Randers en Boys nog op eerste plaats Wysjinsky t Een doelpunt besliste derby in t Ooyevaarsnest Belangrijke zege van Schagen op D.T.S. Te kort spel werd noodlottig Alc maria Nauwere coördinatie Z.F.C. vergroot voorsprong BERDOS—SCHOORL L.S.V.V.- VRONE 1—1 Texei won vanZeevogels Binnentrio faalde SportBergen 1—0 BENZINE SPAREN DEVIEZEN GAREN Afd. Noordholland Veiligheidsraad br Berl Negen CPN-bestuurc een week in de c< Weerbericht AIcmaria's nederlaag tegen O.S.V., wat Is voetbal toch onberekenbaar en wellicht daarom zo aantrekkelijk, heeft de withemden een behoorlijke achterstand op Z.F.C. gegeven. De zaak is echter nog lang niet ho peloos, want in de eerste plaats heeft Z.F.C. meermalen getoond op het be slissende moment een inzinking te krij gen en in de tweede plaats staan er nog twee wedstrijden tegen de Zaan- kanters op het programma. D.E.M. won de plaatselijke ontmoeting tegen Kinheim, zodat de Boys dus nog steeds bovenaan de ranglijst prijken. Ook Randers handhaafde zich op deze plaats door een overwinning op de Alkmaarse concurrent R.K. AFC, ter wijl de Alkmaarse N.H.V.B.-ers weer twee winstpunten kunnen bijboeken. The Reds geslagen. A.F.C. heeft het tegen de Spartaan niet kunnen bolwerken en daar D.W.V. met Vriendenschaar korte metten maakte, kostte deze nederlaag the Reds de eerste plaats. Zaandijk lever de een goede prestatie door Hilversum te kloppen en daardoor tevens uit de gevaarlijke zone te verdwijnen. Randers 7 5 1 1 14—5 11 Texel 7 5 1 1 17—9 11 N.Niedorp 7 4 1 2 15—15 9 Zeevogels 5 4 0 1 14—4 8 Watervogels 6 3 1 2 12—12 7 RK AFC 6 2 2 2 10—5 6 Berdos 5 3 0 2 9—5 6 W.waard 6 1 1 4 10—19 3 Schoorl 6 1 0 5 5—7 2 Vrone 6 0 2 4 8—17 2 LSW 5 0 1 4 5—14 1 DWV AFC Spartaan HVC Elinkwijk WFC Vriendensch. Zaandijk Volendam Velox Hilversum 18—6 20—8 10—8 9—8 11—11 7—9 10—14 8—13 9—10 9—12 8—20 Behoorlijke voorsprong van Z.F.C. De overwinning van Z.F.C. op Ra- piditas en de nederlaag van Alcmaria tegen O.S.V. was oorzaak, dat de lei ders hun positie verbeterden. De Ken- nemers nam de rode lantaarn van O.S.V. over door de vijfde nederlaag te incasseren, terwijl West-Frisia van U.V.V. verloor met dezelfde cijfers waarmee Alcmaria de Utrechtenaren versloeg. TOG—SDW werd door cie thuisclub met minimaal verschil ge wonnen. gemiddelde op de tweede plaats staat. De Eilandbewoners versloegen het on geslagen Zeevogels en nog wel op eigen terrein. Schoorl verloor van Berdos met 10. Nieuwe Niedorp doet het heel wat beter dan vorig jaar en is door een overwinnihg op Water vogels tot de derde plaats opgeklom men. In de Langedijk deelden LSW en Vrone broederlijk de punten. Bergen kwam met lege han den thuis. Bergen incasseerde de derde neder laag in een wedstrijd, die door één goal werd béslist. Oudesluis bezorgde Zouaven een onaangename verrassing waarvan Westfriezen profiteerde door met 3—1 van het sterke Grasshoppers te winnen. Westfriezen Zouaven Grasshoppers WW Sporters Bergen Oudesluis Andijk St. George De Rijp Sijbekarspel 10—6 14—10 13—9 *8—5 8—6 7—8 12—11 7—14 10—10 6—11 8—16 Er was heel wat belangstelling voor deze wedstrijd. Als een wervelwind schoot Schoorl op het vijandelijke doel af, maar Berdos's keeper stond als een rots in de branding. Drie maal achter een kregen de gasten een corner te ne men, maar doelpunten bleven uit. Langzamerhand werden de aanvallen van Berdos gevaarlijker, maar ook hier zonder resultaat. Met 0—0 kwam de rust. Na de hervatting kreeg Berdos voor deel van de wind, die het spel de he le middag ongunstig beinvloedde. Na ruim een kwartier spelen maakte J. v. Diepen voor Berdos het eerste en eni ge doelpunt van deze wedstrijd. De Schoorlse keper had misschien de bal kunnen houden, maar Hierna kwam Schoorl weer wat in de meerderheid en Berdos ontsnapte enkele malen aan groot ge vaar. Met 10 kwam het einde van deze snelle, aantrekkelijke wedstrijd. De hiervan voorafgaande wedstrijd tussen Berdos 3 en Schoorl 3 eindigde met 3—1. De wedstrijd stond in het teken van de algemene malaise, die de voetbal sport aan de Langedijk beheerst. On middellijk na de aftrap moest de LS W-keeper al vissen, maar de scheids rechter kende het doelpunt niet toe. Hierna kreeg LSW 'n kleine veldmeer- derheid, die echter niet tot uitdrukking kwam in punten. Na 20 minuten spelen wist Grootjes LSW een voorsprong te geven, 10. Nadat nog verscheidene kansen over en weer waren verknoeid, kwam de rust met deze cijfers. Het tweede deel van de wedstrijd was nog wat rommeliger dan de eerste helft. De LSW-er Beers wist het klaar te spelen van de scheidsrechter twee keer een waarschuwing te krijgen. Nadat verscheidene aanvallen waren gestrand op de paal, rolde een onschuldig lij kend balletje de LSW-veste binnen. Grootse dingen zijn er voorts niet ge beurd, al had LSW de overwinning verdiend. Slotconclusie: Een gelukje voor Vrone en jammer voor LSW. ZFC 7 6 0 1 18—5 12 Alcm. Victrix 7 4 1 2 16—13 9 UW 5 4 0 1 12—9 8 Hercules 6 3 2 1 13—11 8 TOG 6 3 1 2 11—9 7 West-Frisia 7 3 1 3 14—14 7 SDW 7 2 1 4 10—16 5 Watergr.m. 6 2 0 4 15—11 4 Rapiditas 5 1 1 3 7—13 3 OSV 6 1 1 4 6—11 3 Kennemers 6 1 0 5 7—17 2 V.V.E. nog ongeslagen. V.V.E. heeft Zilvermeeuwen twee plaatsen naar beneden verwezen, daar X.V.V. van A.D.O. won en Vitesse een onverwachte nederlaag van Beverwijk kreeg te slikken. Helder gaat het iets beter doen. Van Succes werd gewon nen en daar Always Forward van B.K.C. verloor is het mogelijk om spoedig de op één na onderste plaats te verlaten. DRC 6 6 0 0 20—7 12 Assendelft 7 4 2 1 17—12 10 CSV 5 4 1 0 12—4 9 Limmen 6 3 2 1 18—11 8 y -Boys 7 3 1 3 11—11 7 RCZ 7 3 0 4 17—17 6 HSV 6 2 1 3 10—14 5 ODIZ 7 2 1 4 10—15 5 WSV 6 1 2 3 12—9 4 Monnikendam 6 1 0 5 9—20 2 USVU 5 0 0 5 4—20 0 WE 6 4 2 0 15—8 10 KW 6 4 1 1 16—7 9 Z.meeuwen 7 4 0 3 14—11 8 Vitesse 7 3 2 2 9—7 8 ADO 7 2 3 2 11—9 7 Beverwijk 6 3 0 3 11—11 6 BKC 7 2 2 3 9—15 6 Alw. Forward 6 2 1 3 10—12 5 Helder 7 2 0 5 12—15 4 Succes 7 1 1 5 5—16 3 Boys de enige ongeslagene. D.E.M. heeft er voor gezorgd, dat de Boys thans nog de enige ongeslagen ploeg in 3B is. Schagen behaalde twee kostbare punten op D.T.S., dat na 6 wedstrijden nog niet één punt heeft weten te behalen. Purmersteyn be haalde evenals Schagen de eerste over winning, waardoor Hollandia het kind van de rekening werd. Alkm. Boys 6 4 2 0 14—6 10 DEM 7 4 2 1 24—13 10 Kinheim 7 3 3 1 18—14 9 GVO 5 3 1 1 12—9 7 HRC 5 2 2 1 7—4 6 Purmersteijn 6 1 2 3 6—10 4 Hollandia 6 2 0 4 10—18 4 Schagen 6 1 2 3 5—10 4 DTS 6 0 0 6 8—20 0 Nog zwakker. Het is voor H.S.V. gelukkig, dat er in de lagere regionen nog zwakkere broeders zijn. De nederlaag t egen D.R.C. was de derde en er zal spoedig voor punten gezorgd moeten worden anders zien wij er van komen, dat bin nenkort dezelfde precaire situatie als vorig jaar zich zal voordoen. C.S.V. doet het beter. Door de 20 overwinning op Y-Boys zijn de Cas- tricummers medecandidaten voor de eerste plaats geworden. Een paar duizend voetbalenthousias- te.n hadden Zondag de moeite genomen zich naar het Randersterrein te begc- 9 ven waar de Alkmaarse vierde klassers 9 RandersR.K,A.F.C. elkaar zouden 8 ontmoeten. Ook wij namen de gelegen heid te baat, nu de Boys en Alcmaria niet thuis speelden een kijkje te ne men bij deze derby en wij moeten zeg gen dat het spelpeil ons hard meeviel. Bovendien werd de wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld, mis schien het laatste kwartier iets te fors, terwijl het aan spanning niet heeft, ontbroken. Randers verdediging domineerde. Randers won deze derby met 1—0, nadat de rust met een blanke stand was ingegaan, 'n overwinning die voorname lijk is te danken aan de hardwerkende verdediging van de thuisclub. Vooral linksback Klepper bleek zeer moeilijk te passeren, maar naast deze speler moeten wij direct noemen spil Sol en rechts back P. Teigelar. In laatste instantie was daar nog de zeer jeugdige doelman Vethaak die opviel door zijn goed op stellen en beheerst ingrijpen. In de voorhoede was het vooral de rechtervleugel Stroet-Barbusio, terwijl midvoor J. Teigeler meer resultaten zou bereiken als hij minder egoistisch te werk ging en beter leerde plaatsen. Bij R.K.A.F.C. viel Pannekeet op door zijn soepel spel en vooral voor de rust hard werken. De andere man uit de middenlinie die veel en goed werk verrichtte was Kleybroek. Het backstel was minder safe dan dat van de gast heren. Ook doelverdediger Boeters Texel houdt Randers bij. Randers wordt nog steeds op de voet door Texel gevolgd, dat met evenveel punten, maar slechter doel- De Zeevogels hebben hun eerste ne derlaag in deze competitie, na een fraaie en zeer spannende strijd tegen Texel in ontvangst moeten nemen Vóór rust was Texel met de storm in de rug in de meerderheid. Reeds na enkele minuten werd een corner Zee vogels noodlottig. De bal belandde over alles heen bij de vrijstaande r- buiten, die onhoudbaar voor Mannes inkopte. Texel bleef in de meerder heid, waarbij vooral het koppen op viel. Met de stand 01 brak de rust aan. Direct na de rust belegerde Zee vogels het Texeldoel. Hoewel De Waard een unieke kans miste, zorgde een minuut later Gouda voor de ge lijkmaker (1-1). Even later miste deze speler een mooie kans voor 't doel. Toen de strijd meer gelijk op ging, brak de snelle rechtsbuiten van de gasten door. Een schot volgde en keeper Mannes, die de bal uit :ijn handen liet vallen moest vissen. Met nog een kwartier te spelen, trokken zelfs de backs van Zeevogels mee ten aanval. Het Texeldoel onderging een ware helegering, maar niets wilde de Eg- monders gelu..ken. Zo behaalde Texel een zeer zwaar bevochten 'verwinning en verliet overgelukkig het veld. Deze wedstrijd, welke van uiterst belang was voor de voorlopige bezet ting van de ondersteplaats, is door de geel-zwarten met 21 gewonnen, doordat D. Schoorl vijf minuten voor het einde een strafschop benutte. De wedstrijd was volkomen ln verhou ding met de plaats, welke beide clubs in hun afdeling bezetten en beide elf tallen zullen dan ook iets anders moe ten laten zien, alvorens zij zich defi nitief in veiligheid kunnen stellen. Er werd over het algemeen zeer onsa menhangend gespeeld, en de goed op gezette aanvallen waren dan ook te tellen. De beide verdedigingen wisten de respectievelijke voorhoeden de baas te blijven. Schagen ver scheen in een sterk gewijzigde op stelling, de opname van D. Schoorl op de rechtsbuitenplaats was zeer zeker een verbetering maar Volten ais aan valsleider kon ons niet bekoren, even als de linksbinnen Nieuwkoop, die uiterst zwak was. Daarentegen was linksbuiten Stam zeer actmf. In de middenlinie speelde de kleine Kat^r een goede partij, terwijl Groo- tes zich voor al te fors spel moet hoeden. De verdediging was behoor lijk. maar doelman Slikker gebruikt te veel show in zijn spel. Bij D.T.S. speelde de linkshalf een nuttige partij, terwijl ook Kal verdijk en Tromp hun mannetje stonden, ai speelde laatstgenoemde ook vrij fors Tn de voorhoede moet het hoofdzake lijk komen van de ex-Oudeslmsspeler Slikker, welke echter de gehele wed strijd goed door de Schagen-midhalt werd bewaakt, zodat het nu moest komen van de beide binnenspelers en het was voor de withemden dan ook beslist een handicap, dat hun reents b'nncn vijf minuten na de rust naar de rechtsbackplaats verhuisde. Dit kwam doordat rechtsback Bos onge lukkig kwam te vallen en hierbij zijn linkerpols brak, al dient hierbij te worden vermeld, dat dit zuiver een ongelukje was. Na de rust was nier door de rechtervleugel van D.T.S. zeer verzwakt, aangezien de invaller rechtsbuiten matig was. Ook in deze wedstrijd kwam het dan ook duide lijk tot uiting, dat het voorhoede- vraagstuk voor vele clubs een pro bleem is. Daar D.T.S. de toss wint, verkiest zij het wind-voordeel en brengt Vol ten voor Schagen de bal aan het rol len. Na wederzijdse aanvallen krijgt Slikker het eerste goede schot van Kliffen te verwerken, hetgeen hem goed afgaat, terwijl een volgend schot van deze speler door de Wit vallende wordt weggekopt. Gesteund door de wind heeft D. een lichte veld- meerderheid. Bij een doorbraak van de thuisclub schiet de midvoor in goede positie naast. Een fraai schot van de rechts buiten der bezoekers wordt schitte rend door Slikker gestopt, ook een vrije schop, welke goed voor het Sch.- doel wordt geplaatst en door de links- binnen wordt ingekopt, belandt in de veilige handen van de doelman. Ook de geel-zwarten gaan weer eens tot de aanval over, hieruit ontstaat een vrije schop, welke goed voor de doelmond wordt geplaatst, en door Tromp het veld ingewerkt. Een vol gend schot van Stam wordt door de keeper gestopt. Na de uittrap gaat de rechtsbinnen van D. alleen op Slikker at en slechts door vroegtijdig uitlopen kan hij erger voorkomen, maar vlak hierna kruipt de thuisclub toch wer kelijk door het bekende oog van de naald. Bij een goed opgezette aanval dei- rechtervleugel, komt de bal voor het reeds door Slikker verlaten doel en uit de hieruit volgende struobe- l:ng schiet de linksbinnen van dicht bij in het zijnet. Eveneens is dit het geval als de D.-rechtsbinnen in bui- tpnspelpositie de bal ontvangt, de verdediging blijft staan en Bobeldijk schiet over het lege doel. De bezoe kers weten ondanks deze meerder heid. nog geen doelpunten te maken, een hard en ver schot van de links half gaat rakelings over, terwijl na een voorzet van rechts, welke goed door de linksbuiten wordt ingekopt, He goedspelende Sch.-doelman op zijn nnst vindt. Als ook de thuisclub weer eens tot de aanval over gaat, belandt de bal via Mos bii linksbuiten Stam, maar diens schot van dichtbij wordt door Tromp het veld ingewerkt. Er worden in deze wedstrijd vele vrije schoppen uitgedeeld en een tweetal worden door Slikker onschadelijk ge maakt, maar eindelijk krijgt D.T.S loon naar werken. Als er nog vijf mi nuten zijn te spelen, lost de linkshalt van verre een schot, en hier maakt Slikker een van zijn bekende fouten, deze makkelijke bal wordt verkeerd door hem beoordeeld, en voor zijn doel staande gaat de bal over hem heen in het net. 10. Na de rust is het Schagen, dat bijna steeds de toon aangeeft. Een aanval van de thuisclub wordt ten koste van 'n corner afgeslagen, deze keurig door D. Schoorl voor het doel geplaatst, wordt door Stam onhoud baar in het doel geschoten na een kwartier spelen, 11. De bezoekers moeten zich hoofd zakelijk tot enige doorbraken bepalen. De thuisclub ruikt de overwinning en het valt voor de D.-defensie niet mee om zich te handhaven, toch begint het erop te gelijken, dat de wedstrijd in een gelijk spel zal eindigen. Totdat vijf minuten voor het einde Schagen over links een corner krijgt te ne men, nadat deze is weggewerkt begaat één der spelers van de bezoekers een overtreding binnen het beruchte ge bied, waarvoor scheidsrechter Grol aan de thuisclub een strafschop toe kent. D. Schoorl geeft zijn elftal de leiding, 21. Nadat in deze periode r og een buitenspel doelpunt van Sch is geannuleerd, komt het einde van deze op matig peil staande wedstrijd. maakte geen al te soliede indruk in tegenstelling tot de reserve doelman Kwant die een twintig minuten voor tijd moest invallen en enkele netelige momenten op sublieme wijze oploste. Evenals bij Randers ontbrak hier in de voorhoede een schutter van formaat. De spelopvatting van midvoor Meijer kon ons niet bekoren. Bij de gasten was het voornamelijk de linkervleugel waarvan het gevaar moest komen, maar, zoals gezegd, Klep per was moeilijk te passeren en zijn spel was zeker een van de oorzaken dat het doel van de Randers niet door boord werd. Doelpuntloze eerste helft. Het spelbeeld in deze wedstrijd-was zeer afwisselend. Beurtelings kwamen de doelen in gevaar en het is wel moeilijk uit te maken welke ploeg het meest in de aanval is geweest. Voor de rust waren de elftallen zeer zeker aan elkaar gewaagd en de 00 waarmee de rust inging gaf dan ook de verhouding goed weer. De tweede helft was ongeveer een kwartier oud toen de Randers-aanvallen iets gevaarlijker werden en na enige tijd leverde dit dan ook een doelpunt op. Dit doelpunt ontstond uit een cor ner die uitstekend door Stroet werd genomen en het was Barbisio die zijn schoen onder de bal plaatste die over de handen van de te laat reagerende Boe ters in het net vrdween. Hoewel wij van mening zijn dat het schot van Bar bisio min of meer gelukkig was, werd de veldrheerderheid van de Ran ders op dat moment hiermee wel uitgedrukt. De Westerwegbewoners kregen hier na een kleine inzinking doch langza merhand herwonnen zij hun zelfver trouwen en werden hun aanvallen tal rijker en gevaarlijker. Doelpunten ble ven uit en nadat enkele hachelijke si tuaties voor het R.K.A.F.C.-doel door de invaller doelman tot een goed einde waren gebracht, floot de goed leidende scheidsrechter het einde van deze pret tige wedstrijd. Onze voorspelling van Zaterdag j.l. dat OSV moeilijk zou zijn te verslaan is volkomen uitgekomen. De Oostza- ners die tot dusverre in deze compe titie slechts één punt hadden behaald bestonden het om Alcmaria, dat een week geleden met het ongeslagen UW afrekende, thans met 30 te slaan. De OSV-ers die met hun ene winst punt danig in het nauw zaten hebben alles op alles gezet om door een zege te trachten hun critieke situatie te ver beteren. En dat is hun gelukt, voor namelijk omdat Alcmaria vóór de rust, toen het overtuigend in de meerder heid was en nog wel door de sterke wind in de rug werd gesteund, niette min geen enkel doelpunt scoorde. De voorhoede verviel weer in haar oude fout n.l. het spel oneindig kort te hou den en zo met kleine trapjes te trach ten het stug verdedigde doelgebied van OSV te benaderen. En juist dit onproductieve spel was een kolfje naar de hand van de wel wat te stoere OSV defensie, waarin doelman Lust een puike partij speelde. Na de hervatting voelde de blauw zwarte ploeg, die niets als de laatste plaats te verliezen had, haar kans Alc maria te overspelen en dit lukte haar maar al te goed. Tot overmaat van ramp geraakte Helderman geblesseerd en moest het terrein verlaten, waar door de halflinie nog zwakker werd dan tevoren. De tweede helft was acht minuten oud toen midvoor Meyn het eerste van zijn drie doelpunten in het Alkmaarse doel deponeerde en dit zweepte OSV zo op, dat er geen hou den meer aan was. Alcmaria ontwaak te doch veel te laat. Regelmatig stuw den Maasen en Hendriks vanaf de helft van het veld hun voorhoede op, doch deze situatie had tot gevolg, dat de snelle OSV-vleugels even regelmatig voor Dukers verschenen, die echter tot drie maal toe drie zekere doelpunten door uitlopen voorkwam. Het verloop van de wedstrijd. Reeds direct verplaatste het spel zich naar de OSV-helft zonder dat de blauw zwarte veste in feitelijk gevaar kwam. Een uitval van O. kon op het laatste' moment onschadelijk worden gemaakt, waarna een scrimmage voor het O.- doel volgde, waaruit Untied doelpunt te doch de scheidsrechter keurde dit af. Opnieuw kreeg deAlcm, midvoor een kans doch ditmaal werd hij vlak voor 't O.-doel vastgehouden, hetgeen de scheidsrechter ontging. Te kort spel van het witte binnentrio deed doel punten uitblijven. De O-uitvallen be hielden een gevaarlijk karakter door dat de Grand zeer onzeker speelde. Herhaaldelijk greep de O.-keeper feilloos in en maakte naast enige cor ners ook een goede door Badenhuizen genomen vrije trap onschadelijk. Door de veldmeerderheid van Alcmaria ge dwongen, trok O. zich vrijwel geheel in de verdediging terug. Even vóór rust kwam doelman Lust in een zeer hachelijke positie, toen de Buyzer op het doel schoot en Lust het leer mis te. Hij viel doch op wonderbaarlijke wijze draaide de bal op 's keeper rug, die tenslotte het leer weer onder con trole wist te krijgen. Even na de hervatting kogelde Willy Schmidt juist naast en een O.-aanval leidde tot een zelfde gevolg. Helder man raakte daarbij geblesseerd. Hij hinkte eerst nog wat op de rechtsbui tenplaats en verdween daarna van het veld. Bijl completeerde de ploeg. Ba denhuizen kwam op de rechtshalf- en de Grand op e spilplaats. O. ontketen de een hevig offensief, dat in de acht ste minuut van de tweede helft door stevig doorzetten van Meyn met een doelpunt werd beloond. Twintig minuten vóór tijd toen de bal niet voldoende werd weggewerkt, was het weer Meyn, die de stand op 20 bracht. Uit de aftrap schoot Untied juist over het doel en werd een kansje op een gelijk spel gesmoord. Het A.-doel ont kwam daarna nog enige malen aan een doorboring. Ver drongen de backs op en toen vier minuten voor tijd de bal voor het doel werd geplaatst behoefde Meyn deze maar even van richting te veranderen om de stand op 3—0 te brengen, waarmede het einde kwam. JONG HOLLAND AAN DE KOP. Door een 52-overwinning op het zwakke Vrone Z. heeft Jong-Holland kans gezien, zich op de eerste plaats te handhaven. Het was een matige wed strijd hetgeen wel in hoofdzaak kwam doordat de tegenpartij niet voldoende weerstand bood en er van spanning dus geen sprake kon zijn. Hierdoor daalde de animo bij onze stadgenoten, overigens zeer begrijpelijk, en dit is dan ook wel de reden geweest dat de uitslag niet in de dubbele cijfers liep. Het tweede elf tal won in een zware wdstrijd tegen ZC FC met 21, nadat reeds na 5 minuten een 2—0-voorsprong was bereikt. (Van onze Hoornse correspondent) Het was een droeve vertoning, de wedstrijd tussen de beide pas gepro moveerde NHVB-ers in het Wilhel- manasportpark. Bij de thuisclub was de voorhoede er totaal uit, de midden linie speelde vooral na de rust te veel verdedigend, de achterhoede was weer in goede conditie; invaller doelman Semein, die Velt verving, was voldoen de. hoewel hij tegen het einde soms wat gevaarlijk deed, door te veel uit te lopen. Borgen viel als elftal erg tegen, hun spil was de enige behoor lijke voetballer die er bij was. Sport speelde eerst tegen de sterke wind in en na een kort overwicht vr- de gas ten, kwam Sport meer in de aanval. Men kreeg enkele kansen, vooral Ette- koven. doch hij miste jammerlijk. De aanvallen der gasten waren te onbe nullig van opzet om het Horstman .c.s. danig lastig te maken. Vlak vóór de rust kreeg men wat te genieten. Trap baalde de bal netjes op, gaf keurig door aan Groot, en met twee tegen standers op de hielen, stormde de Sport-midvoor op het doel der gasten af, een hard schot volgde en de Ber ger doelman werd gepasseerd, 10. Na een tegenaanval van Bergen is het rusten. Een ieder die dacht dat de thuisclub, gesteund door de wind, ge makkelijk zou gaan winnen, kwam be drogen uit. Bergen kwam sterk opzet ten. maar hun aanval zag geen kans om door Schagen en Horstman heen te komen Het spel van Sport was hope loos. Speciaal van de linkervleugel Duursma-Ettekoven. De enige die vol doende was. was Tuinstra en de oude rot Brouwer kreeg dan ook geen kans bij hem. De strijd was bet aanzien niet waard en het was de spanning die he* nubliek bezig hield of Bergen gelijk zou maken. Hoewel er enkele kansen kwamen.brachten ook zii er te weinig van te recht om succes te boeken Een ieder was blij toen de voed leidende scheidsrechter Bunstma het einde aan kondigde. Rest ons nog te vermelden dat genoemde scheidsrechter door een delegatie van bet Snnrtbestuur. bii monde van voorzitter Back. gehuldigd werd in verband met zijn zilveren ju bileum als Bondsscheidsrechter. dat bii Donderdag j.l vierde Overige uitslagen: Oudendiik 3— Sport 3 1I: MFC jun aSport iun. n 01: Hollandia adsn. aSport adso. 11; Sport welpen-éForward welpen 2—1. ALKMAAR OVERSPEELT WESTZAAN Alkmaar opende met een paar mooie aanvallen, maar de W.-doelman was aanvankelijk niet te passeren en on derschepte de meeste aanvallen keu rig. Doch de druk werd te groot en het was de Alkmaarse midvoor, die uit een mooie aanval wist te doelpun ten. Daarna was het gat gevonden, het ging rustig maar zeker en de A.- rechtsbinnen zag zijn harde zwoegen beloond en de W.-doelman moest voor de tweede keer de bal uit het net halen. Na de thee ging het nog beter en hadden de onze de bal beter onder controle. Langzaamaan werd de score opgevoerd en zelfs de linkshalf maakte nog een doelpunt. Het werd dan ook 60. Deze wedstrijd was mooi om aan te zien, goed voetbal van beide zijden f ii het is daarom jammer, dat zo wei nig publiek deze wedstrijden bezoekt, want ook deze wedstrijden zijn zeker het aanzien waard. EGMONDIA—KWADIJK Na een weifelend begin der compe titie begint Egmondia er eindelijk beter in te komen en boekte nu de tweede overwinning. Voor de rust speelde Eg mondia voor de wind en was voortdu rend in de meerderheid. Twee doelpun ten van P. Dekker, die voor het eerst v/eer was opgesteld, waren het resultaat. Rust 2—0. Na de rust wogen de partijen meer te gen elkaar op. Toen Ron Geul in het strafschopgebied gevloerd werd, kreeg Egmondia een penalty te nemen. Hen drik Visser miste deze, door recht op de keeper te schieten. Uit een vrije kans deed hij het even later beter (30) Het was R. Geul. die er daarna met een mooi doelpunt 40 van maakte. Eerst daarna konden de gasten op fraaie wijze uit een corner de eer redden Ein de 41. IC. ForestersVZV 1-1; JVC Koedijk 2-2; SVW—Zeemacht 4-3; ZAP —Kaagvogels 3-1; Geel-zw.—VIOS 2-0. Res. L C. DTS 2—MFC 2 2-0; Wa tervogels 2—Schagen 2 2-1; Alkm. Boys 3Succes 2 1-0; HRC 4Randers 2 5-3 2 C. Callantsoog—Petten 2-4; DirkshornH.Boys 2-5; K. BoysWi- ron 0-1; T. Boys—Holl. T 0-3; Con Zelo—SRC 0-3. Res. 2D. RKAFC 2—Uitgeest 3 51, Alcmaria 5Hollandia 3 12. 3 E. Vios 2—Alkmaar 2 2-2; Schoorl 2—RKAFC 4 2-2; Vrone 2— Alkm. Boys 4 3-5; Randers 3—DTS 3 afgel. 3 F. RangersSucces 3'1-4; Kaag vogels 2WGW 1-6; Helder 4BKC 3 1-1; Alkm. Boys 5Alkmaar 3 6-3. 4F. Randers 4Egmondia 2 afg,; Vitesse 4Foresters 3 41. 4G. Alkmaar 4Alcmaria 6 70, Berdos 3Schoorl 3 31, Foresters 4 -RKAFC 5 1—1. 4 H. KSVRanders 5 uitgesteld; H-Boys 2—Alkm. Boys 6 3-1; SVW 3 Berdos 4 5-2; HCV 3—Vrone 3 8-1. Jun. D. West-Frisia aHRC a 0-0. Alkm. Boys aSchagen a 3-1. DTS a -Helder a 1-2. Jun. E. Bergen a Watervogels a 0-1; HRC bAlkmaar a 7-0; Alkm. Boys bForesters b 1-1. Jun. G. RKAFC a—Vitesse a 02, WSV a—HSV a 0—4. Jun. H. Purmerend aRKAFC b -1, RKAFC c—VVZ b 0—4. Adsp. IE. Alcm. Viclr. aHel der a 2-1; BKC aAlkm. Boys a 2-2; HRC aTexel a 1-0; Succes aScha gen a 0-0. Adsp. 1 G. Alcm. Victr, dHelder 2-0; Alcm. Victr. cHRC c 1-1; Alkm. Boys bHRC b 0-5. Adsp. I U. RKAFC dLimmen b -2, RKAFC c—USVU b 0—1. 2G. Alcmaria eSchagen c 0—0, Alcmaria f—DTS a 2—1, Alkmaar a Randers b 31. 2H. Uitgeest cAlcmaria h 15, DTS bEgmondia b 02. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD Zaterdag werd te Amsterdam een voetbalwedstrijd gespeeld om een bronzen voetballer-op-standaard (aan geboden door de Dir. van de machine fabriek Bosma-Florack) tussen de Personeelverenigingen Bosma-Florack en B.S.K. Krom. Ondanks de sterke wind en B.S.K. vóór de de rust tegen de wind speelde, ging de rust in met een 20 voor. sprong voor Bosma-Florack. Na de rust werd er met een flink tempo ge speeld, zodat na circa 25 min. spelen de stand 22 werd. B.S.K. maakte hierna het winnende doelpunt en bracht de stand op 23. Na de wed strijd werd onder een woord van dank do standaard door de oud-directeur van Bosma-Florack aan de aanvoerder van B.S.K. overhandigd. O.a. waren aan wezig de drie directeuren van de ma chinefabriek Bosma-Florack en de directeur van de Chem. Wasserij, do ,heer van Kuijk. H.S.V. HAD EEN GELIJK SPEL VERDIEND. Het zat HSV gister niet mede in de wedstrijd tegen DRC, de bovenste plaats bezetter in afd. C. Reeds direct móest DRC alle zeilen bijzetten om doelpun ten te voorkomen. Wij noteerden goede schoten van Schuijt, N. Kraakman en B Mors, doch de uitstekende keeper van DRC weet alles te keren. Ook de beidt backs zijn uit het goede hout ge neden. Een strafschop wordt HSV ont- iouden wanneer Schuijt op ongeoorloof de wijze ten val wordt gebracht in het beruchte gebied. Aan de andere kant is DRC gelukkiger Wanneer Mul die overigens een goede wedstrijd heeft ge speeld wordt gepasseerd, heeft de midvoor weinig moeite te scoren. Het tweede doelpunt dat DRC weet te ma ken werd in zuivere buitenspelpositie gescoord. Na de thee weet N. Kraakman op goe de wijze te scoren. We denken elk ogen blik de gelijkmaker te kunnen noteren, want de HSV-voorhoede komt herhaal delijk goed voor het DRC-doel. Op wonderbaarlijke wijze ontkomt het DRC-doel echter aan doorboring. Wan neer DRC zich na ongeveer een half uur v/eet los te werken, ontstaat er een misverstand tussen Apeldoorn en Mul, hetgeen DRC op goedkope wijze aan een doelpunt helpt, 1—3. Wel probeert HSV het nog enkele malen, maar de prima achterhoede van DRC houdt stand.. Bij HSV viel het goede spel op van B. Kraakman en P. Apeldoorn. Be paald onvoldoende waren Jan en Kees Ranzijn. De ploeg in zijn geheel heeft echter hard gewerkt en het publiek een spannende en goede wedstrijd laten zien. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK r)E HOOP, DAT DOOR de aan trale staten in de Veiligheid de Berlijnse kwestie, is door W; lega van de Oekraine, Manoeiskj blokkade direct zou worden opgt van tien dagen gevolgd zou wc in geheel Berlijn en een confere over de gehele Duitse kwestie. 1 tegenwoordigers der zes kleine H I f 41 "TOEN HET AFTREDEN van d( gouverneur-generaal Van werd bekend gemaakt, hebben w toogd, dat hij was weggewerkt ui tij-politieke oogmerken. Sindsdien Den Haag het bericht gekomen, 1 heer Beel reeds bezig was uit I ambtenaren een staf te recruterer hem behulpzaam zal zijn bij het nemen van de enorme taak, di waagde te ambiëren. Daarbij is het echter niet geb Vandaag komt uit Den Haag hei richt, dat de heer Hans Herman secretaris werd van de mil president, toen de heer Beel pi was, met een regeringsopdracht Indonesië zal gaan. De heer He zal enige weken in Batavia verti omdat „de wenselijkheid is geblek coördinatie van de voorlichting Den Haag en Batavia nog nauw. maken". Wij hebben het gevoel, da in deskundige kringen op Java weinig enthousiast zal reageren komst van Hermans als op de ber: over de nieuwe rol die de heer B het paleis te Batavia gaat speler heer Hermans, die een voortre: journalist was aan een Katholiek blad, ving zijn ambtelijke carrièr onder de schutse van de heer Bee is niet onmogelijk dat de heer thans zijn Indonesische carrière w ginnen onder de schutse van eei Den Haag gelijkgeschakelde volk: lichting in Indonesië. En dat He: een daartoe strekkend voorlichtii paraat voor hem gaat opbouwen i tavia. Dit ware een teken aan de Er zijn voorbeelden te over in schiedenis, dat zwakke regeerde ontoereikendheid van hun capaci deden schuilgaan achter een prop distische voorlichting, die zij naa hand konden zetten. In al die ge werden de staatsbelangen ernstig schaad. De procureur-generaal van het sterdams Gerechtshof, mr. Fabius gisteren tegen negen bestuurden de Communistische Partjj Ncdt een week gevangenisstraf geëis gens het zich opzettelijk in beledi vorm uitlaten over het openbaar j Op 29 Juni j.l. sprak de rechtba Amsterdam de negen bestuurder van deze beschuldiging. Het betro een publicatie in het dagblad W aarheid" van 23 September waarin gezegd werd, dat de „regi Beel haar.handen bevlekt heeft m bloed van vrijheidsstrijders". De wraakte regels waren geschreven aanleiding van de ongeregeldhed Amsterdam bij de uitzending van pen naar Indonesië, waarbij zoal kend een man werd doodgeschote secretaris van de CPN, de heer I Groot, heeft het artikel geredi Tegen de uitspraak van de rech v/as de officier van justitie in b gegaan. Bij zijn eis betoogde de procurei neraal, dat elk van de bestuurder, de de verantwoordelijkheid voo betreffende artikel draagt. Duitse verkiezingswinst Sleeswijk-Holstein Bijna 79 van het aantal k rechtigden heeft tijdens de geh verkiezingen 'voor nieuwe gem raden in Sleeswijk-Holstein ges De pro-Duitse candidaten hebbe koste van hun pro-Deense tegei ders zetels gewonnen. In Sle< verkregen eerstgenoemden stemmen tegen 92.400 voor him 1 standers. De 40 zetels van de gei teraad van de voornaamste pro-, se stad Flensburg zijn thans g< lijk tussen de Deens- en Duits den verdeeld. Dit betekent een van 14 zetels voor de Duits-gezii In de stad Sleeswijk verloren de gezinden 17 zetels, waardoor zij een minderheid vormen. Verwachting, geldig tot morgi avond: Koude nacht met hier daar nachtvorst. Wisselende 1 wolking met plaatselijk enk buien. Zwakke tot matige wii hoofdzakelijk uit richtingen ti sen West en Noord. Ook overc vrij koud.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6