Stad en Omgeving. 3000 nieuwe abonné's Alkmaarsi Paddestoelvergiftiging met dodelijke afloop AGENDA Bond voor Staatspensionnering blaast appèl Lcitfaloti ^MINDER DAN EEN JAAR Sportuits Baronesse Taets van Amerongen overleden Ketel-exploisie bij Alkmaarse firma Nachten van lijden - jaren van leed - door Rheumatische pijnen L. Spruit overleden Hennink tweede in Vlissingen NIWIN'viswedstrijd De evolutie van de auto Federatief bestuur benoemd Nieuws van „De Hengelaar'' Henk Hoogland wint zilveren biljart A.M.H.C. zet competitie goed in Veel doelpunten in St. Pancras Boys en In het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar werden Vrijdag opgenomen de heer H. van Alphen oud-burgemeester van Zandvoort, woonachtig te Bergen met zijn echtgenote, zjjn dienstbode en twee logé's en baron en baronesse Taets van Amerongen. De zeven patiënten lijden aan de gevolgen van het eten van giftige padde stoelen. Hun toestand laat zich ernstig aanzien. (Het ziektebeeld vertoont in deze gevallen steeds ernstige facetten). Hedenmorgen bereikte ons het bericht, dat baronesse M. E. Taets van AraerongenVan Beenen aan de gevolgen van de vergiftiging is overleden. Mevrouw M. E. Baronesse Taets van AmerongenVan Reenen, die de leeftijd van 60 jaar bereikte, was de dochter van oud-burgemeester Van Reenen en in Bergen een zeer bekende persoonlijkheid. Zij had een groot aan deel in het openbare leven ter plaat se en interesseerde zich ten zeerste voor alles wat haar geliefd dorp be trof. Van het bekende boekje „De heer lijkheid Bergen in woord en beeld", geschreven door haar moeder, mevr. M. van ReenenVölter, verzorgde zij in 1925 de tweede druk en in de loop van dat jaar de tweede uitgebreide druk. Het werkje is juist dezer dagen uitvoerig in onze courant besproken en geprezen als een met grote liefde en kennis geschreven geschiedenis van het dorpje aan de duinenrand. Vele jaren heeft mevr. Taets van Amerongen in Bergen aan Zee ge woond, waar zij zich in het bijzonder verdienstelijk maakte voor het orga niseren van kinderfeesten. Na de eva cuatie vestigde zij zich in Bergen, waar zij zich in het bijzonder voor 't door haar moeder gestichte Museum- werk interesseerde. Haar zo plotseling overlijden zal in breder kring diep betreurd worden. De groene knolamaniet. Het bestuur van de Nederlandse Mycologische Vereniging (Mycologie is kennis van paddestoelen en zwam men) schrijft ons: De groene knolamaniet (Amanita Phalloides), schijnt dit jaar bijzonder veel voor te komen en deze zeer gif tige paddenstoel heeft helaas reeds slachtoffers gemaakt. De vergiftigingsverschijnselen tre den pas op 12 uur na het nuttigen van een maaltijd paddenstoelen, waartus sen deze zwam is terechtgekomen. Men zij dus gewaarschuwd en ete geen paddenstoelengerecht, tenzij men ze- Gelukkig slechts een oefening Het is Zaterdagmiddag, omstreeks drie uur, als bij de fa. Confón aan het Kwakelpad te Alkmaar, een geweldige explosie weerklinkt. Binnen korte tijd zijn de ambulance-wagens ter plaatse en met koortsachtige haast begint men het reddingswerk. Op het Kwakelpad worden vlug drie tenten opgeslagen, waarin dr. J. De- genaar (Alkmaar), dr. Van Gelderen (Beverwijk) en dr. A. Hoekstra (Hei- Ioo) hun intrek nemen. Rode Kruis- soldaten zijn intussen bezig een schip brug te maken over de Hoornse vaart, om zo sneller de plaats des onheils te kunnen bereiken. Binnen korte tijd zijn zij klaar en kunnen verpleegsters en soldaten hun taak beginnen. Het beeld, dat we aan de overkant aantreffen, is verschrikkelijk. Overal tussen de brokstukken vindt men licht- of zwaargewonden. Via de schipbrug worden zij naar de doktoren gebracht, die nu handen te kort komen. Vlug worden de patiënten onderzocht, waar bij de zusters en soldaten op eventue le fouten, die zij bij het verbinden of bij het transport maken, worden ge wezen. Dan gaat het verder. Zij. die lopen kunnen, gaan te voet, de anderen per boot naar het Witte Kruis-gebouw- tje, dat snel in een noodziekenhuis is omgetoverd. Dit alles- had waarheid kunnen zijn. doch gelukkig betrof het slechts een oefening van de transportcolonne kring Kennemerland, die daarmede geëin digd was. Het vlot, dat voor de ver binding tussen beide oevers zorgde, behoefde geen dienst meer te doen en de „gewonden", meest padvinders, wer den onthaald op brood en croquetten. Weet u, dat het Rode Kruis-werk, wil het goed gedaan worden, ontzet tend veel geld kost? Wij zijn bij deze oefening nogmaals tot de overtuiging gekomen, dat het de plicht van iedere Nederlander is lid te worden van het Nederlandse Rode Kruis. En dat, terwijl toch voor velen de al- doende remedie voor t grijpen l'gt: Kru- schen Salts! De meeste rheumatische aandoeningen tomen voort uit onzuiver bloed. Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes "Ininerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben - regelmatig gebruikt - een weldadig aansporende werking op lever nieren en Ingewanden De kleine dage lijkse dosis Kruschen spoort ze aar to krachtiger werking, onzuiverheden in het bloed worden afgevoerd in plaats van zich vast te zetten In spieren en gewrich ten waar ze anders oorzaak zouden wor den van die ondragelijke pijn Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatiek- ltjders over de hele wereld voor wie hel leven weer kleur kreeg. Au zij vrij zijn van die tergende, slopende pijn Vraag Kruschen bij Uw Apotheker ol Drogist. ker weet met uitsluitend eetbare soorten te doen te hebben. Amanita Phalloides heeft een hoed van 512 cm. middellijn, die olijfgroen, geel-groen of brons is, donker gea derd, later vaak bleek, witachtig, glan zend, kaal, zelden met witte of bruine plakjes, bezet is zoals bij vele andere Amanita's. De plaatjes zijn wit of ietwat groenachtig en worden niet, zoals bij de champignon, later roze en steeds donkerder tot bruinzwart. De steel is ook wit of ietwat groenachtig, vlakkig, 512 cm. Om de steel zit een brede afhangende witte rand, die de steel als een schede omvat. Deze knol met zak is het beste kenmerk van de groene knolamaniet. De geur is onaangenaam, enigszins naar rau we aardappelen, echter niet voor ieder waarneembaar. De paddenstoel groeit in zomer en herfst in allerlei bossen en ook op de bosweiden. Zonder deze paddenstoel door en door te kennen mag men geen zwam men met witte plaatjes eten. Het is dus zaak deze paddenstoelen niet te plukken, maar uit te graven, want de knol met zak zit in de grond. Op 74-jarige leeftijd is hier ter stede overleden de heer L. Spruit, die van 1901 tot en met 1939 stadsuurwerkma- ker is geweest in welke functie na zijn aftreden niet meer althans niet door de benoeming van een bepaalde functionaris voorzien is. De heer Spruit, die zijn werkplaats oorspronkelijk in de Heerenstraat en later in de Houttil had, was eerst met het dagelijks toezicht op alle stadsuur- werken belast. Hij heeft destijds ook de tweede wijzer op het uurwerk van de Grote Kerk aangebracht en was meer malen in omliggende gemeenten ljii het monteren of herstellen van toren uurwerken behulpzaam. De begrafenis heeft hedenmiddag plaats op de Algemene Begraafplaats. Vertrek van het sterfhuis n.m. 2.30 u. Ook in de ronde v. Vlissingen speelde de kleine Jan Hennink weer een grote rol. Slechts door een onsportieve daad van Ouwehand uit Den Haag ontging hem met een halve wiellengte de eerste plaats. Op het mooie doch zware parcours startten een 70 renners, waaronder meerdere prominenten, zoals v. Eist, Wachtmans, Brinkman, Ouwehand. Spoedig had zich een groepje uitlo pers gevormd en het waren Gunst (België), Brinkman, v. Eist, Ouwe hand en Hennink. Geleidelijk ver grootte dit groepje zijn voorsprong en met nog 25 km. te rijden was het dui delijk, dat de winnaar bij dit groepje vluchtelingen zou zitten. De enige die in deze groep geen kopwerk verrichtte v/as Ouwehand. Hij kon moeilijk mee komen en de renners lieten hem maar ziten. Wel was Ouwehand zo sportief om enkele ronden vóór tijd mee te delen dat hij niet mee zou sprinten. Dit was billijk ook daar hij slechts bij de gratie van de andere vier in de kopgroep zat. Het was eenvoudig ge weest om de Hagenaar los te rijden. Zijn afspraak was echter niet die van een sportman, want toen Jan Hennink in gewonnen positie lag demarreerde Ouwehand fel (dat kon hij doen want hij had in het geheel geen zwaar werk verricht) en met een halve wiellengte won hij de sprint vóór Jan Hennink. Op de derde plaats eindigde de Belg Gunst, terwijl Brinkman en v. Eist resp. de vierde en vijfde plaats bezetten. Politieberichten In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd ingebroken in de Burg. Paling straat. Van twee naast elkaar liggende huizen, werd aan de achterzijde een ruit ingedrukt, waarna enige goede ren en distributie-bescheiden werden ontvreemd. De politie zet het onder zoek voort. De straatverlichting heeft het in Alkmaar de laatste tijd zwaar te ver duren. De lantaarn op de hoek van de Vondelstraat en de Hoogstraat is reeds 5 maal vernield en zal voorlopig niet worden hersteld! Van een lantaarn in de Snaarmans- laan werd de klok stuk gemaakt!. De daders zijn intussen achterhaald. Zij kunnen in hun boekhouding twintig gulden aan onkosten noteren. Dat het doelloos slenteren door de Langestraat tot baldadigheid kan lei den bleek weer uit het feit, dat enige van deze Langestraatridders het nodig oordeelden tegen een vitrine te trap pen, zodat deze stuk is. FLUFFY NEEMT DE LEIDING". Gezien het daverend succes in ge heel het land van „Fluffy neemt de leiding" door het Ruys ensemble, heeft de directie van het Gulden Vlies be sloten dit grote sucesstuk nog éénmaal in Alkmaar te brengen en wel op Vrijdag 24 Sept. a.s. 8 uur. Naast Cor Ruys en Nel Koppen in een prachtige creatie, treden nog op o.a. Wim vd Brink, Annie Verhulst, Ant Ruys, My- ra Ward, Willy Ruys. Niemand mag verzuimen deze Ame rikaanse Mysterie-Klucht te gaan zien. De plaatsbespreking begint morgen ochtend om 11 uur. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). DINSDAG Harmonie-theater: 8 uur: Het ver haal van de soldaat (G. I. Joe)Victo- Ia-Theater, 8 uur: Schimmenjacht, 18 jaar; Cinema Amerlcain, 8 uur: Achter de wolken, 14 jaar (geprolon geerd); Klein A-rtis, ligplaats Oude gracht: 1021 uur geopend; Gebouw Waakt en Bidt, 8.15 uur: Reclasse ring als cultuurverschijnsel, lezing Mr. van Regteren Altena; Koren keurs, 1822 uur: Land- en tuin bouwtentoonstelling. De Niwin is van de Zondag gehou den wedstrijd niet veel rijker gewor den. De Alkmaarse hengelaars hebben zich niet van hun beste zijde doen ken nen. Twee en zeventig hengelaars heb ben ditmaal deelgenomen, dat is dus niet meer, dan aan een wedstrijd van een enkele vereniging. Zondagmorgen, om half acht, ver zamelden de 72 sporthengelaars zich bij de Accijnstoren. Hierna trok men naar het Zeglis, waar vier maal een half uur werd gevist. Hoewel het weer vrij gunstig was, viel de vangst niet mee. Slechts 94 baarzen kwamen een kijkje aan de oppervlakte van het wa ter nemen. Bij de prijsuitreiking in het café Sariewie, was ook de heer Rolie, commissaris van het sportcomité van de Niwin, tegenwoordig. In een kort woord tot de hengelaars zette de heer Rolie nogmaals uiteen, wat het doel van de Niwin is en dat er van enig streven naar militairisme geen sprake is. Hierna ging de heer Schuit, voor zitter van het CNHV, tot de prijsuit reiking over. De eerste prijs, een prachtige werp hengel, ging naar de heer J. v. Won deren, die het tot acht baarzen had gebracht. De verdere prijzen waren voor: F. H. Blok (7 stuks), J. Blok (6), J Smit (5), Wit (4), Leien (4). Op de eerste Zondag in Juli zal te Akersloot weer voor de Niwin worden gevist. We hopen dat onze sportvissers dan meer belangstelling zullen tonen. 50 JAAR TECHNIEK De heer W. Schmidt heeft de aardige gedachte gehad, in zijn showroom op het Scharloo naast het nieuwste type Ford, met het jaartal 1949, een T-model van 25 jaar geleden uit te stallen en om de show compleet te maken, prijkt daar weer naast een stokoude automo biel uit het jaar 1895. Dat vehikel lijkt net zo weinig op een auto als een koe op een borduurkussen, maar het reed. Het rijdt zelfs nog. Het heeft één cy linder, en de bestuurder zit heel listig achter de passagiers, die voor hem de wind mogen opvangen. De bediening lijkt op die van een locomotief en een chauffeur was meer machinist in die dagen. Vooral het stuurwiel is kinder lijk primitief en het ding heeft wielen als van een tractor zo groot. Met vijf PK snorde dat monster rond de eeuw wisseling over de wegen, al was dat dan ver weg, want het merk luidt Leon Bollée, Parijs Ongeveer te zelfder tijd bouwde Henry Ford zijn eerste auto (in 1896) en zijn technische inzichten, die verwerkt werden in het T-model van 1908 waren zo -erbluffend juist, dat er millioenen T-fords werden verkocht. Toch, als men deze T ziet, uit 1924, een viercylinder- wagen van 20 PK, denkt men onwil lekeurig aan een koffiemolen. Zelfs de zwengel ontbreekt niet. Er zijn dagen geweest, dat zelfs onze generatie in zo'n machinerie langs 's Heren wegen snorde en zich als een vorst Voelde. Maar zie daarneven nu eens het model 1949, chroom en staal, stroomlijn van voor tot achter. Radicaal is gebroken met allerlei technische details, waaraan de Ford-fabriek zo lange jaren vast hield. Henry Ford II gaf tot die ver andering de grote stoot. De nieuwe wa gen heeft een 8-cylinder motor van 100 PK, en de nieuwste snufjes zijn aangebracht. De deuren kunnen niet meer per ongeluk opengaan en ze be hoeven ook niet meer dichtgeslagen te worden. Een lichte druk is voldoende. De inwendige breedte is zeventien cm groter dan bij het model 1947, toch is de wagen zelf smaller, al zou men dat niet geloven. Oorzaak: de weggewerkte spatborden en de stroomlijn. Ook de kofferruimte is ontstellend groot. Het is zeer interessant, de evolutie van de auto eens te gaan bezien. Hoogwoud. SCHAPENSCHURFT. Op de gem.-secretarie is aangifte gedaan van schurft onder de schapen van de veehouder J, van Diepen, Zuidend, alhier. Uit alle delen van de provincie waren Zaterdagmiddag de delegaties van de Bond voor Staatspensionnering naar Paviljoen Kinheim gekomen, om de vergadering van appèl bjj te wonen, die daar onder leiding van de heer A. Greeuw werd gehouden. Er waren afgevaardigden uit Anna Paulowna, maar ook van Wognum, ook uit Purmerend, van Castricum, Bergen en Wormerveer, Oosthuizen en Middelie. De vergadering werd bijgewoond door de bondsvoorzitter, de heer Van Roekei, de penningmeester ds. Spaargaren en het hoofdbestuurslid, de heer Kaastra uit Andijk-West. Het middelpunt van de besprekingen vormde de komende winterpropaganda. De "heer Greeuw, voorzitter van de federatie Alkmaar, betoogde, dat de noodwet-Drees, hoe dankbaar men daarvoor ook is, geen blijvende oplossing betekent. In 1950 of -51 staat men opnieuw voor de keus. Reeds gaat het Rapport-Van Rhijn in de richting van bedrjjfspensioen met premiebetaling. Waarvan moeten vele kleine zelfstandigen deze premie be talen? Het motief blijft: Premievrjj Staatspensioen voor iedereen. Als de Noodwet weer aan de orde komt moet de Bond pal staan en het hele volk vertegenwoordigen. Ook de heer Van Roekei legde de nadruk op dit standpunt. Spr. toon de aan, dat aan de noodwet-Drees nog vele bezwaren kleven. O.a. worden de spaargelden afgetrokken. Het premie- vrij staatspensioen moet een (vol doende) bodempensioen worden, waar bovenuit men dan zichzelf nog kan verzekeren. Als voorbeelden van de nadelen van bedrijfspensioen noemde spr. de tuinders, de kleine boeren. (In Oost-Brabant wonen er 28.000). De Bond staat los van alle politiek. Als wij voldoende sterk zijn, zo vervolgde de heer Van Roekei, zal het parle- Sprookjes worden werkelijkheid. Als men vroeger een huisvrouw zou hebben verteld, dat wol tientallen malen kon worden gewassen zonder dat zs krimpt, slijt of hard wordt, zou ze gezegd hebben: „Vertel me nu geen sprookjes". Maar als U er nü een huisvrouw over spreekt, zegt ze: «Het sprookje is werkelijk heid geworden, want: lk was mijn wol veilig in ALKALIVRIJ 35 ct per pat ment achter ons aanlopen. Zo is het met het algemeen kiesrecht ook ge gaan. Daarom is deze vergadering er één van appél. Spr. wekte alle aan wezigen op, in hun afdeling zoveel mogelijk deelnemers te bewegen op de jaarvergadering op 14 October in Krasnapolsky te komen. De pro paganda moet uitgedragen worden naar de bevolkingscentra, naar Am sterdam, Haarlem, naar Zuid-Holland. Tot besluit wekte spr. de vrouwen, de jeugd op, zich aan te sluiten. Op deze vergadering was één vrouw aan wezig. Dit noemde de heer Van Roe kei een bedenkelijk verschijnsel. Besloten werd een federatief be stuur in te stellen, een commissie, die voor de hele provincie overkoepelend zal werken. In deze commissie wer den bij acclamatie benoemd de heren A. Greeuw, Heiloo, voorzitter;" Y. Beintema, Castricum, secr.; J. Visser, Purmerend; J. H. Kaastra, Andijk- West, H. Woudenberg, Schagen en mevr. N. HelderBrommer, Schagen. Ook de bondspenningmeester, ds. Spaargaren, voerde hét woord en deed een beroep op de federaties, de con tributie op tgd af te dragen. Geen geld, geen propaganda. Bij de rondvraag kwam naar voren het verlangen, contact op te nemen met de plattelandsvrouwen. Voorts bleek, dat op Donderdag 7 October de heer Van Ernst voor de A.V.R.O. zal spreken voor de Bond. Omstreeks half zes werd de vruchtbare vergade ring gesloten. Zondag 19 Sept. hield de visclub De Hengelaar zijn derde onderlinge viswedstrijd. Deze keer was het Noordhollands Kanaal bij Schoorl- dam als viswater gekozen. Om 7 uur ging men gezamenlijk naar Schoorl- dam en om 8 uur werden de hengels uitgeworpen. Er werd gevist op baars. Deze lieten zich niet gemakkelijk verschalken. Na 3 uur vissen was de stand als volgt: eerste prijs D. Beeld man, tweede prijs F. Nieman en der de prijs P. Wiedijk. Voor de grootste en kleinste baars was ook nog een prijsje beschikbaar gesteld. Deze wer den gewonnen door D. Beeldman voor de grootste en W. Corbie, die de klein ste aan de haak kreeg. De voorzitter reikte de prijzen in het clubgebouw aan de prijswinnaars uit. Onze dona- téur, de heer Tesselaar, was tijdens de prijsuitreiking aanwezig, wat zeer op prijs werd gesteld. Men hoopt dan ook, dat er de volgende keer meer dere donateurs aanwezig zullen zijn. De dames zijn ook welkom. De laatste twee dagen Zaterdag werd dit tournooi voortge zet met een achttal meermalen zeer in teressante partijen. Niessen speelde 3 partijen, waarvan hij er één won, één remise speelde en één verloor. Tegen Peetoom won hij met 300—190 met 'n gem. van 16.66: Zijn gelijk spel was te gen Hoogland. Een zeer goede presta tie. Tegen Trimbos verloor hij, wat niet behoeft te verwonderen, want Trimbos speelde met een gem. van 25, Niesse had er 153. Hoogland voegde weer drie winst punten aan zijn score toe. Na zijn re mise tegen Niessen versloeg hij Meeu- we fnet 300—193 (gem. 21.42). Venne- ker behaalde twee zeer nuttige over winningen, die hem tot het laatste nog een kans op de eerste plaats doen be houden. In de laatste partij van Zon dag: HooglandVenneker is de win naar ook winnaar van de hoofdprijs. Peetoom maakte twee goede winstpar tijen, o.a. een van 21.42 gem. Wessels verloor zijn partij tegen Venneker met gering verschil (9 car.), terwijl Trimbos een zege behaalde (gem. 25) en een nederlaag leed tegen Peetoom. Heemskerk leed één nederlaag en MeeuWe twee. Voor Zondag stonden er nog vier partijen op het programma, n.l. Heems- kerk-Meeuwe, Wessels-Trimbos, Wes selsMeeuwe en de beslissingspartij Hoogland-Venneker. Nadat Heemskerk zijn tegenstander Meeuwe op 144 (van de 300) had la ten staan (Heemskerk speelde met 14.28) trof Wessels de Amsterdammer Trimbos in uitstekende vorm. Deze beëindigde de partij in 11 beurten met een hoogste serie van 102 (gem. 27 27). Wessels bracht het- hiertegen tot 146. Ook Van Meeuwe moest Wessels, die niet bijzonder getraind bleek, zijn par tij verliezen (300—152), waarna tót slot Hoogland en Venneker om eerste en tweede plaats streden, 't Was een zeer interessante partij, die tenslotte in 16 beuren werd beëindigd met de stand 300—243, gem. 18,75 en 15,18. Een luid applaus klonk op voor de ongeslagen overwinnaar Henk Hoogland van Z. E. K. Z.? (1 remise), die inderdaad de sterkste bleek, maar ook voor N. Venneker, die op zo uit stekende wijze partij had gegeven en de tweede prijs volkomen verdiende. De winnaar speelde met een alg. gem. van bijna 18Ook Trimbos heeft 'n gunstige indruk gemaakt (a.g. 14,09). En Heemskerk bezette op overtuigende wijze de derde plaats. Na afloop sprak de voorzitter van Z..EK.Z.? hartelijke woorden tot de winnaar van het Zilveren Biljart, die tevens lid van de club is. Maar ook de andere spelers vergat hij niet. Hij roemde de technische leiding van le heer van Dam en dankte hem en de arbiters en schrijvers hartelijk voor hun uitstekend werk en de heer ten Bos voor zijn lokaliteit en materiaal. De heer Rolie reikte op de van hem zo bekende wijze de prijzen uit, waar na tot slot de heer Heemskerk, lid van de Amsterdamse B. V. „Vondel" een alleraardigst gedicht voordroeg, waarin alle spelers op amusante wijze de revue passeerden. Een luid applaus van de aanwezigen volgde hierop. De gedetailleerde uitslagen van Zon dag waren: Heemskerk 300 21 43 14,28 Meeuwe 144 21 29 6,85 Trimbos 300 11 102 2727 Wessels 146 11 72 13,27 Meeuwe 300 12 54 25, Wessels 152 12 30 12,60 Hoogland 300 16 93 18,75 Venneker 243 16 71 15,18 Eindstand: Hoogland 2100 118 133 17,79 13 Venneker 1859 137 100 13,56 10 Heemskerk 1953 151 85 12,93 10 Trimbos 1804 128 102 14,09 6 Meeuwe 1550 116 83 13 36 6 Pettoom 1816 144 116 12.61 5 Wessels 1539 125 82 12.31 3 Niessen 1392 127 87 10,96 3 Er werden in 't geheel 5 series boven de 100 gemaakt. Slachtoffers in Haiderabad Officieel is bekend gemaakt, dat de strijdkrachten van Haiderabad bij de afgelopen gevechten 600 man hebben verloren, die van India 10. De aantallen gewonden zijn nog niet bekend. Tragisch verdrinkingsgeval Gistermiddag is het 5-jarig zoontje van de heer D. Burger te Beverwijk, tydens het spelen op een onbewaakt ogenblik in het zwembad Adrichem te water geraakt en verdronken. Het kind was in gezelschap van een 3-jarig vriendje, dat eerst later van het ongeval vertelde. Het zwembad was juist Zaterdag voor het publiek gesloten. 500 GRAM SUIKER OP DE NIEUWE BON. Volgens het distributieschema zou de nieuwe suikerbon van deze week recht geven op 750 gram per persoon en die van 14 dagen later op 500 gram. Om technische redenen moeten deze bonnen verwisseld worden, zodat deze week voor alle leeftijdsgroepen 500 gram en over twee weken 750 gram suiker per persoon besch'/baar wordt gesteld. Het eerste herenelftal van de Alk* maarse Mixed Hockey Club heeft het nieuwe terrein op waardige wijze in gebruik genomen. Op verdiende wijze werd hier de eerste competitiewed» strijd gewonnen. Het was Pinoké, dat daar in het Heb looërbos de nederlaag leed en als het zo is, dat een goed begin het halve werk is, dan ziet het er voor de A. M. H. C. niet gek uit. Reeds aanstonds bij het begin bleek Alkmaar de sterkste en na circa vijf minuten spelen' wist de nieuwe links» binnen Edens uit een scrimmage te doelpunten. Alkmaar behield het overwicht, hoewel Pinoké af en toe tot het Alkmaar»doel wist door te drin» gen. Een van deze aanvallen leverden voor Pinoké een doelpunt op, zodat de stand weer gelijk was. Tot de rust kwam hierin geen verandering Na de rust begon Pinoké iets beter te spelen en in de eerste minuten moest de Alkmaar*verdediging steeds in actie komen. Na pl.m. 20 minuten drong plotse» ling de AIkmaar»aanval snel op en na mooi vrijgespeeld te hebben, wist Eyssen met een strak diagonaal schot het laatste en winnende doelpunt te scoren. B. M. H. C..ALKMAAR II. Het veteranen»elftal moest de pun» ten in Bloemendaal laten, vooral door te kort aan adem en het nog niet in» gespeeld zijn van verschillende spe» Iers. Met de rust was de stand 2»0 in het voordeel van Alkmaar, waaruit toch wel blijkt, dat „de oudjes" het nog niet verleerd zijn. Na de rust wist B. M. H. C. al spoedig de achterstand te verkleinen, resp. gelijk te maken. Nu was de adem helemaal op, zodat B. M. H. C. nog tweemaal kon doel» punten. Vrone speelde deze eerste thuiswed strijd op haar noodterrein, daar het eigen veld door de KNVB werd afge keurd. Even 2 uur brengt de Vrone-midvoor met de wind in de rug de bal aan het rollen. Het windvoordeel belet de gas ten echter niet om zelf het spel in han den te nemen. Vlug wordt er gecombi neerd en uit één dezer aanvallen kopt Heinis keurig in. Kort daarop is het al weer gelijk uit een prachtig genomen vrije schop. De doelpunten worden aan de lopende band geproduceerd. In korte tijd maken de gasten er drie, waarvan het laatste wegens buitenspel wordt af gekeurd. Nog voor rust loopt Vrone een deel van de achterstand in, de achter hoede van RK AFC treuzelde hier te veel met wegwerken, waar Zeegers van profiteerde. Na rust zijn het de Vrone-mensen die er alles opzetten om gelijk te maken, wat huri na 20 min. gelukt na een keu rige aanval over rechts. De spanning zit er nu geweldig in. Het is niet te bekijken wie het zal winnen. Voor beide doelen spannende momen ten. Dan geheel onverwacht een Alk maarse aanval. Keurig gaat de bal van man tot man, een schot volgt, en voor de vierde maal is de Vrone-doelman ge passeerd. boekten wij omdat onze krant snel Is in berichtgeving, betrouwbaar is in haar voorlichting, objectief is III De krant, die in Alkmaar en omgeving het meest gelezen wordt. Abonneert U nu. U ontvangt dan de krant tot 1 October GRATIS. Vul onderstaand formulier in en bezorg het aan ons kantoor of geef het aan de bezorger mee. Ondergetekende Plaats Straatnaam wenst zich te abonneren Doorhalen wat niet gewenst is Ook de tweede verliep voor de A elftallen zonder ve maria, RK AFC, A Holland behaalden terwijl de Boys en punt thuis kwamen gaat houden wij ei schappen in petto. Het is wel een hee vorig jaar, want toe te clubs de eerste h ook de tweede heif verdrukking. 2 A: AFC heeft kaï by tegen DWV te w the Reds op bet ogei plaats innemen. Ook tegenstelling met vori herstelde zich en gaf eigen veld een vrij dui WFC en HVC deelde: der dat er een doelpui Het gelijke spel van Velox is geen slecht nieuwe tweede klasser de de Spartaan met Amsterdam terug. 2 B: Alcmaria heeft het hard en somtijds spelende SDW een n zorgen. Weliswaar met maar hoe klein het v zijn, het brengt altijd en het zal blijken dat ze afdeling duur zulle loor met dezelfde cijfi overwinning van ZFC mers is iets ruimer hoewel de Zaankante vorm van vorig jaar nen te hebben. TOG in deze afdeling die wedstrijden vier punt meld, door Rapiditas bezorgen. West Frisia het sterk Watergraafs 3 A: In een fraaie de punten bij Vitsse min Zilvermeeuwen Nu was het Always nederlaag opliep. BK menie roemloos ten de cijfers als Succes 3 B: Na een enervi deelden de Boys de gastheren in Beverwij eclatante overwinning Hollandia is dit zekei sultaat, temeer daar terrein speelde. Ook deelden broederlijk mersteyn liep de twe Nu tegen GVO dat hie wedstrijd won. De ve van de Langedijk verl( strijd met veel doelpu 4 A: Berdos liep teg nederlaag op, terwijl de nederlaag kreeg waarvoor RK AFC he gen. Randers kwam Wieringerwaard teru„ dorp maakte dankbaai matige tegenstand d boekte hiermee de ten. De Texelaars toi slechte gastheren war beiden punten op het 4 B: Bergen heeft wedstrijd een overwin Sijbekarspel. Sporters verraste te verslaan. Oudesluis niet slecht. Ditmaal rtelijk zege op And George en WW met elkaar kans om te scoren. Eerstgenoer zodat ook hier de werden verdeeld. EERSTE KI District I. XerxesS vogelsAjax 40. D Blauw Wit't Gooi Volewijkers 1-1. District II. DFC DVSKFC 0-0. Zes HBSFeyenoord 5-5 3-0. District UI. Heracle Ensched. BoysNEC schede 1-1. Quick WageningenGo Ahe: District IV. Willem mondDe Spechten Limburgia 1-1. Juliana —BW 3-5. District V. GVAV SneekVelocitas 0- Quick 1-0. HSCFris lesLeeuwarden 2-4. District VI. Eindht 2-1. Sittardsee Boys de—NOAD 1-2. Spo Longa 2-1. De Baronie 3-1. 2 A. DWV—AFC Volendam 2-4. WFC dijk—Velox 2-2. E taan 2-0. 2 B. OSV—Ut TOG 0-3. ZFC—De Alcmaria Victrix graafsmeerWestfrisia 3 A. HelderVite BKC 3-0. Beverwijk Always ForwardZ ADO '20—Succes 3-( 3 B. Kinheim- steynGVO 0-2. DEMAlkm. Boys. 4 A. ZeevogelsB '26Nieuwe Niedorp waardRanders 2-2. 3-4. Texel—Watervogels 4 B. Sporters Oudesluis—Andijk George 1-1. Bergen WW—Westfriezen 0 4 C. WSV '30—1 Odiz 3-1. USVU—RCZ Limmen 2-2. Assendelf 2-0. 4 E. DCO—ASV kracht 4-1. WBBDI IEV, 4-0. DSS—Madjoe

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2