ouóe WAAG Provinciaal Kegelconcours geëindigd De Gemidza op haar best Stad en Omgeving, AGENDA Tractaat uit 1859 werd Duitsers noodlottig Eis tot uitlevering aan Zweden th. kRAAkman zoon Tel, 2604 (K 2200) Philips demonstreert voor de huisvrouwen Hervormde Mannenvereniging Eickholt wint de Gazelle Als het kalf verdronken is, dempt men de put v. Swol en Rinkel naar Alkmaar Zondag belangrijk tennisevenement Uit het politierapport KAASMARKT Het seizoen in cijfers Groter belangstelling dan vorig jaar Heiloo Burgemeester Kalff verricht de opening Evangelisatie-samenkomsten der Baptisten-gemeente Burgerlijke Stand Akersloot Marktberichten De 18e Juli liep op Texel het Zweed se jacht „Sjacha" door de storm aan de grond. Voor de twee Duitse jongens, die met deze boot Engeland probeer den te bereiken, was dit een lelijke tegenslag. Waarom zij zich al deze moeite getroostten, kwamen we giste ren te weten, toen hun zaak voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, on der presidium van mr. Krabbe, behan- reld werd. H. J. von der Goltz, student en af komstig uit de Russische zóne van Duitsland, was de hoofdfiguur. Hij vertelde, hoe hij een ondergrondse or ganisatie gesticht had voor studenten, boeren en landbouwers. Deze zou te gen Hitier en Rusland gericht zijn. Hij had toen moeten vluchten en was na veel omzwervingen via Denemarken in Zweden terecht gekomen. Volgens Von der Goltz heeft Zweden eeïi handelsovereenkomst met Rus land gesloten. Zweden ontvangt een grote hoeveelheid steenkool en ver plicht zich o.a. Duitsers uit te leveren. Het was dus voor hem de hoogste tijd dit land te verlaten. Daar Von der Goltz met les in boekhouden geven niet voldoende verdiende om een boot te kopen, besloot hij er te Göteborg één te stelen en die na aankomst ter beschikking te stellen van de Zweed se consul in Engeland. Het tweede lid van de bemanning was de minderjarige Danziger G. F. Horst Styra, van beroep monteur. Zweden heeft de uitlevering van deze jongelui gevraagd, daar zij het - ST6ENENBRUG ALKMAAR Voor de eerste maal in dit winter seizoen had de Ned. Ver. van Huis vrouwen haar leden bijeen geroepen in het Gulden Vlies. Dat deze vereni ging in een behoefte van de huis vrouw voorziet, bleek overduidelijk door de grote belangstelling. Ook vele toekomstige huisvrouwen, in de vorm van leerlingen der huishoudschool, waren aanwezig. Mevr. Swanenburg de Veije, de voorzitster, riep hen dan ook een speciaal welkom toe, evenals aan de spreekster mej. Wiardi Dijke. Met een kort overzicht van de grote opbloei der fabrieken ving deze ver tegenwoordigster van Philips haar causerie aan. Zij demonstreerde de ontwikkelingsgang van de gloeilamp van koolhydraatlamp tot de hyper moderne L.T. buizen en toonde het grote voordeel van een goede ver lichting aan. Bij proeven, door Philips genomen in duizenden woonhuizen in Nederland, is gebleken, dat de voor de ogen vereiste lichtsterkte van 4 a 500 lux (d.i. een lichtmaat) slechts zelden bereikt wordt. Zelfs beperkt zich dit meestal tot 30 a 40 lux. Dit is begrijpelijkerwijs zeer nadelig voor de ogen. Hoe men de beste licnt- resultaten op de meest voordelige manier kan bereiken, vertelde en demonstreerde mej. Wiardi op pret tige wijze. Na de pauze liet zij door middel van keurige lichtbeelden zien, welke resul taten men kan bereiken met directe en indirecte plafond- en wandver- liehting. Mevr. Swanenburg de Veije meen de dan ook uit aller naam te kunnen spreken, toen zij mej. Wiardi aan het eind hartelijk dank zegde voor haar interessante causerie. Een prachtige bouquet bloemen vergezelde deze dank. Bij de viering van het 30-jarig be staan der afdeling hoopte de voorzit ters allen weer terug te zien. Dit eerste wintercontact der huisvrouwen beeft ongetwijfeld de onderlinge band zeer verstevigd. Morgenmiddag zal in de consistorie kamer der Grote Kerk de provinciale vergadering worden gehouden van de Hervormde Mannenvereniging ,,ln dienst der Kerk" Na de opening om 3 uur en korte toe spraken van verschillende sprekers zal ds Krop, van Groningen,-spreken over: „Wat is en wil de organisatie voor hervormde mannen „In dienst der Kerk?", over welk onderwerp na de pauze waarin gelegen heid zal worden gegeven de Grote Kerk te bezichtigen, gediscusiëerd zal worden Voorts zal er verkiezing zijn van leden van het provinciaal bestuur Na een gemeenschappelijke maaltijd (brood meenemen) volgt om 7 uur sluiting door ir Voet uit Velsen jacht ter waarde van f 10.000 gestolen hadden. Von der Goltz wil echter niet terug, omdat hij dan aan Rusland zal worden uitgeleverd. De officier, mr. Holsteyn. haalde 'n tractaat met Zweden uit het jaar 1859 aan, waarin de gevallen staan, waar voor uitlevering verplicht is: dit is o.a. diefstal. Daar men hier niet naar de politieke achtergrond moet kijken eis te mr. Holsteyn uitlevering. De rechtbank zal advies geven aan de Nederlandse regering. CONCERTEN KUNNEN NIET PLAATSVINDEN Men verzoekt ons te melden, dat de aangekondigde concerten ln de Muziek- tuin op 26 September van Excelsior en op 3 October van de Postharmonie niet kunnen plaats vinden wegens ziekte van de dirigent, de heer Anderson (Ontleend aan onze advertentie rubriek). VRIJDAG. Harmonie-Theater, 8 uur: Olympische Spelen 1948, tot 14 jaar onder geleide; Victoria-Theater, 8 uur: Het lied van de grote stad, 18 jaar; Cinema Ameri- cain: Santa Fé Trail, 18 jaar. dulden Vlies, 8 uur: Gezelschap Ruys: Fluffy neemt de leiding. Klein Artis lig plaats Oudegr.: 1021 uur geopend. Gemidza, Heiloo, 1518 en 1923 uur: Expositie. ZATERDAG Harmonie-Theater, 7 en 9.30 uur: Olym pische Spelen 1948, tot 14 jaar onder geleide; Victoria-Theater, 7 en 9.30 uur: Het lied van de grote stad, 18 jaar; Cinema Americaln, 7 eh 9.30 uur: Santa Fé Trail, 18 jaar. Gemidza, Heiloo, uur: Expositie. 15—18 en 19—23 Bovengenoemd concours, ter ge legenheid van het 50 (65) jarig bestaan van de club „De Unie", hetwelk 12 dagen heeft geduurd, Is thans ten ein de. Gebrek aan belangstelling is er niet geweest. Vooral de clubs uit A'dam en Haarlem waren sterk ver tegenwoordigd. Er is over 't algemeen hoog gegooid, vooral in de afdeling jubileum, waarin de hoogste werper een gemiddelde van 8.5 behaalde. .Van de afdeling Vrije Baan kunnen wij helaas nog geen volledige stand bekend maken. De beslissing zal wel vallen tussen de heren C. Klerk, Eick holt en Köllmann, die meermalen b negens hebben geworpen. Hieronder volgt de eindstand van de volgende wedstrijden: Korpswedstrijd vijftallen Heren: O.K.A., Alkmaar, 333; Volharding, Haarl., 326; De Noordpool, A'dam, 322; O.Z.E.K., Alkm., 309 (kegeljon- gens); Intiem, A'dam, 307; Baas bo ven baas, A'dam, 301; H.B.S., Haarl., 299; T.O.P., Alkm., 297 (46 tr.); Cu- bo, Alkm., 297 (44 tr.); G.G.P., Scha- gen, 296 (47 tr.) Korps drietallen Heren: Koekoek, Alkm.. 201; O.D.O., Haarl., 189; Met z'n tienen, Alkm., 178 (28 tr.); De Club, Alkm., 178; Op- de Lat, Alkm., 177 (30 tr.); Volhar ding, Haarlem 177 (28 tr. 6x9)) Z'.E.K.Z.?, Alkm., 177 (27 tr.); Koe koek, Alkm,, 177 (27 tr. 6x9); De Prins 176 (29 tr.); T.O.P., Alkm., 176 (28 tr.); D.C.O., Haarl., 176 (27 tr. 5x9); O.Z.E.K. 176 (27 tr.); H.B.S., Haarl., 175; O.Z.E.K. 173 (28 tr.); H.B.S., Haarl., 173 (27 tr.) Korps vijftallen Dames: Raak, A'dam, 285; W.I.K., Alkm., 270; E. W. A., A'dam, 261. Dames drietallen: Ophouden Wint 166; Zet 'm op, Alkm., 164; W.I.K., Alkm., 161;-Raak, A'dam, 152. Wisselprijzen Alkm. Kegelbond; Super: O.K.A. 333; Senioren: Koe koek 313; Junioren: Houthalers 314; Dames: W.I.K. 270. Jubileum Heren: Q. Jonker, Alkm., 127; A. Nefkens, A'dam, 121; T. Smit, A'dam, 119; J. Swier, Alkm., 118; Berrier, Amsterdam, 118; W. Oomen, A'dam, 117; W. Homoed, A'dam, 116; v. d. Eisen, A'dam, 116 (5x9). Juileum Dames: mej. Nelis, Alkm., 111; mevr. de Haas, Schagen, 109; mevr. Servaas, A'dam, 109; mevr. Luisteraar, A'dam, 106; mevr. Eick holt, Alkm.,. 106 (3 x 9); mevr. Bosch, Alkm., 104. Hoogste Korpsgooier: M. de Haas, Schagen, 81 (5-tallen); J. Hoek meijer, Alkm., 78 (3-tallen); mevr. Osch, A'dam, 68 (5-tallen)mevr. Langendijk, Alkm,, 64 (3-tallen). Dagprijzen: Baan 1: mevr. Metze- laar 40; baan 2 1: mevr. Bosch 41; baan 3; T. Smit, A'dam, 45 3 x; baan 4: mevr. Servaas, A'dam, 44; jubi- leumbaan: Kip, A'dam, 105; baan 5: Servaas. A'dam 41; baan 6; G. Gene- faas, Alkm., 45 2x. Zo juist vernamen wij nog, dat in de Vrq'e Baan-wedstrijd de eerste prijs (het Gazelle rijwiel) is gewon nen door de heer J. Eickholt, 2e is de heer Köllmann en 3e de heer C. Klerk. De volledige uitslag van deze wed strijd zullen wij in een der volgende nummers vermelden. Na de wedstrijd dankte de voorzit ter van de Alkm. Kegelbond alle da mes en heren voor hun medewerking, alsmede de heren van^de wedstrijd commissie en de kegeljongens voor al het werk in deze twaalf dagen ver zet. Tevens deelde de heer J. Diepen mede, dat de wedstrijd sportief en financieel goed geslaagd is. Dezer dagen maakten wü melding van het feit, dat een machinist der Nederlandse Spoorwegen door zijn te genwoordigheid van geest het leven redde van een twee-jarig jongetje, dat onbekommerd op de rails speelde en geen erg had in de aanstormende elec- trische trein. Thans vernemen wij, dat de ouders van de kleine Henkie Duiveman uit de Grensstraat alhier, het adres van de treinbestuurder hebben opgespoord en hem een brief hebben geschreven, waarin zij hun welgemeende dank uitspreken voor het tijdig tot stilstand brengen van de trein. Een stoffelijk blijk van waardering heeft deze brief vergezeld. De bestuurder, die door zijn kordaat optreden een dodelijk ongeluk wist te voorkomen, is de heer Snel uit de Glashavenstraat 7 te Haarlem. Wij willen ons hier in het openbaar tot deze bestuurder wenden en hem hulde brengen voor zijn doortastend optreden. Want uitsluitend aan zijn initiatief is het te danken dat een ge zin niet in rouw werd gedompeld. Ere, wie ere toekomt. Deze kwestie heeft echter nog een andere kant, die niet onbelicht mag blijven. Reeds herhaalde malen hebben wij vanaf deze plaats gewezen op de on houdbare toestand, die er op deze plaats bestaat. De spoorbaan ligt daar open en bloot voor de jeugd, de draad afzetting is lange tijd zo verwaarloosd geweest, dat zij in het, geheel geen af sluiting meer was en bovendien is daar het klaphekje, dat door een ieder, die dit maar wil, geopend kan worden. Het prikkeldraad werd verbeterd, de afschutting hersteld, maar het hekje staat er nog net zo. Treinpersoneel, dat vanuit deze stadswijk naar zijn werk gaat, maakt er gebruik van, maar wij vragen ons af, of het nu niet eens hoog tijd wordt, dat het geval op slot gaat. Desnoods moet dan een ieder, die ge rechtigd is er gebruik van te maken, van een sleutel worden voorzien, maar voor een afdoende afzetting moet wor den gezorgd., Moeders hebben hun kroost nu een maal niet aan een touwtje en kinde ren zien geen gevaar. Wij hopen, dal hier spoedig zal worden ingegrepen, en dat de toegang tot de spoordijk, waar de treinen een flinke snelheid hebben, onmogelijk zal worden ge maakt. Zo niet, dan zien wij nog eens een verbolgen vader het hek solide dicht- nagelen. Een vader, die het spreek woord „Als het kalf verdronken is, dempt men de put" liever niet van toepassing ziet worden. Dezer dagen meldde zich bij de po litie een wisselloper, die een porte feuille, inhoudende f 700, verloren had. Terwijl hij zijn verhaal deed kwam een gemeente-werkman met het verlorene aandragen. Een toevalligheid die zowel de eerlijke vinder als de gedupeerde do grootste voldoening schonk. Er worden in onze maatschappij de vreemdste dingen verloren en gevon den. De politie trof vannacht op de Bergerweg een bruin paard, aan dat blijkbaar verandering van weide wenste. Hij, die een paard mist, kan zich tot de politie wenden. Dr. Hans van Swol, Neder lands tenniskampioen, Rin kel, samen met eerstgenoem de Nederi. kamp. dubbelspel, Lijsen, één der 20 beste Ned. tennisspelers, en de Oostelij ke eerste klasser Breukink zullen Zondag a.s. op de ba nen van het Gem. Sportpark exhibitions spelen. Behalve enkel- en dubbelspelen, zul len zij voorts in gekruiste wedstrijden uitkomen tegen de sterkste spelers uit Nrd.- Holland. Hiervoor zijn uit genodigd F. Beek, Mr. H. Schuurman en Dr. de Jong. De wedstrijden worden georganiseerd door de Centrale Propagandacommis- sie van de Kon. Nederi. Lawtennis- bond, die v. Swol. Rinkel, Lijsen en Breukink bereid gevonden heeft naar Alkmaar te komen, om hier enkele partijen te spelen. Het belooft het grootste tennis-evenement te worden, dat Alkmaar ooit gekend heeft. Nog nimmer is een groep spelers van deze kracht op de Alkmaarse baan geweest. Toen indertijd het Sportpark geopend werd. bracht mej. Rollins Couquerque een bezoek aan onze stad, maar noch Timmer, v. Lennep, Scheurleer of de huidige tennisgroten hebben hier ooit gespeeld. Men zal Zondag op baan 6 't beste tennis kunnen zien, dat op het ogenblik in Nederland gespeeld wordt. De wedstrijden vangen aan om 11.45 uur. Van half twee tot twee uur wordt VAN SWOL EN RINKEL gepauzeerd, waarna de exhibition wordt voortgezet tot ongeveer 17 uur. Hoewel de spelers zelf zullen be slissen in welke combinatie zij zullen spelen, is het te hopen, dat v. Swol en Rinkel 'elkander in het enkelspel zul len ontmoeten. Wat het dubbelspel be treft, zal het Nederlandse kampioens- double wel gebroken worden, zodat een meer gelijkwaardige tegenstand verze kerd is. In welke samenstelling onze beste Alkmaarse spelers zullen uitko men, is nog niet bekend en zal eerst Zondag beslist worden. De toegang is geheel vrij, zodat ge rekend wordt op een grote belangstel ling, niet alleen van de zijde der ac tieve tennisspelers en het publiek, maar vooral ook van de jeugd, die Zondag van Nederlands beste tennis spelers veel zal kunnen leren. De kalender wijst 24 September. Drie dagen is de herfst oud, maar veel lan ger reeds is het weer guur en onaan genaam. Dit verhindert blijkbaar toch de vacantiegangers niet, naar Alkmaar te komen om het schouwspel van de kaasmarkt te zien. En er zijn ook heus nog mensen, die om deze tijd van het jaar vacantie hebben. Mogelijk zijn dit de zoveel gesmade „snipperdagen" mo gelijk ook stelden zij hun verlof uit, in de hoop op beter weer, dat deze zo mer zo lang op zich liet wachten. Er waren vandaag toch altijd nog een paar honderd bezoekers, die om de kaasstapels heenliepen en het ge draaf van de dragers gadesloegen. Het heeft ontegenzeggelijk zijn voordelen, laat in het seizoen te ko men. Dan krijgt men tenminste waar voor zijn geld en behoeft niet op de zevende of achtste rij op zijn tenen te gaan staan om iets te zien. Toch gaf de markt vanmorgen een gedrukte stemming" te zien. Dat zal wel in het sombere weer gezeten heb ben. De mensen liepen ietwat huiverig en onwennig rond en verdeelden hun aandacht tussen de markt en een grote auto, die op het plein gepar keerd stond en door een Alkmaar- van-een-turf-hoog een „moordslee" werd genoemd. En ook de stads- beiaardier zwierf om een uur of half elf over het plein, voordat hij zich naar zijn hoge zitplaats begaf. En hij maakte de indruk of hij daarvoor maar weinig voelde. Insiders weten gelukkig beter. Het afgelopen seizoen. De heren Rfös en Dinkelberg van V.V.V. hebben ons iets verteld over het bezoek in het afgelopen seizoen. Het totaal aantal bezoekers wordt geschat op ruim 150.000. Zeker ls, dat zich onder hen méér vreemdelingen bevonden, dan vorig jaar. Ruim 17.500 bezoekers hebben de toren beklommen, meer dan 3500 maakten een rondvaart door de stad, ruim 700 namen een kijkje in de Wie- ringermeer. Voorwaar opnieuw een bewijs, dat de markt 'n grote attractie zal blijven! Vandaag namen o.m. twintig direc teuren van reisbureaux een kijkje, die als gasten van de K.L.M. ons land be zoeken. Vandaag over 14 dagen, op 8 Oct., zullen 24 directeuren van American- Express-Reisbureaux uit de Verenigde Staten naar Alkmaar komen, die om 10 uur in het Victory-hotel door de V.V.V. worden verwelkomd en om half elf op het Stadhuis officiéél zullen worden ontvangen. Maar dan is het ook bijna afgelopen. Eind October is het definitief uit, Dan zal het Waagplein ook op Vrijdagen verlaten liggen tot in 1949 het seizoen weer begint. Eén troost is er, de dragers blijven in het wit. Alleen het appèl van zeven uur is met ingang van volgende week verschoven naar half acht. De aanvoer. Vandaag was er 42.000 kilo kaas, verdeeld over 10 stapels boerenkaas en 12 stapels fabriekskaas. beiden tegen een notering vsn f 79 per 50 kg. De talrijke weken van voorbereiding hebben ongetwijfeld het succes gebracht waarop de Gezamenlijke Middenstandszaken te Heiloo hoopten. De organisatie klopte dan ook prima en tijdens de opening waren alle stands keurig verzorgd en kon de voorzitter van de Gemidza, de heer Jac. van de Kommer Jr. allen hartelijk welkom heten in de Oude Herberg, waar de officiële opening gister middag om drie uur door burgemeester Toen de heer Jac. v. d. Kommer Jr. allen welkom heette, merkten wij o.a. op, behaive bet voltallige college van B. en W., de heer Nijhuis namens de Middenstandsbank; de heer D. J. Schef- fel namens de Kamer van Koophandel en de heer C. W. Keijsper namens de contactcommissie voor de Middenstand. De Oude Herberg was verder tjokvol met belangstellenden en standhouders en de voorzitter sprak zijn blijdschap daarover uit. Spreker schetste de voor oorlogse Gemidza-tentoonstellingen. De moeilijkheden zijn heden echter ook groot. Spreker dacht aan de distributie- en regeringsmoeilijkheden en was ervan overtuigd, dat daarna de concurrentie- moeilijkheden zouden komen. Als Mid denstander blijft het devies: de klant is koning. Door goede kwaliteit moeten wij terrein weten te winnen. Spr. was trots op Heiloo, en op Heiloo's midden stand. Ook het gemeentebestuur zegde spr- dank voor zijn aanwezigheid en voor de bereidheid de middenstand steeds ter wille te zijn. Hierna bracht hij dank aan één der pioniers, de heer A. Greeuw, die juist tijdens deze tentoonstelling zijn 25-jarig zakenjubileum herdacht en offreerde de firma Greeuw een prachtige bloe menmand namens de Gemidza. De burgemeester aan het woord. Hierna werd de erewijn rondgediend waarna de burgemeester gelegenheid kreeg de tentoonstelling officieel te openen. De burgemeester zeide o.a., dat het jammer was, dat slechts enkelen dit prachtige werk voor de midden stand ter hand hebben durven nemen, doch bewonderde het vele wat zij tot stand hadden gebracht. De Gemidza heeft echter niet alleen de taak de be woners uit Heiloo ter plaatse te doen kopen, doch ook zal tegen de papier rompslomp actie gevoerd moeten wor den. Van harte hoopte spreker verder, dat deze tentoonstelling een vooruit gang voor de middenstand ter plaatse zal brengen en bracht hierna een dronk uit op het welslagen van de tentoon stelling. De heer v. d. Kommer bracht de burgemeester dank voor de hartelijke woorden en hoopte dat het contact met het gemeentebestuur steeds op. dezelfde vriendschappelijke wijze zal blijven be staan. De heer Greeuw bracht dank voor de gebrachte bloemenhulde en met de spreuk, die hij eens had gelezen: „De oudjes doen het nog best", hoopte hij nog veel voor de middenstand te Hei loo te doen en had de wens, dat iedere middenstander spoedig vrij man in eigen bedrijf zal zijn en dat de midden stand tot in lengte van dagen een goede toekomst tegemoet zal gaan. De heer Jac. v. Gemeren sprak nog enkele woorden als voorzitter van de VVV en noemde het verband wat er be staat tussen de VVV en een goede mid denstand. Spreker hoopte dat het een gunstige financiële balans plus handels balans en een bezoek van geheel Heiloo zal brengen. De heer H. Groot zei als voorzitter van de R.K. Middenstandsvereniging hartelijk dank voor de prettige totstand koming van deze tentoonstelling en fe liciteerde tevens de organisatiecommis sie met dit bereikte resultaat. Hij hoop te verder dat de activiteit zal overslaan op alle middenstanders ter plaatse. *16 feliciteerde tevens de standhouders voor hun moed en sprak als zijn over tuiging uit, dat bij éen eventueel vol gende tentoonstelling zeker meerdere stands zullen worden aangevraagd. Ook de heer Greeuw bracht hij de dank over van de R.K. Middenstandsvereni ging voor de prettige samenwerking en Evenals verleden winter, hoopt de Bap tisten Gemeente te Alkmaar in de Nieuwe Doele, Doelestraat, ook nu weerf de laat ste Zondag van elke maand, speciale evangelisatie-samenkomsten te houden, waar actuele onderwerpen behandeld zul len worden Behalve de plaatselijke voorganger, zul len ook predikanten van elders in deze d^ehsten voorgaan De eerste samenkomst wordt gehou den op Zondag 26 September, 's avonds half acht, met medewerking van de be kende zanger Adr Pape van Haarlem (Zie advertentie in dit blad) Geboren: Joannes B„ z. v. P. Bilars en A. Cornelissen. Ondertrouwd: Gerardus A. Leeuwenkamp, 23 jaar en Agatha M. Nieuwenhuizen, 20 j. Paulus P. Beemster, 27 j. en Margaretha C. Veldhuizen, 24 j. Joan Mostert, 27 j. en Trijntje C. Jansen, 26 j. Cor- nelis W. Keijsper, 22 J. en Maria A. E. Roobeek, 22 j. Nicolaas J. Rejack, 26 j. en Trijntje Bolweg, 24 j. Petrus T. Wijnker, 27 j. en Geertrui- da M. Pot, 23 j. DRIE-SANATORIA-COLLECTE In herinnering wordt gebracht, dat mor gen de collecte zal worden gehouden voor de tbc-sanatoria: „Sonnevanck", „Zonne gloren" en „Zonnestraal" En wij roepen alle Alkmaarders toe: Geeft met milde hand Nu dria in één verband! Kalff plaats vond. feliciteerde deze energieke jubilaris met zijn 25-jarig zakenjubileum. Spr. was ervan overtuigd, dat nog vele jaren vruchtbare arbeid van de heer Greeuw waren te verwachten. Een rondgang over de tentoon stelling. Hierna nodigde de heer Jac. vd Kom mer Jr. de aanwezigen uit de tentoon stelling te bezoeken. De eerste indruk die wij daarvan hadden opgedaan was reeds zeer gunstig, doch als men alles eens op zijn gemak bezichtigt, staat men verbaasd, dat men alles wat de middenstand op deze tentoonstelling laat bezichtigen, hier ter plaatse kan ver krijgen. Wanneer wij alle stands zou den opnoemen, zouden wij zeker te veel plaatsruimte nodig hebben, maar voor de liefhebbers van bloemen en planten is er zeer veel te genieten, en zo denken wij ook aan de belangrijke meubel-, wol-, lingerie-, potten- en pannen-stands, electriciteits- en kolen- stands, alles is even mooi en prachtig ten toon gespreid. Speelgoed-afd., foto benodigdheden, kruideniers- en wijn afdelingen, zowel als auto's, fietsen en autopeds kan men bewonderen in de fraaiste uitvoeringen. De firma Pater Iaat het prachtige glas-in-Iood, aan schouwen en geeft desnoods een de monstratie hoe een en ander vervaar digd wordt. Ook voor behang- en schilderwerk is de firma Schipper op de tentoonstelling aanwezig met een duidelijke stand ten gerieve van de be volking. En zeker zult u watertan den wanneer U het prachtige fruit en conserven aanschouwt. De slagers hebben voor een heerlijk heid op deze tentoonstelling gezorgd, bij aanschouwing waarvan men er ont stemd over wordt, dat men maar zo weinig vleesbonnen krijgt toegewezen. Boter en kaas men mag dit fijne zui velproduct proeven heerlijk gebak is eveneens aanwezig. Schoeisel is evenmin vergeten; tevens wordt gede monstreerd verfraaiing van onderhoud in woningen; en een prachtige stand van de fa. Deutekom bewijst hoe alles, maar dan ook alles in Heiloo is te ver krijgen. En zo zouden we kunnen door gaan, want letterlijk alles wordt ten toon gespreid en een bezoek zult U ze ker niet teleurstellen. De feestelijkheden in het dorp. In ons prachtige dorp is natuurlijk ook een actie tot feestvieren ingezet. Het was gisteravond een fakkeloptocht, opgevrolijkt door de tonen van de bei de muziekcorpsen, die er dadelijk de ware stemming brachten, De fakkels werden na afloop- alle brandende voor het raadhuis in het park gezet en 'de honderden lampions die in de omge ving van het raadhuis voor de wo ningen en winkels waren aangebracht, gaven met de tijdens de jubileumfees ten aangebrachte en nu weer branden de verlichting, Heiloo een feeëriek aanzien. De draaimolen van Braak achter het Witte Kerkje, met de olie- bollenkraam en rad van avontuur com pleteerde zeker het geheel en zal er toe bijdragen dat nog velen naar dit prachtige punt getrokken zullen wor den.. Het bezoek aan de tentoon stelling. Het bezoek aan de tentoonstelling was gisteravond zo overweldigend dat het de verwachtingen voor de eerste avond reeds verre overtrof. De 1000ste bezoeker, de heer Chr. vd Berg, wo nende Sch. Hondsbosschelaan J 71, had dan ook al spoedig de controle gepas seerd. De verwachting is, dat in de loop van deze dag verschillende 'prij zen zullen worden uitgereikt voor de telkens voorkomende 500e bezoeker. Laten wij als slotconclusie dit over zicht besluiten met op te merken, dat deze tentoonstelling de verwachtingen verre heeft overtroffen en dat de Hei- looër Middenstand op uitstekende wij ze voor de dag is gekomen. De tentoonstelling is iedere dag ge opend van 15 tot 23 uur. Hedenavond wordt er voor het raadhuis door Eens gezindheid een muziekuitvoering gege ven ter gelegenheid van deze tentoon stelling. BURGERLJKE STAND Geboren: Wim, zoon van W Hees sels en E Siemer Gerard, zoon van .T Bajema en H v d Kuijt Arnoldus, zoon van C B L'Abée en J Tak Getrouwd: Volkert Olgers en Jo hanna Zoon BEROEPEN Ds A van Santen alhier is beroepen bij de Hervormde Gemeente te Naaldwijk WARMEN HUIZEN, 23 Sept 38,500 kg Aardappelen: Schotse muizen 5,50 eigen heimers 5,306,20, Koopmans blauwe 6,50 6,60; uien: 6, gele nep 10—11,80 en drie lingen 4,10—4,40; 13,400 kg rode kool 6— 8,40; 1100 kg gele kool 6,40; 92,500 kg witte kcol 4—5; 700 kg groene kool 10,70—11^80; 5800 kg slabonen 25—38; 12,100 kg bieten: I 6, H 4,50 en in 3; 1000 kg peen: IT 6 en III 4,50 NOORDERMARKTBOND, 24 Sept. '4.8. 180000 kg Witte kool f 4—f 5.10; 13000 kg Rode kool f 6f 10.10; 24000 kg gele kool f 5f 5.90; 3400 kg Groene kool f 8.10f 11; 3000 kg Aardappelen: Eer stelingen f 4.40f 5.50, Eigenheimers f 5.10f 5.30, Blauwe Eigenheimers f 6 f 6.10, Bevelanders f 5f 5.30, Bintje f 4.80f 5.10, Koopmans blauwe f 6.10 f 6.50; 8000 kg Uien f 6—f 7.90, drie lingen f 190—f 5.30 en nep f 10.30— f 11.60; Tïï kg Peen II f 6.50, III f 5; 50.000 kg Bieten I f 6 en II f 4.50; 19000 kg Slabonen f 25—f 40.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2