De Politieke commissie zweeg over Palestijnse kwestie Brits Gemenebest in nieuwe vorm? Zaterdag 16 Oct. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN '45ste Jaarea"8 N°- 244 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Ontwerp noodwet inzake Indonesië ingediend Weerbericht Maatregelen tegen prijsstijging? Amerika verwerpt ontwapeningsplan van Rusland De moordenaar van Thalmann gevonden En dit is Bob Wallagh Opstand in Republiek is onderdrukt Men wil komen tot nauwe samenwerking met India Revolutie in Honduras Hopeloze hoop des vaderlands Wysjinsky weigert inlichtingen BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J BIJLSMA en C. KRAK ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.per kwartaal plus incassokosten HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN RAYONREDACTEUR: W. OLIEMANS Het is bijna onmogelijk, zegt Spaak en verdaagt de zitting De politieke commissie van de V.N. is gisterochtend begonnen met de be spreking van het rapport van wijlen Graaf Bernadotte, dat door Engeland en de V.S. wordt gesteund, doch zowel door Arabieren als Joden wordt be streden. Dr. Ralph Bunche, de waarnemende bemiddelaar in Palestina, werd uitge nodigd aan de commissietafel plaats te nemen. De commissie besloot ook de vertegenwoordiger van Transjordanië, die geen lid van de V.N. is, toe te staan aan het debat deel te nemen zonder stemrecht. Met 41 tegen nul stemmen en 7 ont houdingen werd Mosje Sjertok de mi nister van buitenlandse zaken van Israel op dezelfde voorwaarden toege staan aan de debatten deel te nemen. De voornaamste aanbevelingen uit het rapport van Graaf Bernadotte zijn: dat de staat Israel wordt erkend; dat de Negeb aan de Arabieren wordt ge geven; dat de rijke gebieden van West- Galilea (die oorspronkelijk aan de Arabieren zouden worden gegeven! aan de Joden komen en dat Jeruzalem onder internationaal bestuur komt. De Zweedse minister van buitenland se zaken, Oesten Unden dankte de VN voor de aan wijlen Graaf Bernadotte bewezen eer en kwam inzake de Pa lestijnse kwestie tot dezelfde conclu sies als de bemiddelaar. Naar de mening van Dr. Ralph Bunche moest de algemene vergadering zich uitspreken over de volgende fun damentele kwesties: permanente vrede; vestiging van 'n Joodse staat; de gren zen van deze staat; internationale ga ranties betreffende deze grenzen; de status van Jeruzalem, de positie van het door de Arabieren beheerste ge bied; het waarborgen van de rechten der bevolking in beide gebieden; repa triëring van Arabische vluchtelingen; de wijze waarop de interventie der VN in Palestina zal worden voortgezet tot dat alle belangrijke aspecten van de kwestie zijn behandeld. De Syrische afgevaardigde Faris el Choeri verklaarde, dat er door de Jo den geen ernstige pogingen zijn ge daan om de moordenaars van Berna dotte te vinden. Hij verweet hen wreedheden en uitspattingen. Alles bij elkaar zijn 300.000 Arabieren op de vlucht gejaagd met achterlating van al hun bezittingen. Dit alles is gebeurd, terwijl het Britse mandaat nog van kracht was, en de Britten deden niets cm het te voorkomen. Direct nadat t mandaat was afgelopen zijn de Arabi sche staten tussen beide gekomen. Deze wreedheden maakten dat onvermijde lijk. De vertegenwoordiger van de voor lopige Joodse regering, Aubrey Eban. zeide, dat de minister van Buitenland se Zaken volgende week breedvoerig zal verklaren, waarom hij het verslag Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp „Noodwet Indonesië". Aan de Memorie van Toelichting is het vol gende ontleend: De buitengewone en dringende om standigheden, waarvoor het Koninkrijk zich ziet gesteld, eisen, dat op korter termijn dan bij wet mogelijk zou zijn maatregelen moeten kunnen worden genomen met betrekking tot de voor bereiding van en de overgang naar een nieuwe rechtsorde in Indonesië. Het onderhavige ontwerp draagt ge heel het karakter van een Noodwet. Dit betekent niet, dat de maatregelen, in- gevolge'dit ontwerp te nemen, buiten de richtlijnen zouden mogen gaan, welke met name in de artikelen 208 en 209 der grondwet zijn gesteld. Het ont werp, het karakter dragende van een noodwet, is zowel naar de daarbij voor behouden bevoegdheden als naar zijn tijdsduur begrensd. De voorgestelde wettelijke regeling dient uiteraard beperkt van duur te zijn, weshalve is voorgeschreven, dat zij op 1 Juli 1949 komt te vervallen. Cochran bij Scekarno Het Amerikaanse lid der Commissie van Goede Diensten, Mèrle Cochran, is gisteren samen met Sjahrir en Darma- setiawan naar Djokja vertrokken. Di rect na aankomst in de républikeinse hoofdstad bezocht hij pres. Soekarno. Verondersteld wordt, dat het bezoek van Cochran verband houdt met een eventuele hervatting van de Republi keinsNederlandse besprekingen. Verwachting, geldig tot Zondag avond: Tamelijk heldere en koude nacht met weinig wind en plaat selijk vorming van nevel of mist. Morgen overdag: half tot zwaar bewolkt met hier en daar enige regen, weer wat toenemende wind tussen Zuid en Zuidwest en onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. Bernadotte verwerpt. Hij bracht hulde aan de edele figuur van de bemidde laar. Toen niemand zich meer meldde om de discussie voort te zetten, zei de voorzitter der commissie, Spaak (Bel gië): „Dit is bijna onmogelijk. Ieder een heeft er op aangedrongen deze zaak als spoedkwestie te behandelen en nu wil niemand spreken". Manoeilsky (Oekraine) zeide, dat cok de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en andere landen van de wapenstilstandscommissie verklarin gen moesten afleggen. „Daarna be schikken wij over het materiaal voor een volledige en behoorlijke discussie". McNeil (Groot-Brittannië) ging met Manoeilsky accoord maar zei, dat het weinig zin zou hebben, indien Enge land een verklaring zou afleggen zon der eerst het standpunt van Arabie ren en Joden te kennen. Daarop heeft Spaak de zitting ver daagd. Hij zou trachten het zo in te kleden, dat Arabieren en Joden hun zaak hedenmorgen kunnen voordragen. Naar het ANP van officiële zijde verneemt wordt er op het ogenblik tussen de regering en de Stichting van de Arbeid overleg gepleegd over de wijze, waarop het effect van voorge nomen subsidieverlagingen op de prij zen kan worden opgevangen. Zodra dit overleg is beëindigd stelt de regering zich voor over deze aan gelegenheid nadere mededelingen te doen. Weer tweemaal eis tot doodstraf Het heeft er alle schijn van, dat de procureur-fiscaal aan het Amsterdam se Bijzonder Gerechtshof, mr. M. H. Gelinck geen onderscheid wenst te maken tussen de leden van de beruch te colonne Henneicke, op wier mis daden eerst het" volle licht is gevallen na de onverwachte vondst van de complete administratie van deze groep Jodenjagers in een synagoge in Am sterdam-Zuid. Ook gisteren eiste mr. Gelinck we derom de doodstraf tegen een tweetal medewerkers van deze colonne, de Amsterdammers Fr. W. Koot en H. W. Hofman, wier handelingen slechts weinig verschillen met die van hun vier collega's, die reeds terecht ston den en tegen wie eveneens de dood straf werd geëist. De Verenigde Staten hebben als „volkomen onaanvaardbaar" het voor stel der Sovjet-Unie verworpen betreffende een ontwapening met niet een derde gedeelte en het verbie den van de atoombom. De Amerikaan se afgevaardigde te Parijs, Osborn, deelde het speciale sub-comité der 11 landen, dat speciaal is samengesteld om een schema op te stellen van de ontwapeningsvoorstellen, mede, dat 't „absurd was dat een dergelijk voor stel moet komen van een land dat zo gesloten is, dat niemand mogelijk kan weten in hoeverre daar de bewape ning werd verminderd". Osborn stelde de Sovjet-Unie de volgende vragen „om de positie van de Sovjets ten aanzien van internationale controle duidelijk te maken": 1. Wilt u verklaren dat het streven van de Sovjet-Unie naar expansie zal ophouden, door uw vijfde colonne uit bevriende landen terug te trekken? 2. Wilt u het eens worden over vei ligheidsmaatregelen, waaronder verifi catie en controle, die niet onderhevig zijn aan het veto? 3. Wilt u uw land open stellen, zodat andere landen kunnen zien, wat daar omgaat en hun vrees kunnen laten va ren die hen aanspoort tot bewapenen? Tenslotte vroeg Osborn: „Gelooft u niet dat er zekere brutaliteit aanwezig is in het presenteren van zo'n voorstel aan de algemene vergadering uit naam van een dictatorschap dat de meest reactionnaire regering in de wereld vormt?" Het Duitse persbureau ADN (Sovjet zone) meldt uit Baden Baden, dat Her mann Kaisér, gewezen SS-leider, de moordenaar zou zijn van Thalmann, die tijdens de republiek van Weimar en onder Hitier communistisch partij leider was. Deze beschuldiging werd geuit in een brief, die uit Wenen is gezonden -naar het blad „Der Abend" door een gewezen geïnterneerde van het kamp van Buchenwald. De schrij ver van de brief, Helmut Dahte, ver zekert dat Kaiser zich thans onder de valse naam van Alois Glaser in de ge vangenis te Offenburg bevindt. Hij verklaart dat Kaiser er te Buchenwald bij gedetineerden herhaaldelijk prat op ging, dat hijzelf Thalmann had ge dood, na een Amerikaans luchtbom bardement. Hij verzoekt dat Kaiser niet uit de gevangenis zou worden ontslagen, daar hij verklaard heeft naar Spanje te zullen vluchten. IJEZE van denkrimpels door ploegde kop is het hoofd van Bob Wallagh, de leider van Avro's hersengymnastiek, die sinds vorige week iedere Zater dag zijn eigen rubriek verzorgt in dit blad. Wij achten het een voorrecht, ons van de medewer king van de heer Wallagh te hebben kunnen verzekeren en wij nemen gaarne aan, dat het hoekje „Hoe is de stand, Mieke?" door onze lezers op prijs wordt gesteld. De winteravonden ko men. Wat is aardiger in de huise lijke kring, op een fuifje of een bruiloft, dan een privé-hersen- gymnastiekje onder leiding van Bob Wallagh? Uw krant brengt deze rubriek exclusief voor ge heel Noord-Holland. De eerste ministers van de delen t van het Britse Gemenebest. Van links naar rechts: Frazer, Nieuw- Zeeland, Nehru, India; Louw, Zuid-Afrika; Evatt, Australië, Attlee, Engeland; Robertson, Cana- da; Senanayaka, Ceylon; AU Khan, Pakistan en Huggins, Zuid- Rhodesia. Volgens/ het Republikeinse? pers bureau Antara heeft een woordvoer der van het Republikeinse ministerie van Defensie medegedeeld, dat de op stand practisch is onderdrukt en dat thans maatregelen worden getroffen om afzonderlijke groepen opstandelin gen onschadeiyk te maken. De woord voerder maakte ook melding van het Willisgcbergte, dat door de opstande lingen als basis wordt gebruikt. Graziani vindt zich een mislukte de Gaulle Mussolini was slap en bang. Graziani, Mussolini's stafchef, ver klaarde tijdens zijn proces te Rome: „Als wij hadden gewonnen zou ik een tweede de Gaulle geworden zijn. Hij die verliest heeft altijd ongelijk". Vólgens Graziani was Mussolini slap en bedeesd. „Wanneer hij met Duitsers te maken had, was hij met lamheid ge slagen en vond alles goed wat zij zei den. Toen ik tegen einde September 1943 na de wapenstilstand in Rome aan kwam zag ik dat de Duitsers zich als bezetters gedroegen. Misschien ben ik zwak geweest toen ik een plaats in de republikeinse regering niet van de hand wees. Dat geef ik toe, doch het noodlot heeft het zo gewild". Voorts vertelde Graziani, dat Musso lini er erg naar verlangde, dat Spanje de nieuwe Italiaanse regering officieel zou erkennen. „Als Spanje dit gedaan had zou Mussolini een constituerende vergadering bijeengeroepen hebben en een constitutie opgesteld hebben". Alaska en Panama practisch niet verdedigd Officieren van de Amerikaanse lucht macht hebben in Washington verklaard dat in het strategisch zo belangrijke Alaska slechts één groep jagers en geen bommenwerpers zijn gestationneerd. Ook in Panama zijn volgens deze zegs lieden slechts lichte verbindingsvlieg tuigen en dienstvliegtuigen aanwezig. Hoewel men er van gezaghebbende kringen op wees dat naar deze belang rijke gebieden zo nodig snel grote aan tallen vliegtuigen kunnen worden ge dirigeerd, hebben deze feiten in Ame rika grote ongerustheid gewekt. MINISTER STIKKER NAAR PARIJS. De minister van buitenlandse zaken mr. D. U. Stikker is gistermiddag per vliegtuig naar Parijs gegaan, om daar bespreking te hebben met de ministers van buitenlandse zaken van de landen betrokken bij het plan Marshall. In het Britse Gemenebest, de Ver enigde Staten en andere landen wordt grote belangstelling getoond voor be richten, volgens welke door de thans te Londen vergaderde minister-presi denten en andere vertegenwoordigers van dominicus informeel gesproken zou zijn over de toekomstige constitu tionele status van India. Door gezag hebbende Indische kringen wordt ont kend, dat er een soort van „overtui gende pressie" zou worden uitgeoefend om India in het Gemenebest te hou den. Doch staatslieden van enkele do minions hebben laten doorschemeren, dat zij geïnteresseerd zijn voor het vinden van een formule, welke voort zetting van de samenwerking tussen India en de overige .landen van het Gemenebest mogelpk zou maken. In Zuidafrikaanse bladen is een be richt uit Londen verschenen, dat „uit de huidige besprekingen misschien een nieuw Gemenebest zou kunnen ver rijzen als een samenvoeging van mo narchieën en republieken, met de koning van Engeland als verbindende schakel". Het bericht zégt vérder „De pogingen die thans te Londen in het werk worden gesteld zijn ge richt op het vinden van een formule, waardoor niet alleen India lid zou kunnen blijven doch ook Eire en waar door het voor Birma mogelijk zou worden in het Gemenebest terug te keren". De Londense correspondent van de. New-York Times meldt, dat „ge zocht wordt naar een formule, waar- Volgens betrouwbare berichten uit Honduras is in dit land een revolutie uitgebroken. De gewezen commandant van de belangrijke haven Laceiba, in het Noorden der republiek, generaal Rufino Solis, heeft de leiding van een gewapende opstand op zich genomen. In diverse streken hebben eveneens opstootjes tegen de regering plaats. Het schijnt dat de president Carias An- dino, de toestand niet meer meester is. Men vreest dat de opstand zich over het ganse landzal uitbreiden. De in Honduras zeer strenge censuur maakt het onmogelijk directe berichten over de opstand in te winnen. LUCHTBRUGOPERATIES ONDER ééN COMMANDO Eenheden van de RAF en de Ame rikaanse luchtmacht, die deelnemen aan de luchtbrug-operatie, zullen ver enigd worden in een gemeenschappe lijke Brits-Amerikaanse eenheid. Aan het hoofd hiervan komt een Ameri kaanse officier en een Britse plaats vervanger. P)E HAAGSE POLITIE heeft gear resteerd drie jongens van 14 en 15 jaar, die de laatste drie maanden Den Haag onveilig maakten. In totaal maakten zij zich tienmaal schuldig aan diefstal door middel van braak en in klimming in bioscopen, magazijnen en woningen, waarbij textielgoederen, geld, sieraden, rijwielonderdelen en si garetten werden gestolen. Bovendien vernielden zij een wagen voor een in valide en het bioscooporgel in Asta. Ook maakten zij zich schuldig aan op lichting, c.q. verduistering van 2 kin derfietsen en aan diefstal van 'n kolen- en textielkaart ten nadele van een fa milielid. Door het openschuiven van ramen en klimmen over muren en langs afvoerpijpen verschaften zij zich toe gang. Tegen enige helers werd proces verbaal opgemaakt, evenals tegen de moeders vr- de jongens, die gestolen voorwerpen droegen of bij buren had den ondergebracht. De jongen, kwamen met de goederen thuis en vertelden deze te hebben „gevonden". Nagelaten werd echter de politie hiervan in ken nis te stellen. Behalve het geld 635.— werden al de ontvreemde voorwerpen in beslag genomen. D^ drie jongens zijn ter beschik ng van de justitie gesteld. DETER GELUID: Het hoge gerechts hof in Zuid-Afrika heeft de mi nister van binnenlandse zaken opdracht gegeven het paspoort terug te zenden door het mogelijk zal zijn dat India een republiek is en tegelijkertijd lid van het Gemenebest". Hij voegde er aan toe: „Wat ook een jaar geleden de mening van de Indische leiders ge weest moge zijn, thans zullen zij in het Gemenebest' blijven of er mede verbonden blijven". Verder zegt hij: Van Britse zijde wordt veel goede wil getoond. Sir Stafford Cripps en Ernest Bevin in het bijzonder zouden India gaarne in het Gemenebest hou den om redenen van economische, politieke en strategische aard". van dr. Joesoef Dadoe, de Indische lei der in Zuid-Afrika. Het paspoort was door de minister in September in be slag genomen. De Amerikaanse ambas sadeur te Moskou, generaal Bedell Smith, die door mist niet uit Berlijn heeft kunnen opstijgen, is nu via het vliegveld Tempelhof naar Moskou ver trokken. De Zuidafrikaanse delegatie van de V.N. heeft het internationale noodfonds voor kinderen doen weten, dat het parlement van de Unie een ex tra bijdrage van 100.000 pond sterling heeft goedgekeurd. Koning Leopold van België is met zijn vrouw te Florence gearriveerd voor een paar dagen va- cantie. Hij zal de musea en galerijen bezoeken Het door de Sovjet-autori teiten gesteunde Duitse persverbond heeft besloten een speciale commissie te vormen, „om te vechten tegen oorlogs propaganda en oorlogsophitsers". Vol gens Agence Fr nee Presse is de rege ring van Venezuela afgetreden. De vrouw van de kapitein van de Belgi sche sleepboot „Barbara" was bened'en- deks opgesloten en is verdronken toen het schip zonk na een aanvaring met het Britse stoomschip „Cormorant". Opstandelingen op Malakka hebben de vroegere esquarilleleider van de RAF Jack Moss, assistent-bedrijfsleider van de onderneming Jerantoet, doodgescho ten. Onze ambassadeur in Amerika, Van Kleffens, heeft admiraal James Five junior benoemd tot groot-officer in de orde van Oranje Nassau met de zwaar den voor diensten bewezen aan het Ne derlandse Koninkrijk, als commandant van de zevende vloot en als comman dant van de Task Force. QE RECHTBANK te Boekarest heeft de Engelsman Evans, oud-direc teur van de petroleummaatschappij „Steana Romana", tot drie jaar gevan genisstraf en een boete van 14.900.000 lei veroordeeld wagens „verduistering van gelden". Evans is van dit vonnis in beroep gegaan. In de gevangenis van Landsberg (Amerikaanse zone) zijn tien Duitsers opgehangen, die door Amerikaanse militaire rechtbanken ter dood veroordeeld waren wegens deel neming aan de moord op ongewapende Amerikaanse vliegeniers tijdens de oor log. België en Polen hebben een over eenkomst gesloten waarbij Polen ken. nis zal mo -en nemen van de resultaten van proefnemingen met de onderaard se vergassing van steenkool in België. Als tegenprestatie zal Polen hiervoor kolen leveren. Ook Franse kolenbelan- gen hebben 'n dergelijke overeenkomst gesloten. De Australische douane heeft te Melbourne op de „Chanda" van de Brits-Indische stoomvaartmaatschappij 350 pond opium ter waarde van 224.000 gulden in beslag genomen. Het volks gerechtshof te Boedapest heeft 11 voor malige leden van de Hongaarse nazi organisatie „Pijlkruis" veroordeeld tot de dood door de strop. Twee anderen werden veroordeeld tot levenslang. Volgens radio-Vietminh heeft de vrou wenbond aldaar in het kader van een wedstrijd ter bevordering van het pa triottisme een grote beloning uitgeloofd voor9hem, „die het grootste aantal hoof den van Franse vijanden zal hebben af gesneden". Volgens het Sovjetblad „Moskou-nieuws" hebben 9 millioen mense- in door de oorlog geteisterde gebieden der Sovjet-Unie nieuwe hui zen betrokken. Volgens het blad is in de Sovjet-Unie en de Oekraine de we deropbouw practisch voltooid. Wilhel- mina Masters, het Nederlandse bruidje, welks huwelijk door de Amerikaanse immigratie-autoriteiten niet erkend werd, is te New York aangekomen. Duizend ton tarwe en 50 ton boter en kaas zijn uit Australië onderweg naar Palestina. Het voedsel is bestemd voor de Arabische en Joodse vluchtelingen. Volgens het Sovjet-persbureau Tass zijn in Brandenburg (Sovjet-zone van Duits land) 416 personen gearresteerd op be schuldiging van zwarte Jiandel. Zij had den voedsel uit Brandenburg naar West-Berlijn gebracht Na negen dagen pauze, waarin de zes „neutrale" landen gepoogd hebben een weg te vinden om tot opheffing van de Sovjet „blokkade" van Berlijn te geraken, heeft de Veiligheidsraad de discussie over de Berlijnse kwestie voortgezet. De waarnemende voorzitter van de raad, dr. Juan Bramuglia (Argentinië) stelde de volgende vragen aan de vier mogendheden, die in het geschil be trokken zijn: te verklaren, hoe de ver- keersbeperkingen in Berlijn en tussen de Oostelijke en Westelijke zones ont staan; uitvoerig mee te delen, wel ke overeenkomst de instructies aan de militaire gouverneurs van Berlijn in hielden en ten slotte door welke oor zaken de overeenkomst niet was uit gevoerd. Dr. Philips Jessup (V.S.) verklaarde zich bereid de gewenste inlichtingen te verstrekken. De Britse gedelegeerde Cadogan zeide, dat hij gaarne aanvul lende inlichtingen zou verstrekken, doch dat het merendeel der antwoor den op de twee vragen reeds gegeven is in „de gepubliceerde documenten met inbegrip van het Witboek, dat de Britse regering onlangs heeft uitge geven." Ook de Fransman Parodi wil- - '-"lichtingen verschaffen. Wysjinsky antwoordde op de ver zoeken van Bramuglia, dat hij geen inlichtingen meer zou verstrekken, daar hij er bij bleef, dat de Veilig- eidsraad niet competent is om de zaak te behandelen. Hij zeide de vra gen van Bramuglia als een truc te be schouwen om de Sovjet-Unie te be trekken in een discussie over de Ber lijnse kwestie in de Veiligheidsraad. ..Het is naief te geloven", zei hij, „dat wij in dit aas zullen happen of ons aan deze vliegenvanger zullen laten kle ven." Onmiddellijk na Wysjinsky's verkla ring hielden Cadogan en Jessup rug gespraak. Bramuglia onderhield Wysjinsky over zijn „insinuatie, dat enig land onder de zes neutralen pogingen zou hebben aangewend om bedrog te ple gen". Bramuglia betreurde het zeer, zulke woorden in de Veiligheids raad gesproken waren. Wysjinsky gaf daarop te kennen, dat 'uj geen poging had willen doen om de goede trouw van enige delegatie te betwijfelen. Wat zullen we rijk worden De directeur van de Rijks Munt heeft op een persconferentie medegedeeld dat er naar zijn schatting, gebaseerd op ervaringen in het verleden opge daan, voor de nieuwe muntcirculatie de volgende hoeveelheden nodig zullen zijn: 64 millioen nikkelen kwartjes, 160 millioen nikkelen dubbeltjes, 60 mil lioen bronzen stuivers en 400 millioen bronzen centen. In totaal rond 700 mil lioen stuks met een gewicht van 1450 ton. Men verwacht dat alle munten in 3 a 4 jaar gereed zullen zijn. Zoals men weet is een begin gemaakt met de cen ten; hiervan worden op het ogenblik 3/4 millioen per dag vervaardigd. JOEGOSLAVISCH DIPLOMAAT GEWORGD De politie te Parijs heeft medege deeld, dat Vrijdag het ontklede li chaam van Risdigh Todor, voormalig Joegoslavisch ambassadeur in Dene marken, gevonden is in het bad van zijn appartement te Chamberry in zuid-oost Frankrijk, waar hij sedert de oorlog heeft gewoond. Er werd aan toegevoegd, dat Todor ongeveer tien dagen geleden geworgd bleek te zijn.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1