Siad en Qmqeuwg, Teddyberen-mantels en een adoptie-comité AGENDA Het eeuwige puntentekort Telepathie en helderziendheid Soli Deo Gloria vindt weinig belangstelling Nieuwe koers gaat aan de slag Burgerlijke Stand Kunst in het klein De Zondagsschool viert feest Uit het politierapport Reclassering als cultuur- Het Provinciaal kegelconcours WOLLEN EN ZIJDEN STOFFEN .UuSENBAR LIMGESIRAflT 93-ALKMAAR Diploma-zwemmen in de Overdekte Postduivenvlucht vanaf Roosendaal Collectanten gevraagd U LTOX Warmenhuizen, Floralia-tentoonstelling een succes Noordscharwonde. Een niet alledaags ongeluk Hensbroek. Verbetering mogelijk Om met de Economische Politierechter in aanraking te komen behoeft men lang niet altijd zwart te handelen of zich aan prijsopdrijving schuldig te maken. Talloos zijn de manieren om zijn geld, anders dan via de belasting in 's Rijks schatkist te doen verdwijnen of in het ergste geval enige tijd aan de samen leving te worden onttrokken. De beschikbare ruimte laat ons niet toe al deze mogelijkheden op te sommen en wij betwijfelen zelfs of hiervoor wel voldoende belangstelling bestaat. Wij zullen ons daarom maar beperken tot de gevallen die door de Economische Politierechter worden behandeld opdat zij zullen strekken tot „leeringhe ende vermaeck". In de textielbranche wil het vaak ge beuren dat bij het opmaken van de „puntenbalans" een tekort valt te con stateren. Zeer vaak kan de winkelier voor dit tekort dan een zeer plausibele verklaring geven. Meerdere malen komt het toch voor dat vanuit Den Haag plotseling het bericht komt dat voor een bepaald artikel minder pun ten ingenomen mogen worden. De win kelier heeft dan voor dat bepaalde ar tikel meer punten ingeleverd dan hij terug mag ontvangen. De controle hier op is dan ook uiterst lastig. Maar des ondanks gebeurt het een enkele maal dat zo'n textiel-handelaar de rechtszaal binnenstapt om zich te verantwoorden voor een „te" groot tekort. Woensdagmiddag kreeg de Politie rechter, mr. Stoffels, een dereglijk ge val te behandelen. Het betrof de be drijfsleider van de firma L. uit Alk maar, de heer Roelof Abraham N. De controleur van de Dlstex had hier een tekort van ruim 9000 punten ont dekt, na aftrek van een zo nauwkeu rig mogelijk geschat aantal dat ont staan kon zijn door de herwaardering van sommige goederen. Dit tekort werd door verdachte zon der meer toegegeven en hij gaf een verklaring van het ontstaan van dit manco. Indertijd had zijn firma, evenals de meeste andere zaken in deze branche, een partij Amerikaanse goederen moe ten nemen, goederen die in bedoelde zaak nu niet direct gewild waren. Een groot aantal teddyberen mantels en 'n aantal japonnen waren daarom zon der punten verkocht. Een adoptiecomité had een beroep op de firma gedaan en dat beroep was niet tevergeefs ge weest. Om fraude te voorkomen had het personeel weieens textiel meege kregen, hetgeen in grote confectiebe drijven is toegestaan. Bovenstaande fei ten waren echter nog niet voldoende om het tekort geheel en al te dekken. De verschillende firmanten hadden ook nog een aantal goederen uit de zaak betrokken ten bedrage van ongeveer 2000 punten. Hierover was de Politie rechter wel het minst te spreken. Ten slotte voegde verdachte er nog aan toe dat het publiek wat punten betrof, nu niet direct betrouwbaar was en dat ook hierdoor verschillen ontstonden. WAAROM GEEN TEDDYBEREN? De officier van Justitie, mr. Vellin- ga, meende dat hier wel allerlei din gen waren gedaan, die echter niet een bepaalde zwarte tendenz hadden. Mr. Vellinga kon zich echter niet voorstel len dat de teddyberen mantels zo wei nig bij de clientèle van de firma L. in de smaak vielen. Mr. Stoffels toonde hiervoor begrip. „Als u een vrouw was zou u het beter begrijpen" voegde de kennelijk over meer ervaring beschik kende rechter de officier toe. Deson danks ging mr. Stoffels accoord met de eis van mr. Vellinga, 150.of 30 dagen, omdat zijn voornaamste bezwaar was de aankopen van de firmanten en omdat hij daarnaast aannam dat de boete wel uit de firma-kas betaald zou worden. ZEILDOEKEN KRUIP- BROEKEN Zo'n strafzitting is een enkele maal weieens vervelend, maar meestal is er voor de toehoorder toch wel iets te leren. Ondanks het feit dat wij van babies maar zeer weinig verstand heb ben en ze meestal in verband brengen met veel lawaai en natte luiers, was het ons toch wel bekend dat deze troetel kinderen van schoonmoeders en buur vrouwen op wat latere leeftijd de ka mer onveilig trachten te maken, ge kleed in een kruipbroek. Nu stond Woensdagmiddag een forse St. Pancras- ser, Pieter V., terecht omdat hij kruip- broeken zonder punten had verkocht. Die kruipbroeken waren echter be stemd voor vaders van landarbelders- babies en waren van zeildoek. Pieter Gisteravond hield dr. ten Haeff, de bekende Utrechtse parapsycholoog, een lezing in de bovenzaal van café „Cen traal" over telepathie en helderziend heid voor de Ned. vereniging van spiritisten „Harmonia". Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, de heer Riviére, opende dr. ten Haeff de reeks lezingen, die „Harmonia" deze winter zal geven. Sinds 1920, toen het Ned. genootschap voor parapsycholo gie werd gesticht, heeft men zich in ons land ernstig bezig gehouden met onderzoekingen in deze richting. Uit hetgeen dr. ten Haeff behandel de, bleek wél hoe uitgebreid déze ma terie is. De verschillende onderdelen verduidelijkte spr. met diverse, soms komische, voorbeelden. De spontane telepathie, de hallucinaire waarnemin gen door de diverse zintuigen, de hel derziendheid en het telepatisch con tact tussen verschillende mensen, over deze en nog veel meer onderwerpen, hebben de vele bezoekers van deze in teressante avond een duidelijk beeld gekregen. Dat de lezing op prijs werd gesteld, bleek wel uit het hartelijke applaus, dat dr. ten Haeff kreeg na het dank woord van de voorzitter. was van mening dat zeildoeken kruip broeken zonder punten verkocht moch ten worden. Dit werd ook wel door de rechter aangenomen maar er bestond echter geen zekerheid Of de broeken inderdaad van zeildoek waren. Een ex pert zal nu eerst de broeken aan een onderzoek moeten onderwerpen. VOOR DE VIJFDE MAAL Logementhouders komen uiteraard regelmatig in contact met mensen van allerlei slag. Uitzonderingen bevestigen natuurlijk de regel, maar vaak gebeurt het ook dat logementhouders daardoor in aanraking komen met de politierech ter. Zo ook Jacob T. uit Oudorp, die dit jaar reeds viermaal de blauw stenen stoep aan de Geestersingel be klom. Woensdagmiddag was Jacob ook weer aanwezig en deed een verhaal van een wanbetaler en een pand. Die wan betaler had een gecombineerde tabaks en versnaperingenkaart moeten afge ven. Eerst vertelde onze Oudorpse hotelier dat hij zijn debiteur niet meer had ge zien doch enige minuten later kwam hij hier op terug en vertelde dat de eige naar van de kaart regelmatig aankwam om de geldige bonnen op te halen. Dat de rechter en officier dit niet wilden geloven kon Jacob natuurlijk niet helpen. Conform de eis van de officier werd T. tot 50.of 30 dagen veroordeeld. Het muziekcorps Soli Deo Gloria gaf een openbaar concert in de Ste delijke Muziektuin onder weliswaar geen ideale weersomstandigheden, maar de temperatuur was toch van die aard, dat het best was uit te houden in deze openlucht muziektem pel, waar de muziek tot de zelden voorkomende verschijnselen behoort. Maar helaas, Soil Deo Gloria werkte het programma af voor circa vijf luisteraars, zodat dit concert meer het karakter had van een slot- repetitie. Onder leiding van directeur Schoen werd echter met kennelijke toewijding het uit te voeren programma ge speeld. Na gezang 7 volgde Sous les Tilleurs met fraai klankgehalte. Met waardering kunnen wij ver melden de Ouverture „Regina" van Rossini. Dit betrekkelijk eenvoudige st.uk is brillant geschreven en de diri gent wist er het nodige rhytmisch accent aan te verlenen. De onontbeer lijke marsen ontbraken ook niet op dit openluchtconcert, waarvan we speciaal willen vermelden „Mooi Zed- dam" van Bisselink. De solo-trekjes in L'Union fait la Force van Le Ca- nivez werden opvallend goed ge speeld. De voordracht was rijk aan nuancering. De stemming was hier soms niet geheel zuiver. „Une soiree chez les Hannetans" en een pittige finale van M. Krein competeerden dit avond-program. De donateurs hadden dunkt ons ook wel even acte de presense kunnen geven, wanneer toch hun eigen corps concerteert. Laat men in 't vervolg openluoht- concerten geven midden in 't zomer seizoen, wanneer de kans van slagen het meest gunstig ls. Het deed ons echter genoegen te kunnen constateren, dat Soli Deo Gloria over het muzikaal gepresteer de tevreden kan zijn. De grootste verrassing was dit concert wel voor de gérant van de Muziektuin, die er niets van wist, dat het zou plaats vinden. MUSICUS. „Nieuwe Koers", afdeling Alkmaar, gaat met het winterwerk beginnen. Gelijk bekend, is „Nieuwe Koers" de organisatie, die zich tot taak heeft gesteld, de politieke en sociale ont wikkeling van jonge mensen op een hoger plan te brengen. Naar de secretaris, de heer H. Meye- rink, Leliestraat 9 alhier, ons mede deelde, zal op de jaarvergadering, die a.s. Vrijdag gehouden wordt, een en ander definitief worden besproken. Het staat thans reeds vast, dat een aantal prominente figuren op politiek en sociaal gebied uitgenodigd zal worden, inleidingen te komen houden. Men stelt zich voor een 15-tal van de ze lezingen te organiseren. Geboren: Gerardus M., z. v. J. A. Martin en C. M. van 't Padje. Gehuwd: Jan Kort en Dorothea An- driese. Franciscus N. Raap en Eli sabeth M. Groothuizen. Overleden: Urselina R. C. E. Bianchi, oud 69 jaar, wed. v. J. Klaver. Jo hanna Groot, oud 74 jaar, wed. v. N. Dekker. CONCERT UITGESTELD Het concert, dat de Alkmaarse Post- harmonie in de Muziektuin zou geven op Zondag 19 September vindt plaats niet op die datum, doch op Zondag 3 October van 3 tot 5 uur. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). DONDERDAG Harmonie-Theater, 2 uur: Inhuldigings- fiim; 8 uur: Monsieur Verdoux, 18 jaar; Victoria-Theater, 8 uur: Sahara, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken.... 14 jaar (geprolongeerd). Waagplein,. 8 uur: Openluohtfilm voorstelling. VRIJDAG. Harmonie-Theater, 8 uur: Het verhaal van de soldaat (G. I. Joe), 18 jaar; Vic toria-Theater, 8 uur: Schimmenjacht, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Achter de wolken.. 14 jaar igeprolongeerd). Stadhuis, 19 uur: Officiële opening win kelweek. „Voel je d'r wat voor om burge meester van Rotterdam te worden?" „Ja, dat 'S goed". „Wacht, dan zal ik effetjes de Ko ningin halen". „D4g Hare Majesteit". „Goeie middag, wou je burgemeester „van Rotterdam worden?" „Ja, dat 's goed, Hare Majesteit". „Nou, dat is dan afgesproken". Schrik niet, waarde lezer. Het bo venstaande gesprek is niet gevoerd tijdens de audiëntie, welke H.M. de Koningin dezer dagen in het paleis op de Dam heeft gegeven. Het was toneelspel en. wel van de kleinste soort, namelijk van een pop penkast, die een paar ondernemende jochies gister in een portiek op de Laat opgesteld hadden. De man, wien zo enthousiast het burgemeestersambt van onze haven stad werd aangeboden, was niemand minder dan Jan Klaassen en de be middelaar was een figuur in khaki, die in het volgende bedrijf met een doek om zijn houtéh kop voor een uit Indië gerepatrieerde soldaat speelde. Hare Majesteit droeg een kroon van verguldsel, maar had veel last van het opdringende publiek, dat Haar aan de mouwen trok en zich over het alge meen minder rustig gedroeg dan de bezoekers die in het Concertgebouw komen luisteren. De nieuwsgierigheid naar de onbe kende fantast achter de schermen bleek zó groot, dat de hele onderne ming zo nu en dan onder de opdrin gende volksmassa dreigde te bezwij ken. Een tienjarig knaapje met koopmans- instincten zorgde voor het financiële gedeelte der onderneming en wissel- üe zijn rondgang met het dekseltje van een jampotje zo nu en dan af met het hardhandig verwijderen van enkele rustverstoorders, die door hun minder waardige interrupties het vlot verloop van de voorstelling verstoorden en het de acteurs nódeloos moeilijk maak ten. En toch was het een emotievolle middag voor de vele peuters, die een cent hadden geofferd en met schitte rende oogjes naar boven keken om niets van de voorstelling te missen. Het was kunst in het klein, maar het zal ons niet verwonderen als de beide ondernemers nog eens een be roemd acteur en een vermogend schouwburgexploitant zullen worden. Woensdag 15 September belegde het Bestuur van de Alkmaarse Zondags school: „Laat de kinderen tot Mij- komen", een gezellige middag voor haar leerlingen, als herdenking van het gouden jubileum van H. M. de Koningin, in het Gebouw „Waakt en Bidt", alhier. Door het grote getal waren de leerlingen in twee groepen verdeeld. Na een cau serie van de voorzitter, de heer Chr. Knaap, over de betekenis van dit jubi leum en het zingen van vaderlandse liederen, trad Cakie op als goochelaar, Zijn optreden was verrassend. Nu eens was 't zo stil in de zaal, dat je een speld kon horen vallen, dan weer daverde de zaal van het lachen. De tractatie viel bij de leerlingen in goede aarde. Dankbaar en voldaan keerden ze huiswaarts. De politie verzoekt het meisje, dat Maandag betrokken was bij de aanrij ding op de hoek Boterstraat—Laat, zich even op het bureau te vervoegen voor het geven Van enige inlichtingen. Wederom zijn twee ongelukken ge beurd, die te wijten zijn aan onvoor zichtigheid van wielrijders. Een 52-jarige dame, die op de Laat fietste, zag niet dat een vóór haar rij dende dame afstapte. Een aanrijding was het gevolg. Daar zij het bewust zijn verloren had, werd zij naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Een chauffeur, die voor de afwisse ling eens een tochtje per fiets maakte, keerde op de Geestersingel plotseling op zijn „spoor" terug. Een hem achter op rijdende auto moest sterk remmen, maar gleed door het natte wegdek naar de linkerzijde van de weg, waar een 45-jarige wielrijdster werd „aan gegleden". Schade: rijwiel kapot, maar geen lichamelijk letsel. Bovengenoemd concours ter gelegen heid van het 60 (65) jarig bestaan van de club „de Unie" in het gebouw de Unie mag zich in een groeiende be langstelling verheugen. Vooral de deel name van de dames en heren kegelaars buiten de stad is zeer groot. De resultaten in de verschillende wed strijden zijn nog niet hoog uitgezonderd in de jubileum- en vrije baanwedstrljd. Hieronder volgt de uitslag tot en met gisteravond: Vijftallen heren: „Intiem", A'dam, 207; „Baas boven Baas", A'dam, 301; „CubO", Alkmaar, 297; „De Unie", Alk maar, 293; „Met z'n tienen", Alkmaar, 276; „De Prins", A'dam, 276; „Op de lat", Alkmaar, 255; „Houdt Plank", Bus- sum, 254. Drietallen heren: „O.D.O.", Haarlem, 189; „Met z'n tienen", Alkmaar. 178 (28 tr.)„De Club", Alkmaar, 178; „Op de Lat", Alkmaar, 177; „De Prins", A'dam, 176; „O.D.O.", Haarlem, 171; „Frig a Troes", Santpoort, 160; „Intiem", A'dam, 159; „Alles Om", 157; „De Unie", Alk maar, 151; „Met z'n tienen", Alkm., 148. Vijftallen dames: „Raak", A'dam, 285; „E.W.A.", Haarlem, 261. Drietallen dames. „Raak" A'dam 152; „Raak" A'dam 135; „E.W.A." Haarlem 128; ,E.W.A." Haarlem 123. Hoogste corpsgooier heren, vijftallen: M. de Haar, Schagen, 81. Drietallen heren: Nip, Haarlem, 76. Dames Vijftallen: mevr. v. d. Hoek, A'dam, 68. Dames drietallen: Mevr. Tikket, Am sterdam, 60. Vrije baan heren: C. Klerk, Alkm., 45 (4 x); M. de Haas, Schagen 45, 44 (4 x); A. Köllmann 45, 442, 43-; W. van der Bosch 45, 44. 433; Nieuwveen 44?. 39; J. de Ree, Haarlem, 44; Anneveld, Schagen, 43, 42'; J. Eickholt 43 42; T. Bonsema 43 41; B. Willers 43 40; A. Siewerts 43. Vrije Baan Dames: Mevr. v. Spanje 42, 413; mevr. v. d. Bosch 42, 41; mevr. Servaes, A'dam, 42, 40 mevr. vr. Meer, Haarlem, 40, 39; mevr. Veenstra, A'dam, 40: mevr. v. Deijen, Baarn,40; mevr. M. Pias 39. Jubileum heren: A. Nefkens. A'dam, 121; Thijs Smit, A'dam, 119; W. Homoet A'dam, 116; M. de Haas, Schagen, 1151 G. Nieuwvci-n 114; W. Muller. Bussum, 113; W. v. d. Bosch 113; J. de Bakker 111. Jubileum dames: mej. Nelis 111; mej. Zijp, Haarlem, 98; mevr. Sepp, Haarlem, 96; mevr. v. Spanje 95; mevr. Schermer 80; mevr. Lieshout 73. Wisselprijzen Alkm. Kegelbond: Korps jtin.: „Cubo" Alkmaar 297. ig a verschijnsel Op Dinsdag 21 September zal mr. A. D. van Regteren Altena, president van de Arrondlssements-rechtbank te Alkmaar, in het gebouw „Waakt en bidt" een inleiding houden OVer het onderwerp: „De waarde der ontmoe ting; reclassering als Cultuurverschijn sel". Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen gebruik maken van deze gele genheid 'M -zaïr-nlijk- bezinning no So bciskkUia van i-j -jCcai opzich zo belangrijke reclasseringsarbeid. STOFFENHUIS Voor de zoveelste maal galmden gis termiddag de kinderstemmen door de holle zwemzaal van de Overdekte, toen vele tientallen kinderen samengestroomd waren om hun zwemproef af te leggen en het diploma te behalen. Ook deze keer was de belangstelling van de zijde der onders aanzienlijk en boven, op de galerij verdrongen zich de vaders en moeders, om de prestaties van hun kroost in het water gade te slaan. Vijf kwartier lang, van drie uur, tot kwart over vier, hebben de badmees ters Van Es en Stafecki de kinderen nauwlettend in de gaten gehouden en op al hun bewegingen gelet. En de heer Van der Grient, de bedrijfsleider, was overal tegelijk en hield een wakend oog op het geheel. Niet minder dan 56 candidaten wa ren opgekomen voor het diploma I (het voorbereidend diploma) en alle 56 zijn geslaagd ook. Het is misschien wel eens aardig de r,aam van de jongste deelnemer te ver melden, in dit geval een meisje, Carla Nijman, die in 1942 geboren is en dus maar nauwelijks zes jaar oud is. Anneke Van Es, zeven jaar oud, maar een hummel om te zien, was de jongste, die erin slaagde, het diploma A te be halen. Voor dit diploma waren 17 can didaten opgekomen, waarvan er twee werden afgewezen. En zij kwamen heus niet alleen uit Alkmaar, deze meisjes en jongens, maar evengoed uit Heiloo, uit Egmond of uit de Beemster. Na afloop hadden wij een gesprek met de heer Van der Grient, toen het onderwerp zwemles aan kinderen ter sprake kwam. Vaak, zo zéide de be drijfsleider ons, komen er ouders, die hun kroost van vier- of vijf jaar willen laten leren zwemmen. Daarbij is maar een maatstaf aan te leggen, n.l. de wil van hét kind. Het is absoluut verkeêrd een kind te dwingen, in het water te gaan. De psychologische factor is van het grootste belang. En bovendien is het altijd raadzaam, eerst het advies van de huisarts in te winnen. Dat is iets, wat de ouders terdege moeten bedenken. De diploma's werden uitgereikt door de heer Van der Grient, met een korte, toepasselijke toespraak, waarin hij erop wees, dat de leeftijdsgrens steeds lager komt te liggen. Binnenkort vreesde hij te moeten overgaan tot het instellen van een diploma voor baby's. Voor het zo ver zal zijn, zal er echter nog heel wat water door de Overdekte moeten 1 vloeien, menen wij. De navlucht vanaf Roosendaal met oude en jonge duiven had èen vlot ver- oop. De duiven werden om 9.15 uur los gelaten met zwakke veranderlijke wind en de eerste duif van de Alkm. Con courscommissie arriveerde om 11 uur 5 min. 21 sec., alzo een snelheid bereiken de van pl.m. 1120 meter per minuut. Er waren 671 duiven in concours. De let ters achter de namen betekenen resp.: tl: Heiloo's Luchtpost; A: Alcmaria Victrix; P: de Postduif; S: Steêds in Spanning. De uitslag is: C Rabêling (P) 1, 53, 63; H J Struijs (P) 2, 46; R Middelburg (H) 3, 29, 104, 125; A Doornekamp (P) 4, 9; H C Drui ven (A) 5, 110; J v d Elskamp (A) 6; S v d Meulen (S) 7; A de Best (S) 8, 10, 16, 25; J A Heijdtbuurt (A) 11, 82, 83; J W de Moei (P) 12; C Schipper (P) 13, 24, 45, 64, 74; F J Praat (P) 14, 33, 111; G P Hartland (A) 15, 58, 81; J W Schmersal (H) 17, 59, 84, 118; C Al (A) 18, 127; W Pijper (S) 19; C Hoogenboom (S) 20, 94. 95; J Huiberts (A) 21, 42, 120; R H de Beer (P) 22, 30, 31, 69; A Heijmans (P) 23, 78; B B v Tricht (H1 26; R Prins (A) 27,57; J Bleeker 28, 18, 49; C Feijen (H) 32, 50, 117; L Leertou wer (H) 34, 44, 108; C Kievit (S) 35; M v Duin (S) 36; C de Waard (A) 37; Hoed—de Vries (H) 38, 71, 93; Kaper— Termaat (A) 39; H Pel (H> 40; C de Nijs (A) 41; G Heijmans (S) 43; L v Vuure (A) 47,.67; N W Groot (H) 51, 122; J M Schipper (A) 52, 119; N v d Kamer (A) 54, 68; H Bakker (H) 55. 60, 88, 115, 126; M Tijdeman (S) 56; H W Jensen (H) 61, 62; J Bek (A) 65, 98, 99; J A Mannes (H) 66, 70; J Dingerdis (A) 72, 113; N Volkers (A) 73; A Geerlings (S) 75; H W Groot (H) 76, 96; A de Jager (P) 77; A. Haring (A) 79; C Strei- cher (S) 80, 128; VrasdonkOldenburg (A) 85, 87; M Smit (P) 86; W Themmen (A) 89; H Roobeek (P) 90, 91, 124; C D Huiberts (A) 92; H Pronk; (S) 97; W Peters (S) 100; H de Jager (P) 101; N Ypma (A) 102; W Mooij (H) 103; G Landzaat (P) 105; Fok—de Groot (P) 106, 109; J v d Idsert (S) 107; G Admi raal (S) 112; C Jansen (P) 114; F J Feijen (P) 116, 123; Pater—de Geus (H) 121; D Kranenburg (S) 129. Zoals bekend, wordt na afloop van de film „Achter de Wolken" bij de uitgangen van Cinema Americain ge collecteerd voor het plaatselijk comi té van de U.N.A.C. ten bate van de hongerende en verwaarloosde kinde ren. Dit is nu twee weken geschied en er is thans reeds een bedrag van circa 700 voor het goede doel bij eengebracht. De collectanten mannelijke en vrouwelijke, mits boven de 16 jaar kunnen de voorstelling op zeer goede plaatsen gratis bijwonen, maar ver binden zich in ruil daarvoor bij de uitgang te collecteren. Nu de film geprolongeerd wordt, zijn er voor de volgende week nog nieuwe collectanten .nodig. Zij, die aan dit goede doel hun medewerking willen verlenen, gelie ven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij mej. Erkelens op het Bureau van Sociale Zaken in de Doe lenstraat. SCHAAKKAMPIOENSCHAP ALKMAAR EN OMSTREKEN Hoofdklasse: In groep A eindigde P Seewald met 4'/: punt uit 5 als eerste. W. Kaan uit Noord-Scharwoudè was de enige die hem remise kon afdwin gen, 2e werd P. Deugd met 3>A punt. 3 en 4 E. de Waal en W. Kaan elk met 3 punten. 5. A. Beemsterboer 1 punt en 6 Holtes 0 punten. Aangezien in elke groep slechts de hoogst uitkomen de in de finale wordt geplaatst is de beker-houder E. de Waal dus automa tisch uitgeschakeld. In groep B was de uitslag: 1 en 2 P. Vreeken en E. Kayser elk met 3 punten uit 4; 3. W. Kwak met 2'U punt; 4. Ir. G. Cool 1 punt; 5. Levendig '/s punt. De beslissingspartij tussen Vreeken en Kayser verliep voor laatstgenoemde vrij dramatisch. In een practiseh ge wonnen stelling begon Kayser plotse ling aan hallucinaties te lijden, wat in tijdnood altijd funeste gevolgen heeft. 10 voor Vreeken. In de finale zijn dus geplaatst P. Seewald en P. Vree ken. le klasse: Groep A: 1. J. Maats 3'/s punt; 2. G. Groenewoud 3 pnt.; 3 en 4 D. Appel Sr. en G. v. Brink elk met 2'/s pnt.; 5. A. Haksteen 2 pnt.; 6. J. Cheret l'/t pnt Groep B; 1 C. Woutep sen 4 pnt. Deze speler schijnt een ken ner te zijn v. d. Franse partij. Een nederlaag heeft hij met deze verdedi ging tenminst nooit geleden. Groep C: 1 J. Veis met 4 pnt. In de finale ko men dus: J. Maats, C. Wouters en J. Veis. 2e klasse; Groep A: 1 J. Korsman 6 pnt. uit 7. Groep B: 1 J. v. Eekeren 4</t pnt. uit 5. In de finale komen dus: J Korsman en J. v. Eekeren. AUTO TE WATER. Gisteren wilde 'n chauffeur achter uit het fabrieksterrein van Ringers' chocoladefabriek oprijden. Daar hg even móest wachten, trok hg de handrem aan en Btapte even uit de cabine. Toen hg even later achterom keek, zag hg tot zgn verbazing de auto het Noordhóllands kanaal lnrg- den. Twee kraanwagens van de firma Schmidt en een wagen van de Naco togen «terstond aan het werk om de drenkeling op te vissen. Tegen 8 uur in de morgen hadden ze beet. Een hoeveelheid kaas en veekoeken waar mee de wagen geladen was, ging ver loren. PLAATSING BIJ KEURINGSRAAD. Door de minister van Oorlog is be paald, dat de officier van gezondheid, Joh. Pool, met ingang van heden is overgeplaatst van Harderwijk naar Alkmaar. Dokter Pool is ingedeeld bij- de Keuringsraad alhier. Uw huisarts weet er meer van NIWIN DANSAVOND Zaterdag 18 September a.s. des avonds 'uur zal in de gratis ter beschikking gestelde zalen van „Het Wapen van Heemskerk" aan de Breedstraat, onder leiding van de danslèraar H W Arend- sen, die eveneens zijn medewerking belangeloos heeft toegezegd, een Sol- rée-Dansante worden gehouden, waar van de netto-opbrengst komt ten bate van de Kerst-pakkettenactie van de Ni win. OPLICHTING. Een 23-jarige Alkmaarse kellnar vertelde een winkelier een aardig sprookje, met als gevolg dat deze hem in goed vertrouwen 800 ter hand stelde, Op verzoek van de Alkmaarse poli tie werd deze kellner in Enschedé aangehouden en op transport gestéld naar Alkmaar, alwaar hg in het huis van bewaring ls ingesloten. De originele Amerikaanse MAAGZWEER TABLETTEN by Aan de jaarlijkse Floralia-tentoonstel. ling wordt jaar op jaar meer aandacht Beschonken en het begint zo langzamer hand een gebeurtenis te worden De kolfbaan in café Slikker was dan ook een bloemenzee door de vele inzen dingen snijbloemen Alleen de inzending huisvlijt was wat minder van omvang dan het voorgaande jaar, terwijl de fruttstand van Huib Glas een novum was De heer De Geus kwam ook met iets buiengewoons en menigeen zal op deze tentoonstelling voor de eerste maal champignons van dichtbij gezien hebben De vondst van de heer Vogelaar om het wapen van War menhuizen te fabriceren uit tomaten en zilveulen, was leuk De belangstelling is goed geweest het volgende jaar zal de kolfbaan hopenlijk zilveruien. was leuk De inzenders hebben het de Jury overi gens ver van gemakkelijk gemaakt Na veel wikken en wegen kwam men ten slotte tót de volgende resultaten: SCHOOLKINDEREN HOOG STE KLASSE Geranium: le prijs C van Rijn; 2e prijs N Heman; 3e prijs J van Rijn Jz Salvia: le prijs Jan Kliffen; 2e prijs c van Rijn; 3e prijs H Heman MIDDELSTE KLASSE Begonia: le prijs M Houtkoper; 2e prijs N Koedijker; 3e prijs G Houweli'ng Ageratum: le prijs N Sevenhuijsen; 2e prijs G Houweling; 3e prijs J Westra LAAGSTE KLASSE Lobelia: le prijs E de Geus; 2e prijs Cor Laarberg; 3e prijs G Leysden Afrikaan: le prijs N Gutker; 2e prijs Gerda Leysen; 3e prijs Peter de Geus VOLWASSENEN Coleus: le prijs S Sevenhuysen; 2e prijs Jb Swan; 3e prijs Jn Vlam Witte Ster: le prijs J Middelburg; 2e prijs Jb Smit; 3e prijs Jb Speets Geranium: le prijs J van Rijn; 2e prijs C Schrijver; 3e prijs J Middelburg Begonia: 'le prijs J Vlam Kzn: 2e prijs Jb Gutker; 3e prijs L Kalverdijk Fuchsia: le prijs C de Moor; 2e prijs P Vlam Sr; 3e prijs C Moerbeek Jr Begonia Rex: le prijs Th Kalverdijk; 20 prijs J H Soteman; 3e prijs C Streloher VRIJE INZENDINGEN PLANTEN Begonia Rex: le prijs P vlam Czn Cactussen: 2e prijs P de Ruiter; 3e prijs P Dissel (met struikbegonia) Groep snijbloemen: le prijs Jn Frans; 2fc prijs L Kalverdijk; 3e prijs Jb Vlam Fraaie handwerken: le prijs R de Moor; 2e prijs A Vlam; 3e prijs mevr Voort- huysen Huisviyt: le prijs A Vogelaar; 2e prijs N de Vet; 3e prijs H Homan Tuinbouwproducten: le prijs P Voge laar: 2e prijs P de Geus; 3e prijs O Barsingerhorn Dinsdagmorgen werd de tienjarige L K slachtoffer van een niet dikwijls voor komend verkeersongeluk Van een pas serende vrachtwagen van de groenten- grossier Mulder uit Broek op Langendtjk sprong nl een band en werd tevens de velgrand uit het wiel geslingerd, die het juist passerende kind trof De heer Rijke verleende de eerste hulp, do kwetsuren vielen gelukkig mee Óok do schade aan- de auto bleek niet be langrijk De dijk om Hoerhugowaard vanaf Rus tenburg tot Hensbroek kent een scherpe bocht, die tot op heden nog verstoken is gebleven van de bekende waarschu wingspaaltjes Vooral met natte weg by avond of mist, is dit voor chauffeurs, die ter plaatse niet bekend zijn, een lelijk punt Het is dan ook reeds voorgekomen dat hier een bus met passagiers ln de Ringvaart terecht kwam Nog geen week geleden werd eenzelfde ongeval voorko men met een gezelschapswagen, docrr het buitengewoon krachtig remmen van da chaffeur, die, overigens zeer betrouw baar, maar ter plaatse onbekend was Daar hier veel verkeer is, komt ons een spoedige verbetering 'dringend gewenst 1 voo» i

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2