Een paar flinke Jongens Alkmaar verwacht 48 gasten uit Bath IVRIJF.WiS ADVERTEERT IN DIT BLAD Burgerlijke Stand AV R O - bridgewedstrijd St. Maartensbrug. Het wordt kermis Heiloo. Ledenvergadering K.A.B. Burgerlijke Stand Oude Niedorp. Van het goede pad af N oordscharwoude. Bergen. Vijftien jaar Duo Wi-Jo Bergenaren exposeren in de hoofdstad Gevonden en verloren jaaisie \jieuws Egmond aan Zee. Propaganda voor Esperanto Egmond aan den Hoef. Langedijk. De jeugdkring herleeft Weer naar de Langedijk Federatie van V.V.V.'s vergadert te Langedijk EEN KLEIN BOERDERIJTJE ZAKKENHANDELVLESSING Privé-bezoek aan onze «tad Reeds eerder hebben wij melding gemaakt van het bezoek, dat 48 inge zetenen van Bath, leden van de Rotary Club, Round Table en ook Bath Hockey Club ter gelegenheid van de 8 October - feesten aan Alkmaar zullen brengen. Een welverzorgd programma is samen gesteld, om de gasten, die allen een privé-bezoek brengen, een hartelijke ontvangst te bereiden. Onder de gasten bevinden zich de Mayor van Bath, Alderman Sam Day en de Mayoress, zijn dochters Mrs. Gil- lard, Councillor A. W. S. Berry, voor zitter van het Bath-Alkmaar Comite, Mr. F. C. Wills, secretaris van de Rota ry Club en het Bath-Alkmaar Comité, Alderman W. F. Long, oud-Mayor van Bath Mr. Rea, directeur van de licht- bedrijven in Bath, Mr. Cornish, voor zitter van de Round Table, Mr. Bod- dington, de Spa Director en organisa tor van het Bath Assembly, Mr. Guest, vice-president van de Bath City Foot ball Club, Mr. Glenn Bond, voorzitter van Chamber of Commerce en Mr. Burrough, aanvoerder van de Bath Hockey Club. Allen zijn de gasten van de Alkmaarse Rotary Club, Round Ta ble en de A. M. H. C. Donderdag a.s. worden de gasten in Alkmaar verwacht, alwaar zij na aan komst van de trein van 23.02 uur in Paviljoen „Kinheim" zullen worden ontvangen. Op 8 October zullen de Bathonians in de gelgenheid worden gesteld de feestelijkheden bij te wonen, waarvoor plaatsen zijn gereserveerd. Zaterdagmorgen te 11 uur vindt er een receptie ten stadhuize plaats door de burgemeester van Alkmaar mr. dr. Wytema, waarna 's middags de nieu we velden van de Alkmaarse Mixed Hockey Club op „De Kortelinge" te Heiloo geopend worden. De openings- match wordt gespeeld tussen de mixed teams van Alkmaar en Bath. Het elftal van Bath zal versterkt worden met de oud-internationaal Henk de Looper, die tijdens zijn verblijf in Bath de B. H. C. getraind heeft. Verder zal het elftal met enkele Alkmaarders worden gecompleteerd. Een gala-bal in de za len van het Victory Hotel besluit deze dag. Voor dit bal, waaragn door de Geboren: Willem, zoon van A Dek ker en C Hartog Willem J, zoon van O Obdam en J M Ravenstijn Muus zoon van J de Jongh en L Zwart Ondertrouwd: Jacob J van der Meer en Elisabeth G Dekker Dirk Pee reboom en Hendrika J Visser Cornells de Goede en Catharina M Jol Pieter Bleeker en Marle Mikeska Rinse Heeres en Willy Blokdijk Gehuwd: Meindert Ruiter en Guur- tje Roemer Klaas G Reinders en Anna E Kooij Aart Meijles en Lambertha A Hardijzer Overleden: Margaretha G Hage naars, 23 jaar, gehuwd met G Winters Anna C van der Wal, 71 jaar Jan Meijer, 63 jaar, gehuwd met G Rienksma „DIGGELEN-WEDSTRIJD" OP 17 OCTOBER. Wat goede organisatie vermag, blijkt weer eens, nu de afdeling „Alkmaar" van het Centraal Ned. Hengelaars Ver bond op 17 October a.s. een hengelwed- strijd gaat houden en daarvoor een col lectie prijzen ter beschikking heeft ge steld, die zeker elke huisvrouw begerig zal maken. Behalve andere zeer doel matige prijzen in huishoudelijke arti kelen als geëmailleerde en zinken em mers, keukengerei, diepe, platte en ont bijtborden, tafelmessen, steelpannen, melkkokers, koekepannen, enz., zijn ook beschikbaar een complete emaille keukenuitrusting, theeservies, 6-per- soons ontbijtservies, prachtige stellen kop en schotels, BK-emaille pannen, enz., enz., te veel om op te noemen. Maar voor het grootste deel breekbare waar en daarom heet deze wedstrijd ook „diggelenwedstrijd". VAN DE POLITIE. Gistermiddag reed een auto met ge ringe snelheid over de Bergerweg, toen een vier-jarig jongetje uit de tunnel kwam en plotseling de weg over stak. Hoewel de auto vrijwel onmiddellijk stilstond, kon de chauffeur niet verhin- derten, dat het kind geraakt werd. Het jongetje werd door voorbijgangers de ouderlijke woning binnen gebracht. De ontboden geneesheer constateerde een lichte hersenschudding en een bloed uitstorting ter hoogte van de heup. Het ongeval is aan het kind te wijten. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche courant van 2 October 1SÏ8 lezen wij het vol gende: ttiff Twee personen, de gezusters Van Buren, ruim 60 jaren oud, de eene blind, beide bewoonsters van het Bruiningshofje te Haarlem, zijn op eene jammerlijke wijze om 't leven gekomen. Heden ochtend zijn zij beiden in haar woonver trek grootendeels verbrand gevon den, terwijl ook de vloermat van dat vertrek benevens de gordijnen harer bedstede verbrand, en in den houten vloer, onder de vree- selijk misvormde lijken, groote gaten gebrand waren. Men ver moedt, dat de kleederen der on- gelukkigen, welligt door de in het vertrek aanwezige kaars, in brand geraakt zijn, terwijl zij zich meer of min in bewusteloozen staat be vonden, en wel ten gevolge van het gebruik van sterken drank, waaraan zij zich meermalen te buitengingen; althans zij waren gisteren avond in beschonken toe stand voor 't laatst levende gezien. De brand in het vertrek schijnt door den sterken rook te zijn uit gedoofd. In de belendende huisjes heeft men nog van den brand, noch van hetgeen met de beide vrouwen voorviel, iets bemerkt. bands van Aldert en Antoon Dekker medewerking zal worden verleend, zijn kaarten verkrijgbaar bij ir. W. F. Stoel, Luttik Oudorp 25, mr. A. V. M. Lees berg, Kennemerstraatweg 29 en mr. G. van Hilten, Oudegracht 102. Met na druk willen wij erop wijzen, dat 's avonds aan de zaal geen kaarten verkrijgbaar zijn. Een ieder, die dit bal wil bezoeken, dient tevoren zich aan bovenstaande adressen van een intro ductie te voorzien. Zondagmiddag te 14.30 uur organi seert de Alkmaarse Hockeyclub twee onderlinge wedstrijden, waarin de gas ten uit Bath in de resp. elftallen wor den opgenomen. Gezamenlijk wordt een diner in het Victory Hotel aange boden. De volgende dag worden de gasten in de gelegenheid gesteld met hun gastvrouwen en -heren door te brengen terwijl op Dinsdagmorgen 12 October te 7 uur het uur van scheiden zal slaan. Successen voor Alkmaarse paren Gisteravond werd in de fraaie klei ne zaal van de Harmonie, die zich voor dat doel uitstekend leende, de eerste AVRO-bridgewedstrijd gehouden in dit seizoen. Er waren 86 deelnemers uit Alkmaar, en ook uit andere plaatsen in West-Friesland, zoals b.v. Medemblik, Castricum, Heiloo, Hem en Wijdenes. Ter ere van deze eerste wedstrijd was de heer De Clercq, AVRO's bekende voorzitter, naar Alk maar gekomen om een hartelijk ope ningswoord te spreken en o.m. het verhaal dat de A. V. R. O. zoveel aan de „bridgewedstrijden'j, verdient naar het rrjk der fabelen te verwijzen. In het afgelopen seizoen was op elke deelnemer nog een flink bedrag toe gelegd. Ook deelde spr. mede, dat de paren die op één der plaatselijke wedstrijden als nummer één aankwa men of werden „geplaatst" (beneden een zeker minimum) later van de Ned. Bridge Bond een nieuwe uitno diging zouden krijgen om onder lei ding van N.B.B. kwartfinales, halve finales enz. districtsgewijze te spelen. Nadat spr. allen een prettige AVRO- bridge-avond had toegewenst, nam de heer Gilkens de leiding over en kon weldra worden begonnen met het spelen in 3 groepen A, B en C van resp. 7, 7 en 8 tafels. Er werd met veel animo, maar niet bepaald vlot gespeeld en mede door de 8-tafelgroep duurde het vrij lang voor de uitslag kon worden bekend gemaakt. (Er waren tal van verrassende spellen met bijzondere kaartverdelingen, die zon derlinge resultaten gaven mede door het spelen per tafel van 4 spelen). Alkmaar heeft zich in deze wedstrijd kranig gehouden. Bijzondere resulta ten waren zeker die van mevr. De Ruiter en mevr. Oostwouder, die eer ste werden met 11 pt. over 7 tafels en de heren K. Bos en J. Koel, die eerste aankwamen met 13 pt. over 8 tafels. De uitslag was ten slotte als volgt: Groep ANZ, 7 tafels: 1. de heer en mevr. v. d. Tooren, Alkmaar, 20 m.p.; 2. de heren J. Vel en J. Swier uit HemWijdenes ook met 20 m.p. (beide paren geplaatst). Groep AOW: 1. de heer en mevr. Teerink, Castricum, 22 m.p.; 2. de he ren Teunis en Rijnsent, Medemblik, 25 m.p. (n.g.) Groep BNZ, 7 tafels: 1. de heer en mevr. J. Koster, Alkmaar, 19 m.p.; 2. de heren Kloosterling en Kroese, Me demblik, 25 m.p. (n.g.) Groep BOVV: 1. mevr. De Ruiter en mevr. Oostwouder, Alkmaar, 11 m.p.; 2. mevr. Grootegoed en mevr. Wasterval, 26m.p. (n.g.) Groep CNZ, 8 tafels: 1. dr. De Smeth en dr. v. Hoolwerff, Heiloo, 20% m.p.; 2. de heren J. Plas en J. Vink, Alkmaar, 22 m.p. (gepl.) Groep COW: 1. de heren KI. Bos en J. Koel, Alkmaar, 13 m.p.; 2. de heren A. Mater en H. Schiphorst, Alk maar, 27% m.p. (n.g.) De eerst prijswinnaars ontvingen een diploma en een zilveren lepeltje (damesprijs) of vier asbakjes (heren- prijs). De nummers twee kregen een diploma. HALTEBORDEN VOOR DE BUS Evenals reeds geruime tijd in tal van omliggende gemeenten het geval is. zijn nu ook in de stad Alkmaar de stopplaatsen van de NACO-bussen door de bekende gele haltebordjes aangege ven. Gistermiddag was men doende deze bordjes te plaatsen, die stevig veran kerd staan, met een groot blok beton diep in de grond. De lijnnummers zijn op de borden aangegeven, zodat ook bezoekers van buiten de stad onmid- delijk kunnen weten, waar zij aan toe zijn. DE DAGERAAD Door de Dageraad zal in de komende winter een zevental openbare bijeen komsten worden gehouden waar door bekende sprekers zoals Constandse, v. Iependaal, mr. dr. Stokvis e.a. belang rijke onderwerpen zullen worden be handeld. De eerste openbare cursus-vergade ring vindt morgen plaats, waar door dr. v. Einde Boas het onderwerp „Cul tuur en Sexualitet" zal worden behan deld. De kermis te St. Maartensbrug krijgt dit jaar een extra feestelijk randje. Zo zal Maandagavond „Hierna beter" van Koog aan de Zaan het kermisstuk „Het Gouden Kalf" geven. Dinsdagmiddag volgt een grote harddraverij, waarvoor inmiddels reeds 31 paarden zijn inge schreven o.a. Ju Ju, Abdulla, Spencer. King enz. De spanning zal er dan ook ongetwijfeld flink in zitten. Aan de Langedijk draaien de zuurkoolfabrieken weer op volle toeren. Voor dat de kool in de molen gaat, moet zij eerst worden schoongemaakt. Arbeiders voor een grote „kool-berg" aan de arbeid. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN Zondag 3 October DE RIJP: 10 uur ds Kastein EGMOND-BINNEN: 10 uur ds Plug (be vestiging van een ouderling) GRAFT: geen dienst GROOT-SCHERMER: 10 uur ds Boekee HEERHUGOWAARD: Hery gem, 10 uur ds W C Snethlage van Leiden DRIEHUIZEN: av half acht ds Kastein Een prachtige nazomer Doch spoedig zitten wij weer volop in de winter. Dan moet het thuis gezellig zijn. De huisvrouw inspecteert het huis, kleine ver anderingen worden aangebracht, het zitje bij de haard vraagt dringend reperatie, het linoleum kan mogelijk worden omgelegd, de traploper vertreedt, het vloer kleed omgezoomd, de bedden en gordijnen, 't moet alles nagezien. De meeste reparaties kunt U niet zelf verrichten, doch een bij uit stek goed adres hiervoor is de la. Tros Verdronkenocrd 46 Telefoon 4572 Deze zaak repareert alles op het gebied van woninginrichting. Gedurende de Octobermaand spe ciale reparatieprijzen. Gisteravond kwam de Kath. Arbei dersbeweging in het Brunogebouw bij een ter bespreking van het winterpro- gram 19481949. Belangrijke avonden werden hiervoor vastgesteld. O.a. zal er deze winter voor het eerst een optre den tegemoet kunnen worden gezien van het nieuw opgerichte toneelgezel schap van de K.A.B., afd. Heiloo, onder leiding van D. Buijs. Mededeling werd gedaan om de avonden van Schola Publica te Alkmaar te bezoeken. O.a. werd speciale aandacht gevraagd voor het onderwerp: sociale vraagstukken. De heer v. Jaarsveld, districtsbestuur der, hield hierna 'n kernachtige speech over het ontstaan en werken van de Kath. Arbeidersbeweging. Vooral liet spr. uitkomen het belangrijke werk wat tot stand kwam op sociaal terrein. Een reisvereniging werd eveneens opgericht in samenwerking met de Kath. Vrou wenbeweging. In het voorlopig bestuur werden de herbn v. Gijlswijk, H. Pel en G de Jong gekozen, terwijl een verte genwoordigster der K.A.V. eveneens in het bestuur zal zitting nemen. De heer Vader werd in het comité Herw. Le venskracht benoemd verklaard. Tien toegangsbewijzen voor het deelnemen aan de retaite te Bergen werden hierna onder de aanwezigen verloot. De muzi kale omlijsting van deze aVond werd verzorgd door de dames Duinmeier. Het was een goed geslaagde avond. Geboren: Maria J C, dochter van Joh Bakker en M M Denneman Louisa, dochter van J G Tieman en L de Zinger Johannes P J, zoon van J Th Bijvoet en M J Groot Ondertrouwd: J c de Vlugt en C M Sengers Getrouwd: Johannes Maliepaard en Geertje Dantuma Johannes C Muller en Aaltje de Graaf Overleden: Willem F K Meijer '63 jaar gehuwd met M van Otteren Be- rendina W Bos, 66 jaar, gehuwd met D J Regenboog DAMCLUB HEILOO. Donderdagavond j.l. heeft de Dam club in de Oude Herberg een aanvang gemaakt met de wintercompetitie. Per sonen die zich aangetrokken voelen tot de damsport kunnen zich nog als lid aanmelden en deelnemen aan de com petitie. De uitslagen van de eerste ron de luiden als volgt: Groep I: H. Verver—J. Geuzebroek, afgebr.; K. TuynmanA. Dekker 11; J. de GeusJ. Sprenkeling 20; C. de GraafS. de Geus 20; C. Adrichem J. de Goede 11. Groep II. A. KroonJ. Marsman, uit gesteld; J. SpaansP. Houtenbos 11; P. OudW. Hoogenboom, uitgest.; A. WinterinkP. Beukers 11; D. Lange dijkC. de Jong 02. Groep III: Jb. HelderC. Lieshout 02; Weyersv. d. Blom 11; Alleman V. Doorn 20; MellemaSmit 20; v. d. WerfBruin 20. Hofmanv. Doorn 20. Een vrachtauto van de firma Daalder uit Alkmaar stond te Vermaat bij Oude Niedorp. De chauffeur vergat er de remmen op te zetten waardoor de wa gen vooruit de Ringvaart inreed. De kraanwagen van de firma Boontjes uit Schagen heeft auto weer op het droge gebracht. HERFSTSCHOUW. De Banne Noord-Scharwoude heeft de herfstschouw uitgeschreven op 6 October a.s. Na bijna driemaal vijf jaren teza men te hebben afgelegd, trad het be kende Duo Wi-Jo Donderdag aan de vooravond van het vierde lustrum op in De Rustende Jager. Er zullen in wijde omtrek maar weinig plaatsen of plaatjes zijn, waar het duo in de loop der laatste 15 jaren niet voor het voetlicht trad en waar de prestaties van dit tweetal niet ho gelijk werden gewaardeerd. Hun zegetocht begon al in de win ter van '33 op '34. Na op een voetbal fuifje groot succes te hebben gehad met enige voordrachten, vatten Wim Lakeman en Jo de Leeuw in 1933 het plan op om ook op andere plaatsen op te treden. Zij zochten en en 'von den steun bij Nico Splinter en G. v. d. Brink (later ook bij J. v. Alfen en Jb. Smit), die voor hen een programma samenstelden en voor de muziek zorg de en toen werden de stoute schoenen aangetrokken, werd de grote stap ge waagd. De première ging te Sehoorl- dam en.... het werd een succes. Het tweetal werd meer en meer be kend, ook door de radio, waarvoor zij in de loop der jaren 34 maal optraden en per aspera ad astra, ook hier wer den langs hobbelige wegen de sterren bereikt. Zij zwierven met hun Fordje en la ter met een grotere wagen met aan hang door Holland, Friesland, Gro ningen, Drente, Overijsel, Gelderland en vierden overal triomfen. Toén het publiek andere eisen begon te stellen, meer afwisseling, meer ver scheidenheid vroeg, werd uitgezien naar medewerkers. Velen zullen zich nog herinneren de Honolulu-Koninginnen, de John's Ha- waiïans, de tapdanseres Loeki Tij, de Kamiké-meisjes, Peter Presti, de Rico's, de verbluffende prestaties van Prof. Remidok, de grote leerling van Fancrates, en anderen. Medewerkers kwamen, medewerkers gingen, maar Wi en Jo waren onafscheidelijk, ble ven 15 jaar in volle harmonie samen werken en hun vrienden hopen, dat zij ook in het vierde lustrum nog veel mogen brengen, wat kan dienen tot ontspanning, lering en vermaak. Op deze eerste avond gaven de aan wezigen weer ondubbelzinnig blijk van hun waardering van het gebo- dene. Er is met aandacht geluisterd naar de Noordhollandse nachtegaal Liesje Morsch als zij kweelde „In 't land der liefde" (woorden van W. La keman, muziek van Herman Zaal), er is onbedaarlijk gelachen om het West- friese boertje met 'zijn wonderkoe, ge noten van de klepperhoutserenade, die de Spanjaard zijn Bianca bracht, te vergeefs gepoogd iets te begrijpen van de verbluffende staaltjes van goochel kunst en telepathie, die de professor ten beste gaf, gegriezeld bij het nach telijke mysterie met spoken enz. enz. Kortom, er is genoten van het echte elck-wat-wils-programma, dat in snel treinvaart werd afgewerkt. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 3 October, wordt de medische dienst waargenomen door dr Pooti Dorpsstraat 30, telefoon 2423 In de bovenzalen van het Stedelijk Museum te Amsterdam werd gister middag een tentoonstelling geopend van schilderkunst, beeldhouwwerken en pentekeningen, uitgaande van „De Groep", een aantal vooraanstaande jonge Nederlandse beeldende kunste naars. Op deze expositie is o.a. werk te zien van Edgard Fernhout, John Radecker en Charley Toorop. De tentoonstelling zal tot begin November geopend blij ven. Gedurende he tijdvak van 25 September tot en met lOctober werden aan het po- litie-bureau. alhier de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: ta baks-étui; zilveren schakelarmband; pop met blauw jurkje; vulpenhouder Stream line; portemonnaie met bonkaart; hondje; bankbiljet f 10,beige regenjas; jon gensrijwiel De lijst van verloren voorwerpep over bovengenoemd tijdvak vermeldt: bruin lederen portemonnaie; hond (ter rier); zilveren sigarettenpijpje; fietspomp- je; paar kinder klompjes; kinderpet; lichtblauwe want; bruin lederen actetas; doosje met 4 zilveren ringen; zeemlede ren lap Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Groote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur vm Ongecorrigeerd Een helium-bom? Verscheidene Amerikaanse geleer den, deskundigen inzake atoomenergie, hebben verklaard, dat de Canadese af gevaardigde generaal Mac Naughton 't bij het rechte eind had, toen hij in de V.N. verklaarde, dat de Verenigde Sta ten een atoombom fabriceren, die 10 maal sterker is dan die welke te Hi- rosjima en te Nagasaki werd gebruikt. Het schijnt, dat de bom, waarmede proeven zijn gemaakt tijdens de ge heime experimenten op Eniwetok, niets te maken heeft met een nieuw wapen, waarvan sedert enige tijd in ce Verenigde Staten spraak is, n.l. een „heliumbom", die thans te Alamos wordt bestudeerd en die „duizend maal sterker is" dan de eerste bom. Woensdagavond werd in het Ver enigingsgebouw door de Esperanto- vereniging UNUECO uit Heiloo een zeer geslaagde propaganda-avond ge houden. Na een korte opening door de voorzitter, werd het woord gegeven aan de spreker, de heer G. J. Degen- kamp. In een boeiend betoog zette hij de doelstelling van het Esperanto uit een, na uitvoerig over de „schijn" we reldtaal, het Engels, gesproken te hebben. Esperanto is een neutrale taal, die door geen enkel volk gesproken wordt. Spreker verwierp echter met gro te stelligheid de onjuiste mening, dat Esperanto niet moeilijk is. Inderdaad zijn de taalregels zeer eenvoudig en berust de taal op een logische grond slag, doch het vereist van de leerling een zekere mate van inspanning. Men moet zich hierdoor evenwel niet laten weerhouden het Esperanto te leren, aangezien deze taal een prachtig mid del is om de verbroedering tussen de mensen en de volken te bewerkstelli gen. Tenslotte wekte spreker de aanwe zigen op, zich aan te melden voor deel name aan een op te richten cursus. Na de pauze werd een toepasselijk toneelstuk „Door Esperanto naar We reldvrede" opgevoerd. In dit toneel stuk werd goed uitgebeeld, dat Espe ranto de wereldvrede en daarmee de verbroedering tussen de volkeren be werkstelligt. Na afloop ontvingen de spelers een welverdiende ovatie. Een tiental da mes- en heren gaven zich als toekom stig Esperantist op. DE WINTERDIENST VAN DE NACO. Zondag 3 October a.s. treedt de win- terdienst in werking. Voor Egmond aan Zee en Egmondbinnen zal dit een grote verandering met zich mede brengen. In plaats van een halfuur- dienst op Alkmaar wordt dit tijdens de wintermaanden een uurdienst. Op de spitsuren zal een 40 minutendienst worden ingelegd. 5 maal per dag zal de bus in plaats door de Egmonder- meer via Heiloo lopen. Treinreizigers wordt aangeraden niet meer in Hei loo uit te stappen, daar de uurdienst daar op de treinen wordt stopgezet. Egmondbinnen houdt wel de twee- uursverbinding met het Station Castri cum. SCHAAKVERENIGING DE EGMONDEN De uitslagen van Donderdag j 1 van de Schaakvereniging „De Egmonden" luiden: Eerste afdeling: J Koopman—G Stam 1—0; p Mante—p zijp 1—0; J van Don— J Zijp 10; J de WaalH Franse 01 Tweede afdeling: N Kraakman—S Genet 1—0; G Zijp—Jb Admiraal 1—0; E Konijn K Blok 10; A de VriesJ Hopman 0—1 De uitslagen van de Eerste afdeling van Donderdag 23 September zijn: J Koopman—P Mante 1—0; H Franse—A Heere 0—1: C Blok—G v«d Brink 0—1; J Zijp—P Zijp 01 Het postkantoor van Egmond aan den Hoef zal vanaf 1 October '48 des morgens geopend zijn van 9—10,30 uur (dus niet meer tot 11 uur) De overige uren van openstelling blijven ongewijzigd Na de „zomerslaap" zal de Jeugd kring van R.K. jongeren zijn werk weer beginnen. Zondag zal een gezel lige avond worden georganiseerd. De Jeugdkring heeft al veel gedaan om excessen op het gebied van vermaak te voorkomen en ook in het komende seizoen zal de aandacht daarop sterk worden gericht. Door het vertrek van ds. Ten Brug- gencate is de zorg voor de kerkelijke gemeenten Oudkarspel, Nrd.- en Zd.- Scharwoude opgedragen aan één pre dikant, ds. Schmidt te Oudkarspel. Deze weinig ideale toestand zal nu verbeterd worden, daar een hulp predikant aangesteld is. Als zodanig is benoemd de heer Korndörffer, die voor enkele jaren zijn kerkelijk werk in Zd.-Scharwoude neerlegde om een be noeming te Harderwijk aan te nemen. De heer Korndörffer heeft een zeer goede indruk aan de Langedijk ach tergelaten, zodat zijn terugkomst zon der twijfel aller instemming zal heb ben. Hij houdt 24 Oct. a.s. zijn in trede. De federatie van V.V.V.'s in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal zal Donderdag 7 October te Broek op Lan gedijk als gast van de Langedijker WV daar de 27ste algemene vergadering houden. Deze zal 's morgens om tien uur aanvangen in café Welgelegen van de heer J. de Boer. In de vergadering zal de directie der Federatie verschil lende mededelingen doen, o.m. naar aan leiding van oprichting van nieuwe V.V.V.'s, contact met de Waddeneilan den en Friesland, alsook de Noordhol landse expositie, welke men in 1949 wenst te houden. Na de behandeling van de begroting voor 1949 die met veel kunst en vliegwerk sluitend is gemaakt! zal de bestuursverkiezing worden gehouden. Aan de beurt van aftreden zijn de heren J. Th. Schnei ders en mr. A. Moens, waarvan de laat ste zich niet voor herkiezing beschik baar stelt. De voorjaarsvergadering van 1949 zal vermoedelijk in Schoorl plaats hebben. In principe is hiertoe reeds besloten, maar op deze vergadering zal daarover het besluit vallen. Na afloop der verga dering zal een bezoek worden gebracht aan de groentenveiling, waarna een rondvaart door het rijk der duizend eilanden. Ook het verdere gedeelte van de middag zal het bezichtigen van Lan gedijker attributen worden gevuld. MEDISCHE DIENST. De medische dienst zal Zondag voor Langedijk en St. Pancras worden waargenomen door ds. Manjoero (K 2267) 364. VERZOEK OM RODE KRUIS PRIJSVRAAGFORMULIEREN Gezien de grote belangstelling, voor al van de zijde van hospitalen en beurt schippers, voor de industrie-prijsvraag van het Nederlandse Rode Kruis, heeft het Rode Kruis diegenen, die hun for mulier niet gebruiken, verzocht dit te rug te zenden aan het hoofdbestuur in Den Haag. Door heel Nederland wer den twee en een half millioen prijs vraagformulieren huis aan huis be zorgd, maar nog steeds stromen de aanvragen om toezending van extra formulieren binnen. De mime wagen met voorwielaandniving. perfecte vering en hy draulische remmen op 4 wielea Elegant, snel «n verbazend zuinig. Uil voorraad leverbaar bij de M^^VGENTEN: Kennemer Autogarage J. C. POUWELS, Kenne merstraatweg 14. Tel. 2224 Alkmaar. het minste werk i de meeste glans. PATROONTEKENEN, KNIPPEN, NAAIEN, STOFVERSIEREN. K. C. LIEFHEBBER, Lerares, Njjvh. Onderw. Kenn.singel 1, Alkmaarr AANGEBODEN met GROTE SCHUUR, met STALLING voor 8 koeien, MOESTUIN en STUK LAND te Kwadijk, is bewoond, te koop of te ruilen voor pakhuis te Amsterdam of omstreken. Brieven onder no. A 469 bureau van dit blad. RUIM 3700 GEZINSHOOFDEN ZIJN LID VAN DE ASSOCIATIE UITVAARTVERZORGING, DE VER ENIGING DIE ZICH TOT DOEL STELT: HET IN PRACTIJK BRENGEN VAN HET BEGINSEL, DAT HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DE MENS GEEN VOORWERP MAG ZIJN VAN WINSTBEJAG, DIE GEDACHTE HEEFT U OOK. INDIEN U NOG GEEN LID ZIJT, WORDT HET DAN NU. DE CONTRIBUTIE IS 50 CENT PER JAAR VOOR HET GEHELE GEZIN. ADRESSEN: NIEUWESLOOT 123, KENNEMERPARK 10. GEVRAAGD Alkmaar Zaadmarkt 41

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3