Dit jaar 30.000 nieuwe huizen Geheel Frankrijk slaakte DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN De bouwkosten omlaag, de huren iets omhoog Luehtpiraten stalen diamant uit vliegtuig Australië wil thans onze emigranten toelaten De Tot Marshallhulp voor Indonesië voorlopig uitgesteld een overeenkomst is bereikt Juan Peron met de dood bedreigd Weerbericht BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Zaterdag 25 Sept. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145s*< J»"*"* ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en Aanbod tot 15 woorden jf 1.—. elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.per kwartaal HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN RAYONREDACTEUR: W. OLIEMANS I Viif a zes millioen Fransen, die aan- Minister In 't Veld over de huizenbouw De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. J. in 't Veld, heeft te Amsterdam een inleiding ge houden over de huizenbouw. Hij deed dit met het oog op de aanvallen, die op hem en zijn ministerie worden gerieht en die niet op feiten of gegronde argu menten steunen. De minister zeide, dat in de eerste zeven maanden van dit jaar 15.700 wo ningen zijn gebouwd. In het begin van bet jaar bedroeg de maandproductie 2000 huizen. In Juli is de productie op gevoerd tot 3000 huizen per maand. De minister zeide, veilig te kunnen ver zekeren, dat de totaalproductie! voor 1948 de 30.000 zal bereiken. Door de regering is voor de wederopbouw voor 1949 een bedrag van 400 millioen gul den uitgetrokken. Hieraan zal niet v/orden getornd. In dat jaar hoopt men een productie te bereiken van 38.000 woningen. Hiermede zal het evenwichts punt bereikt aijn. De minister deelde nog mede, dat in de afgelopen tijd veel z.g. duplex- woningen voor twee gezinnen zijn ge bouwd. Deze zullen, wanneer in de woningpositie wat meer speling is ge komen, met betrekkelijk weinig moeite kunnen worden veranderd in een-ge- zins-woningen. In vergelijking tot het vorig jaar is de productie dit jaar per werkdag met 40 procent gestegen. Dit komt door de grotere toevloed van bouwvakarbeiders, alsmede door een betere aanvoer van bouwmateriaal. Het is het streven der regering deze aan voer steeds te verbeteren. Bizone zal Praag proclameert doodstraf voor politieke misdrijven Te Praag is bekend gemaakt, dat de doodstraf opgelegd zal worden aan ieder, die misdaden „in verzwarende omstandigheden" tegen de staat pleegt. Het Tsjechoslowaakse parlement zal de volgende week de nieuwe wetten be spreken, volgens welke de bevoegd heid van de rechtbanken zal worden uitgebreid. Door de aanneming van de ze wetten zullen het drijven van een „niet-erkend nieuwsbureau" en het verspreiden van geruchten als misda den worden aangemerkt. Het niet be kend maken van gepleegde strafbare daden zal ook als misdaad worden be schouwd. De wetten zijn ook gericht tegen hen, die het land illegaal verla ten, tegoeden van de republiek in het buitenland aantasten en bevriende landen belasteren. 400.000 ton cement leveren en de han delsverdragen met Rusland, Finland en ook dat met Bizone zullen de hout- positie aanzienlijk verbeteren. Er is derhalve hoop, dat onze bouw productie in stijgende lijn zal blijven. We zullen moeten komen tot 60.000 wo ningen per jaar. Onder alle voorbehoud zei de minister, dat hij hoopt in 1951 deze productie te kunnen bereiken. Hogere huren Een van de grootste moeilijkheden ligt in de enorm gestegen bouwkosten en de te lage huren. Er zal tot betere verhoudingen gekomen moeten worden. De bouwkosten moeten omlaag, de huren iets omhoog. Met grote nadruk wenste de minister echter te verklaren, dat het de politiek van het kabinet zal zijn, de arbeiders hiervan niet de dupe te doen worden. Een verlaging van de bouwkosten is naar het inzicht van de minister moge lijk, nu veel regelmatiger aan de ob jecten wordt en kan worden gebouwd dan het vorig jaar het geval was. Jodenjagers berecht Het commando Henneicke voor Bijzonder Hof. Een lange lijst van namen van Jood se Nederlanders las mr. M. H. Gelinck, procureur-fiscaal bij het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam, gistermorgen voor toen hij de slachtoffers opsomde van de twee Amsterdammers J. J. Rutgers en M. Hinse, die als lid van de colonne Henneicke, de Zentralstelle für jüdische Auswanderung zoveel als mogelijk hadden gesteund bij het op sporen van Joden. De werkzaamheden van deze colon ne Henneicke vullen wel een van de zwartste bladzijden uit de geschiede nis van de bezettingsjaren. Henneicke v/as zelf een snorder-taxi-chauffeur, die zich ontpopte als een zo felle Jo denjager, dat hij de leiding kreeg over een apart commando en tenslotte door de illegaliteit werd geliquideerd. E. en H. hebben in dit commando een be langrijke rol gespeeld. Tegen beide verdachten werd de doodstraf geëist. Vijf a zes millioen Fransen, die aan gesloten zijn bij de vakbonden, legden Vrijdagmiddag gedurende twee uren 't werk neer, overeenkomstig de oproep van de drie grote vakverenigingen. Deze waarschuwingsstaking is vol gens de eerste berichten praktisch al gemeen geweest in geheel Frankrijk. In enkele bedrijven en Op sommige plaatsen is het wachtwoord 'echter ruimer toegepast en is beslist tot een 24-urenstaking. Andere vakbonden hebben het bevel niet opgevolgd, daar het naar hun mening een politieke staking betrof. Wat betreft de streek van Parijs, is het wegens de algemene 24-urenstaking, waartoe de Metrovak bonden hebben besloten onmogelijk 't aantal stakers te schatten. Tal van ar beiders hebben wegens gebrek aan ver voermiddelen niet naar hun werk kun nen gaan. Veren. Naties gaan de verkeerde weg De leider van de Zuid-Afrikaanse delegatie Eric Louw heeft in de al gemene vergadering van de Verenig de Naties scherpe critiek geleverd op het beleid. Zuid-Afrika zal misschien moeten overwegen of zijn lidmaat schap, aldus Louw, wel in overeen stemming is met zijn nationale be langen, indien de V.N. geen andere weg kiezen, dan die welke zij in de afgelopen twee jaren hebben bewan deld. Slechts openlijke discussies, waarbij de feiten vierkant onder ogen gezien wordenl kunnen de uit eindelijke ineenstorting van de V.N. en een oorlog voorkomen. Spr. laakte het misbruik, dat van de Assemblee gemaakt wordt voor de vergiftiging van de betrekkingen tussen Euro peanen en niet-Europese rassen ter wereld. Martha Eggerth en Jan Kiepura naar Amsterdam De beroemde tenor Jan Kiepura en de Hongaarse zangeres en filmster Martha Eggerth komen in October naar ons land om elk een gastconcert te geven. Op Dinsdag 5 October zingt Martha Eggerth in het Concertgebouw te Am sterdam. Haar echtgenoot Jan Kiepura komt eind October voor het geven van één concert in Amsterdam. Martha Eggerth heeft gedurende de oorlog in Amerika geleefd, terwijl Jan Kiepura bij het uitbreken van de oor log onmiddellijk dienst nam als vrij williger bij het Poolse leger in Frank rijk. Na de val van Warschau werd hij naar Amerika gezonden om wel dadigheidsconcerten te geven voor zijn getroffen land. Westers protest door Sovjets aangenomen Britse en Amerikaanse ambtenaren hebben schriftelijk geprotesteerd tegen een besluit der Sovjets om oefeningen te houden met luchtdoelgeschut in de luchtcorridor, zo wordt uit Berlijn ge meld. Verklaard werd dat de Sovjets alleen verantwoordelijk zouden zijn voor eventuele incidenten. Geen van de Britse en Amerikaanse piloten die in de corridor hebben ge vlogen op de „gevaarlijke" uren, heeft melding gemaakt van enig vuur van luchtafweergeschut. De conferentie op de Krim Te Boekarest is bevestigd, dat maar schalk Stalin, de president van de Tsjechoslowaakse republiek, Gottwald, de Roemeense minister van buitenland se zaken, Anna Pauker en de Bul gaarse minister-president, Dimitrof, op de Krim zijn bijeengekomen. Ook Duitse staatslieden naar de Krim? Volgens het Duitse nieuwsagent schap Dena (Amerikaanse zóne) heeft Otto Buchwitz, voorzitter van de S.E.D. in Saksen (Sovjet-zóne), zien naar de Krim begeven, waarheen Max Seidewitz. de premier van Sak sen, hem binnenkort zal volgen om er zijn vacantie door te brengen. INBREKERS PLEEGDEN NEGEN INBRAKEN. Twee inbrekers, die Vrijdagnacht in niet minder dan negen woningen in Hilversum waren binnengedrongen om er geld, alle distributiebescheidenen wat maar van hun gading was, te ro ven, werden, juist toen zij van plan waren het tiental vol te maken, door een surveillerend agent ontdekt. Zij trachtten te ontkomen, doch de agent schoot een van hen in het been, waar na ook de ander kon worden gearres teerd. »Rusland kan niet winnen» Tijdens het debat in het Britse Hoger huis heeft lord Salisbury, de leider der oppositie, aangedrongen op de afschaf fing van het recht van veto in de Vei ligheidsraad. De enige manier om de vrede te verzekeren was de Sovjet-Unie duidelijk te maken, dat „voor het ge val zij een oorlog zou beginnen, er voor de Sovjet-Unie geen mogelijkheid is deze te winnen". Thans 140 doden te Honkong Het aantal doden van de grote brand te Hongkong, welke Woensdag plaats vond, is gestegen tot 140. Inmiddels heeft een tweede brand in twee dagen tijds plaats gehad. Deze brand kostte drie mensen het leven, ter wijl zes anderen in 't ziekenhuis moes ten worden opgenomen. Tijdens de in het Stockholm Stadion gehouden Internationale Atletiek wedstrijden werden de nummers 100 M. hardlopen en 80 M. horden gewonnen door onze landgenote Fanny BlankersKoen. Hier zien wij haar in actie tijdens de start voor het nummer 100 M. hardlopen. Dr. Euwe blijft kampioen De zevende partij van de match om het schaakkampioenschap van Nederland tussen Dr. Euwe en van Scheltinga is door eerstgenoemde ge wonnen. Na deze overwinning heeft Dr. Euwe 5 punten en heeft daarmede in elk geval zijn titel behouden; van Scheltinga heeft 2 punten. Zondag avond wordt de achtste partij ge speeld en indien van Scheltinga deze niet wint, zal het tevens de laatste zijn, daar tevoren is overeengekomen, dat de match zal zijn afgelopen, in dien een der spelers tenminste 5 punt heeft behaald. TROEPEN NAAR INDONESIë. De „Johan van Oldenbarneveldt" is gistermiddag uit de Amsterdamse ha ven met aflossingsdetachementen van het Koninklijk Nederlands-Indische le ger en van de Koninklijke Landmacht naar Nederlands-Indië vertrokken. Geen aanslag op Tito Een officieel Joegoslavisch woord voerder heeft het bericht, afkomstig uit Triest, tegengesproken, volgens hetwelk ongeveer tien dagen geleden in Dalmatië een aanslag op generaal Tito zou zijn gepleegd. Het bericht vormde een „opzettelijke provocatie" jegens Joegoslavië. HET LICHTSCHIP „TEXEL". Het lichtschip „Texel" is gistermid dag om twaalf uur ter hoogte van het eiland Texel aangekomen en heeft daar ligplaats gekozen. Hiermede is een oude toestand, die sinds de oorlog verbroken was, weer hersteld. K.L.M.-personeel gaat vrij-uit Ds. KONINGSBERGEN AANGEREDEN Vrijdagmiddag is ds. J. C. Koningsber gen, oud chef-legerpredikant in Indo nesië en predikant der Ned. herv. ge meente te Amsterdam, door een auto aangereden en ernstig gewond. Er is geen directe zorg voor levensgevaar. De politie is er nog steeds niet in ge slaagd. ondanks een uitgebreid onder zoek, de dader te arresteren van de diefstal van diamanten die met een KLM-vliegtuig van de lijn Amsterdam Batavia naar Karachi vervoerd wer den. Wel bestaan er tegen een bepaald persoon sterke vermoedens, doch men heeft geen bewijzen. Het is echter wel zeker, dat de KLM-bemanning van het vliegtuig geheel vrij uitgaat en niets met deze diefstal te maken heeft ge had. Zoals men zich zal herinneren bracht 30 Juni een vliegtuig uit Praag ruwe diamanten ter waarde van f 500.000 naar Amsterdam. Deze diamanten, be stemd voor Karachi, werden 2 Juli met het KLM-vliegtuig voor Batavia mee gezonden. Na aankomst op het vlieg veld van Karachi werd de diefstal ont dekt. De Nederlandse politie is er van overtuigd, dat de juwelen ook op dat vliegveld gestolen zijn, doch de politie te Karachi houdt vast aan haar mening, dat de kostbare stenen reeds te Am sterdam en in ieder geval vóór Kara chi gestolen werden. Dit verschil van mening heeft het onderzoek niet ver gemakkelijkt. Verder vernamen wij nog, dat er verband gelegd wordt tussen deze dia manten-diefstal en het verdwijnen van goud uit een ander vliegtuig van de KLM, enige tijd na de eerstgenoemde diefstal. Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat een goed georgani seerde bende langs de internationale luchtverbinding tussen Europa en Azië opereert. Atoomenergie voor nuttig gebruik De Amerikaanse atoomcommissie heeft verklaard, dat de werkzaamheden aan de constructie van een experimen tele krachtinstallatie dit najaar zullen aanvangen. Deze installatie is noodza kelijk voor de bestudering van de op wekking van electriciteit door kern energie. Men hoopt dat de plannen nu zullen leiden tot een productie van atoomenergie voor practisch gebruik. Ontploffing in Rome Door de ontploffing van een stalen fles met methaangas is een hevige brand uitgebroken in een fabriek te Rovigo in Italië. Het aantal slacht offers is nog niet bekend. Gedurende verscheidene uren had de ene ontploffing na de andere plaats, zodat paniek ontstond in de omgeving. De bewoners hebben in een straal van verscheidene honder den meters hun huizen ontruimd. Naar wjj van Australische zijde vernemen, zal er op 1 October a.s- een „Assisted passages schema" in werking treden voor Nederlandse oud-militairen en oud-illegale strij ders, die naarr Australië wensen te emigreren. Dit schema zal niet van toepassing zijn op emigranten, die vóór 1 October naar Australië ver trekken. Het schema heeft alleen betrek king op die personen in Nederland, die of in Nederlandse militaire dienst of bij de koopvaardij waren, gedu rende de periode van 3 September 1939 tot 15 Augustus 1945, of oud leden van de verzetsbeweging. Aan degenen, die hiervoor in aan merking komen, zal de nodige be voegdheid worden verleend tot bin nenkomst in Australië. Na aankomst in Australië zullen zij een zeker be drag ontvangen ter tegemoetkoming in hun passagekosten en die van hun familieleden. v Gegadigden zullen zich alleen schriftelijk in verbinding kunnen stel len met de Australische legatie, Lan ge Voorhout 18, 's-Gravenhage, al waar uitgebreide inlichtingen om trent voorwaarden voor de aanvra gers zullen verstrekt worden. BRANDSTOFFENBONNEN VOOR KAMERBEWONERS. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat van de brandstoffen- kaart TB 806, welke aan kamerbe woners wordt uitgereikt, de bonnen 01 en 03 zijn aangewezen voor het kopen van drie eenheden vaste brandstoffen per bon. In een hoofdartikel over de Madioen- opstand schrijft het Amerikaanse blad de Washington Post, dat de communis tische opstand in Indonesië het nieuw ste aspect is van een versterkt com munistisch streven om de nationalis tische bewegingen in het Verre Oosten te beheersen en te gebruiken. „Dit werpt ernstige vragen op voor de Brit ten, Fransen en Nederlanders. Zij zul len hun na-oorlogse politiek ten opzich te van de koloniale onafhankelijk heidsbewegingen moeten herzien. In een wereld, waar de Russische en Ame rikaanse belangen tegen elkaar bot sen, komt Java bijna even dicht bij huis te liggen als Berlijn". „De Verenigde Staten zullen de uit gave van 50 millioen dollar, in het ka der van het Marshallplan aan Indone sië toegezegd, opschorten totdat een Gevallen in Indonesië De Regering maakt bekend, dat in de afgelopen week de volgende ver liezen zijn gerapporteerd (7 gesneuvel den): Kon. Landmacht: Sold. P. J. Dickhoff uit Leiden, gesneuveld 15 Sept.; sold. C. van Halem uit Slikkerveer, gesneu veld 15 Sept.; serg. J. W. Henderix uit Roermond, gesneuveld 15 Sept.; serg. M. Molleboom uit Gorinchem, gesneu veld 15 Sept.; sold. A. J. van Ochten uit Ochten (Gld.), gesneuveld 15 Sept.; sold. A. Regeling uit Hengelo, gesneu veld verm. 16 Sept.; sold. M. W. Spie- rings uit Rosmalen (N.B.), gesneuveld 15 Sept. Het Kon. Ned.-Indische Leger en de Kon. Marine hebben in de afgelopen week geen verliezen gerapporteerd. QE ARGENTIJNSE POLITIE heeft arrestaties verricht in verband met de ontdekking van een complot, dat gericht zou zijn tegen het leven van president Juan Peron en diens echt- Verwachting, geldig tot Zondag avond: Heldere nacht met weinig wind en plaatselijk vorming van nevel of mist. Morgen overdag droog, zonnig en vrij warm weer. Zwakke tot matige wind uit rich tingen tussen Zuid en Zuidwest. EVA PERON macht is gevaarlijk genote. De aanslag zou op 10 October' worden gepleegd. Het complot stond onder 'ing van de v.oegere attaché van de Amerikaanse ambassade te Buenos Aires, John Griffiths, die thans te Montevideo verblijft, nadat hij eer der door de Argentijnse regering was uitgewezen. De uitlevering van Grif fiths zal verzocht worden. IN WIT-RUSLAND is volgens het hoofd van de collectieve opbouwwer ken, Andrej Temkin, een reusachtig project van bouwplannen gedeeltelijk klaargekomen. Sinds de oorlog werden daar driehonderd en vijftigduizend hui zen gebouwd, terwijl duizenden wonin gen hersteld werden. Meer dan zes duizend scholen, hospitalen en lees- clubs zijn verrezen; nog andere werken zijn in uitvoering. TE LEITMERITZ (Tsjechoslowakije) is de 32-jarige Rudolf Burian tot de dood door de strop veroordeeld. Het vonnis werd uitgesproken door een volksgerecht; Burian was voorheen po litiechef van Theresienstadt. De voor malig officier van het Tsjechische le ger, majoor Rudolf Hrazdilek, is we gens spionnage ter dood veroordeeld. Met. zijn aangenomen zoon had hij een illegale groep opgericht en van Febru ari tot Mei van dit jaar strikt geheime gegevens van militaire aard aan de En gelse intelligence service verstrekt. ♦•JIJDENS SCHIETOEFENINGEN van de Engelse marine bij Plymouth heeft 'n ontploffing plaats gehad; twee personen werden gedood en zeven ge wond. De voormalige Duitse bevelheb ber Strauch von Koningshutte is door de militaire rechtbank van Florence veroordeeld tot 6 jaar opsluiting; hij had 184 Italianen doen terechtstellen. Bij Grasse, in het Franse departement Al- pes Maritimes, is een particulier vlieg tuig te pletter gevallen; twee passa giers werden gedood. JOEN MEVR. KRAAIJENBRINK aan de Rooseveltsingel in Does burg bezig was met het schoonmaken van worteltjes uit eigen tuin ontdekte zij op een gegeven moment wat hards in een van de worteltjes. Het bleek de gouden ring te zijn, die haar man 12 jaar geleden in de tuin verloren had. Op grond i de ervaring heeft de KLM besloten om met ingang van 1 November het binnenlands luchtver keer gedurende de wintermaanden stop te zetten. In Ottersum kreeg een hen gelaar een knaap van een beest aan de haak; het bleek een beverrat te zijn. In Utrecht heeft de lieve jeugd vorig jaar door baldadigheid een schade van 80.000 gulden aangericht aan straatlan tarens, hekken en plantsoenen. De eeuw van het kind. ONZE MINISTER van justitie gaat 't gevangeniswezen reorganiseren. Gis teren heeft hij de onvermijdelijke ad viescommissie geïnstalleerd. De voedsel- toewijzingen voor pensions zullen het volgend seizoen ruimer zijn dan dit seizoen het geval is geweest. Volgend jaar zullen in hotels weer gebakken aardappelen en eieren verkrijgbaar zijn. De burgemeester van New York heeft de Nederlandse consul een geschenk voor Koningin Juliana in de vorm van twee gebonden delen, handelend over de geschiedenis van New York, over handigd. De levensverzekeringmaat schappij R.V.S. deelt mede, dat het ver zekerde bedrag van haar gehele bedrijf de één milliard gulden heeft overschre den. ^RBEIDERS, DIE BEZIG waren 'n woning te Mertzig (Luxemburg) af te breken, vonden onder de vloer een kistje inhoudende goudstukken en sta ven, ter waarde van 100.000 francs. Zij verdeelden de buit onder elkaar; de vondst lekte evenwel uit en de schat is in beslag genomen. De internationale missie van de V.N., die de kinderver zorging behartigt, verschaft dagelijks aan 270.000 Arabische en Joodse vrou wen en kinderen, die uit hun woon plaatsen gevlucht zijn, voedsel. In een Engels medisch tijdschrift schrijft een Zweeds arts dat hij een kunstmatig hart gemaakt heeft, dat het menselijk hart kan vervangen, gedurende de tijd, dat dit onder operatieve behandeling staat. QP DE SPOORBAAN, waarover de trein met Thomas Dewey, de re publikeinse candidaat voor het presi dentschap moest passeren, zijn enkele obstakels gevonden, zoals een ladder en een vlaggestok. In Algerië is een ma rinevliegtuig, met zeven personen aan boord, tegen een heuvel te pletter ge vlogen. overeenkomst is bereikt. De Nederland se minister van Buitenlandse Zaken, Stikker, schijnt op zijn laatste pers conferentie in Washington op deze be reidheid gewezen te hebben. Een over eenkomstige aanduiding van Hatta zou de weg opnemen tot werkelijke sa menwerking en zou tevens het alter natief van een mogelijkp Nederlandse militaire actie tegen de communisten uitsluiten". Bloembollencultuur kan gered door vrij bedrijf Het hoofdbestuur van de Vereni ging tot behoud van het bloembollen vak in Nederland (anti-„sanering") heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een brief gezonden, waarin de mi nister verzocht wordt geen gevolg meer te geven aan een verdere in krimp van de teelt van bloembollen, daar in dat geval Nederland bezig zou zijn zijn eigen bloembollencul tuur te vernietigen ten gunste van het buitenland. Het hoofdbestuur is van mening, dat slechts door van een geregle menteerde prijs en teelt om te scha kelen naar een vrij bedrijf, het vak gered kan worden. Kort na het verzenden van dit schrijven werd bekend, dat de mi nister de teelt van hyacinthen had vrijgegeven. Naar aanleiding hiervan heeft het hoofdbestuur de minister een telegram gestuurd, waarin het meedeelt, dat dit besluit met instem ming is begroet. Bulgarije verzoekt de tweede maal toelating Bulgarije heeft opnieuw een verzoek ingediend om toelating tot de Ver. Na ties. Het vorige verzoek werd in Juni van het vorig jaar door de Veiligheids raad afgewezen. Slechts de Sovjet-Unie, de Oekraine en Syrië steunden de toe treding. De Sovjet-Unie heeft met haar veto het toetreden van Italië, Oostenrijk, Finland, Eire, Ceylon, Portugal en Transjordanië verhinderd. HET POSTVERKEER MET INDIë- Het hoofdbestuur van de Niwin, gealarmeerd door de berichten in zake invoering van de postbladen, respectievelijk de verhoging in de ta rieven van de normale corresponden tie met militairen in Indonesië, heeft over deze aangelegenheid contact opgenomen met de betrokken autori teiten. DE „MARIA TOFT" IN IJMUIDEN. Het Deense s.s. „Maria Toft" dat enige dagen geleden bij Terschelling op een mijn liep, is gisteravond de haven van IJmuiden binnengelopen. Het vaartuig maakt water, maar de schade blijkt zich te beperken tot een gat onder de waterlijn cn enige vernielde davits. ITALIAANS-GRIEKS VRIENDSCHAPSVERDRAG. Te Athene is officieel bekend ge maakt, dat Griekenland en Italië een verdrag van vriendschap zullen tekenen. Tijdens besprekingen te Rome werd in beginsel overeenstem ming bereikt.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1