIM 1 4A: Nieuwe NiedorpZeevog Randers—LSW 3—0, RK AFC gerwaard 43, Watervogels1 TexelSchoorl 21. 4B: GrasshoppersWW 41 Sporters 21, De Rijp—Oude SijbecarspelZouaven 13, Bergen 20. 4C: ODIZ—WSV 3—1, RCV- LimmenUSVU 20. Monnil IJ-Boys 13 DRC—Assendelf 4E- DCO—ASV 2—1, SDZ—W 1—2, WB-BDK uitgesteld, DV 15, DSSMadjoe 20.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2